Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 2 grudnia 2021 r. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
 Wiadomości lokalne
» Wojewoda w przebudowanej siedzibie PIW
» ZUS: rodzice nadal mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego
» Odcinkowy pomiar prędkości na Tarnobrzeg staje się faktem
» Dom Pomocy Społecznej wstrzymuje odwiedziny
» Osiedle Ogrodowe. Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej
» Od 1 grudnia poślizgamy się na lodowisku
» Powiat chce się podzielić dawną krajówką
» Policja poszukuje świadków śmiertelnego wypadku
» Muzyczna premiera z okazji wybuchu Powstania Listopadowego
» 7 lat prezydentury Lucjusza Nadbereżnego: wciąż nie czuję satysfakcji
» W Charzewicach powstała stacja do ładowania autobusów elektrycznych
» Przebudowa Rynku w Rozwadowie. Najbardziej zielony w Polsce?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Klaster Lasowiacki - szansa na nowy model współpracy w regionie - konferencja
» Lebenstein oczami przyjaciół
» Rozwadowski Mikołaj
» Warsztaty przedświąteczne
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Nowa wystawa w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: SK Nexilis inwestuje 3 mld zł w Stalowej Woli
»SK Nexilis inwestuje 3 mld zł w Stalowej Woli
»Euro-Park Stalowa Wola: jest dostawca energii elektrycznej
»Budowa żłobko-przedszkola z basenem w Stalowej Woli
»Krzysztof Faraś na 18. Wyścigu Górskim Prządki Valvoline
»4 Fashion Stalowa Wola
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 10:51     /Marta Wnuk/
Budynek dawnego Starostwa sprzedany

Dawny budynek Starostwa Powiatowego przy ulicy Popiełuszki, w którym mieści się teraz Telewizja Kablowa Diana.
Dawny budynek Starostwa Powiatowego przy ulicy Popiełuszki, w którym mieści się teraz Telewizja Kablowa Diana.
Fot. Jacek Rodecki
Zgodnie z zapowiedziami starosty Powiatu Stalowowolskiego, Wiesława Siembidy, 29 września dawna siedziba starostwa przy ulicy Popiełuszki przeszła na własność Telewizji Kablowej Diana, która od września 2008 roku dzierżawiła budynek.

Pięć dni przed finalizacją umowy radni powiatowi próbowali dopytywać się o szczegóły transakcji. Ci, którzy od samego początku mieli pewne wątpliwości pozostali wierni swoim racjom. Przypomnijmy, że pierwszy raz rajcy w tej kwestii starli się ze starostą 29 lipca, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu. Podnoszono wówczas m.in. to, że na zwoływanej na "chybcika" sesji nie powinno się podejmować tak ważnych dla powiatu decyzji, co więcej odniesiono się do bezprzetargowego trybu zbycia nieruchomości, czy wreszcie pozbawienia szansy przedyskutowania tej kwestii na komisjach.

- Jeśli uda nam się to zbyć to jest szansa, że przy uchwalonym budżecie inwestycyjnym na przyszły rok, nie trzeba się będzie znowu zadłużać, to byłby sukces. Trzy lata pod rząd, realizując potężne inwestycje, nie zadłużamy powiatu, a jedynie spłacamy zadłużenia poprzedników." - argumentował Siembida.

Ostatnia bitwa … na argumenty

Kolejną bitwę o budynek dawnego starostwa próbowano stoczyć jeszcze pięć dni przed finalizacją transakcji, podczas zwyczajnej tym razem sesji Rady Powiatu. Co się stało, pytał Andrzej Karaś, że "w ciągu dwóch lat od momentu, że kiedy nas jako radnych Pan informował, że najlepszym rozwiązaniem, wręcz fantastycznym było znalezienie dzierżawcy, który będzie płacił 12 tysięcy złotych miesięcznie? Co się stało, że po dwóch latach zmienił Pan decyzje, a kurze, która znosi złote jajka urżnął Pan głowę?"

Starosta oponował tłumacząc, że to Telewizja Kablowa Diana wystąpiła jako pierwsza z taką inicjatywą. - "Argumentowała to dwoma rzeczami. Dotychczasowymi nakładami, które w ramach adaptacji tego obiektu dokonała, to jest kwota blisko 800 tysięcy i informowała, że zamierza jeszcze więcej inwestować w ten obiekt, nakłady inwestycyjne, które poniosła zostaną jej zwrócone w razie wypowiedzenia"

To jednak nie przekonało radnego Karasia, który poszedł w zaparte, ciągnąc temat dalej: - Czy jest to prawda, panie starosto, że Telewizja Diana mająca do tej pory siedzibę przy ulicy Popiełuszki 6 po wyprowadzeniu się do nowego lokum (budynek dawnego Starostwa Powiatowego - przyp. red.), pomieszczenie to zajęła firma "Prometeusz"? Czy Pan zrobił dobry interes, czy będą kokosy ze sprzedaży tej działki, niech Pan pójdzie między ludzi, to Panu powiedzą, za ile działka poszła vis a vis, podobna tylko nie zabudowana."

