Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 4 kwietnia 2020 r. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
 Wiadomości lokalne
» Aktualna oferta nowych i używanych samochodów dostępna przez Internet
» Koronawirus w stalowowolskim szpitalu. Zakażona pielęgniarka
» 8 przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Śmiertelne potrącenie rowerzysty na "krajówce"
» Niedoróbka na trasie podskarpowej
» Miejski Zakład Budynków dezynfekuje miasto
» Szpital prosi o wspacie. Mają materiał, szukają chętnych do szycia
» Na drodze powiatowej terenowy Mercedes zderzył się z Renault
» Kolejna ofiara koronawirusa! Nie żyje 88-latka z powiatu stalowowolskiego
» Pomysłowy sposób dezynfekcji miasta z Maniowy
» Koniec politycznego przymierza? Radni opozycji zarzucają prezydentowi "przeczekanie" koronawirusa
» Joanna Grobel-Proszowska: rząd powinien udzielić wsparcia samorządom
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Konkurs "Tak piszę o muzyce"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 11:00     /Magdalena Rodecka/
Zamieszanie wokół nadzwyczajnej sesji. Opozycja domaga się przestrzegania statutu

Konferencja prasowa Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie przestrzegania statutu Rady Miasta.
Konferencja prasowa Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie przestrzegania statutu Rady Miasta.
Fot. Jacek Rodecki
Program do obsługi biura rady "e-sesja", SMS-y oraz informacja z terminem zwołania posiedzenia na co najmniej trzy dni przed planowaną sesją - to postulaty radnych miejskich ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego do przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Sobieraja. Mają one przyczynić się do zwiększenia skuteczności powiadomień oraz dać minimalny czas, statutem miasta nakazany do przygotowania się i przeanalizowania materiałów.

Postulaty mają związek z minionym piątkiem i zaplanowaną na godzinę 15:30 sesją nadzwyczajną w sprawie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Przewodniczący nie rozpoczął obrad punktualnie jak tłumaczył bo były techniczne problemy z transmisją na żywo, owszem kworum również nie było wystarczające. Zaczęto więc dzwonić do radnych aby jak najszybciej stawili się na spotkanie. Ostatecznie sesja rozpoczęła się z godzinnym opóźnieniem.

- Dzwoniono ale tylko do radnych z Prawa i Sprawiedliwości. Nas nikt nie powiadomił, że sesja się odbędzie ale z opóźnieniem - tłumaczył radny Damian Marczak. - Gdyby chociaż dano znać jednej z osobie z naszego klubu, dwoje naszych radnych było już w Stalowej Woli i mogło się na sesji pojawić - dodała radna Renata Butryn. - Zgodnie ze statutem przewodniczący powinien o umówionej godzinie sesję otworzyć, sprawdzić listę obecności a w przypadku braku kworum zamknąć obrady i wyznaczyć nowy termin sesji. Statut nie przewiduje wychodzenia na korytarz i wydzwaniania do radnych - zarzucał kierownictwu rady Andrzej Szymonik.

Na spotkaniu z dziennikarzami radnych ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego padało wiele zarzutów jeżeli chodzi o funkcjonowanie Rady Miasta. Wczoraj spotkano się w tej sprawie z przewodniczącym Rady Miasta Stanisławem Sobierajem. Jedna z uwag dotyczyła kwestii "karcenia radnych" czy zwracania im uwagi. To jak mówiła Renata Butryn, kompetencja nie prezydenta miasta a przewodniczącego Rady. Prezydent na sesji jest gościem.

Damian Marczak z kolei krytykował pośpiech zwoływania nadzwyczajnych sesji, w sytuacji gdy nie był on tak naprawdę w tym wypadku potrzebny. Prezydent Lucjusz Nadbereżny jak pokazywano w piśmie zwrócił się do Przewodniczącego o zwołanie Rady w sprawie PCPN-u 20 lutego po godzinie 13:00. Sesja miała się odbyć na drugi dzień o godzinie 15:30. Owszem, informacja pojawiła się na e-sesji ale nie każdy miał możliwość jej odebrania. Nikt nie zadzwonił, nie wysłał SMS-a. Część radnych z racji tego, że termin był szybki, miała już na ten czas inne plany. Przytoczył również paragraf 30 punkt ósmy statutu, który stanowi, że "przewodniczący rady w sposób podaje do wiadomości mieszkańców informując o terminie, miejscu i przedmiocie obrad. Informacje o tym podaje się, co najmniej na trzy dni przed sesją".

