Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 21 maja 2022 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
 Wiadomości lokalne
» Trendy ślubne 2022: jak ubrać się na wesele jako gość?
» Komunikat MZK
» Wydział promocji wyposaża się w sprzęt. Konkretna marka (lub równoważna)
» Znikający plac zabaw
» 6,4 mln zł na podwyżki płac w strukturze miasta
» Do stalowowolskiego szpitala powróciły ablacje
» Sesyjny bałagan
» Awantura w Centrum Koordynacyjno-Wytchnieniowym. Interweniowała policja
» 49-letni motocyklista ciężko ranny w wypadku
» Bojanów: rozbudują stację uzdatniania wody o drugie ujęcie
» Czy na błoniach powinno powstać więcej palenisk?
» Pamiętali o niemieckiej obławie na Kedyw Armii Krajowej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"COP to był wieli dorobek naukowy myśli polskiej. W tym okresie powstało 52 fabryki na polskich technologiach, 58 rozbudowano i zmodernizowano, utworzono 128 tysięcy miejsc pracy".
Prof. dr hab. Marek Jabłonowski, Uniwersytet Warszawski.
 Imprezy w mieście
» Koncert z muzyką portugalską w tle
» Szancer, wyobraź sobie!
» Reksio - przyjaciel na medal
» Piast TOTAL WAR Wojskowość w Polsce wczesnopiastowskiej
» Poznaj dawne życie Lasowiaków na wystawie rzeźby Jana Puka
» Zaproszenie do udziału w konferencji "Przestrzeń oswojona/nasza/bezpieczna. Co to znaczy zamieszkiwać?"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
»Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
»1 maja. Nowa Lewica pamięta o Święcie Pracy
»Wiadukt na Romualda Traugutta gotowy
»Ruszył odcinkowy pomiar prędkości
»Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Wywiady

Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 13:49     /Magdalena Rodecka/
O inwestorów Stalowa Wola "bije się" z innymi miastami w Polsce i w Europie

- Stalowa Wola ma unikalne warunki do inwestowania. Nie możemy tej szansy zmarnować. Inne miasta w Polsce, Europie tylko na to czekają - mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, w dzień głosowania w Sejmie nad możliwością powiększenia strefy gospodarczej o prawie 1000 hektarów.
- Stalowa Wola ma unikalne warunki do inwestowania. Nie możemy tej szansy zmarnować. Inne miasta w Polsce, Europie tylko na to czekają - mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, w dzień głosowania w Sejmie nad możliwością powiększenia strefy gospodarczej o prawie 1000 hektarów.
Fot. Jacek Rodecki
- Stalowa Wola ma unikalne warunki do inwestowania. Nie możemy tej szansy zmarnować. Inne miasta w Polsce, Europie tylko na to czekają - mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, w dzień głosowania w Sejmie nad możliwością powiększenia strefy gospodarczej o prawie 1000 hektarów.

Celem ustawy jest wprowadzenie możliwości dokonywania zamiany nieruchomości Skarbu Państwa pozostających w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe położonych w Jaworznie i Stalowej Woli oraz terenów z nimi sąsiadujących na lasy, grunty i inne nieruchomości, na których jest możliwe prowadzenie gospodarki leśnej w przypadkach uzasadnionych potrzebami i celami polityki państwa związanej ze wspieraniem rozwoju i wdrażaniem projektów dotyczących energii, elektromobilności lub transportu, służących upowszechnianiu nowych technologii oraz poprawie jakości powietrza albo uzasadnionych potrzebami i celami strategicznej produkcji dla obronności państwa, wysokich technologii elektronicznych i procesorów, elektromobilności, innowacyjnej technologii wodorowej, lotnictwa, motoryzacji oraz przemysłu tworzyw sztucznych. Zamiana nieruchomości byłaby możliwa w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie ustawy.

W Stalowej Woli chodzi o obszar blisko 1000 hektarów zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie obecnej strefy przemysłowej. Jedna z fabryk, która miałaby powstać jest reprezentantem branży związanej z mikroprocesorami.

- Mówimy o powiększeniu stalowowolskiej strefy gospodarczej i inwestorach. Realnych czy wirtualnych?

Lucjusz Nadbereżny: - Realnych. Od dłuższego czasu Stalową Wolą interesują się inwestorzy ale naszą bolączką, podobnie jak innych ośrodków w Polsce, w Europie jest deficyt dużych terenów inwestycyjnych, 50 hektarów i większych. My mamy szansę to zmienić.

- Co możemy zyskać a co stracić?

LN: Zyskać możemy docelowo w perspektywie lat nawet 15 tysięcy miejsc pracy bo na tyle oszacowano ten obszar. Do tego dochodzą kooperacje bo na jedno wytworzone miejsce w produkcji przypada kilka miejsc w usługach. O stratach możemy mówić tylko wtedy, gdy projektu nie uda się zrealizować w Stalowej Woli.

- Kto zatem może liczyć na zatrudnienie?

