Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
 Wiadomości lokalne
» Uzyskaj pomoc w transporcie do punktu szczepień
» Edukacja w dobie pandemii. Najmłodsze dzieci wracają do szkół
» Firma FIREKO gra z Młodziczkami Vega MOSiR Stalowa Wola
» Zdrowie nie jest na zawsze! Musisz o niego dbać…
» Magdalena Wrońska-Bulec nowym naczelnikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia
» Ruszyły aukcje WOŚP 2021!
» Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19 od 15 stycznia!
» Zmiana rozkładu jazdy w związku z powrotem dzieci do szkół
» Balon nad boiskiem będzie cały rok
» Remont sali i klatki schodowej w WDK w Rzeczycy Długiej
» Bezpłatne badania wykrywające raka jelita grubego
» MZK wyremontuje budynek dla pracowników
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Ferie w Muzeum 2021 - online
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Serca na nakrętki
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 00:02     /Magdalena Rodecka/
Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej - prolog z frekwencyjnym konfliktem

21 lutego w Urzędzie Miasta odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, związana z powołaniem do życia jednostki budżetowej jaką jest Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej na ulicy Hutniczej.
21 lutego w Urzędzie Miasta odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, związana z powołaniem do życia jednostki budżetowej jaką jest Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej na ulicy Hutniczej.
Fot. Jacek Rodecki
21 lutego w Urzędzie Miasta odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, związana z powołaniem do życia jednostki budżetowej jaką jest Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej na ulicy Hutniczej.

Jedna z pierwszych uchwał jaką podjęto dotyczyła przekazania zadań PCPN-u, dotyczących spraw księgowych, kadrowych, administracyjnych do utworzonego w styczniu tego roku Centrum Usług Wspólnych Urzędu Miasta. - Tym samym nie będzie powstawała administracja księgowa, płacowa w PCPN. Zatrudnienie w CUW mimo to nie wzrośnie - zapewniał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Kolejna uchwała dotyczyła finansów centrum sportowego i dotacji na rok 2020. Miasto jako przelicznik do dotacji, przyjęło dopłatę do metra kwadratowego (19 złotych i 75 groszy) do boisk PCPN-u o łącznej powierzchni ponad 45 tysięcy metrów kwadratowych. Tym samym na ten rok dopłata wyniesie milion złotych, w tym sto tysięcy na zakup wyposażenia. - Kwota ta była wcześniej zaplanowana w budżecie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Była zamrożona do czasu skutecznego powołania jednostki. W związku z przesunięciem środków, nie powoduje ona zwiększenia środków w miejskim budżecie - wyjaśniał prezydent.

Jednocześnie włodarz poinformował, że drugi milion na utrzymanie PCPN-u ma pochodzić z działalności statutowej obiektu, wynajmowania boisk oraz umów reklamowych i sponsorskich.

Dyrektor PCPN-u zapytany liczbę osób zatrudnionych w nowopowołanym zakładzie budżetowym, mówił, że na początek przewiduje dziesięć etatów plus umowy zlecenie. Udział środków związanych z zatrudnieniem w całym budżecie jednostki ma wynosić 30-40%. - Obecnie liczba kadry jest wystarczająca. Są to osoby przeszkolone. Myślę, że wraz z rozwojem, liczba ta może się zmieniać - mówił Nowak. Narazie urządzenia są objęte gwarancją, dba o nie firma zewnętrzna, między innymi o murawę, monitorując jej temperaturę w warstwie korzeniowej, PH itp.

Prowadzone są jednocześnie rozmowy z potencjalnymi sponsorami, "znaczącymi dla budżetu" PCPN, dodał Mateusz Nowak.

Po serii głosowań, na koniec sesji prezydent odniósł się do niskiej frekwencji wśród radnych, z naciskiem na radnych opozycyjnych ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego, gdzie nie pojawił się na sesji nikt. Zdaniem Nadbereżnego była to próba zerwania obrad sesji ze względu na kworum. Jest przekonany, że radni SPS wiedzieli o sesji, zwłaszcza, że w przededniu sesji mieli w magistracie zebranie swojego klubu.