- My już nie raz sygnalizowaliśmy, że zwoływanie sesji z dnia na dzień powoduje, że takie działania są nieprecyzyjne, dochodzi do błędów, uchybień - wyliczał Damian Marczak.

- Nie bardzo rozumiem po co była sesja w trybie nadzwyczajnym, skoro PCPN funkcjonuje od dłuższego czasu, dyrektor został wybrany. Nic by się nie stało gdyby odbyła się w normalnym trybie. z drugiej strony, jeżeli jest sesja nadzwyczajna to i tryb jej zwołania, powiadamiania powinien być nadzwyczajny - usłyszeli dziennikarza od Andrzeja Szymonika.

W związku z tym, że radnym ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego nie udało się, w związku z nieobecnością zadać pytań w sprawie funkcjonowania PCPN, chcą to zrobić na najbliższej zwyczajnej sesji.

Jak wyliczał radny Leszek Brzeziński pojawia się wiele niepokojących sygnałów o tę inwestycję, opiewającą już na 55 mln. zł. Nikt nie przedstawił kosztów funkcjonowania Centrum, jakie działania jeszcze będą potrzebne i za ile (hotel, szatnie, restauracja), wątpliwa jakość murawy na płycie głównej boiska, brak zadaszenia pneumatycznego na jednym z boisk, przeciekający dach trybuny głównej, usytuowanie sprzętu rehabilitacyjnego, koszt sztucznego oświetlenia i podgrzewanej murawy, w końcu osoba dyrektora PCPN-u Mateusza Nowaka i jego "zasługi" dla klubu piłkarskiego Stal Stalowa Wola w minionym czasie, ilość pozyskanych sponsorów.

Radni SPS dodali, że mimo iż w czwartek mieli spotkanie klubu w Urzędzie Miasta, nikt o sesji ich nie powiadomił. Natomiast dzień wcześniej gdy sale rezerwowano, w Biurze Rady nikt o sesji nie mógł wiedzieć bo nie wpłynęło jeszcze pismo od prezydenta.

Przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj utrzymuje, że piątkowa sesja i tak nie odbyłaby się punktualnie o godzinie 15:30 ze względów technicznych bo były problemy z połączeniem się z youtubem i transmisją na żywo. Potwierdził natomiast ustalenia między nim a radnymi ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego.

