Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Encyklopedia Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
 Hasła alfabetycznie
A | B | C | Ć | D
E | F | G | H | I | J
K | L | Ł | M | N | O
P | R | S | Ś | T | U | W
X | Y | Z | Ź | Ż
 Czy wiesz, że..?
Czy wiesz, że od 1 stycznia 1999 roku Stalowa Wola jest miastem powiatowym województwa podkarpackiego?
 Ostatnio dodane
» Markowska Alfreda
» Sarna Józef
» Zaborowski Franciszek
» Sibiga Jan
» Kącik Zakochanych w Parku Miejskim
» Osiedle Centralne
» Osiedle Poręby
» Osiedle Na Skarpie
» Osiedle Lasowiaków
» Osiedle Flisaków
 Najpopularniejsze
» Huta Stalowa Wola
» Steczkowska Justyna
» Zakościelny Maciej
» COP - Centralny Okręg Przemysłowy
» Rosiński Grzegorz
» Sangare Omar
» Zamek Lubomirskich w Rozwadowie
» Niemczycki Zbigniew
» Stalowa Wola
» Osiedle Rozwadów
 Pomoc

W opracowaniu

Kwieciński Jerzy

Jerzy Stanisław Kwieciński - Wiceminister ds. rozwoju, minister, członek Rady Ministrów. Prezes Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości. Ekspert Business Centre Club. Były wiceminister Rozwoju Regionalnego.

Urodzony 16 października 1959 roku w Stalowej Woli. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, której ojciec pracował w Hucie Stalowa Wola. Tu spędził dzieciństwo i lata młodości zdobywając podstawy swego wykształcenia, tu osiągał pierwsze sukcesy. Już w szkole podstawowej wyróżniał się wśród rówieśników będąc najlepszym uczniem w klasie. W 1978 roku ukończył renomowane Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Po maturze rozpoczął studia na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Materiałowej. Praktykę studencką odbywał w Hucie Stalowa Wola. W 1985 roku ukończył studia magisterskie, w 1991 roku obronił pracę doktorską. Po ukończeniu studiów był nauczycielem akademickim i pracownikiem naukowym Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Materiałowej, prowadził projekty badawczo-rozwojowe na rzecz przemysłu. W 1993 roku ukończył Podyplomowe Studium dla Menedżerów w Szkole Głównej Handlowej. W 1996 roku ukończył studia MBA prowadzone w Centrum Kształcenia Menedżerów przez konsorcjum Uniwersytetu RUCA z Antwerpii, Uniwersytetu Staffordshire w Wielkiej Brytanii, Wolnego Uniwersytetu z Brukseli (VUB) i Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 1993 - 2004 pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. Zarządzał ponad 50 różnymi programami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej o łącznej wartości około 600 milionów EUR w takich dziedzinach, jak rozwój regionalny, małe i średnie przedsiębiorstwa, restrukturyzacja i prywatyzacja przedsiębiorstw, sektor finansowy, inwestycje zagraniczne, promocje eksportu, organizacje biznesu, telekomunikacja, społeczeństwo informacyjne, pomoc publiczna i wielu innych. Uczestniczył w programowaniu, określaniu strategii i przygotowywaniu nowych programów i projektów oraz monitorowaniu i ocenie ich realizacji. Był doradcą w przepisach i procedurach dotyczących Phare i funduszy strukturalnych. Przygotowywał różne raporty, analizy i opracowania dotyczące różnych zagadnień życia społeczno-gospodarczego w Polsce i w Unii Europejskiej. Uczestniczył w wielu działaniach, mających na celu przyjęcie Polski do Unii Europejskiej. Współpracował z wieloma międzynarodowymi instytucjami finansowymi.

Od 1 maja 2004 do 1 grudnia 2005 roku był Wiceprezesem, nastęnie Prezesem Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości ukierunkowanego na wspieranie rozwoju polskich przedsiębiorstw i regionów w procesie integracji z Unią Europejską. Zajmował się kompleksowym doradztwem w zakresie działań inwestycyjnych, strategicznych, restrukturyzacyjnych, szkoleniowych związanych z przygotowywaniem projektów i pozyskiwaniem środków komercyjnych i unijnych na ich finansowanie.

Od 1 grudnia 2005 roku do 8 lutego 2008 roku pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Od 15 maja 2008 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Od 12 czerwca 2013 roku wybrany na trzyletnią kadencję przewodniczącego Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka.

Od 16 października 2015 roku członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie RP Andrzeju Dudzie.

Od 9 listopada 2015 roku wiceminister w Ministerstwie Rozwoju na lata 2015 - 2019.

Jest człowiekiem wszechstronnie wykształconym. Biegle włada językiem angielskim, zna język francuski i rosyjski. Posiada dogłębną wiedzę teoretyczną i praktyczne oraz wieloletnie doświadczenie na temat funkcjonowania Unii Europejskiej i funduszy unijnych, zarówno z poziomu instytucji unijnych, polskiej administracji publicznej, jak i sektora prywatnego i pozarządowego.

Często przyjeżdża do rodzinnej Stalowej Woli. Interesuje się rozwojem miasta i regionu. Bywa gościem spotkań i konferencji, podczas których dzieli się swą wiedzą i doświadczeniem, szczególnie z zakresu zagadnień związanych z Unią Europejską. Zapamiętany przez mieszkańców jako niezwykle życzliwy człowiek o wysokiej kulturze osobistej.

20 marca 2017 r. otrzymał tytuł "Ambasadora Stalowej Woli".

Jerzy Stanisław Kwieciński - Prezes Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości


Cytowanie i wykorzystanie informacji oraz zdjęć w publikacjach dozwolone za podaniem źródła. Dla tej informacji jest ono następujące

Stalowka.NET - Encyklopedia miasta Stalowa Wola,
https://www.stalowka.net/encyklopedia.php?dx=289


Dział Encyklopedii - Stalowka.NET

Stalowka.NET - Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.