Stalowa Wola Stalowa Wola: Jerzy Stanisław Kwieciński - Minister Inwestycji i Rozwoju
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Felietony Niedziela, 19 września 2021 r. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
 Wiadomości lokalne
» Bezpieczniej na przejściach dla pieszych
» Do Stalowej Woli zjadą brydżyści
» Centrum Usług Wspólnych szuka pracowników. Wolne 4 etaty
» MBP zaprasza dzieci i młodzież do Dyskusyjnego Klubu Książki
» Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu
» Plac Piłsudskiego bez doraźnych remontów
» Komunikat PEC
» Mierzą hałas na obwodnicy Stalowej Woli i Niska
» Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z badań profilaktycznych. One mogą uratować życie!
» Fabryka maseczek w Stalowej Woli pod lupą NIK?
» Korki na Brandwicy. Generalna Dyrekcja tłumaczy je dużym natężeniem ruchu
» Udaremnili jazdę po alkoholu. Nie była to policja
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» RELACJE. VI Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne (PROGRAM)
» Kazimierz Szymeczko - spotkanie online
» Nowa wystawa! "Małe Misie, Wielka Sztuka"
» Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów
» Podróż do Japonii
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: 4 Fashion Stalowa Wola
»4 Fashion Stalowa Wola
» II Powstańczy Rajd Rowerowy
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
»Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Stalowej Woli
Więcej » 
Felietony

Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 15:52     /Szymon Szymczak/
"Limuzyna" dla urzędu czy karetka dla szpitala? Jakie nasza władza ma priorytety?

"Zdrowie i dobre sumienie waż sobie nad dobre mienie" - to stare przysłowie niech towarzyszy zarządowi powiatu stalowowolskiemu, powiatowym radnym kiedy 19 grudnia 2018 roku będą podnosić rękę za uchwałą budżetową na przyszły rok.

Karetka pogotowia: ten sprzęt ratuje życie.
Karetka pogotowia: ten sprzęt ratuje życie.
Fot. Jacek Rodecki

Dlaczego? Znalazła się tam pozycja z której możemy wyczytać, że w 2019 roku na potrzeby urzędu ma zostać zakupiony samochód osobowy. Kwota zabezpieczona na ten cel to 200 tysięcy złotych. Mało tego, mimo że wydatki nie zostały jeszcze zatwierdzone, na stronie BIP Starostwa Powiatowego pojawiło się zapytanie ofertowe o zakupie i dostawie fabrycznie nowego 5-osobowego samochodu, wyprodukowanego w 2018 roku. W szczegóły oferty nie będziemy się wdawać aczkolwiek w Starostwie zastrzegają, że w zamian wykonawca będzie musiał przyjąć Citroena z 2008 roku.

Ciekawostką jest to, że w Urzędzie Miasta zarówno obecny jak i poprzedni prezydent na służbowych autach oszczędzali. Ostatnie tego typu zakupy dokonano dekadę temu a w budżecie miejskim na 2019 rok nie planuje się tak luksusowego zakupu. Jest za to kwota, równoważna którą Starostwo planuje wydać na nowe auto - remont oddziału pediatrycznego w powiatowym szpitalu.

- To skandal. Nowa limuzyna, passat został kupiony w marcu ubiegłego roku. Czy nie ma w powiecie innych, ważniejszych wydatków? Czy te 200 tysięcy nie można wydać na zakup nowej karetki dla szpitala? Mam nadzieję, że radni się opamiętają. Bo kolejna nowa bryka nikomu życia nie uratuje! - mówi nam jeden z naszych rozmówców.

Zakup nowego ambulansu jest tym bardziej uzasadniony, że kilkanaście dni temu jedna z nowszych karetek, na którą złożyły się okoliczne gminy była uczestnikiem zdarzenia drogowego. Jak się dowiedzieliśmy pojazd pójdzie najprawdopodobniej do kasacji. Reszta jakimi dysponuje szpital ma już na liczniku swoje, mówi się nawet o przejechanych co najmniej 500 tysiącach kilometrów dla każdej z nich.

