Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 14 kwietnia 2021 r. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
 Wiadomości lokalne
» Zbrodnia Katyńska - pamiętamy!
» Prezydent Stalowej Woli bez zastępcy. Nie będzie powołania nowego
» Zastępca prezydenta Renata Knap prezesem Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Będzie odpowiedzialna za budowę osiedla Parkowego
» Komunikat PEC - awaria sieci ciepłowniczej
» Lewy wał rzeki San w Zaleszanach i Stalowej Woli. Będzie modernizacja i ścieżka rowerowa
» Ulica Kręta w Pysznicy. Bezpieczniej dzięki budowie chodnika
» Maciej Zakościelny wspomina Stalową Wolę i amatorski skatepark
» Władze gminy Zaleszany ostrzegają przed oszustami. Chodzi o wycenę instalacji paneli fotowoltaicznych
» Muzeum Regionalne zdigitalizuje dorobek COP. Będą animacje w 3D działających maszyn
» W trosce o bezpieczeństwo pieszych. Przebudowa z rządową dotacją
» Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci - weź udział w konferencji
» Będzie rozbudowa remizy, aby zmieścić sprzęt strażacki
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Etnoilustracje. Między światami. Magia obrzędów wiosennych.
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 16:48     /Magdalena Rodecka/
Zwolnienia lekarskie pielęgniarek pod lupą prokuratora

Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli zbada 88 zwolnień lekarskich pielęgniarek z Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.
Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli zbada 88 zwolnień lekarskich pielęgniarek z Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.
Fot. Jacek Rodecki
Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli zbada 88 zwolnień lekarskich pielęgniarek z Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. - Takie postępowania są prowadzone we wszystkich placówkach medycznych na Podkarpaciu w związku z masowymi zwolnieniami - mówi Adam Cierpiatka, szef stalowowolskiej Prokuratury Rejonowej.

Postępowania podobnie jak w Mielcu i Tarnobrzegu będzie prowadzone pod kątem wyłudzenia przez pielęgniarki, poświadczenia nieprawdy poprzez wprowadzenie szeregu lekarzy w błąd, co do ich stanu zdrowia, co doprowadziło do wystawiania zaświadczeń lekarskich o niezdolności do pracy, przez co mogło dojść do bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nieustalonej liczby pacjentów.

Masowe przechodzenie pielęgniarek na zwolnienia lekarskie spowodowało paraliż pracy w szpitalach, wygaszanie oddziałów i wstrzymywanie przyjęć pacjentów. "Akcja protestacyjna" ma związek z postulatami zwiększenia wynagrodzeń od 1 lipca 2018 roku wynagrodzenia o kwotę nie mniejszą niż 1800 zł brutto, wyrównania wynagrodzenia ze środków własnych pracodawcy od 1 lipca 2017 roku, a odebraną z dodatku Narodowego Funduszu Zdrowia zgodnie z wcześniej zawartym porozumieniem, ujednolicenia płacy zasadniczej adekwatnie do zakresu obowiązków, podwyższenia premii motywacyjnej do poziomu 15% wynagrodzenia zasadniczego, wprowadzenia 20% dodatku dla osób pracujących w systemie podstawowym, skrócenie czasu oddelegowania do pracy w systemie podstawowym oraz zatrudnienia opiekunów medycznych.

W stalowowolskim szpitalu na dzień 25 lipca liczba zwolnień lekarskich utrzymuje się na poziomie 55. W szpitalu przebywa 211 pacjentów. - Sytuacja jest stabilna, na bieżąco oceniana przez dyrekcję i ordynatorów. W złożonym raporcie w dniu 25 lipca pielęgniarki oddziałowe informują o obsadzie pielęgniarskiej w ciągu dnia i porze nocnej - informuje dyrektor szpitala Edward Surmacz.

12 lipca odbyło się pierwsze i jak narazie jedyne spotkanie między stronami sporu. Kolejne wyznaczono na 26 lipca.

Jak się dowiedzieliśmy dziś w stalowowolskiej Prokuraturze Rejonowej w związku z tą sytuację miał być przesłuchiwany dyrektor szpitala Edward Surmacz. - W najbliższym czasie będziemy dokonywać czynności procesowe. Na pewno zostaną zabezpieczone zwolnienia lekarskie, listy pacjentów, zwłaszcza tych odesłanych ze szpitala w związku z quasi protestem, będziemy oceniali jaki był tego skutek, będziemy też zabezpieczali dokumentację od lekarzy - wylicza Adam Cierpiatka. Sprawa jest rozwojowa.

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu przedmiotem śledztwa z Tarnobrzega i Mielca objęła 497 pielęgniarek, które w okresie od 27 czerwca do 4 lipca 2018 roku przedstawiły w swoich zakładach pracy zaświadczenia o czasowej niezdolności do pracy.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 31 lipca 2018 r. godz. 13:32
~Młoda
To dlaczego na emeryturach pracują jak są takie chore.Widać we wszystkich przychodniach i w szpitalu też.Chciwość to jest poważna choroba.
