Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 20 września 2020 r. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
 Wiadomości lokalne
» W wieku 73 lat zmarł twórca rzeźby Patriota - Andrzej Pityński
» Opóźnia się przetarg na przebudowę Rynku w Rozwadowie. Powodem zmiany w projekcie
» Tydzień Elektrycznych Ofert Forda
» Zmarł Emil Brzoza, aktor Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy
» Urząd Miasta przytacza ranking. Najtaniej w Stalowej Woli
» Przypomnieli o 81 rocznicy agresji ZSRR na Polskę
» Spektakularna metamorfoza w Projekt Zdrowie - 
 Pani Małgosia schudła 22 kilogramy!
» Light Sheer Duet - złoty standard w depilacji laserowej
» Przyjęcia wstrzymane na 4 oddziałach. Powodem koronawirus
» Przejazd kolejowy w Kłyżowie wyłączony z ruchu
» Strażacy z Antoniowa w tym roku otrzymają nowy wóz
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Program RELACJI. V Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych
» Premiera drugiej animacji - "Cudowne Ziele" - #TerazLasowiacy - Legendy w sieci
» Rejestracja do Uniwersytetu Trzeciego Wieku na rok akademicki 2020/2021
» "Stefan Kaczmarz - zapomniany geniusz z Lwowskiej Szkoły Matematycznej" - nowy cykl zajęć edukacyjnych
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Sopocie
»Impreza klubowa: Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 14:28     /Magdalena Rodecka/
Czy szpitalnym oddziałom grozi likwidacja? Znamy szczegóły programu naprawczego

Uruchomiona ma zostać do porodów w wodzie wanna, gdyż przeszkodą były do tej pory kwestie epidemiologiczne. Dyrektor szuka również lekarzy anestezjologów, zwłaszcza rezydentów. W ten sposób rodzące kobiety mogłyby skorzystać w prawa do znieczulenia.
Uruchomiona ma zostać do porodów w wodzie wanna, gdyż przeszkodą były do tej pory kwestie epidemiologiczne. Dyrektor szuka również lekarzy anestezjologów, zwłaszcza rezydentów. W ten sposób rodzące kobiety mogłyby skorzystać w prawa do znieczulenia.
Fot. Jacek Rodecki
Czy oddziały w szpitalu w Stalowej Woli będą wygaszane? Czy sam szpital przetrwa skoro 99% powiatowych lecznic jest na skraju upadłości? Czy kobiety będą rodzić w ościennych placówkach bo oddział położniczy zostanie zlikwidowany?

W ostatnich dniach otrzymujemy od Czytelników Stalowka.NET wiele zapytań w tej sprawie jak również w kontekście przyjętego w minionym tygodniu przez zarząd Powiatu Stalowowolskiego programu naprawczego.

Jak powiedział w rozmowie z nami dyrektor szpitala Edward Surmacz, program naprawczy został napisany przez firmę zewnętrzną z dwóch powodów, aby w sposób obiektywny można było poprawić sprzedaż, obniżyć koszty jak również dokument ten przedstawić w banku w celu uzyskania skonsolidowanego kredytu na spłacanie rat bieżących i dalsze inwestycje.

O ile działania kosztowe jak tłumaczy dyrektor są prowadzone sukcesywnie, o tyle poprawa sprzedaży wymaga podjęcia długofalowych zabiegów.

- Jeszcze w tym roku chcielibyśmy zrealizować opiekę środowiskową psychiatryczną na cały powiat stalowowolski, w późniejszym okresie na powiat niżański - mówi dyrektor Surmacz. Opieka ta miałaby polegać na tym, że pacjent wychodzący z oddziału psychiatrycznego, będzie miał zapewniony dojazd lekarza czy pielęgniarki, których zadaniem będzie sprawdzić jak przebiega leczenie, czy chory zażywa leki. - Jest to działania pilotażowe które od niedawna jest realizowane. Stawka ryczałtowa jeżeli chodzi o finansowanie, jest korzystniejsza. Tym samym skracamy też pobyt pacjenta w szpitalu i zapewniamy mu opiekę kiedy przebywa w domu - dodaje.

Dyrekcja planuje również zmienić lokalizację OIOM-u na rzecz utworzenia w jego miejsce Oddziału Udarowego, nieopodal neurologii. Zapotrzebowanie jest ogromne a pacjenci z racji tego, że szpital dysponuje zaledwie czterema łóżkami odsyłani są do innych ośrodków. Po zamianie szpital dysponowałby dziewięcioma łóżkami, plus jednym rezerwowym.

Ponadto w szpitalu planuje się stworzyć Podstawową Opiekę Zdrowotną. W jej ramach powstałoby pięć gabinetów, po wyjściu z których pacjent miałby możliwość natychmiastowego zapisania się do specjalisty, zrobienia badań, prześwietlenia itp. W ten sposób zostałby odciążony SOR a wykonywane by na nim były jedynie procedury ratujące życie.

Powstać ma również "drugi oddział internistyczny". Obecny pęka w szwach, między innymi dlatego, że rodziny nie kwapią się do odbierania pacjentów, zwłaszcza w zaawansowanym wieku. - Jeszcze nie wiem jak on się będzie nazywał ale liczymy na uruchomienie 35-40 łóżek zakładając, że władze samorządowe będą realizować opiekę długoterminową, paliatywną. - Już teraz zdarza się pacjent, zalega nam na oddziale 2 miesiące - słyszymy od dyrektora.

Usługi te dobrze płatne przez Narodowy Fundusz Zdrowia pozwolą szpitalowi wypracować pewien przychód. Jego wysokość będzie znana po ich uruchomieniu i zakontraktowaniu.

PORODÓWKA DALEJ BĘDZIE FUNKCJONOWAĆ

Dyrektor szpitala Edward Surmacz zapewnił nas, że nie ma groźby likwidacji żadnego z oddziałów. Gdy był zwolennikiem takiej formy zarządzania już dawno niektóre z oddziałów przestałyby istnieć. Przyznał jednak, że "porodówka" przechodzi "mały plan naprawczy", co więcej października ubiegłego roku rodzi się więcej dzieci w szpitalu. - Za pierwsze dziesięć dni miesiąca lutego, urodziło się więcej dzieci jak za pół roku w lutym ubiegłego roku. Planujemy stworzyć na oddziale kadrę lekarską, która obejmie swym zasięgiem duży teren. Liczymy na to, że lekarze będą kierować pacjentki do nas od początku ciąży po szczęśliwe rozwiązanie - tłumaczy dyrektor. W poradni ginekologicznej dostępna jest kobieta-ginekolog, gdyż niektóre z pacjentek zwracały uwagę, że bardziej komfortowo czułyby się gdyby nad ich zdrowiem czuwała osoba tej samej płci.

