Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 13 kwietnia 2024 r. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
 Wiadomości lokalne
» Śmietanka PiS-u zjechała do Stalowej Woli na konwencję samorządową
» W stalowowolskiej policji brakuje funkcjonariuszy
» Młodzież zaprojektuje swoje centrum
» Kolizja trzech aut w Zaleszanach
» Jedenastka zaprasza na "Dzień Otwarty"
» Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości w Stalowej Woli
» Wypadek z udziałem motocyklisty
» Pracownik MZK pogryziony przez psa
» Ulica Parkowa przeszła remont
» Przy "piątce" rośnie ogród społeczny
» Złota Kościuszkowska uczciła swojego patrona
» Wokół Zieleniaka ma być bezpieczniej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
» Kabaret SMILE
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Piknik w Parku Jordanowskim
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
»Akcja sadzenia drzew w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 24 września 2020 r. godz. 20:07     /Magdalena Rodecka/
Rozmodlone oblicze św. Jana Pawła II na muralu

Rozstrzygnięto miejski konkurs na projekt muralu z wizerunkiem świętego Papieża-Polaka Jana Pawła II. Powstanie on na jednej ze ścian bloku przy Alejach Jana Pawła II 48 w Stalowej Woli.
Rozstrzygnięto miejski konkurs na projekt muralu z wizerunkiem świętego Papieża-Polaka Jana Pawła II. Powstanie on na jednej ze ścian bloku przy Alejach Jana Pawła II 48 w Stalowej Woli.
Fot. UM Stalowa Wola
Rozstrzygnięto miejski konkurs na projekt muralu z wizerunkiem świętego Papieża-Polaka Jana Pawła II. Powstanie on na jednej ze ścian bloku przy Alejach Jana Pawła II 48 w Stalowej Woli.

Konkurs na mural Urząd Miasta ogłosił początkiem września. Zgodnie z wytycznymi powinien zawierać wizerunek osoby św. Jana Pawła II wyrażony we własnej, kreatywnej interpretacji artysty. Na muralu powinien znaleźć się także m.in. cytat św. Jana Pawła II o następującej treści: "OGARNIAM SERCEM (…) STALOWĄ WOLĘ, MIASTO SYMBOL WIELKIEJ WIARY LUDZI PRACY…" oraz herb miasta Stalowej Woli.

- Decyzją komisji został wybrany piękny projekt, pokazujący łagodne i rozmodlone oblicze św. Jana Pawła II. Wierzę, że bijąca z wizerunku naszego Papieża siła i radość napełnią nasze serca spokojem i ufnością, a mural ten stanie się ważnym symbolem w przestrzeni Stalowej Woli. Zwycięski projekt zostanie wykonany przez uznanego twórcę sztuki ulicznej Piotra Topczyłko, którego murale przyciągają wzrok w całej Polsce. Wizerunek naszego Papieża zostanie wykonany na 30 metrowej ścianie wieżowca przy Al. Jana Pawła II 48. Szczególne słowa podziękowania kieruję Mieszkańcom tego bloku za wyrażoną zdecydowaną większością głosów zgodę na wykonanie muralu na ścianie ich budynku - mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereźny.

- Dziękuję wszystkim artystom, którzy złożyli prace konkursowe oraz komisji w składzie: Renata Knap zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli, ks. dr Stanisław Gurba dyrektor Muzeum św. Jana Pawła II w Stalowej Woli oraz Wioletta Nawrocka grafik komputerowy za pracę przy wyłonieniu zwycięskiego projektu. Uprzedzając pytania zaznaczę, że na samym dole muralu pojawią się logotypy Sponsorów, którzy sfinansują jego wykonanie. W najbliższym czasie przekażemy szczegóły dotyczące wykonania muralu. Ja już nie mogę się doczekać efektu końcowego. Ten piękny wizerunek świętego Jana Pawła II będzie dla nas ważnym symbolem w przestrzeni publicznej Stalowej Woli - dodaje.

