Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 13 kwietnia 2024 r. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
 Wiadomości lokalne
» Śmietanka PiS-u zjechała do Stalowej Woli na konwencję samorządową
» W stalowowolskiej policji brakuje funkcjonariuszy
» Młodzież zaprojektuje swoje centrum
» Kolizja trzech aut w Zaleszanach
» Jedenastka zaprasza na "Dzień Otwarty"
» Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości w Stalowej Woli
» Wypadek z udziałem motocyklisty
» Pracownik MZK pogryziony przez psa
» Ulica Parkowa przeszła remont
» Przy "piątce" rośnie ogród społeczny
» Złota Kościuszkowska uczciła swojego patrona
» Wokół Zieleniaka ma być bezpieczniej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
» Kabaret SMILE
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Piknik w Parku Jordanowskim
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
»Akcja sadzenia drzew w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 22:35     /Magdalena Rodecka/
Miasto wybuduje aquapark. Pozyskało w tym celu partnerów

Miasto wybuduje aquapark. Pozyskało w tym celu partnerów.
Miasto wybuduje aquapark. Pozyskało w tym celu partnerów.
Fot. UM Stalowa Wola
2 kwietnia władze Stalowej Woli podpisały porozumienie z gminami: Pysznicą i Zaleszanami o wspólnym pozyskaniu środków europejskich na budowę Aqua Parku oraz ustanowieniu preferencyjnego biletu dla mieszkańców Stalowej Woli, Pysznicy i Zaleszan.

- Uważam, że jest to projekt w zupełności realny. Chciałbym z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że oprócz przygotowań do otrzymania tego dofinansowania, cały czas przygotowujemy ogłoszenie przetargu. To jest bardzo duże zadanie dla miasta ale zrobimy to wspólnie z gminami, które podpiszemy - zapewnił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Projekt rozbudowy obecnej pływalni na potrzeby aquaparku przygotowała pracownia TKHolding.

Oto co piszą o swojej pracy architekci:

RYTM, PROPORCJE I KONTEKST

Tworząc ten projekt zależało nam na kształtowaniu spójnego wyrazu architektonicznego, w którym zieleń odgrywa pierwszorzędną rolę. Elewacja została zaprojektowana tak, aby wtopiła się w krajobraz naturalny, zachowując kompozycję i rytm, które dyktują liczne sosny wokół budynku.

W poszanowaniu do obecnych rozwiązań postawiliśmy na ich uwydatnienie. W projekcie panuje prostolinijność i mocne elementy, które pozwalają na lepsze naprowadzanie odwiedzających po kompleksie. Już od wejścia goście będą mogli obserwować całość z antresoli, co będzie ułatwiać orientację i zapoznanie się z lokalizacją poszczególnych stref. Odpowiedzią na łatwiejsze eksplorowanie jest również przelotowy hol wewnątrz budynku, który łączy dwie niezależne strefy wejściowe oraz parkingi.

Wzięliśmy pod uwagę atrakcyjność budynku w obiektywie. Architektura miała przyciągać uwagę i tworzyć unikatowe kadry. Dzięki temu może być chętnie udostępniana w mediach społecznościowych, a to stanowi potężne narzędzie samopromocji.

PODRÓŻ DO ŚWIATA RYTUAŁÓW I PEŁNEJ RELAKSACJI

Stylizacja saunarium i basenów termalnych nawiązuje do niezwykłej estetyki art deco, którą można obserwować w wielu miejscach w Stalowej Woli. Jest to stylistyka, która przywodzi na myśl sceny z kultowego filmu "Wielki Gatsby". Chcieliśmy zachować elegancję i wyrafinowanie charakterystyczne dla tego okresu.

Zależało nam, aby saunarium było miejscem gdzie odwiedzający mogą się w pełni zrelaksować, a jednocześnie przebywać w otoczeniu sztuki. W naszym projekcie uwzględniliśmy wystawę dzieł Tamary Łempickiej, ikony art deco, autorki jednych z najdroższych obrazów na świecie. Jej twórczość jest doceniana przez osobistości takie jak Jack Nicholson, Barbra Streisand, czy Madonna, a dzięki podjętej współpracy z wnuczkę artystki - Marise de Lempicką, będzie można ją podziwiać także spacerując po saunarium.

Sztuka, to nie jedyny element, który wpływa na wyjątkowość tego miejsca. Odwiedzający będą mogli odprężyć się w atrium, w którym zlokalizowany jest ogród saunowy. Umożliwi to ekspozycję na promienie słoneczne i da możliwość bezpośredniego spotkania z zielenią.

