Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 4 kwietnia 2020 r. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
 Wiadomości lokalne
» Aktualna oferta nowych i używanych samochodów dostępna przez Internet
» Koronawirus w stalowowolskim szpitalu. Zakażona pielęgniarka
» 8 przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Śmiertelne potrącenie rowerzysty na "krajówce"
» Niedoróbka na trasie podskarpowej
» Miejski Zakład Budynków dezynfekuje miasto
» Szpital prosi o wspacie. Mają materiał, szukają chętnych do szycia
» Na drodze powiatowej terenowy Mercedes zderzył się z Renault
» Kolejna ofiara koronawirusa! Nie żyje 88-latka z powiatu stalowowolskiego
» Pomysłowy sposób dezynfekcji miasta z Maniowy
» Koniec politycznego przymierza? Radni opozycji zarzucają prezydentowi "przeczekanie" koronawirusa
» Joanna Grobel-Proszowska: rząd powinien udzielić wsparcia samorządom
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Konkurs "Tak piszę o muzyce"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 12:21     /Magdalena Rodecka/
Nie dla likwidacji ginekologii i położnictwa. Będą zachęcać do rodzenia w Stalowej Woli

Konferencja prasowa w szpitalu w Stalowej Woli z udziałem dyrektora Edwarda Surmacza i starosty powiatowego Janusza Zarzecznego.
Konferencja prasowa w szpitalu w Stalowej Woli z udziałem dyrektora Edwarda Surmacza i starosty powiatowego Janusza Zarzecznego.
Fot. Jacek Rodecki
- To nie sentymentalna podróż, to określony plan do zrealizowania - mówił dyrektor stalowowolskiego szpitala Edward Surmacz, który wraz ze starostą Januszem Zarzecznym, spotkał się dziennikarzami, zdradzając szczegóły programu naprawczego jaki jest realizowany w naszej lecznicy.

O programie informowaliśmy na naszych łamach kilka dni temu. Jego napisanie zlecono firmie zewnętrznej aby nie padł zarzut braku obiektywizmu ze strony dyrekcji. Ponadto był on konsultowany z bankami, bo będzie on służył do udzielenia kredytu szpitalowi w kwocie 32 mln. zł na konsolidację zobowiązań już istniejących i dalsze inwestycje, mające służyć zwiększeniu przychodów.

Tak jak wspominaliśmy dyrekcja chce uruchomić w najbliższym czasie opiekę środowiskową psychiatryczną na cały powiat stalowowolski, w późniejszym okresie na powiat niżański, która polegać na tym, że lekarz z pielęgniarką, terapeutką będzie odwiedzał pacjenta w domu i sprawdzał jego stan zdrowia, po wyjściu ze szpitala.

Dyrekcja planuje również zmienić lokalizację OIOM-u na rzecz utworzenia w jego miejsce Oddziału Udarowego, nieopodal neurologii. Zapotrzebowanie jest ogromne a pacjenci z racji tego, że szpital dysponuje zaledwie czterema łóżkami odsyłani są do innych ośrodków. Po zamianie szpital dysponowałby dziewięcioma łóżkami, plus jednym rezerwowym.

Ponadto w szpitalu planuje się stworzyć Podstawową Opiekę Zdrowotną. W jej ramach powstałoby pięć gabinetów, po wyjściu z których pacjent miałby możliwość natychmiastowego zapisania się do specjalisty, zrobienia badań, prześwietlenia itp. W ten sposób zostałby odciążony SOR a wykonywane by na nim były jedynie procedury ratujące życie.

Powstać ma również "drugi oddział internistyczny". Obecny pęka w szwach, między innymi dlatego, że rodziny nie kwapią się do odbierania pacjentów, zwłaszcza w zaawansowanym wieku. - Jeszcze nie wiem jak on się będzie nazywał ale liczymy na uruchomienie 35-40 łóżek zakładając, że władze samorządowe będą realizować opiekę długoterminową, paliatywną. - Już teraz zdarza się pacjent, zalega nam na oddziale 2 miesiące - słyszymy od dyrektora.