Zobacz więcej:
- Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej - prolog z frekwencyjnym konfliktem
Zdjęcia
Konferencja prasowa Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie przestrzegania statutu Rady Miasta.Konferencja prasowa Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie przestrzegania statutu Rady Miasta.Konferencja prasowa Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie przestrzegania statutu Rady Miasta.
Konferencja prasowa Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie przestrzegania statutu Rady Miasta.Konferencja prasowa Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie przestrzegania statutu Rady Miasta.Konferencja prasowa Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie przestrzegania statutu Rady Miasta.
Konferencja prasowa Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie przestrzegania statutu Rady Miasta.Konferencja prasowa Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie przestrzegania statutu Rady Miasta.Konferencja prasowa Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie przestrzegania statutu Rady Miasta.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 28 lutego 2020 r. godz. 09:02
~Dziadek
Kłócą się o swoje nosy który z nich ma mniejszy a rosną im te wąchadełka jak koronawirus(bez urazy dla chorych) a u mnie w pralni przy ul. Popiełuszki 38 zalana pralnia fekaliami od dwóch tygodni nie jest przez zakład Pana Gunię Prezesa nawet palcem tknięta. To chyba jedno z miejsc w Stalowej Woli gdzie ten wirus się wylęgnie jako pierwszy i co na to powiedzą nasze kłócące się noski obsrywających się nawzajem radnych??? A fe fe fe...puścić pawia się chce!!!
+0-0
Czwartek, 27 lutego 2020 r. godz. 11:49
~Ferdek z Poniatowskiego
Prawi i sprawiedliwi będą wysłuchani, a reszta pójdzie do Otchłani
+0-0
Czwartek, 27 lutego 2020 r. godz. 13:10
~moherowa babka
prostytutki i sutenerzy wyPAD!
+0-0
Czwartek, 27 lutego 2020 r. godz. 06:05
~Nostradamus
Zwołali może by w końcu ostatnią konferencję i powiedzieli, że oddają tablety, skoro to problem zreknąć do nich raz dziennie. Że oddają mandaty, bo tak będzie uczciwiej, skoro do nowego budżetu nie zaproponowali swojego żadnego pomysłu. Że nie chcą już swoimi wiecznymi pretensjami, paleniem świeczek pod sądem, łażeniem po pomnikach i innymi hucpami szkodzić wizerunkowi Stalowej Woli, jako ogólnie rozumiana opozycja.
+0-0
Czwartek, 27 lutego 2020 r. godz. 22:11
~Liverpool
Ty nie jestes zaden "Nostradamus", a calkiem zwyczajny "Homo Sovieticus" !
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 18:42
~obiecanki_cacanki
Do rzeczy prosze... To ile ten "PCPN" bedzie mieszkancow Stalowej Woli kosztowac? Bo do Lucjusza nie mam za grosz zaufania!
+0-0
Czwartek, 27 lutego 2020 r. godz. 07:46
~Lekarz
@boiecanki cacanki /// Kolego bredzisz, ale nie przejmuj się to nie koronawirus. Takie przypadki leczę wypisując refundowane czopki na BUL tyłka. Zapraszam do gabinetu na Wyszyńskiego.
+0-0
Czwartek, 27 lutego 2020 r. godz. 00:21
manukun
Na razie stanęło na55 mln zł, a jeszcze nie działa i co najdziwniejsze, wciąż nie ukończono jego budowy, więc koszty wzrosną. Do tego trzeba doliczyć koszty utrzymania obiektu, koszty obsługi zadłużenia oraz coraz hojniejsze finansowanie z budżetu zawodowych sportowców...
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 17:36
~Jakże trudny ich los... :D
Kolejna konferencja, kolejne biadolenie, kolejny zleci miesiąc, kolejny 1000 złotych diety... Można być w Stalowej Woli opozycjonistą? Można!
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 16:31
~Wojwoj
Pisowskie zagrywki
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 16:15
~stalowiaczek
Jaki tam "statut"? Przecie od samego poczatku partia pod nazwa "PiS", prawo lamala i lekcewazyla.................................P.S. PiSie złodzieje mieli wprowadzić 4 lata temu kwotę wolną od podatku 8tys. Do dziś jest 3tys.!
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 14:07
~wstyd
Podziwiam wszystkich z opozycji, którzy maja odwagę występować w tym mieście. Dawać swoją twarz. Przyjdzie jednak dzień,że ci , co sprzedali swoją przyzwoitość za "trzydzieści srebrników" ( za stanowiska w spółkach, radach nadzorczych dla siebie, swoich mężów, żon, rodziny) będą chodzić po tym mieście ze spuszczoną głową.
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 13:41
~Eopn
Marczak do niczego.
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 09:40