Uruchomiona ma zostać do porodów w wodzie wanna, gdyż przeszkodą były do tej pory kwestie epidemiologiczne. Dyrektor szuka również lekarzy anestezjologów, zwłaszcza rezydentów. W ten sposób rodzące kobiety mogłyby skorzystać w prawa do znieczulenia.

BRAK KADRY LEKARSKIEJ TO NIE TYLKO PROBLEM SZPITALA ALE I SAMORZĄDU?

Zapytany o brak kadry lekarskiej dyrektor szpitala powiedział, że ich rotacja w pewnym stopniu jest rzeczą naturalną, co ma związek ze sprawami rodzinnymi, dalszą karierą naukową, zawodową w innym ośrodku. W ostatnim czasie co prawda odeszło dwóch specjalistów urologów ale w ciągu miesiąca, półtora mają przyjść kolejni lekarze na ich miejsce. Podobnie było w pracowni endoskopowej. Na miejsce jednego lekarza, zatrudniono dwóch, którzy mają powiększać wachlarz oferowanych usług o między innymi operacje endoskopowe woreczka żółciowego i przewodu pokarmowego.

- Obecnie brakuje nam 12-14 lekarzy na wszystkich oddziałach. Trwają cały czas w tej sprawie rozmowy, praktycznie cały rok - mówi Surmacz.

Jak zatem pozyskać i zatrzymać kadrę lekarską? Udział w tym procesie powinien mieć cały samorząd, rozwijając gospodarczo miasto. W niektórych gminach władze zachęcają młodych lekarzy do zostania w danym ośrodku, oferując im mieszkania, nawet tymczasowe.

SYSTEM RYCZAŁTOWY NIEKORZYSTNY DLA SZPITALI?

- Jest duży problem z zobowiązaniami wymagalnymi, które będą cały czas narastać. Nie ma płaconych nadwykonań, przeszacowano kardiologię, wycenę na stawy biodrowe. Nasza sytuacja się ustabilizuje im szybciej weźmiemy kredyt i spłacimy zobowiązania. Jesteśmy zadłużeni na 8 mln. zł ale od sześciu lat nie zaciągaliśmy nowych kredytów - mówi Edward Surmacz. Kredyt jaki ma poręczyć Starostwo Powiatowe ma opiewać na 32 mln. zł.

W najbliższych dniach szpital ma ogłosić przetarg na przeniesienie OIOM-u. Prace mają się zakończyć w połowie września. Z kolei w październiku ruszyć by miały roboty nad stworzeniem Oddziału Udarowego na dziesięć stanowisk i zakończyć w marcu 2021 roku.

