Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 31 maja 2020 r. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
 Wiadomości lokalne
» Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego w sieci
» Komunikat MZK
» DK77: osobówką wjechał pod skręcającą ciężarówkę
» 30 lat samorządu. Zobacz kto rządził miastem Stalową Wolą!
» Przedsiębiorcy korzystają z samorządowego pakietu osłonowego
» Rewelacyjne efekty odchudzania w Gabinecie Projekt Zdrowie! Ponad 21 kg mniej w zaledwie 3 miesiące!
» Kino samochodowe w Stalowej Woli. Wyświetlą Boże Ciało i Iluzję 2
» Szpital szuka lekarza kierującego oddziałem psychiatrycznym
» W dawnym rezerwacie Sochy usuwają drzewa zagrażające bezpieczeństwu
» Zarząd Huty Stalowa Wola bez zmian
» Kontynuacja remontu konserwatorskiego budynku dawnego sądu
» W Klasztorze zamilkły organy
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Gospodarka

Poniedziałek, 21 lutego 2011 r. godz. 15:49     /MRod/
Do Stalowej Woli przyjechał Kazimierz Plocke z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W Stalowej Woli odbyło się spotkanie z Kazimierzem Plocke, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (drugi z lewej).
W Stalowej Woli odbyło się spotkanie z Kazimierzem Plocke, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (drugi z lewej).
Fot. Jacek Rodecki
W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli odbyło się spotkanie z Kazimierzem Plocke, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Gospodarzami konferencji, z udziałem m.in. wójtów i sołtysów Powiatu Stalowowolskiego jak i powiatów ościennych był Starostwa Stalowowolski Robert Fila oraz Renata Butryn, Poseł na Sejm RP.

Jak stwierdziła posłanka Renata Butryn spotkania z Kazimierzem Plocke odbywają się cyklicznie. Do tej pory z wiedzy i doświadczenia Sekretarza Stanu mieli szanse skorzystać m.in. mieszkańcy Bojanowa, czy Leżajska. - "Chciałabym aby te spotkania miały charakter merytoryczny, zwłaszcza z zakresu podziału i przydziału środków z resortu rolnictwa" - powiedziała posłanka, wyrażając zadowolenie, że z zaproszenia skorzystali sołtysi i wójtowie, gdyż właśnie oni z racji pełnionej przez siebie funkcji powinni być wyposażeni w jak najlepszą wiedzę.

Jak się okazuje rolnicy nie wykorzystują dostatecznie środków pochodzących z Unii Europejskiej. - "Na spotkaniu w gminie Bojanów, konkretnie w sołectwie Przyszów, zwróciłam uwagę na to jak można sięgać po środki, jaki potencjał jest w tych środkach, i ile ich zostaje przekazanych z powrotem do centrali, no i niestety trafia do innych województw. Szkoda, że Podkarpacie, szczególnie północ Podkarpacia nie wykorzystuje w tak dużym stopniu wielu środków" - powiedziała Renata Butryn.

Rząd zadecydował, że na lata 2007-2013 zostanie przekazanych dodatkowo 70 milionów euro na modernizację gospodarstw rolnych z działań, które do tej pory nie cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród rolników: 10 mln. euro na szkolenia zawodowe w rolnictwie i leśnictwie, 40 mln. euro na uczestnictwo rolników w systemie jakości żywności oraz 20 mln. euro na promocję i informację.

Istotnym problemem jest także brak zainteresowania działalnością pozarolniczą w zakresie agroturystyki, czy produkcji i sprzedaży zdrowej żywności.