~Janek
Panie Brzeziński, na niczym się Pan nie zna, ani na piłce, ani na polityce... żyjesz Pan, bo żyjesz, ale co to za życie...
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 11:05
~Janek Bananek
Napisał ten który zna się na piłce, zna się na życie i żyje pełną gęba :) xD Śmiechłem
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 08:40
~Klaki
Bardzo rozsądny głos pana Brzezińskiego. Obowiązkiem pana Sobieraja była informacja. Nie zrobił tego.
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 08:39
~Pacjent
@moherowa babka:Koronawirus jak każdy wirus grypy groźny dla schorowanych starszych ludzi,80% osób wyleczonych.Ile ludzi umiera w świecie na inne choroby?Bez przesady z tym straszeniem.Grypa jest groźna dla osób chorych na serce czy choroby nowotworowe jak każda infekcja.
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 07:25
~kolejarz.
ludzie nie szczekajcie jak ci co 8 lat rzadzilikazdy wie co zrobili a co chca zrobicnie naleze do zadnej z tych band popaprancow ale rozum trza miec jak ujadaly i co dla ludzi zrobili 8 lat tylko klamstwa ,oszustwa,i donosicielstwo na swoj lud i SRANIE w swoj kraj to cale PO _PSL_OK koryto tylko dlanich .pijedzy niema i nie bedzie ,a tu sa i byly tyko zlodzieje sie dzielily i kraj sprzedac chcieli szwaba; teraz trza pokazac jak im trza zaplacic wygonic z kraju pozabierac majatki do 3 pokolenia ;gonic ta cholote;;
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 22:38
~nocna_kawa
Widac, ze mozdzek wypralo ci do samego konca "kolejarzu"! Czy ostala sie choc jedna szara komorka???
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 03:48
~Ferdek z Poniatowskiego
oPOzycja niech nie kica, bo znów wygra Zjednoczona Prawica z PiS na czele
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 03:41
~Ferdek z Poniatowskiego
Z tą Kidawą POlszewicy wpadli w niezłą pułapkę. Promować się jej nie da, wycofać też nie.
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 14:00
~krycha
Za to promocja PAD przez sztandarowe kobiety poprzez "środkowy palec" ,pogryzienie obywatela , i stalkerkę to super poziom!
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 00:17
~Nocna_kawa
Cytat "Jak wyliczał radny Leszek Brzeziński pojawia się wiele niepokojących sygnałów o tę inwestycję, opiewającą już na 55 mln. zł. Nikt nie przedstawił kosztów funkcjonowania Centrum, jakie działania jeszcze będą potrzebne i za ile (hotel, szatnie, restauracja), wątpliwa jakość murawy na płycie głównej boiska, brak zadaszenia pneumatycznego na jednym z boisk, przeciekający dach trybuny głównej, usytuowanie sprzętu rehabilitacyjnego, koszt sztucznego oświetlenia i podgrzewanej murawy, w końcu osoba dyrektora PCPN-u Mateusza Nowaka i jego "zasługi" dla klubu piłkarskiego Stal Stalowa Wola w minionym czasie, ilość pozyskanych sponsorów." I to sa te bardzo podstawowe pytania!!!
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 22:47
~moherowa babka
cyt."Senatorowie PiS nie chcą wysłuchać informacji o koronawirusie. Ktoś ma jeszcze jakiekolwiek złudzenia, która partia dąży do fizycznej eliminacji Polek i Polaków? "
+1-0
Czwartek, 27 lutego 2020 r. godz. 23:12
~mamuszka
czyli glownie emerytow
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 15:46
~spoko
PeŁo i POKO
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 22:01
~Legion Maryi
A do tego - "pan Jacek" który w Łowiczu dziękował prezydentowi za 500+ to nie ojciec piątki dzieci tylko działacz PiS z Łodzi, ojciec dwojga dzieci. PiS takich ludzi wozi z panem prezydentem w Dudabusie, a potem udają miejscowych. Filmik z Dudabusem i podstawionymi "miejscowymi" którzy Dudzie dziękują i go witają krązy w sieci...
+1-0
Czwartek, 27 lutego 2020 r. godz. 07:02
~Jan
A skąd to wiesz ? Jakie masz na to dowody ?
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 21:40
~Asji
Kpina z ludzi. Dorwac sie tylko do korytka i zagrabic jak najwiecej dla siebie nie ? Gówno. Ludzie dobrze wiedzą co to za pseudo opozycja.
+0-1
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 19:32
~Im sie, po prostu, nalezy?
Sorry... wszystkie koryta zajete juz zostaly przez aparatczykow z PiS-owskiej mafii, ich zony, kochanki, krewnych i dobrych znajomych!
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 21:35
~logika