Chcieliśmy zapytać o opinię na temat programu naprawczego starostę powiatowego Janusza Zarzecznego jednak nie odbierał telefonu.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 20:55
~Ada
UWAGA ! Cytat z tej samej platformy , 13.02.2020 : "Czy oddziały w szpitalu w Stalowej Woli będą wygaszane? Czy sam szpital przetrwa skoro 99% powiatowych lecznic jest na skraju upadłości? " Jakim cynikiem , draniem , oportunistą trzeba być , żeby przyjmować stanowisko dyrektora , który rzekomo ma program naprawczy skoro wszyscy w tym kraju wiedzą, że nie da się. Bo nie da się zbilansować działalności jakiegokolwiek szpitala przy obecnych nakładach na lecznictwo . Chcecie leczyć się na europejskim poziomie za najniższą składkę ? Pamiętacie ile lat Surmacz był na zwolnieniu lekarskim po zmianie dyrektora i kto za jego zasiłek zdrowotny /9000 zł / płacił. Nie ? My wszyscy !
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 11:05
~jas
kredyt; jak se nie masz, to se nie wydaj. sprzedaz;towar marnej jakosci ztad trudnosci. mam pytanie ten zalegajacy pacjent ; to przezyl? co do wyzywienia na tych plastikowych talerzach moj pies dostaje lepsza miche nie to zebym sie chwalil zal mi pacjentow; zmienic dyrektora najwyzsza pora.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 08:56
~mieszkaniec
Czy poprzedni "program naprawczy" dyrektor zrealizował?
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 09:38
~wanda
Z obserwacji pacjenta trzeba powiedzieć, że od kiedy pan dyrektor został przywrócony przez Janusza Zarzecznego to cały czas trwa w "programie naprawczym"! Nawet poprzedni dyrektor tyle nie napsocił co wymaga wielu lat naprawy i końca nie widać. Jest coraz gorzej. Pan starosta nie traci animuszu chociaż woda sięga mu powyżej uszu.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 06:09
~KaKaO
No ferdek, czyli zaadoptowałeś czyjąś myśl demokratyczną, przerabiając ją na swój chiński wzór i model demokracji. Taka wasza rewolucja kulturalna, nic nowego tylko kopia ustrojowa ze wschodu.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 01:06
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Jerry z blueberry Huckelbery: Pis ma poparcie dlatego, że wspomógł ludzi 500+, czy 300+ i dlatego podoba im się dobra zmiana. PiS ma poparcie również ponieważ bezpardonowo atakuje mafie libertynów i lewaków co okradają Polaków. POlski cham, nawet ten z sejmu POpychający posłów PiSu jest dumny ze swojego chamstwa, POlski nieuk totalny jest dumny ze swojego nieuctwa, a POlski nieudacznik z POKO uważa, że winni jego porażek są ci co odnieśli sukces w wyborach. Poniżej jest wiele wpisów nieuków, nieudaczników i typowych chamów i totalnych troli, do których powyższa teza pasuje jak ulał. Oczywiście wszyscy wymienieni zaraz po przeczytaniu POczują się dotknięci i odpiszą kolejnym kłamstwem, chamstwem i obłudą. Uderz w stół a nożyce siem odezwą:)) Dlatego niePOzdrawiam wszystkich, trolujacych chamów, nieuków i nieudaczników z totalnego ciamajdanu, bo nie zasługują na moje POzdro ci zdrajcy.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 15:38
~jigijigi
Trzeba być niezłym kabotynem, żeby nie dostrzegać afer PeŁo. Oto przyklady afer(gigantyczne) w wydaniu POmylonych: afera Beaty Sawickiej, afera sopocka, afera hazardowa, afera stoczniowa, afera Amber Gold, afera POdsłuchowa, afera melioracyjna, afera wyborcza, afera vatowska (Ukradli 250 mld!!!), afera reprywatyzacyjna, afera autostradowa, próba doprowadzenia LOTu do upadku, afera z KGHM, afera wyciągowa.... To tylko wierzchołek tej góry lodowej afer PeŁo, a jest ich 249!!. Chcesz więcej? Dostaniesz. Obłudniku patrz i obdzielaj PO równo.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 11:13
~diji
Trzeba być niezłym kabotynem, żeby widzieć cudze pod lasem a nie dostrzegać swojego pod nosem. Oto przyklady afer(gigantyczne) w wydaniu "dobrej zmiany : może nie chronologicznie ale, afera KNF, afera NBP, afera Getbak-u, afera z okradaniem kontenerów PCK i finansowanie kampanii wyborczej znanych polityków PiS-u, afera developerska(dwie wieże prezesa!),afera z kradzieżą kilkunastu mln złotych w cba, afera Kuchcińskiego(Air Kuchciński), afera hejterska w Min Sprawiedliwości, afera w Fundacji Narodowej, afera vat w Min. Finansów... To tylko wierzchołek tej góry lodowej afer PiS. Chcesz więcej? Dostaniesz. Obłudniku patrz i obdzielaj po równo.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 00:34
~Jerry z bluebery
Pis ma poparcie niekoniecznie dlatego, że przekupił ludzi 500+, czy dlatego, że podoba im się dojna zmiana. PiS ma poparcie ponieważ bezpardonowo atakuje ludzi mądrych, kochających, uśmiechniętych, wrażliwych i empatycznych i sprawił tymi swoimi atakami, że polski cham, nawet ten z sejmu pokazujący środkowy palec Polakom jest dumny ze swojego chamstwa, polski nieuk jest dumny ze swojego nieuctwa, a polski nieudacznik uważa, że winni jego porażek są ci co odnieśli sukces bo im się chciało. Poniżej jest wiele wpisów nieuków, nieudaczników i typowych chamów, do których powyższa teza pasuje jak ulał. Oczywiście wszyscy wymienieni zaraz po przeczytaniu poczują się dotknięci i odpiszą kolejnym kłamstwem, chamstwem i obłudą. Uderz w stół a nożyce się odezwą:)) Pozdrawiam wszystkich, trolujacych chamów, nieuków i nieudaczników też
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 14:02
~forma
Masz rację w 100% pisząc o tym co się z nami dzieje pod panowaniem jednego gnoma i tysięcy jego zwolenników. Kwota jaką wyprowadzono z cba (ok 15 mln) była gotówką niezbędną dla wypłat za usługi "operacyjne" czyli dla donosicieli. Przecież gdyby trzeba było iść do banku z czekiem czy z poleceniem przelewu to wiedziałoby więcej osób i zapytaliby po co tyle kasy? Z tego widać, że donosicielstwo kwitnie tylko nazywane jest opłatami operacyjnymi dla sygnalistów. Czy to nie jest afera?
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 07:06
~~~
Bo lud polski miast i wsi od lat taki sam. Żydów zatłuką dla majątku, anonim do bezpieki na sąsiada napiszą, własnego psa drągiem zabiją, za księdza pedofila mszę zamówią, zgwałconą na własnej osiemnastce dziewczynę zaszczują, bitą przez męża kobietę wyszydzą, zwyrodnialców gwałcących dziecko świętym oburzeniu bronić będą. Lata mijają a my niezmienni, po katolicku miłościwi, miłością bliźniego i empatią po nos napchani. Oczy w Panienkę Najświętszą wpatrzone, by zła obok siebie i w sobie nie widzieć, ręce do paciorków złożone, grzechy nasze raz w tygodniu wyspowiadane, i znów żeśmy czyści i nieskalani jak Jezusek dopiero co narodzony. Plugawy naród, zawistny, okrutny, skarlały, rządzony przez podobnych do siebie. Krew z krwi. Zasłużyliśmy.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 00:20
