Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 18 lipca 2024 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta
 Wiadomości lokalne
» Zbadaj swoje kości! Badanie osteoporozy
» Powstanie odwodnienie ul. Wojska Polskiego 40 i 44
» 20-latek uderzył bmw w bariery ochronne
» Jak seksuolog może pomóc w poprawie życia seksualnego?
» 16-latek uciekał przed policją. Prowadził motocykl bez uprawnień
» Twoja Zielona Enklawa - ostatnie wolne mieszkania!
» Burza nad powiatem stalowowolskim. W gminie Zaleszany zerwało dachy
» Stalowa Wola pięknieje w sposób ukierunkowany na człowieka
» Pijany kierowca opla. Miał 2,7 promila alkoholu
» Co zrobić, gdy w mieście śmierdzi?
» Trwa ukwiecanie donic przez Miejski Zakład Komunalny
» Ogólnopolski protest leśników bez oficjalnego udziału Nadleśnictwa Rozwadów
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Konferencja Wzory lasowiackie według Marii Kozłowej
» Dobre Granie Przy Fontannie’24 - Lipiec
» Kino Letnie ’24 - lipiec
» Letnie harce
» Letnie Kino Dzieci ’24
» Wakacyjne Warsztaty Muzyczne w MDK
» Wystawa: Rendery, Fraktale, piksele...
» Wystawa plenerowa: podróż w nieznane
» Kabaret Młodych Panów
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Zainaugurowano Dobre Granie przy Fontannie
»Zainaugurowano Dobre Granie przy Fontannie
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigach górskich w Prządkach
»Muzeum COP: Festiwal Wynalazków
»Poseł Rafał Weber zbierał podpisy przeciwko podwyżkom cen energii
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 12:20     /Magdalena Rodecka/
3 miliardy złotych w Stalowej Woli. Koreański inwestor SK Nexilis zbuduje fabrykę folii miedzianej

Uroczystość wręczenia decyzji o lokalizacji w Stalowej Woli dla koreańskiego inwestora SK Nexilis.
Uroczystość wręczenia decyzji o lokalizacji w Stalowej Woli dla koreańskiego inwestora SK Nexilis.
Fot. Jacek Rodecki
W połowie 2024 roku na około 60 hektarach na terenach powstającej strefy gospodarczej Euro - Park Stalowa Wola - Strategiczny Park Inwestycyjny ruszy najnowocześniejsza, w pełni ekologiczna fabryka folii miedzianej do baterii elektrycznych aut. Inwestorem jest spółka SK Nexilis z koreańskiej grupy SK. Inwestycja szacowana na 3 miliardy złotych tylko w pierwszym etapie ma dać szansę na zatrudnienie pół tysiąca osób.

PREMIER MORAWIECKI: ZNAKOMITE UCZELNIE I DOBRZY PRACOWNICY WARTOŚCIĄ DODANĄ INWESTYCJI

Podczas uroczystości ogłoszenia inwestycji koreańskiej firmy SK Nexilis obecny był premier RP Mateusz Morawiecki: - Stalowa Wola powstawała nie tak dawno temu ale patrząc na historię Polski i historię Korei, powstała z woli polskiego narodu, aby wybić się na nowoczesność. Trudny czas transformacji po 1989 roku doprowadził w wielu miejscach do niewykorzystania potencjału technicznego, potencjału przemysłowego, a właściwie do jego zmarnowania. W ostatnich latach ciężka praca Polaków, połączona z poszukiwaniem najlepszych na świecie inwestorów, doprowadza do tego, że dzisiaj Polska gospodarczo wygląda zupełnie inaczej, a Polacy mogą tutaj tworzyć nowej miejsca pracy - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu stwierdził, że koreańska SK GROUP jest jedną z najlepszych w Polsce. Co prawda jako państwo nie posiadamy dzisiaj najnowocześniejszych technologii ale dysponujemy wartością dodaną w postaci znakomitych uczelni i dobrych pracowników.

Inwestycja SK Nexilis jak usłyszeliśmy od premiera wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju w sposób perfekcyjny. Nie tylko tworzy miejsca pracy, ale w szczególności tworzy potencjał kreatywności i innowacyjności w całej Polsce, tym bardziej, że Polska już dziś jest liderem elektromobilności w Europie. Na Podkarpaciu bowiem, zainicjowano Dolinę Wodorową, stawiając na nowoczesny rozwój mobilności i wykorzystanie wodoru.

LEE WAN-JAE: BĘDZIEMY DZIAŁAĆ W OPARCIU O POSZANOWANIE ŚRODOWISKA, SPOŁECZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ I ŁAD KORPORACYJNY

Lee Wan-Jae, prezydent SKC. CEO mówił, że rozmowy o ulokowaniu inwestycji w Stalowej Woli trwały rok, zaś koreańska grupa jest obecna w Polsce od lat 15. Zakłady są odpowiedzialne za produkcję przedmiotów do codziennego użytku aż po materiały budowlane. Na Stalową Wolę zdecydowano się dlatego, że to miasto o dużym potencjale, przygotowanym pod inwestycje, z rozwiniętą infrastrukturą. W związku z tym, że powstaje Euro - Park Stalowa Wola, mający skupiać przemysł związany z elektromobilnością, stając się jego ośrodkiem na całą Europę, SKC. bez zastanowienia podjęła decyzję o ulokowaniu tu swojego biznesu. - Chcemy dokonać nakładu inwestycyjnego na 3 miliardy złotych. W pierwszej fazie powstanie zakład produkujący folię miedzianą w liczbie 50 tysięcy ton rocznie, które będą dostarczane klientom w całej Europie. W kolejnych etapach planujemy podwojenie naszego potencjału produkcyjnego aby być liderem e-mobility - stwierdził Lee Wan-Jae.

Prezydent SKC. CEO złożył deklarację, że firma będzie stale inwestować w Stalowej Woli, stając się liderem produkcyjnym na Europę, jednocześnie zdobywając szacunek mieszkańców miasta i regionu. - Nasza firma będzie funkcjonować w oparciu o zasadę ESG (przekładając na polski: środowisko, społeczna odpowiedzialność, ład korporacyjny), korzystając ze źródeł odnawialnej energii - zapewnił Lee Wan-Jae.

Jednocześnie inwestorzy prosili o wsparcie władze Polski, samorządu oraz instytucji publicznych aby pomogli im uzyskać dla inwestycji pomoc publiczną, nabycie nieruchomości oraz zapewnić dostawy niezbędnych mediów.

Szczegóły dotyczące powstającej fabryki w Stalowej Woli przekazał Young-Tae Kim, SK Nexilis CEO. Wyjaśnił, że folie miedziane to kluczowy element baterii elektronicznych, uznawanej za przyszłość technologii ekologicznej. Do 2025 roku firma chce na tyle rozszerzyć swój potencjał produkcyjny aby zająć pierwsze miejsce udziału w rynku.

Szacuje się, że nabycie gruntu i prace przygotowawcze pod inwestycję uda się zakończyć w połowie 2022 roku, zaś budowę fabryki w połowie 2024 roku. - Chcemy zainwestować 650 milionów euro, utworzyć setki nowych miejsc pracy, współpracować z ośrodkami edukacyjnymi. Ponadto planujemy korzystać w 100% z odnawialnych źródeł energii jako lider realizujący politykę ochrony środowiska - mówił Young-Tae Kim.

Mi-Ra Sun, ambasador Republiki Korei w Polsce powiedziała, że mimo iż nasze kraje dzieli ponad 7000 kilometrów, 11 godzin lotu samolotem, to łączy nas patrząc na historię obu państw walka o niepodległość, demokrację i odbudowywanie się po wojnie. - Nasza kultura, język są odmienne ale nasza wspólna wartość to szacunek do Marii Curie-Skłodowskiej, Fryderyka Szopena - stwierdziła ambasador.

STRONA POLSKA DZIĘKUJE ZA ZAUFANIE I DEKLARUJE WSPARCIE

- Dziękuje za zaufanie całej grupie SKC. CEO, że po raz kolejny podjęli decyzję o ulokowaniu inwestycji w Polsce. Prawie 3 miliardy nakładów, kilkaset miejsc pracy, nowoczesna technologie i rozwiązania przemysłowe to olbrzymia szansa dla Stalowej Woli, dla regionu, dla Podkarpacia. To największa inwestycja typu "greenfield" jaka miała miejsce w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Możecie być państwo pewni, że wszelkie potrzeby dotyczące mediów, zaopatrzenia w energię odnawialną będą realizowane w sposób przez Was oczekiwany - zapewnił Paweł Kolczyński, wiceprezes Zarządu ARP S.A. Poinformowano także o możliwości zasilenia nowej strefy farmą fotowoltaiczną o mocy do 100 megawatów, gdzie ARP bierze udział w jej uruchomieniu.

Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu koreańskich inwestorów nazwał przyjaciółmi, z którymi współpracuje od lat, tworząc sukces polskiej gospodarki.

KORPORACJA JAK MOTYL WYLĄDOWAŁA NA STALOWOWOLSKIEJ ZIEMI

Logo grupy SKC. CEO to kolorowy motyl i właśnie do jego motywu nawiązał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny: - Chcę wyrazić radość w imieniu mieszańców, że te "skrzydła szczęścia" reprezentowane przez korporację SK lądują dzisiaj na ziemi stalowowolskiej. Te "skrzydła szczęścia" przynoszą wiadomość o historycznej inwestycji, która odmieni gospodarczo nasze miasto, nasz region i Polskę. Inwestycja o wartości 3 miliardów złotych na terenie obejmującym 56 hektarów to 20% powierzchni obecnej Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej.

- To co istotne to fakt, że grupa SK to lider pod względem technologii, patentów, ochrony środowiska. Dlatego jesteśmy dumni, że będą w Stalowej Woli inwestować z wielkim poszanowaniem miejsca, które będą tworzyć. Za ten wysoki standard ekologiczny serdecznie dziękuję - stwierdził prezydent.

Zdaniem włodarza miasta dzisiejsza uroczystość nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie premiera Mateusza Morawieckiego i władz publicznych, które widzą potrzebę rozwoju takich ośrodków jak Stalowa Wola. Z kolei rozpoczęcie budowy fabryki SK Nexilis zaplanowanej na przyszły rok jak powiedział Lucjusz Nadbereżny to godne uczczenie 85-lecia Centralnego Okręgu Przemysłowego jako symbolu odrodzenia tradycji przemysłowych naszego miasta.