+0-0
Wtorek, 31 lipca 2018 r. godz. 11:32
~Umma
@obiektywny a kto powiedział ze nie są chore? Ręczę ci ze w takiej robocie i w tym wieku maja po kilka chorób i możesz pęknąć z nienawiści a zwolnienia są zasadne!!!
+0-0
Wtorek, 31 lipca 2018 r. godz. 07:58
~obiektywny
Prokurator ściga przestępców,a wyłudzanie pieniędzy od Państwa i naciąganie lekarzy na lewe zwolnienia to jest OK?
+0-0
Wtorek, 31 lipca 2018 r. godz. 07:55
~Ekonomista
@nela: Popieram Dyrektora za konsekwencję i stanowczość.Wszystkie grupy zawodowe was obserwują co wyprawiacie.Nikt nawet nie marzy o takiej podwyżce o jaką się upominacie.W naszym mieście połowa mieszkańców pracuje za najniższą krajową czyli 2100 brutto .Szpitale zadłużone po uszy,ale co was to obchodzi.
+0-0
Poniedziałek, 30 lipca 2018 r. godz. 21:44
~lillio
Pd kiedy to prokuratorzy są specjalistami z zakresu medycyny? Będą sprawdzać zwolnienia lekarskie co do ich słuszności? Od czego jest ZUS, którą to utrzymują z nędznych poborów także rzeczone grupy zawodowe? Dla kogo pracuje prokuratura?
+0-0
Poniedziałek, 30 lipca 2018 r. godz. 20:53
~nela
no i dyrektor się nie popisał rozmowy bez rezultatu ma gdzies pracowników
+0-0
Poniedziałek, 30 lipca 2018 r. godz. 00:00
~Lulu
@Prac. Zakładu usług satyrycznych - chyba nie ma? A to ciekawe ze pisemku od was widnieje taka kwota. Jeśli składki będą odprowadzane do 60 roku życia minim takie jak w obecnej chwili to emerytura tysiak z groszem. Zajebiscie merytoryczna odpowiedź- chyba. ZUS już nie jednemu przywrócił zdrowie a i w liczeniu to wyższa matematyka.
+0-0
Niedziela, 29 lipca 2018 r. godz. 14:29
~Prac.ZUS
@lulu:Chyba nawet nie ma już takiej niskiej emerytury1000zł brutto,po40 latach najmniej 2000zł na rękę.Chyba,że chcesz ten tysiak brutto,to bardzo proszę;)
+0-0
Sobota, 28 lipca 2018 r. godz. 23:35
~Jumbo
Dziwne to jakaś epidemia ponad 100 zachorowało .Powinny być wyciągnięte surowe wnioski to nie jest przedszkole.To jest olewanie pacjętów.Jeżeli podjeły taki desperacki krok .to strach iść leżeć do szpitala po ich powrocie
+0-0
Sobota, 28 lipca 2018 r. godz. 18:43
~ja 23
pielęgniarki nie zostawily chorych na pastwę losu są jeszcze lekarze moga zrobić zastrzyk czy podprowadzic pacjenta do łazienki a nawet zmienić pampersy do tego szkoły nie trzeba a pob nadto w szpitalu powinien leżeć człowiek który tego wymaga a nie po papiery i z nudów obrabia tylki personelowi i innym chorym poza tym generuje koszty
+0-0
Sobota, 28 lipca 2018 r. godz. 16:36
~Ja
Zorb a ty jaki zawód wykonujesz? A jak zachowujesz i pójdziesz na zwolnienie to też masz dostać zakaz wykonywania swojego zawodu? Ty zachorować możesz i potrzebujesz pomocy a pielegniarka to nie człowiek? zastanów się trochę. Mniejsza cześć pielęgniarek jest chora a pozostałe pracują normalnie i nikomu nic nie zagraża więc pozwólmy leczyć się również pracownikom.
+0-0
Piątek, 27 lipca 2018 r. godz. 23:08
~Jumbo
Znajoma pielęgniarka powiedziała że zarabia dobrze .Ale koleżanki z byka na nią patrzyły że nie poszła na zwolnienie . Jest grupka osób które rozpraszają ogień .Taki zarodnik trzeba wyeliminować.Na przyszłość nie będzie narażanie chorych.To co zrobiły pielęgniarki to jest gorsze jak sabotaż
+0-0
Piątek, 27 lipca 2018 r. godz. 14:21
~Lulu
@obserwer a gdzie napisałam, że chce pracować dłużej? Napisałam Ile otrzymam po 40 latach pracy, całego tysiaka brutto. Co do emigracji to największa była w latach 2005 do 2007.