Na te słowa starosta się obruszył, gdyż przywołując firmę, jaka wprowadziła się po Dianie przy ulicy Popiełuszki, zdaje się, że dotknął czułego punktu głowy powiatu. - "Ubolewam, że łączy Pan pewne fakty, które nie powinny być łączone. Nie było, nie jest i nie będzie moją intencją jakakolwiek prywata pełniąc tutaj służbę wobec mieszkańców powiatu. Pełniąc funkcję starosty."

Powiat bogatszy "o 3 bańki". Głowa kurze urżnięta.

Batalia kilku radnych o budynek trwała zaledwie dwa miesiące. Bez wątpienia szybkość, w dobie biurokracji jest imponująca. Ze sprawnego obrotu transakcji cieszy się także Wiesław Siembida: - "Z radością 29 września doszło do spotkania u rejenta i podpisania aktu notarialnego, gdzie podmiot jakim jest Telewizja Diana wpłaciła w pełnym zakresie to zobowiązanie, 2 miliony 994 tysiące złotych jednocześnie stając się właścicielem tego obiektu."

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 8 października 2010 r. godz. 15:53
~aaa
ahh... temat dotyczy budynku a wy to jakąś oszołomską kampanie prowadzicie... no bo ten do pisu to be ! a co ty gadasz pis cacy po be ! a ty to oszołom bo pis popierasz ! nieprawda ty oszolom bo po popierasz! MMMAMOOO bo kura sie na mnie patrzy!!! i dobrze że "diana" kupiła . nie lubie tej firmy ale to nie ma znaczenia.
+0-0
Piątek, 8 października 2010 r. godz. 12:21
~wyborca
My sobie możemy ponarzekać na oszołomów i kolesi ze starostwa, ale oni i tak swoje robią, bo wiedzą, że pod płaszczykiem PiS wiele moherków na nich i tak zagłosuje. Myślicie, że ktoś analizuje ich jako osoby??? Nigdy w życiu, dla nich tylko PIS się liczy!!! Nie ważne że kanalia, ważne że w "prawej" partii.
+0-0
Piątek, 8 października 2010 r. godz. 12:20
~Efcia
A wiecie że starosta dostaje 25% prowizji od sprzedaży mienia państwowego ? to jest najlepsza fucha państwowa. Normalnie ma w umowie , że wojewoda mu płaci 25% prowizji od sprzedaży. To jest legalne - zgodne z prawem. Ktoś mi kiedyś o tym opowiadał. Czyli od 3 mln 25% daje 750 tys zł. Spoko interes. Ale jakoś mi sie nie chce wierzyć żeby tak rzeczywiście było. Musze poczytać przepisy.
+0-0
Piątek, 8 października 2010 r. godz. 12:01
~gosiak
Panie Siembida, czy protegowany pana do stołka w radzie nadzorczej wybitny fachowiec Sibiga to ma te panstwowe uprawnienia, czy też ich w dalszym ciągu nie ma...? Wybierając faceta do pobierania comiesięcznych wynagrodzeń bez kwalifikacji popełnił pan świadomie przestępstwo, panie Siembida!
+0-0
Piątek, 8 października 2010 r. godz. 08:53
~125
Siębida wie że na prezydenta Stalowej Woli szans niema to ma stołek przygotowany na dyrektora pks skompletował już radę nadzorczą ze swoich naczele z S I B I G Ą
+0-0
Piątek, 8 października 2010 r. godz. 08:16
~znawca problemu
Do : mieszkańca i obserwatora Pan o którym piszecie nigdy nigdzie nie pracował On był tylko tam zatrudniony i pobierał pensję. Widzieliście kiedy ,żeby się splamił pracą.
+0-0
Piątek, 8 października 2010 r. godz. 07:27
~mieszkaniec
Do OBSERWATOR. Pana Rogowskiego Pan Żak już dawno z Hotelu Stal wyrzucił bo poznał się na tym człowieku. Teraz Pan Rogowski będzie startował do wyborów z list PiS-u, najprawdopodobniej pozycja na liście w pierwszej piątce. Jeśli nie wierzysz to zobacz sobie oświadczenie majątkowe pana Rogowskiego, który sam wpisał, że pracuje w firmie żony starosty stalowowolskiego.
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 22:46
~wyborca
do ratunku: Niestety, ale więcej takich osób jest w PiS (patrz pieprzniety Girzyński, szurniety Ziobro, stuknieta NELLY.... I nie jest to zasługa "rudego gościa" ale głupawego Kaczyńskiego na prochach. Lgną do nich kanalie pokroju Siembidy i ignoranci pokroju Błądka. Dlatego NIGDY na tę partię nie zagłosuję. (KONIEC I KROPKA)
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 22:00
~tora