Na koniec ceremonii wręczono decyzję o lokalizacji inwestycji i podpisano umowę o współpracy.

Wydarzenie uświetnił występ koreańskiej wiolonczelistki Na-Young Lee, występującej od ponad 10 lat na wielu scenach koreańskich i zagranicznych.

Zobacz więcej:
- Fotoreportaż: SK Nexilis inwestuje 3 mld. zł w Stalowej Woli

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 7 lipca 2022 r. godz. 16:03
~rozsadny
Brawo praca na miejscu także dla okolicznych wsi a nie jęzdzenie i włóczenie sie za granicą jak ludzie bez swojego kraju
+0-0
Czwartek, 25 listopada 2021 r. godz. 20:00
~rst
dalej trojcie ludzi bo liczy sie tylko kasa ,nikt niechce tych trucicieli a sta lowa wola tak jakim kosztem naszego zdrowia.
+0-0
Czwartek, 25 listopada 2021 r. godz. 14:29
~Roxa.pl
Mamy już aluminium to przyda się i miedź.
+0-0
Środa, 24 listopada 2021 r. godz. 00:31
~LG
Lepszy deal zrobili politycy z Tuskiem na czele sprzedajac czesc cywilna chinczykom z Liu Gong.Jedzcie na plac i magazyn to zobaczycie jaki rozwój zrobili.Tworcy COP to sie przewrwcaja w grobie.
+0-0
Wtorek, 23 listopada 2021 r. godz. 11:58
~kiep
Nowe miejsca pracy, rozwój regionu i inne bzdury dlaczego nikt nie mówi, że to będzie kolejny obóz pracy na 4brygadówce za najniższą krajową?
+0-0
Wtorek, 23 listopada 2021 r. godz. 19:41
~Pan Foliarz
Ludzie to dostrzegaja... ale politycy zawsze wola sie lansowac !@
+0-0
Wtorek, 23 listopada 2021 r. godz. 11:30
~kefir55
"Jednocześnie inwestorzy prosili o wsparcie władze Polski, samorządu oraz instytucji publicznych aby pomogli im uzyskać dla inwestycji pomoc publiczną" to co pisiorki robimy zrzutkę na koreańską fabrykę?
+0-0
Wtorek, 23 listopada 2021 r. godz. 10:00
~xok
Brawo panie Nadbereżny. Opozycja pani do pięt nie dorasta!
+0-0
Wtorek, 23 listopada 2021 r. godz. 19:50
~PiS - Przekupstwo i Szmal
"Opozycja pani do pięt nie dorasta!" To "panie", czy "pani", nierozgarnięty PiSuarku?
+0-0
Poniedziałek, 22 listopada 2021 r. godz. 22:28
~RST Przemo
Troszkę historii może wam oczy otworzy Czwartek, 17 września 2009 r. godz. 12:10 /Maciej Więckowski/ Wszyscy muszą zacisnąć pasa Burzliwy temat o podwyżkach opłat za przedszkola ciąg dalszy. Na specjalnie zwołanej konferencji przez prezydenta w Urzędzie Miasta, Andrzej Szlęzak wyjaśnił powody takiej decyzji. - Wszyscy muszą zacisnąć pasa w dobie kryzysu - powiedział włodarz miasta. Przypomnijmy, że proponowana uchwała złożona przez włodarza miasta zakłada 286 zł za pobyt dziecka w przedszkolu. "Propozycję, którą przedstawiłem radzie, nie spodziewam się, aby została przyjęta. Jeżeli rada nie zmieni swojego stanowiska, będzie to oznaczało zamykanie przedszkoli" - stwierdził prezydent Stalowej Woli. W tym roku wpływy do budżetu miasta będą mniejsze o 14 mln. zł. W przyszłym roku prezydent liczy, iż w przyszłym roku będzie podobna sytuacja, a może i nawet gorsza. "Strategiczne założenie jest takie, że miasto Stalowa Wola zwłaszcza w tym trudnym okresie musi wydawać rocznie minimum 30 mln. zł w przeciwnym wypadku zaczyna się stagnacja i miasto się cofa" - zapowiedział włodarz miasta. Miasto podejmuje wyzwanie rozwoju wyższych uczelni i kolejnym ważnym elementem będą stypendia dla studentów z naszego miasta, aby ich zachęcić do pozostania w mieście i kontynuowania dalszej edukacji w Stalowej Woli. "Do końca przyszłego roku, jeśli nie wszystkie to zdecydowana większość będzie przedszkolami prywatnymi. Wówczas będą przejrzyste proste reguły kto za co odpowiada" - zapowiedział Andrzej Szlęzak. Takie działania pozwolą miastu zaoszczędzić w granicach 3 mln. zł. Jednak drastyczne podwyżki nie zakończą się jedynie na przedszkolach. Następne w kolejce czekają szkoły jak zapowiedział prezydent miasta. W porównaniu z zaproponowaną uchwałą przez prezydenta Andrzeja Szlęzaka o podniesieniu opłat za przedszkola i żłobki na tle innych miast w województwie wypada naprawdę drogo. W innych miastach Podkarpacia rodzice pociech nie mają powodów do narzekań. W oddalonych o 30 km Tarnobrzegu jest w czym wybierać. Znajduje się tam 14 przedszkoli publicznych, za które opłaty wynoszą 115 zł za cały miesiąc, taka sama cena dotyczy żłobków. Kolejnym przykładem może być Mielec, gdzie jest 12 przedszkoli i 3 żłobki. Opłata stała wynosi 95 zł, wyżywienie dzienne to koszt 3 zł. Uwzględnione są również zniżki: 2-gie dziecko 65 zł, 3-cie i więcej 15 zł. I CO ????
+0-0
Wtorek, 23 listopada 2021 r. godz. 19:57
~Koryto tylko Dla Swoich
Tylko wtedy (2009) nikt nie zakladal zycia na kredyt - co stalo sie powszechne za czasow PiSowskich nie-rzadow. # Sprawdz sobie dzisiejsze kursy walut... I zakladam sie, ze w nowym roku inflacja przekroczy 10 %.
+0-0
Poniedziałek, 22 listopada 2021 r. godz. 09:03
~Zdziśka
Mam takie pytanie: co trzeba mieć w głowie, żeby sprawdzić się do przemysłowego miasta i narzekać na zanieczyszczone powietrze? Wy myśleliście, że do Uzdrowiska jedziecie?
+0-0
Wtorek, 23 listopada 2021 r. godz. 07:20
~moherowa babka
co trzeba mieć w głowie Zdziśka, żeby zadawać takie pytania, duża część mieszkańców, to ludzie mieszkający tutaj od początku, więc mają na co narzekać, bo tak zatrutego powietrza wcześniej tutaj nie było a lansiarz robi lans i głupie miny zamiast zająć się problemem
+0-0
Poniedziałek, 22 listopada 2021 r. godz. 21:53
~Balladyna
..."olek", czyli PiSowski "fachowiec od wszystkiego"?
+0-0
Poniedziałek, 22 listopada 2021 r. godz. 18:22
~Zdziśka
Mądry - jakbyś był taki "mądry", to byś się przeprowadził do lasu i miał super powietrze. Miało być: "sprowadzili się" ale głupi telefon sam zmienił na "sprawdzili". Ciesz się za to, że wodę w kranie masz najlepszą w Polsce. Takiej wody każdy nam zazdrości.
+0-0
Poniedziałek, 22 listopada 2021 r. godz. 17:45
~mądry
Zdziska....nikt sie nie sprawdzał tylko sie tu urodził i tu zyje i jest zatruwany
+0-0
Poniedziałek, 22 listopada 2021 r. godz. 17:14
~Bio-technolog
W cywilizowanych krajach juz od dawna przestaje sie laczyc slowo "przemysl" z zanieczyszczonym srodowiskiem...
+1-0
Poniedziałek, 22 listopada 2021 r. godz. 14:14
~olek
Wbrew pozorom to nasze miasto ma najlepsze powietrze na PODKARPACIU. A najgorszy smród jest w RZESZOWIE może dlatego ., że tam jest więcej samochodów szrotów, sprowadzanych z całej unii. Co najgorsze , że nawet w miejscowościach sanatoryjnych jak RYMANÓW czy IWONICZ ZDRÓJ mają wielki syf w powietrzu.
+0-1
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 17:26
~opary absurdu
Widziałem na błoniach jak dwie krowy siedziały na gałęzi nad sanem w tym czasie przyleciał hebel z korei i zaczął piłować gałąź na której siedzą. Pierwsza krowa do drugiej mówi patrz jaki pracowity i w nas inwestuję
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 17:08
~Optymista
Lepsza folia miedziana niż nic... a płuca stalowowolskich fanatyków PiSowskiej mafii (podobno) wszystko w pokorze zniosa! .... P.S. Jeden (wesoły) cytat z Netu: "Problem drożyzny w sklepach został dostrzeżony, przedyskutowany i ROZWIĄZANY na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Komitetu Ekonomicznego przy premierze IV RP. Jednomyślnie podjęto decyzję po wprowadzeniu systemu dopłat i rekompensat dla najważniejszych urzędników państwowych, członków ich rodzin i przyjaciół... Z budżetu zostanie na ten cel przeznaczonych 350 mln PLN, a pierwsze wypłaty zostaną uruchomione już na początku nadchodzącego tygodnia! Spokojnych, zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia życzy, Dojna Zmiana"
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 12:30
~direction
TYTANICZNA PRACA PANIE PREZYDENCIE NADBEREŻNY "Lee Wan-Jae, prezydent SKC. CEO mówił, że rozmowy o ulokowaniu inwestycji w Stalowej Woli trwały rok, zaś koreańska grupa jest obecna w Polsce od lat 15."
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 22:08
~Lewym sierpowym
Nowa koreanska fabryka folii w Malezji rozpocznie produkcje wczesniej niz ta w Polsce (Stalowa Wola)...
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 20:03
~kuli
Bo z wszystkich innych lokacji ich ludzie wykopali bo tego syfu nie chcieli. Gliwice ich wykopały, Dąbrowa Górnicza też bo syf, no ale pisdołek się cieszy...
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 19:22
~kubuś
Takich trucicieli to się goni z regionu, a nie przyjmuje i jeszcze się tym chwali....że szybciej pozdychamy?
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 12:28
~Jikao g
Czy tolalniacka, komusza swołocz zakończyła pisać swopje mądrości? Jeśli tak, to jutro protest 17.15 pod sądem. Kartony weźcie.
+0-0
Poniedziałek, 22 listopada 2021 r. godz. 16:46
~Puchacz w Ruchu
Wyglada na to, ze PiSuar, jak nauczy sie jednego zdania na pamiec, to juz mu wystarczy za wszystkie komentarze. Az tak nedzna/mala pojemnosc mozgu?
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 20:09
~hehehe
A co pisowcy coś pisali?
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 18:15
~PacMan
Czy mam ci, PiSi pomiocie, przytoczyc liste waznych aparatczykow PiSowskich, ktorzy nalezeli do PZPR, do podleglych PZPR organizacji mlodziezowych, wzglednie kwalifikuja sie do zaliczenia jako tzw. "resortowe dzieci"?
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 12:26
~+++
Hejterów zapraszam po wypłatę do bankomatu w Metalowcu. Poniedziałek, 17. Jak zwykle
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 01:11
~kubuś
Czyli będziemy mieli jeszcze jednego truciciela w mieście, zdychamy przy oparach z odlewni aluminium, a teraz jeszcze groźniejszej miedzi. To żaden sukces dla miasta i naszego regionu, jak patrzę na tych "pobożnych" ze zdjęcia!!!!!!
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 21:11
~Zdziśka
Gdzie ta odlewnia aluminium jest?
