Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 17 września 2021 r. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
 Wiadomości lokalne
» Do Stalowej Woli zjadą brydżyści
» Centrum Usług Wspólnych szuka pracowników. Wolne 4 etaty
» MBP zaprasza dzieci i młodzież do Dyskusyjnego Klubu Książki
» Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu
» Plac Piłsudskiego bez doraźnych remontów
» Komunikat PEC
» Mierzą hałas na obwodnicy Stalowej Woli i Niska
» Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z badań profilaktycznych. One mogą uratować życie!
» Fabryka maseczek w Stalowej Woli pod lupą NIK?
» Korki na Brandwicy. Generalna Dyrekcja tłumaczy je dużym natężeniem ruchu
» Udaremnili jazdę po alkoholu. Nie była to policja
» Przebudowa dworca wspólnymi siłami?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» RELACJE. VI Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne (PROGRAM)
» Kazimierz Szymeczko - spotkanie online
» Nowa wystawa! "Małe Misie, Wielka Sztuka"
» Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów
» Podróż do Japonii
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: 4 Fashion Stalowa Wola
»4 Fashion Stalowa Wola
» II Powstańczy Rajd Rowerowy
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
»Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Sobota, 9 lutego 2019 r. godz. 15:10     /Informacja prasowa/
Są pieniądze na nowy sprzet dla SOR-u

2,36 miliona złotych przekazało Ministerstwo Zdrowia na doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Stalowej Woli.
2,36 miliona złotych przekazało Ministerstwo Zdrowia na doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Stalowej Woli.
Fot. Jacek Rodecki
2,36 miliona złotych przekazało Ministerstwo Zdrowia na doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Stalowej Woli. Specjalnie w tym celu naszą lecznicę odwiedziła sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia - Józefa Szczurek-Żelazko.

Uroczyste podpisanie umowy przez wiceminister Józefę Szczurek-Żelazko oraz dyrektora szpitala Edwarda Surmacza odbyło się w piątek 8 lutego. W zorganizowanej z tej okazji konferencji wzięli również udział: senator RP Janina Sagatowska, poseł na Sejm RP Rafał Weber, wojewoda Ewa Leniart, wicemarszałek województwa Ewa Draus, dyrektor podkarpackiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Robert Bugaj, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj, starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys, a także kierująca Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym Magdalena Partyka-Zając.

- Jak wszystkim wiadomo, zainwestowaliśmy w ostatnich latach potężne środki w remont i przebudowę naszego szpitala, przez całą poprzednią kadencję było to prawie 60 milionów złotych. Ale to nie koniec. Szukamy kolejnych możliwości, bo mamy nowoczesne wnętrza, ale potrzebujemy je jeszcze wypełnić nowoczesnym sprzętem. Teraz dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia i środkom, które dołożymy z budżetu Powiatu Stalowowolskiego, gruntownie wyposażymy cały SOR - mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

O tym, że Powiat Stalowowolski oraz Powiatowy Szpital Specjalistyczny potrafią skutecznie pozyskiwać środki na inwestycje mówiła wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko. - Jesteście tu wyjątkowo skuteczni w sięganiu po środki z Ministerstwa Zdrowia. Wasze inwestycje doskonale wpisywały się w założenia systemu usprawniania ratownictwa medycznego. Stalowowolski SOR jest bardzo nowoczesny, co przekłada się na usługi mające wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców - mówiła minister. Przyznała również, podobnie jak starosta Janusz Zarzeczny, że duża w tym zasługa posła Rafała Webera, który regularnie upomina się w Warszawie i ministerialnych gabinetach o wsparcie dla stalowowolskiego szpitala. - Wykorzystuję ku temu każdy możliwy moment. Gdy tylko widzę panią minister, od razu pytam o wnioski złożone przez naszą lecznicę - przyznał poseł Weber.

Pieniądze w kwocie 2 milionów 367 tysięcy złotych przekazane na doposażenie SOR-u, pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a konkretnie z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 - Priorytet IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury Ochrony Zdrowia. Do kwoty tej z budżetu Powiatu Stalowowolskiego zostanie dołożone jeszcze 418 tysięcy złotych i za całość - w sumie 2 miliony 785 tysięcy złotych, zostanie zakupiona aparatura medyczna. Sprzęt, na który zostaną wydane środki, to m.in.: stół operacyjny, stół do gipsowania, lampy operacyjne i zabiegowe, kardiomonitory, łóżka szpitalne, aparat RTG z ramieniem C, aparat USG, respirator, aparaty do znieczulania, defibrylatory, czy analizator parametrów krytycznych.