Miasto na umiejscowienie muralu musiało uzyskać zgodę Spółdzielni Mieszkaniowe. Ta z kolei pytała o zgodę lokatorów bloku w anonimowej ankiecie. Za powstaniem muralu opowiedziało się 70%.

Umowa z gminą na użyczenie ściany elewacji jest bezterminowa, z możliwością półrocznego wypowiedzenia. Przez ten cały okres miasto będzie muralem się opiekować, między innymi odnawiać, czy usuwać ewentualne skutki dewastacji.

Do tej pory w Stalowej Woli powstały murale: Eugeniusza Kwiatkowskiego, Witolda Pileckiego i Lucjana Treli. W planach jest także mural Marcelego Siedlanowskiego, na ścianie szczytowej bloku przy ul. Siedlanowskiego 10.

Zwycięzca projektu na mural św. Jana Pawła II otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5 tysięcy zł, a także zamówienie na wykonanie muralu.

Powierzchnia ściany to 10 m szerokości, 30 m wysokości. Mural będzie wykonany w sposób trwały, w technice natryskowej za pomocą mini agregatów malarskich oraz pistoletów i pędzli. Farby będą przystosowane do malowania tego typu powierzchni, stworzone na bazie żywic akrylowych i sylikonowych.

Konkurs pn. "Św. Jan Paweł II - Papież" miał charakter otwarty, jednoetapowy, ogólnopolski, a udział w nim był dobrowolny i bezpłatny. Do konkursu wpłynęło siedem zgłoszeń, z czego trzech artystów nie spełniło warunków regulaminu.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 19:43
~Muniek
Bogowie nie pierdzą- nie,nie,nie- nie,nie, nie
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 08:01
~As
Kiedy powstanie mural z niejakim Jarkiem. Będziemy pierwsi w Polsce. Lucjusz do boju, pewnie znajdą się rzesze ludzi w Stalowej którzy oczywiście będą się tego domagali. A i tv przyjedzie i wladzuchna z Warszawy. No i kolejne punkty dodatnie dla władzuchny lokalnej wpadną.
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 21:20
~Kobra
A Miasto to nie ma innych wydatków? Tylko malowanie po blokach. Niech się zajmą czymś pożytecznym a nie wydawaniem kasy na malowanie murali na blokach podczas gdy Stalowa Wola tonie w długach.
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 17:23
~Legion Maryi
Cytat: "Papież kamienujący tonących we krwi to doskonały portret prawicy. Rzeźba Jerzego Kaliny 'Zatrute Źródło' przed Muzeum Narodowym. Rzeźba Jerzego Kaliny 'Zatrute Źródło' przed Muzeum Narodowym. Najbardziej perwersyjny lewacki artysta nie wykpiłby pontyfikatu Jana Pawła II tak, jak zrobiło to Muzeum Narodowe w Warszawie za pieniądze od prawicy katolickiej. W czwartek na dziedzińcu Muzeum Narodowego odsłonięto nowe dzieło dyżurnego pseudoartysty obecnej władzy Jerzego Kaliny, który pod kierownictwem Piotra Glińskiego zaśmieca Warszawę kolejnymi swoimi produkcjami. Uraczył już stolicę pomnikiem ofiar smoleńskich w kształcie równi pochyłej - teraz mamy podziwiać papieża "polującego na rybę". Znikną te koszmarki razem z tą władzą, ale póki stoją, warto im się uważnie przyglądać, bo jak nic innego obnażają one tę upiorną pustkę, która zieje im pomiędzy uszami."
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 18:12
~Man from utopia
Widziałem! Ta religia zabiła przez wieki więcej ludzi jak Stalin i Hitler. Mówi, że nasze życie nic nie znaczy i dopiero po śmierci będziemy szczęśliwi... Chore to i wreszcie psychiatrzy powinni się tymi biedakami zająć bo mamy XXI wiek, każdy normalny człowiek wie, że życie kończy się śmiercią.
+0-1
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 17:05
~Wesoły Romek
Czy Wy nie pojmujecie,że to granie na nosie tęczowej ideologii? Oni nas paradami,a my ich muralami. I widać aż się gotują. Dobrze ktoś to wymyślił.
