Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 23 września 2023 r. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
 Wiadomości lokalne
» 2,7 mln zł dla OSP Charzewice. Będą nowe garaże i świetlica
» Czym jest kurtka przejściowa? Jesienny poradnik modowy
» Setki pszczelarzy zjechało do Stalowej Woli
» Srebrny jubileusz w SLO
» Promocyjna Sobota w Dilab Diagnostyka Medyczna - 23.09.2023 r.
» Mieszkańcy Kępia Zaleszańskiego w programie Mateusza Gesslera
» W Stalowej Woli otwarto nowy biurowiec
» Pijana 37-latka za kierownicą. Uderzyła w inny pojazd i odjechała
» Nie zgadzają się z lokalną i państwową polityką
» W Stalowej Woli działa Poradnia Medycyny Paliatywnej
» Andrzej Komsa dyrektorem ambulatorium. Jakie zmiany? Jakie plany?
» Poważny wypadek na Alejach. Potrącony rowerzysta
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Jan III Sobieski na Rynku w Rozwadowie
» Walczymy o Bartka
» Splątani wyobraźnią
» Horodyńscy. 80 lat po zbrodni
» Z kanką po mleko do Habdank-Kossowskiego. Tajne nauczanie w LO im. KEN
» VI Mistrzostwa Polski OCR 2023
» Rajd rowerowy "Z królewskiego dworu do klasztoru"
» Kolory życia. Malarstwo polskie XX i XXI w. z kolekcji sztuki Marii i Marka Pileckich
» Piotr Bałtroczyk Stand Up
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: 25 lat SLO w Stalowej Woli
»25 lat SLO w Stalowej Woli
»Krzysztof Faraś na trasie wyścigu Szczawne-Kulaszne
»Trwa budowa hospicjum w Stalowej Woli
»Dworzec PKP Rozwadów po remoncie. Zobacz jak się zmienił!
»Kolory życia w Muzeum Regionalnym
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 6 czerwca 2023 r. godz. 08:33     /Infomacja prasowa Starostwo Powiatowe/
Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju.
Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju.
Fot. Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli
Starosta Janusz Zarzeczny odebrał statuetkę za zajęcie przez Powiat Stalowowolski 8. miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za 2022 rok. Organizatorem rankingu jest Związek Powiatów Polskich.

Za nami 20. - jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów, którego organizatorem jest Związek Powiatów Polskich. Przypomnijmy, że aby wyrównać szanse wszystkich uczestników, ZPP organizuje swój ranking w rozbiciu na kilka kategorii: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców oraz miasta na prawach powiatu. Tytuł Laureatów Rankingu Powiatów przyznawany jest każdego roku samorządom, które zdobyły w nim miejsca od 2 do 15. Natomiast jego zwycięzca jest ogłaszany Liderem Rankingu.

Powiat Stalowowolski jest oceniany w kategorii powiatów do 120 tysięcy mieszkańców, w której za 2022 rok uplasował się na 8. pozycji.

- Od kilku lat utrzymujemy się w czołówce tego rankingu: w 2019 roku było to 10. miejsce, w 2020 - 12, w 2021 - 7., a w rankingu za ostatni - 2022 rok, uplasowaliśmy się na 8. miejscu. Jestem z tego bardzo zadowolony, tym bardziej że ten ranking jest prowadzony przez ZPP w sposób skrupulatny i rzetelny, a co najważniejsze - bezstronnie oceniający pracę poszczególnych samorządów. Uzyskiwane przez nas wyniki jednoznacznie wskazują, jak dobrze wypadamy na tle innych powiatów. I co najważniejsze - jesteśmy w tym powtarzalni - komentuje Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie online i trwa przez cały rok. Oceniając powiaty, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w 11 grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Zwycięzcą rankingu za 2022 r. w kategorii powiatów do 120 tysięcy mieszkańców, został Powiat Raciborski, a tuż za nim uplasowały się Powiat Toruński oraz Słupski.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 8 czerwca 2023 r. godz. 21:39
~Ferdek z Poniatowskiego
No dobra Platfusy, oto co wyszperałem przy POmocy wujka Google i wychodzi, że moja kwota 250 mld zł, którą wyprowadzono z budżetu państwa za rządów Tuska (PO i i PSLu, czyli arbuzów) jest mocno zaniżona: "Premier Beata Szydło, przedstawiając w Sejmie raport o rządach PO-PSL powiedziała: Przez 8 lat budowano państwo teoretyczne, w którym obywatele się nie liczyli. (…) W tym czasie Polacy stracili ok. 340 mld zł." I co zatkało kakao? Jak dodać to co przeżarli u Sowy ośmiorniczkami POpijając wódką to jeszcze by można dodać parę milionów kurde szatan i torba z Biedronki. Te partie to mafie żerujące na tkance naszego narodu. Dzięki Bogu, że PiS to ukrócił i ulżył polskim rodzinom. A te złodziejaszki marsze se urządzają, bo nadal by chcieli nas okradać przekąszając ośmiorniczkami i popijając wódką, a barany niestrzyżone zwożone są autokarami za piniondze Helmutów, żeby maszerować nie wiedząc o co siem rozchodzi, he he he.
