Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 18 maja 2024 r. Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
 Wiadomości lokalne
» Jechał do żony do ciężkiego wypadku drogowego. Sam miał kolizję
» 5 osób, w tym dwójka małych dzieci rannych w wypadku. Po 4-miesieczne niemowlę przyleciał śmigłowiec LPR
» Lasowiacy - po nowemu ale wciąż z tradycją
» W sobotę zbiórka podpisów Stop podwyżkom od lipca
» Budynek Jagiellońska 17 doczeka się wymiany stolarki okiennej
» Uwaga! Tymczasowa zmiana organizacji ruchu na ul. Wolności
» Pijany 19-latek kierował skuterem
» Będzie drożej. PiS zbiera podpisy o zamrożenie cen energii
» Obchody 80. rocznicy niemieckiej obławy w budynku "Górki"
» Telefon z przedszkola: pani syn się zgubił
» 35-latek znalazł torebkę. W niej 5 tysięcy złotych
» Krwią Bohaterskiej Młodzi Zroszony - w obozie Powstańców Styczniowych - rajd pieszy
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Wystawa: Rendery, Fraktale, piksele...
» Spektakl Okna: Wszyscy niestety normalni
» Krwią Bohaterskiej Młodzi Zroszony
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Podkarpackie Echa - Melodie i tańce Podkarpacia w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Lasowiacy
» MBP: Teresa Monika Rudzka
» Wieczór indyjski
» Szpital z Radą Kobiet zapraszają na badania z okazji Dnia Matki
» Muzeum COP: Matematyczny pociąg
» Z muzealnego skarbca
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Poseł Rafał Weber zbierał podpisy przeciwko podwyżkom cen energii
»Poseł Rafał Weber zbierał podpisy przeciwko podwyżkom cen energii
»Krzysztor Faraś na Torze Kielce
»Rada Miasta 2024-2029
»Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Piknik w Parku Jordanowskim
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 13:27     /Magdalena Rodecka/
Podatek od deszczówki w Stalowej Woli?

Na poboczu jezdni wzdłuż Al. Jana Pawła II, nieopodal skrzyżowania z ul. KEN zalega woda. Najprawdopodobniej nie spłynęła ona po opadach deszczu. Piesi omijają ją szerokim łukiem, inaczej stanęli by w wodzie po kostki.
Na poboczu jezdni wzdłuż Al. Jana Pawła II, nieopodal skrzyżowania z ul. KEN zalega woda. Najprawdopodobniej nie spłynęła ona po opadach deszczu. Piesi omijają ją szerokim łukiem, inaczej stanęli by w wodzie po kostki.
Fot. Magdalena Rodecka
W stalowowolskim Urzędzie Miasta trwają prace nad opodatkowaniem podmiotów zewnętrznych. Jednym z pomysłów jest podatek od deszczówki. Płacić by go mieli także właściciele dróg. Być może opłata pomogłaby rozwiązać problem brodzenia w wodzie pieszych tak jak ma to miejsce na Alejach Jana Pawła II.

Z redakcją Stalowka.NET skontaktował się Czytelnik, który prosił aby zwrócić uwagę jak piesi są zmuszeni przechodzić przez przejście. Na poboczu jezdni wzdłuż drogi krajowej nr 77 Al. Jana Pawła II, nieopodal skrzyżowania z ul. KEN zalega woda. Najprawdopodobniej nie spłynęła ona po opadach deszczu. Piesi omijają ją szerokim łukiem, inaczej stanęli by w wodzie po kostki. Nie mówiąc o tym, że przez przejeżdżające samochody są ochlapywani. Sytuacja powtarza się za każdym razem gdy lunie deszcz. Powodem jest najprawdopodobniej nieudrozniona kanalizacja. Takich miejsc jest więcej.

Dlatego też miasto zastanawia się nad wprowadzeniem podatku od deszczówki, który płaciłyby między innymi sklepy wielkopowierzchniowe oraz właściciele dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Generują one potężny zrzut wody do miejskiej kanalizacji deszczowej, a jej utrzymanie kosztuje miasto ponad 3 miliony złotych.