~Huba
Wsadziła raz pewna wywłoka środkowy palec do oka. Podniosła się wrzawa, lecz o co ta sprawa? Łzawi, bo wyszła z rynsztoka.
+0-0
Niedziela, 16 lutego 2020 r. godz. 20:17
~Weterynarze
Cos tu nie gra : chca 8 baniek a dostana 32 bańki? Ksiegowa nie umie liczyc czy sami nie wiedza ile brakuje w kasie? Dalej sa doktory co zarabiaja 50 tysi per łeb i nie ukrucono tego? To w takim razie dyrowi zmniejszyc wyplate jak małowydajnie pracuje z 30 tysi na 5 tysi, tez wyżyje. A co znaczyc ma gadanie ze lepiej płatne sa te a inne to sie nie opłaca leczyc? Pachnie mi to Platformą jakby łapy maczała w celu rozgrabienia i prywatyzacji. Ewidentnie widać ze za duże zarobki przejadaja kase i stad dziura.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 11:24
~troling
Brawo "manukun". Niech jeszcze jakiś/aś błazen powie, że nie ma mądrości w tym wpisie. Uczyć się od tego człowieka o ile on zechce podjąć się roli "nauczyciela"!
+0-0
Niedziela, 16 lutego 2020 r. godz. 22:51
manukun
I właśnie takim głupim doradcom uwierzono, że zwolnienie zabiegowców zarabiających "aż tyle pieniędzy" poprawi sytuację finansową. I co? Goowno. Naczyniówka padła, urologia padła, wraz z nimi milionowe kontrakty. Po kolei likwidują kolejne dochodowe dla szpitala oddziały, które ściągały pacjentów z zewnątrz, a za nimi pieniądze. Ciekawe, który specjalistyczny personel zgodzi się przenieść do patologicznego szpitala, którym zarządza urwane z choinki starostwo robiące nagonkę na jego pracowników? Skąd wezmą pielęgniarki, fizjoterapeutów, dietetyków, diagnostów, skoro w świat idzie informacja, że w Stalowej Woli wolą kupić limuzyny dla starostwa niż dobrze zapłacić specjalistom?
+0-0
Niedziela, 16 lutego 2020 r. godz. 17:39
~Wesoły Romek
Gal, sam sobie stawiasz tezy, a następnie je "udowadniasz" jak dobrze wytrenowany trol. Dalej twierdzę, że ty i wąż trzygłowy ~~~ to ta sama osoba, bo was obserwuję od dłuższego czasu. Jesteście plugawi, a chcecie sprawiac wrażenie "kulturalnych". Takie instrukcje dostajecie od swoich "farmerów"???
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 00:18
~Gal
No to pozdrowienia z PUCK YOU ;) Prośba była aby coś z Kaszub napisać.
+0-0
Niedziela, 16 lutego 2020 r. godz. 22:40
~Matylda
Tylda, wrzaski i "przemysł pogardy", "opluwanie", "atak polityczny" widzieliśmy w Pucku w wykonaniu parszywej formacji PO.
+0-0
Niedziela, 16 lutego 2020 r. godz. 22:36
~Ferdek z Poniatowskiego
Norma nie pisz na jednym wdechu, bo siem zaPOwietrzyłaś
+0-0
Niedziela, 16 lutego 2020 r. godz. 18:15
~Norma66
A moi zdaniem najgorsze nie jest jednak to, że ludzie myślą głupio i prymitywnie, bo tak zawsze bywało. Najgorsze jest to, że nikczemne poglądy mas znajdują dziś potwierdzenie na szczytach polskiej władzy. A kiedy tak się dzieje, zawsze mamy do czynienia z ponurymi chwilami w dziejach. Tak się działo w Niemczech podczas narodzin nazizmu. I również w Rosji sowieckiej po bolszewickim przewrocie. We frankistowskiej Hiszpanii, we Włoszech Mussoliniego czy w Portugalii Salazara. Tak się działo, niestety, i w Polsce tuż przez wojną, kiedy sanacyjny obóz zaczął realizować endecki program. I za czasów stalinowskich. I w czasie kwitnącego antyse
+0-0
Niedziela, 16 lutego 2020 r. godz. 18:08
~Tylda.
Odpowiem za Gala ! To zabawne jak bardzo wrażliwe na swoim punkcie są te napastliwe grzmoty z PiSu, które o każdym powiedzą dowolną obrzydliwość nie widząc w tym niczego złego, ale jak coś o nich się powie nie tak, jakby chcieli, to zaraz histeria, wrzaski o "przemyśle pogardy", "opluwaniu", "ataku politycznym" itd.Parszywa formacja.
+0-0
Niedziela, 16 lutego 2020 r. godz. 16:34
~Ferdek z Poniatowskiego
Możemy sobie żartować, ale lepiej nie chorować. A prawda jest taka, że za rządów PiSu środki finansowe na służbę zdrowia wzrosły i to znacznie. A jak wygra wybory PAD to jeszcze bardziej wzrosną. Można se to sprawdzić na Google.
+0-0
Niedziela, 16 lutego 2020 r. godz. 14:08
~czekamy
Do gal, hejterze może byś wypocił coś o Kidawie co ona wyprawiała w PUCKU. To najbardziej wszystkch forumowiczów interesuje.
+0-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 23:04
~Gal
@wesoly Romek, nie ten sam i nie trol. Nie mierz wszystkich swoją miarą. To nie jest farma jak u was, płatnych, smutnych mend, opłacana z naszych podatków.
+0-0
Niedziela, 16 lutego 2020 r. godz. 16:44
~TV Republika
a ty nie rozpowszechniaj fejków, bo farmy troli udowodniono PeŁo, np. farma Brejzy czy Sok z Buraka. Nie przekręcaj niewygodnych dla POmylonych faktów.
+0-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 15:32
~Gal
@wesoly Romek, swoim wpisem potwierdziłeś tezę o nieukach, chamach i plugawcach. Tylko po co się z tym l obnosisz. To jest też mój kraj, a nie tylko takich jak opisał kolega w poście, smutnych nieuków i chamów. Naucz się buraku, ze nie każdego jesteś w stanie obrazić, nawet gestem tej prostego babsztyla Lichockiej.
+1-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 19:30
~Wesoły Romek
a ty potwierdziłeś, że "Gal" i "wąż trzygłowy ~~~" to ten sam trol.
+0-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 17:59
~~~
Bo czego spodziewać się po ludziach którzy wykorzystali katastrofę smoleńską, śmierć swoich przyjaciół, rodzin do celów politycznych i do dzisiaj grają na ich grobach. Ci ludzie są zdolni do wszystkiego, do najbardziej obrzydliwych rzeczy jakie można sobie wyobrazić, byle utrzymać władzę, najgorsze jeszcze przed nami.. A wspiera ich żelazny elektorat patologii, nierobów, prymitywów, ciemnoty, czyli dokładnie takich samych ludzi !!! Dzięki Gal
+1-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 08:45
~Ashhh
Proponuję znaleźć również rozwiązanie aby zmniejszyć kolejki do lekarzy ..jestem obecnie w 13 tc pytając w stalowowolskim szpitalu o termin do ginekologa na wizytę usłyszałam od niezbyt uprzejmie Pani recepcjonistki że może mnie zapisać za rok.. kpina
+0-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 08:20
~Xyz