- Ludzie widzą, ludzie komentują, pracownicy szpitala też. Jeszcze niedawno strajkował personel medyczny a w starostwie tłumaczyli, że szewc kraje… - dodaje mężczyzna. I choć w budżecie jak zapewne zarząd będzie się tłumaczył są pieniądze na szpital, to chyba nie ma bardziej, i tu należy mieć na względzie potrzebnego sprzętu niż dobrej marki, bogato wyposażona karetka pogotowia. Ratująca życie, zdrowie podatników i pracodawców starostów. Jeżeli nie w zamian za tę, to inne proszą się o wymianę.

Jakie zatem wybrani przez nas notable mają priorytety? Nasze bezpieczeństwo czy komfort własnych czterech liter?

A Państwo jakiego jesteście zdania? Lepiej 200 tysięcy przeznaczyć na zakup karetki czy nową limuzynę dla zadłużonego już Starostwa?

Wiele osób nas pyta gdzie może znaleźć uchwałę budżetową na 2019 rok. Informujemy, że w Biuletynie Informacji Publicznej. Jest tam pozycja na wydatki Starostwa Powiatowego w kwocie 275 tysięcy obejmująca: modernizację i przebudowę pomieszczeń urzędu przy ulicy Podleśnej na II piętrze, zakup klimatyzatorów do pomieszczeń na parterze i III piętrze, uzupełnienie sprzętu biurowego, komputerowego i multimedialnego, rozbudowa sieci bezprzewodowej i ... zakup samochodu osobowego.