Odpowiadając na rosnącą popularność ceremonii saunowych, zadbaliśmy aby Sauna Hexagon była w pełni multimedialna i o najwyższym standardzie, zarówno dla użytkowników jak i samych saunamistrzów. Umożliwi to nie tylko przeprowadzanie niezapomnianych seansów każdego wieczora, ale również organizację zawodów o randze międzynarodowej. Biorąc pod uwagę potrzeby saunamistrzów, projekt uwzględnił dodatkową przestrzeń z lustrem do ćwiczeń, aby mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności.

Bardzo zależało nam na zachowaniu odpowiedniego komfortu dla gości, którzy będą poruszać się w strefie beztekstylnej, więc światła i cała aura miejsca bazuje na intymności. Cała strefa relaksacyjna została zlokalizowana z dala od bardziej ruchliwej i głośnej strefy basenowej, aby zachować jeszcze lepsze poczucie odosobnienia i wyciszenia.

ŚWIATŁA, KAMERA, BUDYNEK

Przy opracowaniu projektu oświetlenia podjęliśmy współpracę z reżyserem i operatorem filmowym Wiktorem Obrokiem. Starannie dobrana iluminacja zapewnia odpowiednią atmosferę, jednocześnie pełniąc rolę przewodnika dla odwiedzających. Taki dobór światła tworzy gotowe kadry rodem z planu filmowego, dzięki czemu przestrzeń saunarium zapewne stanie się tłem niejednego projektu filmowego. Ściany i sufity, niczym płótno ulegają barwom, tworząc niepowtarzalny klimat. Nie jest to jednak działanie nastawione jedynie na efekt wizualny, gdyż dzięki odpowiednim zabiegom udało się znacznie zredukować zapotrzebowanie opraw oświetleniowych na energię. Obiekt ma nie tylko zachwycać swoją estetyką, ale także być przyjaznym dla środowiska i ekonomicznym w eksploatacji.

AKUSTYCZNY PRZEŁOM W ROZRYWCE WODNEJ

W strefie relaksu, w której z poziomu niecki basenowej możemy obserwować projekcje filmowe na wielkoformatowym ekranie czas pogłosu został tak precyzyjnie dostosowany, że spełnia ona wymogi dolby dla kin. Ten efekt osiągnięto dzięki owocnej współpracy z dr inż. Marcinem Zastawnikiem, wybitnym specjalistą w dziedzinie akustyki z krakowskiej AGH. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu, nasza przestrzeń relaksacyjna oferuje nie tylko doskonałe warunki wizualne, ale także znakomitą akustykę, zapewniającą kompleksowe doświadczenie odpoczynku i relaksu.

Kino wodne umożliwia oglądanie filmów, koncertów lub prezentacji w wyjątkowej atmosferze basenu. Daje to możliwość organizacji wydarzeń specjalnych, takich jak premiery filmowe czy pokazy reklamowe. Bezpośrednio obok kina wodnego znajduje się sala biznesowa, która zwiększa wachlarz oferowanych przez obiekt usług i stanowi ważny element oferty w ramach szeroko pojętej turystyki biznesowej.

ZGŁĘBIAJ TAJNIKI TECHNIKI

Interesującą wyzwaniem podczas projektowania była tuba do nurkowania. Realizowaliśmy już taki element w Aquadromie w Rudzie Śląskiej, jednak w Stalowej Woli będzie to coś wyjątkowego. Finalny efekt będzie można porównać do najsłynniejszej na świecie tuby do nurkowania, Deep Dive Duba, bo będzie to jeden z nielicznych tego typu obiektów na świecie. Ta unikalna atrakcja będzie utrzymana w stylistyce przemysłowej, która jest częścią dziedzictwa kulturowego miasta. Poprzez połączenie industrialnych elementów z podwodnymi ścieżkami, tuba do nurkowania oferuje nie tylko rozrywkę, ale także edukacyjne i kulturowe doświadczenie. Z poziomu strefy basenów rekreacyjnych będzie możliwość bezpośredniego podglądu na nurków, co będzie tworzyć świetne kadry zdjęciowe. Jak w pozostałych elementach obiektu, tak i tutaj konsultowaliśmy się ze specjalistą - Instruktorem Technicznym Dawidem Strączkiem, który opiniował nam kwestie bezpieczeństwa, atrakcyjność użytkowania, ale także nieoczywiste możliwości wykorzystywania takiej infrastruktury, jak np. kręcenie teledysków czy oświadczyny.