LN: Inwestorzy z którymi prowadzimy teraz rozmowy, wykazują zapotrzebowanie na inżynierów, pracowników o wysokich kwalifikacjach, pracowników produkcyjnych o odpowiednich kompetencjach z branż wskazanych w projekcie procedowanej ustawy czyli osób związanych z elektroniką, informatyką, elektromobilnością, inżynierią materiałową itp. Jednocześnie prowadzimy rozmowy z uczelniami z regionu na temat możliwości uruchomienia kierunków kształcenia pod konkretnych inwestorów. Spotykamy się z pozytywnym przyjęciem.

- Powiększenie strefy gospodarczej wiąże się z wylesieniem, co budzi przeciw wielu mieszkańców.

LN: Prawdą jest, że cały ten teren jest zakwalifikowany jako leśny. Jest to obszar należący do Lasów Państwowych, natomiast przez prowadzone w latach minionych wycinki, na dużej części tego terenu nie ma już lasu. Mogę zapewnić, że projektując nową strefę gospodarczą, będziemy się trzymali dobrych zasad wypracowanych na przestrzeni lat w Stalowej Woli. Zachowamy strefy buforowe, pasy zieleni wokół dróg, parkingów, zostaną stworzone miejsca zielone do odpoczynku. Inwestorzy z którymi rozmawiamy swój przemysł opierają na najnowocześniejszych technologiach, znajdują się w czołówce firm stosujących najwyższe standardy ekologii i tego wymagają od miast, w których chcą inwestować. Sam proces wylesiania również nie będzie prowadzony przez miasto czy inwestora ale Lasy Państwowe.

Dlaczego Stalowa Wola a nie na przykład Siarkopol jak wskazują nasi Czytelnicy?

LN: Trzeba mieść świadomość, że konkurujemy z innymi ośrodkami w Polsce i w Europie. Po pierwsze, musimy mieć do zaoferowania co najmniej 50 hektarowe działki. Naszym atutem jest możliwość uzbrojenia terenów w przyłącza o dużym zasilaniu energetycznym, gazowym, zaopatrzenie fabryki w wodę przemysłową oraz posiadanie oczyszczalni ścieków przemysłowych. Dlaczego nie Siarkopol? W interesie miasta i mnie jako prezydenta jest aby inwestycja o takim rozmiarze powstała na naszym terenie. Siarkopol jest dedykowany pod inwestycje maksymalnie o wielkości 40 hektarów. Nie znam prezydenta, który zrezygnowałby na rzecz innego miasta oddając mu możliwość powstania kilkunastu tysięcy miejsc pracy, dochodów z tytułu podatków od nieruchomości, PIT, CIT, co przekłada się na potężny zastrzyk dla budżetu. Skala inwestycji jaka ma szansę zostać zrealizowana jest dla tego terenu do tej pory nieznana.

Dziś głosowanie w Sejmie. Jaki będzie wynik?

LN: Wierzę, że Sejm cofnie decyzję Senatu, którą nie ukrywam jestem rozczarowany. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim senatorom, którzy poparli projekt ustawy, w szczególności senator Janinie Sagatowskiej, która wykazała się olbrzymim zaangażowaniem, przedstawiając naprawdę silne argumenty za tym projektem.

Jeżeli ustawę udałoby się "przepchnąć" kiedy mogłyby się rozpocząć pierwsze inwestycje?

LN: - Pierwsze inwestycje miałyby się rozpocząć w przyszłym roku. Podmioty prywatne, zagraniczne korporacje są gotowe aby zainwestować w Stalowej Woli miliardy euro. Ze swojej strony mogę zapewnić, że wszystkie obawy mieszkańców rozumiem, również je podzielam ale nie możemy się zatrzymywać. Jesteśmy przygotowani na zrównoważony rozwój Stalowej Woli, gdzie ważny jest zarówno komfort życia jak i dobrze płatne miejsca pracy.

23 lipca ustawę w Sejmie poparło 241 posłów. 6 sierpnia pochylił się nad nią Senat. Na 98 senatorów 52 było za odrzuceniem ustawy w całości, 42 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej Komisja Nadzwyczajna do spraw Klimatu opowiedziała się za odrzuceniem ustawy. Komisje Środowiska i Komisje Gospodarki Narodowej i Innowacyjności przyjęły wniosek o przyjęcie ustawy bez poprawek.

