Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 Wiadomości lokalne
» Krwawa Niedziela na Wołyniu. W Stalowej Woli można było oglądać jej przebieg
» Potrącenie na Alejach. Rowerzysta w ciężkim stanie
» Wójt Radomyśla apeluje o racjonalne gospodarowanie wodą
» Pół tysiąca podpisów w sprawie obrony CPK. W Parku Miejskim trwała akcja
» Poseł Rafał Weber mówił w Sejmie o ekshumacji i godnym pochówku ofiar ludobójstwa na Wołyniu
» Po modernizacji otwarto Wodny Plac Zabaw
» Jastkowice: dwie osoby ranne w dachowaniu
» Styl Art Déco we wnętrzach
» Nie o zemstę tu chodzi, ale o pamięć...
» Uczcili ofiary Rzezi Wołyńskiej
» 49-latka kierowała pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu
» Przebudowa ulicy 11 Listopada. Jakie oferty dla II etapu?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Przejmująca inscenizacja pt. "Wołyń" już w najbliższą niedzielę
» Konferencja Wzory lasowiackie według Marii Kozłowej
» Dobre Granie Przy Fontannie’24 - Lipiec
» Kino Letnie ’24 - lipiec
» Letnie Kino Dzieci ’24
» Wakacyjne Warsztaty Muzyczne w MDK
» Wystawa: Rendery, Fraktale, piksele...
» Kabaret Młodych Panów
» Wieczór panieński plus
» Damski biznes - spektakl
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Zainaugurowano Dobre Granie przy Fontannie
»Zainaugurowano Dobre Granie przy Fontannie
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigach górskich w Prządkach
»Muzeum COP: Festiwal Wynalazków
»Poseł Rafał Weber zbierał podpisy przeciwko podwyżkom cen energii
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Gospodarka

Środa, 22 lutego 2023 r. godz. 13:42     /Magdalena Rodecka/
Huta Stalowa Wola kołem zamachowym sektora obronnego

Premier Mateusz Morawiecki podczas jednej z wizyt w Hucie Stalowa Wola S.A.
Premier Mateusz Morawiecki podczas jednej z wizyt w Hucie Stalowa Wola S.A.
Fot. HSW S.A.
W minionym czasie marka Huty Stalowa Wola nabrała nowego znaczenia. Wojskowa spółka, wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest dziś kołem zamachowym sektora obronnego.

- Dotrzymaliśmy słowa. Huta Stalowa Wola była, jest i będzie "oczkiem" w głowie każdego parlamentarzysty, każdego samorządowca, którego serce bije tu, w Stalowej Woli. To, gdzie teraz ten zakład się znajduje nie byłoby możliwe bez wsparcia i życzliwości rządu Prawa i Sprawiedliwości, ówczesnej premier Beaty Szydło i obecnego prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Teraz, kiedy za wschodnią granicą toczy się wojna w wyniku agresji Rosji na Ukrainę, rodzimy przemysł zbrojeniowy jest naszą dumą, jest na wagę złota - mówi poseł i wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Kilka dni temu w Hucie Stalowa Wola gościł premier Mateusz Morawiecki, informując opinię publiczną, władze spółki i pracowników, że rząd dokapitalizuje Grupę Kapitałową HSW S.A. kwotą 1,8 miliarda złotych na inwestycje zwiększające potencjał produkcyjny HSW S.A..

Środki te mają być przeznaczone na zwiększenie mocy produkcyjnych, budowę kolejnych i modernizację obecnych hal oraz zakup urządzeń i maszyn technologicznych.

- Decyzja premiera Mateusza Morawieckiego to jedynie potwierdzenie strategii rządu Prawa i Sprawiedliwości. Nie zapominajmy, że przed 2015 rokiem Huta Stalowa Wola znajdowała się na skraju upadłości. Zakład cierpiał na brak zamówień zbrojeniowych, obniżano potencjał produkcyjny, wyprzedawano majątek. Decyzja przyjęta w ustawie o obronie Ojczyzny a opracowana przez ówczesnego prezesa i wicepremiera, Jarosława Kaczyńskiego pokazuje wieloletni plan wzmocnienia bezpieczeństwa Polski, co za tym idzie, rozwój gospodarczy Stalowej Woli i regionu - mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. - Nie wszyscy młodzi ludzie chcą wyjeżdżać ze swoich miejscowości, jednocześnie chcą znaleźć stabilną i ciekawą pracę. Stąd dbałość o rozwój całej grupy HSW S.A. - twierdzi prezydent.

Flagowym produktem polskiego przemysłu zbrojeniowego są armatohaubice Krab, które siły zbrojne zamówiły na najbliższy czas w ilości 48 sztuk. Rozwijany jest też innowacyjny projekt bojowego wozu piechoty Borsuk na potrzeby polskiej armii i potencjał jego produkcji do 100 sztuk rocznie. Produkowane są także moździerze Rak.

- Nigdy nie wiemy kiedy historia zatoczy koło. Musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Mimo ogromu tragedii jaka dzieje się na Ukrainie, z dumą obserwujemy jak nasz produkt, armatohaubice Krab, sprawdzają się na polu bitwy. Zwiększamy moce przerobowe po to, aby zaspokoić potrzeby polskiej armii, równocześnie być przygotowanym na ich eksport - stwierdza poseł Rafał Weber.

Stąd ubiegłoroczna inwestycja spółki zbrojeniowej i nabycie w październiku 2022 roku działki o powierzchni 37 hektarów, pozwalającej rozbudować potencjał produkcyjny zakładu.

Warto dodać, że w Hucie Stalowa Wola produkowane są: wyrzutnie rakiet Langusta, pojazdy minowania Baobab-K, wiele rodzajów pojazdów inżynieryjnych, rozpoznania, dowodzenia, transportowe i elementy do nich.

Tylko w ostatnich siedmiu latach spółka zainwestowała około 270 mln złotych, między innymi w rozbudowę hal produkcyjnych, modernizację istniejących obiektów fabrycznych, zakup zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych, budowę laboratorium do badań wraz komorą rentgenowską oraz lufownię.