+0-0
Wtorek, 13 czerwca 2023 r. godz. 10:04
~kocimiętka
Masz rację, że głupich nie sieją oni są pośród was, tej swołoczy pisowskiej! Chcesz pojeść ośmiorniczek to wybierz się do Biedronki i kupisz po 16 zeta za kilo. W domu sobie przyrządzisz tak jak u Sowy. Acha nie zapomnij sobie kupić wódki też w promocji. Zjedz i nie wypominaj tego posiłku za te aferowe setki miliony złotych będące udziałem różnej maści działaczy kupiłbyś kilka wagonów ośmiorniczek. Wystarczyło by na kilka bankietów w ulu gdzie truteń rozdaje karty!
+0-0
Poniedziałek, 12 czerwca 2023 r. godz. 20:40
~kocimiętka
Masz rację, że głupich nie sieją oni są pośród was, tej swołoczy pisowskiej! Chcesz pojeść ośmiorniczek to wybierz się do Biedronki i kupisz po 16 zeta za kilo. W domu sobie przyrządzisz tak jak u Sowy. Acha nie zapomnij sobie kupić wódki też w promocji. Zjedz i nie wypominaj tego posiłku za te aferowe setki miliony złotych będące udziałem różnej maści działaczy kupiłbyś kilka wagonów ośmiorniczek. Wystarczyło by na kilka bankietów w ulu gdzie truteń rozdaje karty!
+0-0
Czwartek, 8 czerwca 2023 r. godz. 23:29
~Nasz Wolski Kabaret
Pani Szydlo tak samo klamala jak klamie obecny premier "Pinokio" Morawiecki. Jej slowa maja wartosc ZEROWA. Licza sie DOWODY, a tych nie bylo i nie ma, PiSia ofiaro!
+0-0
Czwartek, 8 czerwca 2023 r. godz. 22:30
~kros
Balbina i pinokio zrobili sobie wiec wyborczy za ciezko zarobione pieniadze hutnikow. piotr d wynocha z miasta nie trzeba nam zwiazkowca ktory slodzi rzadowi i jest od nich zalezny nie masz prawa uzywac nazwy Solidarnosc .Lucek biegal jak zwykle miedzy balbina i pinokiem zgiety w pol
+0-0
Czwartek, 8 czerwca 2023 r. godz. 07:57
~dziadek z Hutniczej
to taki żarcik, wśród najlepszych...he he he
+0-0
Czwartek, 8 czerwca 2023 r. godz. 17:01
~Aamon
Chodzi o te pisowskie, patriotyczne i prawdziwie polskie... Lewackie i genderowe jak Gdańsk, Warszawa czy Komańcza nie są brane pod uwagę...
+0-0
Środa, 7 czerwca 2023 r. godz. 23:42
~Ferdek z Poniatowskiego
Z takim pisowskim włodarzem to wcale nie dziwi, bo za POprzedników to szaro, buro i POnuro było. I piniendzy też nie było, bo przeżarli i Prepili u Sowy i Podkradli na sumę 250 mld z budżetu kurde szatan i torba z Biedronki.