Czyli co? Podrobione dokumenty z podpisem Surmacza? Zabrakło tej cennej informacji.
+0-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 06:40
~Dr. Legutki
Pyl z brudnych ulic powoduje 47% raka.
+0-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 03:38
~Ferdek z Poniatowskiego
Pan Moher49 (Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 12:26) zainspirował mnie do odpowiedzi. I daltego zaczynam nowy wątek... Cytuję: "Programy są wielokrotnie powtarzane, ponadto TVP1, TVP2 wciskają muzułmańskie, miłosne seriale aby zmiękczyć polskie baby i uczynić je bardziej uległymi dla wyznawców Allaha. Zresztą, i tak wiele z nich na dźwięk obcej mowy dostaje orgazmu. Potem rodzą dzieci, które barbarzyńcy gwałcą i mordują". Panie Moher49, nie zgadzam siem z panem. Ja i Helenka lubimy tureckie seriale, a "Wspaniałe Stulecie" to najlepszy serial jaki oglądałem. Nauczył mnie wiele o innej kulturze z czasów Osmanów, poznałem, że problemy tych ludzi tam są podobne do naszych, chociaż żyjemy w innym miejscu. Poznałem, że szuje w tamtych czasach są POdobne do naszych współczesnych kombinatorów i złodzieji. I doszedłem do jednego wniosku: wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego BOGA, czy to w 16-17-18-tym wieku, czy teraz w 21-szym. Boże wartości są uniwersalne w każdym czasie. Ale też, w każdym czasie diabeł tworzy na swoje POdobieństwo i jesteśmy obecnie tego świadkami. Dlatego Panie Moher49, nie można tylko widzieć samego ZŁA, i zganiać winę na innych, np. na Żydów. Polskie kobiety, matki i żony są wspaniałe, utrzymują nasz naród przy życiu! I proszę ich nie obrażać! Dla pana źródłem ZŁA są Żydzi, a nie dostrzega pan, że nasi sąsiedzi, np. Helmuty i ruskie są dla nas wiecznym zagrożeniem. Tylko żydzi i żydzi i Amerykanie. A ja uważam, czerpiąc z doświadczeń mojej rodziny, że to są Helmuty i ruskie. To są nasze największe kanalie geoPOlityczne. I ci zdrajcy z PeŁo + PSLU, co za niemieckie srebniki chą nas wyprzedać. Ale ja jestem optymistą, wierzę w mądrość polskiego narodu, wierzę w mądrość polskich kobiet i dlatego wierzę, że zwycięsko wyjdziemy z tych "pańskich pesymizmów", które pan tu szerzy i obronimy naszą Ojczyznę i Europę przed ZŁEM, które siem panoszy na naszych oczach. Tak nam dopomóż BÓG!
+0-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 14:37
~Wesoły Romek
"Jak nizej", to wyjedź sobie do wesołego kraju a stąd SPRDLAJ.
+0-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 13:55
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Moher49, tak trzeba siem zbroić, żeby bronić siem przed lewactwem panoszącym siem u Helmutów i ruskim totalitaryzmem. Sojuszników trzeba mieć, a ja wolę czytać Biblię niż Talmud. Jeszcze raz powtarzam swoje zdanie, że najlepszą opcją polityczną dla Polaków jest PiS w obecnym czasie. Innej opcji nie ma. Bo do wyboru albo zdrajcy albo partia pro-ruska, a to odpada dla mnie.
+0-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 10:41
~Jak niżej
Ja prdle ale my jesteśmy tępym narodem. Najgorsze jest to, że zawsze najgłośniej krzyczą i najwięcej do powiedzenia mają ci najplugawsi. Żyje 40 lat w tym smutnym kraju i nie pamiętam żeby tyle oślizgłych robaków wystawiało dumnie łby ze swoich nor jak teraz. Oni są wręcz dumni ze swojego chamstwa. Kiedyś debil wiedział, że jest debilem i raczej w swoich czterech ścianach, a teraz gdzie się nie pójdzie to chamstwo tańczy i śpiewa. APELUJĘ - nie dajcie się zakrzyczeć. Podnieście głowy i jak trzeba pozdrówcie chama serdecznym SPRDLAJ.
+0-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 09:09
~Moher49
Mówi pan Ferdek, jesteśmy dziećmi tego samego Boga. Zgadzam się, tylko dlaczego nasz papież całuje koran i rabina w rękę, a oni Pisma Świętego nie dotkną, bo trefne. W kościele katolickim są dni judaizmu, w synagogach nie ma dni chrześcijańskich. Proszę poczytać Talmud - świętą księgę judaizmu, to się panu włosy na głowie zjeżą. Barbara Engelking, utrzymywana z naszych podatków napisała, że goje to zwierzęta bez duszy. Młodzież żydowska wychowywana jest we wrogości do chrześcijaństwa. Podobnie muzułmanie - "niewiernych" trzeba zabijać, to się już dzieje w Skandynawii i na zachodzie. My mamy na to patrzeć i nie reagować, zło dobrem zwyciężać i nieprzyjaciół kochać - niedoczekanie. Jak chce pan, po śmierci być w raju pieszczonym przez 60 hurys, to trzeba przejść na islam. Co do naszych odwiecznych wrogów z lewa i z prawa, trzeba się zbroić, mieć milionową armię jak w 1920 roku, broń jądrową i rakiety dalekiego zasięgu, nie liczyć na "sojuszników", którzy nas wielokrotnie wydutkali. Ale do tego trzeba polskiego rządu, żadnych PIS, ani PO.
+0-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 03:11
~Janka
Przyjmijcie do wiadomości mój komentarz do wpisu "rozalindy" i... może ktoś mi to wyjaśni z wyjątkiem troli.
+0-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 00:13
~pyrka
A niech zamykają i likwidują! Tu na Podkarpaciu kościołów ci nie brak. Ksiądz będzie nas uzdrawiał!!! Tak babcie gadają....
+1-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 22:34
~Adela
Jesteś na raka? Oglądaj TVP. Zobaczysz tam pieniądze, które są wydawane na twoje leczenie.
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 23:42
~pomysłowy
Adela, a ty wolisz na raka czy na żółwia? Bo jak na żółwia to muszę starą wannę kupić.
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 21:11
~KASANDRA
brawo MOHER49,KLADZIESZ KAWE NA ŁAWE I CO CIEMNY LUD NIE KUPUJE BO CIEMNY. SŁUGUSY Z PO I PISU PRZYGOTOWUJA TEREN POD POLIN DLA CIEMNYCH IZRAEL. ZNISZCZYLI HODOWLE SWIN, DOBIJAJA POPULACJE DZIKA ,LIKWIDUJA HANDEL W STALOWEJ ZDROWA ZYWNOSCIA NA ULICY,PO TO ABY DOPROWADZIC DO GŁODU.MÓJ PRZYJACIEL MAWIAŁ,ZE PRZED WOJNA BEDZIE WIELKI GŁÓD.
+0-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 12:04
~Jacenty
A tak jeśli chodzi o handel zdrową żywnością to te jajka wiejskie pochodzą z hurtowni z Zaleszan albo z pod Szwagrowa te smaczne chleby wiejskie z dużej piekarni pod Janowem a te smaczne kiełbasy to powinny się nazywać mięsno ziemniaczane bo sporo w niej ziemniaków gtowanych Cóż mięso drogie.I tak można by wiele pisać a jakie to wszystko dobre pychota tylko dobrze wąchajcie bo z leczeniem u nas krucho
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 16:49
~Jet
