Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 12 grudnia 2017 r. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
 Wiadomości lokalne
» Wielkie otwarcie 4-salowego kina Helios w Stalowej Woli!
» Posłanka Szumilas o polskim sądownictwie i edukacji
» Warsztaty muzyczne z nową klasą i dobroczynnym zabarwieniem
» Kolizja na Czarnieckiego. Ktoś przestawił znak
» Shanty rozkołysały festiwal na wodzie
» Piękne choinki powstały w bibliotece
» By być lepszym…
» Dwóch pijanych mężczyzn mogło zamarznąć
» "Szlachetna paczka" już u rodzin
» Trafił do aresztu za napad na kobietę
» W Centrum Edukacji Zawodowej "skutecznie szukali pracy"
» Modernizacja placu Piłsudskiego. Kierunki wytyczył nam Szczecin
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Chłopcy - spektakl ATD im. J. Żmudy
» Mikołajkowy turniej szachowy
» Wigilia Miejska w Stalowej Woli
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Wigilia Zaklikowska w MDK
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
» Noworoczna Gala Wiedeńska w MDK
» Podwieczorek przy fortepianie: Tryumfy Króla Niebieskiego - Bartosz Hadała
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Gospodarka

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 10:02     /Anna Tomczyk/
Stopa bezrobocia w powiecie blisko 15 procent

Stopa bezrobocia w powiecie stalowowolskim na koniec 2012 roku wyniosła 14,8 proc. To najwyższy wynik od 2009 roku.
Stopa bezrobocia w powiecie stalowowolskim na koniec 2012 roku wyniosła 14,8 proc. To najwyższy wynik od 2009 roku.
Fot. Jacek Rodecki
Stopa bezrobocia w powiecie stalowowolskim znów poszybowała w górę. W porównaniu z drugim i trzecim kwartałem 2012 roku różnica wynosi jeden procent, a z pierwszym - jeden punkt procentowy. Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego bez pracy pozostaje u nas 14,8 proc. osób w wieku produkcyjnym. Na Podkarpaciu stopa bezrobocia wynosi 16,3 proc., a w Polsce 13,4 proc.

GUS opublikował najnowsze informacje dotyczące rynku pracy i bezrobocia na koniec grudnia 2012. Wynika z nich, że w naszym powiecie liczba bezrobotnych w ciągu jednego miesiąca wzrosła o pięć punktów procentowych z 14,3 proc. w listopadzie do 14,8 proc. na koniec grudnia. To najgorszy wynik od 2009 roku, kiedy to w grudniu bez pracy pozostawało 15,2 proc. mieszkańców powiatu stalowowolskiego w wieku produkcyjnym.

Na podobnym poziomie w analogicznym okresie obserwowano u nas bezrobocie w 2005 roku - 14,7 proc. i 2003 - 14,6 proc. W 2011 i 2010 roku na koniec roku odnotowywano stałą stopę bezrobocia na poziomie 14,4 proc.

Z danych GUS wynika, że w województwie podkarpackim stopa berobocia wynosi aktualnie 16,3 proc., przy 13,4 proc. bezrobociu w Polsce. Na Podkarpaciu w najgorszej sytuacji jest powiat niżański, który na koniec ubiegłego roku odnotował stopę bezrobocia na poziomie 24,7 proc. Najlepsza sytuacja jest natomiast w powiecie sanockim, gdzie bezrobotnych jest 13,0 proc. W Rzeszowie bez pracy pozostaje 8,2 proc. mieszkańców, a w powiecie rzeszowskim - 14,6 proc.

W sąsiednim powiecie tarnobrzeskim bezrobocie wynosi 15,5 proc., a sandomierskim 12,8 proc. przy 15,8 proc. stopie bezrobocia w województwie świętokrzyskim. Najwyższe bezrobocie na koniec 2012 roku odnotowały województwa warmińsko - mazurskie - 21,2 proc., zachodniopomorskie - 18,1 proc. i kujawsko - pomorskie - 17,9 proc.

Najmniej powodów do narzekań mają z kolei ci, którzy mieszkają w województwie wielkopolskim. Tam stopa bezrobocia wynosi 9,9 proc. W samym Poznaniu jest 4,2 proc. bezrobotnych, a w powiecie poznańskim - 4,7 proc. Nieco gorzej wygląda sytuacja w województwie mazowieckim, gdzie odnotowano 10,8 proc. bezrobocie przy 4,4 proc. dla samej Warszawy. Dla porównania w Radomiu bezrobotnych jest aż 22,6 proc., a w powiecie radomskim - 30,7 proc. Co ciekawe to właśnie na Mazowszu znajduje się powiat szydłowiecki, który odnotował najwyższe bezrobocie w Polsce - 37,6 proc.