NIE ZAPADŁA DECYZJA O LIKWIDACJI ODDZIAŁU GINEKOLOGII I POŁOŻNICTWA

Dyrektor szpitala uspokoił, że nie ma groźby likwidacji położnictwa i ginekologii. Owszem pismo które pojawiło się w przestrzeni publicznej zostało skierowano do lekarzy tegoż oddziału ale jego intencja było obnażenie błędów jakie są popełniane, co przekłada się na coraz to mniejszą liczbę porodów. Co więcej, jego konsekwencją było przedstawienie przez ordynatora i lekarzy pomysłów na odwrócenie tego trendu. - Jeżeli w naszym powiecie rodzi się rocznie około 950 dzieci a tylko 600 w Stalowej Woli to oznacza, że te 300-350 porodów nam gdzieś ucieka. To jest dla nas niepokojące i chcielibyśmy odbudować zaufanie naszych pacjentek - mówił starosta Janusz Zarzeczny.

Samorządowiec uważa, że największą konkurencją jest dla stalowowolskiej porodówki rzeszowski szpital Pro-Familia, w którym rodzi się rocznie około 4500 dzieci. Dlatego już na etapie stwierdzenia ciąży, program naprawczy zakłada współpracę z lekarzami z ościennych miejscowości, aby zachęcali oni do rodzenia w szpitalu w Stalowej Woli (jednym z rozwiązań jest jakiś procent od porodu). Starosta uważa, że powinno się u nas przyjmować około tysiąca porodów rocznie. Dlatego chce odmłodzić kadrę oraz wprowadzić możliwość skorzystania ze znieczulenia chociaż problemem jest w tym wypadku brak lekarzy anestezjologów.

Pod znakiem zapytania stoi co prawda funkcjonowanie przyszpitalnej przychodni rehabilitacyjnej, dyrektor jednak będzie proponował pracownikom aby założyli oni spółkę i świadczyli dla szpitala usługi nie do godziny 14:00 tak jak jest teraz ale do 17:00 - 18:00. To pozwoli "mało opłacalnej" ale niezbędnej usłudze, zarobić na siebie i zapewnić pacjentom szybki powrót do zdrowia po zabiegach operacyjnych.

BĘDĄ CIECIA BO WYMAGA TEGO BANK

Obecnie stalowowolski szpital jest zadłużony przy 120 mln. zł budżecie na 8 mln. zł. Jak przekonywano jest ono jednym z najniższych na Podkarpaciu wśród szpitali powiatowych. Muszą pojawić się jednak "cięcia" bo redukcji kosztów wymaga między innymi bank. Zostanie wprowadzona bardziej rygorystyczna gospodarka lekami, optymalizacja liczby łóżek, redukcja w 2020 roku etatów o 25, wynikająca głównie z przechodzenia osób na emeryturę, w tym obsługę administracyjną. Będą też czynione starania o zwiększenie ryczałtu. System finansowania jest dla nas korzystny gdyż nie przewiduje zapłaty za nadwykonania a to zawsze po nowym roku był większym, mniejszym zastrzykiem finansowym.

SZPITAL SZUKA LEKARZY ALE ICH LICZBA NIE ZMNIEJSZA SIĘ

Dyrektor Edward Surmacz przyznał, każdy ze szpitali boryka się niedoborem personelu, zwłaszcza lekarzy-specjalistów i pielęgniarek. Mimo tego udaje się pewne luki na oddziałach wypełnić. Zarówno w 2019 jak i 2018 roku, w szpitalu zatrudnionych było 167 lekarzy.

Szpital jak poinformowano jest jednym z największych zakładów pracy rejonu. Zatrudnia aktualnie 921 osób (dodatkowo na umowach cywilno-prawnych świadczenia zdrowotne są udzielane przez 85 osób), posiada 17 oddziałów, 421 łóżek i 27 poradni.

