Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 19 czerwca 2024 r. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
 Wiadomości lokalne
» Tańcem i śpiewem przywitali wakacje
» W szpitalu w Stalowej Woli za tydzień ruszy dział Ortopedii Dziecięcej
» Kratka kanalizacyjna - zabytek czy nie?
» Zapisz dziecko na wakacje w bibliotece!
» Wicewojewoda Wiesław Buż z wizytą w SK Nexilis
» Sprzedawał ogród działkowy, który nie był jego własnością
» Wodne kurtyny już chłodzą mieszkańców
» Potrzebna debata na temat budownictwa mieszkaniowego w Stalowej Woli?
» Wypadek w Rudzie. Peugeot zderzył się z hondą
» Jan Gorczyca ze Stalowej Woli popularny we Włoszech. Bezdomny Polak wydał książkę
» Skończyłeś 40 lat? Zrób badanie krwi sprawdzające prostatę
» Informacja dla taksówkarzy - ważność licencji taxi
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Ach podróże, te małe i te duże - koncert zespołów artystycznych
» Zapraszamy do udziału w IX edycji RELACJI
» AMATOPASJA 23
» Pocztówki z Rozwadowa
» XI Krakowski Salon Poezji w Stalowej Woli
» Dobre Granie Przy Fontannie’24 - Lipiec
» Konferencja Wzory lasowiackie według Marii Kozłowej
» Wakacyjne Warsztaty Muzyczne w MDK
» Wystawa: Rendery, Fraktale, piksele...
» Kabaret Młodych Panów
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Krzysztof Faraś na wyścigach górskich w Prządkach
»Krzysztof Faraś na wyścigach górskich w Prządkach
»Muzeum COP: Festiwal Wynalazków
»Poseł Rafał Weber zbierał podpisy przeciwko podwyżkom cen energii
»Krzysztor Faraś na Torze Kielce
»Rada Miasta 2024-2029
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 11:53     /Magdalena Rodecka/
Ze strony szpitala zniknął spis lekarzy. Dlaczego?

- Do tej pory na stronie internetowej stalowowolskiego szpitala znajdował się spis lekarzy dla danego oddziału. Co się takiego stało, że już go nie ma? - pyta za pośrednictwem Stalowka.NET Czytelnik.
- Do tej pory na stronie internetowej stalowowolskiego szpitala znajdował się spis lekarzy dla danego oddziału. Co się takiego stało, że już go nie ma? - pyta za pośrednictwem Stalowka.NET Czytelnik.
Fot. Jacek Rodecki
- Do tej pory na stronie internetowej stalowowolskiego szpitala znajdował się spis lekarzy dla danego oddziału. Co się takiego stało, że już go nie ma? - pyta za pośrednictwem Stalowka.NET Czytelnik.

- Dla mnie jako przebywającego kilka razy w roku pacjenta na różnych oddziałach było to duże ułatwienie z kim się konsultować. Nie zawsze człowiek zapamięta nazwiska. Jeżeli to RODO to nie rozumiem, dlaczego w innych placówkach się do przepisów nie stosują? - twierdzi nasz rozmówca.

Jak wyjaśnia dyrektor szpitala Monika Pachacz-Świderska, przepisy prawa nie nakładają na podmioty lecznicze obowiązku zamieszczania na prowadzonych przez nie stronach internetowych szczegółowego wykazu lekarzy pracujących na poszczególnych oddziałach.

- Fakt nieumieszczania takiej listy na www nie jest niczym wyjątkowym, podobną praktykę stosują również inne podkarpackie szpitale, czego przykładem są między innymi placówki w: Tarnobrzegu, Leżajsku, Mielcu, Jarosławiu czy w Nowej Dębie. Podobnie jak one oraz wiele innych lecznic, informujemy, czym się zajmuje konkretny oddział oraz kto jest lekarzem nim kierującym, a także pielęgniarką oddziałową - wyjaśnia dyrektor stalowowolskiego szpitala.

Po zmianach rozwijając listę "oddziały" natrafiamy na informację, kto nim kieruje i kto pełni funkcję pielęgniarki oddziałowej oraz opis świadczonej usługi. W przytoczonych wyżej szpitalach, w Tarnobrzegu w zestawieniu do innych, jest podany spis lekarzy.

Na pytanie dlaczego dokonano takiej zmiany, odpowiedzi nie uzyskaliśmy.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 7 października 2023 r. godz. 01:29
~dr Teodor
A co na to wszystko organ nadrzędny, czyli starosta powiatowy?