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 00:40
~chicago
Ale księża homoselsualiści nie paradują po ulicach jak te wymalowane tęczowe lole i faceci w biustonoszach. Dlatego mi nie przeszkadzają jak ci pajace w rondelkach albo z czajnikami na głowach..
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 22:29
~Watykanska Sodoma
Obrazasz "Romku" wielkie rzesze ksiezy homoseksualistow!
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 17:03
~mamuszka
Zaglebie moherowych wyznawcow o podwojnej aureoli(podwojnej moralnosci) wznioslo sie na wyzyny swoich priorytetow w postaci oblicza dobrotliwego staruszka
+0-1
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 12:58
~Aamon
Tym muralem Kraśnika nie przebijemy, ale kierunek dobry.
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 10:28
~Wizjoner
Moherowe Zagłębie ma się dobrze.Dobrze że to już nie długo się skończy
+0-1
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 03:22
~Zyebus Chytrus
Mam taką prośbę do wyznawców chrystusa i fanów obrońcy pedofilów- nie kradnijcie nicków i nie podszywajcie się pod inne osoby bo to jakoś tak nie po katolicku, a bardziej po pisowski, kościelnymi czy komunistycznemu. Chyba, że kradzież jest elementem waszej wiary, to postaram się.zrozumieć, nawet Ferdka i tego drugiego. Bądźcie pochyleni i pozdrawiam.
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 00:14
~bez komentarza
Kto tu na forum się wyśmiewał z fanatyzmu muzułmanów i nimi gardził? Niech sobie popatrzy na to coś. Na fanatyzm katolicki. Może i się zgodzili mieszkańcy tego wieżowca - ale czy wszyscy mieszkańcy miasta wyraziliby zgodę, żeby to codziennie oglądać??? Ciekawe, czy ci mieszkańcy tego wieżowca są tacy święci, za jakich się podają, wystarczy grupę bezdomnych tam wysłać i zobaczymy czy mieszkańcy nakarmią, napoją, ubiorą i nogi obmyją.....
+0-1
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 00:42
~chicago
a teczowi z utopii rozmnażają sie przez pączkowanie jak pantofelki bo przecież z ich ziarenka nic nie wykiełkuje.
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 12:53
~Man from utopia
Tam się rozmnażają przez niepokalane poczęcie.
+0-1
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 20:05
~Man from utopia
No nie no ...Obrońcą pedofilów ma mieć mural? Dajcie ludzie spokój... Pedofiia w KK trwa, odkąd tzw. matka boska powiła jakiegoś tam jessusa jak miała 12 lat .
+0-1
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 18:01
~Aamon
Ale powinien być bez krzyża, najwyżej z tą wygiętą łaską jak św. Mikołaj.
+0-1
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 02:55
~pisdrek
Czajnik w czachę uwiera?
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 17:42
~nie-wierny
Czyli dalej budujemy Polskę jako wasala Watykanu. Ile jeszcze wąskie grupy ludzi będą wykorzystywać i zasłaniać się papieżem. Już napawde pora iść dalej i pomyśleć o młodym pokoleniu.
+1-1
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 12:17
wiechu
Jeżeli już mural,to powinien przedstawiać ludzi zasłużonych i związanych z miastem.W Stalowej Woli jak widać brakuje takich,a w najlepsze szerzy się kult jednostki.Następnym zapewne będzie prezydent 1000 lecia.
+1-1
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 17:50
~Man from utopia
Szkoda, że musimy Lolkowi, obrońcy pedofili pokłony bić i wmawiać sobie i naszym dzieciom, że to jakiś wyrób bogopodobny, prawie buk.
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 09:27
~Ogolony28
Papiez tu, papież tam ileż można? Idzie się pożygać!
+0-1
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 06:28
~olka
Takim CIĘ pamiętam nasz święty Ojcze! Zamyślonym, rozmodlonym, na prawo spoglądającym ku naszym rodzinom. Chroń nas Ojcze Święty przed tęczową zarazą, a jak nie jesteś w stanie nas chronić, to wybacz, jak się sami zaczniemy bronić! Bo my się im nie poddamy! NIGDY!