Siembida, majątek Państwa/ a precyzyjnie będzie PSS"Społem"!!! / potraktował jak kondominium i upchnął po uważaniu, w oparach skandalu! Jest to tupeciarz jakich niewielu w mieście bo za nic ma takie firmy jak cba, cbś, prokuratury. Kogo ten książkowy NIKODEM się może obawiać, kogo może się bać??? Wołanie o Cholewińskiego to niepoważny żart, który jest glebiony przez parlamentarzystę, a którego...?
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 20:15
~stalowiak
czy ktoś wie ile ludzi musiało odejść na bruk z pracy żeby weszła firma prometeusz ?
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 19:44
~ratunku
To co robi Siembida to żenująca, obleśna i głupia kampania wyborcza. Pan Wiesław i ten cały jego śmieszny sztab niech wie, że każdy taki ruch budzi we mnie odruch wymiotny i złość którą zamierzam z premedytacją wykorzystać w dniu wyborów. I wkurza mnie to że my mieszkańcy mu na to pozwalamy. Wkurza mnie to, że ten pajac założy zaraz biały garnitur i zajmie miejsce w peirwszym rzędzie na mszy w kosciele. Wkurza mnie to, że jesteśmy tacy głupi jako mieszkańcy i dajemy się nabrać na te jego żałosne sztuczki. Wkurza mnie to że on to będzie robił dalej i ma gdzieś inteligentnych i świadomych wyborców. Głupie tępe pajacowanie. W normalnym mieście, za te wszystkie afery z dianą, sibigą, starostą dostałby maksymalnie 1% jakiś radykałów. Wstyd mi że taki pajac reprezentuje PIS. Wstyd mi że partia, choć kontrowersyjna i osttanio w kiepskiej formie, ale uczciwa do bólu legitymuje się takim zwykłym oszustem!!!! A partia ryżego bóstwa, której nie znoszę, wystawia normalnego i coraz bardziej przekonującego gościa. Opamiętajcie sie!!! Dajcie Cholweińskiego na prezydenta a nie tego głąba bo on ośmieszy PIS!!! Może jeszcze można to zmienić???
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 19:25
~stalowaik
czy ktoś wie ile ludzi musiało odejść z zakładów pracy na bruk żeby firma Prometeusz weszła na ich miejsce ? antybuc ty wiesz wszystko uchyl rąbka tejemnicy.
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 18:32
~stylista
Nie było, nie jest i nie będzie moją intencją jakakolwiek prywata pełniąc tutaj służbę wobec mieszkańców powiatu. Pełniąc funkcję starosty." Jeśli to naprawdę powiedział starosta -to tak czyściuteńko po polskiemu.
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 18:29
~chmal
co sie stało z mądrymi ludźmi, dlaczego nie startują?
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 18:27
~biedrona
no i puzle powolutku sie układają....
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 17:28
~JPUA
Jak W. Siembida sprzedał Dianie budynek to teraz pomyślmy - kogo będzie promowała telewizja Diana? Jak można łatwo wypromować się za majątek powiatu. CUDOOOOOOOOOOOOO!
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 16:38
~kasa
"nie będzie moją intencją jakakolwiek prywata pełniąc tutaj służbę wobec mieszkańców powiatu." Coś bym powiedział o tej "słuzbie", ale po co...... Żenada.
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 16:35
~lia
Nie wierzę, że urzędasy z Podlesnej mogą coś aż tak sprawnie załatwic! NO, no - cuda na kiju
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 16:31
~mat
trza bedzie w listopadzie oddać stolec....
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 16:02
~obserwator.
dla mieszkańca. Wg mnie Pan Rogowski pracuje od początku tej kadencji w Hotelu Stal u Pana Żaka ( prezesa Vodeksu, radnego miejskiego z Forum Mieszkańców, którego już Forum nie będzie wystawiać na radnego). A ponadto Forum spiknęło się z Panem Kotulskim. W Forum jest jeszcze (ale tylko do końca kadencji) radny Dąbkowski (on też dostał stołek od Pana Żaka).
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 15:28
~tak
"Drodzy" Ci wyborcy Pana Wiesława:))) Kupuje sobie ich na potęgę:)))
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 15:26
~brawo
brawo siembida, dajesz rade, kolesiostwo na potęge, kompromitujesz partię w jedynym regionie w którym jeszcze pis rządzi, brawo brawo
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 14:58
~student