W roku 2019 hospitalizowanych było 30 623 pacjentów. W poradnia udzielono 95 223 porad. Nocna i świąteczna Pomoc Medyczna udzieliła 15 221 porad lekarskich, 15 084 porad pielęgniarskich. Odbyło się 4951 porad w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Pogotowie Ratunkowe wyjeżdżało 6 833 razy.

Zobacz więcej:
- Czy szpitalnym oddziałom grozi likwidacja? Znamy szczegóły programu naprawczego
Zdjęcia
Konferencja prasowa w szpitalu w Stalowej Woli z udziałem dyrektora Edwarda Surmacza i starosty powiatowego Janusza Zarzecznego.Konferencja prasowa w szpitalu w Stalowej Woli z udziałem dyrektora Edwarda Surmacza i starosty powiatowego Janusza Zarzecznego.Konferencja prasowa w szpitalu w Stalowej Woli z udziałem dyrektora Edwarda Surmacza i starosty powiatowego Janusza Zarzecznego.
Konferencja prasowa w szpitalu w Stalowej Woli z udziałem dyrektora Edwarda Surmacza i starosty powiatowego Janusza Zarzecznego.Konferencja prasowa w szpitalu w Stalowej Woli z udziałem dyrektora Edwarda Surmacza i starosty powiatowego Janusza Zarzecznego.Konferencja prasowa w szpitalu w Stalowej Woli z udziałem dyrektora Edwarda Surmacza i starosty powiatowego Janusza Zarzecznego.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 19 lutego 2020 r. godz. 10:14
~pacjentka
Wrociles człowieku aby dokonczyc niszczenie szpitala. Nawazniejsze było lotnisko na dachu tylko kogo będą przewozić jak gro pacjentow omija ten szpital, wyniki z tego szpitala w innych normalnych szpitalach sa nie czytane i trafiają do kosza. W tym szpitalu oprócz planowo likwidowanego oddzialu powinno się zamknąć wewnętrzny, chirurgie i ortopedie. Jak można w takich warunkach leczyc ludzi ? sale 8 osobowe, łazienki na korytarzach, lozka pamietajace głęboki komunizm. Co z tego, ze swicie warszawskiej pokazuje się nowe sale operacyjne kiedy pacjent z tej niby sterylności walnięty jest na taka syfiasta sale. Odwiedzalysmy przez miesiąc kolezanke na wewnetrzym, kiedy chciało się z skorzystać z toalety to w umywalce staly baseny, kaczki tak, ze umycie rak było nie możliwe. Do całego tego bałaganu kraza starzy lekarze emeryci po korytarzach niedecyzyjnii. Proszac o lek to pani doktor odpowiada: o zmianie i podaniu leku decyduje ordynator ja mam tylko dyżur, dyżur nieraz 2 lub 3 razy w tygodniu za który kosi duza forse za nic nie odpowiadanie. Tu powinna tylko zostać kardiologia inwazyjna chyba, ze ktoś ja zacznie powoli niszczyc. Dyrektorze jeżeli nie zacznie się remontu tych oddzialow, wymieni stara kadre na nowa to nie ma pan co tu robic. Może zmienić zawod na branze budowlana, jest bezpieczniejsza i mniej odpowiedziala. Każdy walczy o zdrowie i zycie ale w tym szpitalu to się nie może udac.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 23:31
~Ferdek z Poniatowskiego
Co wam powiem to wam powiem, ale wam powiem, że dzieci to siem więcej powinno rodzić. Ech, żebym ja był młodszy to jeszcze bym Helenkę zbałamucił na jeszcze jedną pociechę dla PiSu. Ale cóż, gdy 60-tka mija dłuższa torba niż fuzyja... He he he.
+0-0
Środa, 19 lutego 2020 r. godz. 20:07
~kierownik
wystarczy tych balwanow cos ulepil
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 21:17
~janusz
80 letni lekarz odbiera porody idzie na generalnie krocza pokiereszowane skandal tylko czekać na pozwy.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 17:00
~............
Rodzić w szpitalu w stalowej????? Wolne żarty. Tylko Rzeszów. A tak na marginesie to na wewnętrznym przydało by się przewietrzyć
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 16:41
~~~
Nawet gdy taki wystawi ci kułacz.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 16:40
~~~