+0-0
Piątek, 27 lipca 2018 r. godz. 12:43
~Observer
@lulu: Ciekawe jaką masz pracę jak chcesz pracować dużej niż do 60lat? Po likwidacji 521 zakładów pracy całe rodziny zostały na bruku,i nie mogły nawet zapracować na najniższą emeryturę.Zmuszeni byli do emigracji za chlebem.
+0-0
Piątek, 27 lipca 2018 r. godz. 12:39
~Patriota
@lulu:Elektryk walczył?raczej układał się z komunistami i wykolegował nas wszystkich.Głosowaliśmy na niego,bo nikt nie wiedział,że jest Bolkiem.A w czym pomógł niepełnosprawnym?W czym pomógł swoim kolegom wyrzucanym z pracy.Wzbogacił się na nieszczęściu Polaków.
+0-0
Piątek, 27 lipca 2018 r. godz. 10:01
~Lulu
@obserwer takimi uczciwymi jest piekło wybrukowane. Elektryk walczył w czasach kiedy honor miał cenę, a co robił ogrodnik spał jak jego goru do 12 w południe? A dzisiaj dzięki elektrykowi może odgradzać się w sejmie przed suwerenem i walczyć z matkami osób niepełnosprawnych, to jest dzisiaj oznaka "bohaterstwa". @emerytka to ci napisze właśnie otrzymałam pisemko z ZUS i wychodzi na to ze jak popracuję do 60 roku życia to otrzymam emeryturę w wysokości 20% dzisiejszych zarobków, ale mamy za to 500 plus czy się pracuje czy nie.
+0-0
Piątek, 27 lipca 2018 r. godz. 09:40
~Obserwer
@lulu: Lepszy uczciwy ogrodnik niż sprzedajny elektryk;)
+0-0
Piątek, 27 lipca 2018 r. godz. 09:38
~Emerytka
@lulu:Pierwszy rząd po 89 r który coś zrobił dla zwykłych ludzi.Dla wszystkich. bez wyjątków i poglądów politycznych.Wystarczy popatrzeć na młode rodziny,nie ma już biedy.Dawniej jak ktoś miał więcej dzieci,był biedakiem.Nareszcie młodzi zostają w kraju,bo rząd o nich dba.Emeryci też mają przywileje,darmowe bilety MKS.
+0-0
Piątek, 27 lipca 2018 r. godz. 07:27
~Lulu
@zorb, komuszych metod miłośniku, rząd ma w dup... policję i pielęgniarki oraz suwerena, a troszczy się tylko o własne synekury, nepotyzm, premie i nagrody o kofetti i inne pieśni ludowe podczas gospodarskich wizyt. Teraz ogrodnik, becia i inni do europarlamentu się wybierają bo kaska większa, ale trybunał ich tam też dopadnie.
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 23:42
~zorb
Teraz??? dopiero teraz???szkoda ,że tak pózno!!!!!!!!!! A kiedy prokuratura zajmie się policjantami, którzy w ramach (antyrządowego ) protestu nie wypisując mandatów tylko dając pouczenia narażają na straty i "okradają" Polskę i Polaków na setki tysięcy ,a może i miliony zł ??? 150 tys dziennie kosztowało szpital "zwolnienie się" pielęgniarek ! NIech teraz płacą z własnej kieszeni (straty są pokrywane z pieniędzy wszystkich podatników!) , albo (i) powinny dostać dożywotni zakaz wykonywania zawodu !!!!!!!!!!!!
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 22:24
~1234
do tych co piszą ze mało zarabiają i się dziwią - a kto wam wszystkim i w Aluteku i jeszcze gdzieś tam broni strajkować i upominać się o swoje a jak się wam nie podoba to przyjdźcie do szpitala pracować a nie tylko języki strzępicie .Jak przyjdzie pacjent do szpitala to jest miły i grzeczny gorzej jak już jest wypisany.
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 20:16
~PROROK
@Marka Koterskiego Radosna twórczość?