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 18:07
~Oficer Wszechmogący
@MM A skąd, to Ferdek pończochy ubiera i w ,,olkę" się zamienia.
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 17:29
~Cysorz z metra cięty
olka vel ferdek.Jak zmieniasz nicki stary dziadu to przynajmniej pisz te swoje bolszewickie wypociny o różnych godzinach bo oprócz charakterystycznego plugawego języka i prostackiego stylu te same godziny dodatkowo cię zdradzają.
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 15:04
~MM
Pani Olu, pani to tak na trzezwo?
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 09:42
~Ola
I co, usłyszał? Chyba nie... Zajęty pogaduchami w kotle piekielnym razem z Marcielem Degollado, twórcy Legionów Chrystusa, pedofila, ktory gwałcił swoje włąsne dzieci, chronionego przez św. Jasia Pawełka II. To ty jesteś ideologią, biedna, zindoktrynowana biedaczko.
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 05:23
~Ferdek z Poniatowskiego
Prowadź nas Ojcze Święty do naszego Pana Jezusa przez ten ostatni most po zamknięciu oczu i ostatnim tchnieniu. ON tam czeka na jego końcu na nas z wyciągniętymi ramionami. A ma postać Światła! Uwierzcie i wy, bo ja to widziałem jak umarłem na chwilę, zanim mnie do życia przywrócili. I dlatego siem już niczego nie boję. Jezu ufam Tobie!
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 17:42
~Opus Dei
To ufaj nadal... i tylko nie mieszaj do tego mafijno-kryminalnej organizacji pod nazwa "kosciol rzymsko-katolicki"!!!
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 01:40
~Nocne piwo
I kto za to wszystko zaplaci ?
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 16:46
~Dzienny browar
Unia Europejska z funduszy upiększania miast.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 23:03
~Hutnicza
Czy odbedzie sie uroczyste "odsloniecie murala" z jakims biskupem na czele i "Lucjuszem Utracjuszem" kleczacym przed nim??
+0-1
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 18:21
~Aamon
Dziwisz przyjedzie i pochwali się ilu pedofilów w sutannach razem obronił. A tak na marginesie, co ten człowiek ma wspólnego z naszym miastem? Kogo obchodzi, że ,,wyświęcił" jakiś tam budynek. Czy ktoś pamięta, kto przeciął wstęgę, gdy oddawanie do użytku np. Szkołę nr.1.
+1-1
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 19:22
~wiechu
dnoooooooooooooo dnoooooooooooooooo dnooooooooooooooo
+0-1
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 18:34
~niesmak_pozostanie
A co ma (ciemny Krzysiu) PO do wstretnej dzialalnosci "polskiego" papieza, ukrywania koscielnych przestepcow oraz watykanskich przekretow finansowych? Jak dobrze pamietam, papiez zmarl w roku 2005.
+1-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 05:34
~krzychu
pełooooooooooooooo pełooooooooooo pełooooooo?
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 17:20
~Edi
W Rzeszowie powstaje fabryka Phoenix Contact E-Mobility. Będzie kilkaset miejsc pracy
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 05:37
~Buuucyfer he he he
Lucyfer a w którym piecu palisz? W PO,PSL czy Lewicy???
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 20:13
~Lucyfer
Ja pierdu w te i z powrotem.Co stolica Podkarpacia to stolica. 6 JP Drugich...Robi wrażenie, ale my dopiero zaczynamy. Myślę, że z drugiej strony tego bloku powstanie mural z drugim profilem rozmodlonego papieża a potem to już polecimy po całości.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 19:57
~Puchacz w Ruchu
Mural? Nie wiem... ale wiem, ze w Moj-Rzeszowie (tak kiedys mawiano na Rzeszow) to juz SZOSTY pomnik papieza JPII powstaje !
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 18:32
~Lucyfer
To co z tego? A mural z papieżem mają?
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 17:16
~Ferdek z Poniatowskiego
Chciałbym mieć taką wiarę, jak JPII, bo on do końca GO umiłował, do końca GO umiłował.
