Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 13 kwietnia 2024 r. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
 Wiadomości lokalne
» Śmietanka PiS-u zjechała do Stalowej Woli na konwencję samorządową
» W stalowowolskiej policji brakuje funkcjonariuszy
» Młodzież zaprojektuje swoje centrum
» Kolizja trzech aut w Zaleszanach
» Jedenastka zaprasza na "Dzień Otwarty"
» Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości w Stalowej Woli
» Wypadek z udziałem motocyklisty
» Pracownik MZK pogryziony przez psa
» Ulica Parkowa przeszła remont
» Przy "piątce" rośnie ogród społeczny
» Złota Kościuszkowska uczciła swojego patrona
» Wokół Zieleniaka ma być bezpieczniej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
» Kabaret SMILE
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Piknik w Parku Jordanowskim
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
»Akcja sadzenia drzew w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 10:45     /Magdalena Rodecka/
Jaka ma być Stalowa Wola? O tym przeczytasz i porozmawiasz z prezydentem na pikniku

- Zachęcam do oddania głosu na moją osobę, na ten jasny klarowny program, który będzie trafiał do państwa skrzynek oraz pozytywna drużynę, która wspólnie ze mną, w zgodzie, współpracy, będzie ten program realizować - mówił Lucjusz Nadbereżny.
- Zachęcam do oddania głosu na moją osobę, na ten jasny klarowny program, który będzie trafiał do państwa skrzynek oraz pozytywna drużynę, która wspólnie ze mną, w zgodzie, współpracy, będzie ten program realizować - mówił Lucjusz Nadbereżny.
Fot. Jacek Rodecki
Do mieszkańców Stalowej Woli trafia biuletyn ubiegającego się o reelekcję kandydata na prezydenta, obecnego włodarza Lucjusza Nadbereżnego. Na wtorkowej konferencji prasowej zachęcał mieszkańców do przeczytania i oddania 7 kwietnia głosu na odważną wizję rozwoju miasta i rekomendowaną przez niego drużynę radnych miejskich, z którą te działania będzie mógł realizować.

- "Nowy Horyzont Rozwoju 2038" to program, który odnosi się nie tylko do codziennego funkcjonowania miasta, nie tylko do perspektywy jednej kadencji. To program, który w zdecydowany sposób odwołuje się do przyszłości, aby objąć szerszą perspektywę. Dlatego zaproponowałem ten "nowy horyzont" rozwoju miasta patrząc na ważny moment. Moment roku 2038, kiedy Stalowa Wola będzie miała swoje sto lat - mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz wspominał o ważnym fundamencie swojego programu, jakim jest wiarygodność, podsumowanie tego co udało się zrobić i dialog z mieszkańcami. Dzięki dobrze przygotowanym projektom pozyskano ponad miliard złotych ze środków zewnętrznych na inwestycje, aby Stalowa Wola była i w dalszym ciągu stawała się "silna, piękna, zielona i rozwijająca się".

GOSPODARKA I BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE PRIORYTETEM

W dalszym ciągu będzie rozwijana budowa nowej strefy gospodarczej Euro Park Stalowa Wola. - To zadanie, które staje się nowym silnikiem rozwoju Stalowej Woli, dając szansę na zmianę gospodarczą poprzez nowe branże: informatyczne, branże nowych technologii. To jednocześnie najwyższy standard ekologiczny, aby tworząca się strefa nie popełniła w swych założeniach błędów, które towarzyszą nam w "starej strefie". Zapewnimy ochronę powietrza, ochronę przed hałasem, ochronę naszych zasobów: wody rzecznej jak również wód podziemnych, które są naszym skarbem naturalnym - zapewniał Lucjusz Nadbereżny.

Priorytetem jest i będzie zwiększanie potencjału zasobów mieszkaniowych, zarówno tych jednorodzinnych jak i wielorodzinnych. - Ta kadencja to otwarcie się na nowe przestrzenie mieszkaniowe, wielorodzinne, jednorodzinne. To zbrojenie terenów na Posaniu, w Charzewicach, na Hutniku, nowe drogi i sieci niezbędne do budowy domków, scalanie gruntów między innymi nad Bełkiem, kontynuowanie programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, budownictwa socjalnego, komunalnego, które będziemy realizować w dużym zakresie dzięki środkom z KPO. To również otwarcie nowych przestrzeni dla deweloperów na zajezdni autobusowej na ulicy Komisji Edukacji Narodowej, która docelowo zostanie przeniesiona - planuje włodarz.

Należy także rozpocząć debatę publiczną nad poszerzenie granic administracyjnych Stalowej Woli, mając na względzie perspektywę rozwoju w najbliższych kilkunastu latach.

RODZINA, SENIORZY, MŁODZIEŻ I DZIECI. STALOWA WOLA WIELOPOKOLENIOWA

- Naszą przyszłością jest rodzina, dzieci, edukacja, dawanie im narzędzi: od żłobka, poprzez przedszkola, nowoczesne szkoły. To budowa kolejnych żłobków, między innymi na osiedlu Leśna, żłobko-przedszkola na osiedlu Piaski, budowa nowych przedszkoli w miejsce starych typu szwedzkiego, rozbudowa szkół: PSP nr 11, budowa nowej szkoły na osiedlu Charzewice, która powstanie dla tych osiedli: przy Ogrodowej jak i dla osiedla Parkowego.

