Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 23 maja 2019 r. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
 Wiadomości lokalne
» W Stalowej Woli wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe
» W "ekonomiku" odbyła się konferencja o prawach konsumenta
» Miasto z Nadleśnictwem odnowiło grzybek na Ciemnym Kącie
» Minister MON Mariusz Błaszczak z wizytą w miejscach zagrożonych powodzią
» Rzeka Łęg wylewa. W Bojanowie ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe
» Wyciek rtęci na terenie huty. Wezwano specjalistyczną straż chemiczną
» Inicjatywa Samorządowa 2018 ostrzega przed 447
» W Antoniowie budują bibliotekę
» Tomasz Miękina ze Stalowej Woli autorem fantastycznej powieści
» Na KUL-u nie było agitacji
» Szkolenie PINB ze specustawy mieszkaniowej
» Minister Sprawiedliwości otworzył Ośrodek Pokrzywdzonych Przestępstwem i właczył się w Eurowybory
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Postacie. Spektakl z muzyką Gintrowskiego.
» "Przed wyrokiem" z Wiesławem Hopem
» Kolorowe wakacje w MDK
» Secesja
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Stalowej Woli i Nisko
»Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Stalowej Woli i Nisko
»Stalowa Wola: Piknik Rodzinny z okazji Dni Otwartych UE
»XII Rowerowa Masa Krytyczna
»Jarmark Wielkanocny 2019
»30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Imprezy w mieście

Wtorek, 24 maja 2011 r. godz. 12:29     /Muzeum Regionalne/
Historia Ogrodów Jakuba Woynarowskiego

Szara rzeczywistość ogródków działkowych, bo o nich mowa, obserwowana wrażliwym okiem Jakuba Woynarowskiego, nabiera niezwykłych barw i znaczenia.
Szara rzeczywistość ogródków działkowych, bo o nich mowa, obserwowana wrażliwym okiem Jakuba Woynarowskiego, nabiera niezwykłych barw i znaczenia.
Od 27 maja do 29 czerwca 2011 roku w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli będzie czynna wystawa "Historia Ogrodów" Jakuba Woynarowskiego.

Lewis Carroll zabrał nas do nierzeczywistej i malowniczej Krainy Czarów, Bruno Schulz w "Sklepach cynamonowych" do fantastycznego świata dziecięcych wspomnień… 27 maja 2011 r. Jakub Woynarowski - stalowowolski designer, muzyk, grafik, artysta o niezliczonych zainteresowaniach, przeniesie nas do niezwykłego świata swojej wyobraźni.

Są takie miejsca, gdzie czas płynie leniwie, nie słychać wrzawy wielkiego miasta, odgłosów ulicy i samochodowych klaksonów. A jednak obszary te są nierozerwalną częścią miejskiej przestrzeni. Publicznie użyteczne, na trwałe wrośnięte w wielkomiejski pejzaż, zaspokajające rekreacyjne i socjalne potrzeby lokalnych społeczności… Czy mogą stać się źródłem natchnienia dla twórcy? Wystawa prac Jakuba Woynarowskiego prezentowana w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli udziela jednoznacznej, twierdzącej odpowiedzi na to pytanie.

Szara rzeczywistość ogródków działkowych, bo o nich mowa, obserwowana wrażliwym okiem Jakuba Woynarowskiego, nabiera niezwykłych barw i znaczenia. Autor, sprawnie posługując się językiem obrazów, przenosi widza w pozornie zwyczajny, a jednak niezwykły świat. Świat, którym, pod nieobecność człowieka, niepodzielnie władają przedmioty, owady i rośliny.

Zbiór zaprezentowanych prac - grafik, animacji i instalacji, uderza różnorodnością. Zaskakuje również kolorystyką, ograniczoną do trzech barw: niezwykle intensywnego pomarańczu, głębokiej czerni i bieli. Wszystkie elementy, mimo rozmaitości form, tworzą spójną całość i dowodzą wszechstronności artystycznych poczynań Jakuba Woynarowskiego.

