Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Encyklopedia Wtorek, 6 grudnia 2022 r. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
 Hasła alfabetycznie
A | B | C | Ć | D
E | F | G | H | I | J
K | L | Ł | M | N | O
P | R | S | Ś | T | U | W
X | Y | Z | Ź | Ż
 Czy wiesz, że..?
Czy wiesz, że we wrześniu 1993 roku w Stalowej Woli oddano do użytku Miejską Oczyszczalnie Ścieków, a oczyszczone ścieki odprowadzane są do rzeki San?
 Ostatnio dodane
» Park Miejski
» PARK 24
» Obiekty sportowe
» Boiska Orlik
» Stadion Sportowy San
» Stadion lekkoatletyczny MOSiR
» Stadion piłkarski MOSiR
» Nepelski Krzysztof
» Markowska Alfreda
» Sarna Józef
 Najpopularniejsze
» Huta Stalowa Wola
» Rosiński Grzegorz
» Steczkowska Justyna
» Sangare Omar
» Niemczycki Zbigniew
» Zakościelny Maciej
» Ruciński Modest
» COP - Centralny Okręg Przemysłowy
» Zamek Lubomirskich w Rozwadowie
» Jędruch Szymon
 Pomoc

W opracowaniu

Woynarowski Jakub

Woynarowski Jakub, artysta, drugi "Ambasador Stalowej Woli".

Urodzony 18 listopada 1982 w Stalowej Woli. Mieszka i pracuje w Krakowie. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Stalowej Woli - dyplom w klasie fortepianu (1995), Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie (2002) i krakowskiej Akademii Filmowej (2001). Studia na Wydziale Grafiki - dyplom w Pracowni Filmu Animowanego (2007) oraz w Międzywydziałowej Pracowni Intermediów ASP w Krakowie.

Zajmuje się m.in. rysunkiem, malarstwem, fotografią i projektowaniem graficznym; realizuje video i instalacje. Tworzy komiksy (Kolonia karna, Hikikomori), storyboardy oraz ilustracje prasowe i książkowe. Zdobywca Grand Prix w konkursie COM.X podczas 3. Festiwalu Myśli Drukowanej w Szczecinie (2006) oraz Grand Prix 18. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi (2007). Swoje prace komiksowe publikował na łamach internetowego serwisu Poltergeist oraz w antologiach: Copyright (2007) i Komiks Forum (2008) Freelance designer; projektował systemy identyfikacji wizualnej m.in. dla ogólnopolskiego festiwalu muzycznego GO ROCK (od 2005) oraz 19. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi (2008). Od 2003 jako autor plakatów stale towarzyszy działaniom Teatru OKNA w Stalowej Woli.

Realizuje autorskie filmy animowane Zwierciadło, Kroniki Aksolotlów i Fantaskop: Wiek Świateł, nagrodzony - jako najlepsza etiuda studencka - Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych w Krakowie, 2007); jako animator współpracował z TVP Kultura (2005-2006) oraz z reżyserem Tomaszem Jurkiewiczem przy realizacji Próby mikrofonu (ZŁOTY KADR, Światowy Festiwal Filmów Studenckich w Warszawie, 2006) i Radioakcji (Grand Prix, XIV Międzynarodowy Festiwal Etiuda&Anima w Krakowie, 2007).

Autor krótkometrażowych form fabularnych, m.in. Kawki u Quay’ów (zrealizowanego wraz z Ewą Markocką) i Weekendu (z Jadwigą Rodzaj), nagrodzonych ex equo I miejscem podczas krakowskiego festiwalu Przeglonda’ 2007, wideoklipu OKNA formacji Eufonika (2008), a także powstałej z udziałem aktorów Teatru OKNA kostiumowej Bestii (2001). Jako grafik, animator i scenograf stale współpracuje z krakowską Grupą Nieformalną KinoFlo. Uczestniczył w warsztatach filmowych, m.in. Visegrad Workshop (pod kierunkiem Thomasa Renoldnera) w ramach festiwalu Anilogue w Budapeszcie (2007) oraz w projekcie KinoFlo Zawód: Filmowiec (2007 - 2008).

Założyciel (wraz z Kubą Skoczkiem) i uczestnik działań interdyscyplinarnej grupy artystycznej ersatz (od 1998); współtwórca magazynu ersatz i niezależnej "wytwórni" ersatzfilm, w ramach której w latach 2005 - 2007 powstała niezależna produkcja Martwa Natura (z muzyką Pawła Gielarka). Tworzy muzykę filmową (m.in. do Lunatyków T. Jurkiewicza). W latach 2005 - 2007, jako prezes Międzywydziałowego Koła Naukowego ASP, współorganizował w ramach Akademii oraz poza nią - m.in. podczas spotkań Kinematografu Filozoficznego (2006) - wykłady i prelekcje z zakresu historii i teorii sztuki; wraz z Łukaszem Murzynem zorganizował konferencję Rynek Sztuki (2007) z udziałem krakowskich kuratorów, galerzystów i artystów.

Zajmuje się eseistyką, poezją i prozą. Laureat XX Festiwalu Artystycznego Młodzieży w Krakowie w 2000 (Grand Prix w kategorii literatury, I Nagroda w kategorii dramaturgicznej, I Nagroda w kategorii dziennikarstwa - dla magazynu ersatz). Wielokrotnie współpracował z artystami najmłodszej generacji, m.in.z BWS i Rahimem Blakiem. Brał udział w blisko 30 pokazach filmowych i zbiorowych wystawach w kraju i za granicą. Wystawy indywidualne: Fantaskop (2005) w Galerii Sztuki Współczesnej w Stalowej Woli oraz Wunderkammer (2007) w Galerii PWST w Krakowie.

29 kwietnia 2008 roku został uhonorowany tytułem "Ambasador Stalowej Woli". Podczas wieczoru autorskiego w Miejskim Domem Kultury dla stalowowolskiej publiczności zrobił pokaz filmów.
Tytuł jest nadawany przez Prezydenta Miasta wybitnym osobom związanym ze Stalową Wolą, którzy dzięki swej pracy zdobyli sławę w Polsce i w świecie.

Jakub Woynarowski.


Cytowanie i wykorzystanie informacji oraz zdjęć w publikacjach dozwolone za podaniem źródła. Dla tej informacji jest ono następujące

Stalowka.NET - Encyklopedia miasta Stalowa Wola,
https://www.stalowka.net/encyklopedia.php?dx=206


Dział Encyklopedii - Stalowka.NET

Stalowka.NET - Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.