Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 13 kwietnia 2024 r. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
 Wiadomości lokalne
» Śmietanka PiS-u zjechała do Stalowej Woli na konwencję samorządową
» W stalowowolskiej policji brakuje funkcjonariuszy
» Młodzież zaprojektuje swoje centrum
» Kolizja trzech aut w Zaleszanach
» Jedenastka zaprasza na "Dzień Otwarty"
» Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości w Stalowej Woli
» Wypadek z udziałem motocyklisty
» Pracownik MZK pogryziony przez psa
» Ulica Parkowa przeszła remont
» Przy "piątce" rośnie ogród społeczny
» Złota Kościuszkowska uczciła swojego patrona
» Wokół Zieleniaka ma być bezpieczniej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
» Kabaret SMILE
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 11:54     /Magdalena Rodecka/
Były i obecny prezydent spięli się o koreańskiego inwestora. Będzie pozew w trybie wyborczym?

Od lewej: Lucjusz Nadbereżny i Andrzej Szlęzak. Były i obecny prezydent spięli się o koreańskiego inwestora.
Od lewej: Lucjusz Nadbereżny i Andrzej Szlęzak. Były i obecny prezydent spięli się o koreańskiego inwestora.
Fot. Jacek Rodecki
Były prezydent Stalowej Woli i radny sejmiku Andrzej Szlęzak na konferencji prasowej wyliczał nieprawidłowości związane z lokowaniem się w naszym mieście koreańskiego inwestora. Twierdzi też, że jego działalność będzie niosła za sobą zagrożenie dla środowiska.

Andrzej Szlęzak wystosował pismo do wojewody podkarpackiego Teresy Kubas-Hul, w którym zwraca się o uruchomienie procedury zbadania i ewentualnego wzruszenia decyzji w sprawie budującej się już na strefie przemysłowej koreańskiego inwestora. Jak twierdzi jest wiele uchybień związanych z lokalizacją, jej legalnością, zagrożeniem dla środowiska. Zarzutem jest też brak przeprowadzenia konsultacji społecznych.

- To zagrożenie dla naszego zdrowia i ryzyko dla środowiska, w tym zanieczyszczenie gleby, wody i powietrza. Potwierdza to ilość materiałów i surowców chemicznych, jaka ma być zastosowana w procesie technologicznym - twierdzi były prezydent. Przypomnijmy, że koreański inwestor ma produkować folię miedzianą na potrzeby elektromobilności. Do tego niezbędne będzie zastosowanie między innymi: kwasu siarkowego, wodorotlenku sodu, wodorotlenku wapnia, siarczanu glinu.

Jak czytamy w piśmie do wojewody, to tysiące ton bardzo niebezpiecznej chemii, którą należy dostarczyć do Stalowej Woli nie tylko z krajów europejskich. To także zapotrzebowanie na wodę technologiczną, wynoszące 5000 metrów sześciennych dziennie. Pobór miałby się odbywać ze studni głębinowych, a ściek przemysłowy, mimo że oczyszczony trafiać najprawdopodobniej do Sanu.

KŁAMSTWA I HIPOKRYZJA - ODPOWIADA LUCJUSZ NADBEREŻNY

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny tezy zawarte w piśmie do wojewody nazywa "fabryką kłamstw". Zapewnia, że wszystkie decyzje, w tym, decyzja środowiskowa, pozwolenie na budowę były wydawane zgodnie z prawem, po uprzednim badaniu ich przez przez niezależne organy państwowe. Również obwieszczenia w trybie publicznym miały miejsce, tak jak było to w przypadku innych inwestorów.

Jednak największym kłamstwem i ignorancją nazwał obecny prezydent stwierdzenia, jakoby zakład miał czerpać wodę z ujęć wody pitnej. - Nasza woda podziemna o bardzo dobrej jakości jest skarbem miasta, jest skarbem mieszkańców i podlega najwyższej ochronie. Tę wodę podziemną można pić prosto z kranu i jest ona zarezerwowana tylko na cele bytowe, komunalne. Nie będzie służyć na cele przemysłowe. Ta zasada obowiązuje od zawsze, odkąd jest Centralny Okręg Przemysłowy. Te same zasady były, kiedy prezydentem był Andrzej Szlezak - stwierdził Lucjusz Nadbereżny.

Koreański inwestor ma czerpać wodę ze zrzutów elektrowni, która wodociągiem będzie dostarczana do zakładu. Będzie też opracowany system wody do jej ponownego zawracania i wykorzystania. Firma ma też mieć swoją wewnętrzną oczyszczalnię, której będzie nadawać parametry wymagane przed zrzutem do oczyszczalni przemysłowej. Proces ma być cały czas monitorowany, spełniać nie polskie, a europejskie normy, stąd między innymi decyzja o zakupie przez Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli spółki HSW-Wodociągi. Ponadto zapisana ilość poboru wody ma nie być odbiegającą od innych spółek. Dla przykładu prezydent Nadbereżny wymienił Elektrociepłownię Stalowa Wola, która na dobę ma pobór 23000 metrów sześciennych wody.

Lucjusz Nadbereżny szczytem hipokryzji nazwał pismo do wojewody i konferencję prasową byłego prezydenta, który przejął na majątek miasta stawy osadowe. To tam były gromadzone nieczystości po dawnym kombinacie Huty Stalowa Wola, nazywano je "tablicą Mendelejewa". To właśnie to było tykającą bombą chemiczną, która zagrażała zbiornikowi wody pitnej. Obecnie urzędujący włodarz przypomniał, że to on w swojej pierwszej kadencji doprowadził do pozyskania funduszy i zrekultywowania tego miejsca, co Szlęzakowi nie udało się przez dwanaście lat.

Władze miasta zapewniły, że koreański inwestor jest ceniony na świecie za dbałość o ekologię, środowisko, stosuje też najnowocześniejsze technologie. Prezydent Lucjusz Nadbereżny nie wyklucza złożenia pozwu w trybie wyborczym. Rozumie, że w kampanii wyborczej stosuje się różne chwyty, ale na sianie paniki wśród mieszkańców i niesłuszne oczernianie inwestorów bez dokładnego zbadania sprawy nie będzie pozwalał.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 6 marca 2024 r. godz. 17:04
~Bliżej do Azji
"Pobór miałby się odbywać ze studni głębinowych, a ściek przemysłowy, mimo że oczyszczony trafiać najprawdopodobniej do Sanu." Wystarczy jednorazowa usterka w oczyszczalni i... wytruja wszystkie ryby w Sanie!