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 15:29
~To ja 667 itd
Nie podrabiaj Ferdek LWS -a.
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 09:43
~Dec
Hahahaha....
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 05:40
~667_LWS
Lucyfer a może napisz o tych 99.9% pedofilach z poza KK. Czekam.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 21:10
~Lucyfer
Chciałbym mieć taką wiarę i moc, że jestem w stanie każdego księdza pedofila obronić. Niestety, są takie kraje, że sutanna i krzyż wobec prawa stanowionego nic nie znaczy.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 16:42
~Papa
Teraz zacznie się palenie świeczek i wycieczki dziewczyn 60+
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 17:59
~mieszkanka bloku z muralem
I co topielcu,guli dostałeś?
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 17:53
~Man from utopia
Kółka różańcowe już w kolejce się ustawiają do adoracji świętego murala.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 15:57
~Ferdek z Poniatowskiego
Przestańcie biegać i zanurzcie siem na chwilę w słowa poety: "Śmierci, próżno się pysznisz; cóż, że wszędy słynie Potęga twa i groza; licha w tobie siła; Skoro ci, których-myślisz-jużeś powaliła, Nie umrą, biedna Śmierci; mnie też to nie ominie. Już sen, który jest twoim obrazem jedynie; Jakże miły: tym bardziej więc musisz być miła; Aby ciała spoczynek, ulga duszy była Przynetą, która ludzi wabi w twe pustynie. Losu, przypadku, królów desperatów sługo, Posłuszna jesteś wojnie, truciźnie, chorobie; Łatwiej w maku czy w czarach sen znaleźć niż w tobie I w twych ciosach; więc czemu puszysz się tak długo? Ze snu krótkiego zbudzi się dusza człowieka W wieczność, gdzie Śmierci nie ma; Śmierci, śmierć cię czeka." John Donne (tłum. Stanisław Barańczak)
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 04:58
~Ferdek z Poniatowskiego
Idź mieszać glinkę oficerze, he he he. Cysorz jarosław czeka... w Jarosławiu, he he he
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 22:15
~Oficer Wszechmogący
Napisał John Donne, przetłumaczył Stanisław Barańczak, recytował Ferdek Wypierdek.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 19:34
~Oficer Wszechmogący
Ferdek, bierz połowę tego co ci lekarz przepisał!
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 14:56
~Dec
Róbcie murale bohaterom, nie komuś, kto chronił duchownych pedofilów. Lolek z Wadowic jest skompromitowany.
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 14:04
~Marek
@Kot Behemot, może za 100 lat, kto wie...
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 16:37
~Kot Behemot
Nie za długo przyjdzie czas wyrzucania z przestrzeni publicznej koszmarków "na cześć" obrońcy sukienkowo-genderowych degeneratów z krzyżem na sutannie. I Polska wreszcie sie obudzi!
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 14:52
~respect
Nareszcie dobro zatryufmuje w przestrzeni publicznej! Zło jest zawsze krzykliwe, co widać po zamieszczonych komentarzach. Diabeł jest bardzo sprytny i wyskakuje co rusz z cnotliwym uzasadnieniem do obalenia Dobra. Człowieku nie idź za złem, otrząśnij się! Dopóki żyjesz możesz się podnieść z upadku, z błota. Wiara chrześciajńska to afirmacja człowieczeństwa. Inna droga prowadzi do degradacji, uprzedmiotowienia.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 23:56
~Zyebus Chytrus
@ respect - A do którego sortu należysz, a może do zdradzieckich mord lub chamskiej hołoty. Niechaj będzie pochylony.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 21:38
~667- LWS
Afirmacja człowieczeństwa to palenie ludzi żywcem, pedofilia i finansowe przestępstwa? To przekaz kaznodzieji rodem ze średniowiecza, Jędraszewskiego i jemu podobnych? Ogarnij się klecho! Hulaj dusza, piekła nie ma, to i jakiś tam diabeł nie i istnieje. Nie strasz, nie strasz...
+1-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 18:16
~Lucyfer
Ale ksiądz odjechał! Co wy tam w tych kadzidłach palicie?
