Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 14 lipca 2020 r. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
 Wiadomości lokalne
» Na Hutniku rozpoczyna się wymiana wodomierzy
» Eye Fusion na piękne i świeże spojrzenie!
» Mordy polityczne w internetowych wpisach?
» I po wyborach. Czas podziękowań i rozliczeń w Koalicji Obywatelskiej
» Masz pomysł na kulturalną inicjatywę? Zgłoś się do MDK
» W związku z przypadkiem koronawirusa MOPS ogranicza obsługę interesantów
» Nowe zakażenie koronawirusem. Kobieta w szpitalu
» Spłonęły dwie ciężarówki, dwa inne auta nadpalone
» Tomasz Miśko ze Stalowej Woli dyrektorem tarnobrzeskiego oddziału ARP
» 500-metrowa plama oleju na trasie podskarpowej
» OSP Antoniów z dotacją na zakup samochodu
» Sąsiedzki Eko Azyl z mini ogródkiem przy bloku socjalnym
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Koronawirus zabija ludzi a my pracowaliśmy na ich rzecz. Mamy wielki wkład w rozwój małych ojczyzn. Dziś przyrównuje się nas do... pandemii".
Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
 Imprezy w mieście
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» Towarzyskie spotkanie literacko - automobilowo - muzyczne Tyrmand i samochody
» Targ Staroci
» TARAS DLA WAS czyli Wakacyjna Strefa Spotkań
» TARAS DLA WAS - Aktywne poranki
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta. Wysta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 2 czerwca 2020 r. godz. 20:12     /Informacja prasowa UM/
Parking przy ul. Okulickiego już gotowy

Zarówno parking, jak i chodnik oraz uliczka były już bardzo zniszczone. Potrzebę remontu zgłaszali właściciele lokali oraz sami mieszkańcy podczas spotkań osiedlowych.
Zarówno parking, jak i chodnik oraz uliczka były już bardzo zniszczone. Potrzebę remontu zgłaszali właściciele lokali oraz sami mieszkańcy podczas spotkań osiedlowych.
Fot. UM Stalowa Wola
Teren w centrum miasta przestał straszyć wyglądem. Już teraz przy ul. Okulickiego zaparkujemy na wyremontowanym parkingu, czy też przejdziemy po równym, świeżo wyłożonym kostką brukową chodniku.

- Inwestycja modernizacji tego terenu była ważna z punktu widzenia przedsiębiorców prowadzących tam działalność, jak i mieszkańców, którzy tłumnie je użytkują. Zarówno parking, jak i chodnik oraz uliczka były już bardzo zniszczone. Potrzebę remontu zgłaszali właściciele lokali oraz sami mieszkańcy podczas spotkań osiedlowych i bezpośrednio do mnie - mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Pierwszy etap modernizacji terenu przy ul. Okulickiego został wykonany jeszcze ubiegłej jesieni. W jego ramach poprawiony został chodnik wzdłuż ulicy, od ul. KEN do ronda przy Hali Targowej. Zamiast niebezpiecznych dziur, znajduje się tam teraz równo wyłożona kostka brukowa.

Drugą częścią zadania był remont parkingu znajdującego się między pawilonami przy ul. Okulickiego. Dotychczasowa nakładka z płyt, które nie odprowadzały wody została zmieniona na nawierzchnię z ażurowych elementów, które pomogą w zagospodarowaniu deszczówki. Wymieniona jest także część warstwy ziemnej.

Ponadto swój wygląd poprawiła także uliczka łącząca ul. Okulickiego od zjazdu z wiaduktu do wjazdu pod wiadukt. Nowa nakładka asfaltowa ułatwi i poprawi komfort poruszania się w tamtym obszarze. W tym roku planowana jest także w tamtej części miasta wymiana słupów oświetleniowych.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 4 czerwca 2020 r. godz. 10:17
~INTELIGENT
Do manekin, tyle przestrzeni co zrobil dla mieszkańców STALOWEJ WOLI przez 6 lat PAN PREZYDENT L.N. to nie zrobili jego poprzednicy przez prawie 40 lat. Ale nawet to hejterzy opluwacie bo wam rozum PAN BÓG odebrał, czy trolliku nie szczekałeś tu na tym portalu na nasze piękne BŁONIA ze sto razy więc o co głupio gęgasz.Skończ z robieniem ze siebie kretyna i wstydu oszczędź.
+0-0
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 17:28
~Tt
Naprawde same glaby tu komentuja :D
+0-0
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 21:23
~asd
Masz mnie za głąba cieniarzu? Udowodnij.
+0-0
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 15:17
~i
Do manekin, po co te twoje manipulacje kiedy SZREK odchodził to mielśmy 20 procentowe bezrobocie. Dopiero jak PIS doszedl do władzy to bezrobocie jest na poziomi 3 procent nie ze mną takie zmanipulowane numery bo ja wszystko dobrze pamiętam.