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 20:39
~Wyborca
Ciekawe prezydenciku gdzie poszedł ten cały syf z stawów, pewnie że wymieszany z ziemią poszedł do zasypania innych dołów. Szkoda słów na Ciebie pisowski figurancie, nie masz się czym chwalić.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 19:37
~mieszkaniec
A ja czekam na ten pozew w trybie wyborczym. Ciekawe, czy będzie? Moim zdaniem, nie. Jeśli rzeczywiście go nie będzie, to będę miał wątpliwości, o których mówił A.Szlęzak.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 10:31
~MANIEK
czy to nie szrek opowiadal ze kto chce mieszkac jak na wsi niech sie na wies wyprowadzi
+0-0
Niedziela, 3 marca 2024 r. godz. 19:32
~Ka Sandra
Mam pewne wątpliwości co do stwierdzenia p. Nadbrzeżnego, iż firma koreańska będzie wykorzystywać przy produkcji wodę pochodzącą ze zrzutu z elektrowni. Budowa fabryki jest bardzo zaawansowana. Wykorzystanie wody ze zrzutu wiąże się z koniecznością doprowadzenia jej z elektrowni do zakładu , a na dzień dzisiejszy brak jakichkolwiek ruchów w przedmiocie budowy kolektora zasilającego. Jest to potężna inwestycja przy której zachodzi konieczność ułożenia setek metrów rur doprowadzających wodę, pomp, dodatkowego zabezpieczenia źródła zasilania zakładu w wodę niezbędną do produkcji. Prowadzenie wodociągu przez tereny zabudowane, drogi, tory kolejowe. Wymaga to odpowiednich uzgodnień, pozwoleń itp. Czasu jest mało, a realizacja takiej inwestycji to nie miesiąc, czy dwa. Chyba jednak cos jest w tym temacie, może przyszli radni, bo obecni już nie dadzą rady podjęliby ten temat na sesji rady miasta. Dlatego też osoby, które negują wypowiedź Szlęzaka niech się zastanowią, może jednak ma rację.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 21:37
~Aamon
,,brak". ma pewnie rację, ale mamy do czynienia z pisowcami a dla nich złamać przepis czy prawo to drobnostka... Przecież łamali już Konstytucję i RODO...
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 16:55
~bajki z mchu i paproci
"A zasady ochrony wód podziemnych opisane są w szeregu ustaw, a także w uchwałach Rady Miasta Stalowej Woli." Pozostaje pytanie, czy koreanscy inwestorzy beda chcieli sie stosowac do tych zasad?
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 11:12
~brak
Taki kolektor istnieje już bardzo długo. Podobnie jak ujęcie wody z kanału zrzutowego Elektrociepłowni. Niedawno samo ujęcie zostało zmodernizowane (ul. Spacerowa 5). Do zasilenia nowego zakładu wykorzystano istniejącą infrastrukturę, z której poprowadzono wyłącznie przyłącz do Koreańczyków. W zakresie obaw o pobór wód z studni głębinowych: to nie ma takiego zagrożenia. Stalowa Wola leży na ogromnym zbiorniku wód podziemnych o nazwie "Stalowa Wola - Dębica - Rzeszów NR 425" który jest prawnie chroniony, a jego ochrona wybiega daleko poza jurysdykcję Włodarzy Miasta Stalowej Woli. Informację które przytoczyłem są ogólnodostępnymi informacjami które można znaleźć w internecie. Infrastruktura widoczna na Geoportalu. A zasady ochrony wód podziemnych opisane są w szeregu ustaw, a także w uchwałach Rady Miasta Stalowej Woli.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 10:58
~inżynier
p.Szlęzak ma rację, potrzebna jest kontrola i sprawa powinna być skierowana do sądu bo chodzi o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, to jakiś mega wał jest, tym bardziej, że za pisiego rządu ulokowano u nas ten syf a ludziom sie wciska ciemnotę
+0-0
Niedziela, 3 marca 2024 r. godz. 15:18
~Ferdek z Poniatowskiego
Pan Lucek zło dobrem zwycięża i polegnie Szlęzak.. Bo platfusów to nikt nie chce w naszym miasteczku pełnym pisowców, w którym na jednego pisowca przypada 4-ch troli z całego kołchozu europejskiego, he he he
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 15:57
~Ferdek z Poniatowskiego
Goowno prawda, bo jak walczy z PiSem to platfus POdstawiony przez Konfę..
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 13:49
~Taka prawda
Tylko Fredek - Shrek to nie "platfus" jeno narodowiec - konfedereta. Ale ty jesteś tak wyszkolony, że kto nie z PiS-u to na pewno z "platfusów". Po prostu zaprogramowany hejter - bezmózgowiec.
+0-0
Niedziela, 3 marca 2024 r. godz. 13:15
~Elo
Za Shreka zrobiono obwodnicę którą jak się jedzie to człowiek podskakuje bo garb na garbie. Pamiętam te piękne alejki w parku miejskim. Piękne błonia nad Sanem, cudowny nowoczesny MDK. Najważniejsze, że na Dni Stalowej Woli zaprosił sobie na Rande vouz Kombii i siedział w oknie i wypatrywał Fiony
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 22:31
~Elo
Mowa o tej cudownej obwodnicy co się przed Turbią kończy
+0-0
Niedziela, 3 marca 2024 r. godz. 18:52
~PiSior Dumny
"15 maja przy udziale ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka otwarliśMY nowo wybudowaną obwodnicę Stalowej Woli i Niska." Tak pisano w roku 2021. Czy mialo to cos wspolnego ze "Shrekiem"??
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 22:02
~Lkpu
Może zamiast obecnego inwestora przyjrzeć się sprawom za Pana rządów , alutec itp 2002-2014 czym Pan zasłynął?źle że odnawia kino,źle że hutę odkupuje ,źle że drogi buduje? Uważam że obecny prezydent kocha stw i nieważne co się wydarzy będzie to nadal robi
+0-0
Niedziela, 3 marca 2024 r. godz. 18:44
~Wolska Podkarpacka
Byl teraz w Warszawie, a jak go partia wysle to pojedzie nawet i do Pacanowa. To jest wierny partyjny aparatczyk i partia jest dla niego wazniejsza niz Stalowa Wola !