Na posiedzeniu Sejmu, 11 sierpnia posłowie mogą odrzucić uchwałę Senatu. Kolejnym etapem będzie przedstawienie przez Marszałka Sejmu uchwalonej ustawy do podpisu Prezydenta RP, który w ciągu 21 dni zarządzi jej ogłoszenie w Dzienniku Ustaw RP.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 13 sierpnia 2021 r. godz. 05:38
Bella
Acha,będzie jak z fabryką maseczek ,tylko lasu szkoda
+0-0
Niedziela, 15 sierpnia 2021 r. godz. 17:19
~Inwestycje Wydumane
Mam nadzieje, iz za ten wielki przekret z "Fabryka Masek", Aborygen zostanie jednak kiedys rozliczony!
+0-0
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r. godz. 21:08
~Rudy
Ot taka sobie Propaganda.....
+0-0
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r. godz. 17:08
~Mieszkaniec
Rodzino - musisz być dumna. Co zrobisz jak już będzie normalnie?
+0-0
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r. godz. 16:00
~Wkurzony
Bije się. I jak zwykle przegra . Któryż to już raz. Całe stado inwestorów stojących u bram miasta przed I kadencja . FOTOVOLTAIKA DLA KAZDEGO ZA 20% CENY PRed II KADENCJA ,TERAZ INWESTORZY Z BRANZY MIKROPROCESOROW... DLATEGO ZE TYCH BRAKUJE W FOSPODARCE? MASECZEK TEZ BRAKOWALO I FABRYKA JEST ... ZA NASZE PIENIADZE .... TYLE ZE MASECZEK BRAK. ***** *** I kukiza!!!!!!
+0-0
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r. godz. 18:12
~Marysia Rączkowska
sam się idź *****
+0-0
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r. godz. 10:31
~UBEK
KUDŁATY ZAJECHAŁEŚ MIASTO. ILE LAT POTRZEBA ,ABY ODWRÓCIĆ TEN TREND. DO TEGO CZASU JUŻ NIKOGO ROZUMNEGO W MIEŚCIE NIE BĘDZIE. JESTEŚ MISZCZEM(NIE MISTRZEM)OD PIASKOWNIC I PLACÓW ZABAW.
+0-0
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r. godz. 16:00
~Stary-Nauczyciel
PiSowscy de...e myślą, że wszystko zrobią na siłę - zmuszą niezależnych ludzi do głosowania na nich, na siłę przymuszą dzieci do religii i wpoją ludziom, którzy zaznali smaku wolności, ultraprawicowy światopogląd. To działa jak cięciwa w łuku - im mocniej napinać, tym dalej leci strzała, tyle że w odwrotnym kierunku do przykładanej siły.
+0-0
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r. godz. 13:43
~Mieszkaniec
Musimy poczekać. Odpowie za wszystko.
+0-0
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r. godz. 09:42
~corristox
Taa... Bije się. Stalowa Wola to miasto emerytów i rencistów. Młodzi wykształceni ludzie nie mają tu czego szukać, bo nie ma dla takich pracy. Wykształcony człowiek, który nie ma pracy ucieka do większych miast, a ci co gdzieś się załapali i mają trochę więcej grosza kupują działkę w pobliskich gminach i tam się budują.
+1-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 22:43
~@@@@
Zawodowy wazeliniarz cham i burak w jednej osobie Olka figo ferdek podpisuje się kilkoma nikami i wstawia te swe głupkowate wpisy na poziomie ameby. Ale chamownia odpowie za wszystko już niedługo. Rządy hunów się kończą, więc kwik i ujadanie będzie co raz większe. Ale "jeńców brać nie będą" i odpowiedzą za wszystko do ostatniego zeta.
+1-0
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r. godz. 19:20
~Aamon
To, że wygrał plemnik z którego Ferdek wyrósł to tylko dowód na to, co tam był za genetyczny gnój.
+0-0
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r. godz. 17:20
~jan
.... jaka partia taki elektorat....
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 21:53
~figo
Ile jeszcze głupot wstawią opozycyjni hejterzy? Kiedy do nich dotrze, że po prostu się kompromitują?
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 23:33
~PiSowska_hipokryzja
Czy masz cos do powiedzenia na temat i do rzeczy, PiSowski ciemniaczku?
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 21:47
~olka
Precz z Tuskoidami! To nie liberalizm tylko cwaniactwo, kolesiostwo i Podkradanie! Niech nam żyje i zwycięża partia polskich patriotów PiS!
+0-2
Piątek, 13 sierpnia 2021 r. godz. 11:14
~babka
zejdź na ziemię... PIS rzadzi juz 6 lat, to nie jest kolesiostwo PO tylko PIS
+0-0
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r. godz. 07:46
~olo
Ta partia daleka od patriotyzmu albowiem sieje nienawiść, ciemnotę, zabobon, nacjonalizm, mizdrzy się do faszystów. Wszystko w niej się znalazło,, kolesiostwo, chamstwo, złodziejstwo czy umiłowanie afer. To banda ciemniaków i złoczyńców!
+0-0
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r. godz. 00:17
~Kaczy "patriotyzm"?
A na waszym czele... podstarzaly, zlosliwy gnom pochodzacy z rodziny, ktora przybyla do Polski z (Zydowskiej) Odessy!
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 21:44
~Wstyd, po prostu wstyd