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 21:03
~Płaski Koń
I wytną hektary lasu gdzie hasał Kopulujący zając.Gdzie on teraz będzie dopadał pannę Płaski Koń. Już tylko na wyjeździe ???! To nieludzkie.
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 17:42
~Płaski Koń
Gorylu jeden. Stuknął mnie stuknął i to nie raz. Wiesz kto ? Kopulujący zając. Ale w ucho jeszcze nie próbował. Może dlatego, że mam krzywą szczękę jak to kobyła po oślicy i mule .
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 08:32
~Goryl
Stuknął cie kiedyś w ucho ktoś?
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 19:23
~RST Przemo
( TO CZASY OBECNEJ TOTALNEJ OPOZYCJI ) Piszę do normalnych ludzi .Ja przytoczę kilka komentarzy 2009 roku może kto to pisał to się wypowie po tylu latach ------ 9 września 2009 r. godz. 20:34 ~NIESKOŃCZENIE BEZROBOTNY Mili moi ja już jestem po takiej rekrutacji na szkolenia napiszę wam jaka to fajna zabawa a więc dzwoni do mnie pani z pup i zaprasza na rozmowę w sprawie pracy noto ja lecę z jęzorem na brodzie potem kolejka ,wizyta w gabinecie na dole i informacja że bedą mnie szkolić,gabinet na piętrze zapotrzebowanie naszkolenie i cześć za kilka dni tel. kolejny druczek taki sam jak poprzedni tylko rubryczki w innej kolejności, za dwa tygodnie znów tel.rozmowa z pośrednikiem pracy itest i jak przyszedł czas szkolenia to sie okazało że się nie zakwalifikowałem itak było przez dwa razy te same gabinety te same druczki ważne żeby panie miały zajęcie a kto za to płaci za godz.pracy za papierki za telefony przecież to wszystko kosztuje??? tylko mój czas jest za darmo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I DRUGI ------roda, 9 września 2009 r. godz. 18:57 ~Bezrobotna Wszystko w tej Stalowej jest jakimś wielkim nieporozumieniem!!! Każdy pracodawca szukający pracownika chciał by a żeby ten miał góra 25 lat był po magisterce i miał minimum 2 lata stażu !!! To są kpiny jak osoba studiująca ma pracować ? Z jednej strony niby może bo jeżeli uczy się w trybie zaocznym to może pracować, ale jak ma pracować jeżeli jest w szkole w piątki soboty i niedziele ? a pracodawcy chcą żeby pracownik zapier..lał 7 dni w tygodniu po minimum 8 h dziennie i to w dodatku za najniższą krajową ;|....;/ Może wybierzmy się większa grupą do naszego kochanego pana prezydenta.;] Przecież on obiecał dać pracę wszystkim osobą po skończonych studiach ;] No to czekamy ! GDZIE KUR.. TA PRACA !!!!?? I OSTATNI ------Środa, 9 września 2009 r. godz. 23:31 ~bzdyl majster: Niech głodni zjedzą bezrobotnych a księża wezmą kasę za pochówek ( TO CZASY OBECNEJ TOTALNEJ OPOZYCJI )
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 13:49
~an
Tak PISowcu nie podniecaj się.
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 02:38
~Nocny_Blues
Pamietaj PiSi klakierze, ze gospodarka w Polsce jest mocno uzalezniona od miedzynarodowej sytuacji i koniunktury... I to, ze w roku 2009 panowal na swiecie kryzys (rozpoczety upadkiem kilku bankow w USA). Pisowscy aparatczycy mieli to szczescie, ze w roku 2015 trafili na dobra koniunkture - praktycznie na calym swiecie.
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 18:03
~Chińczyk
nie lubię Koreańczyków
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 20:20
~Aamon
Jak ja pisowców, czyli ,,komuchów z krzyżem w zębach" o których mówił J.Korwin-Mikke. Wolnośc słowa to jest to... Dziękujemy, że żyjemy w kraju, gdzie każdy może, jak to w demokracji się wypowiedzieć niczym Jarząbek. Jarek, pojednaj się z tym co nieuniknione.
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 18:23
~PacMan
Koreanczycy sa jeszcze bardziej rasistowscy niz Polacy... i praktycznie z nikim "obcym" sie nie mieszaja.
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 10:25
~Klucz
I super. Po SK Nexilis przyjdą inni inwestorzy. Już teraz sąsiednie miasta nam zazdroszczą.
+0-0
Środa, 24 listopada 2021 r. godz. 14:38
manukun
Skoczyńskiego to stalowowolska ulica. Nie wiedziałem, że z młodym na spacer poszedłem do innego miasta
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 12:27
~Znachor
Manekin, to czopki zalecam. Hejterze spoza Stalowej Woli
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 23:03
manukun
Boli 4 litery...
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 09:26
~janek82
Czy "inwestor" został zwolniony z jakiś podatków/opłat? Jeśli tak to z jakich i na ile lat?
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 09:52
~333
A kto pyta? Komuszy troll?
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 09:23
~Fugazi
Inwestycja na 3 miliardy? A to zaledwie początek. Będzie jeszcze wielu inwestorów z branży high-tech.
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 09:21
~NINO
Mi-Ra Sun, ambasador Republiki Korei w Polsce powiedziała, że mimo iż nasze kraje dzieli ponad 7000 kilometrów, 11 godzin lotu samolotem, to łączy nas patrząc na historię obu państw walka o niepodległość, demokrację i odbudowywanie się po wojnie. - BRAWO PANI AMBASADOR! NIECH WYZNAWCY OPOZYCJI, HEJTERZY I TROLLE UCZĄ SIĘ OD PANI SZACUNKU DLA POLSKI I STALOWEJ WOLI.
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 02:08
~KaMa
W tym roku ta sama firma rozpoczela budowe podobnej fabryki (folia miedziana) w Malezji. Czy tam takze przyjechal koreanski ambasador (Lee Chi Beom) i mowil o wspolnocie cywilizacyjnej, kulturalnej i duchowej (Malezja to kraj muzulmanski...)? P.S. Cytat po angielsku: "SKC announced on Jan. 26 that it will build the copper foil plant in Kota Kinabalu in Malaysia for its subsidiary SK Nexilis. The plant will have an annual production capacity of 44,000 tons. Ground will be broken in the first half of 2021 with a goal of beginning its commercial operation in 2023."
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 18:49
~Pod Batem Ordo Iuris
Tylko Korea jest wolna od koscielno-watykanskich wplywow. I od religijnego fanatyzmu...
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 09:18
~Ochojska
Czekam na tą chwilę, kiedy komentarze będą pisane jawnie, będzie pokazywana prawdziwa twarz i dane komentującego. Hejt totalniackich trolli stopnieje do zera. Bo to tak naprawdę 4-5 osób, które tworzą pod różnymi nickami, część z nich nie mieszka nawet w Stalowej Woli.
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 14:09
~mamuszka
Widze ze tesknisz za PRL i jednä slusznä partiä.Takie cos o czym jawnie marzysz nazywa sie katokomunä.Mam nadzieje ze mlodzi nie pozwolä aby stare komuchy zniszczyly to co budowalismy ponad 30 lat.Wolnosc wypowiedzi jest przejawem demokracji a demokracja jest podstawä dobrobytu...no chyba ze siedzi sie na barylkach ropy naftowej jak Arabia Saudyjska.Zresztä ich dobrobyt zalezal od cywilizowanych demokratycznych krajöw bez nich dalej by zyli w namiotach na pustyni...
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 09:12
~morele
Ile jeszcze usłyszymy kwiku totalniackich trolli? Najpierw wyli, że nie ma inwestorów. Teraz jest i tak: narzekają, że nie będzie skąd brać pracowników, narzekają, że za blisko osiedla Hutnik, narzekają że miedź... Co jeszcze wymyślicie w tych swoich główkach? Co tam się jeszcze urodzi?
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 18:08
~Tęczowa Flaga
Cienki PiSiorek "Ferdek" przemienił się teraz w "Ferdiego"?
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 08:35
~Ferdi
Te poniżej - tobie podobnym wystarczyło żeby granice otworzyli i już sprzątają pół Europy albo skaczą wokół dziadków. Tak więc, co kto woli :-)
+0-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 06:03
~jan
.... ja jestem zawiedziony, liczyłem że z tej okazji będą bić dzwony w całej diecezji, a tu nic, korbą od syreny też nikt nie zakręcił.... ale nie tracę nadziei, może radny Sibiga zorganizuje coś pod katedrą ....
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 18:45
~Wasza Inflacja
A PiSowskim ciemniakom wystarczy pokazac owa "miske ryzu" i juz beda skakac z radosci~!
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 07:57
~lekarka
dlaczego nikt nie kontroluje stanu powietrza w Stw?!!!! to przecież horror jest, ludzie czy wam zdrowie i życie niemiłe?
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 10:27
~Maciej
Może dlatego, że to nie o tym artykuł?
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 07:12
~Hgw
Coekawe cxy beda mieli oczyszczalnie sciekow chemicznych?
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 06:48
~Trochę wiedzy - Produkcja folii cienkiej um
Cienkie folie miedziane są wytwarzane przez elektroosadzanie lub walcowanie. W przypadku osadzania elektrolitycznego miedź wysokiej jakości musi być rozpuszczona w kwasie w celu wytworzenia elektrolitu miedziowego. Ten roztwór elektrolitu jest pompowany do częściowo zanurzonych, obracających się bębnów, które są naładowane elektrycznie. Na bębnach tych osadzona jest cienka warstwa miedzi. Po przyłożeniu pola elektrycznego miedź osadza się na bębnie, który obraca się w bardzo wolnym tempie. Im mniejsza prędkość bębna, tym grubsza staje się miedź i na odwrót. Miedź jest przyciągana i akumulowana na powierzchni katody tytanowego bębna. Ot cała nieskomplikowana filozofia i prosta jak drut!
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 23:04
manukun
A to będą odpady?
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 14:14
~mamuszka
W tym musi byc jakis hak.A co bedzie z utylizacjä odpadöw poprodukcyjnych?Czy bliskosc Sanu bedzie pomagac w pozbyciu sie toksycznych odpadöw?O tym ze to jest nieprzyjazne dla srodowiska wszyscy wiemy
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 22:47
~*****PiS