+0-0
Niedziela, 3 marca 2024 r. godz. 14:37
~Dalia
Bardzo ciekawe po co tam pojechał. Może na wice by się udało załapać? Przecież lasy szumiały, że się przeprowadzić chce a tu nagle coś nie pykło i znowu startuje. No chyba, że Bocheńskiego tu sprowadzi jak Warszawka da mu łupnia. Kto wie...
+0-0
Niedziela, 3 marca 2024 r. godz. 09:38
~holli
On strasznie kocha miasto a nawet tej miłości mu starcza by asystować Bocheńskiemu podczas jego schow w... Warszawie. Wczoraj stał niczym słup solny i patrzył mydlanymi oczami na żonglerkę słowną uwijającego się kandydata na prezydenta miasta. Co go obchodzi wybór prezydenta Warszawy? Pytam bo nie mogę tego zrozumieć po co on tam stał! "Miłość", którą nam serwuje nie jest bezinteresowna. Ona ma swoją cenę. Długi miasta, teraz hiper niebezpieczny inwestor z fabryką mogącą być bombą ekologiczną. Czy to wszystko to z miłości do miasta i jego obywateli?
+0-0
Niedziela, 3 marca 2024 r. godz. 08:17
~Aborygen
tak tak kocha jak nie wiem co
+0-0
Niedziela, 3 marca 2024 r. godz. 04:19
~Maxim
"Uważam że obecny prezydent kocha stw" I dlatego sprowadza tu firme mogaca spowodowac silne zatrucie srodowiska??? Przecie to jest bez zadnego sensu!
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 19:23
~Wiem.
Puścić Szreka z torbami. Huta już go nieźle załatwi za pomówienia. Pozew na sporą kwotę.
+0-0
Niedziela, 3 marca 2024 r. godz. 04:06
~Lot nad Kaczym Gniazdem
Nie "zalatwia" go PiSuarku. Bo to nie sa zadne "pomowienia', to jest (przykra) prawda i kazdy fachowiec, czy ekspert to potwierdzi!@#
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 11:00
~Zmiana
W wyborach należy dokonać zmian. Głosowaliśmy na prezydenta miasta, a pan Nadbereżny ma się za boga (celowo z małej litery). Wiele jego zachowań na to wskazuje. Nie tędy droga.
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 08:47
~joł
nie dajmy się truć, domagajmy się wyjaśnień i udostępniania danych, to nam gwarantuje Konstytucja i żeby było jasne, to my wszyscy Nadwyrężonego zatrudniamy i łachy żadnej nie robi, żeby przyjść i wyjaśnić problem bo jak na dzień dzisiejszy audiencja u Nadwyrężonego graniczy z cudem
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 05:34
~Dzizas
Oj Andrzeju, Andrzeju... Marzy ci się fucha starosty, a sam chciałeś starostwo likwidować jeszcze kilka lat temu...
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 05:26
~Hehehe
A kandydat Maciejak to gdzie był? Nie pozwolili przyjść i powiedzieć "dzień dobry"?
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 00:22
~Dawny pracownik szkopa
Szrek dogadał się że szkopem że obok stacji na ul.COP w dawnej ciagrni zrobi odlewnie oczywiście na gębę,szkop kupił zmieniła się władzą i kupa za blisko bloków nie będzie odlewni hahahah
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 22:32
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Lucku do Hagi z tym POzwem dla Szreka niech na Koreańców nie szczeka!
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 22:39
~Ferdek z Poniatowskiego
Szrek dziadersie? No nie dziwara, bo każdy platfus ma coś za uszami, he he he.
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 20:58
~dziaders z um
nie odważy się bo wie ile ma za uszami
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 19:39
~zatruta okolica
Zadnego pozwu nie bedzie, albowiem "cezar" Lucjusz Utracjusz doskonale wie, ze pewnych rzeczy i decyzji nie da sie obronic...
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 09:23
~ala
Skoro sprawy z Koreańczykami pan LN popchnął już tak daleko, że nie można od tego uciec to moja propozycja jest następująca. Na rogatkach miasta należy przy znakach drogowych informujących zbliżanie się do miasta dodać "ZDRÓJ".
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 05:23
~Hsbs
Bo nie był zarejestrowany jako kandydat, więc trybu Wyborczego nie będzie. Niech to koleżka Szlęzak powtórzy teraz. Szybko będzie musiał odszczekać.
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 19:00
~P.C.K
DO LOCZKA I ŻARÓWY po co się pozywacie !!?? Zacznijcie współpracować idźcie na kompromis a wiele dla miasta razem dobrego zrobiccie ludzie nie czekaja rozpraw sondowych tylko działań dla dobra ludzi mieszkańców i miasta .
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 18:35
~realista
Obrósł "w pióra " ten nasz włodarz. Czy on nie ma w otoczeniu ludzi mu życzliwych, aby uwrażliwić go na rażące wyborców zachowania / ., pycha. niedostępność dla ludzi w urzędzie, przekazywanie informacji niepełnych .mamienie ludzi powtarzanym sloganem o wsłuchiwaniu się w głosy mieszkańców itp..
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 14:43
~realista
Do kierowcy : Kierowco trzymaj w garści kierownicę, aby do rowu nie wjechać. Nie tobie jest oceniać. Jeśli nie masz uwag do Prezydenta to nic nie pisz, a nie podważaj opinii innych. Ci bowiem w ilości wystarczającej nigdy nie zastali w pracy Prezydenta. Umówić rownież nie było się można w żadnym terminie. Takim sposobem brak było wniosków, skarg i próśb do Prezydenta.
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 09:24
~kierowca
do realista, jak czytam te twoje wypociny , wymiociny to tak jakbyś szreka opisywał do szreka twoje wypociny pasują co do joty. Pan prezydent L. NADBEREŻNY to jedyny który zawsze z mieszkańcami ma czas na rozmowę i chętnie z każdym rozmawia.
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 09:14
~horma
Gdy się nie ma co ludziom powiedzieć albo ma się ich po same dziurki w nosie to się ich lekceważy. W ten sposób delikwent staje się arogantem. Teraz mami ludzi, że tanio jest dla miasta gdy jest on sam bez zastępcy. Ludzie to łykają jak pelikan ryby ale tak nie jest bowiem wywindował sobie wynagrodzenie do maximum. W tym jego uposażeniu za to co wykonuje zmieściłoby się dwóch/dwoje ludzi z zadawalającym wynagrodzeniem każdy. On jest pępkiem tego miasta i najważniejszym w kraju tuż po prezesie. Takie ma mniemanie o sobie. Czas tej wiosny przepędzić aroganta a magistrat dobrze przewietrzyć i przeprowadzić dokladny audyt! Byłoby co sprawdzać!
