Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 14 maja 2024 r. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
 Wiadomości lokalne
» Komunikat MZK
» Krwią Bohaterskiej Młodzi Zroszony - w obozie Powstańców Styczniowych - rajd pieszy
» Koniec marzeń mieszkańców o zielonej ulicy Popiełuszki? Nie będzie drzew i róż?
» Był poszukiwany za oszustwo. Wpadł przez wulgarny gest
» Monodram o Rotmistrzu Pileckim
» Program Profilaktyka 40 Plus tylko do końca czerwca 2024!
» 40-latek nielegalnie sprzedawał alkohol
» Obok Berlina, Paryża i Amsterdamu... Stalowowolska Noc Muzeów
» Cenzura na Facebooku Nadleśnictwa?
» Dwie osoby topiły się w zalewie w Zaklikowie. Na miejsce wezwano służby ratunkowe
» 10 autobusów dla powiatowego przewoźnika
» Kolejny krok do przebudowy ulicy Posanie
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Kafejka Historyczna: Stalowa Wola na morzu
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Wystawa: Rendery, Fraktale, piksele...
» Spektakl Okna: Wszyscy niestety normalni
» Krwią Bohaterskiej Młodzi Zroszony
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Podkarpackie Echa - Melodie i tańce Podkarpacia w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Lasowiacy
» MBP: Teresa Monika Rudzka
» Wieczór indyjski
» Szpital z Radą Kobiet zapraszają na badania z okazji Dnia Matki
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Krzysztor Faraś na Torze Kielce
»Krzysztor Faraś na Torze Kielce
»Rada Miasta 2024-2029
»Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Ciekawostki

Poniedziałek, 31 stycznia 2011 r. godz. 13:11     /Janusz Potoczny/
Złom na Wielkiej Krokwi

Przy polskich drogach; starych i nowo powstających pełno jest złomu z różnych części świata
Przy polskich drogach; starych i nowo powstających pełno jest złomu z różnych części świata
Fot. Stalowka.NET
Jeden z naszych Czytelników, zdeklarowany pasjonat maszyn budowlanych produkowanych w Stalowej Woli, przesłał nam fotkę zrobioną na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi. "Upadek Adama Małysza jest niczym wobec upadku wynikającego z eksploatacji takiego złomu"... pisze pan Adam.

Pisaliśmy o tym wielokrotnie - w Polsce nadal chętnie wykorzystuje się sprzęt budowlany rodem z poprzedniej epoki lub sięga się po niecertyfikowane barachło, zagrażające zdrowiu lub życiu użytkowników. Przy budowie polskich dróg, zwłaszcza tych mniej eksponowanych niż autostrady, wykorzystuje się maszyny, które dawno temu powinny być - jak mawiają fachowcy: przerobione na żyletki. Portal Stalowka.NET sprawę nagłaśnia i takie postawy piętnuje.

Tegoroczne konkursy skoków w Zakopanem miały swoją dramaturgię. - Ja byłem jednak zaskoczony organizacją. Było więcej chętnych niż miejsc, były przestoje i dłużyzny, więc dla zabicia czasu szukałem sobie zajęcia - pisze pan Adam. W wyniku "poszukiwań zajęcia" powstała bogata dokumentacja techniczna ciągnika DT-75, służącego jako pług śnieżny na kompleksie zakopiańskich skoczni.

Prezentowany na zdjęciu model, to sowiecki traktor gąsienicowy, produkowany w Wołgogradzie. Napędzany jest dieslowskim silnikiem o mocy 85 koni mechanicznych. Układy jezdne i napędowe były wzorowane na radzieckich czołgach sprzed II wojny światowej. Ciągnik ma charakter typowo rolniczy, zaś jego użytkownicy stale uskarżali się na "bujanie, jak na koniu na biegunach". Sowiecka maszyna uzbrojona w lemiesz może być wykorzystywana do odśnieżania i przesuwania niewielkich ilości lekkich i sypkich materiałów.