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 14:57
~Dec
W św. Mikołaja też wierzysz?
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 14:22
~Ha
A ja chce LENINA mieszkałem na tej ulicy i domagam się na bloku numer.30 Lenina on był moim człowiekiem na odpowiednim miejscu domagam się LENONA bo czemu bo mi się to należy
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 20:19
~Promilek
A jak ktoś na ,,Piwnej" mieszka to co ma namalować?
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 11:20
~realista
Jaki to święty, jak wszystkie sprawy związane z pedofilstwem księży katolickich zamiatał pod dywan. Bronił do upadłości a z ofiar robił nienormalnych, idiotów. Precz z pamięcią o nim na wieki
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 12:02
~Two Faces
Nie ma świętych! Są ludzie dobrzy i ludzie źli, którzy z ludzkiej krzywdy i poniżania ich czerpią przyjemność, zwłaszcza ci co mają jakąkolwiek władzę.
+1-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 11:09
~Raf
Z tym hasłem na muralu to tak samo jak z pracą w Stalowej. Każdy wie jak wyglądało jego przymykanie oka na zbrodnie, tak samo z pracą w Stalowej, ubywa miejsc ale każdy robi dobrą minę....
+1-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 10:45
~Ola
To też ocenczurujesz? " Legion Chrystusa: zakon zrodzony w grzechu Skompromitowany aferami pedofilskimi zakon założony przez ks. Marciala Maciela, ojca kilkorga dzieci, narkomana i przyjaciela JP2, miał niedawno rozpocząć nowy rozdział po 10-letniej papieskiej kurateli. Na jaw wyszły jednak szokujące fakty o ekscesach legionistów Chrystusa... i ich watykańskiego nadzorcy. (…) W dziejach Legionu Chrystusa jest wiele niewiadomych. Trudno powiedzieć np. w jaki sposób Maciel, dwukrotnie wyrzucany z seminarium, rekordowo szybko zyskał uznanie Watykanu. Za papieża Polaka jego kariera nabrała tempa: szef legionistów towarzyszył Wojtyle m.in. podczas wizyty w Meksyku, a także został wyznaczony na radcę Kongregacji ds. Duchowieństwa i przełożonego Papieskiego Ateneum Regina Apostolorum. Mało kto wiedział, że zwrot "Nasz Ojciec" mógł być stosowany wobec Maciela także jako… rodzica. "Był morfinistą, który wykorzystał seksualnie co najmniej 20 seminarzystów z Legionu w latach 1940-1960. Bp John McGann z Rockville Centre (stan Nowy Jork) przekazywał do Watykanu oficjalną drogą listy ze szczegółami oskarżeń wobec ks. Maciela kolejno w 1976, 1978 i 1980 r. Na nic się to zdało. Maciel zaczął płodzić dzieci na początku lat 80., z których trójkę ma z Meksykankami. Pojawiły się też doniesienia o jego kolejnej partnerce z trójką dzieci w Szwajcarii, o czym donosił El Mundo. Ukrywając sieć swoich powiązań, zgromadził on fortunę dzięki bogatym poplecznikom" - pisał Berry. (…) Wielu księży z Legionu Chrystusa nie tylko nie ustępowało ks. Macielowi w poziomie zepsucia i wszeteczeństwie, ale podobnie jak on nie ponieśli za to żadnej kary. Gdy w Watykanie 20 stycznia rozpoczynały się obrady nad przyszłością zakonu, dziennikarze agencji AP ujawnili wstrząsający przypadek elitarnej szkoły katolickiej w Cancun (Meksyk) prowadzonej przez legionistów**. Jak wyjaśnili, kard. de Paolis znał sprawę od lat, jednak wolał, by szokujące szczegóły nie ujrzały światła dziennego…"
+1-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 12:35
~realista
Księża jako pierwsi pojęli, że boga nie ma na tym świecie. Dlatego grzeszą i żerują na naiwności swoich owieczek żeby nie napisać baranów. Znaleźli wygodny sposób na życie. Gdyby nie religia w przedszkolach, szkołach i na uczelniach skończyłoby się dobre koryto.