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 6 kwietnia 2019 r. godz. 07:55
~Zmęczona
Dla starostwa limuzyna a pracownicy opieki głodowe pensje maja .Nie tędy droga. Pamiętajcie,że starszych i ubogich ludzi przybywa i kto się nimi zajmie jak młodzi pouciekają a za te pieniądze to pies z kulawa nogą nie będzie pracował w opiece, bo to ciężka praca za głodowe wynagrodzenie. Ale kogo to obchodzi.
+1-0
Czwartek, 13 grudnia 2018 r. godz. 14:02
~alpina
... i to jeszcze nie byle jakie bo nowe i kosztowało 2,5 mln złotych! Dopiero by panowie szpanowali gdyby je otrzymali. Prosimy o zwrocenie uwagi na budżet powiatu a w szczególności dochody "własne"(cokolwiek to znaczy!) i wydatki na utrzymanie administracji czyli urzędników! Skąd ci czarodzieje biorą brakującą kasę?
+0-0
Czwartek, 13 grudnia 2018 r. godz. 08:59
~asfcd
Przecież nowa karetka będzie lada chwila. Rzucić temat lemingom i proszę.
+0-0
Czwartek, 13 grudnia 2018 r. godz. 08:01
~Zomo
W telewizji mówią że stan wojennym wprowadzono
+0-0
Czwartek, 13 grudnia 2018 r. godz. 09:11
~Bareja
A bo w tym solidarnościowcom z PIS w głowach sie po poprzewracalo. Za robotę niech sie wezmą nieroby
+0-0
Czwartek, 13 grudnia 2018 r. godz. 07:08
~MIESZKANIEC
ZABETONOWANE STAROSTWO CHCIAŁO BY SIĘ POWOZIĆ NOWYM SAMOCHODEM BRAWO WY PRZECIEŻ MACIE PIĘĆ LAT I KTO WAM PODSKOCZY PRZYSŁOWIE MOWI TERAZ K...A MY .
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 23:58
~PLka
Po Beacie jest do zagospodarowania Audi tylko trzeba wyklepać przód i będzie jak nówka. Jednak dojna zmiana.
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 16:33
~Barbie
wstyd leśne dziadki, wstyd
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 13:37
~leb
Proponuję "podwyżki" dla radnych gdy przegłosują ten budżet. A co, należy im się.
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 12:04
~pks
W sumie to nie widać potrzeby zakupu nowego auta dla urzędników starostwa bowiem szczerze analizując zadania starostwa to one ograniczają się do pracy na miejscu czyli w budynku przy Podleśnej 15. Spróbujmy dokonac analizy, drogi ktorymi zarządza powiat(remonty, nowe nawierzchnie ect) mają zwoja zwierzchność w postaci Zarządu Dróg powiatowych(jednostkę dobrze wyposażoną w sprzęt samochodowy) więc jeżdżenie starostów na przecinanie wstążek może odbywać się ich samochodem ewentualnie pojazdem wykonawcy. Szpital i szkoły mają swoje siedziby na terenie miasta więc jest dostępna komunikacja ekologiczna miejska i należy z niej korzystać (vide szef rządu Austrii na konferencję klimatyczną w Katowicach przyjechał elektrycznym pociągiem!). Wyjazdy pana starosty i przewodniczącego rady na "targi zbrojeniowe " w Kielcach można połączyć z wyjazdem kolegi partyjnego z miasta LN i jechać jednym pojazdem w tym przypadku miejską bryką. Gdy pan starosta chce się zabawić w "starostę dożynkowego" na taka impreze powinien pojechać taxi i taka samą wrócić lub "okazją". Wyjazdy do Rzeszowa po kasę zdarzają się sporadycznie i dlatego jadąc tam powinien korzystać w "zależnej" komunikacji PKS kontrolując tym samym punktualność, kulturę obsługi i podnosząc wpływ kasy do firmy. Innych wyjazdów nie przewiduje się ze względu na to, że starostwa to rachityczne instytucje, które żyjąc tylko z podatków winny wydawać je racjonalnie. Każda jednostka powiatowa ma swój sprzęt i budżet więc dodatkowe zakupy auta to zbyteczny wydatek i nie racjonalny! I jeszcze jedna uwaga przemawiająca na "NIE" to panująca bieda od lat w DPS i ZPO dlaczego im jest tak źle?
+0-0
Niedziela, 20 października 2019 r. godz. 08:42
~jan
.... pan starosta nie może jeździć pksem bo się spoci, a potem telewizja go pokaże z mokrą grzywką i powaga piastowanego urzędu ucierpi ...
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 11:42
~oklachoma
Komentarze "farsa", "jan" są dobre w moim odczuciu ale male sprostowanie ten wysoki urzędnik państwowy który na 'szczyt" do Katowic przyjechał elektrycznym pociągiem szef rządu Austrii dając przykład naszym lokalnym 'ekologom", że to jest najlepszy środek lokomocji dla pokazania szacunku dla nas samych. Z kolei o wydatkach na utrzymanie administracji samorządowej będziemy wiedzieli znacznie więcej niż było to dotychczas stosowane bowiem są tak radni będący przeciwnością autokraty Nadbereżnego. Będziemy wiedzieć jaki jest procent wydatków na administrację w stosunku do dochodów własnych gminy! Chyba nawet zostanie zorganizowana konferencja medialna by społeczeństwo wiedziało co jest zbytecznym balastem dla naszych kieszeni (jakiś wydatek 200 tys. na lotnisku w Turbi w związku z organizacją zawodów sportowych przez Aeroklub). Takich zbędnych wydatków aż roi się w projekcie budżetu na 2019 roku. Pan gospodarz zapomniał, że to jest już nowa kadencja i tak z rozpędu wpisał co tylko mu przyszło do głowy. Teraz będzie czas na weryfikacji zamiarów radosnej twórczości.