Podrawiam Lichocką jej gestem z wczoraj i dokładam do tego pozdrowienie gestem Kozakiewicza. Jak takie coś można wybrać do sejmu. I to coś jeszcze mówi później że to nie jej palec środkowy na jaj dłoni na tym zdjęciu z nią. Tępić chamstwo i buractwo i mówić burakowi, że jest burakiem.
+1-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 16:37
~Ferdek z Poniatowskiego
Jak nie przestaniecie jeść tych wędzonych kiełbas, przypalonych steków z grila i pić wódki to wszyscy złapiecia raka. Kwestia czasu. Trzeba zdrowo siem odżywiać, jak najwięcej zieleniny doradza Jamie Oliver. A re-polonizacja mediów jest też bardzo ważna, bo Helmuty w głowach wam mięszają. I Putin nawet tutaj, tylko że Konfederaci tego nie widzą jeszcze.
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 23:50
~nocna_kawa
Jedna z moich znajomych nie jadla kielbasy, nie palila i nie pila wodki... i - niestety - zeszla na nowotwor. Przyczyny moga byc rozne, np. genetyczne...
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 14:52
~polak
CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI!!!!!!NIECH DALEJ GŁOSUJĄ NA PIS!!!!!BANDA WCZORAJ LICHOCKA POKAZAŁA KLASĘ NIE WSPOMNĘ O WYSTAPIENIU NASZYCH NIE WIEM JAK ICH NAZWAĆ !!!!W STRASBURGU!!!!!!!!LUD ICH WYBRAŁ A PODKARPACIE PRZODUJE ZA PISEM!!!DADZĄ OCHŁAPY EMERYTOM I 500 NA DZIECKO I MAJĄ CIEMNY LUD>
+1-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 14:18
~Ks. Eryk
2mld na propagande a na zdrowie shit.
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 17:44
~moherowa babka
leczenie i szpitale dla lepszego sortu, reszta w pisdu
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 13:58
~~~
Ja prdle ale my jesteśmy tępym narodem. Najgorsze jest to, że zawsze najgłośniej krzyczą i najwięcej do powiedzenia mają ci najplugawsi. Żyje 40 lat w tym smutnym kraju i nie pamiętam żeby tyle oślizgłych robaków wystawiało dumnie łby ze swoich nor jak teraz. Oni są wręcz dumni ze swojego chamstwa. Kiedyś debil wiedział, że jest debilem i raczej w swoich czterech ścianach, a teraz gdzie się nie pójdzie to chamstwo tańczy i śpiewa. APELUJĘ - nie dajcie się zakrzyczeć. Podnieście głowy i jak trzeba pozdrówcie chama serdecznym SPRDLAJ.
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 13:57
~~~
Moim zdaniem nauczyliśmy się czegoś wartościowego w ostatnich latach. Że otrzymywanie rzeczy od rządu w zamian za nic - ani za wysiłek, ani za pracę - jest jedną z najgorszych rzeczy, na jaką mogą pozwolić obywatele...
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 12:38
~emeryt
Do marian, prymitywem i to na nie spotykaną skale jesteś ty a telewizja narodowa to najlepsza telewizja w Polsce bo bez przerwy mówi prawde. A jak chcesz oglądac propagande to włącz tvn24 bo to telewizja dla takich idiotów jak ty.
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 19:07
~smooth
emerycie -swoim wpisem potwierdzasz tylko co z twojego mózgu zrobilo oglądanie prymitywnej i prostackiej TVP.
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 16:11
~Bez_znieczulenia
#Jak widac nasz "emeryt" zalicza sie do grupy ludzi, ktora (wyjatkowo butny i arogancki) prezes PiS-Tv Kurski okreslil mianem "ciemny lud to kupi"!
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 12:26
~Moher49
Przeznaczenie przez knesejm 2 mld dla TVP, zamiast dla szpitali, woła o pomstę do nieba. Tel Awizja Kurskiego to narzędzie goebelsowskiej propagandy PIS, która się sączy od rana do nocy. Programy są wielokrotnie powtarzane, ponadto TVP1, TVP2 wciskają muzułmańskie, miłosne seriale aby zmiękczyć polskie baby i uczynić je bardziej uległymi dla wyznawców Allaha. Zresztą, i tak wiele z nich na dźwięk obcej mowy dostaje orgazmu. Potem rodzą dzieci, które barbarzyńcy gwałcą i mordują.
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 12:24
~Janmar
Jaki program naprawczy? Równia pochyła raczej. Takie tuzy jak dyrektor Surmacz i dyrektor Mazur nie " takiego pomysła" mieli i co znowu im nie wyszło ? To co im wyszło ? Zwalnianie ludzi. O to , to potrafią!
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 10:40
~~~
" Za pierwsze dziesięć dni miesiąca lutego, urodziło się więcej dzieci jak za pół roku w lutym ubiegłego roku" Piękny bełkot !!!
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 09:27
~Senior
Pamiętam lata 1960 rok w gminie której mieszkałem był Ośrodek Zdrowia ,był jeden lekarz i pielęgniarka lekarz potrafił odebrać poród ,usunąć zęba zeszyć ranę jak ktoś się skaleczył i wyleczył z różnych chorób ,a dzisiaj lekarzy specjalistów się namnożyło a leczyć niema kto .
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 10:38
~~~
Nie ma takiego słowa "zeszyć" !
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 08:35
~Marian
Ferdek jest dumny z PiS i poseł Lichockiej. Pokazali , gdzie mają Polaków chorych na raka.Ważniejsza jest prymitywa i prostacka propaganda TVP. Debilna telewizja przeznaczona dla debili
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 23:49
~Ferdek z Poniatowskiego
twoja propaganda jest prymitiwna i prostacka Marianku.
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 07:35
~BIP
Jeśli brakuje pieniążków, to jest jeden całkowicie zbędny etat w Starostwie. Wicestarosty. 148816 złotych rocznie z pewnością się przyda szpitalowi. Tyle przynajmniej wydano na ten CAŁKOWICIE ZBĘDNY etat w roku 2018.
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 07:26
~Jachaś
Niecierpliwie czekam na protest naszej "zatroskanej" opozycjonistki. Najlepiej niech poczyta jakieś wiersze, albo świeczki zapali... To na pewno pomoże.
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 16:04
~Kiedys Was Rozliczymy
Ten wysuniety, brudny paluch PiSuardessy Lichockiej pokazuje dobitnie jak PiSowska mafia traktuje swojego "suwerena". Dla suwerena rzuca sie jakies ochlapy, a sami doja, doja nieprzyzwoicie wielkie pieniadze!!
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 11:57
~Maria
Wyślij e-maila do poseł Lichockiej z gratulacjami i wyrazami szacunku , że tak dzielnie broni przekazu swojego prezesa
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 06:02
~jan
... a kiedy telewizyjne wystąpienie pana starosty ?.... może organ prowadzący coś powie do mieszkańców powiatu .... a może pan Kurski coś pożyczy swemu koledze ...
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 00:01
~chorowity
