Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 13 kwietnia 2024 r. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
 Wiadomości lokalne
» Śmietanka PiS-u zjechała do Stalowej Woli na konwencję samorządową
» W stalowowolskiej policji brakuje funkcjonariuszy
» Młodzież zaprojektuje swoje centrum
» Kolizja trzech aut w Zaleszanach
» Jedenastka zaprasza na "Dzień Otwarty"
» Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości w Stalowej Woli
» Wypadek z udziałem motocyklisty
» Pracownik MZK pogryziony przez psa
» Ulica Parkowa przeszła remont
» Przy "piątce" rośnie ogród społeczny
» Złota Kościuszkowska uczciła swojego patrona
» Wokół Zieleniaka ma być bezpieczniej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
» Kabaret SMILE
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Piknik w Parku Jordanowskim
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
»Akcja sadzenia drzew w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 10:51     /Magdalena Rodecka/
Co dalej z ekranami na obwodnicy? Nie ma na nie miejsca?

Konferencja prasowa radnych miejskich Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy.
Konferencja prasowa radnych miejskich Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy.
Fot. Jacek Rodecki
Władze Stalowej Woli i powiatu stalowowolskiego powinny się przyjrzeć dokumentacji obwodnicy Stalowej Woli i Niska, której budowa zakończyła się w 2021 roku. Chodzi o możliwość montażu ekranów akustycznych, za którymi opowiedziało się składając swoje podpisy ponad 800 mieszkańców.

Radni miejscy z klubu Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego dotarli do informacji, z których wynika, że mimo woli ze strony miasta zbudowania wzdłuż obwodnicy (droga krajowa) ekranów akustycznych, może nie być takiej technicznej możliwości. W inwestycji realizowanej przez rzeszowski oddział GDDKiA wykonawca miał nie zabezpieczyć miejsca, co zgodnie z prawem powinien był to zrobić, gdyż rok po zakończonej inwestycji są robione badania norm hałasu, które warunkują ich umiejscowienie.

Zgodnie z pierwotnymi planami, konsultacjami ekrany miały powstać, jednak pomiary wykonane przez Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska wykazały, że nie ma przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu. Mieszkańcy czuli się oszukani, gdyż po zmianie decyzji o ustawieniu ekranów, nie przeprowadzono ponownych konsultacji i nie poinformowano ich o braku ekranów i przysługujących im prawach.

Pomiary emisji hałasu komunikacyjnego były przeprowadzone 25 sierpnia 2021 roku przy budynku wielorodzinnym na ulicy Poniatowskiego 82 w Stalowej Woli, natomiast 10 września 2021 roku przy ulicy Pszennej 2A w Nisku. Badania kontynuowano od 27 września do 29 września 2021 roku przy ulicy Słonecznej 62 w Stalowej Woli.

W międzyczasie wojewoda podkarpacki w decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, nałożył na inwestora obowiązek wykonania analizy porealizacyjnej. Inwestorem i zarządcą drogi jest rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Rzeszowska GDDKiA wykazała, że wykonane rok po zrealizowaniu inwestycji badania nie wykazały przekroczeń. W tej sytuacji postawienie ekranów wiązałoby się z zarzutem nieuzasadnionego gospodarowania środkami publicznymi.

NIE MA MIEJSCA NA EKRANY?

Zdaniem radnego Damiana Marczaka sprawę należy doprowadzić do końca bo takie są oczekiwania społeczne. Mieszkańcy są narażeni na hałas z obwodnicy i hałas przemysłowy. W upalnie dni, gdy będą otwierać okna, będzie to dla nich szczególnie uciążliwe.

Radni zabezpieczyli na ten rok w budżecie miasta 400 tysięcy złotych na projekt techniczny budowy ekranów akustycznych. Miasto zadeklarowało, że ekrany wybuduje na swój koszt, jednak nie uzyskało akceptacji GDDKiA, gdyż ta zaproponowała inne rozwiązanie. Na przykład zadrzewienie terenu.