- Huciane nowoczesne spycharki pewnie by po niej przejechały zostawiając niewielką kupę żelaznych wiórów i opiłków - pisze pan Adam, pracownik HSW S.A.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 1 lutego 2011 r. godz. 18:49
~Grossvater
Do Marry - przeczytałem, uff! Czapki z głów ;-)
+0-0
Poniedziałek, 31 stycznia 2011 r. godz. 22:02
~Stalowolanin
Nie chcę być złym prorokiem, ale takie złomy mogą być ... montowane w HSW jak kupią HSW chińczycy - pod marką znaną i uznaną.... montwane będą (powtórzę) montowane będą maszyny budowlane. Oj, nie chcę być złym prorokiem - i niech się to moje proroctwó w gówno zmieni!!!
+0-0
Poniedziałek, 31 stycznia 2011 r. godz. 21:52
~m16
Nasz poseł Błądek, wybrany w hutniczym grodzie ogólnie szkodzi swą osobą dla Huty. Lepiej niech się nie odzywa. Żaden dyrektor w Hucie nie chce z nim rozmawiać i nie ma dla niego czasu. Dramat!!!
+0-0
Poniedziałek, 31 stycznia 2011 r. godz. 14:40
~adam1
Irv pisz po polsku to jeszcze jest nasz kraj.TŁUMACZENIE TEKSTU NIŻEJ:SC Hart SA została założona w 1973 roku jako ciągnik siodłowy i Maszyn Rolniczych Manufacturing Company, Miercurea Ciu w Miercurea Ciuc, Rumunia. W 1976 roku firma zbudowała swój pierwszy ciągnik pod marką Hart, która jest skrótem od "Harghita". Od 1978-1983, Hart zbudowany na licencji firmy Fiat traktory, a w 1983 r. zaczęli montaż Hart SM 800 ciągników. Hart przedstawił Hart 200 i 200DT w 1983 roku, a od 1994/97 zbudowany 45hp, 53hp, 64hp ciągników. Podobno niektóre ciągniki zostały zbudowane przy użyciu Universal (UTB) marki i / lub licencji.
+0-0
Poniedziałek, 31 stycznia 2011 r. godz. 14:34
~freeds
Co Was to obchodzi czym Oni odśnieżają??? Jak chcą to mogą odśnieżać łopatami - Ich sprawa czym i jak to robią. "Nasze" stalowowolskie produkty byście wszędzie wcisnąć chcieli, ale są lepsze sprzęty typu JCB, Caterpillar itd. Poza tym ze zdjęcia nie wynika za bardzo żeby to był eksploatowany sprzęt - to białe na nim to dośc gruba warstwa śniegu a nie kolor nadwozia !!!
+0-0
Poniedziałek, 31 stycznia 2011 r. godz. 13:39
~Stalingrad
Wołgograd to stary, dobry Stalingrad. I do Mińska jednak stamtąd trochę jest.
+0-0
Poniedziałek, 31 stycznia 2011 r. godz. 13:26
~Irv
SC Hart SA company was originally founded in 1973 as Tractor and Agricultural Machinery Manufacturing Company, Miercurea Ciu in Miercurea Ciuc, Romania. In 1976, the company built its first tractor under the Hart brand, which is an abbreviation of "Harghita". From 1978-1983, Hart built tractors licensed from Fiat, and in 1983 they began assembling the Hart SM 800 tractors. Hart introduced the Hart 200 and 200DT in 1983, and from 1994-1997 built 45hp, 53hp, 64hp tractors. Supposedly, some of the tractors were built using the Universal (UTB) brand and/or licensing.
+0-0
Poniedziałek, 31 stycznia 2011 r. godz. 13:26
~c-
Wołgograd leży w Rosji a nie na Białorusi
+0-0
Poniedziałek, 31 stycznia 2011 r. godz. 13:19
~Marrry