Wg. "Onetu" "Amerykanie nawet dziś wieczorem rozmawiali jeszcze z polskim rządem o lex TVN. Ujawnił to dziś na konferencji prasowej w Waszyngtonie rzecznik Departamentu Stanu USA. Według Neda Price'a sojusz między Polską a USA "oparty jest na wspólnych interesach bezpieczeństwa, ale także obietnicy przestrzegania zasad demokracji" - Polski rząd ma teraz szansę pokazania, że wspiera demokrację nie tylko słowami, ale i czynami - tłumaczył Rozmowy "na bardzo wysokim szczeblu w Departamencie Stanu" odbywały się nawet w ostatnich godzinach, już w trakcie trwania obrad Sejmu. Odpowiadając na pytania korespondenta TVN w USA Marcina Wrony, rzecznik podkreślił, że Waszyngton "bardzo dokładnie przygląda się ustawie medialnej oraz ustawie o zwrocie mienia ofiar Holocaustu". — Polska rozumie, że sojusz atlantycki jest oparty nie tylko na wspólnych interesach bezpieczeństwa, ale również na wspólnej obietnicy przestrzegania zasad demokracji — podkreślił Ned Price. — Polski rząd ma teraz szansę pokazania, że wspiera demokrację nie tylko słowami, ale i czynami. Wolne media sprawiają, że demokracja jest silniejsza, a sojusz atlantycki bardziej odporny na ataki. Price ujawnił, że "wysocy rangą przedstawiciele rządu USA wielokrotnie rozmawiali o tym z polskim rządem", a rozmowy "na bardzo wysokim szczeblu w Departamencie Stanu" (chodzi zapewne o wiceministrów) odbywały się nawet w ostatnich godzinach, już w trakcie trwania obrad Sejmu." --- Tak wiec, na amerykanskich (USA, Kanada) inwestorow juz raczej nie liczcie!%
+2-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 21:49
~do idioty
Człowieku, o jedną flaszkę za dużo dzisiaj wypiłeś...
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 21:28
~Nie dla komuny
Precz z komuną PIS, to nie jest żadna demokracja tylko obrzydliwa dyktatura
+2-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 21:40
~Radio Wolna Europa
Dzisiejsze powtorzenie glosowania, przez kaczystowska kukielke (Witkowa) bylo w stu procentach nielegalne. Oni juz zupelnie nie licza sie z zadna praworzadnoscia. Pozostaje miec tylko nadzieje, ze ona tez kiedys stanie przed Trybunalem Stanu.
+3-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 21:08
~TW STOKROTKA
Trolle dzisiaj hejtują na smutno ustawa przeszła, a zaraz "lex TVN" klepną i trza będzie wódkę otworzyć bo "koniec demokracji". Apeluję do policji o "trzeźwy poranek" jutro, bo pełno "demokratów" będzie na bani jechać z rana...
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 21:15
~Wasza Niby-Obwodnica
Po TVN przyjdzie kolej na Polsat, potem radio RMF FM, Zet itd. aż zostanie tak jak za komuny TVP1 i 2 i trzy kanały Polskiego Radia i tyle. Powrót do komuny! Kaczyński podobno walczył w komuną, a sam wprowadził ją z powrotem. Przykre tylko, że ma az tylu popleczników.
+2-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 21:06
~messia
Ale wyją i kwiczą opozycyjne trolle, widać strasznie boli, oj jak boli... I dobrze!
+0-0
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r. godz. 13:48
~Kumaty
Co Cię boli ? Tak się będą bić o inwestorów jak nasza piłkarska drużyna z ośmioma drużynami o utrzymanie w II lidze lub tak jak z Wisłą Puławy o awans. Rozumiesz coś z tego
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 21:01
~Wasze Lustro
To juz nie jest zadna "demokracja", to rzady mafijne. I tak Polska bedzie widziana w Europie i na swiecie. Cytat: "Trzeba sobie dobrze ten wieczór zapamiętać. Marszałek Witek popełniła zamach stanu. Razem z Kaczyńskim pokazała dziś jak łatwo zmienić dumny polski parlamentaryzm w polityczne szambo. Zapamiętajcie to, aby nigdy więcej nie popełnić takiego błędu, jak oddanie im władzy" - pisze Hołownia. "
+2-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 20:49
~Bajki z mchu i paproci
"Zyskać możemy docelowo w perspektywie lat nawet 15 tysięcy miejsc pracy bo na tyle oszacowano ten obszar." I pewnie jeszcze milion samochodow elektrycznych... Totalny odlot! Fantazja i zdolnosc do klamstwa prawie jak u PiSowskiego premiera "Pinokia" Morawieckiego!
+2-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 20:49
~www
I Sejm przyjął ustawę porażka PO
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 23:31
~vota
Do tego przyłożył swoją rękę facet z gładkim uczesaniem. Wstyd. Będziesz siedział.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 20:39
~babka
propaganda... najpierw zagospodarujcie fabrykę maseczek oraz połowę pustych terenów pohucianych
+2-0
Piątek, 13 sierpnia 2021 r. godz. 08:23
~Cwaniak Nowicki
To się popisałeś wiedzą... odpowiedz na poniższe pytania: Po 1. Czy obiekt jest własnością gminy? Po 2. Czy gmina wydała chociaż 1 zł na budowę obiektu, że żądasz jego zagospodarowania Po 3. Czy obiekt jest pusty i nie jest zagospodarowany, że wychodzisz z takim postulatem? Po 4. Skąd czerpiesz wiedzę o braku zagospodarowania obiektu? Po 5. Ile ci płacą za trollowanie?