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 05:27
~Gang
Polecam tabletki na przeczyszczenie. Powinno Ci nieco ulżyć...
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 12:56
~Marzena
Mieszkańcy Stalowej Woli, powiedźcie mi gdzie można zobaczyć i czy jest upubliczniona DECYZJA ŚRODOWISKOWA i RAPORT ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO inwestycji NEXILIS oraz SPALARNI ODPADÓW ???? Przecież to dotyczy nas - wszystkich mieszkańców, nieważne czy sympatyzujących z PIS czy PO!!! Proszę o odpowiedzi.
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 15:36
~ela
pytaj kudłatego, monitoring powietrza też przepadł, ludzie jak my sami tego nie dopilnujemy, to mamy przerąbane, my i nasze dzieci
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 12:40
~Wkurzony
Elektrownia pobieta wodę do celów chłodzenia więc jej poza podwyższeniem temperatury nie zanieczyszcza a koreancy nadal nie przedstawili firmy która będzie utylizować osady z ich oczyszczalni. Gdyby było tak dobrze to fabryka powstałaby w Niemczech później Czechach i Słowacji. Ale wszędzie żółtków zabijali śmiechem gdy poznali ilości wody potrzebne do produkcji kwasy używane i w końcu ścieki niebezpieczne. Także aborygen uważaj bo zrobimy audyt i może twoja kariera zakończy die w pasiak jak wielu towarzyszy puslamu
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 22:34
~Grzegorz
Kierowca boisz się że po wyborach z UM trafisz do Koreańczyka
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 16:07
~kierowca
ty wkurzony, to możesz sobie konika walnąć z twoją totalną głupotą. Tacy lemingi dorwali się do szczucia i myślą ,że szczuciem coś osiągną.
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 11:03
~ixi
Panie Nadnereżny jeśli wszystko było zgodnie robione z prawem tak jak pan przekazał spisy wyborców Poczcie Polskiej w 2020 roku to ja wcale panu nie wierzę. Może pan się ścigać z byłym prezydentem po korytarzach sądowych nawet w trybie wyborczym ale jest pan zobowiązany do uczciwego przedstawienia wszystkich wątpliwości jakie towarzyszą tej nowej technologii którą pan uważa za światowy wynalazek. Pan stał się zbyt pewnym siebie po tym 8 urzędowaniu a nawet można powiedzieć cwaniakiem nie liczącym się z nikim. Zapomniał pan o służebnej roli jaką ma wykonywać na co dzień względem wyborców bowiem to my utrzymujemy pana a nie na odwrót. Trochę więcej pokory bowiem pycha kroczy przed upadkiem. I to byłoby na tyle.
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 05:28
~Fana
Chłopie weź se 3 czopki zaaplikuj, ktoś tak czasem tu radzi. Tobie akurat się przyda.
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 10:51
~Męskie granie
Tutaj trzeba wzywać 998
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 06:18
~Komisja śledcza
Panie Szlęzak, mógł pan przyjść na posiedzenie Rady Miasta. Nie jest pan przecież zatrudniony w spółce państwowej, więc nie załatwiliby pana jak planistę po jednej z sesji.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 23:05
~Hiacynta B.
Ktoś napisał na tym forum: "Czy ktoś widział Decyzję Środowiskową? Czy był wykonywany raport oddziaływania na środowisko i ludzi?". To bardzo istotne pytania. Kto może nam udzielić odpowiedzi?
+0-0
Sobota, 2 marca 2024 r. godz. 21:00
~po prostu
nikt nie udzieli bo takiej decyzji nie ma
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 16:10
~olek
do hiacynta, to najbardziej ekologiczna firma na świecie. Gdyby tak nie było to WĘGRZY by ich do siebie nie wpuścili. Obecnie ta firma działa w kilkunastu krajach na całym świecie.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 22:21
~Jaga
Czy ktoś w tym mieście kontroluje nabór do kuchni w żłobkach przedszkolach i szkołach? Obecnie są to osoby przyjmowane z polecenia pani dyrektorek osoba z zewnątrz nie ma szans aby dostać się do takiej pracy. Mamy tutaj dwóch panów byłego i obecnego prezydenta czy który kiedykolwiek zajmował się taką sprawą w mieście.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 22:16
~Kftuer
Panie Ślęzak a co pana stalowa obchodzi jak pan nie wiadomo skąd jest w stalowej pan tylko bywa taki mieszkaniec
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 14:43
~Stalowiak
Ale świadomych mieszkańców to bardzo interesuje i nie zamieciecie pod dywan.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 19:22
~Kicior
Panie Szlęzak, pytam gdzie Pan był przed przystąpieniem do tej inwestycji. Teraz widzicie nieprawidłowości podczas rozpoczęcia i prowadzenia budowy. Jest Pan niewiarygodny. Co innego jak by to było powiedziane przed rozpoczęciem prac. Był na to czas , tylko mieliście to wtedy głęboko w czarnej dziurze. Wzmożona aktywność przed wyborami, po wyborach zostanie po staremu. Skąd ja to znam.
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 19:57
~ledwo
Bądź chociaż troche obiektywny w tym ataku na p. Szlęzaka. Wówczas gdy trzeba było robić konsultacje społeczne i mówić ludziom o zamierzeniach tego nie czyniono. Były owszem zachwyty jaki to inwestor został na nowe tereny przy HSW ściągnięty... Nie pamiętasz już tego, że do podpisania spec ustawy o wylesieniu 1000 ha lasu( a najpierw do jej przegłosowania w Sejmie pojechał pan Nadbreżny) do Stalowej Woli przyjeżdżał sam PAD? Co zapomniałeś o tym? Była euforia i niebotyczna propaganda sukcesu co to w mieście się nie wydarzy i ile tysięcy nowych miejsc pracy będzie. Był hura optymizm i jak zwykle skończyło się tym, że góra mysz urodziła. Nie jestem za panem Szlęzakiem a za prawdą bo taka zawze sama sie obroni!