Wczoraj dyrektor straszył pracowników oddziałów pismami , obwiniał o rosnące długi kierowników oddziałów w sposób jaki ma w zwyczaju "wy śmiecie lekarze to wszystko wasza wina", a dzisiaj mówi że nic się nie dzieje tylko "plotkarze i sąsiedzi" chcą zaspokoić swoje pobożne życzenia czyli chcieliby upadku szpitala. Beret czy wreszcie ktoś Cie opier....za sposób w jaki traktujesz personel biały, na ile to opr...wystarczy przy twojej nienawiści do personelu białego?spadaj wieśniaku do Sarzyny i nie męcz ludzi swoją menadżerką z przed ćwierć wieku bo przez swoje rządy ograbiłeś Stalowowolan z możliwości specjalistycznego leczenia w ich własnym mieście.
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 23:45
~nocna_kawa
PiS - to wstyd, prawdziwy wstyd... ludzie umierają na raka, a wy wolicie dać 2 mld zł na propagandę TVP-PiS niż na onkologię - byle tylko wygrać wybory... HAŃBA!
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 05:47
~jan
.... nie tylko TVPis, niezła kasa też idzie na szczekaczkę z Torunia ...
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 22:11
~Adrianidas
Ferdopirdek tobie chyba ktoś ukradł ptasi móżdzek spod czerepa.
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 23:51
~Ferdek z Poniatowskiego
Liverpool, a ty nie udawaj komina i nie kopć tutaj, he he he
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 23:52
~Liverpool
On mozg juz dawno temu zgubil, albo to prawdziwy, rzeczywisty swir, albo troll, ktory (dla zabawy?) kogos udaje...
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 20:48
~rozalinda
Ja nie wiem dlaczego tak jest źle skoro tyle wysiłków i pracy jest wkładanych przez dyrektora placówki? Z relacji wynika, że szpital jest w bardzo dobrym stanie a rzeczywistość temu przeczy. Ciągle coś robi dyrektor, cały czas rozmawia, panuje nad "rotacjami" lekarzy a szpital zjeżdża w dół. Więc może by zacząć mniej się troszczyć a więcej samodzielności ordynatorom (przecież to nie dzieci!) przekazać i będzie wówczas poprawa. Panie dyrektorze, to własnie pan miał być tym "uzdrawiającym" specem szpital zdaniem pana Zarzecznego - trochę mnie dziwi sytuacja w ktorej wicestarosta wyrzucał pana z funkcji a potem ta sama osoba zmieniła zdanie - a tu okazuje się, że pan go pogrąża. Spostrzeżenie ma oparcie w decyzjach o zamykaniu niektórych oddziałów i niebotycznych długach. Więc powinien teraz wystąpić mocodawca pana i wyjaśnić czy jest tak mawiał w 2014 roku czy też zmienił zdanie i uznaje pana za grabarza placówki. Przyzna pan, że sytuacja jest daleka od zadowalającej. My lepiej to widzimy z perspektywy pacjentów. Pan cały czas jedzie na jakichś mistycznych "programach naprawczych". Kiedy się ich pan pozbędzie?
+0-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 03:00
~Janka
Dobrze, że przypomniałaś jak ten "uzdrowiciel" doprowadził już do "programu naprawczego" czyli do upadku szpitala, jakieś 10 lat temu. Wówczas tylko radykalne działania uchroniły przed zamknięciem szpitala. Pierwszym z nich było zwolnienie tego pana, ale to nic nikogo nie nauczyło i ponownie go zatrudniono żeby skutecznie szpital zamknąć. Ot taka sobie CAŁA prawda !.
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 20:22
~Moher49
W czasach mojej młodości - biedna PRL, lata 60-te, w każdej średniej szkole był lekarz i dentysta. W wielu miastach były licea medyczne pełne dorodnych dziewuch. Przyszło nowe, zlikwidowano licea, zwolniono lekarzy ze szkół, powołano NFOZ pełne pazernych urzędasów i to był początek zła, które teraz panuje w służbie zdrowia.
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 09:03
~Moher49
Panie Ferdku, to żadna reforma, to zamiana jednej bandy na drugą. PIS, PO - jedno zło. Karę śmieci trzeba przywrócić, skoro miłujemy Amerykę.
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 23:10
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Moher49, a wysłał już pan e-maile do eurodeputowanych w obronie reformy sądów??? Bo ja wysłałem PO angielsku i PO niemiecku. A jutro Helenka wyśle.
+0-1
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 20:09
~Laborant
Fantazjuje pan dyrektor... oj fantazjuje !
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 19:58
~Yogi
Program naprawczy. Po prostu trzeba wziąć następny kredyt, tym razem konsolidacyjny, którym spłaci się kredyty zaciągnięte na spłatę kredytów które zaciągnęliśmy poprzednio i będzie git. Czego nie rozumiecie?
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 19:55
~J23
I to są skutki odczuwalne po rządach jakże najmądrzejszych POpaprańców , którzy tak przyszłościowo myśleli.
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 22:21
~Lewym Sierpowym
A moze taki "program naprawczy" jak ponizej? "Sejm przegłosował "reformę" OFE. Rząd liczy na miliardy złotych z "podatku Morawieckiego" Sejm przegłosował ustawę o przekształceniu Otwartych Funduszy Emerytalnych. Od 1 czerwca do 1 sierpnia Polacy będą decydować, co zrobić ze środkami zgromadzonymi na ich OFE."
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 19:47
~Robson
Pięknie Pan dyrektor mówi w mediach A tymczasem realia wyglądają inaczej .Pan dyrektor zalega pracownikom z wyplatami należnych im pieniędzy wydaje pieniądze nie tam gdzie trzeba lekarze nie odchodzą bo jest super lekarze odchodzą bo jest gorzej niż źle. Ci co przychodzą na ich miejsce zaraz odejdą A potem będzie propozycja dla pielęgniarek żeby ratował szpital albo będą zwalniane taka będzie taktyka szpitala bo zaciągnięty długo trzeba spłacić
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 19:46
~Ferdek z Poniatowskiego
Tak se siedzę na balkonie i se tak myślę... Jak ktoś nie popiera prawa i sprawiedliwości to mi wychodzi, że POpiera bezprawie i niesprawiedliwość, czyli PO prostu POpiera złodziejstwo. Bo nijak sobie tego nie potrafię wytłumaczyć. To przecież wbrew logice.
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 19:20
~pola
Proszę już tak mocno się nie pastwić nad biednym starostą i reformatorem dyrektorem. W nędzy szpitalnej mają też i osiągnięcia. Zbyt może nie rzucające się w oczy zawsze to coś. Sukcesem minionego roku jest restauracja... prosektorium. Tego nie można przeoczyć!
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 18:10
~Xyz
Co Pan Dyrektor i Starosta oferuje REZYDENTOM żeby chcieli pracować w tym szpitalu?
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 18:10
