Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 13 kwietnia 2024 r. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
 Wiadomości lokalne
» Śmietanka PiS-u zjechała do Stalowej Woli na konwencję samorządową
» W stalowowolskiej policji brakuje funkcjonariuszy
» Młodzież zaprojektuje swoje centrum
» Kolizja trzech aut w Zaleszanach
» Jedenastka zaprasza na "Dzień Otwarty"
» Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości w Stalowej Woli
» Wypadek z udziałem motocyklisty
» Pracownik MZK pogryziony przez psa
» Ulica Parkowa przeszła remont
» Przy "piątce" rośnie ogród społeczny
» Złota Kościuszkowska uczciła swojego patrona
» Wokół Zieleniaka ma być bezpieczniej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
» Kabaret SMILE
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Piknik w Parku Jordanowskim
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
»Akcja sadzenia drzew w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 29 marca 2024 r. godz. 13:01     /Magdalena Rodecka/
Autobusy dla PKS-u. Co jeszcze należy naprawić?

Autobusy dla PKS-u. Co jeszcze należy naprawić?
Autobusy dla PKS-u. Co jeszcze należy naprawić?
Fot. Jacek Rodecki
Za nieco ponad tydzień odbędą się wybory samorządowe. Komitety wyborcze wytykają błędy obecnie rządzących, a te szybko ripostują prosząc o ponowne zaufanie. Tak jest w Starostwie Powiatowym, gdzie od lat, niezmiennie rządzi starosta Janusz Zarzeczny (PiS) z wicestarostą Mariuszem Sołtysem (Forum Mieszkańców Powiatu).

Takie zabiegi czynione są aby odeprzeć krytykę od powiatowego szpitala, w ostatnich dniach powiatowego przewoźnika PKS-u.

- PKS powinien być wizytówką miasta i powiatu. Niestety nie jest. Jest bardziej powodem do wstydu - uważają działacze Komitetu Wyborczego Stalowa od nowa. Powiat od nowa. Wskazują, że niegdyś stalowowolski PKS woził do Lublina, Krakowa, Warszawy czy Wrocławia. Jak słyszymy w materiale "dzisiaj, w ciągu zaledwie jednego dnia, mamy zaledwie jeden kurs do Rzeszowa".

- Część taboru nadaje się do muzeum niż do wożenia pasażerów. Potrzeba pozytywnej zmiany . Rządzący od kilkunastu lat w powiecie PiS takiej zmiany nie przeprowadzi. Mieszkańcy powiatu stalowowolskiego powinni mieć ponowne możliwość podróżowania do większych miast z tego dworca, tak jak kiedyś - uważają kandydaci na radnych powiatowych.

W odpowiedzi na zwołanej przez powiat konferencji prasowej poinformowano o tym, że przewoźnik otrzyma 10 nowych niskoemisyjnych autobusów o napędzie spalinowym diesel. Przetarga ma zostać ogłoszony 4 kwietnia. Obecnie PKS eksploatuje 60 pojazdów.

Zakup będzie możliwy dzięki dofinansowaniu 8,8 mln zł ze środków zewnętrznych. Całkowita wartość 12 mln zł.


Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 3 kwietnia 2024 r. godz. 09:34
~Nik
Bez sensu pompować kasę w coś co niema przyszłości i za chwilę padnie uczniów coraz mniej już teraz wożą wiatr transport publiczny może realizować prywatny przewoźnik będzie bardziej kompetentny PKS to obsługa nie do przyjęcia w obecnym czasie
+0-0
Wtorek, 2 kwietnia 2024 r. godz. 12:18
~PKSSSSSSS
Tylko co tam uzdrawiać? Ludzi ubywa, chętnych do jazdy autobusami coraz mniej... wydadzą pieniądze na autobusy, które będą wozić powietrze i kilku pasażerów. Kiedyś ruch w interesie był, bo masa uczniów i studentów korzystała. Teraz student ma własny samochód, zabiera kolegów i jadą do Krakowa czy Warszawy. I nie jadą 3-4h, albo i 5, tylko 2-3h.
+0-0
Poniedziałek, 1 kwietnia 2024 r. godz. 15:27
~Jola
Jak ma być dobrze w PKSie jak np. autobus w kierunku Sandomierza dojeżdża tylko do Motycza, czyli do granicy powiatu!!! A powinien do Sandomierza albo co najmniej do Gorzyc!!! A korzysta na tym Jotka...
+0-0
Sobota, 30 marca 2024 r. godz. 15:43
~Marta
Upadłe miasto
+0-0
Poniedziałek, 1 kwietnia 2024 r. godz. 01:11
~Laura
Upadła to jest młoda naćpana i pijana gównażeria. Zero szacunku dla starszych emerytów i rencistek.
+0-0
Sobota, 30 marca 2024 r. godz. 23:53
~Wasze lustro
...i beznadziejne władze miasta i powiatu!!!
+0-0
Sobota, 30 marca 2024 r. godz. 09:01
~zgryz
Był czas świetności PKS-u, że były kursy na Ukrainę(do Winnicy, Truskawca!) a także na Sycylię. Tamci kierowcy posiadali umiejętność tam dojechać i powrócić. Dzisiaj gdy nie zobaczą kominów miasta nie jadą dalej. Co robili panowie starostowie przez ostatnie 5 lat rządzenia? Chyba niewiele albo nic w przedmiocie uzdrowienia PKS-u. Nawet nie potrafili wznieść się do mozliwości zakupu dla tej garstki kierowców stosownych uniformów by w kontaktach z pasażerami czuli się lepiej. To w sumie nieudacznicy i dlatego nie należy na nich głosować. Niech sobie teraz odpoczną po tym nic nie robieniu!
+0-0
Sobota, 30 marca 2024 r. godz. 13:03
~kierowca lokalny
Nie tylko padł PKS, lecz cały transport. Nasi rodzimi kierowcy kiedyś byli bezkonkurencyjni nie tylko w Europie lecz na różnych kontynentach. Tak było pomimo różnic kulturowych i bariery językowej.Do braku pomocy w prowadzeniu działalności gospodarczej w transporcie dołożył cegiełkę ITD nakładając niebotyczne kary. Takim sposobem wykończono transport w kraju
+0-0
Piątek, 29 marca 2024 r. godz. 23:50
~krawężnik
Przywróćcie sprawną Policję i Policjantów na ulicach i chodnikach, w dzień i w nocy. Przywróćcie godność i szacunek mundurowi! A dopiero potem kaszanka wyborcza.
+0-0
Piątek, 29 marca 2024 r. godz. 23:00
~wyborca
Tak nachalnej i propagandowej reklamy przedwyborczej jeszcze nigdy nie było. Na wstępie trzeba wybrać ' drużynę pozytywną " - potem na nią zagłosować. Dla mnie tą drużyną jest Konfederacja.
+0-0
Sobota, 30 marca 2024 r. godz. 13:08
~mieszkaniec gminy
Pytanie. A z jakiej pozytywnej drużyny startuje Pan Cholewiński, Trudno zgadnąć, a on sam nie przyznaje się, Był kiedyś w PIS, potem w PO, a teraz ? Mamy prawo wiedzieć/
+0-0
Piątek, 29 marca 2024 r. godz. 21:17
~Mama
Postawić więcej śmietników na ulicach bo jest ich mało a prawie Wcale
+0-0
Piątek, 29 marca 2024 r. godz. 15:23
~101 Konkretów
PKS-su lokalnego nikt nie uzdrowi , dalekobieżny tak
+0-0
Piątek, 29 marca 2024 r. godz. 14:39
~krytyczny
Ludzie z obecnej władzy gotów są " rozdawać marcepany" każdemu mieszkańcowi za obietnicę głosowania na nich. Prosząc o kolejne zaufanie!!!! Pytam ile razy można obdarzać zaufaniem ludzi doprowadzających do stanu krytycznego każdą dziedzinę życia. Mieszkańcy z oburzeniem patrzą na lans przy przecinaniu wstęg Pytam ile razy szpital był oddłużany, aby z powrotem popadać w długi. Co zrobiła władza na krytykę usług leczniczych "A może etycznym byłoby zaprzestać tej samochwały i pozwolić innym wykazać się ?
+1-0
Poniedziałek, 1 kwietnia 2024 r. godz. 20:48
~bajki z mchu i paproci
Im blizej do wyborow, tym wiecej (pustych) obietnic. Niestety!!!