Przypomnijmy temat był poruszany w maju 2015 roku przez radnego Pawła Madeja, który jest zwolennikiem takiego rozwiązania. Temat powrócił na ostatniej sesji Rady Miejskiej. - Nasze miasto jest obciążone przez powierzchnie generujące ogromne zrzuty wody deszczowej. Nikt nam za to nie płaci. Uważam, że tak nie powinno być - stwierdził prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Podatek od deszczówki byłby obok podatku od nieruchomości kolejnym, który zasiliłby miejski budżet.
Zdjęcia
Na poboczu jezdni wzdłuż Al. Jana Pawła II, nieopodal skrzyżowania z ul. KEN zalega woda. Najprawdopodobniej nie spłynęła ona po opadach deszczu. Piesi omijają ją szerokim łukiem, inaczej stanęli by w wodzie po kostki.Na poboczu jezdni wzdłuż Al. Jana Pawła II, nieopodal skrzyżowania z ul. KEN zalega woda. Najprawdopodobniej nie spłynęła ona po opadach deszczu. Piesi omijają ją szerokim łukiem, inaczej stanęli by w wodzie po kostki.Na poboczu jezdni wzdłuż Al. Jana Pawła II, nieopodal skrzyżowania z ul. KEN zalega woda. Najprawdopodobniej nie spłynęła ona po opadach deszczu. Piesi omijają ją szerokim łukiem, inaczej stanęli by w wodzie po kostki.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 17 listopada 2015 r. godz. 20:11
~fsdffd
Skoro taki "mądry" niech zakarze deszczowi padac i tyle , zwykla natura, dlatego sa kanalizacje !
+0-0
Poniedziałek, 16 listopada 2015 r. godz. 19:07
~deniss
Pnie szanowwny prezydencie ojeżdziłem sie rowerem tyle z panem po naszej pieknej stalowej woli pózniej napi..mi pan do głowy ze z pana taki kozak i zrobi wszystko by to miasto mogło byc piekne dla rowerzystów i byc piekne dla innych co beda odwiedzac nasze piekne miejsce oszukał mnie pan po wyborach p[rzy mojej ulicy] chce pan wycinac i wykanczac mnie tego co pedałował z toba bo z chceci zmiany chaiłem okazałes sie pan dupkiem co wytnie i drzewa i postawi 2 zakłady południowe mam naddzieje ze idac za tolerancja pana i logika zajmie sie pan wreszcie KAWAŁKIEM CHODNIKA OD WJAZDU KOLEJOWEGO W STRONE NISKA BRAKUJACEGO KAWAŁKA 50 METROWEGO GDZIE PAN TAK ŁADNIE KŁAMAŁ ZE TO BEDZIE ZROBIONE PO MONICIE JAKI PAN TYLKO PAN ZACZOŁ KILKA LAT TEMU to ze dałem sie panu oszukac nie wyjdzie poza czy jaki pan sam wydał sobie wydzierajac moje lasy a pana hute z mózgu pozdrawiam wiecej z panem nigdzie nie pojade
+0-0
Poniedziałek, 16 listopada 2015 r. godz. 14:50
~Popieram
Płaćcie za koszty albo płaćcie podatki, galerie zarabiają. my płacimy.
+0-0
Poniedziałek, 16 listopada 2015 r. godz. 10:39
~kika
heee ja tez mam pomysl: mowi ze mało dzieci się rodzi heee , kto mam 1 dziecko niech tez od tego placi podatek ...a wzrost urodzen się poprawi ... w końcu i tak dostaniemy lucykowe :)
+0-0
Poniedziałek, 16 listopada 2015 r. godz. 10:37
~mieszkankaaaa
obnizyl inne ceny a to musial gdzies ulokować i wymyslil podatki od deszczowki żeby miasto wyszlo na swoim
+0-0
Poniedziałek, 16 listopada 2015 r. godz. 10:36
~ja
jeszcze podatek od dnia wolnego powinien być koniecznie
+0-0
Poniedziałek, 16 listopada 2015 r. godz. 10:31
~PiSdzielec
Zesrałem się w gacie z wysiłku umysłowego.Jadę do Biedronia aby mi wydech wyczyścił!!!