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 18:16
~Marek Koterski "Zakazana Piosenka"
Gdzieś w gorszej Europie Po wschodnim potopie Gdzie Polska jest i gdzie Bałtyk Przez przestrzeń i czas Pod niebem bez gwiazd Dryfuje nasz transatlantyk Wśród wichrów i fal Wciąż znosi nas w dal A dal jest nieodgadniona Załoga na bani Na burcie - "Titanic" Bandera biało-czerwona Na statku bal Śpi rozum, harcują upiory Na dziobie wybory Na rufie nieszpory I wszyscy grają w kolory Gramy w kolory Od Gdańska aż do Peru Czerwone się tarza Na stopniach ołtarza A czarne rwie się do steru Gramy choć kiwa I karty są znaczone Tu czarne wygrywa Czerwone przegrywa A płaci biało-czerwone Bałwany wzburzone Barany spienione Titanic na martwej fali A czarne, czerwone i biało-czerwone Wciąż pod polskim kotłem pali Wciąż nami zarzuca I z drogi zawraca I męczą nas jakieś zmory Tu wszyscy się modlą Chorują na kaca To znowu rżną w kolory Gramy w kolory Choć słychać okrzyk: "Tonę" Na dziobie wybory Na rufie nieszpory Za burtą biało-czerwone Gramy choć kiwa I karty są znaczone Tu czarne wygrywa Czerwone przegrywa A płaci biało-czerwone Jest demokracja Kto handluje, ten żyje Gdy sprzedasz swój rozum Poglądy, ambicję To bimbru się też napijesz Miałeś, chamie, złoty róg...
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 17:58
~Zabajone
Ja też uważam że te pierdoły ze straszeniem Pielęgniarek to ściema. Na pewno żadna z nich nawet nie pomyślała aby się bać bo niby czego. Niech się lekarze boją.
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 17:40
~SEPSA
@Jazdy: Uważaj abym Cię nie dopadła za te idiotyzmy które wypisujesz na Pielęgniarki
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 17:31
~Strażak
Zgadzam się z Michaelem Zawsze będąc w szpitalu ze strony Pielęgniarek dostałem więcej informacji miłego uśmiechu i pomocnej dłoni niż od lekarzy.
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 17:17
~Werthers Original
Niech się wezmą za lekarzy bo co oni wyprawiają to się w głowie nie mieści a poza tym jeden drugiego kryje gdy tamten coś spi.....i. Szajka jedna.
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 17:07
~Michael Cors
Popieram Was Panie Pielęgniarki Jesteście wielkie
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 17:03
~DRAKULA
@jazdy Baby to drą pióra z gęsi chłopie durny... Traf tylko w moje ręce a po tobie bedę ci się snić w najgorszych koszmarach aż sie posikasz popaprańcu.
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 13:58
~jazda
Bardzo dobrze. Niech te baby wezmą się do roboty, a nie kombinowany chorobowy. Jak się nie chce robić, to zwolnij się jedna z drugą. A te co są nadal na chorobowym wzywać do zusu na kontrolę.
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 13:38
~Narodowiec
@look:W jakiej obronie przecież nikt ich nie zwalnia,chociaż za odejście od łóżek ,i wyłudzenie świadczeń chorobowych należałoby tak zrobić.Każdy myślący wie o co chodzi.Niektórzy myślą,że są ponad prawem.Lewackie myślenie.
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 12:50
~Płatnik ZUS
@Obywatel:To prawda warto przyglądnąć się kto generuje koszty w szpitalu,jakie kosztowne badania są wykonywane i komu.Pewnie najbardziej chora jest służba zdrowia.
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 12:08
~mnietek
Poszedł strach, ruszyło ujadanie. Jak wszystko było jak należy, to przecież nie ma się czego bać kontroli.
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 12:00
~Huciany
Zadęcie warte lepszej sprawy.
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 11:58
~K@m17
Jak nie pasują pieniądze tym wszystkim pielęgniarkom to zapraszamy na zakład produkcyjny w Stalowej Woli jest kilka i kobiety w nich pracują i nie narzekają na pieniążki :)
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 11:08
~look
W obronie pań pielęgniarek winna stanąć nie tylko formacja ZZ ale także a może przede wszystkim PIP. Nie czekajcie a pomagajcie!
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 10:22
~st mieszkaniec
Najwyższa pora wziąć się za to towarzystwo Ludzie zasuwają za marny grosz a im się wydaje że są pępkiem świata .
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 10:19
~stww
I bardzo dobrze, niech ktos sie im weżmie za tyłki. Lewe zwolnienia. Zwykłego człowieka ZUS na kazdym kroku kontroluje. Im si e nie chce pracować po prostu. W innych miastach sa oddziały gdzie sa pacjenci leżący, u nas tylko OIOM, więc tak naprawdę w nasyzm szpitalu to sie nie napracowywuja zbytnio. A jak im nie pasuje to do Biedronki niech ida-zobacza co to znaczy praca
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 10:05
~brew
ahahahahahahahahahahahahahahah
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 09:20
~Lucjusz
Jednym słowem #Dobra Zmiana!
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 08:04
~Bimbom
Jako były pracownik szpitala wiem , że panowie starostowie zawsze po przegranych wyborach samorządowych natychmiast byli pacjentami np. kardiologii. Wiadomo po co chorowali , aby z czystej miłości do kochanej ojczyzny pobierać zasiłek chorobowy jakiś czas. Pan dyrektor także, z miłości do szpitala ma pewne osiągnięcia w tym zakresie.