- Bezpieczeństwo Polski, naszych sąsiadów, niepodległość, wolność to wartości fundamentalne. Dlatego rząd Prawa i Sprawiedliwości tylko w tym roku przeznacza blisko 4% PKB na modernizację polskiej armii, zgodną z technologią NATO - informuje poseł Rafał Weber, dodając, że to nie koniec wsparcia.

- Czasy, gdy za rządów PO - PSL pracownicy pracowali na 4/5 etatu i obawiali się o swoją przyszłość, już za nami. Teraz zakład musi sprostać wyzwaniom, które przed nim stawia obecny rząd - kwituje poseł Weber.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 30 lipca 2023 r. godz. 21:29
realista
Słyszę że HSW odda produkcję Krabów do Bumar-Łabędy, pewnie Mateuszek za tym stoi. Już tak raz zrobili z produkcją dzwigów, za komuny. Sytuacja się powtarza.
+0-0
Poniedziałek, 14 sierpnia 2023 r. godz. 07:49
~czołgista
Z BUMAR-em jest taka sprawa, prawdziwy duży problem, że ciągle jeszcze słabo dycha a miał już upaść i być rozkradziony za bezcen przez kumpli partyjnych.
+0-0
Środa, 1 marca 2023 r. godz. 12:44
~Prof. Emeryt
Mija rok od zbrodniczej napaści ruskojów na Ukrainę. I stwierdzam, że postawa towarzyszy PiSowskich się nie zmienia, czyli jak chcieli wprowadzić siły pokojowe i utrwalić zagrabione tereny Ukrainy przez swoich ruskich sponsorów tak dalej chcą. Za 50 lat będą wszystkim wmawiać, że to tylko oni bronili Ukrainy. Nasi PiSmacy czyli polskojęzyczne tawariszcze już nam to wmawiają, że tylko oni przodują w pomocy. Tak, tak, oni dalej kupują ropę z Rosji, ale miejsca i pomoc realną dla uchodźców z Ukrainy zrzucają na karki zwyczajnych polaków oferując zerowe w praktyce wsparcie. Pamiętajcie o tym Stalowowolanie, gdy będziecie kartki do urn wrzucać tej jesieni. Naszym towarzyszom PiS.nam.da.willę+ nie można ufać, bo chą nas rozkraść i pod but towarzyszy rosyjskich ustawić. Dobrze, że TOTALNIE.NIE.DLA.MAFII.PISOWSKIEJ to rozumie i nas chce od niewoli PiSowskiej wreszcie wyzwolić!
+0-1
Środa, 1 marca 2023 r. godz. 12:36
~emeryt
PiS jest kołem zamachowym ROZKRADANIA Polski! Tyle PiS.nam.da (willa+) potrafią i to jest cel ich istnienia!
+0-1
Poniedziałek, 27 lutego 2023 r. godz. 23:08
~salomon
do niesmak pozostanie tobie pozostał a JA MAM dobry smak w tym co piszę . banderowska szczekaczka to ty i wcale mnie nie dziwi ,że tak reagujesz na prawdę,która cię kole w oczy a raczej ślepia.
+1-0
Poniedziałek, 27 lutego 2023 r. godz. 11:07
~Inż. Frez Stożkowy
Czy Kraby to polski wyrób? Lufa z UK, elektronika z Francji, podwozie z Korei,amunicja ze Słowacji, blachy z Niemiec.....
+1-0
Niedziela, 30 lipca 2023 r. godz. 22:37
~reni
wania do budy
+0-0
Środa, 3 maja 2023 r. godz. 19:38
~ZNAWCA
CZLOWIEKU ODUDZ SIE GDZIE TY ZYJESZ KRAB JEST W TEJ CHWILI POLSKIM WYROBEM JAK NIE WIESZ DOKLADNIE NIE PISZ GLUPOT TO JEST PRODUKT POLSKI I JESZCZE RAZ POLSKI I NIE WARCZ NA SWOICH
+1-0
Środa, 1 marca 2023 r. godz. 12:27
~obiektywny
blachy ze Szwecji .... ale jak najbardziej jest to polski wyrób ...... pesymisto
+1-0
Poniedziałek, 27 lutego 2023 r. godz. 10:30
~Arnold
Kiedy wreszcie będziemy mieli euro?
+0-1
Środa, 1 marca 2023 r. godz. 12:33
~HauHau
Olo - daj głos! Olo - siad! Olo - do lizania roweczków partyjnych towarzyszy przystap!
+0-0
Poniedziałek, 27 lutego 2023 r. godz. 20:01
~Podkarpacka Ciemnota
Ten "olek" (czy "olo") to taki bardzo typowy przyklad podkarpackiej ciemnoty. Czy on liczy na to, iz ktos uwierzy w idiotyzmy jakie tu wypisuje?
+0-0
Poniedziałek, 27 lutego 2023 r. godz. 13:13
~Dr. Jansa
Olek, nie wtrącaj się jak mądrzy rozmawiają.
+0-0
Poniedziałek, 27 lutego 2023 r. godz. 11:54
~olek
oby nigdy bo jak opozycja wciśnie POLAKOM euro to za wszystko będziesz bulić 100 procent więcej. Nie widzisz, że z wszystkich krajów gdzie jest euro to do POLSKI przyjeżdżają robić zakupy jedzenia o czym to świadczy.
+1-0
Poniedziałek, 27 lutego 2023 r. godz. 08:48
~SALOMON
WOJNA ZARAZ SIĘ NIE ZAKOŃCZY A DOPIERO NABIERA TEMPA. RITTER JEDEN Z DOWÓDCÓW NATO W WYWIADZIE POWIEDZIAŁ ,ŻE POLSKA TO PIONEK NA AMERYKANSKIEJ SZACHOWNICY. A UKRAINCY MAJA TAKĄ ARMIE,ŻE W CIĄGU TRZECH MIESIĘCY ZAJĘLI BY CAŁĄ EUROPĘ W TYM POLSKĘ. RITTER DZIWI SIĘ POLSCE ,ŻE POMAGA UKRAINIE CHYBA ZA WOŁYŃ Z IRONIĄ PYTA. A ILE BĘDZIE TRWAŁA WOJNA I GDZIE ZALEŻY TYLKO OD HAMERYKI.
