Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Encyklopedia Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
 Hasła alfabetycznie
A | B | C | Ć | D
E | F | G | H | I | J
K | L | Ł | M | N | O
P | R | S | Ś | T | U | W
X | Y | Z | Ź | Ż
 Czy wiesz, że..?
Czy wiesz, że w latach 70. XX wieku Huta Stalowa Wola pokrywała blisko 50 % zapotrzebowania rynku krajowego na specjalistyczne maszyny do robót ziemnych i transportowych?
 Ostatnio dodane
» Park Miejski
» PARK 24
» Obiekty sportowe
» Boiska Orlik
» Stadion Sportowy San
» Stadion lekkoatletyczny MOSiR
» Stadion piłkarski MOSiR
» Nepelski Krzysztof
» Markowska Alfreda
» Sarna Józef
 Najpopularniejsze
» Huta Stalowa Wola
» Rosiński Grzegorz
» Ruciński Modest
» Steczkowska Justyna
» Sangare Omar
» Niemczycki Zbigniew
» Zakościelny Maciej
» COP - Centralny Okręg Przemysłowy
» Zamek Lubomirskich w Rozwadowie
» Jędruch Szymon
 Pomoc

W opracowaniu

Kwieciński Jerzy

Jerzy Stanisław Kwieciński - polski polityk, Minister Inwestycji i Rozwoju w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Urodzony 16 października 1959 roku w Stalowej Woli. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, której ojciec pracował w Hucie Stalowa Wola. Tu spędził dzieciństwo i lata młodości zdobywając podstawy swego wykształcenia, tu osiągał pierwsze sukcesy. Już w szkole podstawowej wyróżniał się wśród rówieśników będąc najlepszym uczniem w klasie. W 1978 roku ukończył renomowane Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Po maturze rozpoczął studia na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Materiałowej. Praktykę studencką odbywał w Hucie Stalowa Wola. W 1985 roku ukończył studia magisterskie, w 1991 roku obronił pracę doktorską. Po ukończeniu studiów był nauczycielem akademickim i pracownikiem naukowym Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Materiałowej, prowadził projekty badawczo-rozwojowe na rzecz przemysłu. W 1993 roku ukończył Podyplomowe Studium dla Menedżerów w Szkole Głównej Handlowej. W 1996 roku ukończył studia MBA prowadzone w Centrum Kształcenia Menedżerów przez konsorcjum Uniwersytetu RUCA z Antwerpii, Uniwersytetu Staffordshire w Wielkiej Brytanii, Wolnego Uniwersytetu z Brukseli (VUB) i Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 1993 - 2004 pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. Zarządzał ponad 50 różnymi programami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej o łącznej wartości około 600 milionów EUR w takich dziedzinach, jak rozwój regionalny, małe i średnie przedsiębiorstwa, restrukturyzacja i prywatyzacja przedsiębiorstw, sektor finansowy, inwestycje zagraniczne, promocje eksportu, organizacje biznesu, telekomunikacja, społeczeństwo informacyjne, pomoc publiczna i wielu innych. Uczestniczył w programowaniu, określaniu strategii i przygotowywaniu nowych programów i projektów oraz monitorowaniu i ocenie ich realizacji. Był doradcą w przepisach i procedurach dotyczących Phare i funduszy strukturalnych. Przygotowywał różne raporty, analizy i opracowania dotyczące różnych zagadnień życia społeczno-gospodarczego w Polsce i w Unii Europejskiej. Uczestniczył w wielu działaniach, mających na celu przyjęcie Polski do Unii Europejskiej. Współpracował z wieloma międzynarodowymi instytucjami finansowymi.

Od 1 maja 2004 do 1 grudnia 2005 roku był Wiceprezesem, następnie Prezesem Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości ukierunkowanego na wspieranie rozwoju polskich przedsiębiorstw i regionów w procesie integracji z Unią Europejską. Zajmował się kompleksowym doradztwem w zakresie działań inwestycyjnych, strategicznych, restrukturyzacyjnych, szkoleniowych związanych z przygotowywaniem projektów i pozyskiwaniem środków komercyjnych i unijnych na ich finansowanie.

Od 1 grudnia 2005 roku do 8 lutego 2008 roku pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Od 15 maja 2008 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Od 12 czerwca 2013 roku wybrany na trzyletnią kadencję przewodniczącego Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka.

Od 16 października 2015 roku członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie RP Andrzeju Dudzie.

9 listopada 2015 roku powołany na wiceministra w Ministerstwie Rozwoju w rządzie Beaty Szydło.

9 stycznia 2018 roku powołany na Ministra Inwestycji i Rozwoju w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Jest człowiekiem wszechstronnie wykształconym. Biegle włada językiem angielskim, zna język francuski i rosyjski. Posiada dogłębną wiedzę teoretyczną i praktyczne oraz wieloletnie doświadczenie na temat funkcjonowania Unii Europejskiej i funduszy unijnych, zarówno z poziomu instytucji unijnych, polskiej administracji publicznej, jak i sektora prywatnego i pozarządowego.

Często przyjeżdża do rodzinnej Stalowej Woli. Interesuje się rozwojem miasta i regionu. Bywa gościem spotkań i konferencji, podczas których dzieli się swą wiedzą i doświadczeniem, szczególnie z zakresu zagadnień związanych z Unią Europejską. Zapamiętany przez mieszkańców jako niezwykle życzliwy człowiek o wysokiej kulturze osobistej.

20 marca 2017 r. otrzymał tytuł "Ambasadora Stalowej Woli".

Jerzy Stanisław Kwieciński - Prezes Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości


Cytowanie i wykorzystanie informacji oraz zdjęć w publikacjach dozwolone za podaniem źródła. Dla tej informacji jest ono następujące

Stalowka.NET - Encyklopedia miasta Stalowa Wola,
https://www.stalowka.net/encyklopedia.php?dx=289


Dział Encyklopedii - Stalowka.NET

Stalowka.NET - Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.