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 09:18
~dala
dla UM rowery i dla Policji też...
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 08:57
~Okołomedyk
Beznadziejny artykuł karetkę to powinien kupić sobie szpital bo zarabia pieniądze ale jak się płaci lekarzom po 50 tyś na miesiąc to nie dziwi nic ze szpitala nie stać więc skończcie z tym populizmem
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 16:36
~lol
Iwona pewnie bierzesz 49 i cie to tak obruszyło.
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 10:21
~Iwona
Wiesz,że.musisz przedstawić dowód kto zarabia tyle pieniędzy?Inaczej to pomówienie,a tu nikt nie jest anonimowy.Nie zwlekaj.
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 07:41
~verso
nad czym tu się zastanawiać.AMBULANS!!!!! a urząd niech weżmie limuzynę po Szydle
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 06:49
~Wujek Dobra Rada
Gdyby nie było stanowiska wicestarosty, to nowa karetka co rok góra co dwa lata za tą kasę by była!!
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 06:42
~Andy
Dojna zmiana+.
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 16:37
~lol
Oddaj mi moje ofe pokemonie.
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 05:53
~jan
..... pan starosta ma wystarczająco dużą pensje że może nawet sobie i kolegom z pracy zafundować taksówkę, prezydent Szwajcarii na konferencję do Katowic przyjechał pociągiem, a pan starosta na wycieczkę do marszałka może jechać PKSem, czyli firmą której starostwo jest współwłaścicielem, będzie miał okazję zademonstrować swój lokalny patriotyzm, a jeśli będzie jechał Autosanem to powód do chwały będzie jeszcze większy.
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 00:33
~@farsa
Teraz też są bardzo zajęci bo muszą reagować na wszystkie krytyczne wpisy na lokalnych portalach internetowych! Oj ciężko pracują biedaczki i są na naszym czyli podatnika utrzymaniu.
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 23:25
~Ambulans potrzebny!
Wstyd i hańba żeby takie wraki jeździły w stalowowolskim szpitalu! Miasto drugie co do wielkości w województwie! Obciach! A swoją drogą wspominacie o całkiem nowej rozwalonej karetce że pójdzie do kasacji? A to autocasco nie miała?? Przecież powinna mieć ? A jak nie to z OC sprawcy powinni dostać nową.
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 22:34
~farsa
To lepiej napiszcie jak sie wynagradza przybocznych Nadbereznego w urzedzie miejskim. To tez jest ciekawy temat. Zbastujcie tez ze zdjeciami tego kolesia i jego giermka Chodorka, ktory mu roznosil ulotki podczas ostatniej kampanii wraz z innymi kumplami z kancelarii.
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 21:40
~mik
W starostwie niech sobie jeszcze wynagrodzenia i diety podwyższą. Panie starosto, jak szaleć, to szaleć. Kto bogatemu zabroni.
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 21:29
~ buki
Karetka jak najbardziej, byle nie na wynagrodzenia dla pseudolekarzy.
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 21:18
~mania
W tych Zaleszanach to dziwnie się wójtowie zachowują! Gdy są jeszcze radnymi to wojtowi i urzędnikom najlepiej wypadałoby jeździć hulajnogą lub rowerem... Gdy stają się wójtami od razu szaleństwo motoryzacyjne ich ogarnia! Tak było z radnym Guźlą Staszkiem gdy tylko został wójtem pierwsze co zrobił to kupił Skodę Octavię w dieslu! Radny Gardy gdy zasiadła na tym samym fotelu poszedł o krok dalej kupił znacznie lepszy pojazd niż jego starszy kolega. Po Zaleszanach krąży fama, że to dla kierowcy wygoda bo ostał się członkiem zarządu powiatu a to już nie w kij dmuchał. Auto dopasowane do rangi i miejsca w lokalnej społeczności!
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 20:41
~mussolvita
Ogłupiały wyborca stawiał krzyżyki nie przy tych co potrzeba no to teraz wybrani notable postawią na wyborcach swoje krzyżyki". W tej dacie oczekujemy na zmianę kierownictwa starostwa i ewolucyjnego przejęcia władzy przez młodych wilczków z pisu! Pokażcie staremu zgredowi jednemu, drugiemu czy nawet trzeciemu, że stać was na zryw a nawet rezygnacje z nowego auta. Od poczatku było widać, że to jest zla zmiana a starosta jest tak "zasiedziały" że tylko "granatem" można go wyrwać z fotela?