A teraz ,cwaniaczku, przypilnujemy czy twoje zwolnienie lekarskie jest zasadne !
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 18:42
~Ferdek z Poniatowskiego
a ty wężu trzygłowy też będziesz pilnowany jak siem za Gala POdszyjesz.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 15:50
~Ada
UWAGA ! Cytat z tej samej platformy , 13.02.2020 : "Czy oddziały w szpitalu w Stalowej Woli będą wygaszane? Czy sam szpital przetrwa skoro 99% powiatowych lecznic jest na skraju upadłości? " Jakim cynikiem , draniem , oportunistą trzeba być , żeby przyjmować stanowisko dyrektora , który rzekomo ma program naprawczy skoro wszyscy w tym kraju wiedzą, że nie da się. Bo nie da się zbilansować działalności jakiegokolwiek szpitala przy obecnych nakładach na lecznictwo . Chcecie leczyć się na europejskim poziomie za najniższą składkę ? Pamiętacie ile lat Surmacz był na zwolnieniu lekarskim po zmianie dyrektora i kto za jego zasiłek zdrowotny /9000 zł / płacił. Nie ? My wszyscy !
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 16:47
~milia
Myślałam już, że pan dyrektor po tylu latach sukcesów wyzbył się tej fatalnej fizjonomii(smutna blada twarz!) a tu gdzież tam, dalej taki sam albo gorzej smutny. Człowiek ze smutną twarzą jest do niczego, ma kompleksy, uprzedzenia, cechuje go brak wiary w sukces, nie może optymizmu zaszczepić innym bo go nie ma. Wystarczy popatrzeć na roześmianą twarz pana starosty... Optymizm tryska, masa pomysłów i bezgraniczna wiara w sukces swojego podkomendnego dyrektora. Dwa przeciwstawne sobie bieguny dlatego tak ciągną do siebie, tak się przyciągają. My te działania widzimy i nie widzimy w nich przyszłego sukcesu. Obydwaj panowie zapomnieli osłodzić kawę ale zawzięcie mieszają łyżeczką wierząc, że przez samo mieszanie stanie się słodsza. Dosypcie cukru...!
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 16:18
~Janka
Ada, przecież ja o tym samym informowałam tylko deko wcześniej.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 13:44
~adaś
DLACZEGO LUDZIE ZARZĄDZAJĄCY SZPITALEM (BEZPOŚREDNIO I POŚREDNIO) TJ. DYREKTOR, STAROSTA UWAŻAJĄ ŻE SĄ NIEOMYLNI I NAJLEPSI. ZA GROSZ SAMOKRYTYCYZMU. Nie daję : przepraszam i odchodzę. Czy to takie trudne? Czy naprawdę tylko KORYTO jest najważniejsze?
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 18:50
~Legion Maryi
Widzisz "Ewusko"... jest tylko jeden problem, albowiem od kilku juz lat praktycznie wszelkie KORYTA sa w Polsce pozajmowane przez PiSowskich aparatczykow, ich rodziny, krewnych i przyjaciol... Niestety!
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 14:51
~Ewuśka
DLA KASTY POmylonych NIESTETY JEST ONO NAJWAŻNIEJSZE.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 13:05
~Ela29
Szczególnie pani w czarnych włosach z grzywa jest nieprzyjemna
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 11:40
~Ona31
Kto rodził na położnictwie w stalowej to drugi raz nie wraca, piguły śpią w nocy od 2.00 do 6.00 i zmieniają się. Porażka i zenada
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 11:03
~mała
Dobrze czytam: "Dlatego już na etapie stwierdzenia ciąży, program naprawczy zakłada współpracę z lekarzami z ościennych miejscowości, aby zachęcali oni do rodzenia w szpitalu w Stalowej Woli (jednym z rozwiązań jest jakiś procent od porodu)." Chcecie płacić lekarzom za namawianie ich pacjentek w stalowowolskim szpitalu. Nawet płacenie pacjentkom wam nie pomoże z takim personelem. Nie szanuje się kobiet rodzących, traktuje się je jak bezmózgie inkubatory, nie informuje się ich o planowanych procedurach medycznych, w ogóle nie uwzględnia się potrzeb kobiety zawartych w planie porodu. Gdy kobieta odmawia podpisania zgody na nacięcie krocza to się na nią fuka pod nosem albo namawia się na podpisanie na wszelki wypadek gdyby okazało się to konieczne dla dobra/zdrowia dziecka a potem nacina się bez potrzeby. Dużo się musi w tym szpitalu zmienić.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 20:54