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 14:44
~Stalowiak
A co ma piernik do wiatraka - za te lewe interesy odpowiada Nadbereżny
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 19:00
~Wasz Deficyt
Czy miały miejsce jakieś (publiczne) konsultacje???
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 18:48
~zatruta okolica
Wszystko (wlaczywszy w to potencjalne zagrozenia) powinno byc dokladnie zbadane i wyjasnione.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 17:55
~Tak na marginesie...
PiSowskie trolle juz zlecialy sie na forum, jak przyslowiowe muchy do (..)! Ale zazwyczaj nie dotykaja sedna sprawy, bo tego nie da sie obronic... wiec zamiast bronic koreanskich technologii (liczacych sobie dobre kilkadziesiat lat) atakuja personalnie pana Andrzeja. Dno, po prostu, dno!
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 17:25
~Allo
Jak nie ma nic do zaproponowania To neguje się dokonania przeciwnika tak zwany czarny pijar.A to typ człowieka z dawnej komuny mentalność bolszewika.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 14:37
~Gatto
Panie Andrzeju w jakiej partii jest pan obecnie? PiS? KO? PSL? KONFEDERACJA? Pogubiłem się. Proszę na najbliższej konferencji to wyjaśnić.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 22:26
~Lotnisko w Radomiu
Jaka partia? To nie ma znaczenia! Istotny jest problem, np. jakość wody w Stalowej Woli po wybudowaniu tej koreanskiej fabryki - to jest prawdziwy problem!$
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 16:40
~Aamon
W niektórych okręgach pisowcy i konpederastia tworzą wspólne listy... Akurat u tych dwóch ugrupowań jest wiele cech wspólnych jak sprzedanie Polski klerowi, wyjście z UE czy frateryzacja z sługusami Putina...
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 12:47
~Henryk
Stary komuch nie może pogodzić się z porażką życia
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 17:17
~stary nauczyciel
Napisz lepiej coś na temat i do rzeczy. Bo ten temat jest faktycznie poważny - i dla miasta i dla okolicy.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 11:36
~Wars
Szczujnia opozycyjnia w formie. Kwiczą, jakby się szaleju najadli.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 11:41
~Taka Prawda
O to teraz musze dopisać: olo, olek, kierowca, Wars, czyli takich nickó używasz na tym portalu panie nowaGWIAZDA, ekolog
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 11:26
~xXx
Węgrzy są szczęśliwi ... Swinia też jest szcęśłiwa jak sie tapla w błocie Zależy kogo i co czyni szcęśliwym
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 10:17
~olek
Szczujnia z opozycji w naszym mieście szczuje dzień i noc licząc na to ,że hejtem do koryta się załapią. Te czasy już da2wno w naszym mieście minęły co na dowód jest to, że PiS dostał w ostatnich wyborach do sejmu i senatu najwięcej głosów w naszym mieście.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 10:13
~kierowca
Ta Koreańska firma od wielu lat istnieje na WĘGRZĘCH i wszyscy WĘGRZY są bardzo szczęśliwi , że mają taką firmę na światowym poziomie u siebie. Co do szreka pseudonim WALI MNIE TO , to jemu się marzy , że zostanie starostą STA LOVE J WOLI. Dlatego nie startuje do sejmiku w RZESZOWIE.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 11:08
~Taka Prawda
Czekaj zacytuję ci paragraf z artykułu o tym jak to Węgrzy są szczęśliwi "SK INNOVATION/WĘGRY. W WYNIKU WDYCHANIA TOKSYCZNEJ SUBSTANCJI NA PLACU BUDOWY FABRYKI BATERII DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH W ŚRODKOWYCH WĘGRZECH ZACHOROWAŁY DZIESIĄTKI OSÓB." Tak więć powodzenia widzę wkologu/nowagiwazdo, a tu na tym portalu olo, olku, kierowco.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 09:55
~olek
To są HIMALAJE HIPOKRYZJI gość [szrek] co ściągnął do naszego miasta największego zatruwacza powietrza [ firme ALUTEK] próbuje zarzucać obecnemu prezydentowi , że sprowadził truciciela do STA LOVE J WOLI. Co gorsze zarzuca nam ,że bez konsultacji sprowadziliśmy śmierdzieli do STA LOVE J WOLI. A ja się pytam czy jak wpuścił do naszego miasta ALUTEK to czy były jakiekolwiek konsultacje z mieszkańcami naszego miasta? Nie było a jedynie tłumaczył , że mamy wielkie bezrobocie i każda firma która tu się lokuje to mniejsze bezrobocie u nas. Różnica między ALUTEKIEM a tą Koreańską firmą jest tak , że w tej koreańskiej firmie pracownicy pracują w papciach na nogach bo jest to najbardziej ekologiczna firma na świecie.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 23:55
~smaki i niesmaki
"Różnica między ALUTEKIEM a tą Koreańską firmą jest tak , że w tej koreańskiej firmie pracownicy pracują w papciach na nogach bo jest to najbardziej ekologiczna firma na świecie." -> Kłamstwo!!! Dlaczego pan kłamie???
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 10:39
~elektrownia
i biomase huczącą i trujaca promieniotwórczymi wiórami sklejek też
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 08:48
~Haja
Szlęzak, a jak tam kasyno? Za tydzień co wymyślisz?
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 08:14
~lump popaprańców
Do lump pisi. Masz racje teraz czas na rychły koniec popaprańców i lewaków !!!
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 23:53
~Tekturowe Czeki, Papierowa Wolska
Przecie PiS to typowe "lewactwo"! Tyle, ze po same uszy umoczone w ultrakatolickim sosie!!
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 00:35
~Taka prawda
Szlęzak to obecnie jaka partia? Bo już zgłupiałem od tych ciągłych zmian?
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 23:01
~Wasz Pegasus
Ta nowa fabryka to żaden "high-tech". To niestety, (bardzo) brudna technologia...
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 22:13
~koreanczyk
fabryka załatwiona przez Morawieckiego i kolegów z collegium tumanum. Przecież koreańczycy nie chcieli jej tutaj, ale umowa to umowa Kudłaty w końcu zapłaci za swoja głupote
+1-1
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 11:21
~Dżejdżej
Koreańczycy nie chcieli jej tutaj, ale tam gdzie chcieli ludzie się nie zgodzili na truciciela.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 21:43
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Lucku proszę nie czekać z tym pozwem. Im szybszy pozew tym szybciej będzie kara dla platfusa. I wtedy platfusy spuszczą z tonu i zwisną im ogony, he he he
+1-0
Niedziela, 3 marca 2024 r. godz. 08:23
~wiem co mówię
tak proszę nie czekać, im szybciej ludzie się dowiedzą o tych wszystkich fikołach, tym lepiej
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 14:47
~Stalowiak
Wypierdek spłyniesz z pisowską kloaką. Dość już twoich śmierdzących wyziewów
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 16:33
~Pikuś
U ciebie zawsze merdający ogonek w górze?