OGÓLNE DANE CIĄGNIKA DT-75 Ciągnik DT-75 (rys. 1,2,3) należy do ciągników gąsienico­wych ogólnego przeznaczenia (klasy 3 tony) i jest przeznaczony do pracy w agregacie z narzędziami rolniczymi, zawieszanymi, półzuwieszanymi i przyczepianymi o wy dźwigu hydraulicznym i mechanicznymi a także do lekkich robót w budownictwie i w melioracji gruntów. Ciągnik DT-75 jest wyposażony w silnik SMD-14. Tak ogólne rozwiązanie konstrukcyjne silnika, jak i poszczególnych jego ze­społów i części odpowiada normalnym rozwiązaniom współczes­nych, szybkoobrotowych lilników wysokoprężnych. Silnik SMD-14 jest czterosuwowym, czterocylindrowym silni­kiem wysokoprężnym z wirową komorą sprężania, chłodzony wodą. Nominalna moc silnika, przy 1700 obr/min. wału korbowe­go, wynosi 75 KM. Silnik ten ma czterosekcyjną pompę wtrys­kową z mechanicznym regulatorem wielozakresowym i wtryskiwaczami kołkowymi, zamkniętymi. Silnik SMD-14 jest wyposa­żony w podwójne filtrowanie paliwa i cyklonowy filtr powietrza o wysokim stopniu oczyszczania powietrza i automatycznym wysysaniu pyłu z naczynia filtru; z prawej strony jest przymo­cowana do silnika pompa układu hydraulicznego napędzana zę­batymi kołami rozrządu silnika. Silnik SMD-14 jest wyposażony w jednocylindrowy silnik rozruchowy PD-10 z rozrusznikiem elektrycznym i dwutarczowym sprzęgłem stale zamkniętym. Elektryczny, żarzeniowy pod­grzewacz, wmontowany w kolektor ssący, ułatwia rozruch silnika głównego w okresie chłodów. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w czasie pracy w warun­kach zagrożenia pożarowego przewidziano iskrochron. Silnik jest ustawiony na gumowych amortyzatorach, a do ramy jest przymocowany w czterech punktach. Wzmacniacz momentu obrotowego zastosowany w ciągniku służy do zwiększenia siły uciągu na wszystkich przekładniach przy pokonywaniu chwilowych przeciążeń. Skrzynia przekładniowa i tylny most są zmontowane we wspól­nej obudowie, co znacznie polepsza warunki pracy mechanizmów napędu wskutek większej sztywności konstrukcji. Tylny most ma dwa jednostopniowe, planetarne mechanizmy zmiany kierunku z hamulcami taśmowymi, które zapewniają pewność hamowania ciągnika w czasie jazdy w przód lub w tył.. Wał przekaźnika mocy typu zależnego jest napędzany walem napędowym wzmacniacza momentu obrotowego. Rama ciągnika jest spawana i składa się z dwóch podłużnie o przekroju prostokątnym, połączonych przednią i tylną osiami ciągnika oraz dwiema poprzecznymi (belkami. Ciągnik jest wyposażony w instalację elektryczną prądu sta­łego o nominalnym napięciu 12 V. Układ wyposażenia elektrycznego zapewnia dwustronną sygna­lizację za pomocą jednego sygnału dźwiękowego znajdującego się; na ciągniku. Ciągnik ma układ hydrauliczny umożliwiający traktorzyście sterowanie pracą zawieszanych, półzawieszanych lub przyczepia­nych maszyn i osprzętów roboczych z kabiny bez pomocy do­datkowego personelu. W celu polepszenia warunków pracy traktorzysty ciągnik jest wyposażony w krytą kabinę typu samochodowego, ogrzewaną w zimie i wentylowaną w lecie. W zależności od wyposażenia w zespoły układu hydrauliczne­go ciągnik DT75 produkowany jest w następujących modyfika­cjach: DT-75S1 — wyposażony W kompletny układ hydraulicz­ny, tylny mechanizm zawieszenia i wynośne cylindry hydrauliczne; DT-75-S2 — wyposażony w następujące zespoły układu hydraulicznego: pompę hydrauliczną, rozdzielacz, zbiornik ukła­du hydraulicznego i przewody oleju; DT-75-S3 — bez zespołów układu hydraulicznego i mechanizmu tylnego zawieszenia; DT-75-S4 — wyposażony w kompletny układ hydrauliczny i mechanizm tylnego zawieszenia, lecz bez wynośnych cylindrów hydraulicznych. Dla rolnictwa dostarcza się ciągnik DT-75-S4 z dwupunktowym układem zawieszenia.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.