Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 23 lipca 2024 r. Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
 Wiadomości lokalne
» Wiceminister Aktywów Państwowych Marcin Kulasek i prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Krzysztof Trofiniak w Hucie Stalowa Wola
» 13-latek poszedł na ryby. Zgubił się u zbiegu rzek
» Dwie oferty na sporządzenie ważnego dokumentu dotyczącego nowej strefy gospodarczej
» Wiceprezydent Tomasz Miśko wrócił z urlopu. Można się umawiać na spotkania
» Rowerzysta potrącony na KEN
» Śmiertelne potrącenie 37-letniego rowerzysty
» Mateusz Nowak prezesem spółki Sport i Rekreacja Stalowa Wola
» Mobilny rozwój Stalowej Woli. Czyli jaki?
» Komunikat MZK
» Samochody blokują odbiór śmieci. MZK apeluje do kierowców
» Piękny jubileusz. Pani Krystyna skończyła 100 lat
» Po dwóch tygodniach pracy udał się na urlop. O kogo chodzi?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Dobre Granie Przy Fontannie’24 - Lipiec
» Kino Letnie ’24 - lipiec
» Letnie Kino Dzieci ’24
» Finał IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej
» Wakacyjne Warsztaty Muzyczne w MDK
» Wystawa: Rendery, Fraktale, piksele...
» Wystawa plenerowa: podróż w nieznane
» Wystawa plenerowa: podróż w nieznane
» Kabaret Młodych Panów
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Minister Aktywów Państwowych w HSW S.A.
»Minister Aktywów Państwowych w HSW S.A.
»Zainaugurowano Dobre Granie przy Fontannie
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigach górskich w Prządkach
»Muzeum COP: Festiwal Wynalazków
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Środa, 19 czerwca 2024 r. godz. 13:54     /ZS/
W szpitalu w Stalowej Woli za tydzień ruszy dział Ortopedii Dziecięcej

W ramach poradni ortopedycznej dla dorosłych w szpitalu w Stalowej Woli uruchomiona zostanie od 27 czerwca usługa ortopedyczna dla osób poniżej 18 roku życia.
W ramach poradni ortopedycznej dla dorosłych w szpitalu w Stalowej Woli uruchomiona zostanie od 27 czerwca usługa ortopedyczna dla osób poniżej 18 roku życia.
Fot. ZS
W ramach poradni ortopedycznej dla dorosłych w szpitalu w Stalowej Woli uruchomiona zostanie od 27 czerwca usługa ortopedyczna dla osób poniżej 18 roku życia.

Ortopedia Dziecięca to nowość w szpitalu. Stało się to możliwe, bo do zespołu lekarzy ortopedów dołączył ortopeda dziecięcy doktor Grzegorz Sokół.

- Od 27 czerwca, przed wakacjami, rodzice będą mogli z dziećmi przychodzić do naszej poradni specjalistycznej i te świadczenia ortopedyczne uzyskać - poinformowała dyrektor szpitala doktor Monika Pachacz Świderska.

Dyrektor przyznała, że przyszłościowo chcieliby wykonywać także dużo badań profilaktycznych w ramach wad postawy u dzieci i młodzieży.

- Jest to duży problem, żeby uniknąć później sytuacji, gdzie pacjenci w starszym wieku wymagają dużych zabiegów ortopedycznych czy neurochirurgicznych z powodu dyskopatii czy dużych zaniedbanych skrzywień kręgosłupa czy po prostu zwyrodnień stawów kolanowych, biodrowych, które niejednokrotnie wynikają z zaburzeń osi, a wcześniej niewykrytych w odpowiednim czasie.

Do działu ortopedii dziecięcej pacjenci będą przyjmowani ze skierowaniem do poradni ortopedycznej. - Bo w ramach poradni ortopedycznej dla dorosłych można będzie również świadczyć usługi dla osób poniżej 18 roku życia. I tutaj na bazie pana doktora Sokoła, którego właśnie zatrudniliśmy, będziemy budować tę część Ortopedii Dziecięcej - stwierdziła dyrektor szpitala.

