Wiadomości lokalne / Kultura
| | Środa, 3 grudnia 2025 r. godz. 10:28 /Magdalena Rodecka/ | Święty Mikołaj - poszukiwany. Świąteczne widowisko już w ten weekend
Święty Mikołaj - poszukiwany. Świąteczne widowisko już w ten weekend. Fot. Jacek Rodecki
| Prawie pół roku pracy i 300 zaangażowanych osób - tak wyglądają "od kuchni" przygotowania w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli do jednego z największych widowisk świątecznych z okazji świętego Mikołaja.
Od lat w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli mikołajkowe widowisko cieszy się ogromną popularnością. Dlatego niegdyś postanowiono, że będzie wystawiane nie tylko z okazji urodzin świętego Mikołaja, ale też na drugi dzień. Zaplanowano też specjalny pokaz dla najbliższych występujących artystów.
To duże przedsięwzięcie odbywające się własnym sumptem i ciężką pracą pracowników i uczestników zajęć Miejskiego Domu Kultury, o czym mówi dyrektor Marek Gruchota: - Nasze widowisko chcemy jak co roku utrzymać w dozie niepewności, czy Mikołaj rzeczywiście przyjdzie do nas, czy nie. Oczywiście wszystko kończy się happy endem, co spotyka się z żywą i niezwykle szczerą reakcją ze strony naszych widzów. To wydarzenie to także święto dla naszych zespołów artystycznych, ich instruktorów, osób zajmujących scenografią, choreografią, kostiumami, reżyserią i całą jego obsługą.
Przygotowania do mikołajkowego widowiska, mimo że odbywa się ono dopiero w grudniu, rozpoczynają się się w czerwcu od scenariusza i reżyserii. Towarzyszą temu szeroko zakrojone konsultacje wśród pracowników i społeczności Miejskiego Domu Kultury. Po jego akceptacji każdy z zespołów rozpoczyna przygotowania do swojego występu. - Udział w nich biorą prawie wszystkie zespoły. To także debiut tych najmłodszych, którzy przyszli do nas we wrześniu i ciężko przez ten czas pracowali. To także duże zaangażowanie rodziców, którzy przywożą dzieci na próby, starają się uczestniczyć w życiu domu kultury, za co bardzo dziękujemy. Naszym zamiarem jest, aby satysfakcja z tego wydarzenia była po każdej stronie - dodaje dyrektor.
Jak co roku po każdym widowisku Mikołaj obdaruje dzieci prezentami, które w tym roku ufundowali jego pomocnicy: Miejski Zakład Budynków, Nadsański Bank Spółdzielczy i Wydawnictwo Greg.
Miejski Dom Kultury zaprasza na świąteczne widowisko zarówno dużych jak i małych. "Święty Mikołaj - poszukiwany" jest grany 6 i 7 grudnia o godzinie 16:00. Bilety w cenie 30 złotych można nabyć on-line: KUP BILET
| | |
Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego, coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net |
|
| Piątek, 5 grudnia 2025 r. godz. 16:35 ~Aamon  | Do Ferdka, prezesa i pisiorów to Dziadek Mróz przychodzi... |
0 0 | Piątek, 5 grudnia 2025 r. godz. 14:14 ~Simon  | Widziałem go na Poniatowskiego jak tańczył makarenę na balkonie. |
0 0 | Piątek, 5 grudnia 2025 r. godz. 10:53 ~jasiu  | poco tak meczyc pol roku te 300 osub nie lepiej cala kase przeznaczy na prezenty a rozdawaniem powinny sie zajac radni w ramaczh czynu spoleczneg |
0 0 | |