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 20:34
~Bbmon
Aamon, twój pintek w takich wyziewach fedruje, że aż mu się we łbie kręci.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 22:57
~kościelny
Pintek zastrajkuj, odmów mu posłuszeństwa. Bo jak będziesz ciągle taki wyprostowany to będzie cię wykorzystywał i podtruwał.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 21:56
~pintek Aamona
No, już wysiadam tak mnie Aamon podtruwa. Ratunku! Pomóżcie!
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 20:32
~michał
Cytat o inwestorów Stalowa Wola "bije się" z innymi miastami w Europie.Cudowna propaganda sukcesu,gdzie ludzie będą pracować za "miskę ryżu".Od razu zapisy robić,żeby tylko pracę mieć.Coś niesamowitego,że ludzie tak chcą pracować za darmo.Ale nie ma się co dziwić,jaka władza taki elektorat.Brawo Wy.I znowu będzie premia,która to już bo normalni ludzie nawet nie wiedzą co to jest premia,bo muszą pracować za "miskę ryżu".Wstyd.
+2-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 20:12
~Bejdak
"znajdują się w czołówce firm stosujących najwyższe standardy ekologii i tego wymagają od miast, w których chcą inwestować." Skoro wymagają wysokich standardów ekologii, to Stalowa Wola jest złym miejscem na inwestycje. Hałas i zanieczyszczenia z istniejących zakładów sprawią, że ci obiecywani inwestorzy nie przyjdą. Ktoś tu ściemnia jak Morawiecki!
+1-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 20:18
~Aamon
Aluminium i jego ołowiane wyziewy z naszych zakładów to chyba ekologia plus, więc przybędą.
+2-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 20:08
~PiS-Pazerni i Skorumpowani
Glosuja az do skutku. To wstyd, hanba i totalne bezprawie! Popatrzcie co teraz dzieje sie w Sejmie... i jak moze to odzialywac na jakichkolwiek potencjalnych inwestorow, chcacych zainwestowac w "Wolsce"!!
+2-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 19:56
~123123123123123
pisowska propaganda, prędzej mi kuzwa kaktus na czole urośnie jak tu oprócz nowej galerii czy fryzjera się otworzy
+2-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 20:13
~Dede
urośnie ci urośnie nawet dwa, jeden z przodu a drugi z tyłu. Ale będziesz miał kolczasty łeb. Ale może sobie Tequilę z nich zrobisz.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 19:43
~Biy
Panie prezydencie pieski szczekają, bo taka ich natura, proszę się nimi nie przejmować
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 19:56
~Aamon
Panie prezydencie, nie ma takiego słowa w polskim języku jak ,, unikalny"!!!
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 19:41
~Wszechwiedzący
W Stalowej Woli jedna fabryka ma być TSMC oraz Intel Corporation który też jest zainteresowany inwestycją we Francji
+0-0
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r. godz. 16:57
~hihi
Wam się pomyliło to chodzi o IMPEL. Takowy się już umościł w mieście i wcale nie che wycinki lasów do prowadzenia biznesu. Kto kogo robi w balona?
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 19:33
~Aborygen
Ktoś w to jeszcze wierzy? To nawet nie jest mitomaństwo... to jest już zaawansowane stadium choroby.
+1-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 18:57
~Ziggy
Panie Prezydencie, nie wiem co Pan pali czy wącha, ale proszę mi wierzyć, większość mieszkańców Naszego Miasta nie jest idiotami. Te 10 km kwadratowych lasu do wycinki pod przyszłą strefę to ratowanie budżetu za sprzedane drewno i nic więcej. Nawt zaborcy nie prowadzili tak rabunkowej gospodarki leśnej.Tylko bankrut wyzbywa się dóbr rodzinnych. Komuniści ratowali bużet rabunkową eksploatacją kopalń węgla kamiennego , a Pańska partia pozbawi nas dobra narodowego jakim są lasy
+2-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 19:42
~Znachor
Ziggy polecam tobie czopki. I odstawienie tvn24
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 19:30
~Hutnicza
Dokladnie tak! Czy "Cezar" Lucjusz Utracjusz mysli, iz ma tutaj do czynienia z ludzmi kompletnie pozbawionymi swiadomosci?
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 18:34
~barabasz
judosz i tyle j....ć pis
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 17:46
~vitiwo
Uwaga, uwaga, prosimy o baczną uwagę na antenie jest mitoman, który chce oznajmić oczywistą oczywistość, że on spowoduje powstanie na terenach obecnie zalesionych 15 tys. miejsc pracy. Komentarz do tej paplaniny," To jest tak samo prawdą jak to, że na którymś osiedlu dwa psy się bodły tylko nikt nie widział u nich rogów". Dziękuję za uwagę!
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 17:39
~jasio
jak zapuscic łogon
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 17:39