+0-0
Poniedziałek, 27 lutego 2023 r. godz. 19:58
~niesmak pozostanie
Nie klam putinowska szczekaczko - ow Ritter nigdy nie byl zadnym "dowodca w NATO". Latwo to sprawdzic...
+0-0
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 17:36
~werty
... dzięki życzliwości rządu :-) łaskę robią? od tego dranie są!
+0-0
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 19:39
~gorszy-sort
... tak wlasnie dzialaja mafie, typowe mafie!
+0-0
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 14:51
~Edward F.
Prywatyzacja odcina politykę od koryta. Trudniej im kraść.
+0-1
Poniedziałek, 27 lutego 2023 r. godz. 04:42
~Nocne_piwo
Najlatwiej im krasc na duza skale, obsadzajac "swoimi" tzw. spolki skarbu panstwa.
+1-0
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 07:16
~Styk
Ale to musi boleć lokalną opozycję... Widać po hejtach i głupich wpisach...
+1-0
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 20:45
~Lot nad Kaczym Gniazdem
PiSia mafia NIC nie robila przez kilka lat - dopiero wojna na Ukrainie ich nieco otrzezwila!!!
+0-1
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 13:29
~PIS to zło!!!!!!!!!
Mnie nie boli a głupi wpis jest twój pisiorku maluczki
+0-1
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 11:09
~Jarosław
Ta wredna opozycja przeszkadza nam kraść.
+0-1
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 01:17
~pytajnik
To wszystko takie zamachowe w naszym grodzie. Czy przypadkiem nie w celu tworzenia atrakcyjnych /czytaj dobrze płatnych / miejsc zarobkowania dla swoich ?
+0-0
Sobota, 25 lutego 2023 r. godz. 19:15
~Smutne Podkarpacie
To co produkuje sie obecnie w HSW - to WSZYSTKO powstalo zanim do wladzy w Polsce doszla PiS-mafia !!
+0-1
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 21:00
~PacMan
Kraby, Langusty, itd. to wszystko zostalo opracowane i wprowadzone do produkcji zanim jeszcze w Polsce zaczela rzadzic Pisowska mafia!~
+0-1
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 13:25
~Pamiętnik
A co ty chciałeś nowego tam stworzyć i z kim ?
+0-0
Sobota, 25 lutego 2023 r. godz. 13:04
~Ferdek z Poniatowskiego
A w Poczdamie ruska flaga powiewa na wieży jednego z budynków i "Z" zdobi jego ściany. I nikomu to nie przeszkadza. Oto cała prawda o Helmutach. I te sankcje na nasz kraj, że pomagamy Ukrainie. Kto popiera Platfusów, popiera nieprzyjaznych nam Helmutów. Oni bardziej kacapów kochają niż nas, tak jak Platfusy bardziej Helmutów kochają, niż nas. Sami zobaczcie Stalwiacy ilu to swoich troli mają. Brońmy więc prawych i sprawiedliwych ludzi, bo to jest w naszym interesie i w interesie naszych dzieci i wnuków. Amen.
+1-0
Wtorek, 28 lutego 2023 r. godz. 23:29
~kaka
jesteś ostoją narodu. dawaj na prezydenta...czyt. prezentera
+0-0
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 08:53
~Aamon
Wojna jeszcze potrwa bo PAD mówił, że żołnierze rosyjscy wykazują się wielkim bohaterstwem... Antek pewnie linijkę do mapy przykłada i oblicza kiedy Rosjanie ,,wyzwolą" Tworki...
+1-0
Sobota, 25 lutego 2023 r. godz. 22:23
~stop pisuaryzacji
Pisowsy oligarchowie bardziej od Polski uwielbiaja mamone i wladze ,zawsze im malo wiec kradna wiecej i wiecej
+0-1
Sobota, 25 lutego 2023 r. godz. 07:30
~Polka
Panie Ferdku z Poniatowskiego ma Pan rację we wszystkim!! Tak trzymać!
+0-0
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 18:48
~Polka
to nie mecenas to Platfus
+0-0
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 08:45
~mecenas
to nie Polka, to Ferdek
+0-0
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 00:00
~Pierwszy raz
Głupia polka.
+0-0
Sobota, 25 lutego 2023 r. godz. 07:17
~Fhcxrhkbfgvcg
Jeżeli PiS nie wygra przyszłych wyborów, a wrogie media tak szczują i manipulują żeby mącić w glowach Polaków,to już po Ukrainie i po Polsce. Pan Tusk przyjaciel putka wepchnie nas w paszczę lwa a jego ojczyzna Niemcy odetchnął z ulgą bo będą dalej tankować tani gaz za siedzenie cicho. Hołownia? też nie wiadomo kto za nim stoi.. jego też nie można dopuścić. Pan prezenter nagle chce rządzić Polską.. ech..
+1-0
Poniedziałek, 27 lutego 2023 r. godz. 18:28
~mamuszka
Jak Kasiu twierdzisz ze ojczyznä Kaszuböw sä Niemcy to wypadaloby tä kraine zwröcic "prawowitym wlascicielom".I w tym momencie sie sama zaoralas .Czego Kasia sie nie nauczyla to tego Katarzyna nie bedzie umiec ...ale ja sie tu pisowcom specjalnie nie dziwie ,rzadko sie zdarza aby ich intelekt wzniösl sie wyzej niz mury ich zascianka
+0-0
Poniedziałek, 27 lutego 2023 r. godz. 08:36
~Kasia
ty tu poniżej naucz się czytać ze zrozumieniem Niemcy to ojczyzna Tuska a putek to jego przyjaciel który daje Niemcom tani gaz zakrwawiony krwią Ukraińców ale to Niemcom nie przeszkadza.. jaka ojczyzna taki Tusk.