+0-0
Czwartek, 5 października 2023 r. godz. 13:02
~Edek
a Abratowski dalej tam pracuje
+0-0
Czwartek, 5 października 2023 r. godz. 17:10
~mgr
W przychodni
+0-0
Czwartek, 5 października 2023 r. godz. 11:39
~bezrobotna niezarejestrowana już bez ubezpieczenia
Każdy Lekarz pcha się jak tylko może aby wbić się w - Państwowy Instytut Medyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - czyli gigantycznie dofinansowywana z podatków wszystkich polaków - przepłacana Służba Zdrowia PREMIUM Dla Polityków! Dopiero TAM SIĘ ZABRABIA i tam sie łapie "kontakty" i "plecy".
+0-0
Środa, 4 października 2023 r. godz. 20:55
~Sosenka
No bo lekarze ze stalowej woli uciekają, nie ma kto leczyć - hematologa nie ma, lekarza chorób zakaźnych nie ma...można by tak wyliczac
+0-0
Środa, 4 października 2023 r. godz. 20:18
~pieczony królik
Nie nazwisko to może pseudonim. Np. niski, wysoki, gruby, łysy, a dla pań lekarek np. modelka , szczupła, piękna, smerfetka, bardotka , śliweczka, gruszka, miniówka itp.
+0-0
Środa, 4 października 2023 r. godz. 12:11
~brew
Wykazu brak. Ale dlaczego lekarze nie mają identyfikatorów, lub zwyczaju przedstawiania sie pacjentowi, który wystarczająco zestresowany pobytem w szpitalu nie wie kto z nim rozmawia. Tylko w" Na dobre i na złe" panują dobre obyczaje??
+0-0
Środa, 4 października 2023 r. godz. 11:52
~EdekSW
No a jak skargę mam składać to na Kogo ! Jakie RODO ? Nowa dyrektor nowa miotła zaniżanie standardów jawności i znowu trzeba pisać skargę do Starosty no i po co ... . Mają być nazwiska przy nazwisku stanowiska taka praca publiczna w publicznej służbie zdrowia za publiczne pieniądze Pacjent musi wiedzieć w czyje ręce powierza swoje zdrowie życie i publiczne swoje pieniądze ! Jak prywatnie idę się leczyć to płacę konkretnej osobie z imienia i nazwiska w konkretnej placówce i nikt się nie maskuje i nie ukrywa jak jest na poziomie to daje dowód wpłaty i opis pisemny z wizyty lub dokumentacje medyczną. A inaczej można anonimowo idę cichaczem do znachora i płacę pod stołem - chyba tak Nie chcemy ?
+0-0
Środa, 4 października 2023 r. godz. 11:50
~Anka
Szkoda, sprawdzalam listę nawet kiedy chodziłam prywatnie, właśnie po to żeby mieć pewność że lekarz którego wybiorę w razie komplikacji zajmie się mną w szpitalu i będzie znał moj przypadek
+0-0
Wtorek, 3 października 2023 r. godz. 19:33
~gorszy-sort
Szpital w Stalowej Woli? Nie polecam, pamietam jak tutaj potraktowano kogos z mojej rodziny....
+0-0
Poniedziałek, 9 października 2023 r. godz. 10:09
~Helenka
sukces i szczęście że przeżył wizytę
+0-0
Wtorek, 3 października 2023 r. godz. 11:12
~Marta
Przyszli młodzi lekarze, bardzo roszczeniowi, czesto z minimalnym doświadczeniem ale już uważa się jeden z drugą że Fachowiec Klasy Światowej... Niektórzy dzięki koneksjom partyjnym. I chcieli przejąć szpital. Urządzić sobie z Państwowego Szpitala prywatny Folwark, swoją własną dojną krowę. Czyli wymuszać na pacjentach Płatne Prywatne Wizyty za przyśpieszone miejsce w kolejce na zabieg w Szpitalu! Za każdą wizytę kilka stów albo czekaj pan pani miesiące lub lata! Chcą się dorobić NA JUŻ! Strasznie pazerni. Kosztem pacjentów! Starym lekarzom się to nie podobało, że będą rozstawiani po kątach przez młodych biznesmenów. Działania młodych lekarzy były wspierane za obrywę przez pracownice recepcji, które mówiły wprost pacjentom, że kolejka wielomiesięczna ale że powinny iść "prywatnie na wizytę" to może "coś sie da"... To samo dzieje się w każdej przychodni w Stalowej. Za "polecenie wizyty prywatnej" mają obrywy. Jak chcesz na NFZ - czekaj tatka latka. Ustawiczne przesówanie terminu aż nie zapłacisz... Po wizycie prywatnej termin magicznie się pojawia w ekspresowym tempie. Przy czym - płacisz za wizytę prywatną, a potem i tak zlecenie i płatność za zabieg czy badanie czy operację idzie z NFZ. Jak chcesz np. czekać bo po prostu cię nie stać, nie masz kasy by dać w łapę (trzeba to nazwać wprost - a nie "wizyta prywatna") , czyli musisz w kolejce czekać, zwłaszcza jak z dzieckiem - to cię panie z rejestracji czy "lekarze pierwszego kontaktu" traktują jak przestępcę, że nie chcesz płacić za "wizytę prywatnie" tylko czekać...
