Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 29 września 2023 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
 Wiadomości lokalne
» Zapraszamy na spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Stalowej Woli
» Rusza drugi etap rozbudowy ulicy Dąbrowskiego
» Wbili łopaty pod budowę nowego mostu na rzece San
» Jesienna odnowa skóry
» Kampania wyborcza nabiera kolorów
» Większa dotacja dla prywatnych żłobków?
» W sobotę odsłonięcie tablicy upamiętniającej Zdzisława Malickiego
» 1,1 mln zł dla klasztoru OO. Kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie
» Rozwadowska Fara po remoncie
» Komunikat MZK
» Planujesz wziąć pożyczkę? Sprawdź, kiedy jej nie dostaniesz
» W Pysznicy otwarto nowy posterunek
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» VI Mistrzostwa Polski OCR 2023
» Rajd rowerowy "Z królewskiego dworu do klasztoru"
» Kolory życia. Malarstwo polskie XX i XXI w. z kolekcji sztuki Marii i Marka Pileckich
» Piotr Bałtroczyk Stand Up
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Inauguracja budowy mostu na Sanie
»Inauguracja budowy mostu na Sanie
»Punkt Doradztwa dla Młodzieży otwarty
»25 lat SLO w Stalowej Woli
»Krzysztof Faraś na trasie wyścigu Szczawne-Kulaszne
»Trwa budowa hospicjum w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Wtorek, 23 maja 2023 r. godz. 10:31     /Artykuł sponsorowany/
Poznaj z nami kosmiczne STALOWE INSPIRACJE na wydarzeniu STAL WARS!

Poznaj z nami kosmiczne STALOWE INSPIRACJE!
Poznaj z nami kosmiczne STALOWE INSPIRACJE!
Prezydent Miasta Stalowej Woli - Lucjusz Nadbereżny zaprasza na STAL WARS - wyjątkowe wydarzenie edukacyjno-naukowe w tematyce kosmicznej, które odbędzie się już w najbliższą sobotę - 27 maja 2023 r. w siedzibie Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, przy ul. Kwiatkowskiego 4 - współorganizatora wydarzenia.

STAL WARS poprzez pryzmat szeroko rozumianej nowoczesności pokaże, czym może inspirować Stalowa Wola oraz stanowić będzie świetną okazję do zabawy, rozwoju zainteresowań, pasji naukami ścisłymi dla osób w każdym wieku.

Wydarzenie realizowane jest w ramach PROGRAMU STALOWE INSPIRACJE, stanowiącego element projektu pt.: "MODELOWE ROZWIĄZANIA NA TRUDNE WYZWANIA - Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego Stalowej Woli", który dofinansowany został z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w kwocie 13 029 224,03 zł (85%) oraz z Budżetu Państwa w kwocie 2 299 274,83 zł (15%).

Wszystkie atrakcje oferowane są BEZPŁATNIE!

PROGRAM GŁÓWNY WYDARZENIA
(wiele działań realizowanych jest równolegle - na miejscu przy stoisku Wydziału SCAL w holu budynku dostępna będzie mapka z rozpiską sal, w których realizowane będą poszczególne aktywności)

- 11:00-15:40 - POPOŁUDNIE FILMOWE - Pokaz filmów w kosmicznej tematyce (aula)
- 11:00-18:00 - WARSZTATY KONSTRUOWANIA I PROGRAMOWANIA ROBOTÓW z klockami LEGO SPIKE/MINDSTORMS EV3 (warsztaty dla osób powyżej 10 lat, można przyjść o dowolnej godzinie)
- 12:00-13:00 - WARSZTATY ORIGAMI prowadzone przez Stowarzyszenie STAL FICTION
- 13:00-18:00 - LARP (z ang. LIVE ACTION ROLE-PLAYING) - aktywność na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść, odgrywając role podobnie do improwizowanego teatru. LARP w kosmicznej tematyce poprowadzi Stowarzyszenie STAL FICTION (konieczność wcześniejszego zgłoszenia udziału - link do Formularza online znajduje się na dole artykułu)
- 14:00-16:00 - KONKURS COSPLAY (Regulamin znajduje się na dole artykułu, akcja prowadzona przy stanowisku Wydziału SCAL w holu budynku, ogłoszenie wyników o godz. 16:50 na auli)