Radna Renata Butryn uważa, że ekrany powinny powstać, a miasto krok po kroku przeanalizować dokumentację, aby dociec, dlaczego wykonawca nie zostawił na nie miejsca, mając świadomość, że będą prowadzone pomiary norm hałasu.

- Mieszkańcy byli przekonali, że będą ekrany. W międzyczasie zaktualizowano zmiany przepisów, obniżono parametry hałasu. Wówczas należało zrobić nowy projekt, który ma przewidzieć pasy, na których można zlokalizować ekrany - uważa Renata Butryn. Apeluje także do starosty stalowowolskiego Janusza Zarzecznego, aby ten wykonał przez starostwo pomiary hałasu. Taka prośba była kierowana wcześniej do starosty Janusza Zarzecznego i wicestarosty Mariusza Sołtysa.

Radni mówią jednym głosem, że zarówno starosta jak i prezydent powinni połączyć siły i powiedzieć dość prawnym przepychankom z GDDKiA, żądając wyjaśnień co do zawartej umowy, zakresu prac wykonawcy oraz gwarancji, doprowadzając sprawę do końca, rozważając w przypadku uchybień nawet drogę sądową.
Zdjęcia
Konferencja prasowa radnych miejskich Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy.Konferencja prasowa radnych miejskich Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy.Konferencja prasowa radnych miejskich Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy.
Konferencja prasowa radnych miejskich Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy.Konferencja prasowa radnych miejskich Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy.Konferencja prasowa radnych miejskich Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy.
Konferencja prasowa radnych miejskich Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy.Konferencja prasowa radnych miejskich Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy.Konferencja prasowa radnych miejskich Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego w sprawie ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 15:33
~Kk
Wcale w centrum nie jest tak cicho bo zamiast jechać obwodnicą część jeździ przez miasto
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 14:10
~ola
od początku wiadomo było ze ta 'obwodnica' to porażka.
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 13:51
~Chłop pańszczyźniany
A co radny Marczak ma do powiedzenia mieszkańcom, gdy przez lata hałasowały samochody jeżdżąc przez centrum miasta. Teraz gdy cały hałas jest poza miastem i na otwartej przestrzeni, to hałas przeszkadza. A kto za to zapłaci? Ci którym hałas przeszkadza?
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 15:06
~Agata
Taaaaa… Szczególnie nocą to miasto ciszy. W lecie przy otwartych oknach nie sposób zasnąć.Mieszkam w centrum. Hałas fabryczny nie do zniesienia Masakra
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 10:47
~sadzic i jeszcze raz sadzić
Lepiej obsadzcie okrągły teren w pętli obwodnicy pomiędzy rondami koło mostu na Sanie a oczkiem, przynajmniej będzie pożytek i oko ucieszy w ramach akcji drzewko dla mieszkańców.
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 01:51
~Ja
Pani Urszuli napewno nie zależy na korycie z PIS bo ma wykształcenie. Zamiast Takiej osobie pomóc w działaniu to niektórzy wypisują brednie. Jest miasto to Ci co tak krytykują osób, to do roboty i pokazać co potraficie. SPS to odmienność od wypowiedzi Pana Tuska. Pani Ulu dalej tak reprezentować się. Niczym się Pani nie powstydzi.
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 08:41
~Abc
"Powstydzić "to trzeba się tak nieskładnego sposobu wypowiedzi
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 21:43
~RST Przemo
Ten wspaniały TuSSk wybuduje , oj podniesie kraj z ruiny
+0-0
Środa, 6 marca 2024 r. godz. 17:18
~PiS - Przekupstwo, Szmal i Nepotyzm
Niestety, nie bedzie latwo posprzatac po PiSowskich nierzadach, nepotyzmie i korupcji !!!