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 06:13
~Lump pisi
Pisuary są już historią ,wszyscy o tym już wiedzą starcze z Poniatowskiego szkoda twojego jadu ostateczny gwóźdź do trumny już w kwietniu
+0-1
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 21:32
~Grzegorz
Aluminium to były inne czasy, wtedy nikt nie protestował, potrzeba było jakiegoś inwestora bo HSW upadała i ludzie tracili pracę. Dzisiaj takiego inwestora jak miedziowy Koreańczyk nikt nie chce a skażenie dla środowiska i zdrowia ludzkiego jeszcze większe przez kwas siarkowy . Kudłaty został zmuszony przez Pinokia do tej inwestycji której na Śląsku nikt nie chciał.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 11:26
~Tico
Po tym jak zaliczyli wtopę na Węgrzech, po tym jak widząc ich wymagania, przede wszystkim gigantyczny pobór wody, inne miasta odrzuciły ofertę Koreańców, grzeczny pisowski aparatczyk przyjął ich, a ciemne masy tego miasta zakrzyczały tych co mówili że są przeciw. No cóż, przecież wola partii wolą narodu. Skoro PiS wbił szpilkę z napisem SK Nexilis tutatj to tu ma być fabryka i basta.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 09:27
~Grzegorz
Alicja głupoty opowiadasz, na rynek europejski na siłę chcą wejść
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 23:10
~Alicja
Myślisz, że 3 największą firma w Korei Południowej po Samsungu i Hyundaiu ryzykowałaby reptuację w taki sposób ?
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 21:55
~Podkarpacka Ciemnota
To prawda, w innych miejscach nie chciano tej fabryki... ale Stalowa Wola to siedlisko ciemnoty.
+0-1
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 21:21
~Witam
Razem z Marczakiem niech wywalają z miasta
+1-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 07:53
~mieszkaniec
oni sie jeszcze przydadzą, ale ty wypier...j
+0-1
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 21:11
~konice z tym smrodzeniem
Bardzo dobrze! Trzeba to prześledzić, ob te fabryki to tylko trują. Zatrują wodę! Zatrują glebę! Takie to właśnie nam prezydent ściąga inwestycjedo miasta...
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 20:25
~Roko
Andrzej chyba zapomniał jak wydawał zgodę dla Alutecu.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 20:55
~Giuseppe z Watykanu
Pozdrów śp Antka Kłosowskiego to on stał za sprowadzeniem nowych aluminiowych zakładów do Stalowej.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 19:59
~PŁW
Andzejku,a eldorado aluminiowe to z korzyścią dla środowiska?
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 12:59
~Marzena
Nie, ale trzeba sprowadzać nowych trucicieli? Mało wam obecnych? LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ!
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 20:56
~Giuseppe z Watykanu
Antoni Kłosowski
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 20:43
~Pamietliwy
To byłoby pytanie do Alfreda Rzehockiego
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 19:48
~ekolog
kto wpuścił aluminium do miasta dziadu na Sz.?
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 21:41
~Pis23
Aluminium to nie metal ciezki tak jak miedz
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 21:03
~Pamietliwy
Alfred Rzehocki kmiocie
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 19:37
~Wielka Fabryka Masek
PiSowscy klakierzy już rzucili się na forum... ale prawdy nie da się ukryć !
+0-1
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 19:13
~124
Panie Szlęzak daj pan wreszcie se spokój. To już mało śmieszne jest.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 13:03
~Marzena
A śmiesznie będzie jak zaczniemy umierać? Powoli. Najszybciej dzieci i osoby obciążone chorobami. Zdrowi też. ZAKŁAD NEXILIS = SAMO ZDROWIE! litości....
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 18:46
~OZET
Andrzej daj spokój
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 22:05
~PiSia Tuczna
Brakuje wam konkretnych argumentów?
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 18:12
~gzee
wykształlcenie i wiedza szlezaka pozwoliło mu nazwanie "brudnym" przemysłu maszynowego jaki BYŁ w HSW.Dla mnie on nie istnieje
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 21:12
~Bez Znieczulenia
Faktow nie da sie ukryc, wiadomo jak wyglada proces technologiczny koreanskich producentow. I kazdy ekspert to potwierdzi. Mozecie procesowac sie do woli!
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 18:41
~Huciak
Do Bez Znieczulenia widzę kolejna osoba prosi się o pozew sądowy.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 18:24
~Bez Znieczulenia
Technologia Koreanczykow opiera sie na duzych ilosciach stezonego kwasu siarkowego. I taka jest prawda! Mam tylko nadzieje, ze nigdy nie dojdzie do rozszczelnienia zbiornikow z tym kwasem...
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 18:00
~Mieszkaniec
Dla mnie szczytem hipokryzji jest wycięcie 300 ha nieekologicznego lasu pod ekologiczną farmę fotowoltaiczną ! Ktoś gdzieś chyba zgubił rozum w drodze do Urzędu …….
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 21:04
~Zygmunt
To skandal i to ma być ta zielona Stalowa Wola ....
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 18:21
~help
Padłeś ofiarą manipulacji. Szukaj szybko pomocy.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 17:47
~Kochanka tadzika
Przecież jest hospicjum
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 17:25
~Mieszkaniec Burdz
To po to LN była ta wiila w puszczy Kampinoskiej żeby w razie awarii czmychnaca ludzie na,Burdzach będą świecić w nocy
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 19:36
~DonEryka
Śmiało.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 18:42
~Eryk
Kłamiesz perfidnie i na miejscu prezydenta pozwałbym autora wpisu do sądu.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 16:53
~stalowowolanin
bolszewikom inwestycje rozwojowe Polski przeszkadzaja. w naturze maja sluzyc obcym ,byla moskwa jest berlin
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 11:19
~Prydain
No ale przecież to nie jest inwestycja rozwojowa Polski, tylko Korei, do tego dolicz że nawet pracowników sprowadzają z azji. Więc nie pitol o rozoju kraju, bo to co tu się odwala to sprzedawanie Polskiej ziemi obcym!