- 16:00-18:00 - BLOK REWELACYJNYCH WYKŁADÓW EDUKACYJNO-NAUKOWYCH, prowadzonych przez wyjątkowych fachowców (aula na ok. 300 os. - z uwagi na limit miejsc, o możliwości udziału decyduje kolejność przybycia):

16:00-16:30 - Sztuczna inteligencja w służbie "IMPERIUM" - Wykładowcy Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli: dr Andrzej Chmielowiec - Kierownik w Zakładzie Informatyzacji i Robotyzacji Procesów Przemysłowych oraz dr Leszek Klich - adiunkt.

16:30-16:50 - Cyberbezpieczeństwo z wykorzystaniem gogli VR - Jakub Sieńko, od 15 lat związany z branżą IT, zaangażowany w budowę świadomości na temat cyberbezpieczeństwa. Zajmuje się transferem nowych technologii i wspiera wdrażanie produktów dotyczących: sieci, poczty i własności intelektualnej.

16:50-17:00 - Wręczenie nagród w Konkursie COSPLAY

17:00-18:00 - Nawigacja pojazdów kosmicznych - TOMASZ CZAJKA - Urodzony w Stalowej Woli, polski programista, wielokrotny zwycięzca zawodów informatycznych, mistrz świata w programowaniu zespołowym 2003, pracownik firmy Google, a następnie SpaceX. Pracował nad oprogramowaniem systemów sterowania rakiety Falcon Heavy.

18:00-22:00 - WIECZÓR FILMOWY - Pokaz filmów w kosmicznej tematyce (aula)

W trakcie wydarzenia (w godz. 11:00-19:00) na terenie budynku i w jego najbliższym otoczeniu będzie można także skorzystać z wielu nietypowych, ciekawych ATRAKCJI:

- ZAPOZNAĆ SIĘ Z LEGENDARY IV - Najlepszym na świecie ŁAZIKIEM MARSJAŃSKIM, skonstruowanym przez studentów Politechniki Rzeszowskiej - zdobywcą I miejsca na zawodach University Rover Challenge 2016
- ZMIERZYĆ SIĘ Z ROBOTEM AUTONOMICZNYM (w holu budynku)
>b>- ODBYĆ "KOSMICZNĄ PODRÓŻ" w MOBILNYM PLANETARIUM (dmuchana kopuła przed budynkiem Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, wstęp co 30 minut)
- POSPACEROWAĆ PRZEZ GALAKTYKĘ W GOGLACH VR i mieć na wyciągnięcie ręki pierścienie Saturna
- SPRAWDZIĆ JAK ZADBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO W SIECI, korzystając z gogli VR (w holu budynku)
- SPRAWDZIĆ SIĘ W PILOTAŻU DRONÓW na profesjonalnym symulatorze
- PRZYGOTOWAĆ KOSMICZNE PROJEKTY ZA POMOCĄ DŁUGOPISÓW 3D "STAL WARS w 3D" (w holu budynku)
- SPRAWDZIĆ SWOJĄ WIEDZĘ W KOSMICZNEJ TEMATYCE, NA STANOWISKU MAL "STREFA SPOTKAŃ", prowadzonej przez Stowarzyszenie STREFA SPOTKAŃ
- ZAGRAĆ W NAJLEPSZE GRY PLANSZOWE O TEMATYCE ZWIĄZANEJ Z KOSMOSEM, wypożyczane przez Stowarzyszenie STAL FICTION i Wydział SCAL
- SPOTKAĆ SIĘ Z PIONIERAMI INNOWACJI W NASZYM WOJEWÓDZTWIE na stoisku Podkarpackiego Centrum Innowacji z Rzeszowa, którzy podpowiedzą jak zrobić "kosmiczną" karierę, dzięki wzięciu udziału w HACKATHONIE oraz pokażą możliwości druku 3D (Hackathony to swego rodzaju maratony kreatywności, które polegają na zaproszeniu do wspólnego poszukiwania rozwiązań konkretnych wyzwań i problemów, nakreślonych przez organizatora hackathonu. Po jednej stronie jest firma, instytucja lub organizacja, po drugiej uczestnicy reprezentujący najróżniejsze branże, wiedzę ekspercką i doświadczenia zawodowe)
- STOCZYĆ WIRTUALNĄ WALKĘ Z KOSMICZNYM WOJOWNIKIEM (w holu budynku)
- OBEJRZEĆ KOLEKCJĘ STARYCH SAMOCHODÓW (podziemia budynku Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej)
- PRZEJECHAĆ SIĘ ULTRANOWOCZESNYM SAMOCHODEM PRZYSZŁOŚCI
- POZNAĆ PRODUKTY BRANŻY PRZEMYSŁU OBRONNEGO HUTY STALOWA WOLA S.A. (parking przed budynkiem Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej)