W województwie śląskim w urzędach pracy zarejestrowanych jest 11,1 proc. bezrobotnych, a w małopolskim 11,5 proc. W samym Krakowie jest 5,9 proc. mieszkańców pozostających bez pracy, a w powiecie krakowskim - 10,8 proc. W Tarnowie pracy nie ma 10,4 proc. osób w wieku produkcyjnym, a w powiecie tarnowskim 15,1 proc.

Zobacz więcej:
- PUP: największa liczba bezrobotnych od 2009 roku

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 2 lutego 2013 r. godz. 09:07
sek
BEZROBOCIE ROŚNIE A Z HUTY WYPROWADZAJĄ PRODUKCJĘ NA ZEWNĄTRZ.TAK TU WYGLĄDA WALKA POLACTWA Z BEZROBOCIEM.

Piątek, 1 lutego 2013 r. godz. 17:20
Kika
Piękne wyniki. Pańcie z PUP wygonić w teren,a przede wszystkim nauczyć choć trochę kultury.

Piątek, 1 lutego 2013 r. godz. 16:17
pl2
Najlepsza to jest strona internetowa stalowowolskiego PUP. Wystarczy porównać jak są przedstawione oferty pracy. Na stronie PUP-u ze Stalowej oferty pracy zawierają bardzo mało informacji. Z tej samej oferty pracy zamieszczonej przez PUP w Nisku dowiedzieć się można dużo więcej. Np. tego, że praca jest na pół etatu i podane jest wynagrodzenie.

Piątek, 1 lutego 2013 r. godz. 15:27
pppp
Jarząbek i co mi z tego ze zarabiasz 15 tysi juz nie raz pisales o tym na forum wiec juz sie nie powtarzaj bo robisz sie nudny daruj sobie !widac ze dopadles dobrej kasy to kozaczysz haha zapraszam do Polski do Stalowej ciekawe czy znajdziesz cos dla siebie!

Piątek, 1 lutego 2013 r. godz. 11:11
pieprzyć to
właśnie za chwilę idę podpisać tą debilną listę i na samą myśl o pańci na fochu z pup robi mi się niedobrze, wchodzę i pan po lewej z miną zbitego psa, na wprost ciumy, które udają że są okropnie zarobione i za parę tygodni jadę do pracy, i h...j z nimi, i pieniądze, które tam zarobię wydam tam, tutaj ani centa, jesteśmy traktowani jak odpad, który ma bulić i nie dyskutować a jeszcze popier...dalać za 8 stówek, walcie się dobrodzieje

Piątek, 1 lutego 2013 r. godz. 11:08
TVN
Taki rządowy pośredniak to jest wartościowy tylko dla wyborów. Bierzesz od nich stażystę i masz ZUS z głowy na pewien czas. To jedyny powód że to robisz. Kto zbuduje prężną firmę z nabieranych w ten sposób ludzi (tak szukających pracy) jest mistrzem świata. To niczemu nie służy poza propagandą rządową że coś się robi. Realnie zatrudniają firmy poszukujące pracowników a nie zniżki na ZUS, przykre ale to zwykłe chwilówki i wszyscy to wiedzą.

Piątek, 1 lutego 2013 r. godz. 10:08
bezrobotna
Jak ma być dobrze w powiecie stalowowolskim jak ciągle jest przerost w urzędach a ludzie tam pracujący poruszają sie jak na zwolnionym filmie szczególnie pracownicy PUP ,nikt nie słyszał żeby któryś z pracowników był w terenie za pozyskiwaniem pracodawców a bezrobotni są tam traktowani ostatni menele.otrzymanie jakiejś informacji to jest naruszenie błogiego spokoju pań urzędniczek nie mówiąc już o otrzymaniu jakiejkolwiek pomocy.Dopóki ci sami ludzie bedą przyspawani do cieplutkich posadek to nic się w tym mieście nie zmieni. Ciągle występuje system kolesiostwa..rączka rączkę i metoda spychowa.

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 23:15
koń by się uśmiał
jarząbek, zmień dilera

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 21:49
Vatyklan
A jaki jest w tym procent bezrobotnych kapelanów??

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 20:40
jarząbek
A ja se zarabiam 15 tysi jako specjalista modern toking w zagranicznej kampanii i nie narzekam. A wy byście się wzięli za jaką kolwiek robote zamiast siedzieć na różnych forum i ciągle narzekać jak jakieś komunistyczne nieroby.

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 19:35
Mix
Proponuje zrobić sąde odnośnie zadowolenia badz też nie pracy PUP w Stalowej Woli .Może pozwoliło by to wyciądnąć wnioski pani dyrektor i coś zmienić .Kto jest za ?

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 16:06
Prhemierh
Whacacie do Polski, jest dobha i dobrze płatna phaca. Donald Tusk.