Druga sesja w tm samym dniu , bez powiadamiania wszystkich radnych jest zwołana nielegalnie. Augustyn usprawiedliwiał się że nie będzie na tej pierwszej. Radni opozycji w ogóle nie powinni się usprawiedliwiać. Sesji o 15.30, o której mieli niby wiedzieć - NIE BYŁO. A o sesji późniejszej w tym samym dniu nie byli powiadomieni. Jeżeli przewodniczący rady Sobieraj wyciągnie jakiekolwiek konsekwencje wobec nich - to do sądu.
+1-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 20:20
~Gogol
Byli na dopingu w Pucku, to kawal drogi i nie zdążyli wrócić. No i jeszcze do Słupska na szkoleniu.
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 19:17
~Rower
Należeć do PO to obywatelski wstyd.
+0-1
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 14:39
~luxi
Do "Rower" ty nawet nie jesteś rowerem a tylko jedną z jego niedużych części. Sam o tym zadecyduj.
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 01:07
~Wkrótce was rozliczymy gady z POKO
Panie Grocki szykuje się poważna robota dla pana. Finansowanie kampanii wyborczej bezy blablabla! Naród nie jest aż tak ciemny i pewne rzeczy widzi i ocenia, musisz pan dorzucić coś ze swoich kopert.
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 21:47
~Jeszcze was rozliczymy
Panie Banaś szykuje się poważna robota dla NIK. Finansowanie kampanii wyborczej A. Dudy! Naród nie jest aż tak ciemny i pewne rzeczy widzi i ocenia.
+1-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 18:49
~Ferdek z Poniatowskiego
Europa TAK, Unie Europejska, czyli kołchoz lewacki NIE. Zmienimy Europę na przyjazną Polsce, kwestia czasu jak siem nawrócą ci POganie jak będą w nich samochody wjeżdżać, jak wczoraj u Helmutów.
+0-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 07:16
~moherowa babka
ty masz pojęcie o Europie podkarpacka alternatywna inteligencjo
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 16:40
~Szach Mat
Mam jedno pytanie do dwójki obecnych na konferencji opozycyjnych radnych: Butryn i Brzezińskiego. PiS taki zły, ale 13 i 14 emeryturę to bez mrugnięcia okiem przytulicie, prawda?
+0-2
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 21:27
~emeryt
Ja przytulam i wydaję na wspieranie opozycji w walce o demokratyczną Polskę.
+0-1
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 17:39
~PiSowska_hipokryzja
Kolejny bezproduktywny len (Szach Mat), ktory uwielbia rozdawnictwo pieniedzy z panstwowej kasy?
+1-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 17:05
~Podatnik
To nie pieniądze PiSu. Tylko podatników, nasze.
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 16:38
~PRAWDA
Opozycja organizuje kolejną konferencję? No a kogo to dziwi? Oni tylko od konferencji są, od gadania, nie od roboty.
+0-1
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 15:49
~Ferdek z Poniatowskiego
Jak zwykle, PiS buduje, oPOzycja wszystko psuje. Dlatego głosujemy na PADA, a nie na POKO gada.
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 17:42
~Komuna_wiecznie_zywa?
PiS "buduje"? Zaraz uchwalą, że zgodnie z ich nowym prawem budowlanym domy się stawia na dachu, a nie na fundamencie i będą się sprzeczać z Europa i całym światem, że tu jest Polska i oni budują jak chcą, bo maja "mandat suwerena." Przecież to jakiś cyrk na kółkach...
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 15:47
~kabareciarze
Po co ta pseudoopozycja robi ze siebie takie pośmiewisko? Wiadomo idą wybory prezydenckie i chcieliby zaszkodzic najlepszemu prezydentowi Polski w dziejach Polski ANDRZEJOWI DUDZIE.
+0-2
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 15:32
~Totalny
Czy tylko ja dostrzegam to, że nasza opozycja robi się coraz śmieszniejsza? A takie pomysły jak bojkot tylko ciągną ją na dno?
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 17:19
~rada
Przeczytaj powoli jeszcze raz ten artykuł a potem skomentuj....pomalutku, wyraźnie.....
+1-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 16:17
~BrawoWy
A przeczytałeś artykuł czy przekaz dnia od Lucyferka?
+1-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 15:27
~Lokaj
Jak tak dalej pójdzie, to za niedługo trzeba będzie naszej opozycji na srebrnej tacy nosić te zaproszenia na sesję.
+0-1
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 15:03
~Zenek
Brzeziński proszę pokazać jak zarządza się klubem wakat jest wolny czekamy na CV wtedy zobaczymy
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 14:50
~Wyz
Kurcze a ja żałuję, że nie wkopali przy okazji jakiegoś badylka w ziemię, nie zapalili świeczek w obronie niezwykłej kasty ludzi i nie było pół słowa o łamaniu konstytucji...