Wystawa zachęca do wkroczenia w magiczny świat tych niezwykłych miejskich ogrodów - "tajemniczej krainy, wypełnionej dziełami domorosłych konstruktorów, przedmiotami obdarzonymi drugim życiem, kolorowymi domkami zdobionymi tłuczonym szkłem i ceramiką oraz bujnie rozwijającą się fauną i florą…".

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 29 czerwca 2011 r. godz. 08:18
~generał
ci którzy ustawiają szklanki na półce i czytają kobiecą prasę - powinni być specjalistami od seriali i wszelkiego celebryctwa a nie osądzać czyjąś sztukę - oczywiście poza stwierdzeniem podoba mi się lub nie, co zresztą trochę niżej już dawno napisałem. Ale wystawianie ocen oraz publiczne osądzanie jest dużym nietaktem, zwłaszcza gdy jest się zaledwie wyposażonym w wiedzę zaczerpniętą z fabuł i dyskusji serialowych. A niestety broniu; twój zasób słów, podwórkowe zacietrzewienie pozwalają cię zaliczyć do takiego grona.
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2011 r. godz. 22:38
~bronka
generał, to że się wlecze,niewiele ma do rzeczy. Każdy ma idola na jakiego go stać. Widzę,że akceptowanie odmiennego od twojego zdania, to dla ciebie zbyt wielki wysiłek, a ci którzy ustawiają szklanki na półce i czytają kobiecą prasę, to według ciebie jakiś gorszy gatunek.Trochę pokory kołku, i nie ja jestem zapyzialcem, tylko ty masz mentalność małomiasteczkowego mądryjoła z pretensjami. Nie chce mi się już z tobą gadać i jeszcze jedno, zmień nicka z generał na kołek od kaszanki. Pozdrawiam i przesyłam wirtualny środkowy paluszek.
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2011 r. godz. 19:39
~generał
Dlaczego to się dzieje broniu? Ja wiem, ale jeszcze lepiej przecież opowiada wujek google. Z całym szacunkiem dla SDK, ale za artystą wlecze się niechcący: Manggha, Halart, ASP Kraków, Łódź, Lublin, itd. I nie było lepszej okazji, aby przy okazji wystawy sztuki współczesnej, nie pokazać prac Kuby. Broniu, czy tego chcesz, czy tez nie - on jest artystą i tyle. Pisz bzdury dalej w tej zapyziałej twojej rzeczywistości, ale tym razem jako generał - wujek dobra rada, proszę, nie ośmieszaj się już dalej i przestań wystawiać wredne świadectwo lokalnego środowiska.
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2011 r. godz. 17:40
~bronia
Generał, tępić to trzeba takich jak ty,którym się wydaje, że jest tylko ich prawda. Nie masz bardziej konkretnych argumentów, niż wyjeżdżanie mi od dulszczyzny?Co się tak nakręcasz? Wielcy artyści mają pod górkę, a twój idol raczej ma jak po maśle i wyjaśnij mi dlaczego muzeum, a nie np osiedlowy dom kultury? Jestem zbulwersowana!/tylko nie eksploduj.../
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2011 r. godz. 13:31
~generał
broniu, nie mogłaś tak napisać od razu: "nie podoba mi się i tyle". Masz do tego prawo. A ja mam prawo by twoją dulszczyznę (komu, co, kto, dlaczego zawdzięcza, itp) walnąć w łeb, bo trzeba tępić tego rodzaju bardzo krzywdzące opinie a nie mające żadnego uzasadnienia ani związku z prawdą. Wstydzę się za ciebie broniu.
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2011 r. godz. 10:24
~bronia
