Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 13 grudnia 2018 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
 Wiadomości lokalne
» Most na Bukowej po przebudowie
» Stalowa Wola stroi się na święta
» By być lepszym 2... - szkolenia dla profesjonalistów
» WiFi w Bojanowie
» Stany siódmą najpiękniejszą wsią
» Komunikat MZK
» NaprawmyTo.pl do naprawy?
» Budynek PSP nr 9 w Rozwadowie przejdzie audyt energetyczny
» Jakie gazety czytają w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli?
» Chór Puellarum Cantus - Złote Anioły
» Program Przebudowy Dróg: które gminy z dofinansowaniem?
» COP24: Jaka przyszłość czeka komunikację miejską w Stalowej Woli?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Stalowowolska Wigilia Miejska
» Wigilia w Stalowej Woli
» Wielka Wojna nad Dolnym Sanem
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stalowa Wola na COP24
»Stalowa Wola na COP24
»Otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej w Stalowej Woli
»Stalowa Wola: otwarcie lodowiska w stylu retro
»Rada Miasta 2018-2023
»100-lecie Niepodległej w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 12:25     /Magdalena Rodecka/
Jerzy Kwieciński ministrem inwestycji i rozwoju w rządzie Morawieckiego!

Pochodzący ze Stalowej Woli dr Jerzy Kwieciński, ekspert w zakresie rozwoju przedsiębiorczości został ministrem inwestycji i rozwoju w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Pochodzący ze Stalowej Woli dr Jerzy Kwieciński, ekspert w zakresie rozwoju przedsiębiorczości został ministrem inwestycji i rozwoju w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Fot. Jacek Rodecki
Pochodzący ze Stalowej Woli dr Jerzy Kwieciński, ekspert w zakresie rozwoju przedsiębiorczości został ministrem inwestycji i rozwoju w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Wcześniej był wiceministrem ds. rozwoju. To ogromne wyróżnienie dla naszego miasta!

W południe prezydent RP Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w składzie w składzie Rady Ministrów. Na godzinę 13:30 zaplanowano pierwsze posiedzenie.

- Jest dla nas sprawą najwyższej wagi budować Polskę silną, bezpieczną na granicach zewnętrznych i wewnątrz kraju, bezpieczną finansowo. Chcemy łączyć gospodarkę ze społeczeństwem - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Dr Jerzy Kwieciński jest ekspertem w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, absolwentem i doktorantem Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. W 1996 roku ukończył studia MBA. Pracował jako nauczyciel akademicki i pracownik naukowy na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, prowadził projekty badawczo-rozwojowe na rzecz przemysłu. W latach 1993-2004 pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, gdzie zarządzał ponad 50 różnymi programami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej, o łącznej wartości około 600 milionów EUR. W latach 2003-2005 był prezesem Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości. W latach 2005-2008 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Od 2008 roku jest prezesem zarządu Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości oraz wiceprezesem zarządu Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości. Doradca Banku Światowego, Przewodniczący Konwentu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, członek Narodowej Rady Rozwoju.