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 07:38
~obywatel
pielęgniarki nie mają prawa chorowac niech prokuratura skontroluje zasadność pobytu niektórych chorych w szpitalu i zastanowi się kto generuje koszty ja pół roku czekam na wizytę u kardiologa a drugi położy się w szpitalu i ma zrobione wszystko
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 06:22
~Zwykły czlowiek
Zwykły człowiek jak idzie na zwolnienie po kilku dniach ma kontrolę a tu jak to było jednym można i reszcie Nie? Bez zensu
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 05:25
~jan
.... a co na to panowie z Komitetu Wojewódzkiego Partii potocznie zwanego Zarządem Regionu ?... gdzie jest pan Kaczmarek taki czuły na krzywdę zadawaną przez niedobrą władzę ludowi pracującemu ?
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 02:15
~Emigrant
Każdy polski rząd jest bandycki.jak polityk smrodu narobi idzie na zwolnienie szeptany świnie a pielęgniarek się podłe wieprze czepiać.Polska pseudo raj.
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 00:06
~Pycha kroczy przed upadkiem
Czasy innne metody postepownIa znane PRL. Panie pielęgniarki trzymacie się i szacun.
+0-0
Czwartek, 26 lipca 2018 r. godz. 00:05
~horror
Nasze pielęgniarki maja dar bilokacji.Mają odpowiadać za coś czego nie zrobiły,bo piel ęgniarkom nie wolno chorować.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 23:54
~Florencja
Prokuratorom marzy się komuna.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 23:45
~LujPolarny
Nie spodziewałem się że kiedykolwiek to powiem ale...Brawo prokuratura!
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 22:56
~Ja
Do stalowiaka-przeciez to lekarze lecza.a nie pielegniarki. Wiec dlaczego wypisuja lekarze pacjentow ze szpitala? Czyzby lekarze zastrajkowali? To dlaczego na lekarzy dyrektor prokuratury nie nasle?. Kazda z chorujacych pielegniarek juz co najmniej raz byla szczegolowo przeswietlona przez ZUS. I zus nie znalazl nieprawudlowosci.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 22:53
~1223112345
bardzo dobrze , rozpiep.zyć bandę lekarzy, sędziów i innych "oligarchów" mających władzę i pieniądze. Ręka ręke myje mam nadzieję już niedługo. Nie pasuje praca...można ją zmienić, mamy tak niskie bezrobocie a pracy pełnp
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 22:52
~Iga
Do jo-te 500 pielegniarek nie jest z jednej placowki tylko z calej poludniowo wschodniej Polski. I to nie od 1 lekarza sa zwolnienia tylko od kilkudziesieciu pracujacych w roznych miejscach,glownie od specjalistow
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 22:50
~Ja
Neqq i polak-Ukrainki nigdy u nas nie podejma pracy z 2 powodow. Po pierwsze-ich dyplomy w Polsce sa niewazne, musza skonczyc najpierw polskie studia. Po drugie-maja paszporty biocentryczne na ktore bez wizy moga jechac na Zachod na 3 miesiace bo tam ich dyplomy sa automatycznie uznawane
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 22:44
~Iga
Pieknie rzad mowi o podwyzkach. Tylko te pieniadze co nam chca dac to my juz od lat mamy. Tylko ze byly one dodatkiem(raz wyplacanym a raz nie)a teraz beda wlaczone do grupy. Czyli nadal bedziemy mialy to co mialysmy,ani zlotowki wiecej. Jako dodatek bylo 1600 a do grupy z tego wlacza zaledwie 1100. Oczywiscie sa to pieniadze brutto.Czyli jestesmy w plecy 500 zl.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 22:37
~Ja
Jakie narazanie zycia pacjenta? Przeciez lekarz leczy a opiekunka moze wykonac toalete i zmienic pampersa. Lekarz ma tez prawo zrobic zastrzyk ,pobrac krew,podac leki. Na studiach mieli praktyki pielegniarskie. Poza tym ze wszystkich szpitali chorych jest 1/5 zatrudnionych,pracuja nadal 4/5. Obecnie bardziej bolesne bedzie jak pielegniarki przestana dorabiac w 2-3 miejscach i ogranicza sie tylko do swojego podstawowego stanowiska. Wtedy okaze sie ile naprawde pracuje w Polsce pielegniarek. Co najmniej polowa placowek bedzie musiala byc zamknieta. Sredni wieku polskiej pielegniarki to 56 lat i co najmniej 35 lat pracy. Od 1.10.17 do 31.12.17 odeszlo na emerytury 11 000 pielegniarek.do 2021 odejdzie kolejnych 56 000. A zarejestrowanych jest jakies 200 000 co nie oznacza ze tyle pracuje.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 22:31
~pit
poczekajcie pisowskie zdradziejskie moedy do jesieni ... nauczyciele rolnicy policja sedziowie pielegniarki ..przyjada do warszawy a gornicy nie przyjada bo rzad ich sie boi i pompuje nasza kase..