+1-1
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 11:20
~Man from utopia
Degollado gwałcił nawet własne dzieci, ale co tam, w histori KK jest wiele tego typu zachowań opisanych, chociaż by papież Aleksander VI czy historia Sykstusa IV. W tej instytucji chłopaki zawsze dobrze się ,,bawili" i nie musieli się niczego obawiać, bo nawet w boga nie wierzyli a Pius IX sam mówił, że ,, dobrze, że ktoś tego Jezusa wymyślił bo dzięki temu żyje nam się dobrze".
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 09:39
~WyborcaLucjusza
Będziemy się modlić do muralu o pracę dla mieszkańców i o nowe zakłady pracy w Stalowej Woli.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 11:52
~Aamon
Nie o nowy zakład pracy, tylko o budowę następnego kościoła.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 11:13
~olo
Żaden nowy zakład nie powstanie bo już brakuje rąk do pracy w naszym mieście.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 00:28
~Man from utopia
27 lat pontyfikatu i setki tysięcy dziecięcych tragedii. Ale on o tym nie wiedział... Poczytajcie jego listy i napomnienia, jak chociażby ten w którym szantażuje kleryków ,,cerowanych" przez arcybiskupa Paetza, że pożegnają się z kapłaństwem jak zgłoszą to do prokuratury. Również ten, w którym ostrzega każdego duchownego, że jeśli zgłosi fakt pedofili na policji to zostanie usunięty z zajmowanego stanowiska, np.probostwa, a tam kasa do stracenia spora...
+1-1
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 18:52
~Zyebus Chytrus
Nie cała, nie cała. Niewiedzą,czego to robią, ale to robią... A jeszcze jakby tak wierni z własnej kieszeni musieli utrzymywać tą firmę to zobaczyłbyś ilu jest wierzących. Niestety u nas w kraju księża karzą wybierać polityków, którzy potem rujnują budżet i oddają im nasze pieniądze. Kościół tak naprawdę do niczego nie jest potrzebny (vide Japonia, Kanada, Finlandia czy Korea Południowa) i tylko tam działa gdzie jest duża liczba osób nadających się do osłupienie.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 16:35
~zeet
Dobra dobra a w niedziele cała stalowa w kościele.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 08:16
~Seb
Nie trafisz do zindoktrynowanego rozumu. Uznają Cię z abluźniercę i b eda odprawiać nad Tobą katolskie Voo-Doo
+0-0
Czwartek, 24 września 2020 r. godz. 23:26
~Ferdek z Poniatowskiego
Wreszcie będzie siem gdzie pomodlić poza kościołem. Błogosław Ojcze Święty naszym rodzinom!
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 19:59
~Cysorz z metra cięty.
ferdek.Prawdziwi katolicy modlą się do Boga a tacy fanatycy toruńskiej sekty jak ty do obrazków albo do gnoma.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 19:57
~Zyebus Chytrus
Panie Moher, w normalnym kraju jak by Ferdek klęczał na betonie i modlił się do muralu to łowcy imbecyli zaraz by go odłowili i do psychuszki wywieźli.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 19:50
~republika bananowa
Panie "Ferdek", nie ma czegos takiego jak "religia katolicka", to jest - po prostu - jeden z odlamow chrzescijanstwa. I chyba najbardziej wsteczny!