+1-0
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 20:47
~Brudna PiSia propaganda
To zdecydujcie wreszcie ciemne PiSuary czyim przyjacielem jest pan Tusk - Niemiec, czy Rosji? Bo sami miedzy soba nie mozecie dojsc do porozumienia...
+0-1
Sobota, 25 lutego 2023 r. godz. 14:34
~Ferdek z Poniatowskiego
Świetn i krótka, rzeczowa analiza. Tak będzie.
+0-0
Sobota, 25 lutego 2023 r. godz. 07:13
~Newman
Niedługo wojna się skończy i HSW będzie do likwidacji.
+0-0
Niedziela, 26 lutego 2023 r. godz. 11:10
~Newman
Ferdek, żal mi ciebie...
+0-0
Sobota, 25 lutego 2023 r. godz. 12:54
~Ferdek z Poniatowskiego
Do likwidacji to będzie twoja partia i twoja doktryna, he he he
+0-0
Sobota, 25 lutego 2023 r. godz. 05:30
~jan
..... z prasy .... ,,Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała z koreańskimi producentami uzbrojenia umowy o współpracy przy produkcji czołgów K2 i samobieżnych armatohaubic K9. Aby uruchomić montaż końcowy, a później produkcję armatohaubic K9 w Polsce, zawiązano konsorcjum firm Hanwha Aerospace z Hutą Stalowa Wola. Czołgi w docelowej wersji K2PL mają być produkowane w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych w POZNANIU." ..... brawo wy !!! ..... a Stalowa Wola będzie mieć fotki pana Kaczyńskiego, kartony pana Webera, i show pana Nadbereżnego w Dzienniku Telewizyjnym ..... a głupi Ferdek i inne pisowskie matoły będą mieli orgazm ....
+0-0
Wtorek, 28 lutego 2023 r. godz. 11:59
~były pracownik HSW
I tak zostało dokonane "morderstwo" na naszych Krabach. Koreańczycy wejdą na rynek zbrojeniowy ze swoimi armatohaubicami, które pozwolą Polsce montować....
+0-0
Sobota, 25 lutego 2023 r. godz. 10:29
~Polityk
K9 będzie produkowane u nas w hucie obok Kraba. Koreańczycy zakupią ziemię pod ten zakład w strefie.
+0-0
Sobota, 25 lutego 2023 r. godz. 04:56
~jan
.... towarzysze radzieccy siali pszenicę na Syberii, a zboże zbierali w Kanadzie..... tym ,,śladem" poszli towarzysze z pisu, konstruują kraby i transportery w Stalowej Woli, a produkują w Korei Południowej .....
+0-0
Sobota, 25 lutego 2023 r. godz. 12:52
~Ferdek z Poniatowskiego
Pewni ci żal, że nie u Helmutów towarzyszu…
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 23:50
~Ferdek z Poniatowskiego
mamuszka komuszka Helmutko-Zacharowo miałaś o żarówkach ledowych dla Ukrainy napisać, a ty znowu wybielasz Helmutów i wynosisz POd niebiosa ich nieprawdziwe zasługi. Coś ci te umlały w głowie POprzestawiały, he he he
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 19:54
~Z-5
Co do wyprzedaży majątku, to przypomnę, że w latach 2005 - 2007 sprzedano Stalownię, Walcownię, Kuźnię Matrycową, Sprężynownie, San w Kołobrzegu i Ośrodek w Ulanowie. Czy ktoś pamięta, kto wtedy rządził ? A Zakład Mechaniczny sprzedano Chinczykom w 2012 r., ale za uzyskane pieniądze kupiono za grosze upadły Jelcz, który teraz jest warty setki milionów i zmodernizowana cały Wydział Z-5 wyposażając go nowoczesne maszyny.
+0-0
Sobota, 25 lutego 2023 r. godz. 07:12
~Ania W.
Które państwa złożyły zamówienia na nasz sprzęt wojskowych z HSW?
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 22:03
~Weruio
I co w związku z tym co napisałeś, czy zdajesz sobie sprawę z tego co przeżyli ludzie, co przeżywają obecnie pracownicy Chinczyka. Za ile to teraz odkupią i kto zrobil na tym interes?
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 18:31
~Ferdek z Poniatowskiego
Mija rok od zbrodniczej napaści kacapów na Ukrainę. I stwierdzam, że postawa Helmutów siem nie zmienia, czyli pozostaje zobojętniała, a pomoc można opisać słowami jak najmniej i jak najpóźniej. Za 50 lat będą wszystkim wmawiać, że to tylko oni bronili Ukrainy. Nasi totalni, czyli polskojęzyczne Helmuty już nam to wmawiają, że Helmuty przodują w pomocy. Tak, tak, oni pomagają dezerterom z Rosji, ale nie mają miejsca dla uchodźców z Ukrainy. Pamiętajcie o tym Stalwiacy, gdy będziecie kartki do urn wrzucać tej jesieni. Naszym totalnym nie można ufać, bo chą nas pod but Helmutów ustawić. Dobrze, że PiS to rozumie i nas zbroi na potęgę.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 21:31
~mamuszka
W Niemczech jest juz milion Ukraincöw Ferdek> stetryczala chodzäca helmutowa obsesjo .Duzo Ukraincöw juz z Polski wyjechalo Ferdku pierdku i to bynajmniej nie na Ukrainie tylko do Niemiec!!U mnie w pracy co roku byli Polacy na sezon ,w tym roku zaden nie przyjechal za to przyjechalo 5 Ukrainek.Z dwojga zlego moze Polacy wröcä do Polski ale uprzedzam cie ze bedä na PO glosowac
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 15:28
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja to bym poszedł nawet dalej: PiS jest kołem zamachowym rozwoju Polski! Tak, tak bracia i siostry w Prezesia Panu, bo za Platfusów i arbuzów to wielka wyprzedaż naszego majątku narodowego była, że o wielkim POdkradaniu naszych piniendzy przez miafiozów watowskich to już nie wspomnę.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 18:33
~Pinokio i jego PolExit
... i znowu szerzysz, PiSowski cieciu, te klamstwa na temat VAT-u? Bo jak sie orientuje nikt nigdy nie zostal skazany, ani nawet formalnie oskarzony...