Do generał; nie nakręcaj się tak chłopaku! Nie cierpię na przesadne zamiłowanie do porządku, nie ustawiam szklaneczek równiutko na półce/ skąd Ci to w ogóle przyszło do bańki?, masz chłopie jakieś małomiasteczkowe kompleksy/, zresztą, co jest złego w ustawianiu szklaneczek, i nie czytam kobiecych pism. Wnioskuję, że to Twoja działka, bo jesteś świetnie zorientowany w tytułach, więc następnym razem, jak pójdziesz postawić klocka, weż np. Sztafetę i przejrzyj ogłoszenia. Może ktoś ma do sprzedania tlen w butelkach, dobrze Ci zrobi. A co do wystawy Twojego idola, już ją widziałam i po prostu nie podoba mi się. Ale nie płacz, postaraj się to jakoś przeżyć. Wielcy artyści zawsze mieli pod górkę...
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2011 r. godz. 22:23
~generał
broniu a słyszałaś kiedykolwiek coś takiego: "wiem, że nic nie wiem"? Twoje dobre rady są jakby zaczerpnięte z "Klaudii", "Życia na gorąco" lub innych powinowatych. Wiem, bo sprawdzałem - nie działają! Natomiast kilka prac z aktualnej wystawy w Muzeum owszem, owszem...Nie zbliżaj się do tej wystawy, bo wydaje mi się, że mogłabyś, w porywie umiłowania porządku, parę rzeczy ustawić tam po swojemu, tak równiutko jak szklaneczki na półeczce.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2011 r. godz. 21:54
~bronia
Wiesz co, gienerał? Kup w Tesco bańkę oleju 5l i wlej sobie do głowy. A jak broń nie pasi, to jest taka na kulki z cebulki, coś w sam raz dla gienerała.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2011 r. godz. 23:06
~generał
broniu i wszystko stało się jasne, dzięki twej tyradzie. Od tej chwili to ja już jestem dla ciebie generał i nie zadaje się z taką bronią.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2011 r. godz. 13:22
~bronka
Chorąży, jakbyś podążał tropem własnego mózgu, to lepiej byś wyszedł na tym. Nie wiem z czego robisz takie wielkie halo. Jakub to zwykły przeciętniak wylansowany przez mamcię i tatka. Jest wielu ludzi zdolniejszych od niego, tylko nie ma im kto zrobić lansu I wiesz,co? Sam jesteś trep, bo sapiesz, jak ktoś ma inne zdanie. Cmoknij mnie w coś!
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2011 r. godz. 09:32
~chorązy
bronka do broni, bo twe myślenie jest typowo trepowskie. Najłatwiej ubrać się w mundurek i być zwolnionym z myślenia, bo myślą za mnie inni, np. Kuba. ja tam uwielbiam podążac jego tropem.
+0-0
Piątek, 24 czerwca 2011 r. godz. 22:40
~bronka
I rzeczywistość ogródków działkowych wcale nie jest taka szara jak twierdzisz. Mój dziadek ma działkę, więc wiem co mówię, a ty nie masz bladego pojęcia o czym mówisz do ludzi.
+0-0
Piątek, 24 czerwca 2011 r. godz. 22:37
~bronka
Jakub, jesteś do kitu. Nie wymyśliłeś ani nic nowego, ani oryginalnego. Nie podoba mi się to co robisz. Może zacząłbyś układać piosenki?
+0-0
Piątek, 24 czerwca 2011 r. godz. 20:45
~fakty
Jego tata czynnie działa w muzeum, mama w mdk.
+0-0
Środa, 8 czerwca 2011 r. godz. 09:40
~majak
Tenże artysta wcale nie musi starać się o nobilitację dla siebie w naszym mieście. Nobilitują Go inne miasta, cokolwiek bardziej artystyczne niż stalowowolski Parnas sztuki, np. Kraków czy Łódź. Ale od zawsze mi powtarzano w tym mieście: "wychyl się to zaraz cię ściągną na ziemię". Dokąd tak będzie, kiedy to własną niemoc tłumaczy się układami? Dokąd sztuka przekraczająca percepcję wymaganą przy oglądaniu Matejki będzie przeklętą w tym mieście?
+0-0
Wtorek, 7 czerwca 2011 r. godz. 20:35
~Mick
"twórczosc pana JW nadaje się do WC a nie do muzeum. Ktoś go lansuje za społeczne pieniądze, i niestety to nie pierwszy "artysta" w Stalówce nobilitowany przez nasze demokratycznie wybrane władze.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.