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 20:15
~Lokalny
Wiesz jak wyglądają, to se poszukaj gdzieś bliżej.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 16:47
~Kicior
Panie Szlęzak zapomniał Pan o fabryce Ikei. Pana czas już minął i przestań Pan mieszać ja zająć w kapuście.
+0-0
Piątek, 1 marca 2024 r. godz. 18:50
~Brak argumentów?
Tyle, ze IKEA nie stanowi dla miasta tak wielkiego zagrozenia jak ta koreanska fabryka.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 16:32
~Haller
Bardzo dobrze. Popieram pozew. Jak można tak bez żadnych rozmów z mieszkańcami ze społeczeństwem wprowadzać takiego truciciela. A planowana wycinka 1000 ha Puszczy Sandomierskiej to już jest szczyt głupoty. Miasto które za chwilę nie będzie miało 50tyś. mieszkańców robi strefę 1000ha. Dobrze ok ,są gminny ościenne. Mimo wszystko gdzie tu sens i zrównoważony rozwój. 1000 ha lasu gdzie jest tyle ostoi dzikiej zwierzyny, chronionych gatunków fauny i flory. Przecież to jest bezprawie. to jest niszczenie miejsca wypoczynku dla mieszkańców, miejsca bytowania dzikich zwierząt czy też po prostu bariery ochronnej dla mieszkańców przed trującymi Nas zakładami. Drzewa wytwarzają tyle tlenu i zatrzymują wodę w glebie a tu taka bezsensowna decyzja. Mało tego las ma zostać wycinany pod farmę fotowoltaiczną. To już jest istny absurd. Dlaczego nie można zrobić tej strefy między Grębowem a Jeziórkiem po byłej kopalni gdzie jest ponad 2500ha nieużytków i teren częściowo uzbrojony. Dlaczego?
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 13:47
~Marzena
Dlatego, że to Cudowne Dziecko PIS-u ma taaaaki rozumek i nie liczy się z Mieszkańcami! Zrównoważony rozwój to dla niego abstrakcja, nie ma o tym pojęcia. Liczą się WPŁYWY PODATKOWE OD TRUCICIELI, MIESZKAŃCY MOGĄ UMIERAĆ! PRZECIEŻ NIKT TEGO NIE UDOWODNI. Niestety ma poparcie nieświadomych mieszkańców albo cyników! Nie jestem za żadną partią, ale za zdrowym rozsądkiem - zaraz posypią się gromy od zwolenników LN.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 16:12
~Kamaz
Ta opozycja zrobi wszystko żeby dorwać się do władzy...
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 07:11
~xD
Nie Marzenka - tu chodzi o władzę i o nic więcej. Co ci pokazał nowy rząd ? Ch..a i tyle :)
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 13:48
~Marzena
Tu nie chodzi o władzę drogi Panie, a o rozsądek i bezpieczeństwo.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 17:47
~Wdzięczny mieszkaniec
Trudno te pisowskie pijawki oderwać od koryta
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 15:51
~Hutnik
Panie Szlęzak, w tym temacie proszę nie cofać się ani o krok, proszę dążyć do wyjaśnienia wszystkich kwestii związanych z działalnością tej fabryki, a przede wszystkim czy jest bezpieczna dla ludzi i środowiska. Kiedyś usłyszałem, że żaden samorząd w Polsce nie chciał tej fabryki na swoim terenie, nasz włodarze co zrobił każdy wie.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 15:42
~Ferdek z Poniatowskiego
Szlęzak siem uaktywnił, bo liczy, że coś mu z KPO kapną, bo jak tu żyć za 3 tysiące.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 20:59
~Mina
Sprawdź swoje kieszenie a nie komuś zaglądaj
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 15:37
~dziaders z um
panie Szlęzak tak trzymać!
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 15:33
~332
Coś o Romie było? A może o kursie sr@nia bez jedzenia?
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 15:30
~RozliczyćPiS
Panie kudłaty nie masz immunitetu. Przepisz żonie majątek. Jak Morawiecki. Bekniesz za drzewa.
+0-1
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 16:44
~Grzegorz
Prawnik po MBA co ty opowiadasz
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 16:13
~Prawnik
Niebezpiecznie zbliżasz się do rozmowy z prokuratorem hejterze.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 15:25
~Grzegorz
Brawo Szrek, ta fabryka to poważny problem
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 16:43
~Grzegorz
Z głową ma ten problem co się na tą fabrykę zgodził.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 16:13
~Iza
Poważny problem to ty maszz głową.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 15:24
~Ferdek z Poniatowskiego
Różnorodność inwestycyjna jest naszą szansą. Uważam, że stawianie na Azjatów ma sens. South Korea jest wysoko rozwinietym krajem, ludzie pracowici i dotrzymują zobowiązań. Taka jest ich kultura. A w Europie to różnie z tym bywa... Często decyduje prymat polityki sąsiada, który poprzez swoje inwestycje chce uzależnić innych i podporządkować swojej strategii. Przodują w tym zwłąszcza Helmuty, którzy mają tony piniendzy, bo siem wzbogacili na grabieży sąsiadów. Dlatego kierunek na Daleki Wschód ma sens. Stwarza pewnego rodzaju bezpieczeństwo gospodarcze i niezależność. Witamy w Stalowej Woli inwestorów koreańskich i dziękujemy za kimchi.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 00:12
~Nocna_zmiana
Korea Południowa też jest znana z korupcji i (dobrych) łapówek...
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 20:16
~Jajco
Zbrzydły ci kluski z serem?
