Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 14 grudnia 2019 r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 Wiadomości lokalne
» ReST SPA: odprężenie, regeneracja, wyciszenie
» Brawo dla rodziny!
» Ciemno na Alejach! Kolejna awaria?
» Uwaga na rondo na Grabskiego! Uszkodzona wyspa i porozrzucana kostka
» Po 17 latach koniec Marszu Milczenia
» Darmowe lodowisko od mBanku czeka na otwarcie
» W Pilchowie wyremontowali 1,5 km drogi
» Będzie kontrola bo płacimy mało za śmieci?
» Huta Stalowa Wola pod nadzorem Ministerstwa Aktywów Państwowych
» Przystanek Historia Stalowa Wola
» Powiat stalowowolski zamyka pierwszą dziesiątkę
» Komunikat Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Jarmark Bożonarodzeniowy
» Wigilia Radomyska
» Jesień w Strefie Spotkań
» Czytelnik Roku 2019
» Okupacja niemiecka nad Sanem
» Tradycyjny Koncert Noworoczny w MDK
» Zimowe Warsztaty Muzyczne 2020 - zapisz się!
» Viva Moniuszko
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
»Pożar w historycznym budynku Dyrekcji Naczelnej HSW
»Piknik Rodzinny z Prawem i Sprawiedliwością
»Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»30 Wyścig Kolarski Solidarności
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 10:40     /Informacja prasowa/
Uczniowie ZSP nr 1 dostaną umundurowanie i sprzęt

Saperka, maska przeciwgazowa czy hełm. To niektóre z elementów wyposażenia, które otrzymają uczniowie z klasy wojskowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Stalowej Woli.
Saperka, maska przeciwgazowa czy hełm. To niektóre z elementów wyposażenia, które otrzymają uczniowie z klasy wojskowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Stalowej Woli.
Fot. Jacek Rodecki
Saperka, maska przeciwgazowa czy hełm. To niektóre z elementów wyposażenia, które otrzymają uczniowie z klasy wojskowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Stalowej Woli.

Placówka została zakwalifikowana do II edycji "Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony Certyfikowanych Klas Mundurowych" Ministerstwa Obrony Narodowej. W ramach programu szkoła otrzymała dotację celową w wysokości 45 tys. zł (wkład własny 9 tys. zł) na zakup wyposażenia.

- Stawiamy na patriotyczny rozwój młodzieży w naszych szkołach. Cieszy nas, że młodzi ludzie chcą rozwijać się w tym kierunku. Wsparcie z ministerstwa, dzięki któremu placówka otrzyma sprzęt i umundurowanie pokazuje, że ten rodzaj kształcenia jest doceniany przez państwo - mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia szkoleniowego dla klas mundurowych działających w szkole oraz umundurowania dla 15 uczniów klasy II liceum ogólnokształcącego o profilu wojskowym. Uczniowie klasy wojskowej otrzymają indywidualny pakiet wyposażenia, w skład którego wchodzą m.in. bluza i spodnie munduru polowego w kamuflażu pantera, koszulka, beret, zestaw odznak regulaminowych do umundurowania, bluza polarowa.

Natomiast w skład pakietu szkoleniowego wyposażenia dla klas mundurowych wchodzi m.in. kamizelka taktyczna, gumowa atrapa karabinka, hełm ochronny, busola, okulary ochronne, maska przeciwgazowa, saperka, nosze medyczne, radiotelefony.