A w czasie przerwy, aby odpocząć pomiędzy atrakcjami, zapraszamy na pyszną kawusię i rozmowę o miejskich wyzwaniach w CafeLAB w ramach StaLOVE UrbanLAB, na stoisku Stalowowolskiego Centrum Aktywności Lokalnej - Wydziału Urzędu Miasta Stalowej Woli, które będzie można znaleźć w holu budynku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY BO NAPRAWDĘ WARTO. Niezależnie od wieku każdy znajdzie coś dla siebie.

Wydarzenie STAL WARS i geneza jego powstania:

- Rozpoczyna cykl działań STALOWE INSPIRACJE, ukierunkowanych na pokazanie lokalnego dziedzictwa, tego z czego może być dumna Stalowa Wola i zaprezentowanie wyjątkowych osób ze Stalowej Woli, które warto naśladować.
- Ukierunkowane jest na rozwój kompetencji przyszłości i zainteresowania naukami ścisłymi, nawiązuje do robotyzacji, sztucznej inteligencji, cyber rozwiązań, nowoczesnych technologii, odnosi się do podboju kosmosu, nawigacji statków kosmicznych i podróży międzygwiezdnych, a więc tematów silnie powiązanych z inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego, jakimi są lotnictwo i kosmonautyka oraz informacja i telekomunikacja.
- Promuje lokalne produkty i zasoby, powiązane z tymi obszarami m.in. z branżą kosmiczną oraz przemysłem obronnym, a także prezentuje ludzi ze Stalowej Woli, którzy mogą stać się inspiracją dla młodego pokolenia mieszkańców miasta, aktywizując ich do rozwoju swoich pasji i zainteresowań oraz walki (wojny) o to, aby być człowiekiem sukcesu.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT WYDARZENIA MOŻNA UZYSKAĆ W:
Wydziale Stalowowolskie Centrum Aktywności Lokalnej
Urzędu Miasta Stalowej Woli,
z siedzibą w Miejskiej Bibliotece Publicznej,
przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, 37-450 Stalowa Wola,
nr tel.: 792 983 300, e-mail: scal@stalowawola.pl
Facebook Wydziału SCAL: Stalowowolskie Centrum Aktywności Lokalnej

PONIŻEJ MOŻNA POBRAĆ/WYPEŁNIĆ:

FORMULARZ ONLINE do zgłoszenia udziału w LARPIE
- KLIKNIJ NA LINK

Regulamin Konkursu COSPLAY
- KLIKNIJ NA LINK

Kartę UCZESTNIKA Konkursu COSPLAY (UWAGA należy ją dostarczyć najpóźniej w dniu wydarzenia)
- KLIKNIJ NA LINK
Zdjęcia
Poznaj z nami kosmiczne STALOWE INSPIRACJE!Poznaj z nami kosmiczne STALOWE INSPIRACJE!

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.