- Są osoby, które ze względu na chorobę są nieobecne ze względów obiektywnych. Tych słów oczywiście nie kieruję do jednej z pań radnych, natomiast do większości klubu tak i z pełną odpowiedzialnością chciałbym, żeby to wybrzmiało. Taki faul na starcie funkcjonowania tej jednostki na tym naszym samorządowym boisku jest bardzo niefajny. Myślę, że w takiej sytuacji kibice, środowisko sportowe, wszyscy ci, którzy nie mogą się już doczekać funkcjonowania PCPN, powinni wystawić czerwoną kartkę tym, którzy próbują blokować jej działania - stwierdził prezydent.

Przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj dodał, że owszem, jedna z radnych jest chora ale Jerzy Augustyn, dzwonił do niego z usprawiedliwieniem, że się nie pojawi. Zatem radni musieli o obradach wiedzieć. Zapowiedział wyciągnięcie względem osób które się nie pojawiły i nie poinformowały o tym fakcie wcześniej, konsekwencji.

Sytuacja ta oburzyła radnych Stalowowolskiego Porozumienia na tyle, że wydali oni oświadczenie: Z ogromnym zbulwersowaniem obejrzeliśmy retransmisję dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.
Wyjątkową bezczelnością, w naszym odczuciu, tchną słowa Prezydenta Miasta o tym,że nie skorzystaliśmy z zaproszenia na przedmiotową sesję. Żadnego zaproszenia nie otrzymaliśmy! Skandaliczną jest również wypowiedź Przewodniczącego Rady Miasta. Niniejszym oświadczamy, że Przewodniczący Rady Miasta nie dokonał skutecznego powiadomienia członków Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego o terminie i miejscu zwołania sesji. Nie otrzymaliśmy żadnej informacji drogą korespondencji mailowej, telefonicznie, czy nawet krótką wiadomością tekstową SMS! Tym samym zwołanie sesji oraz jej przebieg odbył się niezgodnie z obowiązującymi zasadami, co rodzi pytanie, czy nasza obecność była w ogóle pożądana. Należy podkreślić, że w sytuacji , kiedy zabrakło kworum i nie rozpoczęto sesji o zaplanowanej godzinie, wykonano telefony do wszystkich radnych nieobecnych, z pominięciem radnych z naszego Klubu SPS. W związku zaistniałą sytuacją zapraszamy Państwa na konferencję prasową, która odbędzie się początkiem przyszłego tygodnia. O szczegółowym terminie i miejscu konferencji powiadomimy odrębnie.

Jak się dowiedzieliśmy, zawiadomienia zostały wysłane do radnych w dzień przed nadzwyczajną sesją. Skoro nikt z nich nie wiedział to dlaczego radny Augustyn dokonał usprawiedliwienia. - Radni zostali wyposażeni w tablety. Mają opłacony abonament internetowy tak aby na bieżąco otrzymywać wszystkie powiadomienia - przekonuje prezydent.

Odsyła również do Statutu Miasta, w którym można przeczytać, że "zawiadomienia, projekty, dokumenty i inne materiały związane z wykonywaniem mandatu radnego przekazuje się radnym drogą elektroniczną chyba, że jest to niemożliwe ze względów technicznych. Uznaje się, że materiały przesłane drogą elektroniczną są dostarczone z dniem, w którym wprowadzono je do ośrodka komunikacji elektronicznej w taki sposób, że radny mógł się zapoznać z ich treścią".

W ten oto sposób dokonano "rozruchu" PCPN-u. Inwestycji za ponad 55 mln zł.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 15:58
~cyrk
Wygonic z naszego miasta tych pseudoopozycjonistów bo są pośmiewiskiem naszego miasta.
+0-0
Piątek, 28 lutego 2020 r. godz. 09:20
~Do Boju
Wypędzić czy zagazować opozycję? Nie będą przeszkadzać WŁADZY. Nie ma co się krępować. I to samo z tymi co na nich głosowali. PZPR też tak traktował opozycję.
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 20:42
~jan
....tak wypędzić, nawet cię rozumiem, jak w mieście zostaną same głupki będziesz mniej widoczny w tej jednorodnej masie .....
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 17:55
~A dlug wciaz rosnie!
Posmiewisko prawdziwe to "kudlaty" piSowski prezydencik, ktory uparcie wpedza to miasto w spirale dlugow !