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 20:25
~Działkowy
Ekrany to podstawa, po pierwsze hałas przy pobliskich blokach i skarpie która jest Ala parkiem, po drugie droga idzie przez działki i hałas jest niesamowity co to za wypoczynek jak jezdzą, szumią, i walą spalinami... Po trzecie zwierzęta które pouciekały z okolic drogi. Ktoś tu zaoszczedzić chciał ewidentnie...
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 18:08
~Stw
A kto to jest ten chłoptaś Marczak. Zajmuje sie czymś sensownym?
+1-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 08:15
~Dyrekcja autostrady
Tylu tych "mondrych" na zdjęciu. A ustawić towarzyszy w szeregu wzdłuż drogi i zagłuszą wszystko.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 20:46
~Bantustan Wolski
Lepszy on niż ten kudłaty "chloptaś"!
+0-1
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 19:06
~Pracowitość Odwaga
Tak. W przeciwieństwie do co niektórych pisowskich nominatów w różnych radach nadzorczych, spółkach skarbu państwa , w fundacjach Pro Arte ET Historia, SIM- ach, Marczak Damian wie, że na pieniądze trzeba ciężko pracować i mieć pomysły, a nie tylko czy przede wszystkim "zasiadać".
+0-1
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 17:10
~Mądry
Pani Tatys się już na was poznała. Was laczy tylko jedno nienawiść do PiSu.
+1-0
Środa, 6 marca 2024 r. godz. 18:14
~PiSuar Cuchnie
"Pani Tatys chce rozwijać miasto..." A kto nie chce?
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 20:56
~Sąsiad
Pani Tatys chce rozwijać miasto i jak najbardziej może odpowiadać za zieleń miejską w najbliższej kadencji. A banda na zdjęciu chce tylko destrukcji.
+1-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 18:21
~PreczZpisem
Tatysową SPS nie chciał dzięki Bogu.Jeżeli popiera postulaty PiSu niech idzie z PiSu, niech nie zapomina skąd startowała w 2014 roku z LEWICY to taka stalowowolska Monika Pawłowska
+0-1
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 18:00
~olek
Tak i ciągłe szczucie na PiS. Tyle po hejterach można się spodziewać.
+1-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 17:33
~Joe
w punkt !
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 16:36
~Koko
Już byłeś ekspertem od koszykówki bożal się Boże. Zostaw obwodnicę w spokoju. Wybudują łącznik na strefie to ruch nedzie o wiele mniejszy.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 20:43
~Ekspert
Zwróć lepiej na działalność misiewiczow w piłce i wysłanie Stalówki w buraki na trzy lata. Czyi to ludzie zrobili.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 16:23
~Marek
Urszula Tatys ciągnie do koryta z PiS
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 16:02
~Kosa
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 13:55 ~kosa Za czasów PiS-u i ministra infrastruktury Webera wysadzono ekrany wzdłuż naszej obwodnicy w powietrze, a teraz wina Tuska i radnych SPS, którzy wraz z 800 mieszkańcami złożyli w tej sprawie petycję.... o zamontowanie ekranów.Tak szły inwestycje w pisowskich czasach! I taki szacunek był dla mieszkańców! Ktoś bezprawnie, nieudolnie podszywa się pod moją osobę. Nie ładnie oj nie ladnie kologo
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 15:52
~Chopina
Ekrany powinny być wzdłuż Chopina , hałas jest przeraźliwy . Po drugiej stronie na okulickiego są . Po zbudowaniu mostu , hałas będzie jeszcze większy
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 15:02
~XYZ
Ekrany juz dawno powinny powstać!! Obwodnica potrzeba ale z ekranami! Przebiega blisko bloków i przez sam środek działek rekreacyjnych , gdzie teraz czlowiek musi niemal krzyczeć aby drugi go usłyszał. Wystarczy sie tam przejśc i sprawdzic a nie głupio komentowac .