a w starostwie powiatowym kto pracuje ? koleżanki i koledzy członków PiSu prawda Moniko ? koleżanko Nadbereżnego
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 14:37
~stalowowolanin
tv sprzedana pisiorom. dno
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 14:35
~do yuras
Zapomniałeś o Czcigodnym Księże Warchole:))) Działka na Młodyniu to atrakcyjny kąsek:)))
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 14:20
~mieszkaniec
W firmie Prometeusz pracuje także radny powiatowy Pan Rogowski. Wygląda na to, że powiązania są wszędzie. PiS bierze wszystko takie są fakty. No cóż, władza jest bezcenna...
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 14:13
~yuras
Konkurs na wawrzyn oksymoronu stalowowolskiego: DIANA - TELEWIZJA ZUZANNA SZCZUREK - DOBRY DZIENNIKARZ ZUZANNA SZCZUREK - DOBRY URZĘDNIK WIESIEK SIEMBIDA - DOBRY STAROSTA JAN SIBIGA - ŚWIETNY MENAGER JERZY KOZIELEWICZ - RZECZNIK KONSUMENTÓW ANTONI BŁĄDEK - ŚWIETNY POSEŁ zapraszam innych, bo mi się wena skończyła...
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 14:12
~PeryPery
A jak tam statuetka starosty za 6000 zł? za sprzedaż budynku też "gwiazda telewizyjna" zorganizuje statuetkę lub nagrodę? Ile ona będzie kosztować? Dlaczego tu się nie mówi o drugim dnie takich konkursów czy rankingów? Przecież każdy dziś wie że dziś każda jedna statuetka to wydatek z urzędu firmy czy instytucji wygrywającej.....
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 13:19
~Virus-STW
Antybuc: to jest twoja kochana sprzedana telewizja?
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 12:26
~przykre
To że kandydat tego pokroju jest w ogóle w Stalowej Woli brany pod uwagę - ba nawet ma na to duże szanse - w wyborach prezydenckich świadczy o słabości naszego miasta... niestety
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 12:21
~brzydkie
To z jednej strony śmieszne a z drugiej smutne, że człowiek tego pokroju, tuz przed wyborami robi takie rzeczy.... najpierw kozielewicz jako rzecznik konsumentów... sibiga w radzie nadzorczej pks... budynek sprzedany w nie do końca jasnych okolicznościach... brzydkie to są zagrania
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 12:20
~prawica
w prometeuszu wiceszefową jest zona Siembidy i wszystko jasne... w Powiecie już niema czym kupczyć to szuka Miasta
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 12:16
~kpina
Ta kandydatura to jest jakaś kpina... Bez względu na wszystko jest to po prostu niesmaczne - starosta na miesiąc przed wyborami sprzedaje bunek najwiekszemu medium, z którym w jakiś sposób jest związana jego najbliższa współpracowniczka... z pominieciem przetargu, konkursu ofert, bez rzetelnej wyceny nieruchomości... KPINA
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 12:06
~przyjaciel
Panu Siembidzie idzie najlepiej trwonienie pieniędzy społeczynych bo swojego grosika nie ruszy a jeśli chodzi o to gdzie mieszka to ma piękną willę w Rudzie jastkowskiej. Głosujcie na siembidę a macie rozrykę codziennie i uroczyste msze w intencji " ojczyzny bo tak jako on to mało kto miłuje naszą najjaśniejszą "Jesteście wszyscy naiwni .Nie ten co "gładko" mówi ale dobrze pracuje.I gdzie tu porównanie Pana Siembidy do Pana Szlęzaka - ten drugi o niebo lepszy.
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 11:34
~jan
Siembida bardzo dobry gospodarz jako starosta moim zdaniem będzie idealnym prezydentem Stalowej Woli wniesie cały potencjał do miasta i ruszy z inwestycjami ma Pan mój głos 21 listopada i 4 grudnia
+0-0
Czwartek, 7 października 2010 r. godz. 11:34
~mieszkaniec
czy w telewizji miejskiej nie pracuje pani Szczurek ? a czy panie szczurek nie pracuje w starostwie ? czyli swojemu sprzedali ? a jak Siembida zostanie prezydentem to co sprzedadzą ? może Hutnik Hotel bo już PiS zapowiedział, że trzeba to sprzedać, perełkę artdeco. i jeszcze jedno pytanie czy kandydat PiS mieszka w Stalowej Woli czy w jakieś PiSdupce?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.