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 15:24
~fakty
Podkarpacki Związek Piłki Nożnej poinformował, że piłkarska Reprezentacja Polski do lat 16 zagra w Stalowej Woli i Tarnobrzegu. Wszystko w ramach międzynarodowego turnieju europejskiej federacji piłkarskiej. UEFA Development to międzynarodowy turniej, który promuje młode talenty. W Stalowej Woli i Tarnobrzegu zagrają reprezentacje do lat 16: Polska, Iran, Wenezuela oraz Islandia. Turniej rozpocznie się 31 marca na nowym stadionie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Wtedy to Polacy zmierzą się z Wenezuelczykami, a Irańczycy z Islandczykami. Dwa dni później zespoły zagrają na stadionie w Tarnobrzegu. Reprezentacja Polski U16 zmierzy się z Iranem, a Wenezuela z Islandią. Z kolei 5 kwietnia w Stalowej Woli będą miały miejsce spotkania Polska - Islandia i Iran - Wenezuela.
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 18:01
~smaki i niesmaki
Czyli co - spotkania "trampkarzy"?
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 08:22
~Nonsens
To ma być opozycja? Wolne żarty.
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 19:26
~Lewym Sierpowym
Gdzie sa ci "sponsorzy"??? Kolejne bajki malego PiS-owskiego aparatczyka?
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 17:21
~Ferdek z Poniatowskiego
Jak moja Helenka widzi w TVP rudego co w gałę haratał to siem w Lichocką bawi, he he he.
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 17:14
~jan
.... panie i panowie dziennikarze monitorować wydarzenia i informować, nie spać ! ....nie zauważyliście kolejnego UZNANIA jakie spłynęło na włodarza Stalowej Woli, na Podkarpackiej Gali Nike zorganizowanej przez POZPN, otóż pan Nadbereżny został uhonorowany tytułem Samorządowca Roku 2019, sukces goni sukces, jak można przemilczeć takie wydarzenie ....
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 16:59
~kiedys was rozliczymy
Jednym slowem - milion zlotych z miejskiej kasy dla zadowolenia stalowowolskich "kiboli". A pozniej beda proszic o wiecej i wiecej... to bedzie taki "worek bez dna"!
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 15:21
~czarek9
PCPN to będa same dopłaty .Na pewno z wynajmu tego będą małe kwoty i miasto będzie musiało dotować.
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 09:48
~lucjusz
Szydelko w ostatniej wypowiedzi wspomina o treningach na głównej murawie w tym tygodniu.Byłoby fajnie gdyby na taki pierwszy trening zaprosić kibiców i media i połączyć trening z prezentacja,Choćby krótka.Kibice ,media ,opinia publiczna zapoznałaby sie z drużyną ,i ze stadionem.Fotki,filmy i relacje poszłyby w świat i na pewno byłaby do doskonała promocja.I nie droga.I to by było profesjonalne.Widać jednak ze zarząd i odpowiedzialni za te sferę w klubie nie nieogarniania tego albo uważają ze i tak nikt im nic nie zrobi bo maja etat.
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 09:19
~mieszkaniec
Dla obecnie studiujących proponuję temat pracy magisterskiej: "JAK 7 RADNYCH ZBOJKOTOWAŁO SESJĘ RADY MIEJSKIEJ (LICZĄCĄ 23 RADNYCH) W ST. WOLI"
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 08:00
~Suweren
Kolejny lans opozycji. Tym razem geniusz wymyślił że se nie pójdą. Tylko o jednym zapomnieli. Powiedzieć Augustynowi jaka hucpa się szykuje. Żenada do kwadratu!
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 16:05
~jan
.... może pan Augustyn ma swego TW w pisie i jest regularnie raportowany ?
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 05:35
~jan
... przez cały okres budowy tego ,,centrum" pan Nadbereżny i kolesie mamili mieszkańców że miasto nie będzie dokładało do utrzymania tego czegoś bo będzie DOTACJA z PZPN lub Min. Sportu, to po co była utworzona rezerwa środków na ten cel w budżecie miasta ( ??? ), dziś miasto wykłada 1 mln zł a drugi milion centrum ma ,,zarobić", zatem pytam gdzie są pieniądze z dotacji na ten cel ( ??? ), a może pan wiceminister od infrastruktury coś wie i się to wiedzą podzieli z mieszkańcami miasta ....