+0-1
Czwartek, 4 czerwca 2020 r. godz. 10:57
manukun
Jeśli dobrze pamiętam, w 2013 już było poniżej 10% i dalej spadało w kolejnych latach. Jak zwykle nie potrafisz obronić polityki Nadbereżnego, więc uciekasz do manipulacji i kłamstwa. Nie dziwi mnie to, bo nieudacznictwa Nadbereżnego nie da się obronić. Wystarczyło 6 lat, żeby doprowadził miasto do dramatycznej sytuacji finansowej. Szlęzak też wydawał niemałe pieniądze na swoje fanaberie, ale przynajmniej nie finansował żadnej partii z budżetu miasta. Dodatkowe dochody z uzbrojenia nowych terenów inwestycyjnych pozwalają na stabilne spłacanie jego kredytów. Gdyby Nadbereżny nie wydawał pieniędzy na głupoty, dług Szlęzaka byłby już w przyszłym roku spłacony. Tymczasem zadłużenie wynosi blisko 200 mln zł, żadnych poważnych problemów miasta nie rozwiązano. A finanse miasta coraz gorsze.
+0-0
Czwartek, 4 czerwca 2020 r. godz. 02:37
~Liverpool
Liczby wyssane z brudnego palucha PiSowskiego trolla !
+0-0
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 12:56
~INTELIGENT
Tak tro0llu zabrania się obrażania innych użytkowników intrnetu a ty najwięcej obrażasz wszystich sympatyków partii PIS. Tak SZREK dbał o miejsca pracy , że kiedy siedziaL przy korycie mieliśmy 20 procentowe bezrobocie. A kiedy te wybory ze SZREKIEM wygrał PAN PREZYDENT L.N. mamy 3 procenowe bezrobocie, mówi ci to coś hejterze. Jeszcze pomyśl nad jednym dlaczego ' ' INTELIGENTA' ' CENURUJĄ na konkurencyjnym portalu.
+0-1
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 14:06
~olka
Platfusów mamy 8-miu, a ich troli 3 razy więcej, czyli średnio 3 troli pracuje dla jednego Platfusa, czyli 24-ech troli codziennie obraża 95% pisowców i wmawia nam co innego niż my widzimy.
+0-0
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 13:40
manukun
Sam widzisz - Szlęzak zaczynał z 20% bezrobociem, skończył z 3%. Teraz mamy Nadbereżnego i bezrobocie rośnie pomimo utraty blisko 1000 mieszkańców miasta rocznie. Takiego zdolniachy tylko w partii szukać. Powiedz, jaki jest plan na kryzys, skoro miasto obecnie jest zadłużone do granic możliwości i nie ma perspektyw zwiększenia wpływów do budżetu z braku nowych terenów inwestycyjnych i ciągłej utraty płatników podatku PIT.
+0-0
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 11:47
~INTELIGENT
Do manekina, CO MAJĄ PIĘKNE CHODNIKI , PARKINGI, ULICE DO RUCHU NA MIEŚCIE PO 14 TO WSZYSCY SIEDZĄ W DOMU I SPOŻYWAJĄ OBIAD JAK NIE WIESZ HEJTERZE. A ZA CZYM MIESZKAŃCY MAJA SIĘ WŁUCZYC PO MIEŚCIE PO GODZINIE 14 , LEPIEJ OGLĄDAC TELEWIZJE NARODOWĄ BO JEST BARDZO CIEKAWA. TYLKO komu JA TO TLUMACZE.
+0-1
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 13:46
manukun
No właśnie, siedzą w domu po 14, bo Nadbereżny przez 6 lat nie zdążył zorganizować przestrzeni do spędzania czasu popołudniami. Za to betonuje kolejne niezabudowane przestrzenie w miejscu zlikwidowanej zieleni celem zrobienia parkingów dla starych szrotów, które ludzie muszą kupować z braku sensownej komunikacji miejskiej. Z litości nie wspomnę o milionach złotych na bohaterską walkę Nadbereżnego z podtapianymi ulicami, które sam spowodował swoją nieprzemyślaną polityką likwidacji zieleni
+0-0
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 12:03
~Mieszkaniec
BRAWO Zabrania się: obrażania innych użytkowników portalu używania wyrażeń powszechnie uznanych za wulgarne celowego wywoływania sporów umieszczania wiadomości niezgodnych z tematyką wątku umieszczania tej samej informacji wielokrotnie umieszczania adresów URL (linki do innch stron używania wyłącznie wielkich liter
+1-0
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 11:40
~obserwator
Tam mamy już 22 wiek bo takie parkingi budują w najbogatszych krajach świata. A dlaczego SZREK przez 12 lat tego parkingu nie zrewitalizował tak aby mieszkańcy naszego miasta nie musieli się wstydzic przed mieszkańcami calej POLSKI którzy tam przyjeżdżają co tydzień w sobote handlowac.
