Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 11 grudnia 2023 r. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
 Wiadomości lokalne
» Rusza budowa osiedla Leśna
» W MDK doskonalono użycie hafciarki cyfrowej
» Jarmark Bożonarodzeniowy za nami
» Obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego
» Na Posaniu będzie budowany wodociąg
» Dwieście lat dla Pana Mariana Koperstyńskiego!
» Komunikat MZK
» Wypadek w Zaleszanach. Ciężarówka po zderzeniu z osobówką wbiła się w dom mieszkalny
» 4 miliony złotych dla Stalowej Woli na modernizację ulicznego oświetlenia
» Rośnie liczba wydawanych paszportów. Od 7 grudnia wyrobisz go w Stalowej Woli
» Odkryj potencjał swojej firmy już teraz!
 Bezpłatne szkolenia - zaprasza Prezydent Miasta Stalowej Woli 

» Jak przetrwać Święta i nie przytyć?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Black Metal. Kowalstwo wczesnośredniowieczne
» Zróbmy ozdoby na choinkę w bibliotece
» Zaklików: kiermasz Bożonarodzeniowy i Wigilia Radosna
» Zapraszamy do modelarni
» Miejski Sylwester
» Entropia. Janusz Baran
» Wystawa z okazji 85 lat Stalowej Woli
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
»Spalarnia śmieci w Stalowej Woli
»Młodzieżowa Rada Miasta w Stalowej Woli
»Ulica Działkowa na ukończeniu
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 27 lipca 2021 r. godz. 15:11     /ZS/
Przebudują wnętrza domu kultury za 15,3 mln zł

Rozstrzygnięty został przedłużający się przetarg na przebudowę sali widowiskowej i wykonanie prac konserwatorskich wnętrz Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. O zlecenie prac ubiegały się cztery firmy.
Rozstrzygnięty został przedłużający się przetarg na przebudowę sali widowiskowej i wykonanie prac konserwatorskich wnętrz Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. O zlecenie prac ubiegały się cztery firmy.
Fot. Jacek Rodecki
Rozstrzygnięty został przedłużający się przetarg na przebudowę sali widowiskowej i wykonanie prac konserwatorskich wnętrz Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. O zlecenie prac ubiegały się cztery firmy.

Kryterium wyboru ofert była cena, doświadczenie kierownika budowy w zakresie kierowania budową i remontem na obiekcie zabytkowym wpisanym do rejestru zabytków, oraz okres gwarancji i rękojmi. Przetarg wygrało konsorcjum dwóch firm z liderem krakowską firmą Texom. To samo konsorcjum wygrało w tym roku przetarg na przebudowę dworca kolejowego na osiedlu Rozwadów.

Konsorcjum Texom za wykonanie inwestycji domagało się ponad 15,3 miliona złotych. Nie była to najtańsza oferta. Firma z Jeżowego ZRB Korem (ta sama, która modernizowała elewację Miejskiego Domu Kultury) deklarowała wykonanie zadania za 14,4 miliona złotych, a Erbud z Jasionki niespełna 15 milionów. Jednak Texom startujący z najdroższą ofertą przebił konkurentów doświadczeniem kierownika budowy w zakresie kierowania zadaniem na obiekcie zabytkowym wpisanym do rejestru zabytków o wartości minimum 2 milionów złotych. Przebił firmę z Jeżowego zaledwie 1,5 punktami. Texom na realizację inwestycji będzie miał czas do marca 2023 roku.

Dzięki środkom norweskim w kwocie 13,5 miliona złotych kulturalne serce Stalowej Woli przejdzie wielką modernizację. Wysłużone i trzaskające stare siedziska w sali widowiskowej zastąpi 725 nowych, wygodnych foteli. Ponadto zmieniona zostanie geometria podłogi, by poprawić widoczność. Zautomatyzowana scena wyposażona zostanie w nowoczesny sprzęt techniczny, inteligentne oświetlenie i nowe kurtyny, powstanie także zapadnia sceniczna do pomieszczenia orkiestronu. Prace mają na celu również adaptację nowych przestrzeni znajdujących się na II piętrze budynku Miejskiego Domu Kultury do prowadzenia działalności kulturalnej. Powstanie Dział Zarządzania Lokalnym Dziedzictwem Kulturowym i sala kulturalno - edukacyjna.

