Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
 Wiadomości lokalne
» Stalowa Wola dołączy do Związku Miast Polskich
» Komunikat MZK
» Oburzeni kibice, oburzeni kierowcy. Oburzeni mieszkańcy!
» Borsuk Huty Stalowa Wola zachwycił w Paryżu
» Jagoda Rall, Paweł Gładyś i Mateusz Łojek w XI Krakowskim Salonie Poezji
» Ruszył sezon na odkrytej pływalni
» Nieoficjalnie: Kamila Piech zastępcą dyrektora MDK
» Ulica Wyszyńskiego bez dofinansowania. Powód to brak ścieżki rowerowej
» Amatopasje w Stalowej Woli
» Uczniowie uroczyście zakończyli rok szkolny
» Stalowa Wola w centrum uwagi całej Polski? Co szykuje nam władza?
» Kibice zdewastowali mury XVIII-wiecznego klasztoru?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Letnie Harce na stalowowolskich błoniach już wkrótce
» Dobre Granie Przy Fontannie’24 - Lipiec
» Konferencja Wzory lasowiackie według Marii Kozłowej
» Wakacyjne Warsztaty Muzyczne w MDK
» Wystawa: Rendery, Fraktale, piksele...
» Kabaret Młodych Panów
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Krzysztof Faraś na wyścigach górskich w Prządkach
»Krzysztof Faraś na wyścigach górskich w Prządkach
»Muzeum COP: Festiwal Wynalazków
»Poseł Rafał Weber zbierał podpisy przeciwko podwyżkom cen energii
»Krzysztor Faraś na Torze Kielce
»Rada Miasta 2024-2029
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 23 maja 2024 r. godz. 10:33     /Informacja prasowa Starostwo Powiatowe/
Oddział Dermatologiczny po przeprowadzce

Oddział Dermatologiczny po przeprowadzce.
Oddział Dermatologiczny po przeprowadzce.
Fot. ZS
- To był długo wyczekiwany moment. Oddział Dermatologiczny wyglądał jakby wciąż tkwił w PRL-u. Jakość i wygląd dotychczasowych pomieszczeń stanowczo odbiegały od prowadzącej go młodej i świetnej kadry oraz stosowanych tu nowoczesnych form leczenia. Na szczęście to już przeszłość - komentuje Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski, który wziął udział w konferencji prasowej, związanej z uruchomieniem Oddziału Dermatologicznego w nowej lokalizacji.

Wydarzenie odbyło się 22 maja, dokładnie w tydzień po przeprowadzce Oddziału Dermatologicznego do nowej lokalizacji. Przypomnijmy, że od początku swojego istnienia, czyli od 1965 roku, stalowowolski Oddział Dermatologiczny funkcjonował w stojącym osobno budynku, pochodzącym z 1938 roku.

- Już od dłuższego czasu otrzymywaliśmy tylko warunkowe pozwolenia na funkcjonowanie tego budynku, dlatego szukaliśmy nowej lokalizacji dla naszej Dermatologii. Kierujący tym oddziałem od 15 lat Jerzy Maciąg od początku marzył, aby stworzyć lepsze warunki tutejszym pacjentom. Nareszcie się to udało i dzisiaj spotykamy się, aby przekazać naszej społeczności dwie informacje: po pierwsze - Oddział Dermatologiczny przeniósł się z dawnej lokalizacji do odnowionych pomieszczeń, w których wcześniej znajdowała się kardiologia zachowawcza. A po drugie - to pozwoli nam rozwijać i rozszerzać działalność oddziału - mówiła Monika Pachacz-Świderska, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, podczas wspomnianej konferencji.

Obok niej, wzięli w niej również udział władze Powiatu Stalowowolskiego - starosta Janusz Zarzeczny i wicestarosta Stanisław Sobieraj, z-ca dyrektora szpitala ds. lecznictwa Beata Barcicka-Kłosowska, a także kadra Oddziału Dermatologicznego, na czele z lekarzem kierującym - Jerzym Maciągiem. On sam nie krył radości z przeprowadzki.