Po zmianie władzy Chodorek i Trela i zapomniał bym Sobieraj będą mieli robotę na miarę możliwości.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 22:25
~gorszy-sort
"Substancja jest bardzo toksyczna dla organizmów wodnych. Może ulec bioakumulacji w łańcuchu pokarmowym." To odnośnie pyłu miedzi...
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 18:37
~gorszy-sort
Jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia - to lepiej siedz cicho, ciemny PiSuarze!@#
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 09:15
~do hejtera
Myślę, że nic bardziej toksycznego niż TVN24 wtłaczany do mózgów od 20 lat nie jest.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 21:56
~RST Przemo
1 października 2007 r. godz. Miasto wycina drzewa Miasto z powodu braku terenów pod inwestycję postanowiło wziąć się za wycinkę zieleni, a konkretnie drzew. Jako pierwsze pod piłę pójdą drzewa rosnące przy ulicy Orzeszkowej. Uchwała radnych zmieniła plan zagospodarowania przestrzennego. Z czasem "wyrosną" tam osiedla mieszkalne i sklepy. Swoje niezadowolenie wyrazili członkowie Polskiego Klubu Ekologicznego "Przyjaciele Ziemi", którzy tak naprawdę bronili swoich racji, lecz w niezbyt zażarty sposób. Zdaniem zielonych te tereny stanowiły strefę ochronną, broniącą Stalową Wolę przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z lokalnych przedsiębiorstw. Zaproponowano nawet pomiary stężenia aluminium w powietrzu. Argumenty ekologów nie przekonały jednak radnych. Najbardziej głucha pozostała na nie Joanna Grobel-Proszowska. Według radnej miasto nie ma żadnych problemów z ochroną środowiska, a kontrole przedsiębiorstw są przeprowadzane i tak w wystarczających ilościach. Dotychczasowe wyniki są zadowalające, dlatego strefa ochronna w postaci zielonych terenów nie jest potrzebna. O CO TERAZ CHODZI co się zmieniło w 2021 że jest Prezydent Lucjan i nowe inwestycje to boli tylko ludzi wrogo nastawionych Totalna Opozycja , TVN kogo jeszcze , to się w głowie nie mieści 14 lat temu były inne drzewa nie , ale Polacy TAK
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 18:12
~Aku
O to, że kłamiecie trolle jak najęci.
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 00:07
~Taka Wolska, taki kraj...
"Zaproponowano nawet pomiary stężenia aluminium w powietrzu." I co? I nic! Zmieniła sie władza (fakt, że na bardziej dojna i bardziej pazerna...), a stężenia aluminium w powietrzu nadal nikt nie bada w regularny sposób...
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 22:40
~lds
No i o co chodzi w tym wpisie?
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 21:01
~Kot Behemot
"Jednocześnie inwestorzy prosili o wsparcie władze Polski, samorządu oraz instytucji publicznych aby pomogli im uzyskać dla inwestycji pomoc publiczną, nabycie nieruchomości oraz zapewnić dostawy niezbędnych mediów." Tłumaczenie na polski - domagaja się zwolnienia z podatków~!
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 20:47
~RST Przemo
Historia ROK 2011 Starosta Robert Fila. URZĘDY PRACY SĄ ZBYT MAŁO EFEKTYWNE Zdaniem Fili urzędy pracy wkraczają w nową rzeczywistość, a z obecną koncepcją ich działania należy się pożegnać. "Pośredniaki" są zbyt mało efektywne i trzeba mieć świadomość tego, że nie "produkują" one nowych miejsc pracy. - "Jeżeli sektor gospodarczy nie stworzy nowych miejsc pracy, to PUP tak naprawdę nie może nic zrobić. Chodzi o to, żeby zachęcać ludzi do zmiany kwalifikacji, rozpoczęcia działalności gospodarczej, żeby dawać młodym ludziom ten pierwszy wpis do CV w ramach staży, prac interwencyjnych, dać możliwość rozpoczęcia działalności gospodarczej. Teraz jest Internet. Pracodawcy sami szukają pracowników. Prowadzą proces rekrutacji, urzędy pracy nie są w stanie im niczego zaproponować" - stwierdził starosta. I co??? Opluwacze pieski TUSKA
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 06:38
~jan
.... bo to nie są urzędy pracy tylko urzędy rejestracji bezrobotnych, a pracujący tam ,,doradcy" niech sami utworzą swoje firmy zamiast pracować tam za ,,nędzne" pieniądze ....
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 20:25
~ECO
Mi-Ra Sun, ambasador Republiki Korei ma wiecej wiedzy o Polsce i wielki szacunek niż Polacy potomkowie UB-beków co opluwają Rzeczpospolitą . Wy nie opluwacie ludzi tylko Ojczyznę Rzeczpospolitą za którą zginęli miliony ludzi .
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 09:14
~morele
Dokładnie kolego. Komuszy pomiot panoszy się tu w komentarzach i pluje na wszystko.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 23:57
~Lot nad Kaczym Gniazdem
Sprawdz sobie, cymbale, co robili (po wojnie) rodzice braci Kaczych. I za jakie to "zaslugi" otrzymali w prezencie od owczesnej wladzy dom na Zoliborzu, a ich synkowie mogli nawet zagrac w filmie. Typowe "resortowe dzieci"!
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 20:11
~RST Przemo
Artykuł z dnia 23 czerwca 2014 Jaka to była sensacja że będzie inwestor czytaj głupi pieniaczu idioto czego ludzie chcieli Jak dowiedział się portal Stalowka.NET, Stalowa Wola wciąż ma szansę na nową i nowoczesną hutę. Inwestor, który wycofał się z naszego miasta z powodu braku odpowiedniej działki wrócił do nas i jest zdecydowany na ulokowanie tu swoich pieniędzy. Po tym jak w ciągu miesiąca władzom miasta nie udało się wygospodarować 44 ha działki pod budowę nowoczesnej huty, zainteresowany inwestor wycofał się ze Stalowej Woli. Jak udało nam się ustalić objechał po tym Polskę w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca dla swojej inwestycji, ale ostatecznie uznał, że Stalowa Wola to najlepsza lokalizacja i wrócił. - "Temat znowu jest aktualny. Do tej pory jeszcze nikt ze mną nie rozmawiał. Docierają do mnie tylko niepełne informacje" - wyjaśnił w rozmowie z Stalowka.NET prezydent miasta Andrzej Szlęzak. - "Niestety cały czas mamy ten sam problem, czy uda nam się uzyskać od Lasów Państwowych te kilkadziesiąt hektarów" - dodał. Zdaniem prezydenta szanse na to są "mniejsze niż większe", ale zapowiedział, że będzie czynił starania drogą formalną i nieformalną, aby to udało się. - "Postaramy się w tej sprawie zrobić wszystko co jest możliwe do zrobienia w tym momencie, ale trzeba mieć świadomość, że Lasy Państwowe to państwo w państwie i nie muszą w zasadzie przed nikim tłumaczyć swoich decyzji" - podkreślił Szlęzak. - "Tym bardziej jeśli jest to decyzja dotycząca tylko jednej gminy w Polsce" - dodał. Jak dowiedzieliśmy się, na tą chwilę miasto nie ma żadnego określonego terminu na znalezienie działki dla inwestora, ale prezydent zaznacza, że na pewno będzie to czas liczony w miesiącach, a nie latach. Przypomnijmy, w nowej hucie na zatrudnienie mogłoby liczyć około tysiąc osób. Przedsiębiorca chce uruchomić walcownię, stalownię i kuźnię na poziomie nowoczesnej techniki. Inwestycja jest warta kilkaset milionów złotych. Zobacz więcej: - Nowa huta to nie primaaprillisowy żart - Miasto szuka 44 hektarów dla dużego inwestora Przeczytałeś to , nie pluj nie wymyślaj historii to jest wasz koniec To jest Polski Ład a nie bolszewicki i czerwonej zarazy
+0-1
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 18:22
~miedziana patelnia
Tu nie bedzie potrzeba "wysokiej klasy inzynierow", bo znaczaca wiekszosc produkcji bedzie zautomatyzowana...
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 09:10
manukun
@jan tacy ludzie są stworzeni do innych stanowisk
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 21:07
~jan
...@manukun .... córka leśniczego, kolesie Sasina, kolesie Suskiego, no i oczywiście członkowie rodzin pisowskich aktywistów, bo ich ,,dzieci muszą gdzieś pracować" .....
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 20:37
manukun
A kto te automaty będzie obsługiwać? Przecież taki sprzęt wymaga umiejętności jego obsługi.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 17:45
~Komuna Powraca
Polacy sa sukcesywnie okłamywani i od 6 lat żyja w bance propagandowej kreowanej przez PiSowskie medja finansowane za podatki wszystkich obywateli. Wczoraj Matousz chwalac się otwieraniem nowej firmy przez Koreanczyków, która ma produkować jeden z komponentów do baterii (folia miedziana ) natychmiast stwierdził, że Polska jest "Liderem Europeiskim w Fotowoltaice"; większej bredni nie slyszałem od lat... ale jak on mówi takie brednie to znaczy, iż spodziewa się, że ktoś w to jednak uwierzy...
+1-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 21:24
~ds
są większe brednie. Sam Morawiecki większe brednie opowiadał 5 lat temu. Mówil, że za 6 lat będie w Polsce 1 000 000 auto elektrycznych. Jest 30 000. Brędzą na potęgę , ale ich wyborcy i tak w to wierzą i o to chodzi w tym cyrku. Dowalą jeszcze Niemcami, żydami, imigrantami, UE (paradoks - sami jesteśmy UE ) i się ludzie cieszą.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 17:06
~Wasze Lustro
"Nasza firma będzie funkcjonować w oparciu o zasadę ESG (przekładając na polski: środowisko, społeczna odpowiedzialność, ład korporacyjny), korzystając ze źródeł odnawialnej energii - zapewnił Lee Wan-Jae." Rozumiem, ze nie pownni wiec zgadzac sie na wycinanie 1000 ha lasu!!!
+1-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 20:38
manukun
1000 ha nie wytną przecież.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 15:44
~RST Przemo
Film dokumentalny "Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola" opowiada o wielkim projekcie o nazwie Stalowa Wola i ludziach, którzy go realizowali. Jaka była mentalność ludzi a teraz to jest bydło opluwacze Polaków Popatrz na siebie co ty piszesz jak tak można , granice są otwarte wynocha psie idź tam Ci dadzą jak tu nic nie umiesz Ty jesteś Polak? Bolszewik tak by Piłsudski powiedział o takim psie . A my Polacy budujmy ojczyznę pomimo agentury bolszewickiej która dziś chce strzelać w tył głowy. Niech żyje Polska . Tak trzymać Panie Prezydencie