Zobacz więcej:
- Encyklopedia: Jerzy Kwieciński

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 12 stycznia 2018 r. godz. 18:31
~San rozw
Nad Sanem rozkopane jak pod sadzenie ziemniaków . Teens człowiek jest nieodpowiedzialny . Ludzie go nie wybrali , wybrali go kibole bo wykorzystał temat na który nie chciał się zgodzić Ślęzak który z głową rządził w tym mieście. Przed wyborami wszyscy kibice nie patrzyli na dobro miasta tylko na obiecanki śmiesznego kudłacza który w życiu nie miał do czynienia z pracą . A tak świetnie pisze o tym w CV :) wszędzie tylko dyrektor :) Szkoda tego miasta ale myślę że jego zmiennik go rozliczy . Jego i tych przydupasow z rady miasta . Rozliczy też mianowanych dyrektorów np żłobka ktory nie wiadomo dlaczego została tam osadzona
+0-0
Piątek, 12 stycznia 2018 r. godz. 15:38
manukun
@marek Raczysz żartować. Nadbereżny najlepszym prezydentem? Pominę zadłużenie miasta na kwotę ponad 100 mln zł w ciągu jednej kadencji przy praktycznym braku kluczowych inwestycji. Tracimy jako miasto 3 projekty na poziomie województwa. Pierwszy: modernizację linii kolejowej z Rozwadowa do Przeworska - kasa pójdzie na linię Padew-Mielec-Dębica. Drugi: terminal przeładunkowy na tzw. szerokim torze - "nasz" w Hucie Deręgowskiej nie powstanie, województwo rozwija ten w Hucie Baranowskiej pod... Mielcem. Trzeci: marszałek i prezydent stwierdzili, że most na Sanie i 150 mln zł niepotrzebne, więc zrezygnowali z jego budowy. Dzięki temu środki można było przesunąć na budowę mostu do... Mielca. To wszystko w ramach dobrej współpracy Nadbereżnego z Ortylem. Gratulacje. Mamy doskonałego prezydenta, który strategiczne inwestycje zamienia na dotacje do placów zabaw.
+0-0
Piątek, 12 stycznia 2018 r. godz. 14:36
~Bonifacy
Czy on pochodzi od tych kwiecinskich co było ich jak mrówkow ? Tam w rodzinie jest był radny i cała rodzina co miała pomoc od kościoła w czasach PRL-u ,czy z tych od kantorów ? Pytam z ciekawości bo tylko o tych słyszałem
+0-0
Czwartek, 11 stycznia 2018 r. godz. 17:59
~ruta
"marek" zmierz sobie temperaturę ciała bo gadasz od rzeczy. Ludzie pod wpływem wysokiej temperatury plotą byle co tak jak tobie się zdarzyło.
+0-0
Czwartek, 11 stycznia 2018 r. godz. 17:45
~bbb
Jaki nie byłby temat,to piszecie głupoty.A ja choć jestem antyPiS,to gatuluję panu Jerzemu Kwiecińskiemu,bo mądry facet i nie odcina się od miejsca urodzenia.
+0-0
Czwartek, 11 stycznia 2018 r. godz. 13:50
~Adam
@gepard. wiesz ze najszybsze zwierze jest wlasnie gepard ,ale tylko kilkanascie sekund :) . Jeszcze do Xyz masz racje ci powslowie nie zasluguja na to zeby pisac ich imiona u nazwiska z wielkiej litery :D pozdro milego dnia
+0-0
Czwartek, 11 stycznia 2018 r. godz. 11:41
~gepard
japa tygryski haha z totalnej opozycji :D
+0-0
Czwartek, 11 stycznia 2018 r. godz. 05:08
~Dodge
Do Marek :pisowska wazelina z DUŻEJ BECZKI
+0-0
Czwartek, 11 stycznia 2018 r. godz. 00:16
~Xyz
Chyba ty sie kompromitujesz razem z kryska pawlowic i jaroslawem
+0-0
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 22:01
~@ mira
Przypominam Ci że w trakcie poprzedniej kadencji Sejmu Twój (jeszcze nie "pisowski") Trybunał Konstytucyjny uwalił kilkadziesiąt uchwał rządu PO-PSL, jako niezgodnych z konstytucją ;) Kto tu łamie prawo i konstytucję? :D nie wklejaj głupot z internetu, bo się totalnie kompromitujesz
+0-1
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 20:31
~Mira
Będzie w tej sprawie jakiś protest opozycji? Kartoniki, gąsienice, może jakieś kolejne wandalizmy i paćkanie farbą hasełek na chodnikach? Tak! Beda protesty do czasu kiedy PiSowscy aparatczycy beda jawnie lekcewazyc prawo i lamac polska Konstytucje!!
+0-1
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 19:54
~@Marek
.Łubu-dubu ,Łubu-dubu.
+0-1
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 16:44
~Stalowiak
My mieszkańcy Stalowej Woli jesteśmy z Pana dumni.Wielkie gratulacje !
+0-0
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 15:33
~ania
Dzidek ,czy Ty jesteś naprawdę taki głupi,czy tylko udajesz głupiego
+0-1
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 15:04
DzidekzCzarnieckiego
Do Ania,a co pewnie myślałaś że Cię będzie bajerowal i molestowal,to se karierę zrobisz?
+1-0
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 14:43
~marek
PAN PREZYDENT LUCJUSZ NADBEREŻNY TO NAJLEPSZY PREZYDENT NASZEGO MIASTA W HISTORII STALOWEJ WOLI.
+0-0
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 12:17
~@ zonta
"zaniedbywanie niektórych dzielnic miasta"? ty się z osłem na mózgi pozamieniałeś? To dzieki prezydentowi zaniedbanie dzielnice i osiedla, które od lat czekały na remonty są odnawiane. Nie kłam bezczelnie płatny propagandzisto opozycyjny!
+0-1
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 11:36
~Historia
Dajcie ludzie spokój prezydentowi, bo naprawdę mało jest rzeczy do których można się przyczepić. Mamy dobrego, kompetentnego człowieka i niezłego organizatora. Zmieniać to trzeba naszą sztandarową firmę, bo szkoda zakładu i ludzi. Jeśli dalej będzie zastój, to niebawem nie będzie co zbierać. Wśród w ostatnich miesiącach obejmujących funkcje uzdrowicieli, część może nawet nie wie czym się zajmuje. Ludzie mocno ustawieni na kasę, ale nie na robotę.
+0-0
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 10:28
~ania
żeby dom sobie wybudować to nie trzeba być ministrem,a swoją drogą Cisek to wyjątkowo niesympatyczny facet.Miałam okazję kiedyś z nim mieć nieprzyjemność,gbur i zarozumialec.
