Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 24 stycznia 2019 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
 Wiadomości lokalne
» Co za 10 lat? Debata z ministrem Kwiecińskim
» Decydujesz, pomagamy - trwa głosowanie!
» Rozwadów: pieszy potrącony przed muzeum. Jego stan jest bardzo ciężki
» Dusi nas smog, czterokrotne przekroczenie wielkości pyłu!
» Miasto podreperuje infrastrukturę na lotnisku w Turbi
» Zbędne kilogramy chętnie przyjmiemy! - nowa jakość dietetyki w Stalowej Woli
» Chodnik dla aut nie dla pieszych?
» Mielecka firma stworzy dla Stalowej Woli system informacji pasażerskiej
» Muzeum Regionalnemu przybywa budynków. Niebawem otwarcie kolejnej powierzchni wystawienniczej
» 64-latek odnaleziony przez policję. Zaginięcie zgłosiła rodzina
» Uwaga na polowania w stalowowolskich lasach!
» Nie wiadomo jeszcze ile miasto zapłaci za rozbiórkę "straszydła"
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Podwójne spotkanie autorskie
» Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne
» Koncert karnawałowy Orkiestry Dętej MDK
» Opowieści z Togo - spotkanie z Piotrem Pyrczem
» Muzyczny Parnas - XIV Forum Pianistyczne - koncert galowy
» Wieczór z operetką
» Wielka Wojna nad Dolnym Sanem
» Nerwica natręctw - spektakl w reż. Artura Barcisia
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Miejska Wigilia z szopką i jarmarkiem
»Miejska Wigilia z szopką i jarmarkiem
»Protest urzędników przed Sądem Rejonowym
»Stalowa Wola na COP24
»Otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej w Stalowej Woli
»Stalowa Wola: otwarcie lodowiska w stylu retro
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 13:18     /Anna Tomczyk/
Szlęzak: poprę Nową Prawicę w imię ratowania wolności

Prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak zapowiedział, że poprze oficjalnie Nową Prawicę Janusza Korwin - Mikkego w imię ratowania wolności, którą morduje polska demokracja.
Prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak zapowiedział, że poprze oficjalnie Nową Prawicę Janusza Korwin - Mikkego w imię ratowania wolności, którą morduje polska demokracja.
Fot. Jacek Rodecki
Prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak zapowiedział we czwartek, że oficjalnie poprze w zbliżających się wyborach parlamentarnych Nową Prawicę Janusza Korwin - Mikkego. - "Po tym, co zrobiła PKW z Nową Prawicą JKM uznałem, że mamy demokrację, która morduje wolność, więc trzeba ją ratować, dlatego zdecydowałem się na poparcie tego ugrupowania" - wyjaśnił podczas konferencji prasowej Szlęzak.

Jeszcze zanim pojawiły się pierwsze kandydatury na listach poszczególnych ugrupowań prezydent zapowiadał, że nie będzie się opowiadał po stronie jakiegokolwiek ugrupowania udzielając mu poparcia. Wyjątkiem był kandydat do senatu Zygmunt Cholewiński. Szlęzak zmienił jednak zdanie po aferze związanej z odmową Państwowej Komisji Wyborczej rejestracji w całej Polsce list wyborczych Nowej Prawicy JKM.

- "Uważam, że to co się stało to naruszenie fundamentów państwa polskiego, przeciętni ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, ale to jest rzecz katastrofalna. Państwo polskie organizacyjnie wisi na agrafkach" - podkreślił prezydent.

Zdaniem Szlęzaka sytuacja ta może zakończyć się nawet unieważnieniem przez Sąd Najwyższy wyborów, ponieważ może uznać, że PKW wpłynęła na ich wynik odmawiając rejestracji list Korwina - Mikkego w całym kraju. - "Choć na początku nie miałem takiego zamiaru to teraz uważam, że moim obowiązkiem w imię ratowania wolności, którą morduje nasza demokracja, jest poparcie Nowej Prawicy Janusza Korwin - Mikkego" - dodał prezydent.