Lekarz medycyny Grzegorz Sokół to specjalista ortopeda i traumatolog ruchu. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Białymstoku. Specjalizację odbył w Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie w Klinice Ortopedii Dziecięcej. Tytuł specjalisty uzyskał w 2011 roku. Obecnie pracuje w Oddziale Ortopedii Dziecięcej Szpitala Specjalistycznego Pro-familia. Uczestniczył w wielu kursach i stażach specjalistycznych w kraju i za granicą m.in. w Wiedniu w Oddziale Ortopedii Dziecięcej i Chirurgii Stopy. Zainteresowania zawodowe doktora Sokoła to leczenie wad i deformacji kończyn, leczenie małoinwazyjne.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 19:57
~Ogladajacy
Ortopedia dziecieca o vzym wy mowicie.Bicie piany.Ciagle pseudosukcesy.Oglafalem tez w stelli opowiesci o badaniachv odn chorob prostaty.No moze wreszcie cos ruszy.Ale jak ogladalem jak sie panie ,,wypowiadaly,,e to za duze slowo cos tam, dukaly, jedynie doktor Klosowska ladnie powiedziala,z klasa .Ale ta blondyna nie wiem kto to ale niech ona juz wiecej nie staje przed kamere przeviez sama widzi ze to dla niej koszmar.Dukala czytala z kartki juz sie balem ze zemdleje.Dla zdrowia tej pani polecam unikanie mediow.Poza tym fajna unicjatywa.
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 17:19
~Pan Felczer
Szpital w Stalowej Woli to jedna wielka tragedia...
+0-0
Czwartek, 27 czerwca 2024 r. godz. 09:46
~zorka
Od kiedy na stanowisku zasiadła pani doktor Monika to jej działania, parcie na szkło mogą się kojarzyć z bliskością z Zarzecznym To tak jakby była jego córką! W moim odczuciu prezentowane sukcesy nie przykryją innych braków występujących w lecznicy(leży ginekologia, choroby wewnętrzne, chirurgia). Mnie nęci sprawa dlaczego pan Zarzeny nie przewodniczy radzie szpitala? Jeśli jest wybrana nowa rada to wskazanym byłoby dokładnie sprawdzić finanse placówki i to czy został on "oddłużony" jak to kiedyś wspomniała pani dyrektor? Broń Boże nie posądzam panią o uprawianie propagandy sukcesu ale zachowanie niektórych postaci może wskazywać na istnienie podwójnego dna!
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 16:25
~Dariusz
Ta przelozona farbowana blond to masakra jakas.Nie dosx ze wyglada staro toni wypowiedziec sie nie umie.Boze hak probowala sklecuc zdanie idnosnie badan w kierunku chorob prostaty to porazka brakowalo powiwtrza jakala sie...u zero oglady.Prosze sie nie wypowiadac wiecej bo wstyd mi i wielu osobom za pania.Za to drKlosowska jak mowila to klasa samaxw sobie
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 11:56
~ccc
Apel do zarządu powiatu, otóż drogi zarządzie obudź się i podejmij stosowne działanie. Od wielu już lat w szyldzie powiatowej lecznicy występuje poważny błąd... Koniecznie trzeba usunąć występujący tam przymiotnik "specjalistyczny"! To pozostałość a nawet relikt po tym jak w dawnym województwie tarnobrzeskim ta lecznica stanowiła perłę w koronie w zakresie : okulistyki, dermatologii, interny-kardiologii... W niej pracowali bowiem wojewódzcy konsultanci d/s w/w. Dzisiaj niczym nie różni się od podobnej a nawet lepszej w... Nisku. Czas na zmianę szyldu by nie wprowadzał w błąd pacjentów.
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 11:49
~zorro
A mnie dalej intryguje fakt, dlaczego po wyborach w dniu 9 kwietnia br. pan Janusz Z.(wieczny starosta!) zrezygnował z przewodniczenia radzie społecznej szpitala? Przecież teraz już szpital jest "oddłużony"(cokolwiek to słowo znaczy!) a tu taki afront! Czy nie powinniśmy bardziej zainteresować się tym zjawiskiem? Tam musi być drugie dno!
+0-0
Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 00:10
~starościna
rozumiem dyrektorkę pokazywać, ale sanitariuszy na planie po co?
+0-0