+0-1
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 23:49
~Nocna_zmiana
Mam nadzieje, ze jacys lokalni "patrioci" z wygolonymi karkami nie pobija tu zadnego Koreanczyka...
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 20:47
~mamuszka
Poplules sie tak mocno jak Hitler na przemowie.Ostatnie co ten kraj potrzebuje to nacjonalistöw.Ciekawe czy koreanski inwestor poczulby sie opluty przez takich jak ty
+1-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 20:33
~jan
....rozwój jest wtedy gdy kraj sie rozwija, powstają nowe fabryki, firmy, infrastruktura.... dla takich jak ty rozwój jest wtedy gdy pisowscy oligarchowie budują sobie pałace i defrauduja publiczne pieniadze na pseudo wybory, pseudorespiratory, budują pseudo elektrownie a później je burzą..... ....
+1-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 17:19
~Quo Vadis Polsko?
Wymyj lepiej swoja gebe - brudna od sliny, zolci i trujacego jadu. I nie myl, szmaciarzu, patriotyzmu z nacjonalizmem! xP.S. Bolszewicki agent? Czy chodzi tu moze o niejakiego Antoniego "Che" Macierewicza? A moze o samego ojca-oszusta Rydzyka i jego nadajniki w Rosji?
+2-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 16:40
~e
Ej sam opluwasz, cytuje co napisałeś :) "...Jaka była mentalność ludzi a teraz to jest bydło opluwacze Polaków Popatrz na siebie co ty piszesz jak tak można , granice są otwarte wynocha psie idź tam ..."
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 15:10
~olo
Do brawo, trollu ta kampania będzie zatrudniać inżynierów za 5 z przodu na rękę a to jest w POLSCE majątek jak na polskie zarobki. Bo żeby dostać 5 na rękę to musisz zarabiać brutto 7 .
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 16:07
~Niesmak Pozostanie
Koreanczycy sa cwani - nie będa płacić więcej niz (chinski) "Liu - Gong"! -> P.S. "Wojciech Myślecki, przyjaciel Mateusza Morawieckiego, potwierdził w rozmowie z Dariuszem Kubikiem, reporterem programu TVN24 "Czarno na białym", autentyczność dwóch maili, które wypłynęły ze skrzynki mailowej Michała Dworczyka. Chodzi o rekomendacje osób do zarządu półki Tauron oraz na stanowisko prezesa NFOŚiGW." Jednym słowem - kolejne potwierdzenie mafijnej działalności PiSowskiego aparatu!
+1-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 15:25
~Zdziśka
Chcesz 5 na rękę? Jedź nad morze czy w góry pokoje sprzątać. Za 5 to już tylko Ukrainki tam robią, bo Polkom się nie chce.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 14:36
~Poinformowany
Czekam na kolejnych inwestorów, kilku chyba już po wstępnych rozmowach jest...
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 20:39
manukun
Wczoraj ryczeli, że Intel zbuduje fabryki procesorów. Okazało się, że to raptem fabryka folii
+1-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 18:00
~Wujek Putin gratuluje PiSowi
To "jest", czy "chyba jest"?
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 14:05
~jan
.... ,, Polska już dziś jest liderem elektromobilności w Europie" .... no właśnie na czym ta ,,polska elektromobilność" polega ? ... trudno sie oprzeć wrażeniu że wyłącznie na bełkotaniu, bo nie ma samochodów elektrycznych, nie ma stacji ładowania, nie ma fabryki aut czy komponentów do nich ....
+1-0
Niedziela, 21 listopada 2021 r. godz. 12:36
~mamuszka
Kozaku od siedmiu bolesci posprzätales swojä posesje a smieci gdzie wywaliles?No coz zascianek rzädzi sie swoimi prawami.Boze chron Polske przed takimi "patriotami" najpierw posegreguj swoje smieci ,ale ty wolisz segregowac ludzi faszysto z krzyzem w herbie Jacku wacku sieroto mentalna
+0-0
Sobota, 20 listopada 2021 r. godz. 18:13
~Jacek
mamuśka folksdojczu nie wal mi ortografów sieroto w Polsce.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 20:49
~mamuszka
Komedi Barei ciäg dalszy po 40 latach
+1-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 13:49
~BRAWO
Tak znakomite uczelnie które wykształciły inżynierów fachowców będą tanią siłą roboczą dla Koreańczyków produkować folię miedzianą
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 13:34
~Jaro
Lucek sprzedajesz Polskę i wycinasz las, mam nadzieje ze to ostatni Pisu czas
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 15:22
~Lócek
Jaro wyglądasz staro i mam nadzieję że to ostatni twój czas.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 14:31
~Znachor
Te poeta, czopki zalecam. Przejdzie ochota na rymowanie
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 14:04
~Bolo
Są jeszcze takie miejsca w Polsce, gdzie możesz wykopać ziemiankę w lesie. Nawet niedaleko.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 12:55
~nojter
Czekamy na kolejnych inwestorów, chyba jeszczee w tym roku będzie jakaś dobra nowina w tym względzie.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 12:51
~olo
Już POLACY z całej POLSKI, po najlepszych uczelniach katolickich składają podania do pracy w tej najnowocześniejszej firmie na świecie. Oczywiście mówię tu o pracy w biurze żeby wszyscy mnie zrozumieli. Budujcie jak najwięcej bloków aby ci ludzie mieli gdzie mieszkać. Myślę , że osiedle CHARZEWICE i osiedle LEŚNA to będzie za mało na ten najazd na nasze miasto.
+1-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 23:45
~Nocna_zmiana
Czy ten wpis to taka wielka (zamierzona) ironia???
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 12:50
~Młody Kardasz
Czytam te hejty totalnej opozycji (bo to oni piszą - udowodnione na policji) i się zastanawiam, co z ich łbami się stało i co się będzie działo. Przecież to pierwszy inwestor w nowej strefie, a tu taki wyrzyg nienawiści i jadu. Co będzie przy kolejnych? Psychiatryk czeka.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 20:37
manukun
Halo, jakby koledzy z partii nie dosypywali ciągle Nadbereżnemu pieniędzy, to by niczego nie było. Miasto przejadło całą nadwyżkę budżetu na bzdety, a skąd środki na konkrety?
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 14:20
~jan
.... po sześciu latach prezydentury pierwszy inwestor, i to jest na razie zapowiedź, nic więcej .... sześć lat bezradności, sześć lat BEZPOWROTNIE ZMARNOWANYCH DLA MIASTA, popatrz co powstało za poprzedników i ile to daje WPŁYWÓW DO MIEJSKIEJ KASY. Huśtawki, ławeczki do całowania, błonia, PCPN, szoł TVP, to grube wydatki bez źródeł finansowania... pan Nadbereżny zamiast dbać o wpływy do budżetu przywiązuje kolejne kule u nogi miejskich finansów .... tylko analfabeta może chwalić taką prezydenturę ....
+1-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 12:47
~none
3 miliardy to nie pamiętam kto u nas tyle kiedykolwiek zainwestował, a to dopiero początek!
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 21:03
~jan
.... 3 miliardy nie pamietam .... ale pamietam 3 miliony mieszkań, pamietam 30 mln maseczek w miesiąc, mieszkania po 2-2,5 tys zam2, i inne idiotyzmy wypowiadane przez nieuków z pisu ....
+1-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 12:38
~olo
Wszyscy mieszkańcy TARNOBRZEGA już dziś mówią , że w nadchodzących wyborach zagłosują tylko na kandydata z PIS. A dlaczego bo widzą jak nasze miasto się rozwija dzięki temu , że mamy prezydenta z PIS. Podziękujcie wszyscy mieszkańcy STALOWEJ WOLI temu ''MIESZKAŃCOWI'' co tak wspaniale wylansował na prezydenta STALOWEJ WOLI , PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻNEGO.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 23:00
~nocne-piwo
W Tarnobrzegu przynajmniej nikt nie narobił tyle Długów co w Stalowej Woli! A spłacanie tych wszystkich długów (małego PiSuarczyka) będzie dosyć bolesne, niestety!!
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 12:23
~Mlody
Wiesiek za 2450 to ja wolę w domu siedziec i stara po dupie klepać
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 14:41
~Wiesiek
A siedź, siedź. Tylko pamiętaj: mama wiecznie żyć nie będzie.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 14:07
~Piotr !
Mloy to siedz w domu ,a swoja kobiete chyba wyślesz na ulicę ! poklepiesz sobie jak wróci nad ranem .
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 10:30
~Wiesiek
Najgorsze to będzie jak wam w pracy będą kazali pracować. Kto to widział, że przychodzisz do pracy, a tu jeszcze każą coś robić. Skandal!
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 12:47
~jasiu
Dżesika to się nie myj i idź spać pomalowana
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 11:07
~Dżesika
Jak mam zdążyć na 7 rano do roboty, jak ja jedno oko 1,5 godziny maluję? A przecież mam dwa!
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 10:26
~Procesor
Gdzie sa procesory Intela i dolina krzemowa? Mialy byc.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 14:28
manukun
Spokojnie, najpierw muszą kupić gdzieś ugory albo las. Miasto nabyło 50 ha w Kotowej Woli i tyle udało się przygotować dla Nexilisa.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 12:59
~Procesor
@Aku - miały być, tak zapowiadali, więc pytam gdzie są? Można z tego kpić i trzeba, bo gawiedzi opowiada się dyrdymały o procesorach , etc. a na końcu jest FOLIA z miedzi trująca w dodatku pewnie. To o to chodzi. A ze inwestor jest to dobrze, będą miejsca pracy.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 10:59
~___
Spokojnie, zostało jeszcze 945 hektarów pod kolejnych inwestorów
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 10:04
~Jacek M.
