Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 18 listopada 2017 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
 Wiadomości lokalne
» Policja o bezpiecznej jeździe
» Mężczyzna ciężko ranny po ataku nożownika. Sprawca zatrzymany
» Zaparkował na dwóch miejscach dla niepełnosprawnych
» Dzień Otwarty Notariatu w Stalowej Woli
» WOŚP szuka wolontariuszy
» W wypadku ucierpiała rowerzystka
» Utrudnienia w wydziale komunikacji
» ZUS apeluje: płatniku odbierz list!
» Niewybuch w lesie
» Miasto wydało biografię Piłsudskiego - ojca niepodległości
» W szpitalu powstają nowe gabinety POZ
» Mieszkańcy nie chcą pracować dłużej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Weź się, zmień się!
» Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem
» Koncert Zakopower
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Gospodarka

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 12:13     /MRod/
W Stalowej Woli dokonano uroczystego otwarcia Inkubatora Technologicznego

Uroczyste przecięcie wstęgi symbolizujące otwarcie Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli.
Uroczyste przecięcie wstęgi symbolizujące otwarcie Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli.
Fot. Jacek Rodecki
W piątek, 15 kwietnia bieżącego roku w Stalowej Woli dokonano uroczystego otwarcia budynku Inkubatora Technologicznego przy ulicy Kwiatkowskiego 9, który zapoczątkowuje rozpoczęcie działalności zwianej z rozwojem edukacji, certyfikacji zawodowej i kooperacji na rzecz działających w Stalowej Woli i regionie firm.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak, członek zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Andrzej Szortyka, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, starosta Powiatu Stalowowolskiego Robert Fila oraz prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Stalowej Woli Ryszard Kapusta.

Antoni Kopyto z Inkubatora Technologicznego powitał przybyłych na uroczystość gości, dziękując przy okazji za dotychczasową współpracę tym, którzy od samego początku wspierali i mocno wierzyli w powodzenie przedsięwzięcia, jakim jest Inkubator.

- "Czy to miejsce odpowiada zamysłom twórców Inkubatora Technologicznego? Trudno mi teraz to ocenić. Natomiast jestem pewien, że inwestycja została zrealizowana w takim kształcie, w jakim została zaprojektowana" - stwierdził Antoni Kopyto.

Andrzej Szlęzak, dla którego Inkubator jest oczkiem w głowie powiedział, że pierwszy etap, który był stosunkowo łatwy, miasto ma już za sobą. Mimo sympatycznej chwili, jakim jest otwarcie budynku należy sobie zdawać sprawę, że przed Inkubatorem stoi jeszcze szereg zadań trudnych, a możliwości są niestety ograniczone.

- "Trzeba będzie znów bardzo się starać żeby Inkubator potrafił skupiać ludzi ponadprzeciętnych, którzy mają ambicję, i którym chce się pracować. Którzy wierzą, że Stalowa Wola może być ośrodkiem, w którym powstaną nowe technologie, nowe firmy bazujące na innowacjach. Mam nadzieję, że naszymi przyjaciółmi będą także uczelnie, Politechnika Rzeszowska oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski, który będzie zmierzał w kierunku otwierania kierunków kształcenia z naukami technicznymi i ścisłymi" - wyjaśnił prezydent Stalowej Woli.

Projektu "Od COP-u do innowacji i rozwoju- Inkubator Technologiczny w Stalowej Woli jako narzędzie rozwoju gospodarki i innowacji Polski Wschodniej" miasto realizuje od 5 stycznia 2009 roku. Całkowita wartość projektu wynosi 18 057 600,00 PLN, z czego 90% dofinansowania uzyskano ze środków unijnych.

Do zadań Inkubatora Technologicznego należeć będzie między innymi: inkubowanie firm rozpoczynających działalność i zapewnienie usług wsparcia dla innowacyjnych firm, prowadzenie działań informacyjnych, szkoleniowych i doradczych w zakresie promocji innowacyjności i transferu technologii w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, wynajem powierzchni biurowej i laboratoryjno-produkcyjnej dla rozwijających się firm, pełnienie funkcji instytucji otoczenia biznesu, promocję postaw innowacyjnych przedsiębiorczości oraz współpraca z krajowymi i zagranicznymi uczelniami wyższymi, jednostkami badawczo-rozwojowymi oraz parkami i inkubatorami technologicznymi w zakresie transferu rozwiązań innowacyjnych.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 17 kwietnia 2011 r. godz. 21:57
stalowiak
A co tam w pierwszym rzędzie robiła pani radna z Rozwadowa matematyki się nie uczyła i pojęcia zelonego o tej inwestycji nie ma tylko powietrze zanieczyszcza .