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 16:54
~Biznes
Zastanawianie się nad twoim odczuciem, że coś ma sens jest stratą czasu.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 15:11
~perpetum mobile
To jest jakies Perpetum Mobile: miliony litrów wody 24h-365dni brudnej z rdzą gorącej wody z chłodzenia kotła elektrowni ma pół miasta pod górę płynąć do zakładu gdzie elektroliza wymaga czystości laboratoryjnej a potem całkowicie zanieczyszczona do zakładowej a nie niezależnej oczeszczalni skad dawać wodę kryształ do Sanu. Jak mozna wymagac od właściciela zakładu aby wypuszczał gwarantowane parametry gdy nie ma pośredniczacej oczyszczalni sprawdzajacej, spuści w kanał i tyle go widzieli. Jakiej to wymaga dużej średnicy rur. A czy chociaż zdublowane są gdyby puściły spawy. Obawiam sie ze ta spółka wodociągi pójdzie z torbami energetycznie i zadłuży się przy tak wyśrubowanych wymaganiach. A kto bedzie non stop czyścił filtry, przeciez to mikrometry cienkiej folii to zaden kamycek ani pyłek nie może być bo cała bela folii do wywalenia. Ciekawe jakie kary sa zawarte w umowach za niedotrzymanie parametrów.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 20:26
~gg
i co z tego że czujnik wykryje, jak i tak nic tego nie wyłapie. Czujnik od czuwania a od wyłapywania filtry wielostopniowe nie siatkowe a chemiczne a i tak jonów metali nie wychwycą przy tak dużym przepływie. To bedzie najwiekszy zakład SK na świecie po Malezji.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 18:41
~henryk
Będą czujniki wewnątrz rury monitorujące przez cały czas.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 14:53
~mieszkańcy
Czy dobrze rozumiem: woda pobierana z Sanu rurami aż do zakładu SK płynie w pełnym orurowaniu, tam jest zużywana i elektrolit płynie do ich wewnętrzej zamkniętej szczelnie oczyszczalni a potem znów od granicy płotu zakładu w pełnym orurowaniu wraca do Sanu, tak? Zeby czasem nikomu do głowy nie przyszło spuszczać wody przemysłowej do jeziora tego 20 hektarowego przeznaczonego tylko na odwodnienie terenu dróg strefy który nie ma betonowanego dna. Bo jeśli to tam na trafiać to zatruje faktycznie wody podskórne, w końcu to 5 milionów litrów dziennie i podmoczyłoby teren całego miasta. Prosimy opublikować pełną dokumentację obiegu wody pobieranej oraz ścieków od wlotu i wylotu z rur zakładu SK aby rozwiać wątpliwości mieszkańców.
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 17:40
~Marzena
Celna i cenna!
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 17:39
~Osa
Nie zostawcie tego tak, że sobie ponarzekamy i tyle!!!! Czy ktoś widział Decyzję Środowiskową? Czy był wykonywany raport oddziaływania na środowisko i ludzi? To nie lata 90-te! Panie Szlęzak, jeśli jest Pan pewien tych faktów, proszę je NIEUSTANNIE nagłaśniać!. LUDZIE MUSZĄ WIEDZIEĆ A RZĄDZĄCY ODPOWIADAĆ. STW to nie prywatny forwark Pana Prezydenta!
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 23:58
~BantustanWolski
Bardzo celna uwaga !
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 14:51
~Eco
W tym temacie akurat pan Szlęzak ma rację, istnieje bardzo dużo niewiadomych na temat działania tej fabryki, skutki uboczne na pewno będą odczuwalne i znacznie wpływające na zdegradowane już środowisko i życie ludności. Takie pismo nie zaszkodzi, niech fachowcy wypowiedzą się w tym temacie. A obecny prezent niech składa w trybie wyborczym pozew jak jest pewien swoich racji, zobaczymy co na to sąd. A wszyscy piszący negatywne komentarze na ten temat niech zachowają powściągliwość, jestem przekonany, że znają się na tym tak samo jak na mongolskim balecie.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 14:48
~kol
Kto nazwał Dyrektora RCEZ w Nisku s....synem ??? No KTO ??? Może by tak z tym do Wojewody ???
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 14:27
~Kontra
Dlaczego nie wierzę funkcjonariuszowi PiS? Może że przez 8 lat kradli, kłamami i myśleli że są bezkarni. Dlatego wierzę Szlezakowi
+0-1
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 16:05
~Zd
aa ślęzak to jaki polityczny funkcjonariusz przypomnij mi bo już wszystkie partie chyba zaliczył od pis do po a jeszcze był psl i zdjęcia z korwinem to polityczne dla mnie gówn...
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 14:27
~FF
AHahahahahahhahahaha anżej litości !
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 14:26
~Hehehe
A kandydat Maciejak to co? Udało się mu chociaż "dzień dobry" powiedzieć?
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 14:24
~Korba
Precz z kłamstwami opozycji! Skandal że takie rzeczy mówią!!
+0-0
Czwartek, 29 lutego 2024 r. godz. 23:20
~PiSowska Hipokryzja
Jakie i czyje "kłamstwo"? Czy możesz podać co tutaj jest "kłamstwem"?
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 14:20
~Roma
Znowu Szlęzak? Kiedy on w końcu da se siana...
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 14:17
~Ferdek z Poniatowskiego
Twój czas już minął panie Szlęzak. Nasze miasto już nie chca pana powrotu do polityki. Osiągnięcia marne, a piasek w tryby to Renata rzuca i to wystarczy. Panie Lucku, alleluja i do przodu. Bastion PiSu jest z panem.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 22:10
~STalowiak
Daniel na prezesa spółdzielni mieszkaniowej będzie miał oko na pawilony z okna z, Wałowej. Oczadzilo bez reszty, nie pozdrawiam. Logo pislamu w oknie i do przodu
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 20:21
~Juni
Orientujesz się gdzie jest przód? Nie wierzę.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 14:17
~e2rds
Zaorać szreka.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 14:27
~Vox półkuli
On się właśnie sam zaorał
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 14:17
~Mieszkaniec
W pełni popieram Nadbereznego.
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 23:56
~Wiadro Wazeliny
A ja nie!!!
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 14:12
~pytanko
Co jeśli Nadbereżny złoży pozew i przegra? ;) Niech złoży, to bardzo dobra decyzja, aby sąd zbadał, czy ta "inwestycja" jest bezpieczna!
+0-0
Niedziela, 3 marca 2024 r. godz. 18:39
~wyrwać chwasta
jeśli złoży pozew to przegra
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 19:11
~PiS - Przekupstwo, Szmal i Nepotyzm
Opozycja (tzw. "totalna") to jest teraz PiS! Zapamietaj to sobie!!
+0-0
Środa, 28 lutego 2024 r. godz. 14:25
~Stop wichrzycielom
Nie złoży w trybie wyborczym, bo jeszcze nie zarejestrował się jako kandydat. No i pewnie dlatego z tymi kłamstwami wyskoczyli, żeby nie musieć ich po 3 dniach odszczekiwać. Takie to spryciulki z opozycji.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.