Mam znajomych z Tarnobrzegu i z zazdrością i kompleksami spoglądają na Stalową Wolę. Mówią, że pewnie niedługo będą musieli się do nas przeprowadzić. W Tarnobrzegu marazm i stagnacja. U nas coś się dzieje. Wielu ich znajomych zresztą już w Stalówce pracuje i na razie dojeżdżają.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 10:01
~rrro
Piszcie co chcecie: to jedna z największych inwestycji w Polsce, a szykują się kolejne i to też w Stalowej Woli
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 09:32
_Bogdan
Dobrze, że coś się dzieje. Inwestor się pojawił, chociaż były próby zablokowania jego inwestycji w Polsce i przeniesienia jej do jednego z sąsiednich krajów. Mnie jednak bardziej interesuje sam proces produkcji folii aluminiowej. Czy będzie to produkcja metodą walcowania z taśm miedzianych, czy produkcja metodą mokrą z odpadów technologicznych (np. zużytych akumulatorów)? Pierwsza byłaby stosunkowo obojętna dla środowiska. Natomiast druga niesie ze sobą dużo niewiadomych ze względu na stosowanie elektrolitów odpadowych (po elektrorafinacji miedzi oraz z procesów galwanizacji) zawierających np. Cd, Hg, Pb, Cu, Co, Ni, Zn, Ag. W tym przypadku jakość powietrza w naszym mieście może ulec dalszemu pogorszeniu. O innych oddziaływanianiach (ścieki, odpady) też nie należy zapominać.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 09:58
~www
walcowanie mozna na ich stronie sprawdzić
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 09:28
~konter
Panie Prezydencie dziękuję że tak dba pan o Stalową Wolę. Naprawdę takie Tarnobrzegi czy Niska to zazdroszczą nam że tyle u nas się dzieje
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 09:25
~Foton
Jeszcze nie wybudowali fabryki a trolle hejtują. Ledwo zawodówkę skończył jeden z drugim a nagle specjaliści od metalurgii się znależli :D :D
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 14:16
~vatek
jeszcze fabryki nie wybudowali a juz pisiory sikają ze szczęścia
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 12:48
~Pol
Zawodówka to jednak wiecej jak Twoje 6 klas podstawówki wiec nie krytykuj.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 11:03
~Leo
Foton ,! Bardzo trafne spostrzeźenie ! Krotko i celnie !!!
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 08:53
~kinga
Nie ma przymusu pracy. Pójdą ci którzy chcą. Ciekawe za ile teraz pracujecie albo za ile zap... do Dworzyska? Będą tacy co przyjdą a wam malkontenci nawet bym michy ryżu nie dała bo tacy z was widać pracownicy.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 08:48
~Bz
A pracownicy w tej fabryce będę zapi.....ć za miskę ryżu ciesząc się, że mają pracę.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 08:44
~Paulina
Ee no super. Nowa fabryka, nowe miejsca pracy... zapewne w systemie 4 brygadowym...za 3k netto ... Nie no, cudownie :) może w końcu też pan prezydent skoro tak dba o mieszkańców postawi czujnik zanieczyszczeń powietrza gdzieś w okolicy ? A nie czekaj, przecież ma dom pod Warszawą to tu się troszczyć nie musi o czystość ;) Popytajcie proszę ludzi pracujących u Azjatów, jak traktują pracowników;) choćby w chińskich centrach. Oni mają pracowników za małe szybkie roboto-rączki a nie ludzi ;) Ja bym się tak nie cieszyła...
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 22:52
~Liverpool
Czy ktokolwiek mierzy poziom stezenia aluminium w powietrzu, w Stalowej Woli? To istotne pytanie...+
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 10:14
~robol
pracuje w liu gong wiec nie piernicz człeku sam chyba nie powąchałeś fizycznej roboty
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 09:02
~Polityk
Jest to perfidne kłamstwo i oszczerstwo jeszcze możesz to sprostować. Takie coś podlega pod konsekwencje natury prawnej
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 08:02
~Dec
Wystarczy, że zatruwają na aluminium. ***********!!! Poszoł WON! Get the f*** out!!
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 07:54
~skos
3 miliardy złotych to chyba na tą pierwszą część fabryki potem chyba jeszcze kolejne pieniądze będą inwestowane.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 07:52
~miRt
Zatkało kakało opozycji, ale nie zatkało im internetu więc hejtują frustraci
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 07:50
~mirabelle
W wielu tytułach prasowych dzisiaj Stalowa Wola na 1 stronach jest.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 07:48
~ninja tyne
Kto nie rozumie że to początek epokowych inwestycji dla Stalowej Woli powinien zamilknąć.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 21:21
~Pan Felczer
Tutaj inwestuja tylko ci co istotnie zanieczyszczaja srodowisko. A glupie PiS-trolle pewnie beda cieszyc sie, jak ktos w ich rodzinie zachoruje...
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 07:47
~vituś
Kwiczy dalej opozycyjna szczujnia? Jakubek wypisuje głupoty bo mu polonistka kazała czy z własnej nieprzymuszonej woli?
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 07:39
~rak płucek
kudłaty wyniesie się do Warszawy a my i nasze dzieci będziemy ten syf wciągać w płuca ale widocznie wszystkim to pasuje, bo nikt nic kompletnie nie robi w sprawie jakości powietrza w Stw
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 02:25
~I gdzie ta repolonizacja sreber rodowych
Czyli za ile sprzedano 56 hektarów Polskiej ziemi Koreańczykom bo nie podano ceny? A nie lepiej było tak prostą technologię robienia bali taśmy miedzianej aby sam KGHM tu robił i wysyłał do unii? Może nie umie? Wyobrażacie sobie ponad 150 (potem 300) ton topić w piacach codziennie zjeżdzającej miedzi z taśmy? Wagony non stop będą trąbić tutaj, a to dopiero 1 zakład. Opary miedzi niszczą układ nerwowy, poczytajcie. Czemu w Korei nie chcą tego? Ogłupianie społeczeństwa trwa. To nie jest dobry deal, pozbyto się ziemi i dochodów z biznesu za jedyny zysk z podatku od kosztów pracowników, bo zakład ma dostać megaulgi więc niewiele zapłaci.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 23:46
~MARKO
Taki nasz los, to co trujące do Polski B - jeszcze będą klaskać... Niemciec przy produkcji aluminium może maksymalnie 10 lat pracować, Polak genentycznie ma predyspozycję pracować do wykończenia.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 14:19
~reh
Inźynier ! ,jakbys faktycznie posiadal ten tytuł to nie pisal bys takich bzdur !
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 07:52
~inżynier
Jeszcze trochę a wytrują nie tylko nas ale wszelką roślinność w okolicy.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 23:10
~Głos
Jesteśmy i będziemy tanią siłą roboczą. W szkole uczymy wiary, zamiast fizyki, chemii czy biologi. Taki kul zamyka kierunki inżynieryjne a otwiera nauki o rodzinie itp. Głupimi się łatwiej rządzi. Miska ryżu, turecki serial, porcja propagandy i ma wystarczyć. Są jeszcze jakieś pytania?
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 23:04
~Dd
Niech se bedzie i folia, druty, rurki, i inne takie. Ale po co ludziom glupoty opowiadac ze to beda 'nowe technologie' , procesory, etc. Czarl prysl jak sie okazalo ze to miedziana folia. Idz pan w chu..
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 22:41
~Aamon
Klęczę w konfesjonale.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 01:57
~kościelny
I tak sodomito rozgrzeszenia nie dostaniesz
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 22:25
~OLO
Jak sądzicie - czy @mieszkaniec to kretyn ?
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 00:44
~Profilaktyk
A ty Nocna_zmiana nie pij piwa w nocy…
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 22:51
~Nocna_zmiana
Nie nauczyli cię "olo" posługiwać się eleganckim językiem? Wychowywałeś się pod "budka z piwem"?
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 22:11
~Kierowca
Przyjechali inwestorzy z Korei Południowej i jadąc po drodze ku im zdziwieniu ukazał się banner - "Prawdziwe Betlejem na Kochanach". Jeden zapytał: - jak to? Przecież było prawdziwe Betlejem jest w Palestynie - powiedział ateista
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 00:34
~mamuszka
a to ci szopka
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 23:58
~Aamon
Oni niedługo się nawrócą i zakład swój, niczym Turów matce boskiej powierzą. A potem to już pójdzie... Swoją drogą jestem pełen podziwu, że przedmurze chrześcijaństwa sforsowali. I to od wschodu.... Kto będzie następny? Mongołowie, Pasztuni czy Kirgizi?
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 22:02
~Chłodnym Okiem
"Szef rządu (Pinokio-Morawiecki) stwierdził, że koreańska SK GROUP jest jedną z najlepszych w Polsce. Co prawda jako państwo nie posiadamy dzisiaj najnowocześniejszych technologii ale dysponujemy wartością dodaną w postaci znakomitych uczelni i dobrych pracowników." Inwestujcie nadal miliardy zlotych w kosciol katolicki i prpagande (radio-PiS i TV-PiS), zamiast w nauke... to nigdy tych technologii miec nie bedziecie. P.S. Dla przypomnienia - Korea Pld. po wojnie koreanskiej startowala praktycznie od zera!
+1-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 23:40
~mamuszka
To jest kraj ateistyczny gdzie logika stoi nad etykä
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 22:58
~Tuy
Polske niszczy kosciol. Amen.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 21:58
~To nie Ameryka panie