W budynku Mostostalu należącym do spółki miejskiej, po dawnym kasynie zostanie otwarte Stalowowolskie Centrum Aktywności Lokalnej, gdzie młodzież będzie miała swoje miejsce spotkań. Docelowo przy ulicy Energetyków zostanie wybudowana hala do sportów młodzieżowych, gdzie zamiast spędzać czas przed komputerem, telefonem, będzie można spróbować sił na krytym skate parku, ściance wspinaczkowej, miło spędzić czas w kręgielni, w parku trampolin. Nie braknie też miejsca na sale do prób muzycznych, dla spotkań grup teatralnych. Miejski basen stanie się aquaparkiem z prawdziwego zdarzenia. Będą też czynione starania, aby w Stalowej Woli powstała hala sportowo-widowiskowa do organizacji koncertów, targów i wydarzeń sportowych.

INWESTYCJE DUŻE I MAŁE

Oprócz realizacji dużych inwestycji ważnych dla miasta jak budowa trzeciego mostu na Sanie, obwodnicy gospodarczej, będzie kontynuowany program modernizacji przyblokowych podwórek, nasadzeń, powstaną trzy wielopoziomowe parkingi. Modernizację przejdą ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych i oświetlenie uliczne. Od 1 września mieszkańcy Stalowej Woli będą korzystali z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

- Bezpłatna komunikacja będzie wzmocnieniem realizacji tej zasady, która towarzyszy mi od zawsze - tanich opłat komunalnych. Dzisiaj Stalowa Wola jest liderem tanich opłat nie tylko w województwie, również w Polsce. Najniższe stawki za wodę, śmieci, dzięki dopłacie realizowanej przez miasto. Tu chciałbym złożyć dalszą deklarację, że ta zasada będzie dalej przez nas realizowana, szczególnie teraz, gdzie został zniesiony 0% VAT na żywność, gdzie od 1 lipca możemy się spodziewać istotnych podwyżek nośników energii elektrycznej, gazu - zapewnił prezydent.

Seniorzy będą mogli liczyć na dalsze wsparcie Centrum Aktywności Seniora i podniesienie jakości usług medycznych, dzięki współpracy z ambulatorium i szpitalem.