Niedziela, 17 kwietnia 2011 r. godz. 11:54
lamer
Jeżeli szukacie patrona dla Inkubatora Technologicznego, polecam inż. Jacka Karpińskiego, polskiego Billa Gatesa. Wujek Google wam powie, kto mu przeszkodził, aby Polska stała się gigantem informatyki.

Niedziela, 17 kwietnia 2011 r. godz. 11:46
j-pracownik
Jest! Jest! następnie CALL GIRLS CENTER to PKS Stalowa Wola zarząd spółki wymyślił - zwolnić starszych pracowników, po co płacić im wysługi i naqrody jubileuszowe oraz odprawy emerytalne więcej będzie dla zarządu, dla takich już się posypaly wypowiedzenia oczywiście zgodnie z przepisami i aprobatą Pana Starosty alleluja

Niedziela, 17 kwietnia 2011 r. godz. 01:09
Ala
Sami"....je" cieszycie się z ludzkiego nieszcześcia oby wasze dzieci też ciężko pracowały na kilka złotówek!! oby głodowały tak jak my. Życzenia świąteczne!

Niedziela, 17 kwietnia 2011 r. godz. 01:08
Marta
Panie Prez i Staros moze jeszcze jedno call center w STW na umowy zlecenie za 5zł co ?? bedzie konkurencja hehehe ? lepeij dajcie jakieś z poznania to się ludzie ucieszą bo dają umowy o pracę i chociaż minimalną krajową!!

Niedziela, 17 kwietnia 2011 r. godz. 01:06
Jola
Ludzie tu jak w Chinach dzieci pracują za 2 dolary nieźle Panowie może wy choć 1 dzień popracujecie tak ?? co ???????? przeciez też są tam ludziepo takich ja wy uczelniach tylko bez takich pleców i rodziców

Niedziela, 17 kwietnia 2011 r. godz. 01:04
Maya
Niezły ubaw maja najmniej po 11tyś a ludzie tam po 700zł i na umowę zlecenie niezle Panowie nas uszcześliwiają ciekawe który urzędas chciałby umowę zlecenie ?? może wszyscy za 1 euro??

Niedziela, 17 kwietnia 2011 r. godz. 01:03
Monika
Przyszli pośmiać z ludzi ,którzy zarabiają 5 zł za godziny w call center hehe bo oni mają po 70 zł za godzinę pewnie nieźle się ubawili prawda ??

Sobota, 16 kwietnia 2011 r. godz. 20:47
moki
...do miłosza - to nie ściana płaczu a raczej ściana satyry na starostę. Imienne trofea powinien zabrać do domu lub oddać do desy. Starosta Fila to zuch pogonił go z tym badziewiem!

Sobota, 16 kwietnia 2011 r. godz. 19:05
bambo
Były starosta nigdy nie tracił animuszu chociaż woda powodzianom sięgała powyżej uszu. Lipiec 2010r, wielu powodzian miotanych po różnych obiektach, przytułkach na terenie stalowej woli, a tu pan Wiesio organizuje uroczyste otwarcie drogi przez most do Pysznicy. Cholewiński zachował umiar i na zbiegowisko nie przyszedł. Wykazał się rozsądkiem! Uroczystość musiała się odbyć i media tam też były...Łza się w oku kręci!

Sobota, 16 kwietnia 2011 r. godz. 18:55
nobel
Rzeczywiście koloratkowych jak na lekarstwo przy otwarciu, co im na kasie nie zależy? Może pokropili zaocznie...

Sobota, 16 kwietnia 2011 r. godz. 18:43
natka
"antybies" jesteś gościem utalentowanym w obserwowaniu zjawisk i zdarzeń z życia codziennego Polaków. Dorzucę, że ten pan od powiatu w skórze, na japońskim rumaku onegdaj wybrał się na imieniny do starosty w... Radechowie na Ukrainie. To musiało być piękne i rzucające na kolana sąsiada zza wschodniej granicy! Miał gość "klasę" i poczucie osobliwe humoru! Cała Ukraina i Białoruś teraz opłakuje motocyklistę ze Stalowej Woli!

Sobota, 16 kwietnia 2011 r. godz. 08:59
dyzma
Niech budują P. Rzeszowską, rozbudowują KUL. Będziemy mieli więcej magistrów bezrobotnych. Dojdzie do tego, że tytuł magistra w Stalowej straci wszelki sens i magistry będą się pchać do ATS żeby hale zamiatać.

Sobota, 16 kwietnia 2011 r. godz. 08:39
tuskofila
Może zamiast któregoś już tam otwarcia łysy grubas i ten nieudacznik z Partii Oszustów powiedzą jakie to korzyści ta wylęgarnia przyniosła.

Sobota, 16 kwietnia 2011 r. godz. 06:57
ignaś
To już jest żenujące. Nie potraficie do jasnej dyskutować o temacie tylko siebie promujecie ciągle opluwając wokół. Szkoda gadać.