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 22:22
~NN
Trzymajcie się dziewczyny ,nie pękajcie przed tym represyjnym systemem totalitarnej już władzy.Działania prokuratury z góry nastawione są na zastraszanie.JUŻ BYŁ JEDEN CO CHCIAŁ W KAMASZE WYSYŁAĆ LEKARZY.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 22:15
~hejt
ty narodowiec ciemny ludzie wiesz co to jest KONSTYTUCJA??? to pogadamy
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 22:14
~Ja
To jest mobbing i stalking. Celowe zastraszanie chorych osob.kto bedzie badal chore pielegniarki? Prawnik,ogrodnik a moze sprzataczka? Dlaczego prokuratura nie sprawdzala lekarzy? Dziewczyny,trzymajcie sie. Nie zwolnia was bo jestescie w wieku ochronnym,przedemerytalnym.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 22:07
~O2kategorki
Brawo Panie Pielegniarki dosc egoizmu ,zasłużyłyście na godną płacę
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 22:01
~RSO
POLICYJNE PANSTWO PIS tego zesmy sie doczekali... agdzie sa NSZZ SOLIDARNOSC AZ TAK JAST DOBRZE W POLSCE ZE OD 3 LAT NIEMA SOLIDARNOSCI???????
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 21:41
~pacjent
tym paniom co nadal sa na L4 ogromny szacun!!!!
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 21:39
~nnn
i niech kontrolują, jeśli pielęgniarki stracą to zrezygnują z pracy, polecą do kraju gdzie się je szanuje, a szpital w st w nadal zostanie bez pielęgniarek tylko w większej liczbie braków. skoro ceny w sklepach są na poziomie unii to i płace takie być muszą. to chyba bardziej jak logiczne
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 21:26
~Ja
Jestem pewna że ani jedno zwolnienie nie było naciągane, przecież te pielęgniarki to same stare babki i niczym się nie różnią od swoich pacjentów którymi się opiekują w oddziałach, chorują tak samo tylko jak widać nie należy się im dobra opieka, a przecież też płacą składki.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 21:12
~Nika
A co robił dyrektor przed L4 pielęgniarek. Jak zabezpieczał personalnie opiekę. Kiedy prokuratorzy wezmą się za dyrektorów którzy w ramach oszczędności zatrudniają minimalnie pielęgniarki,diagnostyka,lekarzy,salowe.Kto sprawdzi pseudo oszczędne przetargi, gdzie sprzęt jest wątpliwej jakości i żeby coś zrobić używa się kilku zamiast jednego.Wreście kiedy pacjent i rodzina weźmie odpowiedzialność za przyjmowanie leków, właściwa opiekę nad rodzicami przez dzieci i szereg innych jeszcze rzeczyzaleznych od decydentów na wysokim szczeblu decydujących tym kto ma leczenie a komu się nie należy.Gdzie są prokuratorzy w obliczu łamania konstytucyjnego, ro dziwnego łamania prawa
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 21:07
~niezalogowany
do ja 23 ten wpis to jakieś nieporozumienie
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 21:05
~olaf
do Joanny ty sie kobieto połóż na wewnętrznym albo na neurologii to wtedy będziesz mogla pisac czy pielęgniarki to nieroby
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 21:04
~duszek
nareszcie dobra robota :)
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 21:03
~Narodowiec
Za rządów PO wszystkim kazano zaciskać pasa,wydłużono wiek emerytalny zabrano nasze pieniądze z OFE ,i nie było dyskusji.Gdzie była demokracja,nikt nie skarżył w Brukseli.Za to bogacili się złodzieje kosztem uczciwych ludzi.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:57
~królewna
do eskulapa ty eskulap masz racje pielęgniarki nie maja kiedy sie przebadac to powinny na zwolnieniu skorzystac z tej mozliwosci nauczyciele maja na to rok urlopu zdrowotnego i nikt im nie zarzuca narazenie uczniów na mniejszą wiedzę
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:57
~niezalogowany
Do Etyk jak lekarze odeszli od łóżek to karnie nie odpowiedzieli. Bądź sprawiedliwy.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:56
~Marzena
Dziwią się że ludzie ciężko pracujący się oburzają ,bo jedni ciągną ile się da,a ktoś inny musi tyrać całe życie i dostanie 100zł podwyżki.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:53
~Jt
Do tych co piszą komentarze negatywne dla zasadności zwolnień. Kto dziś może powiedzieć że nic mu nie dolega? Więc się odczepcie od pielęgniarek, a lepiej popatrzcie bardziej krytycznie na to co się wokół dzieje.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:52
~ja 32
do etyk pielęgniarki narażają życie pacjenta?przecież lekarze lecza a i zastrzyk potrafią podac a zeby pampersa zmienic to tez studia są nie potrzebne to dlaczego taka nagonka ze pielęgniarki narazaja zycie pacjenta skoro to od nich zalezy to moze trzen ba. lekarzy zwolnic?