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 16:36
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Moher49, jak siem pan czuje w towarzystwie Lucyfera i jego belzebubka głupka? He he he.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 16:17
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Moher49, jesteś pan człowiekiem słabej wiary. Nie ten siem modli, kto klęczy. Poczytaj pan co Pan Jezus powiedział i własnym życiem potwierdził. Bo w JEGO ustach kłamstwo nie powstało. A ON powiedział: "W domu mego Ojca jest mieszkań wiele". Ja też nie wiem jak tam jest, ale MU ufam, bo rzekł też "gdyby tak nie było to bym wam nie powiedział". Nasz ograniczony ludzki rozum nie pojmuje tego i nigdy nie pojmie, ale widzimy, że życie siem odradza co roku na wiosnę. Więc gdy szukasz Boga popatrz na kwiaty, na niewinną twarz dziecka, podglądaj naturę i słuchaj głosu serca, głosu który budzi niepokój. Religia katolicka, mimo wielu błędów kościelnych patriarchów jest jedyną słuszną religią. W żadnej innej BÓG się człowiekowi nie objawił i oprócz Pana Jezusa nikt nie zmartwychwstał. I dlatego tak nas to poraża, bo nasz ograniczony rozum i nasza nauka mówi, że jest to niemożliwe. Więc jeżeli to jest prawda, to zyskać pan możesz wiele, a jeżeli nie to nic pan nie stracisz. Pozdro.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 12:53
~667- LWS
Całun turyński nie ma więcej jak 500- 600 lat i już można takie dzieła artystyczne tworzyć, widziałem w TV Focus. Nawet kościół nie narzuca wiernym aby go czcili i oddawali jakieś hołdy. Jest w tej kwestii dowolność.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 09:04
~Moher49
Panie Ferdku, już widzę jak pan klęczy na chodniku i się modli. Ja, im jestem starszy, tym bardziej oddalam się od KK. Nie chcę zmartwychwstania, ani życia wiecznego, bo nie wiem jakie ono ma być. Prosisz Boga o coś, niestety nie pomoże ci. Znajomy ksiądz mówi, że Boga nie ma sensu prosić, trzeba się z Nim kłócić. Jest jeden przypadek zmartwychwstania, potwierdzony przez Całun Turyński, ale są setki potwierdzonych przypadków reinkarnacji i dlatego bliżej mi do reinkarnacji. Rodzę się w innym otoczeniu, zapominam o przeszłości i zaczynam wszystko od nowa raz, drugi raz itd.
+0-0
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 00:03
~Lucyfer
Manifestowanie jakiegokolwiek kultu, propagowanie wiary czy religii poza miejscami do tego przeznaczonymi ( np.kościół) jest zakazane.
+0-0
Czwartek, 24 września 2020 r. godz. 22:27
~umpa umpa
I oto bedzie kolejny pseudo-artystyczny gniot w Stalowej Woli!
+0-1
Czwartek, 24 września 2020 r. godz. 22:26
~Man from utopia
Szkoda, że będzie na tym muralu sam, bez swojego oddanego sprawie obrony pedofilów sekretarza arcytakdalej Stanisława Dziwisza.
+1-1
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 10:49
~Man from utopia
Oczywiście, że tak. Ksiądz Isakowicz - Zaleski o tym mówi.
+0-0
Czwartek, 24 września 2020 r. godz. 23:35
~Kanadol
Podobno Dziwisz pozniej takze (po powrocie do Polski) bronil i ukrywal pedofilnych ksiezy?
+0-1
Czwartek, 24 września 2020 r. godz. 21:11
~Chlodnym Okiem
Ulice, place, szpitale imienia, murale i pomniki.. dziesiatki pomnikow ku pamieci papieza, ktory tak swietnie ukrywal problem koscielnej pedofilii oraz przekrety finansowe banku watykanskiego!
+2-1
Piątek, 25 września 2020 r. godz. 17:03
~Homo_ale_nie_Sovieticus
Do "Bbmon-a" chyba nie dociera, iz tu nie chodzi tylko o sama pedofilie, a o SWIADOME ukrywanie i przenoszenie pedofilnych ksiezy z miejsca, na miejsce. A to jest wspoludzial w zbrodni!!!
+0-0
Czwartek, 24 września 2020 r. godz. 23:51
~Bbmon
Aamon, napisz coś o 99.9% przypadkach pedofilii poza KK.
+0-0
Czwartek, 24 września 2020 r. godz. 22:30
~Aamon
Kompromitacja Panie...Cały świat zna prawdę o tym człowieku. Ostatnio ciekawe rzeczy opowiadał ksiądz Isakowicz- Zaleski, a wcześniej były papież Benedykt XVI.
+0-0
Czwartek, 24 września 2020 r. godz. 20:56
~xeron
Ładnie, stonowane kolory.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.