Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 23 lipca 2024 r. Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
 Wiadomości lokalne
» Wiceminister Aktywów Państwowych Marcin Kulasek i prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Krzysztof Trofiniak w Hucie Stalowa Wola
» 13-latek poszedł na ryby. Zgubił się u zbiegu rzek
» Dwie oferty na sporządzenie ważnego dokumentu dotyczącego nowej strefy gospodarczej
» Wiceprezydent Tomasz Miśko wrócił z urlopu. Można się umawiać na spotkania
» Rowerzysta potrącony na KEN
» Śmiertelne potrącenie 37-letniego rowerzysty
» Mateusz Nowak prezesem spółki Sport i Rekreacja Stalowa Wola
» Mobilny rozwój Stalowej Woli. Czyli jaki?
» Komunikat MZK
» Samochody blokują odbiór śmieci. MZK apeluje do kierowców
» Piękny jubileusz. Pani Krystyna skończyła 100 lat
» Po dwóch tygodniach pracy udał się na urlop. O kogo chodzi?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Dobre Granie Przy Fontannie’24 - Lipiec
» Kino Letnie ’24 - lipiec
» Letnie Kino Dzieci ’24
» Finał IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej
» Wakacyjne Warsztaty Muzyczne w MDK
» Wystawa: Rendery, Fraktale, piksele...
» Wystawa plenerowa: podróż w nieznane
» Wystawa plenerowa: podróż w nieznane
» Kabaret Młodych Panów
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Minister Aktywów Państwowych w HSW S.A.
»Minister Aktywów Państwowych w HSW S.A.
»Zainaugurowano Dobre Granie przy Fontannie
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigach górskich w Prządkach
»Muzeum COP: Festiwal Wynalazków
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 19:28     /Jarosław Jarecki/
Kibice zdewastowali mury XVIII-wiecznego klasztoru?

Wyżej opisana sytuacja mogła być prowokacją dlatego prosimy wszelkie osoby mające wiedzę na ten temat do kontaktu z organami ścigania.
Wyżej opisana sytuacja mogła być prowokacją dlatego prosimy wszelkie osoby mające wiedzę na ten temat do kontaktu z organami ścigania.
Fot. Jacek Rodecki
Gromadzący się kibice ubrani w kominiarki przy murach XVIII-wiecznego klasztoru Ojców Kapucynów dopuścili się aktu wandalizmu w postaci pomazania sprayem murów klasztoru - tak twierdzi jeden z naszych rozmówców.

Do incydentu miało dojść przed godziną 17:00 na ścianie muru klasztornego od strony ulicy Strażackiej. Jeden z kibiców miał wyciągnął spray malując zielony napis na murze i porzucając sprawy przy rondzie Orląt Lwowskich.

- Rozumiem, że kibice się cieszą bo wygrali jakiś mecz, czy coś innego, ale nie możemy sobie pozwolić na dewastację dóbr naszej kultury czy kultu religijnego - mówi kobieta, która zauważyła napis na murze. - Mam nadzieję, że kibice sami wyciągną konsekwencje, a ten mur przez tej jeden incydent nie stanie się ścianą dla grafficiarzy - dodaje.

Zapytaliśmy o komentarz w sprawie prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego: - Jakakolwiek forma dewastacji jest nieakceptowalna a ta dokonana na zabytkowym murze Klasztoru jest szczególnie bulwersująca. Mam nadzieję, że organy ścigania wskażą sprawców zniszczenia. Jeśli zrobiły to osoby, które jak twierdzi świadek zdarzenia były kibicami naszego klubu, to jest to działanie bardzo szkodliwe dla wizerunku środowiska kibicowskiego, które od lat z sukcesami buduje pozytywne postrzeganie w naszym mieście. W takiej sytuacji mam nadzieję, że Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola podejmie odpowiednie działania wyjaśniające i naprawcze. Dla wydania jednak "wyroku", kto dokonał tej dewastacji warto poczekać na działania organów ścigania. Tekst wymalowany na murze nie odwołuje się do klubu ani żadnych haseł kibicowskich. Nie ma i nie będzie w Stalowej Woli zgody na dewastację i niszczenie naszego pięknego miasta. Ewentualnych świadków zdarzenia prosimy o kontakt z policją - zachęca prezydent Stalowej Woli.