- Powoli już traciłem nadzieję, że uda nam się przenieść do lepszych warunków. To przeskok cywilizacyjny, zarówno dla pacjentów, którzy wreszcie będą hospitalizowani w lepszych warunkach, jak i dla kadry, która będzie miała inny komfort pracy. To ułatwi nam rozwijanie nowych metod leczenia - i w ogóle całego oddziału. Chcemy - dzięki wsparciu prezydenta Stalowej Woli, rozwijać się w kierunku dermatologii dziecięcej. Docelowo chcemy uruchomić w ramach naszego oddziału odcinek dziecięcy z 2 salami dla dzieci z oddzielnym aneksem i miejscami dla rodziców. Tu chcemy wprowadzać leczenie łuszczycy i atopowego zapalenia skóry metodami biologicznymi. Ludzie szukają ośrodków z takim leczeniem. Odcinek dziecięcy chcielibyśmy uruchomić do końca tego roku. Chcemy również rozwijać pobyty jednodniowe w kierunku terapii fotodynamicznej oraz chirurgii i dermatochirurgii jednego dnia - mówił dziennikarzom Jerzy Maciąg, lekarz kierujący Oddziałem Dermatologicznym.

Zaznaczył również, że już samo funkcjonowanie w budynku szpitala, a nie osobnym, jest ogromnym ułatwieniem, nawet ze względu na możliwość przeprowadzania badań pacjentom, które teraz jest znacznie szybsze i łatwiejsze, ponieważ nie trzeba - bez względu na pogodę, przemieszczać się między budynkami. Na nowym Oddziale Dermatologicznym jest przewidziane 14 miejsc dla pacjentów, aczkolwiek istnieje możliwość powiększania tej liczby do 20 poprzez tzw. dostawki.