- Nasz Szpitalny Oddział Ratunkowy przeszedł niedawno gruntowną przebudowę, ale do tej pory funkcjonował na starym, zdezelowanym sprzęcie. Otrzymane teraz dofinansowanie pozwoli wyposażyć nam go w nowoczesną aparaturę. Będą się z tego cieszyć personel i pacjenci. To dobra wiadomość dla miasta i powiatu - komentował dyrektor szpitala Edward Surmacz.

Przypomnijmy, że to kolejne środki na wyposażenie SOR-u, jakie udało się pozyskać w ostatnim czasie. Jesienią ubiegłego roku, w ramach inicjatywy "Wspieramy Szpitalne Oddziały Ratunkowe" nasza lecznica otrzymała 443 tysiące złotych na zakup aparatury medycznej dedykowanej do ratowania dzieci i noworodków.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 11 lutego 2019 r. godz. 10:52
~olo
Do plawiak, widac ze juz dawno nie byles kolo urzedu miasta bo flaga unijna wisi tam juz od jesieni.
+0-0
Wtorek, 12 lutego 2019 r. godz. 07:49
~Zik
O tzn że jesienią 2018 Polska przystąpiła do UE? A co było między 2014 a 2018?
+0-0
Poniedziałek, 11 lutego 2019 r. godz. 13:05
~pławiak
Od jesieni a wcześniej?
+0-0
Poniedziałek, 11 lutego 2019 r. godz. 08:26
~pławiak
Ludzie czy wy nie umiecie czytać? Środki przekazane to nie są środki budżetowe tylko środki unijne. A wy nawet flagi unijnej nie potraficie zawiesić. Głupie pisiory. Zakłamanie do potęgi n.
+0-1
Niedziela, 10 lutego 2019 r. godz. 22:33
~kibic
Do K.A.,wystawa kolo ZUS to przedstawia sportowcow STALOWKI a ci piloci nigdy nie byli sportowcami STALOWKI.
+0-0
Niedziela, 10 lutego 2019 r. godz. 17:59
~K.A.
Na wystawie sportowej koło poczty/ZUS brak naszych wspaniałych pilotów: Stanisława Kluka, Henryka Poźniaka, Witolda Walawskiego, Emila Kukuły, Zbigniewa Kędziorka. Szkoda.
+0-0
Niedziela, 10 lutego 2019 r. godz. 14:55
~bl
W ramach tych zakupów proponuje jeszcze przewidzieć łopatę do odśnieżania lądowiska dla śmigłowców - parę niedziel temu transport realizowano z Turbi, bo na nowiutkim lądowisku leżał śnieg.
+0-0
Niedziela, 10 lutego 2019 r. godz. 12:42
~pytanie
Do lubu dubu, to ty hejterze nic nie rozrozniarz i ja na twoim miejscu bardzo cichutko bym siedzial zwlaszcza na temat merytorycznej dyskusji. Bajdurzenie ze wladze naszego miasta kupili nam sprzet za nasze podatki to najwieksza kompromitacja lemingow na skale swiatowa. A dlaczego poprzednie wladze jak przy korycie w urzedzie miasta siedzial SZLEZAK a w starostwie znany wszystkim FILA nic nie kupili za nasze podatki do szpitala.
+0-0
Poniedziałek, 11 lutego 2019 r. godz. 00:20
~Pas
@pytajniczku a za czyje pieniądze kupili? Za swoje? A świat powstał w 2015? Można Ci współczuć, ale twoim nauczycielom oszczędziłbyś wstydu.
+0-0
Niedziela, 10 lutego 2019 r. godz. 16:33
~Łubu Dubu
Hejt to obrażanie ,ubliżanie lub poniżanie ale dla takiej inteligentnej inaczej osoby jak ty zrozumienie tego jest zbyt trudne.Twój fanatyzm i uwielbienie do dojnej zmiany nie pozwala ci racjonalnie myśleć.Polemika z tobą urąga mojej godności.Skoro nazwałeś mnie hejterem to dałem ci próbkę hejtu .Bez odbioru,fanatyku.
+0-0
Niedziela, 10 lutego 2019 r. godz. 13:17
~boty internetowe
