Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 29 marca 2017 r. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
 Wiadomości lokalne
» Rozpoczyna się termomodernizacja powiatowych szkół
» Pościg za motocyklistą. Uciekał bo nie miał dowodu i ubezpieczenia
» Za nami casting do konkursu czytelniczego
» Przy stacjach kolejowych PLK zamontuje stojaki rowerowe
» Radny Fila straci pracę?
» 11 firm chce budować obwodnicę Stalowej Woli i Niska
» Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową Poniatowskiego
» Ruszyły przetargi na dokończenie bloku gazowo - parowego
» Sprzęt od WOŚP-u w stalowowolskim szpitalu
» Chór Kameralny wystąpił we Lwowie
» DW-871: kolejne poważne potrącenie na ulicy KEN
» Ciołkosz i Krzek dyrektorami powiatowych szkół
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Robimy to szczerze, od serca, dajemy z siebie maksymalnie dużo. Nas to bawi, chcemy żeby ludzie którzy tutaj przychodzą bawili się razem z nami".
dr Bartłomiej Belcarz, inicjator Sikorski Model Show
 Imprezy w mieście
» Stalowowolski Festiwal Tańca Orientalnego - Odcienie Orientu
» Zrób w bibliotece rodzinną kartkę i ozdobę wielkanocną
» Szkło i porcelana art déco
» Targi Pracy 2017
» Wsparcie dla Alicji
» Miłosierdzie Boże - koncert upamiętniający katastrofę smoleńską
» Świat motyli - wystawa przyrodnicza
» Wystawa "Połącz się!"
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Bieg Wiosenny w Rozwadowie
»Bieg Wiosenny w Rozwadowie
»My Stalowowolanie - koncert z okazji 80. rocznicy budowy Stalowej Woli
»Groźny pożar w Rozwadowie
»Tropem Wilczym w Stalowej Woli
»O sztuce i narodzie w Bibliotece Międzyuczelnianej
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 16 marca 2017 r. godz. 12:29     /Magdalena Rodecka/
Autosan na testach w Stalowej Woli

Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli testuje dwa autobusy sanockiej spółki Autosan, której współwłaścicielem jest HSW S.A.
Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli testuje dwa autobusy sanockiej spółki Autosan, której współwłaścicielem jest HSW S.A.
Fot. Jacek Rodecki
Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli testuje dwa autobusy sanockiej spółki Autosan, której współwłaścicielem jest HSW S.A.

Pojazdy będą obsługiwać miejski linie przez najbliższy tydzień. Jak informuje MZK oba pojazdy to niskopodłogowe autobusy dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone w monitoring, WiFi i pełną elektronikę. Różnią się długością. 10-cio metrowy zabiera "na pokład" łącznie 90 osób, krótszy 9-cio metrowy 63 pasażerów. Oba napędzane są silnikami diesla Cummins EURO 6, o pojemnościach i mocach odpowiednio: 6,7 litra, 204 kW oraz 4,5 litra, 151 kW.

Tylko w tym roku miasto planuje zakup 19 nowych autobusów, w tym 10 elektrycznych a to wszystko dofinansowaniu w ramach Mobilnego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 12:44
kierowca
Solaris też jest naszpikowany elektroniką i parę lat temu w Warszawie były przypadki zapalania się tych autobusów.Obecnie nie notuje się takich pozarów co nie świadczy że sa do końca bezpieczne Elektronika w przemyśle samochodowym weszła na stałe do nowoczesnych konstrukcji i musimy się z nuia pogodzić.A zadaniem producentów jest usuwanie usterek i to powinno się odbywać właśnie na zasadzie testów

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 10:34
manukun
Autosan H9 był genialny. Ale autobus miejski naszprycowany elektroniką to nie samo, co legendarna H9, w której zastosowano proste, ale niezwykle skuteczne rozwiązania. Nowe produkty Autosana nie mają lat testów w codziennej eksploatacji. Sytuacja podobna, jak z PESA Bydgoszcz. Producent dobrych tramwajów - Swingów, ale EZT im wyszedł średnio - z powodu pośpiechu. Ładny projekt na papierze, o eksploatacji Darta obsługa woli się nie wypowiadać. Jeśli mamy kupować autobusy od polskich producentów, napiszmy przetarg na sprawdzone produkty, np. wspomnianego wcześniej Solarisa. Bo jazda kilkuletnim miejskim Autosanem nie jest tym samym, co jazda H9. Kupno kilkudziesięciu egzemplarzy prototypu jest ryzykowne.