~Aamon
PIS wali w sejmie w pory!!! Trumwirat ( męski Jaro,biskup smoleński i lepki Rychu - razem ok. 220 lat) roztrzęsieni jakby parkinsona mieli. Ja tam zawsze nie bać PIS, bo wiem, że przeminą jak KK w Irlandii.
+2-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 18:26
~Bbmon
Wow, Aamon orgazmuje! Pewnie się w portki sfajdał.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 17:26
~gasss
Jedynym unikalnym warunkiem jest 1000 hektarów lasu, który nasza najukochańsza miłomściwie na panująca władze chce wyciąć i sprzedać drzewo. Ile warte jest drzewo z tych 1000 hektarów?
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 18:45
~Aamin
To pomysł prezesa... A on nie głupi, niczego nie podpisuje, o niczym nie decyduje i nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Kasa za drzewo to jest to, i jeszcze powiedzą, że teren pod inwestycje przygotowali, tylko biznesmeni z Chabarowska, Czelabińska i Kujbyszewa zawiedli...
+1-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 18:09
~PiS - Pycha i Szmal
Ten 1000 ha to jest 10 kilometrow kwadratowych - czyli kwadrat o dlugosci 10 km i szerokosci 10 km. To jest duzo, a nawet bardzo duzo! Nie wierze, ze az tyle zniszczenia jest potrzebne, by stworzyc tu miejsce dla jakiejs firmy!!
+1-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 17:21
~Jdjdb
Gadu gadu majtki z drutu A w urzędzie wszyscy na najniższej krakowej
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 20:25
~Aamon
Przerost kadr. Zbyt dużo pisowej nomenklatury, za którą ktoś inny robić musi. Sprawdźcie ile osób zostało przyjętych od 2015 roku i co robią. Niektórzy to szychy, że ho, ho... Żadna stajenna ranga nie zmieni rosła w mustanga.
+1-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 17:16
~???
Oby sie nie pobili!! Już o maseczki z tej fabryki otwieranej w kampanii wyborczej ponad rok temu się "bili". Chcą wyrżnąć las i sprzedać drzewo i tyle. Branża IT, ciekawe kto tam będzie pracował i gdzie będzie mieszkał, od pługów odejdą, z socjalu wezmą resztę, czy emerytów zatrudnią.
+1-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 17:00
~Wkurzony
Inwestorzy ? Hahahah a mlodzi którzy chcą lepiej żyć? Zapisać się do dojnej zmiany i lucek da wam żyć.... do momentu aż was Kaczor spuści po brzytwie
+1-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 17:03
~zadowolony
walnij se gruchę pod prysznicem i wyluzuj.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 16:50
~PO - POdkradacze i Obiboki
NIET, NIET, NIET, NIET
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 16:35
~PiS - Pasożyty i Sępy
Jak dzisiaj PiSowska mafia, wraz z malym pijaczkiem Kukizem, przeglosuja "LEX-TVN" to ilosc chetnych do inwestowania w Polsce (a wiec i w Stalowej Woli) gwaltownie zmaleje. Powaznych inwestorow trudno jest skusic do inwestowania w kraju, w ktorym prawo zmienia sie w dowolny sposob!!!
+2-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 18:02
~Chicago - itd.
I znowu jakis "Wolaczek" ukradl moj nick! Czy to ty "Ferdku z Poniatowskiego"???
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 17:05
~Chicago itd.
@Do PiSich ignorantow!: bla bla bla bla bla bla
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 17:00
~Do PiSich ignorantow!
Do "nie-powaznego inwestora", ciemnego PiSuara. Twoja naiwnosc i ignoracja sa wrecz porazajace!!! ---> Jeden cytat: "Chodzi o zasadę, by amerykańskie inwestycje nie były zatrzymywane" - W reakcji na przyjęcie "lex TVN" Amerykanie są w stanie wykonać bardzo wiele ruchów. Zarówno ekonomicznych, jak i innych. Nie tylko z powodu tej konkretnej inwestycji, ale ogólnie dostępu do polskiego rynku. Tu chodzi o zasadę, by amerykańskie inwestycje, handel, eksport, nie były zatrzymywane nigdzie - stwierdził ekspert. Jak wyjaśnia, Stany Zjednoczone zawsze myślą globalnie, co nie jest cechą spotykaną w wielu innych krajach. - Przypadek polski jest dla nich przypadkiem Unii Europejskiej i przypadkiem, którego skutki Amerykanie postrzegają w skali całego świata. Amerykanie są mocno umotywowani właśnie przez globalne widzenie gospodarki, nie oceniają sprawy przez pryzmat tej pojedynczej inwestycji - stwierdził dr Kostrzewa-Zorbas. Grzegorz Jacek Kostrzewa-Zorbas odniósł się też do argumentacji, po którą sięgają zwolennicy tzw. "repolonizacji" mediów. - Polski system bywa porównywany, jeśli chodzi o media elektroniczne, a zwłaszcza telewizję, z prawem obowiązującym w innych państwach. Czym innym jest jednak, jeśli w jakimś kraju restrykcyjne, ograniczające dostęp prawo istnieje od 50 lat, a czym innym jest wprowadzanie takiego prawa po okresie długiego dostępu. To jest istotna różnica z punktu widzenia Stanów Zjednoczonych jako państwa - wyjaśnił. Stabilność jest uznawana za wartość samą w sobie. Zdaniem rozmówcy next.gazeta.pl przyjęcie ustawy uderzającej w amerykańską inwestycję może mieć długofalowe skutki. - Plany inwestorów ze świata są związane z sytuacją w poszczególnych państwach i regionach. Inwestycje, nie tylko amerykańskie, są umieszczane tam, gdzie istnieją swobody gospodarcze, ogólnie sprzyjające warunki prawne i instytucjonalne. Tam, gdzie istnieje stabilność polityczna, stabilność systemu, a niekoniecznie władzy w sensie na przykład takiej lub innej większości parlamentarnej - wskazuje."
