Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 28 marca 2023 r. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
 Wiadomości lokalne
» Most na Sanie w Radomyślu już po przebudowie
» Pijani kierowcy. W samochodach i na rowerach
» Trwa budowa hospicjum. Pierwsi pacjenci przyjęci w 2024 roku
» Otwarcie sklepu firmowego Mleko Łazorko!
» Dwójka z nową kuchnią i zapleczem
» Bałagan na głównych ulicach miasta. Kiedy w końcu ktoś posprząta?
» Drugie życie puszki. Dla Ukrainy
» W Sokole powstawały piękne palmy
» Rodzice uchylają się od szczepień. SANEPiD prowadzi 150 postępowań
» Złożyli petycję w sprawie oświetlenia
» Będzie projekt podwórka przy Alejach Jana Pawła II
» Pysznica: policja zatrzymała 22-latka. Miał przy sobie marihuanę
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Egzotyczna podróż po Afryce Południowo - Zachodniej
» XIV Zdarzenia teatralne
» Pomysł na spełnienie marzenia o rowerze
» Warsztaty wielkanocnych ozdób w MBP
» Podkarpacka Ikonosfera w Muzeum COP
» MR: motyw przewodni róża
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wmurowano kamień węgielny pod budowę hospicjum
»Wmurowano kamień węgielny pod budowę hospicjum
»Pierwsza debata programowa PiS w Stalowej Woli
»Zielona energia w Stalowej Woli
»Inauguracja Stalowowolskiej Rady Kobiet
»Trzeci most na Sanie
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Poniedziałek, 6 lutego 2023 r. godz. 15:20     /Magdalena Rodecka/
Drugie życie puszki. Dla Ukrainy

Drugie życie puszki. Dla Ukrainy.
Drugie życie puszki. Dla Ukrainy.
Fot. MOPS
"Puszki i świece palą się do pomocy" - pod takim hasłem odbywa się zbiórka puszek i świec woskowych. Inicjatorem akcji jest klub "Wesoła Gromadka".

Klub "Wesoła Gromadka" działa w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Z wosku i puszek aluminiowych powstaną świece okopowe dla żołnierzy i ludności cywilnej przebywającej w schronach w Ukrainie.

Świeca okopowa to puszka metalowa wypełniona zrolowanym kartonem, dodatkowo zalana woskiem. Taka konstrukcja sprawia, że świeca jest nie tylko źródłem światła, ale pozwala na ogrzanie się lub zagotowanie wody.

W ramach akcji zbierane są: puszki po karmie dla zwierząt i produktach spożywczych (konserwach mięsnych, warzywach konserwowych, owocach w zalewie, kawie, mleku modyfikowanym dla dzieci itp.). Nie nadają się puszki po napojach. Puszki muszą być umyte i pozbawione papierowych etykiet, świece woskowe (całe lub częściowo wypalone).

Zaproszenie kierowane jest do szkół, przedszkoli, firm, instytucje i osób prywatnych. Zbiórka będzie prowadzona do 15 marca 2023 roku z możliwością wydłużenia tego terminu w zależności od potrzeb.