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 16:11
~hbu
jak na razie najlepszy wateuszek czytaj oszust podatkowy jest bratem komendanta od rury po granatniku
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 16:08
~Pycha i Szmal
Racja Fredek, PiS kołem zamachowym rozwoju.. tylko czego? Manipulacji, majątków oligarchów pisowych, nepotyzmu i kolesiostwa. Nikt nigdy, no może z wyjątkiem komuchów, nie uwłaszczał się tak na majątku państwa,czyli naszym, podatników. Chociaż komuchy przy PiS -ie to skromnie sobie poczynały.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 15:07
~Pirx
Zanim to koło się zamachnie to trzeba wyciąć lasu 40 hektarów żeby dobry zamach mogło wziąć.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 14:54
~Pycha i Szmal
Kolejne 15 - letnie armatohaubice K9 przybyły z Korei Południowej do Polski. Ciekawe, czemu to premier Morawiecki z Błaszczakiem nie sfotografowali się na ich tle jak przy poprzedniej dostawie? Wstydzaą się teraz tej gorączki zakupowej ? Każdy trochę myślący wie, że to był kopniak w polski przemysł obronny, strzał w serce HSW. Jak mają czelność tu przyjeżdżać.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 18:20
~Trolowanie i Zarabianie
Milczenie jest złotem zawsze, jak się nie ma nic madrego do powiedzenia ...
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 14:31
~henek
Ciekawe ile z tych pieniędzy pójdzie do Sanoka a ile do Dęblina.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 14:17
~mamuszka
Nasz Duda dal popis oratorski "dzieki bohaterstwu rosyjskich zolnierzy "Ukraina sie broni i wojna trwa nadal.Z tego sie caly internet smieje .Dudus prosze cie nie möw juz nic wiecej.Obciach na calej lini (frontu ).Ta gafa przejdzie do historii .Fazit;Kaczynski nic nie powiedzial a Duda möwi glupoty
+0-0
Sobota, 25 lutego 2023 r. godz. 11:35
~nitro
Uwaga, mnie interesuje jak idąc stacjonarnie PAD mógł obronić pracę doktorską z tak słabą znajomością obcego języka? Musiał mieć lektorat i potem zdawać z niego egzamin językowy. Jeszcze w Polsce to mu ujdzie, bo robi przerwy, miny(bezcenne) ale gorzej jest za granicami. Pamiętacie jego wizytę w Davos w Szwajcarii jak mówił po angielski a mowa przypominała jazdę samochodu po zaspach śniegu. Nie powinien się przyznawać, że ciągle się uczy bo to przywołuje różne skojarzenia.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 23:53
~Liverpool
... i do tego - (niedoszly adwokat) Duda przez prawie 8 lat nie byl w stanie poprawic swojego j. angielskiego. Wciaz wypowiada sie na poziomie smiesznosci.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 18:46
~ciale
Jak nic nie powiedział? Powiedział, że nic nie powiedział! Taki żartowniś z tego prezesika!
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 16:04
~Aamon
A może to nie przejęzyczenie?
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 15:03
~Ferdek z Poniatowskiego
Ooo, już siem mamuszka komuszka Helmutka-Zacharowa POjawiła i jątrzy. Po pierwsze nie Duduś tylko Pan Prezydent Duda, po drugie przejęzyczenia siem zdarzają wszystkim. Kielich też siem tłumaczył, z braku dobrego wychowania (co w przypadku Platfusa wcale mnie nie dziwi), nie podając ręki Panu Prezesowi (coby nam żył jak najdłużej). Twój wpis słusznie potwierdza, że kojarzysz mi siem z Zacharową, która natychmiast wykorzystuje w propagandzie kacapów słowa "złotoustego Radka Zdradka. Teraz napisz może czy Helmuty już te żarówkiledowe wysłali na Ukrainę, żeby ruskim pola ostrzałowe oświetlać, czy jeszcze nie? He he he, lider Europy jak z koziej dópy trąba, he he he. To Polska wyrasta na lidera i będzie dyrygować tym europejskim kołchozem, aż siem nawróci na praworządność i sprawiedliwe traktowanie państw człnkowskich.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 12:55
~pitbull 33
Bielecki taki niby premier Polski latach 90 zalecał zaorać HSW,cała ta sprzedajna elita gdyby teraz rządziła to puta byłaby już przy naszych granicach a my pod naciskiem i szantażem puty zostalibyśmy pod butem moskwy i berlina
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 15:46
~Ferdek z Poniatowskiego
tak by było
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 11:39
~Krzysiu
Propaganda. Popytajcie pracowników jak się czują w HSW.
+0-0
Sobota, 25 lutego 2023 r. godz. 07:15
~Robert
Edek z M28 gada, że tak źle to jeszcze nie było.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 18:29
~Aamon
A jest tam mobbing? Zmuszają do nadgodzin albo pracy w soboty? Bo komuchy i neointeligencja pisowska lubi ludzi poniżać bo to gorszy sort...
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 16:11
~Krzysiu
Boicie się prawdy?
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 14:15
~POPO
Ty jak Twój kacyk tusk Wszystko na tzw Krzysia czyli na krzywy ryj
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 11:41
~stalowiak
Jak tak źle to niech te rzesze PEOWCÓW się zwolnią
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 11:03
~D. Tusk
Kuhrcze a mogłem szybciej tą hute zaorać... Donnerweter!
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 14:18
~mamuszka
Teraz to mamy pogode dla pisowskich bogaczy
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 13:51
~Aamon
To za PO uruchomiono seryjną produkcę ,,Kraba"... Antoni to tylko w Mielcu śmigłowce ,,kupował"i łodzie podwodne w Radomiu, ale bardziej jak obronności kraju przejmował się Bartkiem a potem Edmundem oraz kłamstwem smoleńskim...