Sobota, 18 marca 2017 r. godz. 14:08
kierowca
Do dyletanta Manukun.Jeśli nie potrafisz-nie pchaj się na afisz!~!!Znasz się na autobusach jak pawian na pieprzu@!!Napisz coś mądrego bo pleciesz nie na temat aż obrzydzenie bierze pseudofachowcu!!!

Sobota, 18 marca 2017 r. godz. 14:04
do Manukun
Odpowiem rzeczowo i kompetentnie.Miałem przyjemność jako kierowca jeździć Autosanami H-9 35 z silnikami Leylanda i nie mogę złego słowa na ich temat powiedzieć.W latach 75- 85 robiły bez większych usterek po 200 tys km i więcej.Na początku problemem były skrzynie biegów ZF których usterki szybko zostały wyeliminowane.Zaleta była rama,natomiast wada ich następców Jelczy była rdzewiejąca kratownica i zamarzający układ pneumatyczny.W latach 1975-85 istniały braki paliwa zimowego wiec trzeba było w Autosanach podgrzewqć filtry paliwowe aby zlikwidować parafinę czyli ją rozpuścić A MAN Panie manukun to nie solaris.Autosan to nie tylko produkt rodzimy ale i dobry

Sobota, 18 marca 2017 r. godz. 10:47
Anonymus
Populizmu Kolejna Odsłona :) przyjdzie czas :

Sobota, 18 marca 2017 r. godz. 10:01
Hugo
Jak kupują autobusy dla suwerena i ludu to musimy wspierać polskie nawet jeśli to marność nad marnościami, ale jak kupują fury dla starostów, ministrów i innych misiewczów to full wypas zachodni i koszty nie mają znaczenia. Takie wschodnie myślenie car i jego świta się bawi, a reszta pospólstwa bije pokłony i dziękuje za możliwość oddychania.

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 19:14
manukun
Rozumiem, że te Many jeżdżące po Stalowej Woli to tak naprawdę Solarisy? Testować można, tylko po co, skoro potem i tak kupuje się zagraniczną produkcję. Polecam skorzystać z autobusów Autosanu po kilku latach eksploatacji. Może stan zszokować. Testy egzemplarza prosto z fabryki może nie oddać pełnego obrazu. Czekam na rzeczowe argumenty i uwagi, na bluzgi nie odpowiadam.

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 14:47
aaa
andy: pewnie jesteś jednym z koczkodanów w urzędzie i cię boli jak ktoś prawdę o was pasożyty mówi!!! Do tego z domu wyniesione: "mogłeś siedzieć cicho...", tak to się możesz zwracać do swoich koleżków i bachorów tego czegoś, co cię spłodziło, jesteś zwykłym prostakiem i nic tego nie zmieni, więc papa koczkodanie.

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 12:51
andy
Do aaa, koczkodanie miałeś okazje cicho siedzieć ale zrobileś z siebie pożytecznego idiotę. Następnym razem kabanie zanim coś wypocisz to pomyśl bo się kompromitujesz.

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 11:36
zbychu
Do manukun, kolejna twoja kompromitacja nie masz pojęcia o czym piszesz ale to ci nie przeszkadza siać bzdury . Kiedy nareszcie dasz sobie spokój z wypocinami bo wszyscy się z ciebie na mieście śmieją.

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 11:27
aaa
niech kupią nawet i 100 tych autobusów, a KOMUNIKACJA MIEJSKA W STALOWEJ WOLI DZIAŁAĆ NIE BĘDZIE!!! milion dodatkowych przystanków też nie pomoże, a długi zaciągnięte pod ten kaprys lemura, nie spłaca sam lemur wraz ze swoją małpowatą świtą!!!

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 10:31
igor
Autosany jeżdżą w Sandomierzu

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 09:51
popieram
W końcu krok ku wsparciu własnego rodzimego biznesu. Ciekawe dlaczego tak późno?

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 08:56
passsenger
Bardzo dobrze mi się podróżowało tym autosanem. Szkoda, ze jest dwóch idiotów, którzy wszystko wiedzą, ale żaden z nich nie jechał... I piszą co im Donaldinio rudy rozkaże

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 08:47
Topi
A może meleksy z mielca takie 8 osobowe w wersji cabrio na full wypasie.