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 15:53
baba jaga
Czynsz w spółdzielni też wzrósł a później się dziwią że ludzie płacić nie chcą

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 15:51
Piotr
Zostałem poinformowany że mają dla mnie prace no to przyjechałem powiedzieli że jest praca w charakterze pomoc kuchenna no to pracodawca mi powiedział że wynagrodzenie jest 1100 zł brutto to jest zdecydowanie za mało czynsz opłaty a chciałbym założyć rodzinę nie ma jak i z czego! Pózniej dowiedziałem się że poprzednia osoba która tam pracowała to miała przesrane bo pracodawca nie płacił jest tyle ile jest w pismie wiec odeszła i Ja niby miał bym tam pracować to jest skandal! Ale to pikuś co mnie czekału w PUP kiedy powiedziałem że nie chce tam pracować zostałem zbluzgany przez pracowników PUP wydarli się na mnie i potraktowali mnie jak przestępce czułem się okropnie! Tam w PUP to banda BYDLAKÓW! WSZYSCY MAJĄ PRACE PO ZNAJOMOŚCI!

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 14:52
Nie_głosujący wyborca PO
Po stanie wojennym musiało wyjechać tylko 1mln Polaków. Teraz doszlusowało jeszcze 2mln na stałe i 500tyś wahadłowo. Jednak jest wyraźnie postępowo w sprawie komu to wolno zostać......

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 13:35
Dako8
Blisko 15 %? przyjedzcie tu, miejscowosc obok Frankfurtu, niedziela godz 15 msza dla polakow, rejestracje RST, RNI, RSA, cale podkarpacie, nie mowiac o innych przebywajacych w Angli Belgi etc. Dlatego tylko jest 15% Ale moje pytanie jest inne co dalej? Czy zycie w polsce polega na pracy za granica i tylko wakacje spedzac w kraju, w domu?

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 12:35
wyborca
Winę za taki stan rzeczy ponosi obecny rząd. Przytoczę powiedzenie tuska: oby żyło się lepiej,oby żyło się lepiej wszystkim.

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 11:11
nick28
jedyne rozwiazanie to poprostu stąd wyjechać

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 11:05
Anagram
Domki w Słupsku

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 11:01
Alojzy Piorun
PUP w Stalowej Woli jest MEGA-skorumpowany. Praca dla koleżków i za kasę. Niedługo zobaczycie tam agentów CBA w kominiarkach. Ja już kopertkę z oficjalnym wnioskiem o przeprowadzenie działań operacyjnych w stosunku do konkretnej osoby wysłałem. Teraz idę sobie zrobić kawę.

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 10:44
bezrobotny.
ten PUP to żenada. Próbowałem dostać się na kurs - wniosek odrzucili. Próbowałem dostać się na staż, musiałem znaleźć sobie pracodawce wiec znalazłem, wniosek złożyłem - wniosek został odrzucony Była oferta pracy, ideał mój kierunek idę do PUP proszę o namiary na pracodawcę, urzędnik odpowiada mi że nie bardzo to nie dla mnie praca. Wkurzyłem się i mowie że jednak spróbuje, dostałem z łaski namiary, wysłałem CV jak się później okazało CV należało składać pod zupełnie innym adresem, urzędnik aby mnie spławić podał mi zły adres. i niech ktoś mi powie że PUP pomaga zdobyć pracę

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 10:25
jak słyszę pup to puszczam pawia
kolejny news z głębokiej d.upy, sorry, z pup

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 10:20
Dziad Proszalny
Jeżeli myślicie, że nie jest gorzej niż w 2000 roku, to weźcie pod uwagę ilu MŁODYCH i ZDOLNYCH ludzi wyjechało za granicę lub do innych miast. To jest po prostu DRAMAT!!! Głosujta dalej na PełO i na Butrynową!

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 10:16
Mix
Nic dziwnego urzędy sąsiadujące z Stalową Wolą mają już dawno przygotowane plany szkoleń ,staży a nasi urzędnicy jak się pujdzie coś dowiedzieć zbywają albo umawiają z doradcą zawodowym który zrobi wszystko żeby na dany kurs się nie dostać ,bo koleśiostwo jest wszechobecne

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 10:11
qwerty
Brawa dla parlamentarzystów.

Czwartek, 31 stycznia 2013 r. godz. 10:10
bezrobotna
no to chyba normalne ze rosnie :/ szkoda gadac o tym bedzie roslo i bedzie coraz gorzej starsi charuja a mlodzi po studiach i innych szkolach siedza w domu bo nie ma pracy ale co sie dziwic jak pracodawcy wymagaja czasem takich rzeczy ze az glowa boli:/ a patrzac po urzedach sklepach cz innych instytucjach zastanawia sie czlowiek jakie oni mieli wymagania przyjmujac sie do pracy hehehe dajcie wkoncu ludziom mlodym szanseeeeeeeeeeeeee

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.