- Dermatologia jest bardzo ważnym oddziałem. Choroby skóry są dla pacjentów bardzo uciążliwe, a chorują wszyscy - od małych dzieci, przez młodzież, po dorosłych i osoby starsze. To, co dzisiaj pokazaliśmy, to dopiero początek. Mamy fajną kadrę, przyszłość przed nami. Teraz, po przeprowadzce, będziemy sukcesywnie rozwijać i unowocześniać ten oddział - zapowiedział starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 25 maja 2024 r. godz. 20:21
~Radny
Mowia ze ,,jaki pan taki kram,,dzieki Bogu ten oddzial i personel jest inny niz jego,,zarzadzajacy,,Ta osoba jako pierwsza w tym szpiralu powinna byc przeszkolona odnosnie mobbingu i traktowania po ludzku pacjentow.Ma tu dyrekcja duzo do zrobienia.No moze ta pani psycholog szpitalna tez tu cos wreszcie wniesie chyba po to jest
+0-0
Sobota, 25 maja 2024 r. godz. 17:16
~Lucyna
Moja mama jest schorowana osoba i czesto jest pacjentka.Tu chce podziekowac personelowi pielegniarskiemu.Jest kilka pan ktore zawsze maja czas dla pacjenta.Nawet umieja porozmawiac z rodzina co jest dla rodziny bardzo wazne.Nie sa oryskliwe jakby pracowaly bo mysza.Dziekuje.
+0-0
Sobota, 25 maja 2024 r. godz. 13:14
~Adam
Tylko kilku mlodych lekarzy zasluguje na pochwale i oczywiscie panie pielegniarki sa bardzo wspaniale.
+0-0
Piątek, 24 maja 2024 r. godz. 20:54
~Pacjent
Ja skorzystam ze mozna tu podziekowac.Otoz dziekuje calemu personelowi pielegniarskiemu i pani doktor ktora byla dla mnie bardzo mila i postaeila od razu diagnoze.Pamietam ze byla to pani doktor Ewa.Pozdrawiam personel dermatologii
+0-0
Piątek, 24 maja 2024 r. godz. 09:02
~Maria
Na tej dermatologii to oddzial proqadza pielegniarki.One sa bardzi mile i dobre.Ten ich szef ich nie szanuje tylko kżyczy.
+0-0
Piątek, 24 maja 2024 r. godz. 05:29
~Pacjent Stalowa Wola
Akurat oddział dermatologiczny spełnia swoje zadanie i leczy pacjentów - nie to co oddział neurologii który niszczy zdrowie ludzi...
+0-0
Piątek, 24 maja 2024 r. godz. 17:20
~Plich
Ludzie sami sobie niszcza zdrowie psychiczne i fizyczne: alkohol, narkotyki, tluste zarcie, przesiadywanie w wirtualnym swiecie, stres, brak ruchu, negatywne emocje. Obwinianie lekarzy czy wydzialu za swoje grzechy i grzeszki jest po prostu smieszne i na poziomie intelektualnym malego dziecka. Choc i dzieci bywaja madrzejsze od doroslych.
+0-0
Czwartek, 23 maja 2024 r. godz. 21:22
~Tadek
Mamy fajna kadre?????co autor ma na mysli.Fajna kadra byla ale odeszla ta co jest tez odejdzie zapewnie.Moze niech starosta zamiast mydluc oczy przyjrzy sie czyxwarto w to inwestwowac a mize zmienic kadre kietownicza to wtedy idniesiecie sukces.Taka dobra rada.
+0-0
Czwartek, 23 maja 2024 r. godz. 19:37
~Madry
Motto dla tego co uprzykrza zycie otoczeniu,,nosil wilk razy kilka,,
+0-0
Czwartek, 23 maja 2024 r. godz. 19:34
~Jan
Jesli chodzi o mobbing to powinni zrobic pozew zbiorowy
+0-0
Czwartek, 23 maja 2024 r. godz. 19:03
~Aleksy
Czy niektorzy ludzie nie wiedza co to mobbing
+0-0
Czwartek, 23 maja 2024 r. godz. 17:39
~der
a teren po starej dermatologii do zbycia dla profesorskiej spoleczki z Krakowa. Bo przeciez córeczka tez chce byc lekarzem
+0-0
Czwartek, 23 maja 2024 r. godz. 15:43
~Janina
Chodze do przychodni jestem pacjentkom od roku.Moj doktor to cudowny czlowiek Pan Dawid,jest kulturalny super mnie prowadzi.Tacy lekarze to skarb.Ale dowiedzialam sie ze wkrotce go juz nie bedzie jak wielu lekarzy na tym oddziale.Jest mi przykro boje sie bo gdzie pojde.
+0-0
Czwartek, 23 maja 2024 r. godz. 15:03
~Jola
Moja mam byla pacjentkom kila miesiecy temu.Chcialam porozmawiac z ordynatorem to tak sie zapienil ze nie ma czasu ze po co przychodze itd Nawet nie przyjal mnie w gabinecie tylko na korytarzu tak potraktowal.Ti bylo straszne.Nigdy nie chce miec z nim do czynienia
+0-0
Czwartek, 23 maja 2024 r. godz. 14:05
~Pacjent
Chamstwo chamstwem pogania… jedynie niektore siostry byly mile i pomocne
+0-0
Czwartek, 23 maja 2024 r. godz. 13:55
~Pacjent
Bylem pacjentem ale moja doktor odeszla z tego oddzialu.Powuedziala ze ani sekundy dluzej tu nie zostanie i chodzilo o kierujacego tym oddzialem.Szkoda ze tacy ludzie uciekaja im.
+0-0
Czwartek, 23 maja 2024 r. godz. 13:08
~Xenia
Warunki to nie wszysto,Dobrze ze lepsze warunki ,ale to nie zmieni chamstwa.Nie pomoga doktoraty jesli czlowiek chamowaty.
+0-0
Czwartek, 23 maja 2024 r. godz. 12:48
~Aneta
Panie starosto pan naprawde nie wie co ludzie mowia ze tak pan chwali...... moze niech pan porozmawia ludzmi a nie udawac ze nic sie nie dzieje.Nie daje panu do myslenia czemu lekarze sa a nagle odchodza i to w atmosferze niesmaku.Moze pan pogada z tymi co odeszli,dlaczego odeszlu.Bo wiedza vo to mobbing.
+0-0
Piątek, 24 maja 2024 r. godz. 09:18
~pracownik
@Aneta, nie pogada bo to kawał ćwoka jest
+0-0
Czwartek, 23 maja 2024 r. godz. 17:33
~lipa
Pan starosta jest nie od leczenia a od siania propagandy! Jemu zawsze wszystko wychodzi najlepiej, z wszystkiego jest zadowolony, wszystko potrafi uzdrowić, wszystkim dać ile trzeba, będących w potrzebie przygarnie na samorządowy stołek pod swe opiekuńcze skrzydła, po prostu omnibus! Gdyby był kobietą to zawsze chodziłby w ciąży... nikomu nie odmówiłby- tak mówią w powiecie!
+0-0
Czwartek, 23 maja 2024 r. godz. 10:54
~Anna
Wielkie chwaly.Moze niech sie przygladna jak ten q bialtm kitlu bażant poniza pacjentow,lekarzy.Pieniacz nir patrzy ze niszczy ludzi czuje sie bezkarny.Moze niech ktos poslucha co mowi szpital ktory wszystko wie.Pisza ze tylu jest lekarzy.Moze niech zapytaja ilu chce zostac....nikt...bo nikt nie da sie ponizac.Ilu lekarzy odeszlo...niektorzy w tle afery...np lekarz pani T czy pani Ch...I to jest caly obraz tego czlowieka i przyzwolenie na takie ch....Najlepsi lekarze szybko ztad odchodza
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.