+0-0
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 10:12
~zonta
Do 'olpik" dorzucić trzeba zaniedbywanie niektorych dzielnic miasta, ulic, brak infrastruktury dla budownictwa indywidualnego, brak terenów pod to budownictwo, nachalna propaganda sukcesu(analogiczna jak rządowa!!)Jest to człowiek niedojrzały emocjonalnie a przede wszystkim rządny pokazywania się przy byle okazji. Ten blichtr stosowany na każdym kroku poraża nawet jego przybocznych. To słynny z tzw. "dobroci" dla swoich filantrop. Twórca niekonczących wydatków bieżących budżetu!
+0-0
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 08:49
~Moped
Dobre wiadomości dla Stalowej Woli!
+0-0
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 08:15
~ada
dzidek z czarnieckiego Czepiło się g...no statku i mówi płyniemy.
+0-0
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 03:28
~janka
Właściwy na właściwym. Gratuluję.
+0-0
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 00:42
~ania
A ja jestem pełna uznania dla Ministra Jerzego Kwiecińskiego .pochodzi z licznej rodziny,wszystkie dzieci pracowite i zdolne,do sukcesów doszły własna pracą,choć się nie przelewało.
+0-0
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 00:07
~@hmmm
Nie będę komentować twojego wpisu - nie jestem psychiatrą!
+0-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 22:16
~olpik
Nasz prezydent cały czas bredzi o sukcesach swojej ekipy: 1. zadłuzenie miasta prawie na 100 milionów złotych 2 przerost zatrudnienia w magistracie o 84 osoby 3 Misiewicze w spólkach podlegających miastu 4 brak inwestycji dla miasta 5 brak nowych miesjc pracy poza urzedem miasta obsadzonymi przez swoich 6 brak obwodnicy Stalowej Woli 7 brak terenów pod budownictwo mieszkaniowe
+0-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 21:27
~hmmm
nie ma to jak opozycyjny hejcik... ale czego o ostatnich korupcyjnych zatrzymaniach nie piszą, to nie wiem...
+0-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 21:27
~Dlaczego?
Kiedyś to z Jurkiem byliśmy dobrymi kolegami. On wyjechał do Warszawy i robi karierę a ja cały czas przepracowałem ciężko w HSW S.A. Przyszła Dobra Zmiana twojego rządu, zmienili na warszawski zarząd i zaczęli bez opamiętania za nic zwalniać tak jak jak i mnie. Dziś jesteś Ministrem a my nie mamy się nawet do Ciebie jak zwrócić nawet o dobre słowo. Dlaczego? Kolega bezrobotny, kolega minister,
+2-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 20:12
~hahaha
do Rycho: nie o tego Janusza Ciska chodzi.
+0-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 18:29
DzidekzCzarnieckiego
Jerzy znamy sie ze szkoly,nie zapomnij o kumplu.
+0-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 17:34
~Adam
Mi sie ta rekostrukcja podoba nawet wytnie die prawica miedzy soba , juz gazeta polska na dude jedzie. A jeszcze Antek nic nie mowi ale jak sie odezwie to moga byc jaja .
+0-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 16:51
~Rycho
Oby tak szybko nie skończył jak były wicemimnister MSZ Janusz Cisek... też ze Stalowej Woli.. no ale dom zdążył sobie wybudować ..
+1-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 15:59
~@ zmiano
Oj, chyba się zdziwisz i to już niebawem...
+0-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 15:57
~Rica
@niesiolowski wszyscy pójdziecie jutro po krakowskim przedmieściu w ochronie tysiąca Policjantow i będziecie ubliżać reszcie narodu wyzywając ich od najgorszych w imię miłości bliźniego?
+1-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 15:26
~zmiano
i co nam z tej zmiany i nominacji? bedą nowi inwestorzy i miejsca pracy w STW? Czy tylko mamy się "cieszyć"...no właśnie z czego?
+2-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 14:49
~do Pisior
Zwłaszcza jak Pan Prezydent wydymał ministra wojny Antka.
+0-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 14:42
~Stalowiak
Równy z niego facet! Chodziłem z nim do szkół. Gratulacje Jerzy , Panie Ministrze... !
+0-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 14:35
~Antoni
wczoraj zapadały decyzje w sprawach personalnych Zarządu HSW bez udziału samorządu i posła z przyszłym prezesem PGZ
+0-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 13:44
~Pisior
Kolejne dobre posunięcie, ci z PO znowu spać nie będą mogli. Kaczor kolejny raz ograł opozycję, oby tak dalej i do przodu. Aż miło się czyta i słucha jak plują na pisiorów z zazdrości i własnej nieporadności.
+0-3
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 13:12
~10.2.37.78
@allo naradzie to Ty się plujesz, prowokujesz innych jakie to Pisowskie.
+1-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 13:12
~Jacenty
Dla mnie to cały czas jest ten sam ch....tylko opakowanie się nieco zmienia
+2-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 13:02
~allo
No jeszcze nie plujecie aż dziwne że jad jeszcze nie wylewa się.
+0-3
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 12:42
~Hanna P.
Gratulacje dla Pana Jerzego.
+1-1
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 12:37
~Niesiołowski
Będzie w tej sprawie jakiś protest opozycji? Kartoniki, gąsienice, może jakieś kolejne wandalizmy i paćkanie farbą hasełek na chodnikach?
+0-2
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 12:30
~Kolega z hali HSW
Jurek!! Gratulacje!
+0-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2018 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.