Przypomnijmy, że PKW bezprawnie zdaniem Korwin - Mikkego, odmówiła rejestracji list wyborczych jego ugrupowania na terenie całego kraju. Według kodeksu wyborczego, komitet, który do 30 sierpnia zarejestruje listy w co najmniej połowie okręgów wyborczych może zarejestrować listy w reszcie kraju bez zbierania podpisów. We wskazanym terminie Nowa Prawica JKM zarejestrowała listy w 20 z 21 wymaganych okręgów, ponieważ w jednym z nich nastąpiło kilkudniowe opóźnienie z winy jednej z okręgowych komisji. Ponadto wiele OKW analizuje listy Nowej Prawicy i odrzuca podpisy. W jednej taki los spotkał nawet 1,7 tys. podpisów. Nowa Prawica zapowiada, że sięgnie po wszelkie środki, aby po wyborach odwoływać się od decyzji PKW w sprawie rejestracji list ugrupowania.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 30 września 2011 r. godz. 12:12
~Do !
Gdzieś to przeczytał? Korwin pisze tak: "Ja zaliczam się do ludzi wierzących w Boga". Zrzut ekranu wysyłam do sztabu KNP.
+0-0
Piątek, 30 września 2011 r. godz. 11:03
~polak
Artystów do polityki nam nie trzeba-polityka to nie ściema-Szlezaka nikt nie slucha,was czas juz mija-tylko PIS moze zaczac ten kraj rozkwitac ,polske czas juz zmieniac,bo my polacy to wielka rodzina,zaden ruski,niemiec nie bedzie sie do nas wcinal -POLSKA BIALO CZERWONI-PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC!!!!!!!
+0-0
Piątek, 30 września 2011 r. godz. 10:26
~barack
JEŚLI PAN kORWIN-MIKKE POSIADA ZDROWY ROZSADEK TO JA JESTEM CAREM MIKOŁAJEM XX !
+0-0
Piątek, 30 września 2011 r. godz. 06:59
~!
Z tego przeczytałem to Janusz Korwin mike jest ateistą.
+0-0
Piątek, 30 września 2011 r. godz. 06:54
~!
W Polsce mamy system dwópartyjny tak jak było przed rozbiorami tzn: jedna,która jest za niepodległą ,silną i suwerenną Polską czyli Prawo i Sprawiedliwość a druga ,kt ora jest za podległością Polski mocarstwom.
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 21:59
~Marcin
UPR i nowa prawica to jedyna partia ktora ma rozsadne podejscie do Panstwa. Dosc juz urzednikow ktorychmamy 4 razy wiecej niz za komuny dosc juz zamknietych zawodow ktorych mamy 2 razy wiecej niz niemcy. Jako jedyna partia mowie ze nie chce sie dopchac do koryta tylko zlikwidowac koryto, ograniczyc wydatki i zmniejszyc przez to podatki i zadluzenie panstwa. To jedyna szansa na zatrzymanie tego upadku...
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 21:33
~emre
"Państwowa Komisja Wyborcza stwierdza „na marginesie”, że wniosek o wydanie zaświadczenia o spełnienie przez Komitet Wyborczy Nowa Prawica Janusza Korwina-Mikke nie został w terminie „złożony” w Panstwowej Komisji Wyborczej, bowiem został (w terminie) nadany na poczcie. Panstwowa Komisja Wyborcza ponownie dokonuje „prawniczej ekwilibrystyki” wywodząc, że termin „złożony” o którym mowa w art. 210 § 3 Kodeksu wyborczego, to termin wyrażający „czynność techniczną” w którym wniosek musi trafić do Panstwowej Komisji Wyborczej - otóż żaden przepis prawa nie daje Państwowej Komisji Wyborczej kompetencji do dokonywania karkołomnych wykładni powszechnie obowiązujących zasad i praw. Art. 57 § 5 punkt 2 Kodeksu administracyjnego brzmi: Termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało nadane w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego. Jeśli tak jasny przepis, powszechnie obecny w świadomości prawnej społeczeństwa, Panstwowa Komisja Wyborcza wywraca do góry nogami, to co się dziwić, że w kuriozalny spoób interpretuje nieco trudniejsze (i nie najlepsze jakościowo przepisy Kodeksu wyborczego."
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 19:45
~Nie ma nowej prawicy, a szkoda