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 16:00
~Ferdek z Poniatowskiego
janusz, ja już wiem, że za PeŁo ci siem lepiej POwodziło i nawet wiem dlaczego...Łatwiej siem POkradało...
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 05:53
~jan
....@ Wypierdek z Poniatowskiego .... niestety nic nie dostałem od miłosiernego rządu pana Morawieckiego, ale słyszałem ( nie pamiętam źródła ) że miłosierni z pisu pomagają biednym firmom, wszystkie te ,,szczęśliwe firmy" są zarejestrowane w Toruniu a ich prezesi ponoć składali śluby ubóstwa .....
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 15:49
~Ferdek z Poniatowskiego
janusz, te pieniądze POszły na ratowanie takich updałych biznesów jak twój. Bo zaczęły one upadać, jak przestało siem dać POdkradać.
+0-0
Niedziela, 23 lutego 2020 r. godz. 23:29
~czarek9
PCPN to będa same dopłaty .Na pewno z wynajmu tego będą małe kwoty i miasto będzie musiało dotować.
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 19:07
~stary-inzynier
I tak bedzie... ale klakierzy PiSowskiego prezydencika nie przejmuja sie zadnymi dlugami !
+0-0
Niedziela, 23 lutego 2020 r. godz. 19:33
~xyz
10 etatów: dyrektor, zastępca dyrektora (lub dwóch), obsługa sekretariatu (2 etaty), specjalista d/s marketing, rzecznik prasowy, kierownik i inspektor ośrodka piłkarskiego,
+0-0
Wtorek, 25 lutego 2020 r. godz. 00:55
~nocna_kawa
Te dziesiec etatow to jest na poczatek. Pozniej moga dorzucic kilka nastepnych! # Ponad 100 000 mieszkań już PiS wybudował, rozbuchał produkcję promów w Stoczni Szczecińskiej, budowa CPK pędzi do przodu, po drogach jeżdżą tysiące polskich samochodów elektrycznych. Po prostu, dobra zmiana!
+0-0
Niedziela, 23 lutego 2020 r. godz. 19:22
manukun
Nikogo nie rusza milionowa dotacja na nieczynne centrum piłkarskie?
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 23:04
manukun
Wnet koniec lutego, a wy dalej o sylwestrze. Zaktualizuj bazę komentarzy, bo wklejasz stare. Za co ci płacą?
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 08:01
~do hejtera
Manekin, a był sylwester w Stalowej Woli? Bo pisałeś że go nie było hejterze płatny opozycji!
+0-1
Niedziela, 23 lutego 2020 r. godz. 17:36
~DAP
Opozycja? Odmawiają sobie prawa do tego! Złożyć mandaty lenie!
+0-0
Niedziela, 23 lutego 2020 r. godz. 16:15
~jasio
wielka tronbo wawelski to je smog a nie cyrk
+0-0
Niedziela, 23 lutego 2020 r. godz. 15:34
~Ferdek z Poniatowskiego
Konflikt siem jeszcze bardziej zaostrzy, bo rudy co w gałę haratał chce POprzeć tę nierozgarniętą kandydatkę w czerwonym płaszczu na prezydenta, he he he.
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 23:58
~nocna_kawa
Twoj "wodzunio" Kaczynski pewnie nie bylby nawet w stanie kopnac pilki. Jemu nawet ludzie z obslugi brudne skarpety piora!
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 15:52
~Ferdek z Poniatowskiego
janusz, ty POwinieneś siem wstydzić swojej głuPOty, jak POpierasz tego rudzielca co w gałę haratał zamiast służyć Polsce. Niech ci ta mądrość ludu da do myślenia, bo siem POgubiłeś, jak POdkradacze utracili władzę.
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 05:44
~jan
... a pan Duda może się szczycić że popierasz go ty, dla ciebie i takich jak ty głupota od rudych włosów jest LEPSZA bo się nie rzuca w oczy, a głos idioty waży tyle samo co głos profesora wyższej uczelni, stąd ta ,,troska" obecnej władzy o hejterów, kiboli, łysych mięśniaków, debili w glanach i prostaków którzy nie musza już wstydzić się swej głupoty ....
+0-0
Niedziela, 23 lutego 2020 r. godz. 15:27
~volta
Widać, że pan Sobieraj idzie ścieżką marszałka Kuchcińskiego. Dokąd zaszedł Kuchciński wiemy, mozemy domyślać się co będzie z p. Sobierajem. Chłopcze nie idź ta drogą!
