Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 29 czerwca 2022 r. Imieniny: Pawła, Piotra, Salomei
 Wiadomości lokalne
» Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny pełnomocnikiem okręgowym PiS
» Komunikat MZK
» Jest areszt dla kierowcy audi. Podejrzany był już karany za szybką jazdę
» Mgiełki wodne ochłodzą latem
» Inwestycje pod lupą sejmowej podkomisji
» Jest szansa na kolejne osiedle mieszkaniowe
» Konstytucja na trasie: to naród stanowi o sile państwa
» Poseł Śmiszek: Lewica zadaje kłam, że Podkarpacie to konserwatyzm i prawica
» Zachwycające żywe obrazy uczniów ze szkoły specjalnej
» Pięć elektrycznych MAN-ów trafi do Stalowej Woli
» Cukrzyca i insulinoodporność - bezpłatne konsultacje
» Ścigali się samochodami. Doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty
Więcej » 
 Zasłyszane...
"COP to był wieli dorobek naukowy myśli polskiej. W tym okresie powstało 52 fabryki na polskich technologiach, 58 rozbudowano i zmodernizowano, utworzono 128 tysięcy miejsc pracy".
Prof. dr hab. Marek Jabłonowski, Uniwersytet Warszawski.
 Imprezy w mieście
» Zauroczony nie tylko Wietnamem
» Antologia godek lasowiackich
» Z lasowiackiej zagrody
» Dobre Granie Przy Fontannie - lipiec 22
» Kino Letnie - Lipiec
» Fotograficzne podróże w Muzeum Regionalnym
» Rysunkowo-Graficzna Szkoła Letnia ogłasza nowy nabór!
» Zapraszamy do udziału w wyjątkowym plenerze!
» Sokół: letnie warsztaty
» Poznaj dawne życie Lasowiaków na wystawie rzeźby Jana Puka
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Poseł Krzysztof Śmiszek w Stalowej Woli
»Poseł Krzysztof Śmiszek w Stalowej Woli
»Wycinka Puszczy Sandomierskiej
»Sikorski Model Show 2022
»Faraś w Wyścigu Górskim w Prządkach
»Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Poniedziałek, 2 czerwca 2014 r. godz. 10:37     /Anna Tomczyk/
Ruszył projekt stalowowolanina w "Polak Potrafi"

Projekt Michała Bisa na PolakPotrafi.pl został już uruchomiony. Stalowowolanin może już zbierać za jego pośrednictwem potrzebne na wyjazd do Libanu pieniądze.
Projekt Michała Bisa na PolakPotrafi.pl został już uruchomiony. Stalowowolanin może już zbierać za jego pośrednictwem potrzebne na wyjazd do Libanu pieniądze.
Fot. Jacek Rodecki
Michał Bis ze Stalowej Woli informuje, że uruchomiony został jego projekt "Śladami polskich inżynierów - 301Dc w Libanie". Za pośrednictwem portalu "PolakPotrafi" stalowowolanin chce zebrać pieniądze potrzebne mu na wyjazd do Libanu i zrealizowanie tam filmu dokumentalnego o polskich lokomotywach, które podbiły świat.

Pasjonat kolei ze Stalowej Woli potrzebuje 6 tys. zł, aby wyjechać do Libanu i tam nakręcić film o wyprodukowanych w latach 70. XX wieku, polskich lokomotywach 301Dc. To jego marzenie oraz misja społeczna - by jak mówi, promować polską myśl techniczną i historię kolei.

- "O trzech polskich lokomotywach wyeksportowanych do Libanu dowiedziałem się pięć lat temu za sprawą książki pana Terczyńskiego" - wspomina Michał. - "Zdobywając informacje na ich temat trafiłem m.in. do emerytowanych pracowników zakładów HCP Cegielski, którzy uczestniczyli w produkcji lokomotyw dla Libańskiej Kolei Państwowej" - dodaje.

Stalowowolanin poświęcił polskim lokomotywom w Libanie sporo czasu, a zdobyte informacje chce podsumować w 15 minutowym filmie dokumentalnym, który pomoże zrealizować mu zawodowy filmowiec. Trzy lokomotywy 301Dc są nadal sprawne i znajdują się w tej chwili w prowizorycznej hali na przedmieściach Bejrutu.

Jeśli uda się zrealizować film, zostanie on wyemitowany na antenie TVP Polonia. Michał Bis dzięki swoim czteroletnim staraniom załatwił wszystkie najtrudniejsze jego zdaniem formalności. Jedyną przeszkodą na drodze pozostają pieniądze. Stalowowolanin potrzebuje 6 tys. zł na zakup biletów z Warszawy do Bejrutu i z powrotem oraz opłacenie poleconego przez zaprzyjaźnionych Polaków w Libanie hostelu. Dodatkowym kosztem będzie wynajęcie auta z kierowcą, ponieważ w miejscu, gdzie będzie przebywał nie działa transport publiczny.