Program, w którym uczestniczy ZSP Nr 1 ma na celu kształtowanie postaw proobronnych i patriotycznych młodzieży, szacunku do symboli narodowych, historii i dziedzictwa kulturowego. Ponadto promowanie właściwych postaw moralnych przez wartości odnajdywane w etosie służby wojskowej, jak też wspieranie systemu odbudowy rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się dostać do tego programu. Uczniowie liczyli na to, że będą mieć jednakowe umundurowanie, profesjonale zajęcia w jednostce wojskowej - mówi Agata Krzek, dyrektor ZSP Nr 1.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 9 grudnia 2018 r. godz. 17:21
~ks. Jan W. z Francji
Rodzice, gdzieście swe pociechy wysłali!?!?!?
+0-0
Sobota, 8 grudnia 2018 r. godz. 13:38
~nadi
"kosynier" nie czekaj bo się zmęczysz, ten pan musi przyjść ścieżką wymiaru sprawiedliwości... dobrze będzie gdy na czyśćcu się skończy. Nagrabił sobie, nagrabił i teraz czas na refleksję, po co mi to było?
+0-0
Sobota, 8 grudnia 2018 r. godz. 10:36
~Justyna Ste.
uczyć dzieci zabijania? Za co? Za kawałek miedzy? Poszaleliśmy?
+0-0
Piątek, 7 grudnia 2018 r. godz. 23:16
~kosynier
Złota Kościuszkowska nie czeka aż coś jej skapnie z pańskiego stołu tylko sama tworzy swoją historię i i kolejne przeszkody tylko ją wzmacniają Panie dyrektorze Smutek czekamy na Pana !!!
+0-0
Piątek, 7 grudnia 2018 r. godz. 09:32
~trt
Panie Zarzeczny Januszu, starosto kochany to wszystko dla tej szkoły gdzie kolezanka radna z pisu jest dyrektorem i kuzynką przewodniczącego.....
+0-0
Czwartek, 6 grudnia 2018 r. godz. 11:48
~dr. etyki SP7
po co nam chowanie dzieci w duchu zabijania innego człowieka? Dlaczego Kościół to popiera?
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 10:29
~Angel
Islamisci maja to gdzieś.
+0-0
Czwartek, 6 grudnia 2018 r. godz. 11:33
~Zdjecie
A na zdjęciu widzę swoje nogi, a jestem uczniem budowlanki. Dlaczego moje nogi sa na zdjeciu do artykulu o obcej szkole? To nasze mundury i nasz szyk. Wez sobie szkoło nr 1 zrób sobie swoje zdjęcie
+0-0
Czwartek, 6 grudnia 2018 r. godz. 09:36
~skrzatka
Skoro jak mówicie jest w jednym oddziale aż 6 uczniów to może to jest oddział specjalny? Jak to kto zezwolił? Arkusze organizacyjne szkoły zatwierdza starosta Zarzeczny, widać że gdyby było ich 4 też byłby odrębny oddział.
+0-0
Czwartek, 6 grudnia 2018 r. godz. 09:24
~uczeń
Jestem uczniem tej szkoły i obserwuję tą klasę, tam jest tylko kilku uczniów w wojskowej i nie wiem jakim cudem dali im takie pieniądze i skąd są w programie. Mają wynajęty basen na który chodzi kilku uczniów , a podobno nawet nikt nie chodzi. Mój kuzyn chodzi do budowlanki i tam mają sukcesy na skale ogólnopolską od wielu lat ,mistrzostwa i wicemistrzostwa Polski w konkurencjach wojskowych.Podobno wielu uczniów dostało się na uczelnie wojskowe.
+0-0
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 23:55
~obserwator
Jak to dziadostwo dostało się do tego pilotażowego programu ? Kto za tym stoi ? ... i dlaczego klasa pierwsza wojskowa licząca 6 osób funkcjonuje w tej szkole ?
+0-0
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 22:58
~uczeń 3 klasy
Ha, ha a z Żagania co roku gdzie odbywa się zlot najlepszych klas wojskowych w kraju budowlanka wraca z pucharami i nagrodami dla zawodników, basen może tylko pomarzyć o udziale w tej imprezie nie mówiąc już o jakimś miejscu
+0-0
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 22:29
~uczeń tej szkoły