Piątek, 21 czerwca 2024 r. godz. 20:36
~Pacjent Stalowa Wola
Chroń Panie Boże nasze dzieci przed tym szpitalem!
+0-0
Piątek, 21 czerwca 2024 r. godz. 08:10
~Godziny przyjęć
Skoro już powstaje tego typu artykuł to może warto dodać, że ten lekarz będzie przyjmował 1 raz w miesiącu (czwartek od godz. 8 do 13)
+0-0
Wtorek, 25 czerwca 2024 r. godz. 09:10
~ula
To takie wydarzenie wywołało konferencję? Powinno być co najwyżej ogłoszone w prasie drobnym druczkiem. Myślę, że jest to naleciałość po JZ który z niczego zawsze robił wielkie wydarzenie. Czym się tu chwalić, no czym?
+0-0
Piątek, 21 czerwca 2024 r. godz. 11:30
~duralex
@do powtórki to na pewno u Ciebie czytanie ze zrozumieniem. Żadnego oddziału nikt nie otworzył i nie zamierza tego robić. dodano tylko przyrostek "dziecięcej" do tabliczki określającej nazwę poradnii ortopedii.
+0-0
Piątek, 21 czerwca 2024 r. godz. 08:58
~do powtórki
Myślę, że oddanie oddziału nie jest ważne. Brak było władz samorządowych i przecinania wstążki.
+0-0
Czwartek, 20 czerwca 2024 r. godz. 20:44
~Ola
A na wizytę do niektórych specjalistów okres. oczekiwania ok 1 roku. Przy takim zadłużeniu szpitala to tylko otwierać nowe oddziały i doposażać niektóre. Jak widać przygotowania do "kręcenia lodów : idą pełną parą. Klimat w polityce sprzyja zamiarom.
+0-0
Czwartek, 20 czerwca 2024 r. godz. 10:37
~pytam dla szwagra
Puknijcie się w puste łby, otwieracie wymyślone na prędce gówniane oddziały tylko po to, żeby wykazać medialnie swoje sukcesy. Kasa się przelewa, pierś do medali po sukcesach jest gotowa . A prawda jest taka, że nie jesteście w stanie przygotować miejsce ( nie mówię parking) pod samochody tylko słupki. słupeczki, krawężniki od Staszica, nie jesteście w stanie otworzyć zaspawanej tam furtki i chodnika dla pieszych. Ludzie parkuja na kortach. Brawo. Stachu S. weź się za nich, bo to tylko maszynka do przelewania pieniędzy dla doktorów i dyrekcji. Pielęgniarki ma pani Dyrektor w swojej tłustej, różowej d.
+0-0
Czwartek, 20 czerwca 2024 r. godz. 16:34
~duralex
to nawet nie jest oddział, tylko nazwa poradni. Serio tylko nazwa, bo świadczenia dzieciom były do tej pory udzielane, tylko w w poradni ordopedycznej bez przedrostka "dziecięca" Ale wiadomo, nfz sypnie jakims dodatkowym hajsem na nowy sztuczny twór, pytanie na ile to potrzebne i opłacalne, aby zatrudniać jednego specjalistę w tak waskiej dziedzinie w takim grajdołku jak stw.
+0-0
Czwartek, 20 czerwca 2024 r. godz. 15:58
~1
Przecież oni nie otworzyli oddziału. To tylko 1 nowy lekarz który będzie przyjmował w poradni
+0-0
Czwartek, 20 czerwca 2024 r. godz. 08:45
~boby
Jak widać sami PIS-owscy katolicy bluznią tutaj i wszędzie !!!
+0-1
Środa, 19 czerwca 2024 r. godz. 22:33
~Goska
Alez ta kierowniczka pielegniarek sie postarzala jak babka 80letnia.Widac praca jej nie sluzy.
+0-0
Czwartek, 20 czerwca 2024 r. godz. 09:06
~Mateusz
Pani Beata wygląda lepiej niż inne kobiety w jej wieku. Czasami warto spojrzeć we własne lusterko :)
+0-0
Środa, 19 czerwca 2024 r. godz. 16:52
~P.C.K
I po co ? Jak to dorasta w przekonaniu że będą tanią siła roboczą tfusk już się o to postarał ''jako Polacy wyszliśmy z niewoli radzieckiej po 60 latach łamania kregoslupa ma zecz Gorbaczowa i I Putina i wpadamy teraz w kołchoz UE gdzie będziemy nie to złe słowo wy będziecie tyrać od rana do nocy by uzdrowić gospodarki Niemiec framci i tym podobnych tak to prawda czeka was kolejna niewola UE Życzę dużo zdrowia bo będzie wam potrzebne ''
+0-0
Środa, 19 czerwca 2024 r. godz. 22:38
~modlitwa o rozum
Czy tesknisz moze (PCK) do czasow Ukladu Warszawskiego i RWPG?
+0-0
Środa, 19 czerwca 2024 r. godz. 20:01
~Lot nad Kaczym Gniazdem
Bredzisz, PiSowski klakierze, po prostu bredzisz!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.