STALOWI ODKRYWCY

Strefa dziecięca w naszym aquaparku oferuje niezwykłe atrakcje, które nie tylko zapewniają rozrywkę, ale także rozwijają wyobraźnię najmłodszych. Jedną z nich jest jaskinia przygód - wodna huta, która przenosi dzieci w świat stalowych odkrywców, zachęcając do eksploracji i zabawy. Tożsamość miejsca została również odzwierciedlona w wyglądzie strefy brodzika, który został również utrzymany w industrialnym klimacie. Aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i zadbać o komfort rodziców, cała strefa dziecięca została zaprojektowana z myślą o najwyższych standardach bezpieczeństwa. Widok i dostępność umożliwia rodzicom śledzenie aktywności swoich pociech przez cały czas.

Największa zjeżdżalnia wodna, nawiązując do kultowego pociągu została nazwana Luxtorpedą. Jej imponujące rozmiary gwarantują niezapomniane przeżycia. Dodatkowo, kolejka do zjeżdżalni została stylizowana na peron. Dzięki interaktywnym funkcjom dostępnym na peronie można mieć pewność, że spędzony czas będzie pełen radości i fascynujących doświadczeń nawet w kolejce.

OBIEKT KTÓRY ŁĄCZY

Projekt rozbudowy zespołu pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji to harmonijne połączenie funkcjonalności, estetyki i innowacyjnych rozwiązań. Architektura, inspirowana stylem Art Deco i otaczającą przyrodą, tworzy wyjątkowy klimat relaksu i odprężenia. Wraz z atrakcjami dla dzieci, unikalnymi strefami rekreacyjnymi i podwodną tubą do nurkowania, kompleks staje się nie tylko miejscem rekreacji, ale także odkrywania nowych doświadczeń dla mieszkańców i turystów. W styczniu 2024 roku obiekt uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę, a obecnie trwają prace projektowe nad dokumentacją wykonawczą, aby umożliwić realizację przetargu na generalnego wykonawcę jeszcze w tym roku.