+0-0
Poniedziałek, 16 listopada 2015 r. godz. 10:24
~wyborca
Uwielbiam podatki i chce płacić więcej, więcej, więcej!!! Lucek jest super!
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 19:53
~Nocny Marek
"Podatek od deszczówki" jest de facto podatkiem za odprowadzanie ścieków w myśl ustawy powszechnym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków. Obietnica obniżki cen za ścieki w naszym mieście była tylko sprytnym chwytem wyborczym. Tak naprawdę będzie w swej istocie podwyżką. Jako jeden z przykładów to: Wspólnota Mieszkaniowa w budynku o określonej kubaturze dachu zapłaci określoną kwotę w zależności od ilości litrów wody zrzuconej do kanalizacji - jeśli w rynnach będą liczniki. Jak nie będzie urządzeń pomiarowych to średnioroczny opad deszczu w mm na metr kwadratowy pomnożony przez powierzchnię dachu da nam wielkość zrzutu wody. Nie dość, że mieszkańcy Wspólnoty zapłacą drożej za ścieki to jeszcze Zarządca podniesie wam koszty utrzymania wspólnoty. Dodatkowo zarządca terenu na którym jest wasz blok policzy sobie koszty zrzutów wody z ulic osiedlowych, placów zabaw, boisk, etc., etc. Koszty poniesiemy my. Za bardzo nie rozwijam tematu, bo dosyć dobrze jest on przedstawiony w artykule poniżej. GDYBY TAKI PODATEK WPROWADZIŁ SZLĘZAK TO WIESZALIBYŚCIE NA NIM PSY. CHCIELIŚCIE OBNIŻEK TO JE MACIE !!! I MÓDLCIE SIĘ ŻEBY NIE LAŁO. Home » podatki » Podatek od deszczówki - czym jest i kto go płaci Podatek od deszczówki - czym jest i kto go płaci Podatek od deszczówki to opłata za odprowadzanie wody deszczowej z mieszkań i posesji. Zebrane fundusze mają pomóc w rozbudowie systemu kanalizacyjnego. More Sharing Services Podatek od deszczówki pojawił się w Polsce kilka lat temu. Choć nazwa brzmi co najmniej zabawnie i wywołuje spore kontrowersje wśród mieszkańców miast, w których on obowiązuje, sama idea takiej opłaty jest dobrze uzasadniona. Wiąże się ona ze stepowieniem terenów miejskich i podmiejskich, co spowodowane jest ich nadmierną zabudową i brakiem roślinności. Ma na celu także zwiększenie funduszy oczyszczalni ścieków, a to wiąże się z ich rozbudową i lepszym funkcjonowaniem. Czym jest podatek za deszcz Podatek od deszczówki jest to opłata nałożona na mieszkańców niektórych miast, na przykład Poznania czy Piły (Stalowej Woli - przyp. autora). Dotyczy zarówno właścicieli mieszkań w blokach jak i domków jednorodzinnych. Płacić powinien go każdy, kto odprowadza ścieki, inaczej mówiąc każda osoba, której mieszkanie podłączone jest do systemu kanalizacji miejskiej. Opłata ta wynosi w różnych miastach od kilkunastu groszy do około złotówki miesięcznie za metr kwadratowy powierzchni dachu, co w skali roku daje koszt nawet kilkudziesięciu złotych. Właściciele prywatnych posesji muszą sami zatroszczyć się o uiszczenie odpowiednich opłat, natomiast mieszkańcy bloków otrzymują rachunki za czynsz powiększone o odpowiednią kwotę, a przekazaniem jej do urzędu miasta lub oczyszczalni zajmuje się spółdzielnia mieszkaniowa. Z płacenia zwolnione są osoby, które udowodnią, że nie odprowadzają wody deszczowej do kanalizacji miejskiej, a zbierają ją w zbiornikach przydomowych i wylewają wprost do gruntu, na przykład używają jej do podlewania ogródka czy trawnika. Kontrowersyjny podatek Wielu osobom sam pomysł płacenia podatku od deszczu, na padanie którego przecież nie mają wpływu, wydaje się absurdalny. Właściciele oczyszczalni ścieków i urzędnicy miejscy argumentują jednak, że nie jest to kolejna opłata wprowadzona na złość mieszkańcom. Wśród celów, na jakie mają być przeznaczone pieniądze znajduje się między innymi modernizacja systemów oczyszczania wody. Deszczówka spływająca studzienkami ma znacząco inny skład od ścieków odprowadzanych