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 11:21
~olo
Za twojego guru T. to wojsko polskie tylko tablice MANDELEJEWA miło na obronę POLSKI. Tak byli bardzo słabi to narażali życie wszystkich POLAKÓW.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 11:12
~obserwator
Za Tuska HSW weszła na drogę rozwoju, a od czasów A. Macierewicza polski przemysł zbrojeniowy był traktowany jako przystań dla Misiewiczów w zarządach i radach nadzorczych. A jak prezes B.Zając napisał w końcu na Twitterze co myśli o tym zarządzaniu,koreańskich zakupach Błaszczaka z półki to go usunęli. Takie mamy dzis zarządzanie na każdym poziomie, również naszym, miejskim.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 10:14
~Pis23
Zeby ta Huta zdazyla wyhamowac jak sie tak Rozpedzi !!!!!zarobki parodie za 3 tys ,wstyd i hanba
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 09:42
~Olek Z.
Nasz rozumem jest na poziomie koła zamachowego.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 06:53
~Inż. Lokalny
1000 Borsuków to my zrobimy tak, jak milion samochodów elektrycznych...
+0-0
Wtorek, 28 lutego 2023 r. godz. 23:39
~kaka
................ i jeden rower dla maciarka
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 23:18
~PŁW
Borsuk już prawie zaklepany,co do Bumaru to przez nich Krab tak późno wszedł do armii,za niejakiego Zemke HSW ledwo dychała (produkcja wojskowa), za Tuska część cywilna sprzedana Chiną (pozbyć się konkurencji) tak jak zakład ciągarnia druga w europie, wszystko przejęli niemcy: kontrakty,maszyny. A teraz tam niemiec obrabia aluminium. ZZN świetny zakład jak i zakłady hutnicze. Rozwalili to w pył, dobrze że część wojskowa się uchowała
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 17:47
~Aamon
Pamiętaj, że pisowcy przyszli na gotowe... Ciekawe, że od 2016 nie ma audytu... Po wyborach pisowców trzeba rozliczyć i ich akolitów, dorobkiewiczówi przydupasów...
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 20:58
~Wkurzony
Taa najpierw się kupiło za.kilka mld $ armatohaunice w Korei które tylko na poligonie były próbowane. Ale kupione szybko i pod stołem walizka $ dla kaczora się przemieściła.gdyby ta kasa była zainwestowana w hsw to do 2030 roku tyle damo wyprodukowalibysmy dla wp , a jeszcze i na export by kilkaladnyvh sztuk by poszło. A że chętnych by nie brakowało.to wiadomo po takiej reklamie jakiej za żadna kasę się nie dostanie a ukraincy ja zrobili.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 20:50
~były pracownik HSW
Po rządach PiS 2005-2007 na HSW zakłady zbrojeniowe miały zawisnąć kłódki. Załoga , związki zawodowe, posłanki Łukacijewska i Butryn zorganizowali okrągły stół. Prezes Trofiniak z ówczesnym zarządem przedstawił konkretny plan i produkty, których produkcę można uruchomić - Kryle, Langusty,Raki, Kraby, BWP Borsuk i platforma minowania narzutowego Baobab. HSW dostała zielone światło i dziś PiS konsumuje to, co zaprojektowano, przeprowadzono testy i przygotowano do produkcji ( Trofiniak zdążył uruchomić lufownie, co obniżyło koszt produkcji Krabów o 25%). Dosłownie rzygać się chce, gdy czyta się takie wypowiedzi posła Webera. Człowiek z klasą nigdy nie podsumowałby tak wysiłku załogi, która wraz zarządem walczyła o wyjście HSW na prostą i sama podjęła decyzje o czasowym obniżeniu pensji. A. Rusinek przed swoim zwolnieniem z HSW przyznał pracownikom podwyżki, bo zakład w 2014-15 roku zaczął stabilnie prosperować. A co z koreańskimi zakupami Błaszczaka? Ani słowa na temat 15-letnich armatohaubic K9?
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 23:23
~Nocna_zmiana
PiSowscy klakierzy i tak beda klamac i oszukiwac - do samego konca!~
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 11:49
~lds
Bardzo słusznie, ale klakierzy o tym nie wiedzą, albo nie chcą wiedzieć.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 20:49
~Teresa SM3
Cela +
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 20:27
~KRAB
Przypomnę tylko że umowy na prodkucję Haubic KRAB w 2008 r., umowę na produkcję Moździerzy RAK w 2009 r., umowę na opracowanie Nowych Bojowych Wozów Piechoty w 2013 r., umowę na opracowanie Wieży Bezzałogowej w 2013 r., podpisał Rząd Tuska. Dał też HSW kilkadziesiąt milionów w 2014 r. na budowę Lufowni. To są prawdziwe fakty potwierdzajace, że obecna dobra sytuacja HSW to wynik tamtych decyzji.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 17:37
~Ferdek z Poniatowskiego
No i co teraz będzie, Platfusy i bezmózgie ruskie onuce? Jak żyć? Rąbać siem idzie wasz podstawowy argument, że zły, ruski PiS nie chce inwestować w krajowy przemysł zbrojeniowy. A tu proszę, nasza huta kołem zamachowym sektora obronnego.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 04:54
~jan
.... tylko czego będzie więcej ? ... krabów czy nowych pisowskich oligarchów ? ... wiecej transporterów czy pałaców gdzie będą zamieszkiwać ci oligarchowie ? ....
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 21:36
~stalowiak
Wypierdek nie galopuj bo się zasrasz. Nie znasz historii huty z ostatnich 15 lat, a szczekasz jak stary ubek. Gdyby nie ta historia to dzisiaj nie mielibyśmy się czym chwalić. Warto ważyć słowa choćby z szacunku dla tych którzy tę potęgę tworzyli.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 20:55
~Pudrowanie i Socjalizm
Dzięki załodze, związkom zawodowym,prezesowi Trofiniakowi, posłance R. Butryn, i wielu innym osobom m.in. z rządu PO, które zrobiły wszystko, żeby HSW nie upadła po waszych rządach, Fredek
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 19:54
~Miś PiSuarek
A tymczasem - najwieksze zamowienia (na sprzet wojskowy) PiSowskiej mafii ida... do Korei Poludniowej!!!