Cycat z Newsweeka: "Nowa Prawica nie zna prawa. PKW o partii Korwina." "Nawet gdyby partia Korwin-Mikkego złożyła wniosek w terminie, i tak nie uzyskałaby zaświadczenia o rejestracji, ponieważ nie miała wtedy zarejestrowanych list w połowie okręgów wyborczych. - rejestracja późniejsza jest możliwa, ale nie ma wpływu na wydanie przez PKW zaświadczenia i nie stanowi podstawy do rejestracji w pozostałej połowie okręgów wyborczych - tłumaczył Niemcewicz z PKW."
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 18:56
~Krulewna
W mored jeża! Endriu znowy się ubrzdyngolił ? Ciekawam co jeszcze głupigo wymyśli? A jużem myślała, że otrzeźwiał.
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 17:33
~bzer
Czy to w imię wolności ktoś tu nazywał mających inne zdanie motłochem? O to chodzi w tej wolności, że trzeba mieć to samo zdanie, bo jak się ma inne to się jest motłochem, pożytecznym idiotą albo cymbałem?
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 15:50
~Ja
sko88: to 88 to pozdrowienia dla wujka adolfa czy twoje iq? mikke ma więcej z endecji niż ten komiczny giertych. Brawo Panie Prezydencie.
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 15:26
~coś tam wiem
Właśnie dość już tych wszystkich PO PiS i tak dalej, dajmy szanse nowym ludziom tak jak to jest w Nowej Prawicy, czy niezależny kandydat do Senatu Szeremietiew, Ci ludzie mają plan działania i pomysł na to jak to zrealizować, nie będą tam siedzieć i tylko liczyć pieniądze.
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 15:16
~Tomasz
Brawo Panie Prezydencie! Nie wiem w jaki sposób endeckie korzenie Prezydennta kłóca się z poparciem dla Nowej Prawicy? Nie popiera przecież pana Palikota, tylko partie mocno prawicową, powiedziałbym więcej; jedyną zdroworozsądkową partię na obecnej scenie politycznej.
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 14:47
~mari
Właśnie kandydaci z Nowej Prawicy są ciekawi i z tego co wiem warto na nich głosować. Dość już tych Po, PIS, SLD a już zwłaszcza PSL-u!!!! Ci w terenie poobsadzali się nieźle!
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 14:27
~bubek
i tak wyborow nie uniewania, ze wzgledow finansowych, za duzo by to pasntwo kosztowalo
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 14:08
~sko88
hahaha Szlezak i ty masz sie czelnosc zwac endekiem????? haha jestes jak choragiewka na wietrze!!! z endecja czlowieku nie masz nic wspolnego!!!
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 14:03
~RST
Ja też poprę NP . Dyskryminacja Nowej Prawicy i odrzucenie wniosku przez SN jest skandalem niewyobrażalnym, uderzającym w postawy funkcjonowania naszego państwa.
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 13:57
~michalina
Ponoć kandydują tu Kida i Ossoliński, może warto zapoznać się z ich sylwetkami. Mam dość reklam Błądka, Zaborowskiego czy też Bursztynowej tfu polonistki.
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 13:54
~kuba
No niestety. U nas wolności nie ma. Choć nie znam kandydatów Nowej Prawicy to i tak na tą partię zagłosuję.
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 13:51
~Janina Sagatuska
Nowa Prawica albo Ruch Palikota, jedyne partie, które mają jakiekolwiek programy reszta to dno :(
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 13:49
~jkm
Ja też poprę - mam tylko problem związany z tym, że w Stalowej z ich list nie ma na kogo głosować...
+0-0
Czwartek, 29 września 2011 r. godz. 13:33
~euzebi
Ja również poprę Nową Prawicę i się tego nie wstydzę! Już kilkakrotnie dawałem się nabierać na obiecanki PiSu czy też PO ale nie tym razem.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.