+0-0
Niedziela, 23 lutego 2020 r. godz. 14:49
~Słoń
Dostać SMS o sesji i wmawiać że się nie wiedziało. Brawo! Cyrk Walewskich na taki numer najmuje!
+0-0
Niedziela, 23 lutego 2020 r. godz. 13:05
~jasio
no kto ma te 2 melony w sumie odjonc 100 000 tys na sprzent i wyposazenie
+0-0
Niedziela, 23 lutego 2020 r. godz. 11:56
~kibice
Tu chodzilo o cos wiecej liczyli ci pseudoradni z pseudoopozycji , ze jak nie przyjda na to posiedzenie rady to nie odbedzie sie pierwszy mecz na tym stadionie 29 lutego a to by wywolalo skandal wsrod mieszancow naszego miasta. Tylko o to im chodzilo wiec kibice wiecie na kogo glosowac w maju bo gdyby sie zmienil uklad polityczny to ten stadion zostanie zaorany bo jest symbolem ciaglej glorii PIS.
+0-1
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 05:57
~jan
.... a co mają radni to ,,otwarcia" ???? ... jeżeli inwestycja jest zakończona, wykonawca zgłasza obiekt do odbioru, przedstawiciele inwestora ( inspektorzy nadzoru budowlanego) dokonują odbioru, podpisami poświadczając że obiekt wykonany jest zgodnie z dokumentacją i NADAJE SIĘ DO UŻYTKOWANIA, i tyle, nawet durnowate przecinanie wstęgi 20-ma nożyczkami nie jest potrzebny, pokropienia przez księdza też prawo budowlane nie wymaga ....
+0-0
Niedziela, 23 lutego 2020 r. godz. 11:43
~leming
Zrobmy referendum i raz na zawsze przegonic tych radnych z pseudoopozycji , Koni Trojanskich z urzedu miasta. A w przyszlosci niech nikt nigdy na tych Koni Trojanskich nie glosuje bo to co oni wyprawiaj to prokurator powinien sie tym zajac.
+0-0
Niedziela, 23 lutego 2020 r. godz. 09:44
~Rozwadów
Gdzie jest radna Maria Chojnacka z PiS już przeszło roku bojkotuje Sesje Rady Miejskiej w Stalowej Woli czy będzie pociągnięta do odpowiedzialności?? Czy zda mandat radnej?
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 20:34
~Zbólwersowany
No to bardzo chciał się dowiedzieć ile diety dostaną za tą tytaniczną pracę w lutym? Panie przewodniczący, proszę ciąć diety leserom przy samej dópie!
+1-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 19:34
~NIEZADOWOLONY
PCPN organizacyjnie bardzo słabo brak kontaktu telefonicznego , na kartę czekałem godzinę. jednym słowem porażka .
+0-0
Niedziela, 23 lutego 2020 r. godz. 14:51
~Diognos
PCPN nie wydaje kart bucu. Idź się dokształcić hejterze spoza Stalowej Woli.
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 19:03
~tomek
XXI wiek,a niektórzy nie umieją używać tabletów,oddać tablety do szkół to przynajmniej dzieci się ucieszą i bardziej się przydadzą,jeżeli dorośli nie dorośli do używania tabletów.
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 19:00
~:)
Jak może prezydent wyciągać konsekwencje względem radnych, którzy mają jeszcze czas na usprawiedliwienie nieobecności na sesji, tym bardziej że jest zwołana w trybie nadzwyczajnym z dnia na dzien? To jakaś monarchia absolutna?
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 18:53
~ytikikx
pisowscy radni jak nie chodzicie na sesje to oddajcie mandaty bo pracować wam się nie chce .
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 17:30
~Ferdek z Poniatowskiego
Konflikt to siem zaczął wtedy, kiedy rudy zamiast skupić siem na kradzieżach swoich PObratymców to se w gałę haratał.
+0-1
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 18:53
~chlodnym_okiem
Owe "250 mld" to suma bedaca tylko wytworem wyobrazni brudnej PiSowskiej propagandy. I to na tyle!