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 17:27
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Lucku, Rafał! Jak kupno Himarsów już zatwierdzone to proszę lobować, żeby nasza huta rury do rakiet wystrzeliwanych z ich wyrzutni produkowała. A trotyl do nich to Wawiaki mogli by upychać, żeby i im siem coś dostało.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 21:48
~Maciarkiewicz
Wypierdku pustogłowy dej se spokój bo ci żyłka pęknie i będzie waniało.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 17:17
~Ferdek z Poniatowskiego
Moja ulubiona trójka jest na zdjęciu w środku, he he he. Ale Pan Prezes (coby nam żył jak najdłużej) jest najsampierw u mnie.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 10:14
~Aamon
Ferdkowi nogi z waty się robią na widok pisowców a jak o prezesie pomyśli to libido mu tak rośnie, że głupszy jest od kota w marcu...
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 08:21
~pani od polskiego
@~Ferdek z Poniatowskiego, "najsampierw", słodki Jezu...
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 16:31
~Łuki.
Wszystko pięknie tylko żeby zarobki były większe bo pracownicy na dole szału nie mają a roboty coraz więcej.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 15:44
~Ferdek z Poniatowskiego
Jestem zniesmaczony tym, jak wielu Helmutów popiera kacapów, czyli ludobójców, gwałcicieli, porywaczy małych dzieci. A co mamy myśleć o naszej totalnej opozycji, która popiera Helmutów? To jak popieranie kacapów. Ludzie niezdecydowani... Nie dajcie siem manipulować. Wygrana PiSu w wyborach to polska racja stanu?
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 20:59
~PiSia Tuczna
Wygrana PiSu to dla Polski droga ku przepaści!
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 19:41
~Aamon
Słuszne pytanie! Odpowiadam... Goowno należy zdecydowanie spuścić w kanał, bo polska musi mieć rząd który prowadzi politykę międzynarodową, który odbuduje dobre relacje z UE i USA... Oczywiste jest, że wizyta Pana Prezydenta J. Bidena nie była wyrazem szacunku czy kuruazji wobec pisowców z jego strony a potrzebą chwili... Wiadomo, że Polska z racji położenia pełni rolę hubu a przemówienia nie mógł z oczywistych przyczyn wygłosić w Kijowie... Tam też napewno nie poruszyłby tematu rządów autorytarnych ale w Wa-wie uznał, że powinien o tym powiedzieć... W sumie tylko jakiś jeden stary dziad nic z tego nie zrozumiał i pogrążył się komentarzem, że Jego Ekscelencja Pan Prezydent Joe Biden ,, nic nie powiedział"... Smutne jak u niektórych starość jest tak straszna, że nie rozumieją otaczającego ich świata...
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 15:09
~mamuszka
Bedziemy sprzedawac czy bedziemy dawac Ukraincom w prezencie?.Nasz mentor USA wie jak sie interesy w tej branzy robi
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 16:10
~Won za Don
Mamuszko - putinuszko... a kto od Polski kupi stare "Gozdziki", czolgi T-72 (czy nawet te przerobione i nazwane "Twardy"), czy samoloty marki "MIG"? Wolisz, by poszly na zlom??
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 14:18
~Ferdek z Poniatowskiego
Najważniejsze, że nasze Kraby produkowane w hucie i przekazane Ukrainie posyłają kacapów Putlera do Hadesu, do Helmutów Hitlera.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 13:50
~Chodor
Koło zamachowe dla kolejnych interesików PiS.nam.da. Czyli pójdzie znowu jak krew w piach setki milionów na ekspertyzy, opinie, szkice projektów, kolejne ekspertyzy, firmy-córki do obsługi firmy-matki zatrudniającej pociotków i towarzyszy partyjnych. Sami prezesi, dyrektorzy i zarządy przez kilka lat. Bez obowiązków pensje co miesiąc w dziesiątkach tysięcy a spotkanie raz do roku. Do konca rozpierdzielą Hutę. Jak wszystko czego się dotykają. Willa + tyle potrafią i to jest zawsze główny cel. Nachapać się.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 21:03
~jasiek
Nie sądzę. Jest za gorąco. Wystarczy że ARP "swoje" robi. A jeżeli już tak zrobią to raczej po nich....
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 13:08
~Marek
Pięknie aż fujarka mięknie
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 12:45
~falafel
Gdyby nadal rządziła PO to huta by była: albo zaorana' albo Niemcom sprzedana' albo Ruskim sprzedana.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 23:20
~Nocna_zmiana
Wypisujesz tu podobne bzdury za darmo, czy za PiSowskie "srebrniki"??
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 12:43
~nieco prawdy
No i co w tej sprawie ma do powiedzenia babcia polonistka? Bo cały czas ględzi ile to Tusk dla huty z PO zrobiło a to wiadomo, wpadł raz pogadał naobiecywał, pojechał, a za parę miesięcy okazało się że po prostu kłamał. Jak zwykle zresztą.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 12:40
~Andrzej
To wspaniała informacja jeśli się z materializuje czyli zostaną podpisane nowe umowy kontrakty również zagraniczne zaczną się inwestycje rozbudowa, zwiększy zatrudnienie. Jak na razie to tylko program oby nie było jak z Unijnym KPO już jest ale jeszcze nie teraz ? Jak rząd w błysku fleszy podpisze kontrakt (jak z Koreą Południową) na 1000 szt. Borsuków, 100 Kryli, 100 Raków, 100 Langust, 50 Baobabów, 200 Otokar-Brzoza i następne 100 szt. Krabów to będziemy mówili o zamówieniu stulecia bo jak na razie to wygrywa zagranica czyli import w 100 %.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 11:46
~Grzegorz
Gdyby nie wojna nadal by się nic nie działo w hsw.
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 11:06
~kosa
W punkt! Ratowaliby tylko na nasz koszt kolejne zakłady, Autosan, Dęblin....itd.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 18:32
~taki klimat...