z gospodarstw domowych. Wiąże się to z koniecznością stosowania bardziej różnorodnych środków oczyszczających, aby woda ta nadawała się do spożycia. Po drugie systemy kanalizacyjne niejednokrotnie są stare, nie spełniają obowiązujących wymogów i nie są przystosowane do odprowadzania tak dużej ilości ścieków, jaka jest produkowana każdego dnia w miastach. Dlatego często podczas ulew studzienki nie nadążają z odprowadzaniem wody, czego efektem są zalane ulice. Rozbudowa systemu kanalizacyjnego ma to zmienić. Wreszcie, podatek od deszczówki ma za zadanie zachęcić właścicieli prywatnych posesji, aby sami uczyli się gospodarować rozsądnie wodą. Zwolnienie z opłat osób samodzielnie odprowadzających deszczówkę ma na celu poprawienie stanu wód gruntowych. Obecnie większość wody z gruntu spływa prosto do rzek, nie wsiąkając w glebę, co powoduje jej stepowienie. Zakłócany jest w ten sposób naturalny obieg wody w przyrodzie.
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 17:42
~Seb
A gdzie miejsca pracy?, firmy niemieckie przyjmują Ukraińców a korzystają z ulg w strefie i nas trują, co na to prezydent i urząd pracy, za poprzedniej władzy byłoby to nie do pomyslenia!
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 16:48
~Stalówek
mam takie pytanko.Czy za oświetlenie przy bazylice płaci kościół?
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 16:25
~PISdzielec
Następny podatek od glupoty aborygena
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 16:08
~kolo
ale to nie z moich chmur pada to czemu ja mam płacic
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 14:36
~kapuś Jurek
Panie Lucjuszu same nowe podatki Pan wprowadza Nie tak mialo byc Przeciez na koncu i tak to MY za to zapłacimy CZY PAN TEGO NIE ROZUMIE PANIE LUCJISZU ?
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 13:09
~Łucjusz
Panie prezydęcie, ja Pana proszę! To wszystko przez tą jedna kałużę ? teraz wszyscy zapłacą podatek bo jakiemuś człowiekowi nie chciało się założyć kaloszy i przejść suchą nogą przez rozlewisko ? śmiał jeszcze przy tym pójść naskarżyć się do mediów? ;)
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 12:44
~Prezes
"SORRY taki mamy klimat,jest deszcz jest woda,są kałuże" O co więc chodzi?
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 12:30
~Metoda na smroda
Rada Miejska przygotowuje nowy podatek. Remont chodników i ścieżek rowerowych mocno obciąża budżet, a miasto nie dostaje nic w zamian od ich użytkowników. Tak dłużej być nie może. Piesi i rowerzyści muszą dokładać się do utrzymania infrastruktury. Uchwała wejdzie w życie 30 lutego. Według wstępnych informacji za każdy pokonany kilometr piesi zapłacą 1,69 zł, zaś rowerzyści 6,66 zł. Na wniosek urzędników, właścicieli hipermarketów, stacji benzynowych i galerii handlowych z opłaty zostaną zwolnione samochody.
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 12:00
~kolo
do Podatnik - za ścieki płacisz kolego i to więcej niż za wodę.
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 11:44
~aborygen
Nikt Ci tyle nie da ile PiS-lam Ci obieca!
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 11:28
~ant
tY PODATNIK POWINIENEŚ PŁACIĆ WYSOKI PODATEK OD SWOJEJ GŁUPOTY!!
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 10:43
~Seb
Zapłacimy wszyscy, niestety czar nowej władzy prysl....
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 08:08
~Podatnik
A może jeszcze podatek od tego , że sram na własnym kiblu placąc podatek o scieków... I może jeszcze od powietrza którym oddycham , i od łóżek na których śpimy...
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 07:22
~wsx
Zakładać liczniki wodomierze od deszczówki,ja założę przy każdej rynnie.