Projekt obejmuje odnowienie sali baletowej Lasowiaków i dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych czy seniorów. Będzie poprawa oszczędności energii, wdrożony będzie system zamykania drzwi z użyciem kart magnetycznych.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 30 lipca 2021 r. godz. 12:24
~Telimena
DOM kultury zaczął "kapicnieć" jak dyrektor zaczął zatrudniać młódki nie wiadomo po jakim kluczu, przykładem jest siostrzenica czy bratanica jednego z "ambasadorów". A warsztaty? Nie ma czego żałować. Skład od dawna ten sam, już nic nie wniesie dla młodych ludzi. Trzeba by powołać nowy a tak to tylko towarzystwo wzajemnej adoracji i uwielbienia. I jeszcze ten sentyment dyrektora do pana Raduli. Mimo braku warsztatów tylko ten "profesór" gra na tarasie w sierpniu. Za darmo? A reszta?
+0-0
Środa, 28 lipca 2021 r. godz. 11:10
~jasio
duzom silem ma tyn kierownik ze wykonczyl tygo z jerzowego bo tam mecze tefajom tak dugo asz jezowe wygra
+0-0
Środa, 28 lipca 2021 r. godz. 08:02
~mdm
15,3 mln na remont wnętrza, a na zorganizowanie warsztatów muzycznych gdzie pełno dzieciarni miało frajdę nie ma kasy. Ten cały MDK od kilku lat wygląda jak cała Stalowa Wola. Piękne wnętrza i piękny z zewnątrz, a w środku wiatr hula. Może pora zmienić już zmęczonego dyrektora na kogoś kim był Pan Gruchota 30 lat temu???
+0-0
Piątek, 30 lipca 2021 r. godz. 12:23
~mdm
~bratku - "Poza tym nie bardzo rozumiem dlaczego te przytyki do działalności, moi znajomi z innych miast otwierają oczy ze zdumienia ile tu się dzieje w tym domu kultury różnych, ciekawych imprez" - no tak to jest jak się przyjedzie z Pierdziszewa. Może jak by nie wydawało się tyle kasy na remonty tylko na działalność, to by zawału dostali. Kto wie?? A koncerty w Labiryncie przynajmniej są. I niektóre to takie że MDK powinien się uczyć.
+0-0
Piątek, 30 lipca 2021 r. godz. 12:14
~mdm
Witz nie zauważył, że wszystkie warsztaty muzyczne w całej Polsce odbywają się normalnie i odbywały też w zeszłym roku natomiast w Stalowej Woli nie. I nie tłumaczcie się pandemią kataru bo te warsztaty nie odbywają się ze względu na brak pieniędzy. I o tym był mój post. Nie zauważył też, że rozmawiamy o wnętrzu MDK, a nie o bocznej scenie, która akurat jest strzałem w dziesiątkę, tylko, że intensywność występów na niej jest mizerna. Nie zauważył też, że określenie UTW to był sarkazm, który określał kondycję MDK. Nie zauważył też, że skoro zespoły amatorskie, miały zajęcia cały czas w reżimie sanitarnym to znaczy, że nie katar był powodem nie odbywania się innych imprez. Nie zauważył, że wymienione przez Niego koncerty w liczbie 4 (cztery), na których mdm akurat był, bo chodzi na każdy koncert w MDK stanowi 1 koncert na 6 miesięcy. Do tego nie trzeba remontu za 15,3 mln. O zeszłym wieku Witz też nie pisał, a cytat z jego postu "jej standard był na miarę zeszłego wieku" pewnie spreparowałem. I irytuje mnie jak ktoś, kto nie ma pojęcia jakie pokładane były nadzieje w MDK, a co zostało zmarnowane zajmuje stanowisko. Ja działalność tej placówki uznaję za dostateczną minus. W tej mierze jestem zwolennikiem przyjścia nowego i przewietrzenia.
+0-0
Piątek, 30 lipca 2021 r. godz. 10:13
~brat