Sobota, 16 kwietnia 2011 r. godz. 01:57
polibuda w dużym mieście
absolwent Prz: Aż tak źle? :)

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 23:03
dengo
który koloratkowy kropił i święcił????????

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 22:15
antybies
skwapliwy antybucu weź se policz wszystkie chece byłego starosty z twym ulubionym posłem. Ile razy otwierali jakąś tam drogę, odsłaniali pomnik, wystawy w tesco i w ogóle plątali się wszędzie aby stworzyć jakąkolwiek sytuację powodującą zbiegowisko i zaprezentować kolekcje wspaniałych garniturów, tudzież wykwintnych krawatów. Sławetny "Kurier" nie mógł nadążyć z informowaniem na bieząco wszystkich wyczynów tandemu. Zgodnie z waszą logiką to było spełnianie ważnej społecznej misji a teraz to wredne ciule sie lansują. antybuc przecież jesteś inteligentny facet, daj se spokój. Chyba, ze to już ostatnie konwulsje...Wypada ci po prostu wybaczyć zgodnie z chrześcijańską ideą. Pa..

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 22:05
miłosz
do akysz: sciana placzu? hehe

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 21:55
akysz
Jeśli chodzi o starostę to po mieście chodzą słuchy, że zostało zlikwidowane wreszcie prywatne muzeum dyplomów byłego starosty Siembidy, które mieściło się na sali plenarnej starostwa. Brawo panie starosto, to się panu udało!

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 21:52
dorota
Do "antybuca" - wymieniasz ludzi z nazwisk rzekomo pochlebców pana premiera, a niebawem dowiesz się rzeczy oczywistej, na człowieka roku Stalowej Woli 2010 został zgłoszony do kapituły pan Kardasz Ryszard. Co ty na to?

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 20:59
absolwent Prz
Politechnika Rzeszowska-"Anus Mundi " wszystkich uczelni technicznych w Polsce

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 19:23
doda
Czy ta inwestycja kiedykolwiek sie zwróci

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 19:10
lucyferdek
A było pokropione i poswięcone? Bo jakoś nie widze dostojnych panów w sukienkach i kapelutkach na głowie.

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 18:22
igor
jestem tegorocznym maturzysta i z pewnoscia wybiore polibude, szkoda tylko ze nie ma jeszcze nowego gmachu do dyspozycji bo jest zajebis..

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 18:22
antybuc
KOCHANE PRYSZCZE !!! Rozumiem, że te artykuły w mediach lokalnych wychwalające Inkubator działający ponoć już przed wyborami samorządowymi w 2010 r. to były płatne atrykuły promocyjne sponsorowane przez Platformę Oszustów. Dla tuskowych lemingów przypominam, że 15.11.2010 r. czyli na 6 dni przed wyborami, Inkubator nawiedził specjalista od inwestorów katarskich, czyli minister Skarbu Państwa Aleksander Grad. A kto towarzyszył wówczas Gradowi? Oto lista: Zygmunt Cholewiński, Renata Butryn, Robert Fila, Ryszard Kardasz, Zbigniew Rynasiewicz. Kolejne uruczyste otwarcie Inkubatora (zapewne w tym samym gronie) odbędzie się w październiku 2011 r. tuż przed wyborami parlamentarnymi. Konkludując, apeluję do medialnych tuskowych klakierów: móżdżki możecie prać jedynie lemingom zaczadzonym tefałenem i szechterem. Z nami Polakami tak łatwo wam nie pójdzie. P.S. Pozdrowienia dla dziewczyn z CALL GIRLS CENTER pracujących przy japońskich obrabiarkach za 7,5 mln zł!

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 16:04
Kierowca
Do wyborcy! A Starosta w ogóle coś potrafi? Na razie przy pomocy"specjalisty od upadłości" restrukturyzuje PKS

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 15:13
Latający Potwór Spagheti
Teraz czas na Inkubator Teologiczny. Wszak tego nam najbardziej brakuje. he he he he he

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 12:55
wojtek
teraz jeszcze trzeba spieszyc sie z budowa politechniki rzeszowskiej i bedzie git:)

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 12:39
ciekawski
no i co pisiaki? nieraz sobie gedeb inkubatorem wycieraliscie, i jak wam teraz w buziach?

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 12:38
Witia
Bardzo dobrze. Teraz czekamy na inwestycje biznesmenów z prawdziwego zdarzenia.

Piątek, 15 kwietnia 2011 r. godz. 12:29
wyborca
Pan starosta tak jak na tym zdjęciu: zawsz z tyłu. Nie potrafi rozgonić towarzystwa w PUP, nie potrafi wywalić pisiorów ze starostwa.

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.