Taki super program i jego realizacja, że w tym roku szkolnym klasa pierwsza wojskowa liczy 6 uczniów. Tak, słownie SZEŚCIU UCZNIÓW jest w klasie pierwszej wojskowej w zsp nr 1 w Stalowej Woli. Kto pozwolił na powstanie i funkcjonowanie takiej klasy ?
+0-0
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 20:27
~Aaron
dobrze przygotowujcie ofiary za niedługo kolejny holokaust słowian
+0-0
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 18:18
~marius
Panie Zarzeczny Januszu, starosto kochany to wszystko dla tej szkoły gdzie kolezanka radna z pisu jest dyrektorem? Dla szkoły nr 2 to nic już pan nie ma? Przecież to z pana(głównie!sic!) starań utworzono w "2" klasy wojskowe jak pamięta pan chyba w 2009 roku na przekór ówczesnej pani dyrektor "1"! Tak było czy może pan zapomniał? Dzisiaj wszystko odwróciło się do góry nogami! Dlaczego tak jest? Może dlatego, że pana kolega partyjny jest w niełasce i pan woli tą szkołę dużym łukiem omijać. W każdym bądź razie działaniami tymi pan odświeża miniony czas i stawia nam znaki zapytania dlaczego tylko jedna szkoła i to ta przy basenie?
+1-0
Czwartek, 6 grudnia 2018 r. godz. 22:41
~Hejter zsp1
A z jakiego źródła została wzięta informacja że TYLKO uczniowie zsp1 współpracują z jednostką w Nisku? Bo to aż wywowalo uśmiech no mojej twarzy :)
+0-0
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 20:50
~uczeń ZSP1
Marius, tutaj chodzi o to w jaki sposób obchodzą się z mundurem uczniowie z tych dwóch szkół, nie bez powodu to tylko jedna z tych szkół współpracuję z 16 tczewskim batalionem saperów ;) a druga nawet nie ma wstępu na teren jednostki wojskowej ^^
+0-0
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 20:44
~uczeń zsp1
Marius
+0-0
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 17:10
~Ppor
Wsparciem to byłaby profesjonalna bezpieczna ,kryta strzelnica kulowa. Na LOK-u jest tylko sezonowa. Sam bym chętnie skorzystał raz na jakiś czas dla odświeżenia umiejetności
+0-0
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 13:49
~realista
I wbrew komuchom i lewactwu tak trzeba młodzież wychowywać!
+0-1
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 20:35
wiechu
realista Ciekawe,bo MON jest PiSowski,a w samym ugrupowaniu umocowało się najwięcej komuchów.Jak to pogodzić?Druga kwestia,czy tym mitycznym już lewactwem są ci,co nie popierają aktualnie rządzącej partii,czy jeszcze ktoś inny?Uważam że obydwie szkoły są dobre,powinny być podobnie traktowane.
+0-0
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 17:17
~bez_znieczulenia
Polscy "sojusznicy" potrzebuja swiezego miesa armatniego na swoje wojenki?
+0-0
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 12:16
~ktoś
Najważniejsze są w tym wszystkim profesjonalne zdjęcia jak zaznaczyła zacna pani dyrektor.
+0-0
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 13:06
~Do ktoś
do ktoś czytaj ze zrozumieniem ZAJĘCIA
+0-0
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 11:58
~Moher49
I bardzo dobrze. Dawniej we wszystkich szkołach było przysposobienie wojskowe. W Izraelu małolaty celują do Palestyńczyków. My też mamy do kogo celować.
+0-0
Czwartek, 6 grudnia 2018 r. godz. 17:36
~Betty
@Moher 49.Owszem mamy do kogo celowac.Do takch jak ty.
+0-0
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 18:12
~ka-ma
Polacy uczestniczyli juz w okupacji Iraku i Afganistanu. Niestety, chwaly zadnej im to nie przynioslo...
+0-0
Środa, 5 grudnia 2018 r. godz. 11:11
~Brawo
Pluton Harcerzy będzie bawił się w WOJSKO za 100 tysięcy złotych podatników .
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.