~~~
Bo to prymityw jest !
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 16:12
~Qwerty
Mam nadzieję że władze szpitala i starostwo to czytają, i moze zrozumieją gdzie leży problem. Ładne ścianę i łóżka to nie wszystko, niestety... Po za tym niektórzy lekarze nawet jak się prywatnie chodzi do nich to człowieka nie poznają, a co dopiero przy "standardach NFZ".
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 05:03
~Janka
Yogi dobrze i logicznie zauważasz. Przypominam, że ten cudotwórca już ok. 8 lat temu został wyrzucony z roboty za zadłużenie szpitala i próbę wdrożenia programu naprawczego. Jakimś cudownym układem znowu zatrudniono go ok. 4 lata temu. Pytam dlaczego i po co ?. Odpowiedź sama się zrodziła i znowu ... nierealny program naprawczy !!!. Panie Starosto przecież wie Pan doskonale, że to nie może się udać a to Pan poniesie konsekwencje tej zachcianki. Tu trzeba natychmiast zlikwidować lokalną zawodowo/koleżeńską kastę i tylko tyle ale i AŻ TYLE. Da Pan rade ?. Oj, oj chyba(czyt. na pewno) NIE !!!. Amen.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 00:42
~nocna_kawa
Co kiedys obiecywal maly klamczuszek "Budyn" Duda... "W umowie programowej Andrzeja Dudy z 2015 r. mogliśmy przeczytać, że wtedy jeszcze jako kandydat na prezydenta domagał się likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Obecna głowa państwa obiecywała "zmiany systemu opieki zdrowotnej, z poparciem prezydenta, które będą opierać się na założeniu, że pacjent jest zawsze w centrum uwagi". Postulowała także: "odejście od kryterium zysku w służbie zdrowia - lekarze mają leczyć, a nie liczyć; Fatalna instytucja, jaką jest NFZ, powinna być zlikwidowana!" I co panie Duda?
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 23:33
~Ferdek z Poniatowskiego
...i 250mld nie ma w morde jeża, bo znikły.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 18:45
~Kawa z rana jak śmietana
A co kiedyś obiecywał kłamczuszek Tfusk "Słońce Peru i Gwiazda Nigeru"???, że będzie druga Irlandia, i co? I Tfuska nie ma i Irlandii nie ma.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 23:52
~Yogi
Dyrektor ogłasza program naprawczy!!! A kto zepsuł, żeby naprawiać? Krasnoludki? Od dwudziestu lat z krótką przerwą zarządza szpitalem i teraz będzie program naprawczy wdrażał? O tempora, o mores!
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 15:47
~~~
To taki Obajtek w naszym mieście. Na swoje imieniny ma harmonogram odwiedzin. Ruralista !
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 23:18
~Tymon
2 miliardy na bolszewicką rządową propagandę i środkowy palec na służbę zdrowia. Ot cała prawda o tych nowych łże elitach.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 22:41
~Obiektywny i kulturalny
TVP jest solą w oku opozycji, ponieważ pokazuje świat inaczej niż chcialiby to totalni. W Polsce przechył mediów prywatnych w stronę opozycji jest na skalę niespotykaną gdziekolwiek indziej w demokratycznym świecie. Ponieważ nie ma równowagi w mediach prywatnych, to TVP musi dawać odpór propagandzie (i hejtowi również), które z tych prywatnych, sprzyjających opozycji mediów, w stronę PiS-u leją się potokami. Dlatego dotacja jest potrzebna, bo pieniędzy z abonamentu nie wystarcza, jeżeli telewizja publiczna i polskie radio mają zachować swój służebny charakter i nie pójść w komercję.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 12:25