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 16:48
~poważny inwestor
właśnie, że nie. Liczy się zysk i sprzyjający klimat do inwestowania, a kłamliwe media jak TVN temu nie służą.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 16:24
~olka
Panie Lucku popieramy pana. Młodzieżówka PiS może nawet pomóc przy wycince. A starych rozoryczonych zgredów z obciętymi emeryturami to proszę nie słuchać, bo ich czas już przeminął i pora się im pakować na drugą stronę. A my młodzi potrzebujemy tych inwestycji.
+0-2
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 18:10
~hydraulik
jak ci Pisuar Cuchnie to wyciąg ten głupi łeb z pisuaru. Co tam chcesz wywąchać?
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 17:48
~elba
Idiotów nie sieją oni po prostu tutaj są obecni!
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 17:44
~Pisuar Cuchnie
"Ferdek" vel "olka"... co to masz wspolnego z mlodoscia, stary ORMO-wcu, a dzis PiSowski fanatyku!~
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 17:43
~Aamon
Młodzieżówka PIS gotowa! R. Terlecki, A. Macierewicz i prezes już siekiery w rękach dzierżą! Dajcie im tylko coś do wąchania, jak ciężarowcom przed podniesieniem sztangi.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 16:53
~wnuczek Ferdka
dziadek to nie ja. To jakiś Platfus.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 16:36
~wnuczek Ferdka
na drugą stronę to ty się dziadek z Poniatowskiego pakuj
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 16:17
~Lewym sierpowym
To gdzie mam robić kupy na grzybach jak lasy wytnom?
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 16:09
~FunnyBoy
Rynek pracy jest jak rynek płacy proporcjonalnie odpowiedni zwłaszcza na takiej prowincji jaką jest Stalowa Wola. Brak spektakularnych działań kreujących trwałe miejsca pracy oprócz wszelkiej maści posad około urzędowych [centrum usług wspólnych, sim i tego typu]. Myślę że gra toczy się o wybory. Sejm przegłosuje, podatnicy wywalą miliardy na Izerę w Stalowej Woli lub cokolwiek w tym związane bo chyba nie inaczej ma to zadziałać... a potem po wygranej Prezydent chroni się w Warszawie pod skrzydłami "małego i mściwego protektora". Oczywiście tak tylko głośno myślę.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 16:04
~PiS z Wami!
Ten czlowieczek (Lucjusz Utracjusz) to jest mitoman. I do tego - niebezpieczny mitoman!
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 16:16
~Ptyś
a ty jesteś Hutnicjusz, czyli czerwony dziadek z Hutniczej.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 16:01
~ha ha ha
a może po wycięciu lasu powiększyć fabrykę maseczek?
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 15:54
~Józek
Wytypowano 100 ha do wycinki, a teraz pojawiają się potencjalni inwestorzy potrzebujący właśnie 100ha /40 w Tarnobrzegu to za mało /. Jak nie znano tego inwestora, skąd wiedziano, że pod wycinkę trzeba przeznaczać taki obszar? No właśnie - już pod potrzeby niewiadomej branży inwestora rozpoczęto kształcenie na kierunku administracja i podologów /speców od obcinania paznokci / Co za przezorność i perspektywiczne myślenie ekonomiczne.
+1-0
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r. godz. 00:03
~nocne-piwo
Teraz juz mowia o tysiacu hektarow lasu (a nie o 100!). Ktos sporo na tym "interesie" zarobi. I zaloze sie, iz to bedzie kolejny PiSowiec......
+1-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 15:35
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Lucku, wycinać, inwestować, stwarzać miejsca pracy i polepszać życie mieszkańców. A POKOzycji siem nie pytać tylko wysłać wniosek do PADa o jej odwołanie. Bo oPOzycja NIE jest nam niepotrzebna, jak bardziej siem przejmuje interesami Helmutów niż naszymi.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 15:26
~Angel
Zagraniczni inwestorzy są jak obecnie Biedronka w Polsce. Cały kapitał idzie za granicę
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 15:38
~lucyfer
Tos teraz błysnęła jak stroboskop na dyskotece. Sprawdź ile podatku cit zapłaciła Biedronka w zeszłym roku i wtedy się wypowiadaj. A może biedonka jest w mafii vatowskiej od razu?
