Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 9 czerwca 2025 r. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
 Wiadomości lokalne
» Z troski o bezpieczeństwo - historia, która zaczyna się w pracy
» Warzywa w ogrodzie - jak o nie dbać?
» Nietrzeźwi kierowcy. Policja prowadziła kontrole
» Most przejezdny, kiedy koniec remontu?
» Jarmark Młodego Przedsiębiorcy: dali przedmiotom nowe życie
» Otwarcie hali sportowej przy PSP nr 5
» Setką przez Kłyżów. Stracił prawo jazdy
» Co pomieści Ballada?
» Powiat Stalowowolski się zadłuża i wyludnia
» Nowe elektryczne autobusy już wkrótce na ulicach Stalowej Woli
» Pysznica: auto wjechało w budynek. 2 osoby ranne
» Nowy parking i więcej miejsc przy szkole specjalnej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Kafejka historyczna: historia pod nogami
» Muzeum COP: panel dyskusyjny
» XVII Krakowski Salon Poezji
» Rusza nabór na VI Lasowiacki Festiwal Pierogów!
» Powrót do przeszłości
» Domowroty. Włodzimierz Puchalski
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Krzytof Faraś na Wyścigu Górskim w Prządkach
»Krzytof Faraś na Wyścigu Górskim w Prządkach
»Finał kampanii Karola Nawrockiego w Stalowej Woli
»Poseł Elżbieta Burkiewicz (Polska 2050) otworzyła biuro poselskie
»Krzysztof Faraś na torze w Kielcach
»Pożar w Alcatraz
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 9 czerwca 2025 r. godz. 09:26     /Magdalena Rodecka/
Most przejezdny, kiedy koniec remontu?

Remont mostu na rzece San rozpoczął się w lipcu 2024 roku.
Remont mostu na rzece San rozpoczął się w lipcu 2024 roku.
Fot. Magdalena Rodecka
Od kilku dni most na rzece San jest przejezdny. Wielu kierowców było przekonanych, że prace definitywnie się skończą. Tak jednak nie jest. Dlaczego?

- Bardzo nam zależało, aby w pierwszej kolejności udrożnić przejazd, ulżyć kierowcom, którzy i tak przez ten czas wykazali się dużą wyrozumiałością i cierpliwością. Zakładaliśmy, że do końca czerwca wszelkie prace się zakończą, jednak przez opady deszczu nie było to możliwe. Przed nami jeszcze montaż oświetlenia, czyszczenie i malowanie barierek. Po rozmowach z wykonawcą szacujemy, że koniec nastąpi w połowie lipca - mówi wicestarosta stalowowolski Stanisław Sobieraj.

Remont mostu na rzece San rozpoczął się w lipcu 2024 roku. W ramach inwestycji ułożono nową nawierzchnię na jezdni, chodnikach, wymieniono urządzenia dylatacyjne, elementy odwodnienia oraz izolację płyty pomostu. Ze względu na okres zimowy, roboty budowlane wstrzymano. Wznowiono je w lutym tego roku.

Koszt inwestycji to 6 mln, z czego 5,3 mln zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Fundusz Polski Ład.

Most na rzeczce San na ulicy Czarnieckiego to most żelazno-betonowy o długości 387 metrów. Oddany został do użytku 22 lipca 1974 roku. Do tego czasu dojazd od strony Zasania do Stalowej Woli był możliwy tylko komunikacją promową, która kursowała pomiędzy obu brzegami rzeki przy normalnym poziomie wody. Jednak w czasie, gdy wody rzeki wezbrały lub zamarzły nie można było przedostać się na drugi brzeg rzeki, dojazd drogami wynosił około 20 km.

Kiedy z okolicznych wsi zaczęto dojeżdżać do pracy do Stalowej Woli prom przestał wystarczać, nie można było przeprawiać promem autobusów czy cięższych samochodów. Budowa mostu stała się zatem koniecznością, trwała kilka lat i została ukończona kilka miesięcy przed planowanym terminem.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 9 czerwca 2025 r. godz. 14:45
~Kierowca
A te hopki na niektórych połączeniach to były w projekcie czy są w gratisie? Jadąc w stronę Pysznicy niektóre łączenia są ok ale część to mało kół nie urwie.
+0-0
Poniedziałek, 9 czerwca 2025 r. godz. 11:02
~Jaś
Proponował bym zwrócić uwagę na chodniki na moście. Ponieważ są bardzo niechlujnie wykonane i długo nie wytrzymają.
+0-0
Poniedziałek, 9 czerwca 2025 r. godz. 14:18
~olo
do jasia,mamy najlepsze chodniki w naszym mieście jakie widziałem w całej POLSCE i nie tylko w POLSCE. Powiem więcej cała POLSKA nam chodników bardzo zazdrości.
+0-0
Poniedziałek, 9 czerwca 2025 r. godz. 11:14
~Nadbarejski
Bardzo delikatnie powiedziane, fuszerka tam jest zrobiona łącznie z drutami zbrojeniowymi wystającymi z betonu. Ale cóż Daszki robi jak u siebie.
+0-0
Poniedziałek, 9 czerwca 2025 r. godz. 11:00
~Asad
Zgodnie z planem remont miał zakończyć się w styczniu 2025. Pół roku opóźnienia, winnych brak jak zwykle w Polsce. A kto zajmie się niedoróbkami, typu krzywa nawierzchnia chodników, brak płyt aluminiowych lub luźno zamocowane, itp
+0-0
Poniedziałek, 9 czerwca 2025 r. godz. 10:46
~olo
Postawcie z obu stron tego mostu znaki drogowe mówiące o ograniczeniu przejazdu przez ten most do 40 kilometrów na godzinę.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2025 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.