Z danych jakie przedstawił Kazimierz Plocke wynika, że w Polsce 93% powierzchni kraju łącznie z lasami zajmują tereny wiejskie, zaś zamieszkuje je niecałe 50% wszystkich mieszkańców. - "Mamy ogromne potrzeby, ze względu na opóźnienia w latach ubiegłych" - poinformował Sekretarz. Dlatego w najbliższym czasie Ministerstwo Rozwoju Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie czynić starania aby obszary wiejskie zmodernizować, a gospodarstwa rolne unowocześnić. Więcej środków przeznaczyć na melioracje, energię odnawialną, instalację urządzeń zmniejszających emisję szkodliwych gazów do atmosfery.- "Musimy działać też wyprzedzająco jeżeli chodzi o kryzys. Działać stanowczo "przed" a nie "po" - wyjaśnił Plocke.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 23 lutego 2011 r. godz. 10:53
~babcia
Grzmotek czy ciebie ktoś grzmotnąl-tuskodzieciaku bedziesz pracował wtej galeri za 600 zł-na co ty liczysz,na wieksze pieniądze-jestes niewolnikiem tuska,zejdz z tej drogi,ona cie zaprowadzi do nikat.
+0-0
Środa, 23 lutego 2011 r. godz. 10:32
~gosc
Dzieci we mgle-kto poda rękę!
+0-0
Środa, 23 lutego 2011 r. godz. 08:27
~wyborca
W polityce niema nic wazniejszego,albo jestes za,albo przeciw,nie mozna stac w rozkroku!pani Butryn,cala ta platforma jest z konczona-efekty ich pracy widac,czuc i nic to juz nie zmieni,tuskodzieciaki zrozumcie to-to juz koniec-pozostal po was tylko bączek!
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 19:27
~stw
"gość" Twoje horyzonty są ograniczone i to bardzo... Twój świat kręci się tylko wokół chwalenia PiS i negowania PO... Czy Ty zauważasz coś poza tym?
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 18:36
~HELLO!
na co?, po co te spotkania? - po temu, że Powiat Stalowowolski nie ogranicza się tylko do Stalowej Woli, większą jego część stanowią wsie, którym trzeba pomagać. Dobrze, że robione są takie spotkania, wszyscy zainteresowani przychodzą, a ci którzy mówią: "nie potrzebne są takie spotkania, bo to stalowej nie dodtyczy", nie. Proste i logiczne!
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 15:21
~G@#$
JAK CZYTAM KOMENTARZE TO NASUWA MI SIĘ CYTAT Z LITERATURY T. KONWICKIEGO "Za oknem moje miasto pod chmurą, jak stara , sczerniała tapeta. Miasto, do którego zapędziło mnie przeznaczenie z mojego własnego miasta, co go już nie pamiętam i coraz rzadziej śnię. Los mnie przegnał tylko kilkaset kilometrów, ale oddalił od nie spełnionej egzystencji o całą wieczność reinkarnacji. To miasto jest stolicą narodu, który wyparowuje w nicość."
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 14:47
~gallon
Żeby kogoś krytykować za jakieś działanie ktoś to działanie musiał wcześnie podjąć. Więc albo posłanka Butryn nic nie robiła albo robiła i tą pracę możecie krytykować. Więc proszę o konkrety..
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 13:23
~anar#ista
czyli najlepiej by bylo zlikwidowac sejm, urzad miasta, wszelka wladze i anarchia ma hulac? A jak juz jedziemy po ludziach u wladzy: won z dyrektorami szkol,zarzadami firm i wlascicielami. Zeby bylo milo, twoj dom to rozniez przestanie byc miescem gdzie se mozesz rzadzic. A jak. Powodzenia w tym nowym ustroju. Ja wam pomacham na pozegnanie.
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 12:56
~ler
HAHA pięciu posłów!Co brakuje kasy. Żadnego obijboka szkoda naszych pieniędzy.Niech zmniejszą wynagrodzenie posłom do 500 zł ,zobaczymy ilu będzie chętnych!Pani Butryn za 500 zł chyba by nie kandydowała!HIHI
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 11:58
~Liczą się efekty pracy, nie zdjęcia
Pani Butryn pomaga, tak pomaga sobie i najbliższym. W tych wyborach nie ma Pani szans. Proszę mieć honor i nawet nie próbować kolejny raz dostać się do korytka. Zdjęcia z ministrem nic nie pomogą
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 11:44
~Gośka
Dziwię się że tych PiSomatołów nosi jeszcze ta świeta ziemia. Do "tego" nic nie trafia, "toto" jest nie reformowalne i szkoda nawet śliny na nich.
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 10:54
~G@#$