no super merytoryka :) pełna personalizacja i potęgowanie. MY ONI KORYTO - teraz jest super My dajemy Wam od siebie a nie za wasze - zobacz na odcinku wypłaty i na paragonie w sklepie tam nie ma podatku:). A zamiast Koryta jest Miska ryżu :) Dobrze że się inwestuje i kropka. To że ktoś napisał własną opinię o show to chyba nie powód do hejtu ? - coś tu kogoś zabolało? a może to bot? bo zasób słów ten sam tylko nick się zmienia :D
+0-0
Niedziela, 10 lutego 2019 r. godz. 13:04
~Elwira
...a teraz wdech i wydech, wdech i wydech - relax!!! ...... odpocznij jutro wracasz do urzędu i wykonasz swoją pracę z pełnym obiektywizmem :) i już rach ciach pach nie dzielimy się na lewych i prawych jesteśmy jedno mieszkańcy :D
+0-0
Niedziela, 10 lutego 2019 r. godz. 07:57
~Edziu Olo Mieszkaniec Radny
Urzędasy opłacani z naszej kasy, podatków , zakupili sprzęt też z naszej kasy, podatków i przy okazji zrobili show tez z naszej kasy, podatków. Kują was za waszą kasę z waszych podatkow. ale dobrodzieje:-)
+0-0
Niedziela, 10 lutego 2019 r. godz. 11:22
~Grażyna
Bo taka jest reguła populizmu, takie info trafia do ludzi którzy zarabiają po 2000 i nie są w stanie wyobrazić sobie ile to jest milion. wyobraźmy sobie teraz taki przekaz: Roczny wpływ z podatków mieszkańców to umownie 100 000 000 z czego 2 360 000 trafia do soru! a koszt załatwienia tego to miesięczne wypłaty dla 10 urzędasów. Oj zmieniły by się nasze wybory :) pozdrawiam Stalówkę miłej Niedzieli :)
+0-0
Niedziela, 10 lutego 2019 r. godz. 11:04
~Bolo
No dziwne by było, gdyby kupili za swoje.
+0-0
Sobota, 9 lutego 2019 r. godz. 21:18
~romiss
Przecież pieniędzy jest jak lodu, nawet prezes wziął się za deweloperkę więc jaki to sukces skoro są to nasze pieniądze i mozna zapytać dlaczego tak trudno je było wydostać z tej Warszawy? Po co aż tylu ludzi trudziło się z tak miałką kasą? Co miał z tym wspólnego wojewoda, wicemarszałek(szpital jest na szczęście powiatowy!), p. Sagatowska czy p. poseł? Panie starosto niech się pan pokaże z tą świtą w PKS przy ul Ofiar Katynia, może pan uratować 125 stanowisk pracy! Czy pan się tym zakładem już nie interesuje? Więcej przyzwoitości i taktu!
+0-0
Sobota, 9 lutego 2019 r. godz. 20:02
~asd
~Radny nie psuj atmosfery swoimi durnymi tekstami. Nie masz nic do powiedzenia to idź na jakąś plenerową siłownię (w końcu jest mnóstwo nowych) i sobie trochę popraw IQ.
+1-0
Sobota, 9 lutego 2019 r. godz. 17:03
~Radny
Manekin dawaj z hejterem! Wstawiaj opozycyjną mowę nienawiści!
+0-1
Niedziela, 10 lutego 2019 r. godz. 11:27
~opozycja
życzę Ci miłego dnia zdrówka i sukcesów :D
+0-0
Sobota, 9 lutego 2019 r. godz. 19:55
DzidekzCzarnieckiego
A co stęskniłes się za nim?zakochałes sie?
+1-0
Sobota, 9 lutego 2019 r. godz. 19:25
~Łubu Dubu
Ty nie odróżniasz merytorycznej krytyki od hejtu,zniewolony półgłówku.
+1-0
Sobota, 9 lutego 2019 r. godz. 15:53
~figa
Dobrze, dobrze ze szpitalem ale komu zawdzięczamy(ktoremu cwaniaczkowi!) świetną kondycję PKS-u? Kto zgasi tam światło?
+1-0
Sobota, 9 lutego 2019 r. godz. 15:29
~świątobliwy
Gratulujemy w szczególności Mariuszowi Sołtysowi, to temu peeselowskiemu cwaniaczkowi zawdzięczamy że szpital jest w tak dobrej kondycji ....
+0-0
Sobota, 9 lutego 2019 r. godz. 15:20
DzidekzCzarnieckiego
Stul do gipsowania?mamy rok 2019,w cywilizowanym świecie jurz nikt tego nie robi.
+1-1
Sobota, 9 lutego 2019 r. godz. 16:03
~Xyz
Zażyj jak najszybciej eutanazol.
+0-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.