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 06:53
~jan
... a dlaczego z kratek burzowych na ul: COP wydziela się para wodna ?... skad w burzówce woda jesli przez tydzień nie padał deszcz ?... do tego ciepła ta woda.
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 06:47
~jan
.... będzie kasa dla miasta, na katedrze dach ogromny, z pięć razy większy niż na Biedronce.
+0-0
Niedziela, 15 listopada 2015 r. godz. 02:08
~toja
Chciałbym złożyć rezygnację z opadów nad moim dachem nie potrzebuje ich. A w zamian za to wprowadzić podatek za przebywanie w mojej obecności w promieniu 1KM od wszystkich! GŁUPOTA!!!!!!
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 22:24
~miecz
a kiedy pisowcy wprowadza podatki od glupoty ,pewnie wtedy i rajcy wszyscy by musieli zaplacic
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 21:01
~Moher49
Rzygać się chce od tych podatków. Te pazerne państwa nakładają już podatek od podatku. Płacę przecież podatek gruntowy, podatek od nieruchomości, akcyzę od paliwa z podatkiem drogowym, podatek od zakupów itp, itd. Podatki zabierają połowę naszych przychodów. Sześć miesięcy w roku pracujemy na utrzymanie państwa. Ile jeszcze?.
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 20:05
~ja jestem za
Ja uważam żeby płacić podatek od deszczówki . A więc od każdej parasolki , parasola pod barami i pijawkami , od baldachimu co ks. Proboszcz idzie i oczywiście od czapy moherowej
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 19:48
~analiza
Kanalizacja sanitarna jest oddzielna od kanalizacji burzowej .Dlaczego nagle woda opadowa nie mieści sie w kanalizacji burzowej?? A dlatego, że inwestor czyli zleceniodawca nie zadbał o o to ,aby rury miały odpowiednio większe średnice w ramach BEZPIECZEŃSTWA a nie mniejsza cena przetargowa wykonania kanalizacji. Stąd rura mała a wody dużo. URZĘDASY opłacane przeze mnie i pozostałych nie wiedzących powinni zapłacić za swoją byle jaką wiedzę.
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 19:10
~Jest super, więc o co Wam chodzi?
Trzeba kasy by spełnić obietnice wyborcze. Najlepiej podnosząc podatki, wtedy będzie kasa na obietnice, za których spełnienie zapłacą i tak podatnicy. Po ich spełnieniu i tak będą zadowoleni, więc będzie dobrze. A Ty głupcze płacz, płać, a my się będziemy śmiać. A przed następnymi wyborami znów będziemy obiecywać
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 18:31
~Edi
Do KAWA: A uważasz, że sieci wielkopowierzchniowe nie płacą za ścieki? Płacą tak samo jak szary obywatel. Tylko, że ilość ścieków liczona jest w odniesieniu do pobranej wody, czyli mniej więcej tyle ile wody pobrano z wodociągów tyle samo ścieków wydalono do kanalizacji. A za deszcz spadający na prywatne posesje a następnie spływający do kanalizacji miejskiej nikt nie płaci, chyba że założyłeś sobie na swojej posesji licznik spadającego deszczu na Twoją kostkę brukową.
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 17:54
~KAWA
ale piszecie pierdoły,ludzie w prywatnych domach jak i w blokach płacą za ścieki,a parkingi są na własny użytek.niech drogowcy płacą jak nie potrafią dróg robić.
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 17:11
~jasio
ładne zdjecia
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 16:50
~vito
Gdyby glupota miala skrzydla to nasi wlodarze powinni latac jak golebie, nasz prezyden jak odwrotny Janosik...,coz rozum nie idzie w parze z inteligencja I jak powiedzial nasz wieszcz Ni pies ni wydra cos na ksztalt swidra ajak mawiaja Indianie NO BRAIN NO PAIN
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 16:47
~namiot i balon pilnie!
Przy tym skrzyżowaniu woda ciągle stoi i uniemożliwia przejście przez pasy! Ludzie chcąc ją ominąć idą prosto pod nadjeżdżające samochody. Ciekawe kto się tym zajmie, może trzeba tam na rogu ustawić namiot i balon by komuś ślepia otworzyć.