Pozostałe wydatki związane są z postprodukcją oraz zakupem materiałów takich jak licencja na muzykę i opłacenie wynagrodzenia dla profesjonalnego lektora, z którym Michał współpracował przy swoim poprzednim filmie. Bis zapewnia, że na swojej stronie internetowej 1435.pl, opublikuje pełny raport finansowy z dokumentacją wszystkich kosztów. Tym, którzy zdecydują się go wesprzeć oferuje wysłanie na e-maila kopię wydatków do weryfikacji.

Michał Bis zbiera środki na stronie swojego projektu za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl. Można tu oglądnąć film promujący projekt oraz dotychczasowe produkcje stalowowolanina. Znajduje się tu także dokładny opis planowanego wyjazdu i produkcji.

Aby wesprzeć projekt konieczna jest rejestracja na stronie polakpotrafi.pl ponieważ po udanym projekcie (przekroczenie kwoty 6 tys. złotych) będzie możliwa realizacja nagród, które wybiorą darczyńcy. Oodoby te otrzymają także raport wydatkowania środków, który będzie uwzględniał wszystkie przekazane pieniądze. Jeśli projekt nie przekroczy 6 tys. złotych pieniądze będą automatyczne zwracane przez operatora płatności (warunek udanego projektu).

Przypomnijmy, od wczoraj w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli można oglądać wystawę zdjęć Michała Bisa, która poświęcona została lokomotywom SU-45.

Zobacz więcej:
- Stalowowolanin w "Polak Potrafi"

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 3 czerwca 2014 r. godz. 11:32
~Artiist
Dokładnie i z tym nie ma jak zaradzić a liczba populacji naszych Polskich bocianów spada.
+0-0
Poniedziałek, 2 czerwca 2014 r. godz. 19:24
~buak,m.
moze czas wybrac Bisa na ministra,bo ten co jest teraz to nie odroznia lokomotywy elektrycznej od spalinowej,ma wiedze z podstawowki.
+0-0
Poniedziałek, 2 czerwca 2014 r. godz. 18:11
~poparlem..
temat jest wspaniały!!!! po wtopie z Pendolino nasz przemysł kolejowy powinien mieć poparcie zamiast importować obce z efektem końcowym takim samym jak stocznia...
+0-0
Poniedziałek, 2 czerwca 2014 r. godz. 17:24
~ItakMusiZostać
To prawda w libanie mordują nie tylko bociany ale i ludzi szczególnie młode osoby ! Brawo Michał młodzi powinni brać przykład z Ciebie :)
+0-0
Poniedziałek, 2 czerwca 2014 r. godz. 16:58
~lady ga ga
Gdyby każdy wpłacił 30 zł to wystarczy 200 osób aby zrealizować jego marzenie. Przeciętny nastolatek ma na facebooku minimum 200 znajomych więc przy odrobinie rozgłosu można w łatwy sposób ten cel zrealizować.
+0-0
Poniedziałek, 2 czerwca 2014 r. godz. 16:40
~Michał Bis
Szanowni Państwo otrzymałem dzisiaj około 100 zapytań jak wesprzeć projekt. Pozwolę sobie udostępnić instrukcje: "Aby wesprzeć projekt konieczna jest rejestracja na stronie polakpotrafi.pl ponieważ po udanym projekcie (przekroczenie kwoty 6 tys. złotych) będzie możliwa realizacja nagród, które wybiorą Państwo. Otrzymają Państwo także raport wydatkowania środków w formie pliku .pdf który będzie uwzględniał wszystkie przekazane pieniądze. Jeśli projekt nie przekroczy 6 tys. złotych pieniądze będą automatyczne zwracane przez operatora płatności (warunek udanego projektu). Po rejestracji mogą wybrać nagrodę z daną kwotą wsparcia. Potem przelewa się pieniądze zgodnie z instrukcją na stronie."
+0-0
Poniedziałek, 2 czerwca 2014 r. godz. 16:38
~b.m.
Jeśli ktoś z was ma jakąś pasję w życiu, nieważne jaką, niech to będzie nawet filatelistyka, nie pożałuje tych symbolicznych 20 zł. Zachęcam więc do wsparcia.
+0-0
Poniedziałek, 2 czerwca 2014 r. godz. 16:18
~spenser
Widzę, że ten człowiek to prawdziwy pasjonat a takich ludzi należy wspierać. Dlatego serdecznie zachęcam do wsparcia tego młodzieńca WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW PORTALU. Można pomóc już od 25 zł, za co jest mały prezent natomiast satysfakcja z pomocy gratis. ;)
+0-0
Poniedziałek, 2 czerwca 2014 r. godz. 13:16
~piotr,.,
w libanie dla zabawy strzelają do bocianów, i innych ptaków migracyjnych
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.