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:50
~Chory
Niektórzy są chorzy z urojenia ,a potrzebujący nie zawsze .
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:48
~HUGO BOSS
@rekonwalescenta: Człowieku nie masz pojęcia o pracy pielęgniarki to zamilcz a straszenie prokuratorem...oj jak bardzo się boją -chyba ciebie -śmieszne
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:46
~ ja 23
jak sa takie komentarze jak pisze polak to niech się ludzie nie dziwia ze pielęgniarki sa opryskliwe
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:33
~niezalogowany
do Rekonwalescent - niemożliwe żeby lekarz nie odróżnił człowieka zdrowego od chorego.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:31
~antykomunista
Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości czy komuna wróciła i to w najgorszej bolszewickiej postaci? Jak tu się będzie miała tajemnica lekarska, ochrona danych osobowych?
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:30
~Joanna
I bardzo dobrze nieroby ciągle chcą podwyżek wiecznie im mało a robić im się niechce niech wylapia te zwolnienia lewe niech potraca im z 3 miesięczne wynagrodzenia
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:29
~Obserwer
@Bodek : Uczciwy człowiek nie obawia się kontroli i śpi spokojnie.Skończyć z tymi przywilejami.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:26
~eskulap
z dużej chmury mały deszcz, albo inaczej strachy na lachy. Przypuszczam, że większość zwolnień (jak nie wszystkie) zostały wystawione na podstawie wywiadu lekarskiego. Czyli co panią boli? I odpowiedź pacjentki- panie doktorze, to, to,i to. Lekarz na podstawie osłuchania stetoskopem, zajrzeniem w źrenice, przeprowadzonymi badaniami palpitacyjnymi ( w zależności od choroby) określił jednostkę chorobową i wystawił zwolnienie ( być może również receptę). I na tym koniec. Żadnych badań diagnostycznych (obiektywnych dokumentów) które zaprzeczały by takiej chorobie lub ją potwierdziły. Zresztą tak jest na co dzień w naszej służbie zdrowia. Jeżeli byłyby jakieś dokumenty które nie potwierdziły by choroby, to raczej należałoby pociągnąć do odpowiedzialności lekarza ( albo niedouczony, albo w jakimś wiadomym sobie celu potwierdzał nieprawdę wystawiając zwolnienie). Pacjent nie jest lekarzem żeby weryfikować zasadność wystawienia zwolnienia. Tak więc, gdy pielęgniarka powtórzy to wszystko co powiedziała lekarzowi ( że bolało ją tu, tu i tu) policjantowi, czy też prokuratorowi- to w jaki sposób policjant, czy też prokurator stwierdzi że takie objawy nie wskazują na chorobę wynikającą ze zwolnienia. Nawet jakby w obecności policjanta czy też prokuratora był inny lekarz, to nie jest w stanie zweryfikować, czyli podważyć zwolnienia. Po za jednym przypadkiem, gdy pielęgniarka przyszła do lekarza i powiedziała . Panie doktorze, boli mnie tu, tu, tu, tu, tu,tu, tu. O to dobrze pani trafiła bo jestem lekarzem od siedmiu boleści
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:26
~Przesłanie od proroka
Ludzie apeluje o to abyśmy się wzajemnie milowali tak jak nas umiłował Bóg obecnie Polak walczy z Polakiem no pielęgniarki z panem surmaczem a powinni walczyć z Unią europejską ta Unią która chce nam wprowadzić prawo szariatu zjednoczonych się nie dzielmy bo polscy w wojnie z Niemcami do których lata gerdorf walczyli razem
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:25
~Etyk
Narażenie życia pacjenta to jest przestępstwo.Nie robi się tak kosztem chorych ludzi.Powinny za to odpowiedzieć karnie.To jest po prostu sprawiedliwość .Dlaczego innych można skontrolować,a służbę zdrowia to już nie !Ewidentne oszustwo nas wszystkich.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:18
~Rekonwalescent
@jt:To nie jest wina lekarza,że wystawił zwolnienie tylko udających chore i oszukujących pielęgniarek.Po podwyżkach cudem wyzdrowieją?
+1-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:15
~Stary komunista
Nawet nam w latach 60 nie przyszło do głowy aby prokurator zawracał sobie dupę jakimiś zwolnieniami. Widać ci obecni katolicy i demokraci przerośli nas o głowę w swojej głupocie. Szczęść Boże komunistom.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:14
~bu bu
jestem za pielęgniarkami one walczą o godny y zarobek ...niech ktoś z tych pyskaczy spędzi noc w szpitalu a zmieni zdanie .