Wyżej opisana sytuacja mogła być prowokacją dlatego prosimy wszelkie osoby mające wiedzę na ten temat do kontaktu z organami ścigania.
Zdjęcia
Wyżej opisana sytuacja mogła być prowokacją dlatego prosimy wszelkie osoby mające wiedzę na ten temat do kontaktu z organami ścigania.Wyżej opisana sytuacja mogła być prowokacją dlatego prosimy wszelkie osoby mające wiedzę na ten temat do kontaktu z organami ścigania.Wyżej opisana sytuacja mogła być prowokacją dlatego prosimy wszelkie osoby mające wiedzę na ten temat do kontaktu z organami ścigania.
Wyżej opisana sytuacja mogła być prowokacją dlatego prosimy wszelkie osoby mające wiedzę na ten temat do kontaktu z organami ścigania.Wyżej opisana sytuacja mogła być prowokacją dlatego prosimy wszelkie osoby mające wiedzę na ten temat do kontaktu z organami ścigania.Wyżej opisana sytuacja mogła być prowokacją dlatego prosimy wszelkie osoby mające wiedzę na ten temat do kontaktu z organami ścigania.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 25 czerwca 2024 r. godz. 11:35
~Remix
Miasto chamstwa.
+0-0
Niedziela, 7 lipca 2024 r. godz. 19:17
~Wysocki
zagłębie ciasnoty umysłowej zabetonowanej pisiorozy
+0-0
Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. godz. 11:25
~Aamon
Tak znajdą winnego jak kiedyś tego od farby na posążku papieża...
+0-0
Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. godz. 09:06
~Jarosław IV
Zakończę te waśnie i spory, otóż na mecze poza garstką normalnych ludzi czyli oko 5% kibiców reszta to dresiarze, ćpuny, zadymiarze, przestępcy byli i przyszli. Pozdrawiam zadymiarzy
+0-0
Niedziela, 30 czerwca 2024 r. godz. 23:26
~idol
i te pozostałe 95% sponsorowane jest przez pis od lat... Opłacają sobie prywatne bojówki i tworzenie grup paramilitarnych na zawołanie. Powinno się to towarzystwo skontrolować pod kątem powiązań z ruskimi.
+0-0
Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. godz. 03:48
~Prezes
Przecież Lucjusz musi dbać o głosy tych błaznów kibiców tymczasem to troglodyci zajmujacy sie aktywnościa kryminogenna i też z tego żyją. Klub powinien być finansowany wyłącznie z dobrowolnych datków prywatnych osob a nie z budżetu miasta!!
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 22:28
~Brama weselna
Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany - Kodeks Wykroczeń. Policji nie śpij
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 17:46
~hahaha
A o to inteligencje pantofelka. Czytaj "kibola". Ten artykuł podziałał na zasadzie "uderz w stół na nożyce się odezwą". Gdyby nie wypowiedź Pana Prezydenta, który wskazał kibiców i stowarzyszenie to równie dobrze mogło chodzić o kibica brydża. Najwyraźniej sam Nadbereżny ma jednoznacznie skojarzenia z zielonymi bochomazami na mieście i infantylnymi hasełkami: wszyscy na mecz :) Oj nie najlepsze ma zdanie o was kibicach słońce naszego miasta
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 17:33
~obiektywny
A to kibicem można być tylko piłki nożnej? Bo co? Inne dyscypliny nie istnieją. Sami ZAPRACOWALIŚCIE na swój WIZERUNEK i to jak ludzie was kojarzą. Kto mądry chodzi w kominiarce po mieście, kto blokuje drogę pod jakąś bramę? Jechałem tamtędy i wyglądało to jakby się ktoś miał napier... Policja na podstawie zdjęć i nagrań kierowców bo już krążą po sieci powinna przysrać mandat za blokowanie ruchu bo to jest WYKROCZENIE! Może na obwodnicy jeszcze kupę zwalcie ku uciesze Pana Prezydenta! I sprzątajcie te szmaty po sobie bo zaśmiecanie miasto. A pod tym murem wyglądaliście jak banda. Zamiast do mediów dzwońcie ludzie na POLICJĘ!