+0-0
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 13:41
wiechu
Na KEN dzięki parkingowi mamy 22 wiek,a na Ozecie straszą 60 letnie ławki (w tym obok nowoczesnego przystanku), dziury w asfalcie na drogach osiedlowych oraz od roku nie koszona trawa.Tylko że tu mieszka sporo gorszego sortu.
+0-0
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 11:50
~Mieszkaniec
Bo dbał o miejsca pracy, inwestorów i mieszkańców. Nie kłamał na piśmie, nie bawił się w piaskownicy z myszką miki. Po prostu był dobrym gospodarzem a nie dzieciakiem w koszulce w kwiatki.
+2-0
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 10:38
manukun
Pewnie, zabetonujcie centrum miasta wielopoziomowymi parkingami w cenie zaledwie 100 baniek jedno, a potem dalej dziwcie się, że centrum wymiera po 14
+0-0
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 08:02
~asd
Może ktoś zrobiłby porządek z parkingami i drogami przy "Zieleniaku" i hali targowej? Jest tam ruch jednokierunkowy nieprzestrzegany przez wielu kierowców. Albo usunąć te wszystkie znaki, albo egzekwować przepisy. Miałem ostatnio przypadek, wjeżdżając na parking zgodnie z kierunkiem ruchu, gdy z naprzeciwka wyjechała (pod prąd) chyba jakaś lokalna "businesswoman" i, mocno gestykulując, narzekała, że ktoś śmie jej przejazd blokować. Bywam tam często i za każdym razem jest jeden lub kilka przypadków jazdy "pod prąd". Nawiasem mówiąc ruch jednokierunkowy jest tam niepotrzebny. Poza tym parking był chyba z założenia dla klientów, a zaczyna być blokowany przez pojazdy sprzedawców.Chyba nie o to chodziło.
+1-0
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 09:50
ziuta
Fakt. Sama, gdy byłam tam pierwszy raz, wjechałam "pod prąd". Teraz już patrzę na znaki :D
+0-0
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 07:16
~CC Catch
Budowac wielopoziomowe.
+0-1
Wtorek, 2 czerwca 2020 r. godz. 22:18
~Obserwator
Hm, niech ktoś konkretnie odpowie, ile nowych miejsc parkingowych tam przybyło?...Za te pieniądze wystarczyło zrobić parking trzy/cztero-poziomowy płatny w sobotę 4 zł/godzinę a 2 zł/godzinę na tygodniu (wtedy inwestycja zwróciłaby się w ciągu ok. dwóch/trzech lat). Proszę to przemyśleć i wziąć pod uwagę przy kolejnych "trafionych" miejskich inwestycjach... P.S. Polecam się na przyszłość.
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2020 r. godz. 22:01
~alaMaKota
tylko jeszcze niech nie parkują na zakazie i będzie OK
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2020 r. godz. 21:22
~thR
I super tam brakowało miejsc parkingowych. nadchodzi cywilizacja opozycyjni hejterzy!!
+0-0
Środa, 3 czerwca 2020 r. godz. 12:58
~FF
Tam jest tyle samo miejsc parkingowych ile było tylko nawierzchnia jest teraz ładniejsza.
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2020 r. godz. 21:56
~kaMA
"Cywilizacja" w wydaniu bialoruskim, czy tez ukrainskim?
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2020 r. godz. 20:38
~...........
Teren przestał straszyć wyglądem? Widać to dokładnie na zdjęciu, te wszystkie budki, kurniki, pawiloniki, to wszystko do wyburzenia.
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2020 r. godz. 20:26
~chlodnym okiem
Remont parkingu... czy odbedzie sie kolejna konferencja prasowa pana prezydenta, ktory bedzie chwalil sie swoimi wielkopomnymi "dokonaniami" przy blysku reporterskich fleszy?
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2020 r. godz. 21:55
~kaMA
Widzisz "oceanie" - wszystko wskazuje na to, ze twoj prezydent popelnil przestepstwo. Pozostaje miec tylko nadzieje, iz kiedys zostanie rozliczony. Bo na prokurature prawniczej miernoty (Zero-Ziobro) liczyc nigdy nie mozna...
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2020 r. godz. 21:13
~ocean
Nie, będzie kolejny lans-protest opozycji, bo oni z wszystkiego niezadowoleni, wiecznie coś nie tak. Obawiam się, że jeden z radnych opozycji już w tej sprawie szykuje pismo do prokuratury.
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2020 r. godz. 20:41
~JJG
Z pewnością w sobotę ....
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.