+0-1
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 14:46
~LANS LANS LANS
Nie wyrażono zaniepokojenia sytuacją szpitala? Nie wyrażono zaniepokojenia sytuacją w elektrowni? Nie wyrażono zaniepokojenia sytuacją w stalowowolskiej oświacie? A taka była okazja...
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 17:31
~izia
Np. stanem wyposażenia w sprzęt nagłośniający w szkole podstawowej nr 3 przy ul Wyszyńskiego czy też samego jej otoczenia. Trylinka żywcem z PRL-u. Na imprezy kasa jest ale dla oświaty to susza? Masakra!
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 14:30
~verte
Skoro w regulaminie jest zapis, że sesję zwołuje przewodniczący rady nie wcześniej niż na 3 dni przed terminem jej zwołania to o czym tu dyskutujecie? Pana Sobieraja zebrać do galopu i wstępnie zwrócić mu uwagę by przestrzegał ustanowionego przez radnych prawa miejscowego. Facet skoro jest nadsterowny względem pana LN to niech opuszcza to stanowisko a kto inny go właściwie zastąpi. Wina za ten bałagan spoczywa na dwóch panach : prezydencie miasta i przewodniczącym rady. Nie ma się z czego tłumaczyć bo tylko winni się tłumaczą!
+1-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 17:37
~volite
Umiesz czytać ze zrozumieniem? Jeśli to trudność dla ciebie to się naucz. W artykule jest mowa o czasie zwoływania sesji czyli terminach. Trzy dni to kto ustalił i czyje jest to prawo? Nie podpieraj się radnym Augustynem bowiem jedna jaskółka wiosny nie czyni. Chyba o tym słyszałeś? Radni z pis-u mogą nawet w nocy obradować gdy wezwie ich pryncypał. Pozostali mają szanować prawo miejscowe i być na 3 dni wcześniej zawiadomieni o terminie sesji..
+1-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 14:51
~Co?
Odpowiedz mi skąd wiedział Augustyn o sesji? On, opozycyjny radny, nie mógł przyjść i się usprawiedliwił. To dlaczego słyszymy przekaz że nikt z opozycji nie wiedział, skoro wiedział.
+0-1
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 13:41
~cvb
Pan Sobieraj wziął na klatę.
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 13:39
~Jeje
Brzeziński. Krytykujesz klub. A sam tam pracowałeś i trenowałeś młodzież. Kolejna sprawa taka, że jak ci klub nie wygodny. To co robiłeś na sparingu z górnikiem łeczna.
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 13:38
~Menager_DE
Marczak po raz kolejny pytam, co się stało z koszykówką w Stalowej Woli???
+1-0
Środa, 26 lutego 2020 r. godz. 07:34
~Martschack
Ten cały Marczak to co najwyżej, to może tylko kozy paś!
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 12:50
~prawo
Czyli, o 15.30 sesja się nie odbyła. Ta następna po g.16 się odbyła. Wynika z tego,że o tej drugiej nikt z radnych opozycji nie został powiadomiony. No to czy ona była legalna?
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 13:39
~Buba
Nie. Nie była legalna
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 12:30
~Jeden wiedział i wam nie powiedział? :D
"Gdyby chociaż dano znać jednej z osobie z naszego klubu"... A skąd o sesji wiedział opozycyjny radny Augustyn? On dzwonił się ustrawiedliwić, że go nie będzie, więc nie było tak że opozycja nie wiedziała. Wiedziała, a nie przyszła.
+0-1
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 12:37
~Karlay
Czytaj ze zrozumieniem, ale chyba to zbyt trudne dla ciebie
+1-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 12:27
~12 groszy
Bojkot nie wyszedł, wiec się tumaczymy, jak umimy. Wszak to kolejna okazja do lansu w mediach jest...
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 12:37
~Karlay
12 groszy na trollowanie płacą? Słabe.
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 12:24
~Śmiechłam
"dwoje naszych radnych było już w Stalowej Woli i mogło się na sesji pojawić" a reszta gdzie była? Są tacy co w Stalowej Woli nie mieszkają, a jedynie wpadają...
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 20:27
~Obcy
Pani z kokiem jest chora i nie może być na "scesji". Chyba leczy się za oceanem czy za morzem?
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 12:53
~Miastowy
Radnej Chojnackiej nie ma od sierpnia 2019 r. Gdzie bawi ??
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 12:36
~Karlay
Nie kłam.
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 12:08
~Alma
Pan Marczak to syn Grzegorza Miecugow??? Z wyglądy identyczny
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.