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 00:12
@lekaRZ
"manukun" pisze "oczywistą oczywistość" ale do takich jak ty trzeba strzelać z procy by to pojęli. Chyba, że tylko prawdy objawione przez prezesa dotrą do ciebie. Podczas ostatniej miesiączki prezes powiedział stwierdził, że: "Będzie wolna Polska!" Już ją mamy od prawie 30 lał. I to właśnie kaczor chce nam ją zabrać, chce nam układać źycie według swojego scenariusza. I to przed tym powinniśmy się bronić. Bo przecież każdy z nas chce źyć po swojemu. Jesteśmy ludźmi myślących i odpowiedzialnymi sami za siebie. Oprócz takich jak ty "lykoRZu".

Czwartek, 16 marca 2017 r. godz. 21:54
wiedzący
Nie wiem czy wszyscy wiedzą ale przy zakupie autobus wybierany jest zawsze w przetargu zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych. MZK nie jest prywatną firmą i nie może sobie wybrać co kupi, a czego nie. Jedyne co może zrobić to ustalić parametry pojazdu ogłaszając przetarg. A wystartować w nim może każdy kto spełni wymagania. Póki co autosan w ostatnich przetargach nie startował. Startowała natomiast firma Automet, która również jest z Sanoka i to ona dostarczyła do nas 2 małe miejskie Mercedesy.

Czwartek, 16 marca 2017 r. godz. 20:21
LekaRZ
Ten manukun czy inny małpolud to kompletnie otumaniony łeb przez rudzielca. Nic mu nie pomoże, tylko amputacja rzeczonego łba.

Czwartek, 16 marca 2017 r. godz. 20:18
kabi
jak się solarisy dobrze sprzedają za granicą to nie znaczy że mamy obowiązek ich kupować akurat do Stalowej woli, z Sanoka też można

Czwartek, 16 marca 2017 r. godz. 19:23
Srukun
Manukun: hipokrytą to jesteś ty w dodatku niedoinformowanym. Solarisy testowane były w 2015 i 2016 roku. Ostatnio nawet elektryczny.

Czwartek, 16 marca 2017 r. godz. 19:18
manukun
Zwykły składak z zagranicznych części, a wywołuje tyle emocji. Autobus ma mieć jak najlepsze parametry eksploatacyjne, a nie wyjść z fabryki w Sanoku. W dodatku od producenta o małym doświadczeniu w dziedzinie produkcji nowoczesnych miejskich autobusów. Do tej pory ich głównym atutem była niska cena. Polskie Solarisy tymczasem są hitem eksportowym, a mimo tego do Stalowej Woli nie zawitały. Nie rozumiem tej hipokryzji...

Czwartek, 16 marca 2017 r. godz. 18:34
mm
Nareszcie wspieramy polski przemysł i daje Polakom zatrudnienie. ```````````````````````````````````` Ile w tym autobusie jest polskich czesci? Ile w tym autobusie polskich technologii?

Czwartek, 16 marca 2017 r. godz. 18:11
FFFF
Wygląda naprawdę dobrze ten autobus - trzymam kciuki za Autosana.

Czwartek, 16 marca 2017 r. godz. 17:45
Wojtek
10 różnych autobusów potestowali zanim zorientowali się że w Polsce można kupi polskie autobusy.

Czwartek, 16 marca 2017 r. godz. 17:42
jolo
dobre bo polskie, dajmy szanse na rozwoj rodzimego przemyslu

Czwartek, 16 marca 2017 r. godz. 14:42
ram pam pam
w mojej ocenie nawet nyska albo żuk będzie lepszy od tego tureckiego szajsu przypominającego kurnik które jeżdżą po stalowej! kto pozwolił na zakup autobusów wielkości auta dostawcy pieczywa?!!!

Czwartek, 16 marca 2017 r. godz. 14:31
Darek44
POPIERAM w/w odpowiedzi!!!

Czwartek, 16 marca 2017 r. godz. 14:02
Ziomek
Nareszcie wspieramy polski przemysł i daje Polakom zatrudnienie.

Czwartek, 16 marca 2017 r. godz. 13:12
Natolin
Jechałem - bardzo dobrze się sprawują...

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.