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 23:37
~piłkasz
To długo haratał jak tyle (250mld) POdkradli
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 20:36
~Cysorz jarosław
Pisdrek.Konflikt to się zaczął w chwili twojego poczęcia.
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 15:38
~Klawo jak
Czyli zapomnieli, że wybudowali stadion i nagle się okazało,że już jest. Planowanie godne Egona ze znanego duńskiego filmu. I do tego te utyskiwania dziecka z piaskownicy. Może trzeba się uderzyć w pierś, a nie panicznie szukać głupich wymówek.
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 15:10
~Oficer
Opozycja pokazała, że nie potrzeba jej w radzie miasta. Oddajcie tablety i złóżcie mandaty. Przynajmniej raz zachowajcie się z honorem, jaki należy się miastu Stalowa Wola!
+1-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 13:41
~Żart?
Zachowanie opozycji to jakaś dziecinada. Ten "pijarowiec" co wymyślił ten bojkot, powinien ponieść konsekwencje! V kolumna normalnie, całe miasto się z was śmieje!
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 13:24
~wyborcaPiS
Sobieraj jednaj matura przydałaby się. Prawnie na pewno odpowie za to, że nie poinformował radnych, zrobił duży błąd. Ale tak zachowuje się człowiek, który nie zna przepisów prawa i samego STATUTU MIASTA.
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 11:57
~Wyborca
To że radni opozycji postanowili zrobić z siebie baranów, nie znaczy jeszcze że muszą robić baranów ze swoich wyborców. To te głupki z PiS (jak ich nazywacie) w większości wiedzieli że sesja jest, u was żaden, absolutnie żaden radny o sesji się nie dowiedział. Kto kupi taką bajeczkę? Nawet dziecko z przedszkola nie.
+0-1
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 11:18
Miast0wy
A gdzie banka przesunieta z budrzetu mosiru?
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 11:58
~Do omnubusa
Polecam słownik hejterze.
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 11:00
~PRAWNIK
WSZYSTKIM HEJTEROM OPOZYCJI ORAZ SAMYM RADNYM OPOZYCJI (W NIEKTÓRYCH WYPADKACH TO JEST TO SAMO) PRZYPOMNĘ CO MÓWIĄ PRZEPISY, KTÓRE SAMI Uchwalali! I NIECH JUŻ NIKT NIE PISZE "ŻE NIE WIEDZIELI" BO TO JEST ŻAŁOSNE. Zgodnie ze statutem Miasta to: § 30po ust.3dodaje się ustęp 3a w brzmieniu:"3a.Zawiadomienia, projekty, dokumenty i inne materiały związane z wykonywaniem mandatu radnego przekazuje się radnym drogą elektroniczną chyba, że jest to niemożliwe ze względów technicznych. Uznaje się, że materiały przesłane drogą elektroniczną są dostarczone z dniem, w którym wprowadzono je do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, że radny mógł zapoznać się z ich treścią."; Taką zmianę do Statutu uchwaliła Rada w dniu 29.10.2018. Obowiązuje od 17.11.2018.Dz.Urz.Woj.Podk. poz. 4798.
+0-1
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 12:46
~@gość
O sesji zwyczajnej. Ta była nadzwyczajna. Ten zapis który przywołałeś nie ma w tym wypadku zastosowania. Tłumaczenie radnych jest dziecinne.
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 12:24
~gość
Zapomniał Pan dodać, że w Statucie Miasta jest zapis, że o sesji zawiadamia się na 7 dni przed planowanym terminem.
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 10:09
~Frekwencja
Opozycja i obecność na sesji? A czego od nich wymagać jak na te ich kartoniady i palenie świeczek pod sądem 2 tygodnie się nawołują i przychodzi 8 osób!
+0-1
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 09:29
~jasio
a ile zysku przewidziano z tego ciepłego siana lup trawki
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 09:17
~TOTALNY
Radni z SPS dlaczego wy nie macie jaj? Zamiast powiedzieć: nie poszliśmy i wuj! To jakieś tłumaczenia, kręcenia... No jak dzieci w podstawówce!
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 09:55
~66
Radni z PIS dlaczego wy nie macie jaj? Zamiast powiedzieć: zrobiliśmy wszystko żeby opozycji nie było na sesji i nie zadawali niewygodnych pytań i wuj! To jakieś tłumaczenia, kręcenia... No jak dzieci w podstawówce!