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 16:41
~Jo
Tylko zauważ, że niedługo będzie budowana faktyczna obwodnica miasta 2+2 czyli łącznik na strefie i ruch będzie mniejszy.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 14:42
~olek
Jeżeli ten bezradny M. bawi się w eksperta od obwodnic to strach się bać. Przy autostradach biegnących przez lasy wszędzie porobiono ekrany wyciszające a obwodnica biegnąca 50 metrów od bloków może nie mieć ekranów coś tu nie gra.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 17:57
~:-)
napisz coś z sensem, nie bełkocz po pijaku...
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 14:30
~Rebelyant
Czy wy nie macie ważniejszych tematów? Jak waszym najważniejszym celem to ekrany, psie parki, wycinka drzew pod inwestycje, to co wy chcecie zrobić z naszym miastem? Odpowiedź brzmi - NIC. Jak nawet wasz kandydat na prezydenta jest mieszkańcem okolicznej gminy. Darek, rozdaj im kijki i niech maszerują, byle dalej od Stalowej Woli!!!
+0-0
Środa, 6 marca 2024 r. godz. 18:11
~Aluminiowo i Miedziano
Trzeba bedzie sie modlic, oby nigdy nie zozszczelnily sie (wielkie) zbiorniki ze stezonym kwasem siarkowym, jakie beda potrzebne w koreanskiej fabryce...
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 15:14
~oko
Tak betonoza Rozwadowa miała być pełna , bo tak zaplanowano rewitalizację rynku. I gdyby nie protesty mieszkańców i radnych , to dziś byłaby betonowa pustynia. Inwestycje? Narazie galwaniczne wytwarzanie miedzi. No po prostu Super sprawa dla środowiska.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 14:14
~Urszula Tatys
do Obserwator: nie przypominam sobie również protestów radnych, nawet przy ul. Dąbrowskiego lub ul. Lipowej [a mam dok], nawet pod przedszkolem na Okulickiego; Obserwatorze, Ty też mogłeś coś zrobić. Zrobiłeś? Może za późno zaczęłam, bo wierzyłam w te "interpelacje". Co do moich wypowiedzi: dobrze napisane "krytykuję" i mam do tego prawo, tak samo jak Ty. Krytykuję wszystkich, którzy nagle stają się "ekologami" a w ciągu 12 miesięcy nic, zupełnie nic, nie zrobili. Nawet nie umieli podpisać petycji. A jeśli wzbudzam zainteresowanie? Bardzo mnie to cieszy. Oby tak dalej. Słowo honoru, dzieje się to samo... Być może zacznę wierzyć w to, co mówił mi radny D. Przytuła, że lider jest jeden z odpowiednią charyzmą, i ja to mam... Zawsze mnie dowartościowywał, kiedy chciałam zrezygnować... tak samo jak Prezydent Lucjusz Nadbereżny...
+0-0
Środa, 6 marca 2024 r. godz. 17:21
~gorszy-sort
Wstyd, szanowna pani, prawdziwy wstyd!
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 19:31
~Wilk
Ale wstyd to czytać. Kobieto więcej pokory i szacunku!
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 15:37
~xD
Kobieto - pokory życzę !! Niezły odlot zaliczasz. Żal to czytać.....
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 15:17
~Joanna
Najgorzej jak ktoś ma wielkie mniemanie o sobie. Trochę skromności i pokory nikomu jeszcze nie zaszkodziło.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 15:09
~obserwator
Po prostu śmieszne...
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 14:34
~NieDlaPiS
Wszędzie Tatysowa, niech pani uważa bo za pisanie nie prawdy jest proces w trybie wyborczym
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 13:43
~Redek
I czyja to wina ? Tusk niechce dac kasy na ekrany ? No tak ... piniedzy nima.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 13:55
~kosa
Za czasów PiS-u i ministra infrastruktury Webera wysadzono ekrany wzdłuż naszej obwodnicy w powietrze, a teraz wina Tuska i radnych SPS, którzy wraz z 800 mieszkańcami złożyli w tej sprawie petycję.... o zamontowanie ekranów.Tak szły inwestycje w pisowskich czasach! I taki szacunek był dla mieszkańców!