~nn
Piszesz bzdury! Uważasz że to co mówią w mediach tzw. publicznych to jest szczera prawda? Nie masz chyba rozumu. Nachalna i chamska propaganda to dla ciebie prawda? Zastanów się i sam sobie na to odpowiedz.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 23:58
~Buba
Ciekawe co napiszesz, gdy się rządy zmienią.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 22:15
~Niezrzeszony
Tak , pracownicy rehabilitacji mają założyć spółkę i zarobić na siebie, zarobic takze na szpiral, bo przrviez za darmo nie bedą korzystac z pomieszczen....jak tak można traktować ludzi?
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 20:14
~Ferdek z Poniatowskiego
Już zaPOmnieli, jak Arłukowicz doradzał żeby wyburzać szpitale, bo nie ma miliarda na cztery, tylko 200 baniek na jeden. Co za hiPOkryzja nawiedzonych POmyleńców. A teraz na PiS wołają, a skąd PiS ma brać jak trzeba re-polonizować media, żeby Helmuty nam w głowach nie mieszały.
+0-1
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 22:56
~Lewym Sierpowym
Faktem jest, ze tobie, 'Ferdek', to blizej jest do towarzysza Putina, nizli do cywilizowanych Niemiec...
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 19:59
~kiki
Na porodówce starzy lekarze odbierają porody, nacinają i szyją jak partacze, kobiety boją się rodzić w Stalowej Woli, wiem bo w rodzinie rodziła w Stalowej i gdyby miał być drugi poród, powiedziała,że nigdy szpital w Stalowej Woli!
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 18:55
~obs
Przerosło go to stanowisko.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 18:43
~mieszkaniec
Panie Bercik nie bierz się Pan za Podstawową Opiekę Zdrowotna, bo ona ma się dobrze; a Pan ją rozpierdzielisz. Lepiej człowieku podziękuj za robotę, napisz, że Cię przerosła. może z twojego przykładu skorzysta Starosta i też podziękuje za robotę
+1-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 18:26
~Ferdek z Poniatowskiego
Mieszkaniec, może skomentuj "gest Lichockiej" nie POlitycznego sędziego Żurka.
+0-1
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 17:49
~34w
Ja myślałem że dyrektyul jest od pracy a nie przy tak olbrzymim ii zadłużeniu mówi co będzie robił to tak nie biega..........
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 17:46
~goral
Drugi oddział wewnętrzny, pobożne życzenia pana berecika, na istniejącym oddziale wewnętrznym zostało już przez ignorancję jaśnie pana dyrektora 4 asystentów,którzy ledwo dają radę zapewnić opiekę chorym, bo i w jaki sposób ogarnąć w cztery osoby 50 i więcej chorych na oddziale.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 17:26
~Pan Felczer
Kolejne (urzednicze) fantazje... i to na tyle!
+1-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 17:15
~Pacjentka
Piękne plany, zwłaszcza dotyczące rehabilitacji, dawno już powinna być przeniesiona z tych piwnic, może tak się stanie gdy ktoś o to zadba, bo jak dotychczas to niestety.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 15:26
~XYZ
Pan starosta może kiedyś był dobrym nauczycielem, ale było to kiedys . A teraz to ani starosta ani nauczyciel. Natomiast czas Pana Surmacza juz sie skończył. Dopóki ci panowie będą rozpierniczać pieniądze na lotniska na dachu i takie chorendalne pensje dla doktorow to tak bedzie. Zwolnij pan caly personel i od nowa zatrudnij. tych co chcą pracowac.To na pierwszy etap.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 15:06
~SAS