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 09:04
~Liljana
To może jeszcze w pół godziny organizujcie sesje i karzcie wszystkich nieobecnych? Jednak nawet coś takiego jak rzetelna informacja was przerasta. Do mediów to za mało. Zwłaszcza w piątek. Po coś te tablety wam kupiliśmy. Może wypadałoby korzystać czasem również służbowo, nie tylko prywatnie?
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 08:04
~Rozwadów
A co z radną Chojnacką z pisu zapadła w sen zimowy już rok jej nie ma. Dlaczego jest radną i nie przychodzi już ROK na sesję. Dlaczego nie zda mandatu.
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 07:55
~Nietotalny
Współpraca a nie kłótnie czyje to hasło ??
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 07:36
~GłosMieszkańca
Czy ty nosisz przy sobie komputer, laptopa czy tableta ? Do sklepu jak idziesz, do kościoła czy w pracy nosisz komputer ze sobą ? NIE? a nosisz telefon ? tak ? to chyba każdy nosi. Typowe zachowanie Nadbereżnego. Manipulacja i metody PiSu.
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 09:18
~Także tak...
Ja akurat noszę ze sobą laptop i tablet, a radni mogą odbierać powiadomienia na komórkach. Dostali SMSy z powiadomieniem o sesji. Jeden już się pochwalił screenem na Facebooku.
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 07:24
~Tak jest ¡ przestańcie p¡eprzyć
Wyjaśnijmy sobie sprawę. Czy radni mogli być lepiej powiadomieni? MOGLI. Czy opozycja zbojkotowała sesję, licząc na to że nie będzie Kworum, a będą się tłumaczyć że niby to nie wiedzieli? ZBOJKOTOWAŁA.
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 07:17
~Sapientia vera
...ci "Totalsi" z PO zawsze będą działać na NIE !!! I niech się nie wypierają! W j. łacińskim "totus" - znaczy cały, wszystko, wszystek, a więc wszystko na "NIE" robią zgodnie z założeniem linii swej partii po stracie władzy. Negują totalnie wszystko. A chodzi im tylko o władzę i to bybyło tyle komentarza.
+0-0
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. godz. 17:56
~PiSowska_hipokryzja
Fakt, ze wam (PiSuary) nie chodzi, li tylko o WLADZE, ale i o pieniadze. O duze pieniadze!@
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 06:53
~Pan w dt
Drodzy radni opozycji: Miasto czyli podatnicy kupili wam tablety płacą abonament za Internet żeby łaskawie sprawdzaliśta pocztę i tzw. esesje. Nie ogarniacie sprzętu? Oddać tablety i złożyć mandaty!
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 06:50
~Widz
Mnie ciekawi jedno: który to geniusz w opozycji wymyślił, żeby nie przyjść na sesję żeby było kworum, a teraz wciska, że nie wiedział o sesji. A "zdradził" ich kumpel z opozycji, który dzwonił się usprawiedliwić, że go nie będzie. No tak geniusze, plan nie wypalił. Kolejny popis kabaretowy opozycji...
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 06:37
~pisarz
W statucie jest napisane, 7 dni na powiadomienie radnych, tego Lucuś nie wspomniał, bo wie, że nikt tego nie przeczyta. Lucuś nie dopilnował swoich urzędników, aby zadzwonili.
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 10:29
~Co tak naprawdę jest w statucie
Daruś to wstyd że nie znasz statutu miasta, albo znasz i łżesz! Zgodnie ze statutem Miasta to: § 30po ust.3dodaje się ustęp 3a w brzmieniu:"3a.Zawiadomienia, projekty, dokumenty i inne materiały związane z wykonywaniem mandatu radnego przekazuje się radnym drogą elektroniczną chyba, że jest to niemożliwe ze względów technicznych. Uznaje się, że materiały przesłane drogą elektroniczną są dostarczone z dniem, w którym wprowadzono je do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, że radny mógł zapoznać się z ich treścią."; Taką zmianę do Statutu uchwaliła Rada w dniu 29.10.2018. Obowiązuje od 17.11.2018.Dz.Urz.Woj.Podk. poz. 4798.
+0-0
Sobota, 22 lutego 2020 r. godz. 08:14
~do hejtera
Daruś dla ciebie Pan Prezydent Lucuś jak już
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.