Puszki i świece można składać: w Punkcie Informacyjnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli (ul. Dmowskiego 1) od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30 oraz w siedzibie Klubu "Wesoła Gromadka" (ul. 1 Sierpnia 24, pok. 3) od poniedziałku do piątku w godz. 14:00 - 18:00.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 8 lutego 2023 r. godz. 20:30
~niki
a zwłaszcza suwerenność państw? Hahaha
+0-0
Środa, 8 lutego 2023 r. godz. 20:21
~brr
No tak , na Białorusi wsadzają do więzień, ale nie słyszałam,żeby wrzucali koktaile mołotowa do budynków z ludźmi nie pozwalając nikomu ich opuścić...
+0-0
Środa, 8 lutego 2023 r. godz. 0:25
~sss
W 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Donieck i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową ( zginęły tysiące obywateli Ukrainy rosyjskiego pochodzenia ) .Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski rząd, który nie szanował praw rdzennych mieszkańców na wschodzie.
+0-0
Środa, 8 lutego 2023 r. godz. 9:30
~HALNY Grzegorz
Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia ..... . Profil nicków .... brr . sss , he he he sugeruje , że pisze je jedna osoba i ma wybielić obecne ludobójcze działania putlera . Czy Polska za działania Łukaszenki przeciw mniejszości polskiej powinna dziś zaatakować Białoruś ? Wolna amerykanka w polityce nie powinna zastępować prawa międzynarodowego i suwerenności niepodległych państw.
+0-0
Wtorek, 7 lutego 2023 r. godz. 23:47
~sss
To sprawdzałeś w niewiarygodnych źródłach...
+0-0
Wtorek, 7 lutego 2023 r. godz. 13:30
~HALNY Grzegorz
Wierne psy putlera .... np.brr.... przekoują nas do kacapskiego mira. Ci co go już doświadczyli , jak ostatnio Ukraińcy wiedzą co to jest pokój i ojczyzna i na ich szali stawiają swoje życie...... i sława im za to. Kacapy nie wygrają tej wojny a putler skończy jak kiedyś Kadafi ...... i obym się nie mylił !
+0-0
Wtorek, 7 lutego 2023 r. godz. 18:58
~Madras
za dużo oglądasz TVP,TVN poczytaj o Odessie w 2014 to jest początek wojny Putin powiedzial że nie daruję im tego co zrobili
+0-0
Poniedziałek, 6 lutego 2023 r. godz. 21:14
~he he he
dla pisich kolesi willa+, dla ukrainy puszka
+0-0
Poniedziałek, 6 lutego 2023 r. godz. 18:4
~brr
A znacie takie fakty???? Były premier Izraela Bennett twierdzi, że Putin zapewnił go na początku operacji specjalnej, że Zełenski, który ukrywał się w bunkrze, nie zostanie wyeliminowany. W wywiadzie, który Bennett opublikował na swoim kanale w YouTube, powiedział, że po rozpoczęciu operacji specjalnej na Ukrainie, Zełenski poprosił go o kontakt z prezydentem Rosji. Według Bennetta, po spotkaniu z Putinem zadzwonił on do ukrywającego się w bunkrze Zełenskiego i przekazał mu treść swojej rozmowy z rosyjskim przywódcą. Po dowiedzeniu się o obietnicy Putina, Zełenski wrócił do swojego biura. Były premier Izraela Naftali Bennett, który działał jako mediator między Rosją a Ukrainą na początku operacji specjalnej, powiedział też, że kraje zachodnie przerwały negocjacje."Wszystkie moje działania były koordynowane w najdrobniejszych szczegółach z USA, Niemcami i Francją… Zerwali negocjacje" - powiedział Bennett. Zdaniem byłego premiera, Zachód w pewnym momencie zdecydował się na "rozbicie (prezydenta Rosji Władimira) Putina, a nie na negocjacje". Były premier Izraela powiedział też, że podczas rozmów Rosja-Ukraina strony przygotowały prawie dwa tuziny projektów porozumienia. "Mieliśmy 17-18 draftów" - zauważył Bennett . Bennet, powiedział również, że na początku operacji specjalnej pełnił rolę mediatora między Rosją a Ukrainą, ale negocjacje zostały przerwane przez kraje zachodnie. I co, ciekawe , takie rzeczy się odwala i pisze ,że to Rosja chce wojny!!!!!!!!!!Kiedy wreszcie Polacy zmądrzeją???????????? Jak morawiecki z dudą wyślą nas walczyć na Ukrainę w imię tworzenia nowego ładu światowego? (tak bredził morawiecki na konferencji warszawskiej,że nie czas na zawieszenie broni . Szkoda, że nie powie tego w oczy rodzinom ukraińskim, które tracą swoich bliskich w tej wojnie )
+0-0
Wtorek, 7 lutego 2023 r. godz. 7:25
~Koffi
Oho foliarstwo zostało teraz ekspertami polityczno wojennymi. Jak ostatnio sprawdzałem to nie zachód zaczął tę wojnę tylko kurdupel kremlowski.
+0-0
Poniedziałek, 6 lutego 2023 r. godz. 18:28
~Dende
Do tych "ludzi" nic nie trafia… oni wierzą w telewizor. Zahipnotyzowane umysły tak, że nic nie pojmują… szkoda gadać w ogole…
+0-0
Poniedziałek, 6 lutego 2023 r. godz. 17:50
~Puszek
Ja tylko dodam że " Puszka" po Rosyjsku to działo, armata.
+0-0
Poniedziałek, 6 lutego 2023 r. godz. 17:28
~HALNY Grzegorz
Liczy się każda pomoc Ukrainie . Oprócz Leopardów potrzebnych na froncie , takie świece mogą pomóc w okopie czy pomieszczeniu bez światła . Dobro powraca i może my kiedyś będziemy w potrzebie .....
+0-0
Wtorek, 7 lutego 2023 r. godz. 11:1
~Madras
jeszcze widły im wyślijcie może przypomną sobie jak szlachtowali Polaków na Wołyniu. ***** ban de to wcow
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.