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 13:23
~Urszula Tatys
Obsada w GDDKiA zmieniła się już dawno. To czemu SPS nie próbowało przekonywać nowych władz o zmianę nastawienia w sprawie ekranów? A co z S74? Pieniądze są i cicho! Czemu? Też czeka się na jakieś rozmowy? To teraz 5 tyg przed wyborami? A co robiliście do tej pory jak mieszkańcy prosili?
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 20:57
~Wolska Podkarpacka
Pani U.T. to już teraz "PiSuardessa" w 100 procentach !
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 14:24
~PreczZpisem
Pani powinna zająć się swoją działalnością. w GDDKiA władze zmieniły się dwa tygodnie temu. Niech pani pójdzie do swojego PiSu i pyta Webera a najlepiej niech pani spyta swojego Jarosława Kaczyńskiego, tego co zezwalał na bicie kobiet i gnębienie ludzi. Jest pani z PiSu
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 13:39
~obserwator
Warto, @Urszula Tatys prześledzić interpelacje radnych SPS w tej sprawie, a także wypowiedzi i opytania na sesji. Niby pani taka uważna, a jednak coś umknęło. Kreuje się pani na miłośniczkę przyrody, obrończynię drzew, nie przypominam sobie pani protestów,gdy, dosłownie, karczowano skarpę z drzew i krzewów zamieniając ją w osuwisko.Teraz sadzi się tam drzewa i wydaje pieniądze z EFRR. Bardzo "przemyślany" projekt, jak wiele innych w naszym mieście.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 13:37
~mieszkaniec
Strach otworzyć lodówkę aby pani nie wyskoczyła. Wszędzie pani pełno, o wszystkim się wypowiada prawie wszystkich krytykuje.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 13:30
~oko
Pytanie , co robił starosta do tej pory? Czekał i czekał... aż sprawa umrze?
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 13:15
~Tyu
Obwodnica bez pobocza .Fuszerka.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 13:44
~osa
Wypadek i nie ma, gdzie zjechać. Tak za czasów PiS - realizowano projekty, jak najtaniej i niestety często byle jak.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 13:05
~Mithrandir
Ciepło zrobiło się. Żaby zaczynają przemieszczać się w tym rejonie przez ulicę Działkową. Może kandydat na prezydenta i pan radny i pani radna będą im pomagać bezpiecznie pokonać ulice? Ja tak z troski, a i konferencje można zrobić
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 13:00
~jest rozwiazanie
ludzie posadzcie wzdłuż po obu stronach wysokopienne tuje od Stalowej az do Niska , toto szybko rosnie i bedzie wyższe niż owe szpetne ekrany. Drzewo zielone to i duże zimolistne a i widok cieszy i tlenu przybedzie w miescie.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 12:54
~Kalina
I to jest realny problem nad którym trzeba się pochylić. Coś co umożliwi ludziom normalne funkcjonowanie, a nie organizowanie kolejnych rocznic- inscenizacji, klęczenie przed pomnikami itp
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 12:10
~CA
Szanowna trójca !!!na obwodnicy????W ten sposób znowu lans przed wyborami????
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 12:08
~Jasiek
Po to te ekrany żeby żyć normalnie bo teraz się nie da i po co te głupie komentarze
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 22:10
~zniesmaczony
weź nie przesadzaj! Jak można mieszkając w mieście żądać ciszy????
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 12:00
~xD
Jest jeden gość, który ostro walczy o to. Szacun dla niego. Te ekrany już dawno powinny być. Jego batalia pokazuje niestety, w jakim my burdelu żyjemy.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 11:45
~P.C.K
Tylko po co ekrany na obwodnicy ' ???? 'Kolejny przekręt tylko patrzą gdzie by tu sku nąc do rodzieje
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.