+0-0
Niedziela, 8 października 2023 r. godz. 14:22
~obserwer
Młodzi raczej nic do powiedzenia nie mają
+0-0
Czwartek, 5 października 2023 r. godz. 10:44
~Hania
Jeżeli taki młody lekarz "przyjmuje prywatnie" i bierze - załóżmy że ma serce - i "tylko 200" za wizytę, to przez 8 godzin - odjąć godzinę na przerwę (papu siku itd.), on zarobi 200 x 3 (wizyty na godzinę) x 7 (godzin) = 4 200. Pracuje "prywatnie" powiedzmy ze tylko 15 dni w tygodniu (trzeba się szanować) a reszta w szpitalu na etacie. To daje 15 x 4 200 = 63 000 miesięcznie. BEZ PODATKU !!! Nawet jak odpali 1/4 na obrywy - czyli 15 750 dla recepcjonistek różnych i kumpli, to zostaje mu biedne 47 250. Nie licząc kasy jaką zgarnia za Etat w Szpitalu !! Problemem dla tych "młodych lekarzy" i reszty takich biznesmenów to jest to, co zrobić z taką ilością gotówki nieopodatkowanej? Ale ich Urząd Skarbowy i Policja od przestępstw gospodarczych nie ściga. A weź ty sprzedając lody, chleb czy lizaki z budki - nie daj paragonu... To 3000 mandatu i dochodzenie ze skarbówki!
+0-0
Środa, 4 października 2023 r. godz. 11:39
~Kieru
Ciekawe jest to że mnie jako prowadzącego mały biznes skarbówka traktuje z miejsca jak przestępcę i trzepie na prawo i lewo, mało kolonoskopii nie zrobią. A takich lekarzy cicho, nic. Święte krowy nietykalne. Ile z was dostało paragon przy "wizycie prywatnej" ?
+0-0
Wtorek, 3 października 2023 r. godz. 15:15
~Rysiu
najgorsze w tym co Marta piszesz to jest to, że mentalność ludzi sie tak ostatnimi latami zmieniła, że uważają takie patologie wszechobecne w służbie zdrowia za coś oczywistego i niemalże normalnego...Że trzeba dać w łapę (te "prywatne wizyty") albo czekać miesiace i lata i się często nie doczekać...
+0-0
Wtorek, 3 października 2023 r. godz. 11:07
~mieszkaniec
Jest okazja aby :wsłuchać się w głosy mieszkańców "
+0-0
Wtorek, 3 października 2023 r. godz. 07:47
~Brak słów
W tym szpitalu jest dno i kupa mułu. Przyszło trochę młodych lekarzy, którzy mają ambicje i pojęcie to należało ich usunąć, bo zabierają pacjentów starym wygom. Młodzi szybko przyszli i jeszcze szybciej odeszli. A teraz zostali emeryci. Jak śpiewał Markowski....trzeba wiedzieć kiedy że sceny zejść...... ponadczasowe słowa. Szpital jest dla ludzi a nie na odwrót. Skoro pacjenci zgłaszają że brak listy lekarzy jest utrudnieniem to Pani dyrektor powinna od ręki uaktualnić stronę. Dodam że w tym szpitalu brakuje poszanowania praw pacjenta i wielu osobom z personelu należałoby podziękować. Pielęgniarki, panie w rejestracji nadasane jakby ktoś im kazał pracować za darmo. Powinno się ukrucic praktykę przychodzenia do pracy po to żeby dać upust emocjom.
+0-0
Wtorek, 3 października 2023 r. godz. 11:14
~Natanek
Młodzi lekarze - dobre sobie... buta, pycha i arogancja! i "wizyty prywatne" aby mieć miejsce w kolejce w Państwowym Szpitalu...