4 KWIETNIA. DEBATA PROGRAMOWA DLA MIESZKAŃCÓW

Na 4 kwietnia prezydent zaprosił wszystkich mieszkańców Stalowej Woli do udziału w godzinach od 16:00 do 19:00 w ostatniej już przed wyborami debacie programowej, do Ogrodu Jordanowskiego. - Jednocześnie zachęcam do oddania głosu na moją osobę, na ten jasny klarowny program, który będzie trafiał do państwa skrzynek oraz pozytywna drużynę, która wspólnie ze mną, w zgodzie, współpracy, będzie ten program realizować - mówił Lucjusz Nadbereżny.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 23:14
~Ferdek z Poniatowskiego
Chyży ruj to dopiero naobiecywał, a gawiedź siem nabrała, bo siem jeszcze na nim nie POznała. Nikt wam tyle nie da co on naobiecywał, a teraz w zaciszu gabinetu śmieje sie z Ursulą von Helmutką. Jeszcze Euro jej obiecał w Polsce i tu slowa dotrzyma i następny order Wilhelma od Helmutki otrzyma, he he he.
+0-0
Czwartek, 4 kwietnia 2024 r. godz. 18:51
~Tłuste Koty
Jak tam Ferdi, czy wybierasz sie (za dwa i pol miesiaca) do Warszawy na urodziny (75!) swojego partyjnego "wodzusia"? Podobno Obajtek ma serwowac darmowa kaszanke i piwo.
+0-0
Czwartek, 4 kwietnia 2024 r. godz. 14:28
~olek
do ferdka, nikt im tyle nie obieca co tfusk im zabierze i o tym już po wyborach do europarlamentu się w czerwcu dowiedzą lemingi.
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 22:29
~Gallus
Budownictwo to priorytet? Osiedle leśna, fabryka maseczek, kryte lodowisko!!! Szach, mat!!!
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 15:47
~tu urodzony
panie nie mój prezydencie kolejny apel o naprawę drogi która zdewastowały ciezkie maszyny w związku z rewitalizacja ogrodu jordanowskiego własciciele garazy tez maja głos w wyborach;)
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 11:06
~Pt 56
Mój głos jest oddany na Nadbereżnego. Reszta do dziecinada.
+0-0
Czwartek, 4 kwietnia 2024 r. godz. 17:11
~seria
W niedzielę idę na wybory pogonić pisiory!
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 22:42
~Helena
Ludzie o umyśle dzieci oddają głos na gościa którego kręci gł budowa placyków zabaw itp Brak słów…
+0-1
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 00:24
~pytania do kandydatów
Gdzie jest obiecany w każdej kampani od lat chodnik asfaltowy na ul Zasanie od przystanku do ul Poniatowskiego, zejście i zjazd w połowie osiedla, wzmocnienie wału przeciwpowodziowego? Co to za wspieranie budownictwa mieszkaniowego jak zakazują budowy domów bo ma powstać S74 i utopią w miedzywalu rzeki San Zasanie, Chłopską Wolę, Brandwicę, na te pytania niech odpowiedzą kandydaci dlaczego doprowadzili do antyludzkich działań, jaki jest cel tej drogi i komu ma słuzyć? Ukrainie i Niemcom do transportu? Czy mieszkańcy wiedzą że tydzień przed Wielkanocą mogli składac protesty odnośnie S74 aby nikt nie zgłosił zajęty przygotowaniami światecznymi? Tak was załatwili.
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 23:33
~Ferdek z Poniatowskiego
Odpowiedź jest prosta: PiSem silna! Tych 8-miu oPOzycjonistów nam wystarczy, bo na każdego z nich przypada po 4-ch troli. A ja jeden za cały PiS robię, he he he. No, może trochę olo też. Pozdro olo.
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 23:09
~bajki z mchu i paproci
Obietnice nic nie kosztuja... prawda panie Lucjuszu?
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 22:43
~V
Podbijam!
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 20:37
~jan
....żeby już wreszcie było po wyborach, bo tego bajania pana Nadbereżnego nie można już trawić ... przypomnę panu Nadbereżnemu tylko niektóre jego gawędy: 1. tereny inwestycyjne pod przemysł na Jelni, baju,baju,baju 2. następna koncepcja dla Jelni WIELKA FARMA FOTOWOLTAICZNA, też baju,baju,baju 3. Kryte lodowisko na MOSiR, baju, baju,baju 4. wieża widokowa na placu Piłsudskiego, baju,baju,baju 5. Przekop kanalizacji burzowej od Kauflandu i Sezamu w kierunku ul: Przemysłowej, baju, baju,baju....... to tylko niektóre bajeczki które zrodziły się w głowie tego pana, ale kto mógł przypuszczać dwie kadencje do tyłu że rządy w mieście obejmuje gość który rozmachem fantazji przewyższy Hansa Christiana Andersena i że trzeba było owe opowieści ewidencjonować ......
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 19:31
~Ferdek z Poniatowskiego
A po drugie platfusy to ja wam propomuję "chińskiego" przed, a nie wciskacie małolatom tabletkę "dzień PO". I proszę mi siem odczepić od PADa i nie słuchać co wam chyży ruj gada, bo to jest grengolada.
+0-0
Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 20:17
~Ferdek z Poniatowskiego
Puk, puk. I co Skansenie, zadowolony? No to siem cieszę, he he he. I pruknąć też mam?
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 23:06
~Mentalny Skansen
Puknij się w swój (pusty) czerep, "Ferdku"!
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 18:17
~???
Czy to prawda że Koreanczyki nie uruchomią fabryki ?
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 17:24
~Bez Znieczulenia
A kto będzie spłacać długi???
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 19:23
~Saint
No nie on. On jest od obiecywania, od spłacania są te głosujące na niego (i nie tylko) owieczki...
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 17:09
~Działowy
Jeśli postawi ekrany wzdluz drogi przechodzącej przez działki to będzie prezydent
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 16:43
~saint
Nie ma bezpłatnej komunikacji - teraz (zgodnie z budżetem STW na 2024) dokładamy wszyscy 14 milionów rocznie do komunikacji zbiorowej - można obliczyć ile wychodzi na głowę
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 18:18
~Cysorz Podborka
Ile wyhodzi, bo ja tempy jezdem i licenia nie ogarniam ?
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 15:58
~Ferdek z Poniatowskiego
Nadchodzące wybory samorządowe są bardzo ważne. Od ich wyniku zależy ilu inżynierów z Afryki przydzieli nam Bruksela, bazując na danych z Samorządów. Oby nam huty nie "rozwalili" jak Boeinga w USA, bo spadnie sprzedaż naszych wyrobów.
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 23:12
~Wiatrak
Masz rację Ferduś, bo to samorządy powiedzą Brukseli ile mogą przyjąć imigrantów. Dlatego lepiej żeby wygrał PiS.
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 20:11
~Monter
Normalnie jesteś ekspert jak James Bond. Chyba coś co się zdarzyło ostatnio obejrzeć w TVP.
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 18:18
~Lot nad Kaczym Gniazdem
Nie chwal sie swoja wlasna ignorancja !
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 15:33
~Kriss Kross
Szkoda, że nie ma pracy dla młodych ludzi, w aluminium i miedzi już prawie sami Ukraińcy za najniższą krajową
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 14:17
~jasio
szkoda ze wyroby sa tak rzadko
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 16:40
~wyborca
Ale w zamian, że rzadko im bliżej terminu tym nachalność większa. W skrzynkach reklamy nie mieszczą się.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.