Po tym co można tu przeczytać nasuwają się wnioski bardzo oczywiste. Stalowa Wola to enklawa, która zamyka się na wszelki inicjatywy, nie tylko nie wypada ale wręcz nie wolno tu nikogo zapraszać zarówno z PIS jak i SLD , PSL, PO, PJN i tak dalej. Ktokolwiek tu przyjedzie jest opluwany, obrażany i wszystko co najgorsze. To miasto nie jest gościnne dla nikogo. To miasto nie potrzebuje żadnych przedstawicieli w parlamencie w starostwie w urzędach administracji, wśród radnych. Jest to miasto strachu, frustracji, rozczarowania są to kompleksy tak wielkie, że potraficie "forowicze" tylko krytykować zamiast zastanowić się jak korzystać z tego, że miasto ma dwóch posłów i może warto z którymś z nich w zależności od typu spraw współpracować. Mamy to szczęście, że trafili się nam parlamentarzyści z dwóch przeciwnych opcji, czyli jak nie z jednym to z drugim można współpracować. Zamiast krytykować kampanię wyborczą, która jest najnormalniejszym zjawiskiem w polityce weźcie się w garść i postarajcie się aby od października mieć 5 posłów a nie ani jednego, jednego! Ale czy ktoś z Was to zrozumie, ech !
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 10:49
~ratownik
Wiadomosc dnia-PLATFORMA TONIE
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 10:16
~gosc
A kim jest Bartoszewski,mądrala jako stw nam POwie-zacznie od tego-profesor Bartoszewski w wyborach prezydenckich poparł ...........hrabiego K.
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 10:06
~Fabrykant
A na co te spotkania gdzie w Stalowej Woli są gospodarstwa rolne. Kto będzie słuchał tych prelekcji.
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 08:11
~stw
Do Kochanego Pryszcza - Twój poziom kultury osobistej świadczy o poziomie Twojej inteligencji. Kochany Pryszczu, radzę Ci poświęcić jeden wieczór na nauce historii - będzie wiedział kim jest Bartoszewski, jeden wieczór na przeczytaniu kazań Życińskiego - będziesz wiedział, dlaczego był wyjątkowym człowiekiem i ogólnie radzę Ci spędzać wieczory " z książką", a nie siedząc przed komputerem, pisząc puste komentarze...
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 08:09
~siu
I znowu widzimy panią BUTRYN.Siedzi sobie i się pokazuje.Kampanię wyborczą robi sobie.I po co nie ma szans !!!!!!!!!!Trzeba coś robić !!!!!!!!!!a nie ciągle gadać!!!
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 08:02
~Stw
W końcu ktoś docenił rolników. Na Podkarpaciu jest rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki, które można wspierać, bo dostajemy na to środki. Spotkanie w szkole, ale przynajmniej merytoryczne i konkrentne, a nie jak PiS populistyczne rzucanie haseł poprzez wykorzystanie niewinnych rodziców i uczniów. A kogo Poseł Błądek zaprosił do Stalowej Woli? Kaczyńskiego, gdy trzeba było zebrać głosy w wyborach na prezydenta STW. Co zyskała STW -nic.
+0-0
Wtorek, 22 lutego 2011 r. godz. 07:59
~gosc
bedzie ryż sadzil na Polach kture Pozostawią PO sobie TUSKOMATOŁY!!!!!!!
+0-0
Poniedziałek, 21 lutego 2011 r. godz. 22:40
~tak pytam
kto zapłacił za wynajem sali ? dlaczego PO robi politykę w szkole zapraszając podrzędnych ministrów niemających zupełnie nic do powiedzenia ? gdzie ta rzetelna krytyka której nieustannie podawane były osoby z PiS ? przecież pani poseł obwieściła że startuje w wyborach a więc już zaczęła kampanię ale dlaczego w publicznej powiatowej szkole ? dlaczego jej wolno ? bo jest z PO i starosta jest z PO ?
+0-0
Poniedziałek, 21 lutego 2011 r. godz. 18:40
~m
do wyborow yuz tuz i sie Pani Posel skads znalazla , nawet wie gdzie jest Stalowa Wola
+0-0
Poniedziałek, 21 lutego 2011 r. godz. 16:56
~adam mackiewicz
I co? Teraz Powiat będzie świnki hodował? Nam w tej chwili potrzeba dróg, części wylesienia terenów pod inwestycje, działek pod budownictwo socjalne a nie ministra od świnek. Coś mi się wydaje, że pani POseł POpłynie.
+0-0
Poniedziałek, 21 lutego 2011 r. godz. 16:48
~antybuc
KOCHANE PRYSZCZE !!! Żenujący spektakl dla zidiowaciałego elektoratu czyli lemingów tefałenowskich! Nic to nie da gwiazdo tuskowa! Tobie nie pomoże nawet Olbrychski, Kutz, Wajda, prof. Bydłoszewski i bł. Życiński razem wzięci! Jesteś skończona! My mieszkańcy Stalowej Woli rozliczymy Cię w wyborach za te Twoje realne a nie pijarowskie sukcesy - miedzy innymi za drogę ekspresową, którą Platforma Oszustów ukradła Stalowej Woli!
+0-0
Poniedziałek, 21 lutego 2011 r. godz. 16:25
~qazi
tak się lansuje Pani POpulistka...
+0-0
Poniedziałek, 21 lutego 2011 r. godz. 16:13
~bajkopisarz
Drogi już nam PObudowali, teraz nam otwierzą PGR-y.
+0-0
Poniedziałek, 21 lutego 2011 r. godz. 16:04
~Rowerzysta
Extra że przyjechał. Im więcej ministrów tym lepiej. Uważam że, nie prawdziwe jest stwierdzenie ''ministrów jak psów''. Jest ich za mało.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.