To prawda! Bo Antonio "Che" Macierewicz ucinal kontrakty zbrojeniowe oraz rodzima, polska produkcje. PiSiory obudzily sie dopiero, kiedy dowiedzieli sie od wywiadu, ze putinowska Rosja napadnie na Ukraine!
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 11:40
~gusta
Panie pośle a gdzie kartonik dla hsw? Taki kartonowy pieniądz z kwotą 600 melonów robiłby wrażenie. Dlaczego pan zasypia gruszki w popiele? Nie ma to jak samemu siebie wychwalać! Propaganda sukcesu to wasza specjalność? Niech żyje prezes i ferajna jego!
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 22:07
~Tekturowe Czeki
Coooo... tym razem nie ma foto-sesji oraz tekturowych "czekow"??
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 12:34
~Jaca
Jestem święcie przekonany, że od lewa do prawa miałoby miejsce merdanie ogonkiem i prężenie się w tej sytuacji. Tak więc - kiepska prowokacja kiepski trollu.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 09:44
~Oblatywacz Miejski
"Czasy, gdy za rządów PO - PSL pracownicy pracowali na 4/5 etatu i obawiali się o swoją przyszłość, już za nami. Teraz zakład musi sprostać wyzwaniom, które przed nim stawia obecny rząd - kwituje poseł Weber." Po wyborach będziemy wszyscy pracować na 5/4 etatu, żeby odrobić ukradzione, stracone i bezsensu wydane pieniądze przez partię obecnie rządzącą... c'est la vie!
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 13:43
~olo
Te oblatywacz, kiedy skończysz bredzić.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 09:23
~szkodasłów
Jeśli o rozwoju huty mówią lokalni dzialacze mający mizerną wiedzę na temat gospodarki nie wspominając o obronnosci to ja za ten pasztet propagandowy dziekuję. Dlaczego nic nie słyszę od owych 'propagandzistów" o kondycji Autosanu który jest pod "skrzydłami" hsw? Może to tzw. "dokapitalizowanie" to nic innego jak pokrycie strat owej kuli u nogi? Panowie zajmijcie się tym czym potraficie a nie szpanujcie na znawcow tematu i opowiadaniu dysrdymałów. Wasze mowy to zwykłe okrąglaki które już niejednokrotnie słyszeliśmy. Oczywiście jak przystało na wazeliniarzy trzeba każdą wypowiedź okrasić wielkim wkładem prezesa bo to jest mu miłe, gdy doły go trzymają na rękach. Tym razem także nie zapomnieliście o wiekopomnym wkładzie
+0-0
Piątek, 24 lutego 2023 r. godz. 23:17
~Miliony dla Rydzyka
"Autosan" caly czas egzystuje na pograniczu bankructwa... tak to wyglada.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 14:18
~Aamon
Polecam poszukać materiałów o Łabędach... Bankrut! Cały ten PGZ to wypisz, wymaluj jak za komuny tzw. Zjednoczenia... Ale co stary komuch może nowego wymyśleć...
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 08:58
~kwiatkowski
czekali 8 lat z tym a wyjdzie jak fabryka maseczek.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 20:58
~kosa
Już wyszło z.. Autosanem. Warto przeczytać wpis posła Pawła Poncyliusza na Facebooku
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 08:35
~pora wiać
jasne, niech cały świat o tym wie, pierwsi zarobimy zamachową bombką a może grzybkiem też, joł
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 07:47
~Dziadek HSW
M16 i ZNN już wykupione? Bo już nie wiadomo gdzie wcisną kolejnych pociotków, a musza się spieszyć bo po zmianie władzy już nie wcisną swoich "specjalistów"
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 14:45
~pani od polskiego
@olek, olek, olo czy jak ci tam, zanim coś napiszesz zapytaj wujka Google, Argentynie, nieuku
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 07:30
~Taka prawda
Gdyby nie wojna na Ukrainie to zbrojeniówka w Polce cienko by przędła ,nie byłoby takiej inflacji ,ceny by tak nie wzrosły czyli czyja to wina czy zasługa mamy się z tego cieszyć czy płakać ?
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 14:20
~Aamon
Pisinflacja jest faktem i wojna jej nie przykryje...
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 13:49
~olek
Do aski, cały świat mówi , że przez wojnę na UKRAINIE mamy trochę wyższą inflacje ale ty wiesz lepiej od wszystkich ekonomistów z całego świata. Gdyby teraz w POLSCE przy korycie siedziało peło to inflacja by była 100 procentowa tak jak w TURCJI czy ARGĘTYNIE.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 12:05
~asia
Słuchaj nienauczalny gościu co ci powiem, otóż wojna w Ukrainie ma tyle wspólnego z naszą inflacją co koń z koniakiem. Nie opowiadaj głupot bo tego nie da się już czytać.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 06:56
~Roderyk
Pamiętam, że w HSW nic się nie opłaciło robić. Wszystko przynosiło straty. Widać to było na kooperacji, innym kooperantom się opłaciło a nam nie. Wniosek: sprywatyzować.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 12:53
~ Basia
Czechom i Słowakom się opłacało.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 06:55
~MottodlaElyty
Sprawy obronności kraju są ogólnonarodowe, wspólne dla wszystkich obywateli. Po co na tym robić politykę w kampani wyborczej?
+0-0
Środa, 22 lutego 2023 r. godz. 23:57
~Ferdek z Poniatowskiego
" Nie zapominajmy, że przed 2015 rokiem Huta Stalowa Wola znajdowała się na skraju upadłości. Zakład cierpiał na brak zamówień zbrojeniowych, obniżano potencjał produkcyjny, wyprzedawano majątek"… Ja tylko młodym przypomnę, że to było za Platfusów co wtedy Polskę zwijali, bo siem Helmutom POdlizywali. Bo Platfusy są dobrzy w zwijaniu, natomiast gorzej u nich z rozwijaniem.
+0-0
Czwartek, 23 lutego 2023 r. godz. 11:42
~kopo
ferdek putinowski trollu ty bys chcial zeby ruska flaga wisiala na maszcie zakladu
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.