Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 30 marca 2020 r. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
 Wiadomości lokalne
» Ćwicz w domu z Fitness Club Marta Rybak!
» Pluskwy w domu trzeba truć samemu
» Szpital dostanie pieniądze od miasta. Jak wspomogą lecznicę inne gminy?
» Ciąża jest stanem kiedy samopoczucie dziecka jest zależne od samopoczucia mamy!
» Namiot przed szpitalem. Wstępna weryfikacja w walce z koronawirusem
» 6 przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Kolejne zakażenia koronawirusem w powiecie stalowowolskim
» Nie ograniczajcie handlu na targowiskach - apeluje ministerstwo i klienci
» Koronawirus. Sobotni handel ograniczony
» Czwarty przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim!
» Epidemia jak wojna?
» Koronawirus nie wstrzymał inwestycji drogowych
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» "Szczęśliwa godzina": Młoda Polska
» Kobieta w PRL-u: Plakaty ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli w Bibliotece Wydziału Zamiejscowego KUL w Stalowej Woli
» Mistrz Pięknego Czytania
» Konkurs "Tak piszę o muzyce"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 10:19     /Maciej Więckowski/
Uciążliwa sygnalizacja świetlna

Sygnalizacja świetlna musi być włączona cały czas. Są zamontowane kamery, które w zależności od natężenia ruchu reguluje włączanie się świateł - powiedział nam Czesław Łopucki.
"Sygnalizacja świetlna musi być włączona cały czas. Są zamontowane kamery, które w zależności od natężenia ruchu reguluje włączanie się świateł" - powiedział nam Czesław Łopucki.
Fot. Jacek Rodecki
Nasz czytelnik zwrócił uwagę na niepoprawnie działającą sygnalizację świetlną w ciągu ul. Staszica i alei Jana Pawła II w Stalowej Woli. Z tą sprawą zwróciliśmy się do Czesława Łopuckiego, kierownika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Nisku.

Czytelnikowi chodzi dokładnie o drogę krajową nr 77, która przebiega ciągiem ulic Staszica i alei Jana Pawła II. "Od ponad miesiąca na w/w skrzyżowaniach sygnalizacja świetlna pracuje w cyklu o stałym czasie, niezależnie od natężenia ruchu. Z tego powodu ruch nie odbywa się płynnie i swoje trzeba odstać nawet w środku nocy, gdy ruch jest praktycznie zerowy" - napisał jeden z czytelników.

- Sygnalizacja świetlna musi być włączona cały czas. Są zamontowane kamery, które w zależności od natężenia ruchu regulują włączanie się świateł. Wideodetekcja została tak skonstruowana, że musi przejść najpierw pewne fazy - powiedział Czesław Łopucki, kierownik GDDKiA w Nisku.

Jedynym wyjątkiem w ciągu tych ulic jest skrzyżowanie w pobliżu Centrum 4, gdzie sygnalizacja jak na razie pracuje prawidłowo, czyli w zależności od ruchu pojazdów i pieszych. "System wideodetekcji na pozostałych skrzyżowaniach został wyłączony, a przecież był budowany po to, żeby usprawnić ruch i zminimalizować czas oczekiwania na zielone światło" - dodaje czytelnik.