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 16:14
~StopDewastacji
Kibice stowarzyszenia sraczki stali dostają biegunki. Karma wraca. Kto wymalował wiadukt schody, gdzie wieszacie szmaty ? Policja powinna zająć się waszymi akcjami i zmieceniem miasta, wieszaniem folii na drzewach
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 15:28
~Ferdek z Poniatowskiego
To nie kibice tylko młode platfusie wandale "róbta co chceta" siem wyżywają na murach klasztoru. Pisiory tego nie robią, bo my bronimy kościołów ze Strażą Obywatelską.
+0-0
Niedziela, 30 czerwca 2024 r. godz. 23:31
~Tomasz Lisek
art. 13 Konstytucji RP mówiącej iż "Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową (…)." Dlaczego pisiarze i konfederaci jak i inne prorosyjskie i faszystowskie partie jeszcze nie zostały zdelegalizowane w Polsce?
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 20:33
~Wiatrak
Lewactwo na 100%. Tak wynika z analizy ideologicznej.
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 19:34
~Wasze Lustro
Jeden cytat: "Wraz z wypuszczeniem przez PiS spotu o migrantach, partia ostatecznie porzuciła wszelkie pozory i hamulce, otwarcie przyjmując rasistowski przekaz. Co bowiem komunikuje nam spot? To, że sama obecność osób o ciemniejszym kolorze skóry w Polsce jest źródłem zagrożenia dla Polaków. Jeśli to nie jest rasizm, to nie wiem, co by nim miało być - pisze dla Wirtualnej Polski Jakub Majmurek." --- Jakiś komentarz, szanowny panie "Ferdek"?
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 17:42
~Tekturowe Czeki
Masz na to jakiekolwiek dowody, czy tylko plujesz i zmyslasz (jak zawsze na tym forum)?
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 13:51
~Mlody
kłamstwa i tyle kibice nie narysowali by nic takiego tym bardziej że na kościele a rozmówce to chyba trzeba zmienić
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 13:43
~Lolo
J..... Kiboli
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 13:29
~skibidib
To nie kibice bo sam jezdze na skate parku i wszedzie jest to work to jakis ukrainiec maluje
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 10:52
~Mieszkaniec
Ten napis był nabazgrany przynajmniej tydzień wcześniej, często chodzę tamtą uliczką.
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 10:37
~Michał
Ktoś potrafi rozczytać co ten artysta napisał?
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 10:01
~Mieszkaniec Rozwadowa
Niezła lewacka propaganda świadek widział a na policję odrazu dzwonił? Czy raczej czekał aż koledzy skonczą malować i zaczął robić zdjęcia tym bochomazą żeby udeżyć w kibiców po przegranych wyborach?
+0-0
Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. godz. 01:26
~nocna kawa
"tym bochomazą żeby udeżyć" -> Wracaj lepiej do szkoły, panie "Mieszkaniec"!
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 08:55
~Marzena
Nie wiem czy ktoś to zauważa ile obiektów jest wymazanych a policji nie ma
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 04:31
~mentalny skansen
Kibice (czy raczej "kibole")? Wiekszosc z nich to ludziki o intelekcie na poziomie ameby. Czego tu oczekiwac?
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 23:49
~Kreolka87
Do J.J autora artykułu. Czytając te mizerne wypociny , które szerzą kalumnie w stronę kibiców , jestem głęboko zawiedziona . Jakim cudem zatrudniają w redakcji ludzi , którzy nie potrafią poprawnie złożyć zdania , nie mówiąc już o stylistyce i błędach . Od redaktora wymaga się poprawnej polszczyzny . Zastanawiam się przypadkiem czy to grafitii ( które widnieje tam już jakiś czas ) nie jest Pana dziełem , ponieważ jest na takim samym poziomie jak Pański styl pisania . Oprócz pisania zajmuje się Pan też śledztwami ? Może warto otworzyć agencje i iść w tym kierunku , jako detektyw będzie Pan mógł pisać z błędami , nikt nie zwróci uwagi . Źle się Pan zachował , prawdopodobnie nie było o czym pisać . Świat kibiców poprawia statystyki na stronie , i tu jest powód . Równie dobrze mógł Pan napisać że zrobili to seniorzy ale nie byłoby tyle wyświetleń , i przyklaśnięć wierzących w Pana wypociny idiotów . Gratuluje stylu pisania , oraz ograniczonego umysłu . Nie pozdrawiam
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 23:15
~hahaha
Świat kibuców. Chyba Wasze fantasy. Skończy się Nadbereżny i Wy też bo nikt Wam grosza nie da.