W styczniu 2024 roku obiekt uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę, a obecnie trwają prace projektowe nad dokumentacją wykonawczą, aby umożliwić realizację przetargu na generalnego wykonawcę jeszcze w tym roku.
Zdjęcia
Miasto wybuduje aquapark. Pozyskało w tym celu partnerów.Miasto wybuduje aquapark. Pozyskało w tym celu partnerów.Miasto wybuduje aquapark. Pozyskało w tym celu partnerów.
Miasto wybuduje aquapark. Pozyskało w tym celu partnerów.Miasto wybuduje aquapark. Pozyskało w tym celu partnerów.Miasto wybuduje aquapark. Pozyskało w tym celu partnerów.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 5 kwietnia 2024 r. godz. 07:46
~Staś Pytalski
Niech mi ktoś odpowie ile torów pływackich 25 metrowych bedzie w aquaparku? Teraz jest problem, ścisk po 4 osoby na torze..
+0-0
Czwartek, 4 kwietnia 2024 r. godz. 17:46
~brzydko pachnie!
"W naszym projekcie uwzględniliśmy wystawę dzieł Tamary Łempickiej, ikony art deco, autorki jednych z najdroższych obrazów na świecie. Jej twórczość jest doceniana przez osobistości takie jak Jack Nicholson, Barbra Streisand, czy Madonna, a dzięki podjętej współpracy z wnuczkę artystki - Marise de Lempicką, będzie można ją podziwiać także spacerując po saunarium." >> Po co i dlaczego? I ile na tym wnuczka (i moze jeszcze inne osoby) zarobi??
+0-0
Czwartek, 4 kwietnia 2024 r. godz. 17:23
~Eli 87
I dlatego głosuje na Nadbereżnego. On przynajmniej coś robi, walczy o miasto o mieszkańców.
+0-0
Czwartek, 4 kwietnia 2024 r. godz. 06:08
~jan
.... nie siedź w domu, idź na wybory, to ty decydujesz o przyszłości swego miasta, powiatu..... zostając w domu odbierasz sobie prawo do krytyki, a nawet do narzekania .... to nieprawda że jeden głos nic nie znaczy, i że po wyborach parlamentarnych jest już wszystko poukładane, nieprawda że bitwa się skończyła i można się rozsiąść przed telewizorem, te wybory są bardzo ważne, i każde następne też ....
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 22:24
~Gallus
Mieszkańcy osiedla widmo Leśna, pracownicy wirtualnej fabryki maseczek, użytkownicy krytego lodowiska pozdrawiają oblecywaczy wyborczych !!!! A i z kina Ballada też pozdrawiamy :-)
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 20:32
~Kokos
Ja już mam wybranych kandydatów wszyscy są z PIS'U i tak będę 7 głosował .
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 22:36
~Heniek
Cóż… Niektórzy mają problem z refleksyjnym myśleniem I Ty do nich człowieku zaliczasz się
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 19:48
~Asd
W Pysznicy już we wcześniejszej kampanii obecnego wójta obiecany był basen...
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 19:46
~gorszy-sort
I jeszcze kolejke metro z Rozwadowa do Niska!
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 16:23
~ares
W poprzedniej kampanii 5 lat temu tez był obiecywany i kryte lodowisko też , ciekawe czy za 5 lat PIS tez będzie to obiecywał
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 14:43
~bilety
PO CO CZEKAĆ?! Może zamiast obiecywania preferencyjnych cen biletów w przyszłości wprowadźcie już dziś tańsze bilety na basen dla mieszkańców Stalowej Woli. Obecnie mieszkańcy płacą 2 RAZY WIĘCEJ za bilet na basen niż mieszkańcy innych gmin i powiatów z kdr.
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 13:31
~Kokos
Oj coś mało testów słabiutko i cisza na strzelnicy jak tak dalej będzie to Podkarpacie i Lubelskie stanie się szybciutko ruskim landem rolniczym oczywiście żeby ruski miał co jeść mało tego ruski zabierze wam wszelkie dobra materialne i finansowe zebu się zbroić
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 11:13
~Tom
Ciekawe czy na parę dni przed wyborami wbiją łopate na Leśnej
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 11:03
~Ogon
No i elegancko. Czekamy na pieniądze i realizację.
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 09:58
~kijek
Na wizualizacji wygląda jakby to było dla wybranych, tyle tam ludzi.
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 09:53
~adieu
szastają kasą niczym Saudowie a do Łęgu schłodzić te gorące głowy bo sodowa uderzyła
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 08:21
~Jacenty
Oj parków to w Stalowej mamy bez liku.
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 22:39
~Elo
A zdało by się trochę schłodzić tą atmosferę wesołego miasteczka Wróg u bram a Lucjusz tylko kręci cukrową watę Kpina nie gospodarz
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 07:11
~manius
po co wam pisiory unijne dotacje. te śmierdzące niemieckie "ojro".
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 01:33
~Mieszkaniec
Luksus na kredyt. Już centralnym sterowaniem próbowaliśmy dogonić Zachód, a tylko popadliśmy w kryzys. Złote Dziecko ponownie jako całkowity dyletant w ekonomii z łatwością puszcza wodze fantazji, wyobraźni i robi te same błędy - nietrafione inwestycje oraz marnotrawstwo w zarządzaniu. Nie widzi trudności w spłacaniu zaciągniętych kredytów bo to nie On będzie je spłacał.
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 23:57
~wodne drinki w saunarium
hexagon czyli sześciokąt oraz świat rytuałów jakoś żle się kojarzą katolikom, ewidentnie diabelskie działanie, miasto zadłużone a tu taka ekstrawagancja - hulaj dusza piekła nie ma bo bilety dla władzy za darmo do przybytku, szkoda że kasyna tam nie ma
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 23:02
~bajki z mchu i paproci
Cuda, przedwyborcze cuda! Obietnice nic nie kosztuja...
+1-0
Czwartek, 4 kwietnia 2024 r. godz. 02:24
~iggy
-Ziggy, już teraz ludziom obecnej opozycji ,,niemieckie srebrniki" od "złej Unii" nie śmierdzą ?
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 19:50
~Asesor
To 75 milionow... A skad wezmiesz kolejne 75 milionow??
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 11:02
~Ziggy
O tym była już mowa kilka miesięcy temu hejterze platfusiasty
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 23:13
~Odpowiedź
Nie cuda a realne rzeczy. Złożyli wniosek wspólny o 75 mln zł środków z Funduszy dla Podkarpacia. Co więcej są to środki niekonkurencyjne więc wystarczy wypełnić prawidłowo wniosek i je otrzymamy.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.