W sumie dobrze (chyba, bo sie okaze za kilka lat), ze jest taki inwestor. Moja mama zawsze powtarza, ze Niemcy nas truja aluminium. Pewnie ma racje. Pewnie teraz beda truc dodatkowo miedzia. Ale na mojej mamie mowie: gdyby nie Niemcy i teraz Koreanczycy, to ludzie trawe by jedli bo pracy by nie bylo. Niestety jestesmy juz dawno zaszeregowani jako tania sila robocza. I taki nasz los. Byle by nas nie potruli. Moj kolega kiedys pracowal w jakis klejach czy farbach. Wygladal jak tredowaty i zreszta sam mowil, ze jak z pracy wychodzil to czul sie jakby sie nacpal. Tania sila robocza, ale placa nam za to. Lepszy rydz niz nic.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 22:54
~Sasa
Nie Niemcy, Amerykanie.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 21:45
~Wkurzony.
Liczymy na pomoc w nabyciu nieruchomości pomocy państwa i to itd. Tzn ile zainwestuje Koreańczyk a ile my zapłacimy. Jak będzie z.pylem miedzianym. St wola wciąż.ma.wielokrotnie przekroczone stężenie aluminium teraz.dojdzie miedź. To te nowoczesne technologie. A te 500 osób to jakie będzie osiągać zarobki ? 50 Koreańczyków i z 10 Polaków z wierchuszki zatrudnionych w ramach wdzięczności za.pomoc.publiczna zatrudnionych z polecenia ludlatego i pinokia a reszta najniższa krajowa .
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 21:42
~majster
Praca zacznie się nie od 2024 roku, kiedy będzie fabryka, ale już przy jej budowie...
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 23:30
~Koreańczyk
Tylko nikt ze Stalowej Woli nie wygra przetargu,nie te progi.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 21:38
~Izzy
Epicka inwestycja, to dopiero początek. Stalowa Wola będzie Doliną Krzemową.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 23:00
~Frodo
Epicko jak u Tolkiena.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 21:35
~wyznawca TVN
Bardzo przepraszam że nie wierzyłem w tą inwestycję. Jest mi po prostu głupio.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 22:41
~Aamon/Zachrystia
Ja dalej nie wierzę. Co więcej, zrobię wszystko, żeby dalej nie wierzyć.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 21:27
~pętla
Panie Nadbereżny. Czekam na kolejnego inwestora. I kolejnego. I kolejnego.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 21:35
~Foliarz
Cytat "Folia to nasza przyszłość! I te czapeczki z niej, chroniące przed promieniowaniem. I przejęciem myśli. No chyba, że ktoś się zaszczepił, to folia już nie pomoże..."
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 21:26
~essi
Błagam, wiedziełam że jest kilku idiotów na świecie, ale po przeczytaniu hejtu trolli opozycji nie sądziłąm że to w Stalowej WOli wylęgarnia głupków jest
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 20:48
~Koreańczyk
Gó.no warte,miasta nie uratuje,potrzeba 15-20 lat aby posprzątać po Kudłatym i
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 21:04
~Kot Behemot
To (smutna) prawda... potrzeba będzie kilkanaście lat, by spłacić wszystkie długi miasta Stalowa Wola.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 21:24
~do ćwoka
... i nie wiadomo ile, abyś skończył swój wpis pijany hejterze
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 21:14
~komuna wiecznie żywa
Koreanczycy nie beda placic wiecej niz "Liu Gong"... i to na tyle.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 20:47
~jan
... podobnie było gdy lokował sie w mieście Stahlscmidt, była radość z miejsc pracy, nowoczesnej technologii, i firmy z ,,zachodu", później przybył Uniwhees i tez było fajnie ... gdy rynek pracy się ucywilizował zaczęły się ,,schody" , aluminium stało sie wstrętne, szkodliwe, i gorsze od dżumy, najbardziej szkodzi tym co nigdy tam nie pracowali, i oczywiście im ,,wypadają zęby", tylko żaden brudas nie pomyśli ze wypadają bo ich nie myją i nie chodzą do dentysty.... tak samo będzie z tą MIEDZIĄ, jest euforia ( zwłaszcza pachołków władzy ) a potem zaczną nagle ,,wypadać włosy", pojawią się białe myszki, niekończąca się czkawka, grzybica paznokci i inne dolegliwośći typowe dla ,,zatrucia" miedzią, pierwszymi ,,ofiarami" tej miedzianej zarazy będą ci co aplikowali i nie dostali tam pracy, później ci co się dostali ale ich olśniło że to ,,obóz", a później będzie już w/g szablonu aluminium, tzn. niech zatrudnią gastareiterów zza wschodniej granicy, bo polak stworzony do bardziej szlachetnej pracy .... ....
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 20:12
~XYZ
Już agencje pracy rekrutujące pracowników z UA ostrzą ząbki :)
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 19:35
~stary-inżynier
Czyli - żaden "high-tech"... Zwykły zakład przetwórstwa metali nieżelaznych. P.S. Koreanczycy chca w ten sposób mieć zakład, z którego beda mogli (bez cła) sprzedawać swoja folię do innych krajów Unii Europejskiej. Jeżeli Polska wyjdzie z Unii - oni natychmiast się stad wycofaja !
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 21:30
~fas
Janusz, zastanów się nad tym co piszesz. Koszty inwestycji nie zawsze przekładają się na nowoczesność.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 20:43
~Janusz
i zwykły zakład kosztuje 3 miliardy zł? Właśnie kwota inwestycje 3 MILIARDY zł pokazuje jaka to jest największa i najnowsza technologia, bo budynki żeby były ze złota to tyle nie kosztują. Po samej kwocie widać że to jest top technologii na świecie.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 19:08
~Tylko PIS
Dymy i pyły miedzi powodują podrażnienia oczu, nosa i dróg oddechowych i tzw. gorączkę miedziową (objawy grypopodobne). Miedź jest umiarkowanie toksyczna dla organizmów wodnych. Toksyczność miedzi dla ryb porównywalna jest z toksycznością ołowiu.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 20:04
~Ptyś
Ty jesteś najbardziej toksyczny trolu niemiecki
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 19:06
~Aamon
Branża foliowa to w tym kraju się nie dla obcych. To domena Obajtka i księdza T. ( dawniej) Szydło.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 18:53
~SASKI
Tak jak fabryka maseczek?
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 18:52
~Tekturowe miasteczko
Dymy i pyły miedzi powodują podrażnienia oczu, nosa i dróg oddechowych i tzw. gorączkę miedziową (objawy grypopodobne). Miedź jest umiarkowanie toksyczna dla organizmów wodnych. Toksyczność miedzi dla ryb porównywalna jest z toksycznością ołowiu.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 18:19
~Pw63
Folia… A miały być promy, samochody elektryczne i koleje dużych prędkości. Kto wierzył ten się rozczarował.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 23:51
~mamuszka
Wania daj se siana .Po za prymitywnymi pölslowkami nic tu nigdy nie wypociles
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 22:09
~Wania
aamonek twoje IQ to ksiądz. Nie za wiele.....
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 19:28
~Aamon
Znając IQ pisowskich wyborców, ich wykształcenie oraz fakt, że inteligencję i kadry szkoli KUL, byłem przekonany, że powstanie tutaj montownia długopisów i zapalniczek BIC. A tu folia... No proszę... I są nowoczesne, nieszkodzące środowisku i zdrowiu technologie? Są!!! Brakuje mnie tutaj jeszcze jakiejś mongolskiej fabryki jurt i wytwórni napoju indian Jivaro zwanego czicza. Los tych ludzi zależy od szczęk ich żon które przeżywają bulwy aby wyprodukować alkohol. Najlepsze są bezzębne, więc Indianie starają się jak najszybciej pozbawić zębów swoje ukochane. Nasze żulie i żule mogliby łączyć przyjemne z pożytecznym...
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 18:12
~Dział promocji
Trollom dawać 3 miliardy... MAŁO!!! Trollom dawać 500 miejsc pracy... a skąd tylu ludzi do roboty wezmą??!! Trollom dawać nowe technologie... Miedź to zło!
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 20:10
~Hutnicza
Jakie znowu "nowe technologie"? Czy ty wiesz o czym piszesz, PiSi ignorancie??
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 21:07
~jan
... dział promocji komunizmu ....
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 18:03
~szach Mat
To zaledwie ułamek strefy a takie pieniądze zainwestowane. BRAWO! Do dyspozycji pod inwestycję jest 1000 ha, a to ledwo 56 ha na SK Nexilis
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 18:02
~kawon
Na granicy ludzie umierają, a władza lansuje się mając daleko tragedie tych ludzi, co się z nami dzieje
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 18:01
~Fur
Ma pracę znaleźć około pół tysiąca osób. Docelowo 2500.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 12:28
~Rocky
W uniwheelsie robi 300,także nie ma co piac ze największa
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 17:53
~:-)
wszyscy wierzą, bo pinokio obiecał..... buuuaaaahahaha!!!
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 17:49
~Ka Sandra
Morawiecki, już sam siebie nie słyszy. O jakim Polskim przemyśle mówi. Polski przemysł to zniszczyliście Wy i Wasza Solidarność. Czego nich przykładem będzie Huta. Miał na myśli polską tanią siłę roboczą. Przecież wiadomo, że przed podjęciem decyzji o lokalizacji firmy w tym regionie Koreańczycy brali pod uwagę m.in. wartość siły roboczej.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 17:02
~Zenek
Jak będą płacić tak jak w Liu Gong to dzięki za taką płace i pracę
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 20:03
~XYZ
Nie płacą źle jak się ma odpowiednie kwalifikacje.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 17:31
~mamuszka
Oby nie za miske ryzu
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:43
~a w Tarnobrzegu dalej zonk
Wkraczamy na drogę prosperity. Będziemy drugą Doliną Krzemową! Brawo!
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 20:25
~ssss
Folią miedzianą na pewno będziemy drugą doliną krzemową.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:40
~mobil 2