+0-0
Poniedziałek, 1 kwietnia 2024 r. godz. 14:06
~rota
Do "krytyk lokalny" to o czym piszesz to już było za poprzedniego dyrektora ktorego przywrócił pan Janusz Z. Pan Janusz wie co robi i uległ hipnozie tamtego przywróconego do łask dyrektora. Sam zaś usadowił się wygodnie w fotelu szefa rady nadzorczej szpitala by owemu dżentelmenowi na ręce patrzeć. Patrzył i nie widział co się dzieje z finansami szpitala. Z pierwotnego długu jaki wówczas był w szpitalu ok 4 milionów złotych dzięki innowacyjnej metodzie oddłużania poprzez zadłużanie urosło do 8 milionów a potem nadal ten sam szef rady patrząc nie widział, że dług poszybował do 16 milionów i wówczas zdecydował się na puszczenie luzem owego 'oddłużacza". Sam pan Janusz nadal pozostawał tam gdzie był. Nadal nie tracił animuszu co zresztą trwa do dzisiaj. Jeśli ktokolwiek myśli że będzie lepiej to jest w głębokim błędzie, może być i będzie tylko gorzej. Co należy w takiej sytuacji zrobić? Dokonać resetu tzn. zmienić kierownictwo starostwa poprzez pokazanie im wszystkim czerwonych kartek. Powinni zostać chociaż w ten sposób ukarani za to co uczynili ze szpitalem. To tylko jeden z wielu elementów zaniedbań wieloletniego starosty z PiS-u nomen omen kiedyś z PO. Wyborco w Tobie nadzieja, że dokonasz zmiany bo ona jest niezbędna by nie następowała nadal erozja instytucji powiatu. W najbliższych wyborach zdobądź się na odwagę resetu.
+0-0
Piątek, 29 marca 2024 r. godz. 19:09
~krytyk lokalny
Prowadzenie racjonalnej gospodarki dot również szpitali. Tam, gdzie zarządza szpitalem osoba potrafiąca zbilansować koszty w długi nie popada. W niektórych placówkach, gdzie doszło do zadłużenia szef przedstawia program naprawczy, lecz potem nie ma "przeproś" - gdy znów długi urosną organ założycielki żegna takiego zarządzającego. Te nieustające zadłużenia musimy pokrywać MY /podatnicy.
+0-0
Piątek, 29 marca 2024 r. godz. 15:51
~jan
.... cyrki z ,,oddłużaniem" szpitali będą trwały tak długo jak długo USTAWODAWCA nie będzie traktował umowy NFZ-OBYWATEL jako umowy UBEZPIECZENIA to znaczy do puki nie zniknie pojęcie ,,nadwykonań" na ubezpieczonych pacjentach..... PACJENT ubezpieczony MA PRAWO do korzystania ze szpitali, przychodni, laboratoriów, rehabilitacji, leków wtedy kiedy jest mu to niezbędne czyli w przypadku choroby lub wypadku, a nie w zależności od kaprysów tłustych kotów w NFZ.... tym bezdusznym urzędasom a także i posłom życzę by w przypadku szkód na ich majątku ( samochód lub dom ) ubezpieczyciel ODMÓWIŁ WYPŁATY ODSZKODOWANIA bo na dany rok już ,,wykonał" zaplanowaną kwotę odszkodowań ...
+2-0
Piątek, 29 marca 2024 r. godz. 14:38
~krytyczny
Ludzie z obecnej władzy gotów są " rozdawać marcepany" każdemu mieszkańcowi za obietnicę głosowania na nich. Prosząc o kolejne zaufanie!!!! Pytam ile razy można obdarzać zaufaniem ludzi doprowadzających do stanu krytycznego każdą dziedzinę życia. Mieszkańcy z oburzeniem patrzą na lans przy przecinaniu wstęg Pytam ile razy szpital był oddłużany, aby z powrotem popadać w długi. Co zrobiła władza na krytykę usług leczniczych "A może etycznym byłoby zaprzestać tej samochwały i pozwolić innym wykazać się ?
+1-0
Piątek, 29 marca 2024 r. godz. 19:13
~senior
Myślę, że od teraz długi szpitala spadać będą. Pani Dyrektor weszła w skład Rady Seniorów. Tym przekonała starostwo, że długi wyzeruje - chociaż są olbrzymie to kwoty.
+0-0
Piątek, 29 marca 2024 r. godz. 14:28
~Syn tej ziemi
PKSem jeżdżą wyłącznie uczniowie szkół podstawowych i to właśnie z myślą o nich powinno się przeprowadzić modernizację. Niestety nie myśli się o uczniach jak widzimy na przykładzie Rozwadowa gdzie to uczniowie ekonomika muszą chodzić spod dworca PKP bo PKS nie może wjeżdżać na rynek.
+0-0
Piątek, 29 marca 2024 r. godz. 13:35
~jan
..... ,,przywrócimy połączenia PKS do każdej miejscowości"...... pamiętamy, pamiętamy, niech teraz pan starosta przyprowadzi autora tych słów za ucho, i niech ów autor sie tłumaczy ....
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.