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 16:45
~mieszkaniec
A gdzie idą "zrzuty" miejskich radnych jak idą się odlać do WC podczas sesji. Już nie wspomnę o "cichaczach" popierdywanych bąków w siedzenia. Czasami jak się wchodzi na salę to ma się wrażenie że jest się przed galerią VIVO. Jeno że tam czuć fetor z oczyszczalni a tu kacze łajno.
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 16:45
~jozek
Sytuacja jest taka ze wlasciciele np.domow jednorodzinnych majac np.plac 5 arowy prawie w calosci zascielaja go kostka brukowa.wyglada to pieknie tylko ze deszcz scieka z tej powierzchni do kanalizacji zamiast wsiakac w ziemie.
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 16:11
~zdsfgserdg
Kościół tez będzie płacił? Przecież świątynie mają dość duże powierzchnie dachów.
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 16:10
~poborca_podatkowy
To kościoły i plebanie jako wielkopowierzchniowe również będą płacić podatek?
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 16:08
~sum
Opady deszczu są w całym mieście, więc jeśli państwo ma być SOLIDARNE i SPRAWIEDLIWE powinni płacić wszyscy bez wyjątków, albo nikt.
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 15:55
~leminguspospolitus
Antyleming tylko idioci nie widzą zależności pomiędzy łupieniem pewnych grup, a wspieraniem nierobów.
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 15:53
~gloryjka
prosimy o podatek od kościołów i plebanii. Wszystkie te przybytki mają zazwyczaj ponad 250 m kw. Jak szukać kasy, to na całego!!!
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 15:49
~dux
Coraz bliżej Egiptu Ptolemeuszów..Jeszcze powietrze stalowowolskie, którym oddychają przyjezdni będzie opodatkowane..Nadzieja w tym, że nad tym pracuje Urząd Miasta. To gwarantuje, że wyjdzie taki gniot, który wszyscy zakwestionują..
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 15:46
~dyzma
Proponuję jeszcze opłatę klimatyczną, podatek od rowerzystów, pieszych, no i oczywiście od głupoty i tu wpływy powinny być największe, co widać po działaniach i zapędach naszych urzędasów i kibicującym im towarzyszom. Widzę, że prezydent chce złupić w skali mikro markety tak jak jego guru w skali makro, a może tak opodatkować budynki sakralne też są wielkie i mają duże powierzchnie utwardzone.
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 15:20
~Antyleming
Tylko lemingi nie widzą powiązania pomiędzy zalegającą wodą na ulicy a wprowadzeniem podatku. Ludzie zawsze dążą do tego aby uniknąć płacenia podatków więc w tym przypadku zarządca danej drogi będzie dążył do tego aby na drodze, którą zarządza deszcz nie padał i w ten sposób uniknie nie dość że płacenia podatku to i zbierania się wody. DAMY RADĘ
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 15:18
~Marcin
Wszystkie podatki w końcu płacą konsumenci
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 15:05
~stalowa
Podatek od każdego puszczonego bąka może wprowadźcie !? Chcieliście PIS to macie
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 14:53
~Taki jeden
Powiazanie kaluzy na jezdni z podatkiem od wody deszczowej jest niewatpliwie logiczne,Jest to logika specjalnej troski.
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 14:47
~Wołomin
To Nadbereżny chce sprzedać czy kupić deszczówkę? Chętnie zrobię interes na wodzie
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 14:24
~Nuncjusz Nabrzeżny
Módlcie się o suszę.
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 14:19
~Obrońca nie tylko przyrody
A co z innymi opadami atmosferycznymi np. śniegiem? Mogą poczuć się obrażone , że tylko deszczówka opodatkowana. Jak taki obrażony śnieg będzie omijał Stalówkę to znowu dzieci w zimie mogą się obrazić na śnieg. Opodatkować wszystko jak leci to prawidłowe rozwiązanie. Peace.
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 14:12
~www
Nikt wam za to nie płaci? A komu sie płaci podatek od nieruchomości do cholery który wczoraj tak mocno podniesliscie?
+0-0
Sobota, 14 listopada 2015 r. godz. 14:10
~www
Dowalić po całości.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.