Koreańska SK GROUP jest jedną z najlepszych w Polsce. Dotrze to do tych "komentatorów" którzy wszystko widzą w czarnych kolorai i zawsze są na nie?
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 19:24
~Ksantypa
... z najlepszych? A pod jakim względem??
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:37
~Nie bo nie
Szkoda, że jak to mają w zwyczaju zresztą, trolle i hejterzy - wyznawcy opozycji, niczego nie docenią. Tym bardziej, że wszystkie okoliczne miasta zazdroszą nam i tego inwestora i tej strefy.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:31
~swoo doo
Panie prezydencie czekamy na pokazanie kolejnych inwestorów. Ponoć Intel ma być?
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 18:43
~Podkarpacka Ciemnota
"Intel"? Prosze mnie nie rozsmieszac. To nie na poziom jaki reprezentuje Stalowa Wola i tutejsi "fachowcy" !
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 20:30
~deded
Czy wy pisowscy jesteście aż tak mierni intelektualnie? Przecież na chłopski rozum nie przyjdzie do miasta firma w którym przeważa przemysł ciężki. Do produkcji procesorów lub podzespołów trzeba mieć odpowiednią kadrę a nie chłopa oderwanego od kowadła. Inwestycja Koreańska jest na naszą miarę i w branży metalurgicznej będziemy się obracać.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:29
~hahaha
Śmiać mnie się chce jak czytam komentarze tych trolli. Już się biedaki troszczą o to skąd załogę wziąć. Spokojnie barany, nie wasze to zmartwienie... :D :D :D
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:22
~Nivv
Widać że Koreańczycy bardzo poważnie podchodzą do inwestycji w Stalowej Woli.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:12
~jasiek
100 000 ton rocznie!!!!! Z całym szacunkiem - przecież My będziemy SR...LI miedzią!!! Nowe miejsca pracy są potrzebne ale nie za wszelką cenę!!! Będą gorzej smrodzić od Superior, Alutec i HSJ razem wzięci!!!
+1-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:38
~Znachor
Żebyś hejterze przypadkiem mózgu sobie nie wysr@ł. Nieduży, łatwo może przelecieć przez układ trawienny.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:27
~Susy
Jasiu tępaku, tam nik niczym nie będzie smrodził. Doucz się.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:07
~jasiek
Nie może być !!!!! Brak "ministra" WEBERA na zdjęciu !!!!!!!!!! NIEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 15:50
~olek
No i hejterzy, zatkało kakao po raz tysięczny.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 00:42
~mamuszka
Cos ten region ma szczescie do tych pierwiastköw chemicznych.Siarka juz byla,aluminium ,miedz .Ano jeszcze Ferdek metan produkuje.Na tym sie chyba nie skonczy
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:29
~Ptyś
Na co ci janie dzwonie maseczka jak ty płaskoziemcem jesteś? Przecież Covida nie ma?
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:09
~Bez Znieczulenia
To teraz, bedziecie miec w powietrzu juz DWA metale ciezkie, aluminium oraz miedz. Zycze zdrowych pluc wszystkim mieszkancom Stalowej Woli!
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:09
~jan
a fabrykę maseczek widzisz ? .... też miała wszystkich zatkać, ale zatkała pisowskich baławanów .....
+1-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 15:40
~michał
Promocja miasta będzie na pewno,ludzie już nie mogą się doczekać kiedy będą mogli pracować za "miskę ryżu" jak to pięknie ujął premier.Brawo Wy.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 15:35
~Dzidek z Czarnieckiego
Panie Donaldzie Tusk wroc do rzadu,bo pisowce nas wytrujom.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 15:05
~olo
Największy szacunek dla naszego PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻNEGO za tą potężną inwestycję dla naszego miasta od wszystkich mieszkańców naszego miasta.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:44
ziuta
olo, mów za siebie.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 15:05
~ECO
BRAWO !!Gęsta puszcza, dzika rzeka Śliczny pejzaż i zmian czas Twórcza praca tu nas czeka Nowe życie kipi w nas Ref. Stalowa Wola, Stalowa Wola To nasze dzieło i marzeń cel Stalowa Wola, Stalowa Wola To nasza duma czerwień i czerń - Myśl odważna żywioł pęta Ponad sosny miasto wznosi Dla serc śmiałych to zachęta Przyszłej sławy blask przynosi Ref. Stalowa Wola, Stalowa Wola… Widok Sanu, jagód mile I poziomek w ustach smak Choć odejdziesz stąd na chwilę Wrócisz tu bo miłość trwa
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:16
~***** P.O.X
***** P.O.X
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 15:59
~P.O.X.
"Brudne ulice, zatrute okolice. Ludność psychicznie chora. To Stalowa Wola!"
+1-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 15:04
~Stan
I smród będzie się ciągnął nad miastem jak obecnie z aluminium
+1-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:41
~PiS = Pycha i Szmal
Niestety!!!
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 15:03
~Ferdek z Poniatowskiego
Tylko dzięki PiSowi, bo jest dobry klimat inwestycyjny. Jeszcze Koreanie zbudujcie nam elektrownię atomową. Musimy siem uniezależnić z energią od Helmutów, bo nasz wywiad obywatelski donosi, że Makrela załatwia sobie pracę w Gazpromie z Putinem.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 19:50
~Tow. Jan Winnicki
"Ty, Wolski, jakby Niemcy nas nie zruinowali to też byśmy byli jak Korea Płd." Do "Dede"... Korea Pld. (po wojnie koreanskiej, 1950 - 1953) byla jeszcze ubozsza i bardziej zrujnowana nizli Polska w tym samym czasie. Wiec to nie jest zaden argument!
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 00:43
~nocne-piwo
Dwoisz się i troisz, PiSowski fanatyku. Już nie tylko "Ferdek", czy "olka", ale i "Ptyś" jesteś ?
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 18:01
~Ptyś
mamuszka ty uważaj też u Helmutów bo oni głośno popierdują na ulicach po sznyclach i kapuście. Tak więc stężenie metanu w Helmutlandii jest dużo większe. I w dodatku ty też masz w tym swój udział, bo chyba nie powiesz że nie popierdujesz.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 17:57
~pol
Twój super PiS już przecież wybudował elektrownie w Ostrołęce? To po co Ci koreaňczycy.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 17:29
~mamuszka
Ferdek ty tak zapierdziales okolice metanem ze wystarczy iskierka od papierosa säsiada i wylecisz w orbite razem z tym balkonem
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:55
~Dede
Ty, Wolski, jakby Niemcy nas nie zruinowali to też byśmy byli jak Korea Płd.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:23
~Taka Wolska, taki kraj...
Korea Poludniowa ma "high-tech industry", a Polska (wciaz) przemysl na poziomie o duzy szczebel nizszym! Za to Polska ma (wsadzajacy wszedzie swoje trzy grosze) potezny Kosciol, a w Korei nie ma praktycznie fantykow religijnych i wplywu kosciola na panstwo!
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 15:02
~Orty ło daea
Panie prezydencie Nadbereżny dobra robota. Mieszkańcy miasta widzą ile Pan działa. To 73-27 to żaden przypadek!
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 15:00
~ciekawski
500 osób ????? Skad ich weźmiecie ?????
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:04
~ciekawski
może i głupi ale realista.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 14:48
~Monika
Komentarze jakbym oglądał WIADOMOŚCI TVPiS, nieżle dział promocji Urzędu działa.
+1-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 15:01
~Wpadka trolla
Monika dlaczego trollu piszesz o sobie "oglądał"?
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 14:35
~nintendo
Super sie składa. Mam nadzieje że miasto pokaże już niebawem kolejnych inwestorów.
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 14:33
~smog
Mamy stal, aluminium i teraz miedź, normalnie uzdrowisko... A pracować tam będą ukraińcy za najniższą krajową.
+1-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 17:53
~pol
Ukraińcy nie chcą pracować w syfie
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 14:32
~nintendo
W strefie będą tysiące miejsc pracy. Akurat to nowe osiedle się przyda.
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 00:39
~nocne-piwo
Fantazjować każdemu wolno...
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 14:31
~BRAWO
grupa SK to lider pod względem technologii, patentów, ochrony środowiska. Dlatego jesteśmy dumni, że będą w Stalowej Woli inwestować z wielkim poszanowaniem miejsca, które będą tworzyć
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 23:09
~Tekst jak z elementarza!
Czy pracujesz jako "Pi-Ar-owiec" (PR) dla Koreanczykow, czy dla PiSuarczykow?
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 14:29
~lew
Na to czekało całe miasto, kolejni potężni inwestorzy już niebawem!
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 14:28
~Hutnicza
Panie prezydencie dziękujemy i czekamy na kolejnych inwestorów!!
+0-0
Piątek, 19 listopada 2021 r. godz. 00:29
~Hutnicza
"Wal się złodzieju poniżej." > To powiedz, cienki misiu, kiedy po raz pierwszy użyłeś tego podpisu?
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 21:02
~Hutnicza
Nie kradnij cudzych podpisów! p.S. "Hutnicza" zawsze pisuje o Lucjuszu Utracjuszu...
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 14:28
~DBase
Zakład ruszy 2 drugiej połowie 2024 roku. Imponujące tempo budowy!
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 16:06
~jan
.... nikt nic nie robi, nie kopie, nie muruje, ale JEST TEMPO, kacze sługusy dostają oczopląsów, białe myszki pewnie też widzą .....
+0-0
Czwartek, 18 listopada 2021 r. godz. 14:26
~UtYiU
Brawo Brawo Brawo!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.