- Sprawdzę tą sprawę jeszcze raz z projektantem. Możliwe jest, że po opadach deszczu doszło do małej awarii styków i występują takie utrudnienia - dodał Czesław Łopucki.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 1 października 2009 r. godz. 12:14
~ewa
Na staszica koło szpitala chcac skrecic w lewo (mickiewicza) trzeba odstac 2-3 zmiany swiateł,bo przjada 2-3 samochody (ten 3 juz na pomarańczowym) i stanie znowu,przeciez nie kazdy zna skróty jadac od niska i wszyscy chcac dostac sie na Mickiewicza,wolnosci i zatorze musza odstac swoje,co za madrala ustawiła swiatła na 5 sekund.
+0-0
Piątek, 25 września 2009 r. godz. 13:20
~caro
Przejeżdzam tymi ulicami codziennie o 3 w nocy i szlag trafia że na każdym skrzyżowaniu Al.JP 2 muszę sie zatrzymywać na czerwonym-to chore skoro nie ma tam zwykle pieszych ani aut.Na cb radiu kierowcy z ciężarówek z innych miast zgodnie "mówią" że to najgorzej działająca sygnalizacja w Polsce :-( ....i chyba trudno się z nimi nie zgodzić....
+0-0
Niedziela, 20 września 2009 r. godz. 08:31
~admin
za tą sygnalizacje świetlną kto ją projektował powinien dostać Nagrode nobla za żle działającą sygnalizacje świetlną
+0-0
Piątek, 28 sierpnia 2009 r. godz. 20:46
~jj
Nie prawda jest prawidlowe dialanie swiatel obok centrum4. Z wczoraj --- lewoskret / z kierunku od ronda do wiezowcow/ jeden samochod -start szybki na zielonym- a po wjechaniu na przejscie dla pieszych katem oka widze zielone do jazdy na wprost w poprzek alei J.P.II.. Czyli uwzgledniajac jszcze pomaranczowe to zielone dla lewoskretu pali sie max 0,5sek. Uzyje tu slow P. Prezydenta--- trzeba miec talent zeby spieprzyc to, co dobrze funkcjonowalo przed remontem. Do szefow drog w Nisku - jestescie pieronskimi partaczami , a nie fachowcami od drog . Ps. mowienie przez Lopuckiego , ze taki jest program komputerowy i nie mozna go zmienic swiadczy o jego nieuctwie .
+0-0
Piątek, 28 sierpnia 2009 r. godz. 13:51
~miesszkaniec
aaa a w porównaniu do warszawy to stalowa wola to tylko parę chaupek a do wsi jej daleko, więc nie snuj jakiś rasistowskich poglądów nie na temat. A co do siatęł to zamiast zielonej to mamy czrwoną falę. I albo ja mam takiego pecha albo tak to działa. co podjade na krzyżówkę to stoję.
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 23:10
~łopian
łopucki to bajki moze opowiadac na antenie rayja marycha, jest nieudolny jak cały zarząd dróg i pseudo autostrad
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 23:08
~łopian
łopucki to bajki moze opowiadac na antenie rayja marycha, jest nieudolny jak cały zarząd dróg i pseudo autostrad
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 22:03
~Patrykkowy
Swego czasu sam to zauważyłem. Jeżeli wydaje się nie małe pieniądze na taką instalacje to absurdem jest to żeby ona była wyłączona, równie dobrze wogóle mogłoby jej nie być. Czekam na poprawe : )
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 20:44
~ppp
Interwencja na szczęście odniosła skutek. :) Światła dobrze już działają koło szpitala, Bazyliki i Centrum4. Do poprawki zostaje jeszcze rondo i przejście dla pieszych koło "Kaprysu".
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 19:52
~moogen
W/w sygnalizacja od poczatku sprawiala problemy nie tylko kierowcom...ale rowniez pieszym.. Idac normalnym tempem po kilku minutach oczekiwania na "zielone" nieda sie dojsc do konca przejscia...w polowie 2-ch pasow swiatlo jest juz czerowne...paranoja:// Z punktu widzenia kierowcy: Noc...ruch wlasciwie zerowy. Dojezdzam do skrzyzowania i...stoje bo musi minac caly cykl:/ Kto to projektowal/ustawial? To sa inteligentne swiatla? Porazka:/
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 18:41
~aaa
nic nie zmieni faktu, ze w porownaniu do Stalowej Woli takie miasteczka jak Tarnobrzeg i Nisko to wiochy.
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 17:10
~mk60
Uciążliwa lub wręcz niesprawna jest niemal każda sygnalizacja w tym gródku! TĘ sprawę powinien załatwić kompetentny urzędnik, o ile takim jest i bierze za to kasę. A sygnalizacja świetlna może także całą noc mrugać żółtym "jedź wg znaków i reguł ogólnych" Od kierowcy dalekobieżnego autobusu około północy można było usłyszeć "...tylko w tej Stalowej te durne światła są o tej porze włączone..." A ma człowiek porównanie :)
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 16:37
~zula
Powinna być wybudowana jak najszybciej obwodnica. To skandal, że dla wygody mieszkających na skarpie kilku zamożnych osób oraz kilkudziesięciu działkowców cierpią tysiące ludzi zamieszkałych wzdłuż w/w ciągu ulic. Hałas i spaliny niszcza nasze zdrowie, a burmistrz nic nie robi i obwodnicy jak nie było tak nie ma.
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 16:18
~Zenek z ........-gdzie ja k.....jestem????
-do Pana lub Pani-"aaa"-zastanów się które z wymienionych przez Ciebie miast jest najwiekszą wiochą (jeśli zastanawianie się sprawia ból spytaj taty skąd pochodzi) Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Stalowej Woli ,Niska i Tarnobrzega.
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 14:22
~jacek
PRECZ z tym facetem. W tamtym roku obiecywał że sygnalizacja sie poprawi jak sie skonczy remont Alei, później znowu cos tam, cos tam, że trzeba 200 tys zł na przeprogramowanie. W koncy stwierdził ze dziala prawidłowo. Chyba tylko człowiek bez rozumu może tak powiedziec. Teraz styki zamokły. Dośc tego. Ile spalin powstaje w miescie, gdy wszyscy muszą odstac na kazdych swiatłach? ile czasu i nerwów trzeba stracic?
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 12:48
~xxx
dramat
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 12:47
~Polak
szkoda gadać co to za sygnalizacja, system itp. pytanie ile to kosztowało?
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 12:32
~aaa
Dlaczego GDDiA jest w Nisku, a nie w Stalowej Woli? Po paszporty musimy juz jezdzic do jednej wioski, o drogi pytac musimy w drugiej? To niepowazne, mam nadzieje, ze Pan Prezydent Szlezak wyrazi opinie mieszkancow i sprawi, ze wszelkie wazne instytucje beda lokowac sie w Stalowej Woli, a nie w osciennych wioskach do ktorych nawet trudno dojechac.
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 12:31
~oli
stalowa wola miasto rowerow, ruch samochodowy powinien byc zakazany!
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 11:34
~zbulwersowany
Łopucki to krętacz, zawsze wymyśli jakiś głupi powód złego działania sygnalizacji. Kiedyś mówił, że na "górce" się popsuły czujniki i też źle działa sygnalizacja. A to wszystko przez tą firmę, która robiła całą sygnalizację w Stalowej. Niech ktoś wywali tego Łopuckiego! Już nam zniszczył połowę Alei i prawie wszystkiego światła w naszym mieście. Tyle kasy poszło na to oprogramowanie i kamery a teraz się okazuje że kamery są wyłączone, a oprogramowanie jest złe.
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 10:56
~bllee
Jadąc w nocy, około godziny 00:30 musiałam wystać cały cykl świateł, mimo pustego skrzyżowania. Brawooo. "Gratulacje"
+0-0
Czwartek, 27 sierpnia 2009 r. godz. 10:49
~Włochaty
"Możliwe jest, że po opadach deszczu doszło do małej awarii styków" toż to kpiny jakieś! nowy sprzęt i niby zwykłe opady deszczu mają zakłócić jego prawidłowe działanie? a co będzie jak spadnie śnieg albo będą przymrozki? ps przy jeździe samochodem w granicach 80-90 km/h przejeżdżamy pięknie całe miasto bez zatrzymywania się :D
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.