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 15:07
~Alicja
opozycyjni Hejterzy tylko potrafią ujadać przypomnę wasza guru Butryn była za to samo Marczak i Przytuła
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:57
~Aro
Typ od 7 lat obiecuje, że będą inwestorzy, a póki co to mu jedynie mieszkańcy z miasta uciekają i nagrody dla swoich. Tyle dobrego z jego rządów.
+1-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:53
~Kosz
Budować strefę, a niech motłoch opozycyjny ujada. Bo tylko tyle potrafią robić dla mieszkańców. Pluć na nich.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:51
~Czego tu nie rozumiecie?
Opozycja kwiczy non stop: gdzie nowi inwestorzy?! Teraz jest szansa żeby przyszli, opozycja kwiczy: Nie wycinać lasów!! :D :D
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:50
~TylkoZKS
15 tysięcy miejsc pracy, ale ceny mieszkań potężne. Gmina Stalowa Wola to najszybciej wyludniająca się gmina Podkarpacia. Gdzie mają mieszkać młodzi mieszkańcy Stalowej Woli? Przykładowo młode małżeństwo, ludzie ok. 25 roku życia którzy zarabiają najniższą krajową? Pod mostem, z rodzicami do 40 roku życia czy z kredytem na kilkadziesiąt lat? Nikt nie ma na tyle szczęścia, żeby być w jedynej, ukochanej Partii żoliborskiego słońca narodu, nie każdy może być też Obajtkiem. Mimo to trzymam kciuki za ustawę żeby przeszła.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 15:07
~Xdxd
Chcesz receptę jak więcej zarabiać czy chcesz dostać mieszkanie "od państwa" czyli de facto od ludzi którym się chciało uczyć bądź którym się chce pracować. ? Czy po prostu chcesz żeby komuna wróciła ?
+1-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:32
~fas
No to ruszyło "pospolite ruszenie" pro rządowe. Ciekawe ile komentarzy na osobę.
+1-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 17:00
~bez komenta
muszą jeszcze trochę poszczekać bo robota coraz bardziej ryzykowna
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:27
~Kamil Durszlak
Przeciwne tym zmianom jest tylko lewacko nazistowskie lobby tvnowskie
+0-1
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:18
~Renia
Juz szesc lat obiecuje inwestorów
+1-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 18:49
~loża
Nawet odbyli tygodniową wycieczkę do miasta większego niż cała Polska w Chinach i stamtąd mieli przybyć inwestorzy. Towarzyszył im jeszcze starosta Zarzeczny. Tak przynajmniej informował po przylocie z wycieczki. W dalszym ciągu czekamy.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 15:32
~lucyfer
A co ma piernik do wiatraka? Inwestor idzie tam gdzie ma warunki do prowadzenia działalności. W stalowej widocznie ich nie ma dlatego idą do Warszawy czy innych miast. Użyj czasem mózgu.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:19
~Magda
Bo potrzeba było pomocy premiera , który wskaże nasze miasto zamiast Warszawy
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:13
~Magda
Panie Lucjuszu po trupach do celu nie patrzeć na hejterów
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:12
~Mostowy
Jan nie lubie PiS, tak w tej sprawie kibicuję Nadbereżnemu.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:10
~Kolenda - Zaleska
Oby przeszła ustawa, bardzo ważna dla Stalowej Woli
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:06
~fojs
I taki prezydent jest miastu potrzebny, a nie ten co wiecznie w Romie siedział nad procentami i szarlotką
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 20:04
~prosto - ku przepaści
Taki, co kazdego roku, systematycznie zwieksza dlugi miasta ?
+2-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 15:40
~lucyfer
Tak prezydent który nie sprowadził jeszcze ani jednego inwestora do strefy. Masz rację takich ludzi nam trzeba
+3-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:02
~ale odleciał
tak, oczywiście, nie możemy zmarnować szansy na kasę z wyrżniętego lasu, bo przecież miasto tonie w długach, nie mogę patrzeć na tego buca
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 16:39
~lekarka
lecz się sam lekarzu od siedmiu boleści, zalecam do chlebowego pieca na trzy zdrowaśki
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:07
~Lekarz
Czopki widzę się skończyły, zalecam podwójną dawkę.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 13:53
~Eksplozja
Lucek nie ściemniaj, żadne państwo w UE nie czeka na fabryki w których ludzie zarabiają 500Euro miesięcznie.
+0-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:28
~ytikikx
starzec z nowogrodzkiej jest lepszy w tych machlojach kopertowych
+2-0
Środa, 11 sierpnia 2021 r. godz. 14:08
~do hejtera
Idż do Grodzkiego lepiej on tam stawki zna. Te kopertowe.
+0-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.