Ten ~mdm to mąciwoda jakaś, dla mnie zrozumiałe jest, że budynek jako własność gminy musi być remontowany, a że to ogromny gmach to trudno remontować go za jednym razem. Poza tym nie bardzo rozumiem dlaczego te przytyki do działalności, moi znajomi z innych miast otwierają oczy ze zdumienia ile tu się dzieje w tym domu kultury różnych, ciekawych imprez. No ale jak się nie chodzi to skąd można wiedzieć? Koncerty do piwka są w Labiryncie, może tam trzeba się wybrać?
+0-0
Piątek, 30 lipca 2021 r. godz. 09:12
~witz
mdm nie zauważył, że instytucje kultury były zamknięte z powodu przepisów COVID oraz przygotowań obiektu do remontu. Nie zauważył też, że w tym trudnym czasie robili koncerty pod fontanną, które i w tym roku się odbywają. Nie zauważył też, że utw nie działa z powodu pandemii od zeszłego roku w przeciwieństwie do zespołów amatorskich, które miały zajęcia cały czas w reżimie sanitarnym. Nie było go też pewnie jak grał Vasti Jackson, Marienthal a na koncert Górniak czy Bajora nie przyszedł bo za drogo. O zeszłym wieku nic nie pisałem ale z tym miejscem mam miłe wspomnienia i irytuje mnie jak ktoś, kto nie bywa zajmuje stanowisko. Ja bywam a działalność tej placówki uznaję za wyjątkową. W tej mierze jestem stronnikiem obecnego dyrektora. Pozdrawiam!
+0-0
Czwartek, 29 lipca 2021 r. godz. 11:53
~mdm
~witz - bywałem tam często jak było po co. Poza tym nie wszystko co z zeszłego wieku jest złe. Klimat miejsca tworzą ludzie, a nie wypacykowane sale za 15,3 mln. A powiedz mi mądralo, ile zespołów muzycznych ćwiczy w tym domu kultury?? Kto wywalił muzykę z MDK? Kiedy w MDK był jakiś koncert nie licząc koncertów muzyki filmowej PSM. Dziwne to bo obecny Dyrektor to ikona organizacji stalowowolskiej muzyki jeszcze od czasów Hotklubu. Jak się wyraziłeś, w zeszłym wieku ten dom kultury tętnił życiem, a dzisiaj tętni żalem. Nikt tam nie chodzi poza UTW. A warsztaty być może i powołał lata temu, ale gdzie one są od 2 lat? - całkiem chybiony argument. Może to jakiś obecny poplecznik dyrektora się "popisał"? :) Jedyne artykuły o MDK od kilku lat dotyczą remontów. Jak remonty się skończą to wszyscy zapomnimy o MDK. Smutne, bo wychował wiele młodzieży w jak piszesz "zeszłym wieku". Pozdrawiam
+0-0
Środa, 28 lipca 2021 r. godz. 09:44
~witz
Do ~mdm - taki komentarz mógł napisać tylko ktoś, kto nie był w tym domu kultury. Remont tej sali to była konieczność, jej standard był na miarę zeszłego wieku a nie nowoczesnej, pięknej, funkcjonalnej i reprezentacyjnej sali. A już personalne wycieczki do obecnego dyrektora, który to właśnie powołał do życia warsztaty muzyczne w MDK - całkiem chybiony argument. Może to jakiś przyszły kandydat na dyrektora się "popisał"? :)
+1-0
Wtorek, 27 lipca 2021 r. godz. 19:26
~smaki i niesmaki
"Powstanie Dział Zarządzania Lokalnym Dziedzictwem Kulturowym"... Bedzie nowa posada / stoleczek?
+0-0
Wtorek, 27 lipca 2021 r. godz. 22:47
~lux
Proste pytanie, ile jeszcze milionów złotych pochłonie ten MDK i czy w ogóle przewiduje się kiedykolwiek zakończenie jego remontów?
+0-0
Wtorek, 27 lipca 2021 r. godz. 20:34
~OLO
tak, aplikuj. sprawdzisz się bez wątpienia.
+0-0
Wtorek, 27 lipca 2021 r. godz. 20:30
~brat lekarza
Przyda ci się koleżko jakieś 2 czopki bo poniżej krzyża boli coś z żalu...
+0-0
Wtorek, 27 lipca 2021 r. godz. 15:28
~???
orkiestron, to taki tron dla orkiestry?
+0-0
Wtorek, 27 lipca 2021 r. godz. 15:21
~majki
I super. Lepiej wybrać uczciwą ofertę niż na łapu capu.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.