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 20:36
~zaleszak
Czy to prawda że w urzędzie gminy w zaleszanach kupili nowy samochód za 120 000 zł. na dodatek SUV. Po co urzedasom samochod w takiej budzie ?
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 20:35
~jasio
aq roweryki za 2miliony dolarów to pikus
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 20:04
~Prezes
w normalnym przedsiębiorstwie czy instytucji 100 tys km na samochód osobowy to już się go pozbywają. Przy dostawczakach 300 tys km to się pozbywać trzeba... a tu pół miliona i jeszcze trzymają? Pytanie jakby mieli z mercedesa to kiedy by się go pozbyli? Po milionie? strach jak ta służba zdrowia jest zarządza a starosta dba jedynie o swoją duuuup..e. O zdrowie pracownika i komfort jego pracy też powinni dbać.
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 19:54
~merk
Może "ojciec dyrektor" ma jakieś zbędne auto od bezdomnego. Na kolanach do Torunia.
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 19:44
~mix
Zlikwidować stanowisko wicestarosty. Oszczędności na etacie i samochodu nie trzeba będzie kupować.
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 19:27
~Aaa
Dokładnie niech wezmą przykład z lucka który nie jeździ mercedesem a na niego zasługuje jak nikt inny weber też ze swoich pieniędzy kupił karetkę to są ludzie wartościowi panie starosto bierz przykład z tych dwóch młodych
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 16:16
~Lucek
Czy to prawda,że Lucek buduje dom pod Warszawą?
+0-0
Środa, 12 grudnia 2018 r. godz. 05:59
~jan
..... ,,weber też ze swoich pieniędzy kupił karetkę" .... no,no .... pisz dalej, robi się ciekawie, skąd Weber miał taką kasę (?), pewnie pożyczył od Biereckiego.
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 18:25
~Janusza
Zarzeczny z Sołtysem wstydu nie mają. Jakoś prezydent też ma wiekowe auta i woli inwestować w miasto a nie myśleć tylko o swoim lansie
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 17:50
~dicho polo fan
za 200 tysi to sciagnijcie Sławomira i Martyniuka na dni Stalowej Woli;)
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 17:28
~Gniewny
Skoro kupili w tamtym roku passata ciekawe czy opony pasują do prywatnego samochodu starosty czy wice. Wie ktoś może czym jeżdżą prywatnie?
+0-0
Czwartek, 13 grudnia 2018 r. godz. 08:21
~Rudy
Ciekawe ile nowy passat juz nie ma oryginalnego wyposażenia. CBA powinni sprawdzić tych farbowanych PSL-owców.
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 17:41
~Ech...
Można sprawdzić na BIP-e w zakładka oświadczenia majątkowe wladzy i kierowników departamentow
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 17:08
~set
Oczywiście ze karetka w Stalowej spokojnie wszędzie można dojść na piechotkę.Zresztą maja swoje prywatne auta i sobie odlicza paliwko.Kawę i ciastka tez powinni kupic za swoje
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 16:59
~anuś
nie liczą się z pieniędzmi bo to nie z ich kieszeni,jeżeli starosta chce jezdzić dobrą bryką niech radni zrobią zrzutkę, by mógł jeżdzić do pracy, bo prosty człek jedzie do[ huty] rowerem, czy dwu letni samochód to wrak?
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 16:36
~Hrabia
Jak im nie wstyd? za publiczne darmozjady
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 16:33
~Alfo
No temat jest mocno prowokacyjny. Z jednej strony chyba nikt w pracy niechcial by służbowo jezdzic swoim autem ile by nie zarabiał .. bo z jakiej paki pracodawca ma sie na moim aucie bogacic. Z drugiej strony, placimy składki zdrowotne to czemu miast/powiat ma kupowac karetki. Ostatnia karetka chyba byla ubezpieczona . Pozjdzie do kasacji i co ? kasa z ubezpieczenia zniknie ?
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 16:48
~Rafal
Prowokacyjny? Bardzo dobry! Po pierwsze jeżeli myślisz ze kasa z ubezpieczenia pokryje sto procent jesteś w błędzie. Po drugie zawsze przyda się wymiana starych które mogą być rezerwa w nagłych sytuacjach. A co za rok? Może po helikopterze? Co do składek. Hahaha skoro tyle z nich mamy do dlaczego samorządy kupują jak nie dofinansowują ciagle sprzęt dla straży czy szpitala?
+0-0
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 16:28
~Ja
Karetka oczywiście byłaby lepszym rozwiązaniem.
+0-0
Stalowka.NET - Felietony
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.