+0-0
Czwartek, 8 czerwca 2023 r. godz. 18:35
~olka
@ferdek, ty frustracie, ofiaro pękniętego kondoma, szorujecie po dnie pisim tyłkiem i nic już tego nie zmieni
+0-0
Czwartek, 8 czerwca 2023 r. godz. 17:05
~Aamon
Ty ruskie trollu zwany Fiodor... Pisz po polsku a nie ,,prepili" ty ruska onuco owinięta watykańską flagą... Wczoraj twój guru był w hucie ale to pewnie wiesz bo jak prezes w pobliżu to zwieracz ci się luzuje jak to pisowcowi...
+0-0
Czwartek, 8 czerwca 2023 r. godz. 17:03
~huciak
a pieniądze z FOZZ dziadu? Przypomnę, że ludzie, którzy wykryli tę aferę zginęli w podejrzanych okolicznościach
+0-0
Czwartek, 8 czerwca 2023 r. godz. 15:51
~PiSiorne Kłamstwa
Jestes jak dobry uczen dra Goebbels'a. Klamstwo trzeba powtarzac codziennie i wiele razy. Wiec... ile jeszcze razy, PiSowska miernoto, powtorzysz o tych "250 miliardach"? Bo ta liczba wydaje sie wyssana z brudnych paluchow Pisowskiej proapagandy. Nikt nigdy oficjalnie jej nie potwierdzil! A prokuratura pana "Zero" Ziobro nigdy tez nie przedstawila jakichkolwiek dowodow w tej sprawie...
+0-0
Środa, 7 czerwca 2023 r. godz. 19:22
~Aamon
Jakiś Zarzeczny chodził po hucie we wtorek, ale chyba to nie ten... Sagatowska pisała jakieś instrukcje, ale napewno to nie ta senator, bo ona nic nie mówi i jest jakaś nieobecna w tym senacie... Pewnie to zbieżność nazwisk... I jeszcze jakiś Jarek co mówi, że po fabrykach strajkował i tam był, ale to chyba jakiś urojeniowiec, bo tak jak w Gdańsku nikt go nigdzie nie widział, no może Kiszczak... A dlaczego to w HSW był pisowski spęd, nie można było tego podpisać w Wa-wie? Jeszcze ten obrońca pomnika pedofila... Niech mu JPII...
+0-0
Środa, 7 czerwca 2023 r. godz. 23:00
~Wasz Deficyt
Moze dlatego, ze PiSiory lubia organizaowac propagandowe imprezy w "PiSowskim mateczniku", czyli w Stalowej Woli? - P.S. A w tym samym czasie... "Błaszczak pożycza od Koreańczyków miliardy. MON przemilczało ten (drobny?) "szczegół". Minister obrony narodowej Mariusz Błaszak chce zaciągnąć w Korei Południowej kredyt w wysokości ponad 38 mld zł. A nie jest to pierwsza miliardowa pożyczka na koreański sprzęt wojskowy. O finansowaniu polskich zakupów piszą koreańskie media, ale polskie Ministerstwo Obrony Narodowej pominęło ten szczegół w komunikatach. Minister Błaszczak przebywa właśnie z wizytą w Korei Południowej. MON obficie relacjonuje rozmowy na Twitterze. O koreańskich kredytach nie poinformowano."
+0-0
Środa, 7 czerwca 2023 r. godz. 18:07
~arizona
Jest to tak samo prawdziwe jak to, że gdzieś bodły się dwa psy lecz nikt tego nie widział! Z całą pewnością za szpital jako całokształt.
+0-0
Środa, 7 czerwca 2023 r. godz. 11:08
~Pasazer
Dlaczego infolinia PKS o rozkładzie jazdy jest płatna 2.58 PLN? Zgodnie z prawem od 1.1.2023 nie powinna przekraczać kwoty abonamentu dzwoniącego. Dlaczego tą sprawą nie zajmie się rzecznik praw konsumentów starostwa? Ile jeszcze będziecie doić społeczeństwo w ramach tzw misji komunikacji publicznej?
+0-0
Środa, 7 czerwca 2023 r. godz. 09:32
~stop pisuaryzacji
te pisowskie rankingii
+0-0
Środa, 7 czerwca 2023 r. godz. 07:28
~mamuszka
To chyba ranking dla moheröw ,torunski tez tam sie zmiescil
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.