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 23:14
~ex
A gdzie jest w Stalowej Woli policja? Za komuny by to było niemożliwe.
+0-0
Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. godz. 12:06
~bezbiletu
Policja jest przy ul. Popiełuszki 24.
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 23:46
~aaa
Może i komuna walczyła z kościołem ale za pomazanie czegoś takiego to było by niemożliwe. KROPKA
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 22:47
~Rolf
KŁAMCY
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 22:44
~CEO
Czy stowarzyszenie o którym wspomniał prezydent utrzymuje się z własnych składek czy wspiera je dodatkowo miasto czy prezydent? Dla mnie nie było by wątpliwości co zrobić jeżeli finansowane jest z pieniędzy publicznych.
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 09:35
~Sanok
To w Stalowej Woli żeby być kibicem trzeba należeć do stowarzyszenia? Ktoś kto nie należy do stowarzyszenia nie jest kibicem?
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 22:20
~diakon
Na stadionie prezydent dla kiboli zamontował z 70 kamer monitoringu. Przy klasztorze ani jednej. Czy to jest normalne?
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 22:04
~Wilk
A co z pomnikiem Papieża, który też został zdewastowany? Tam łatwo wyrok został wydany, ale nic nie było słychać, aby kogoś znaleźli lub złapali.
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 00:43
~Jola
Pap Jeża?
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 23:52
~opinia
wystarczy sobie przypomnieć kim ł dla milicji JP II. W podejściu nic się nie zmieniło.
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 22:00
~Kamila
w dodatku tam na mury klasztoru nie ma żadnej kamery z monitoringu mieskiego
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 21:42
~Zdziwiony
Mam pytanie skąd wiadomo że to kibic ?????
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 11:44
~Kubus79
Również dołączam do pytania... Dla nich młodzi łysi wszyscy takie samo ścierwo... Ciekawe czy jak się okaże że to jednak nie kibic(bo również nie widzę tutaj niczego nawiązującego do środowiska piłkarskiego czy życia kibicowskiego) to czy za obsmarowanie tytułu "Kibice" chociaż przepraszam usłyszymy...
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 21:08
~jan
.... kibole pomogli panu Nadbereżnemu sięgnąć po władzę w mieście, to głosy kiboli przeważyły w starciu kandydata Nadbereżnego z prezydentem Szlęzakiem.... panujący nam włodarz w swym szlachetnym geście ofiarował kibolom lokal na Popiełuszki 40 ( dawny sklep z butami ) i dotację na jego utrzymanie oraz wyjazdy na mecze.... ,,oburzenie" pana Nadbereznego jest żałosne, i nawiązuje do tradycji pisowskiej ochrony kiboli jako elektoratu pisu, dobrze pamiętamy WYPADY DO KRYMINAŁU senatora Romaszewskiego i posłanki Kempy do siedzącego tam szefa warszawskich kiboli ....
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 19:15
~PiSia Tuczna
To prawda, smutna prawda!~
+0-0
Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 03:09
~Fanatyk
Darek zamknij japę !!!!
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 20:55
~TwojaStara
Najlepiej jest napisać Kibice bo lepiej się artykuł sprzeda hehe to teraz każdy dureń w kominiarce to kibic? Śmiech na sali ciekawe w której lidze gra ten WORK czy WORH…
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 20:35
~Mieszkaniec
Na jakiej podstawie stwierdzono, że to kibice? Bo mieli kominiarki? Dlaczego w ogóle SKSSW ma się wypowiadać czy w ogóle odnosić do sprawy? Wandali trzeba znaleźć, ukarać i tyle.
+0-0
Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. godz. 01:23
~Lewym Sierpowym
Kibice, kibice... niestety!
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 20:23
~Renata
Miasto pisowskich patusów
+0-0
Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. godz. 14:35
~Miki
A skąd w ogóle pomysł że to kibicie ? Zostawili szalik? Koszulkę ? Każdy nawet ja może mieć. Bazgroły nawet nie mają nic wspólnego z klubem. Nie wiem skąd płynie ta narracja. Te placki na ścianie wyglądają jak platfusy… jeden nawet podobny do pana Donalda z kreskówek. Pozdrawiam
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.