~Barbara
Pragniemy, chcemy... itd.
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 18:06
~koti
Ferdek pójść twoim tokiem myślenie to i armia i policja, straż itp. powinny być prywatne. konowały w kitlach niech sobie wybudują za swoje a potem niech rządzą. Nie ....oni by chcieli wziąć od państwa za darmo i jeszcze by im pasowało aby państwo ich dotowało.
+0-0
Sobota, 15 lutego 2020 r. godz. 06:30
~Koti
Ferdek pisz na temat a nie historyjki o mchu i paproci. Taki patriota z Ciebie a jesteś za prywatyzacja. Ostatnieata lata pokazały co to jest prywatyzacja wystarczy spojrzeć na największe sprywatyzowane zakłady co dzisiaj z nich pozostało.
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 19:07
~Ferdek z Poniatowskiego
To idź tokiem myślenia państw na całym świecie i nie kombinuj PO swojemu. Komuna i socjalizm nie działa, to mrzonka. Jest tylko ucywilizowany kapitalizm. Ale komuch tego nigdy nie POjmie, bo on chce wierzyć w te obiecanki cacanki swoich POlityków komuchów. Tak na swoje usprawiedliwienie, że na nich głosował, bo jakże by siem przyznał do błędu... Jego ego by na tym ucierpiało.
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 18:04
~Jacenty
Co dzięn słyszę jakie to osiągamy sukcesy rekordowe wyniki gospodarcze euforia tylko coraz częściej słychać gwizdy
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 19:55
~Ferdek z Poniatowskiego
panie Jacenty, chyba w uszach ci gwiżdże, he he he.
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 17:49
~Moher49
Jak donosi "Polityka Zdrowotna" - Niemcy: Lekarze na granicy wyczerpania. Coraz więcej bezpłatnych nadgodzin, coraz gorsze warunki pracy. Chcieli Polaki Zachodu, no to mają. Ponadto w całej Europie, nawet w biednej Słowacji, wszystkie leki, na które zwykłego śmiertelnika nie stać, są refundowane, w Polsce tylko nieliczne, najgorzej w całej UE. PIS, PO, PSL, SLD są po to aby Polaków wynarodowić, przygotować miejsce pod Polin.
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 19:10
~roztropny
No to uczmy się hebrajskiego panie Moher 49 to może się nam uda przetrwać.
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 17:30
~Benedetta
W trybie pilnym natychmiast zwolnić dyrektora!!! Dla niego tylko "słupki" się liczą? Co on wyprawia?! Zostawić OIOM!!!
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 17:19
~Jaa
A ja myślę że teraz się mówi na wyrost jak to jest źle w szpitalu, żeby tuż przed wyborami w cudowny sposób ogłosić kolejny sukces, jakim będzie nagła poprawa sytuacji szpitala.
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 17:16
~Karajan
a czemu ulic nikt od tygodni nie zamiata?
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 17:12
~józef
sprzedaż czego pan dyrektor będzie zwiększał?
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 17:51
ZYBEL
Kawy w automatach...
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 17:09
~Gość
Tak wszytko fajnie tylko skąd znajdą personel na pracę na tych oddziałach jak ciągle są braki
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 17:08
~redman
starosta zapewne obawia się konfrontacji z inteligentniejszym od siebie hehe
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 16:51
~jerro
brawo dobra zmiana !!! pokazali co potrafią to teraz mogą iść w pis-du!!!
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 17:00
~Dominik
w pisdu to pójdą totalne gamonie, bo już nawet w Unii nie chcą ich słuchać
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 16:09
~Ferdek z Poniatowskiego
Darmowa służba zdrowia nie przetrwa nigdzie. Tak nas uczy historia tzw. socjalizmu realnego. Państwo powinno pomagać do pewnego stopnia, np. dawać ulgi podatkowe na wydatki związane z leczeniem. Resztę powinny pokrywać plany ubezpieczeniowe i sami obywatele. Bo w przyrodzie za darmo to nic nie ma, tylko se pracą trzeba zdobywać. Myślę, że mądry to rozumie, a głupi wierzy w obiecanki socjalistów, czy komunistów, co tylko o własne doopy dbają jak zostaną wybrani przez tych naiwnych.
+1-1
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 20:06
~Kot Behemot
Czy wszyscy chorzy psychicznie w Stalowej Woli to bezmyslni zwolennicy PiSu... tak jak Mister Ferdek?
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 19:14
~Ferdek z Poniatowskiego
Kocie Behemocie, ja cię zaliczam do tych głupich, bo NIC nie zrozumiałeś, he he he. No to se żyj w tym swoim kocim świecie, he he he.
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 19:12
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Moher49, czyli przyznaje mi pan rację, bo ja też w darmochę nie wierzę i w jakość tej darmochy, bo jak bym kopert nie dawał za tych POprzedników to też bym ducha wyzionął. Czyli też prywatnie se chodziłem PO lekarzach.
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 18:07
~Kot Behemot
"Myślę, że mądry to rozumie, a głupi wierzy w obiecanki socjalistów, czy komunistów, co tylko o własne doopy dbają jak zostaną wybrani przez tych naiwnych." ... i wreszcie napisales prawde na temat PiSowskiej mafii !
+1-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 17:57
~Moher49
Służba zdrowia w Polsce nie jest darmowa. Przez 60 lat nie chorowałem, ale składki zdrowotne były mi zabierane. Do dentysty chodzę prywatnie, do paru doktorów też prywatnie, bo już dawno bym ducha wyzionął.
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 16:04
~sasasa
Brawo Pis, brawo panie starosto, trzymajcie tak dalej.
+1-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 18:05
~Pan Felczer
Prosta droga ku przepasci???
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 16:03
~wyPAD
Dyrektor Surmacz powinien być wywieziony na teczce za zagrożenie bezpieczeństwa dla mieszkańców. SYSTEM RYCZAŁTOWY NIEKORZYSTNY DLA SZPITALI, A kto rządzi w Polsce?
+0-0
Piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 20:49
~Benz
Palcówka lichockiej
+0-0
Czwartek, 13 lutego 2020 r. godz. 19:54
manukun
Ekipa starosty, który niedawno chwalił rząd w głównych mediach. Przecież te stare dziadki tylko patrzą, żeby doczekać emerytury, a nie brać się za reformy czy poprawę jakości funkcjonowania powiatowych instytucji. W starostwie wydziały puchną, za każdym razem coraz więcej biurw, a nie wyrabiają z robotą. Nie dziwota, że nie ma na nic pieniędzy.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.