+0-0
Wtorek, 3 października 2023 r. godz. 07:21
~Cyprian
Na Boga ale to "ważne"...
+0-0
Wtorek, 3 października 2023 r. godz. 02:17
~Lewym Sierpowym
"Na pytanie dlaczego dokonano takiej zmiany, odpowiedzi nie uzyskaliśmy." ... i to wlasnie jest ta PiSowska Polska - buta, pycha i urzednicza arogancja!
+0-0
Środa, 4 października 2023 r. godz. 13:33
~kabi
pisowska to już przejęła platformerską polskę ale ty nic nie zrozumiesz
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 21:17
~Pan Felczer
Spieszmy sie kochac lekarzy... tak szybko odchodza!
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 19:14
~mieszkaniec
pislam za co się nie weźmie to zawsze spier...i
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 16:51
~olka
A po co ludzie mają wiedzieć kto koperty bierze.
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 16:36
~nnn
fakt, nie każdy szpital ma listę lekarzy na swojej stronie. jednak jej brak jest ogromnym utrudnieniem dla pacjentów. każdy pacjent ma prawo i powinien wiedzieć jaki zespół lekarzy będzie się nim zajmował lub z kim ma możliwość się konsultować, umawiać. stalowowolski szpital już od dawna schodzi na psy, więc w sumie brak info jacy lekarze jeszcze tam pozostali jest mało istotny, bo i tak nie leczą
+2-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 17:36
~formalista
Komuna powróciła. Zasada pospolita ; my wiemy co ludziom potrzeba, jak postanowimy tak ma być.
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 16:13
~Koryto Tylko Dla Swoich
Co szanowna pani dyrektor chce ukryc???
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 22:26
~AlCapone
zbliżającą się upadłość i przejęcie za grosze przez... No kto tu ma takie plecy jak nie lucjusza plemienni z klubu niepiśmienni?
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 13:46
~pacjent
Pewnie znowu dużo lekarzy uciekło i nie ma się czym chwalić. A ja jako pacjent zawsze sprawdzam jacy lekarze pracują na danym oddziale. Ja nie idę się leczyć do budynku czy dyrekcji placówki tylko do człowieka, któremu ufam.
+1-0
Wtorek, 3 października 2023 r. godz. 12:34
~Mamona
pacjent chce zaufać lekarzowi. Lekarz, zwłaszcza młody, ma zaufanie tylko do portfela pacjenta...
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 13:41
~Pacjentka
Jak na różnych grupach ludzie zaczęli narzekać na lekarzy, pojawiały się nieprzychylne opinie o danych lekarzach i oddziałach to nagle nazwiska poznikały. Lekarze zaczęli odchodzić, byli dyskryminowani i gorszeni. Na skargi dyrekcja nie reagowała. To jest zamierzony cel, bo do tego czasu nazwiska tam były i nikomu to nie przeszkadzało.
+1-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 12:59
~jozef
fajnie jak sa nazwiska tytuly zawodowe specjalizacje odbyte kursy i nie tylko lekarzy ale pielegniarek ,poloznych , fizjoterapeutow itd
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 15:51
~pielęgniarka
Pan Józef obawia się, aby jakiś przebieraniec na pielęgniarkę nie wykonał mu zastrzyku z formaliny. SPOKO. SPOKO Ten wpis pochodzi od osobnika negującego celowośc wykazu lekarzy pracujących w oddziałach.
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 13:19
~zobo
Józefie, aby spełnić twoje życzenie należałoby zatrudnić dodatkowe osoby do bieżącego uzupełniania zatrudnionego personelu - ale po co.? Jeśli jesteś ciekawy zadaj pytanie poszczególnym osobom, a z pewnością otrzymasz odpowiedż dot życiorysu.
+0-1
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 12:39
~pacjent nieroszczeniowy
Czy jeżeli "przepisy nie nakładają obowiązku " to znaczy w/g Pani, że jest zabronione ? W takim razie wystarczy dać obwieszczenie kto kieruje lecznicą. Moim zdaniem taką tajemnicę wprowadzono, aby ukryć masowe odejścia specjalistów z oddziałów.Jeżeli do tych ubytków dodamy jeszcze kolosalne zadłużenie lecznicy to porażka na całego. Przynależność BOSA LECZNICY do Rady Kobiet i Rady Seniorów nie jest rekompensatą za ten stan. My mieszkańcy żądamy natychmiast uzupełnić stronę szpitala o wykaz lekarzy aktualnie pracujących w oddziałach.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.