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:08
~Neqq
Nie chcecie pielęgniarek z polski znajdą się Ukrainki tylko co wam wstrzykną w wasze durne umysły to tego już nie wiem.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:07
~Polak
Do pracownik większość mieszkańców miasta nie jeździ na wakacje to pielęgniarki też nie muszą jeździć Ukrainki są bardziej zdyscyplinowwne od polek a pan dyrektor dobrze robi
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:03
~Pacjet
A gdzie jest zus jak zwykły człowiek zachoruje to kontrol jest na drugi dzien przetrzepac dokladnie mam na mysli pielegniarki bo chodzą jak gwiazdy
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 20:00
~pracownik
co w tym szpitalu sie dzieje nawet dyrektor decyduje czy pielęgniarki mogą iść na urlopy trzeba pisac podania i udokumentować gdzie się wyjeżdża dyrektor decyduje czy pielęgniarki moga jechac na wczasy czy nie
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 19:56
Bodek
@wraca nowe. Przepisy pozwalają pracodawcy na kontrolę zwolnienia L4. Nie pozwalają tylko na orzekanie o stanie zdrowia pracownika w jego trakcie. Nie każdy też wie, że kontrolujący powinni mieć z sobą upoważnienie od zlecającego kontrolę, oraz że z takiej kontroli powinien być sporządzony protokół.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 19:55
~oliwier
no to teraz to juz w prokuraturze 10lat się sprawy będą ciągnąć bo będą się zajmować pielęgniarkami a te pozostałe się przedawnia
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 19:53
~oliwier
to jest zastraszanie pielegniarek lekarz jak jest nieobecny to go nikt nie kontroluje
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 19:51
~olaf
a jak dyrektor byl na zwolnieniu to tez go podejrzewali?bo dziwnym trafem wyzdrowial i wrucil na swoje stanowisko cenzura jak za komuny
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 19:49
~mieszkanka
czyli beda dolki kopac pod lekarzami co zwolnienie wypisali no to tylko patrzec jak lekarzy braknie bo nikt nie lubi mobingu
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 19:43
Bodek
I bardzo dobrze, bo sprawa jest conajmniej podejrzana. Ktoś te zwolnienia przecież wystawił.
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 19:23
~Jacenty
Co jeszcze CBŚ CBA WSI i co tam jeszcze mają wszystkie służby wykorzystają.Mściwoś tej hołoty nie ma granic
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 19:11
~jo
o tak tak przetrzepać te grupowe zachorowania
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 19:11
~Pikus
Prokurator ma wykształcenie prawnicze uzyskane w komunistycznym kraju Myślenie i inwigilacja pozostało z tego okresu A sąd rejonowy będzie miał więcej roboty
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 19:09
~Kacper
Dyktatura pisowskie - komunistyczna Tak działali kiedyś komuchy A teraz piso komuchy !!! Dajcie człowieka !!! Znajdzie się paragraf
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 19:05
~xXx
Tak myśle - zagłosuj na PO cymbale to będziesz mieć raj na dupie :D Niektóre inteligenty takie jak ty dopiero teraz zauważają, że rząd jest do dupy... A jak PO rządziło to nie było nic.... Ciekawe czy dalej byś cieciu chciał zarabiać 1200 zł na najniższej krajowej :) O ile w ogóle miałeś wtedy prace... Jest też opcja, że byłeś wtedy plemnikiem...
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 18:59
~tak myślę
jednym słowem ,-macie co chcecie" tylko nie zapomnijcie o tym przy najbliższych wyborach!
+0-1
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 18:29
~wraca nowe
Za komuny jeszcze komisje ludowe kontrolowały czy pacjent na L4 jest w domu. Wszystko jak towarzysze nakazali. Żałosna i biedna ta Polska robi się z każdym dniem. Stajemy się pośmiewiskiem już nie tylko Europy. Dokąd oni nas prowadzą?
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 18:02
~stalowiak
I bardzo dobrze, trzeba zbadać tą "epidemię". Dziesiątki jeśli nie setki osób musiały opuścić szpital! Także z kardiologii inwazyjnej. I co dalej będzie się ściemniać że "pacjent jest najważniejszy" ?
+1-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 17:55
Zbigniew
cały ten system jest do zaorania. to takie babranie się w gównie, które nigdy nie będzie róża a jakimś szambem co najwyżej. Służba zdrowia w tym kraju jest jak ten kraj "dziki"
+0-0
Środa, 25 lipca 2018 r. godz. 17:08
~Jt
To jest chore, prokurator weryfikuje lekarza. To jest możliwe tylko w kaczlandzie.A może Ziobro zbada zasadność choroby Kaczyńskiego.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.