no i zobaczcie kto jest nieoficjalnym włascicielem szpitala, TEGO DOMAGA SIE BANK,czyli likwidacji stanowisk,miejsc pracy itp.itd. JAKBY POLSKA MIAŁA SWÓJ POLSKI SUWERENNY BANK TO BY BYŁO TROCHE INACZEJ. Z MOJEJ WIEDZY TO JESZCZE NARODOWY BANK MA TRZY KRAJE NA ŚWIECIE KOREA PÓŁN. IRAN DAWNA PERSJA I SYRIA ALE TO JUZ NIE DŁUGO WIDZICIE CO SIE DZIEJE NA ŚWIECIE. JEDEN Z ANGIELSKICH PIŁKARZY NAPISAŁ NA FEJSIE KTO ZARABIA I OKRADA KRAJE PODBITE DZIAŁANIAMI WOJENNYMI WYLECIAŁ Z KLUBU STRACIŁ PRACE. W TAKIM DEMOKRATYCZNYM SWIECIE ŻYJEMY
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 16:09
~babka
Psychiatria jeszcze pracuje... idź to się przebadają, bo coś w głowie nie halo
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 15:12
~demokrata
dlatego trzeba się tak wydzierać?
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 14:31
~eac
A gdzie był wicestarosta nasz kochany? Takie ważne sprawy omawiano...
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 15:41
~rzecznik wicestarosty
na jeszcze ważniejszym zebraniu.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 15:33
~Mieszkaniec
Nie widać go od dawna. Może zwyczajnie mu wstyd? Przecież jako nauczyciel pokazał swoim kolegom gest Lichockiej.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 14:22
~Ola
21 wiek- znieczulenie bierzemy u dentysty, a u nas przy porodzie wciąż nie jest dostępne... To jest główny powód porodów w pro familii
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 22:10
~Lewym Sierpowym
Sadzac po stylu pisaniny "babci", to nie jest zadna "babcia" a ten smierdzacy PiSowski troll - Ferdek!
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 19:53
~Kix
Do babcia, kiedyś ludzie umierali na zapalenie płuc, jak Pani będzie miała, położy się Pani i umrze, ok? I dziwic się że ludzie nie chcą tu rodzic...!?
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 15:10
~babcia
żeby kochać swoje dziecko to trzeba poczuć ten ból, a nie szukać wygód pani POstępowa. On od zawsze towarzyszy kobietom, gdy nowe życie przychodzi na świat. Tylko w skomplikowanych przypadkach porodowych trzeba szukac pomocy.
+0-1
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 14:04
~X
Obydwaj panowie do dymisji
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 13:38
~STS
Opozycja na pewno nie pomoże w liczbie urodzin gdyż ich działacze jak i elektrorat to tak 65+ ciężko w tym wieku będzie zajść. A jak młodsi to są to aktywni pasjonaci ruchów LGBT i proaborcyjnych marszy, co siłą rzeczy eliminuje narodzenia.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 21:45
~Sam
Tak bardzo mi Ciebie żal !
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 20:00
~PiS czy PZPR
Wasz "Wodzunio" Kaczynski ma juz ponad 70 lat, a i zastepca wodzunia (wice-przewodniczacy partii pod nazwa PiS) Macierewicz takze... o czym wiec mowa?
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 15:15
~bezpartyjny rolnik
Pewnie, że nie pomoże, najwyżej pomoże w następnym rozbiorze. Natura sama wyeliminuje tę garstkę krzykliwych tęczowych, bo ziarno się wrzuca w glębę, a nie do szamba.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 13:49
~St.w
Serio? Żenada
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 13:31
~XYZ
Czy było i jest dobrze, uff.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 13:18
~KICIUŚ
KOMU TEN KARIEROWICZ MYDLI OCZY?????
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 17:41
manukun
Komunikację miejską w Stalowej Woli mamy barwy czerwonej i odkąd pamiętam, piszę na forum o jej wzmocnieniu. Niestety, władze zajęte są karierą polityczną zamiast zarządzaniem miastem.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 15:17
~okulista
manukunowi, bo on wszystko na czerwono POstrzega
+0-1
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 13:36
manukun
Wybory tuż tuż, więc trzeba zamieść problemy pod dywan
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.