Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 6 lutego 2023 r. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
 Wiadomości lokalne
» Drugie życie puszki. Dla Ukrainy
» Kto opracuje strategię marki Stalowa Wola?
» Karny Kopciuch w Rozwadowie
» ZUS przyznał 500 plus na ponad 500 tys. dzieci
» Nie ma pielęgniarstwa bo nie ma uczelni
» Kępie Zaleszańskie: 41-latkowi groziło zamarzniecie
» Sochy: mieszkańcy chcą budowy parkingu i ogródka rekreacyjnego
» Ponad pół tysiąca nowych drzew w Stalowej Woli
» Pakiet badań w Laboratorium Probe z rabatem 50%!
» SLO z nagrodą podczas gali "Perspektyw"
» Pobicie i kradzież w Rozwadowie
» 21-latka potrąciła mężczyznę i odjechała
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» DKK: Anna Tomiak - Jurata
» Widowisko taneczno-muzyczne
» Pułapki wojny
» Klub Podróżnika: smaki Portugali
» Sztuka w mundurze
» Pomysł na spełnienie marzenia o rowerze
» MR: motyw przewodni róża
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»S74 - przebieg drogi ekspresowej
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska NIWA
»Biuro PiS w Stalowej Woli
»450 milionów złotych dla Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 13:13     /Informacja prasowa Powiat Stalowowolski/
Nowa kapliczka w osadzie leśnej Brzóza

Nowa kapliczka w osadzie leśnej Brzóza.
Nowa kapliczka w osadzie leśnej Brzóza.
Fot. Powiat Stalowowolski
Poświęcenie kapliczki św. Huberta, odsłonięcie tablicy ku czci leśnika Walentego Flisa oraz uczczenie 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Tak myśliwi i leśnicy zainaugurowali obchody 100- lecia Polskiego Związku Łowieckiego w dawnej osadzie Brzóza na terenie Nadleśnictwa Gościeradów i Gminy Radomyśl nad Sanem.

Uroczystości rozpoczęło wystąpienie Mirosława Macha, nadleśniczego Nadleśnictwa Gościeradów, który przypomniał czasy Powstania Styczniowego i przybliżył postać Walentego Flisa. Na tablicy poświęconej tej postaci widnieje taki opis: "W 1833 roku po klęsce Powstania Listopadowego przeprowadził w okolicy Brzózy oddziały partyzanckie gen. Zaliwskiego przez kordon graniczny z Galicji do Królestwa Kongresowego. Tropiony i schwytany przez władze austriackie zmarł w wieku 46 lat w trakcie śledztwa we Lwowie 1836 roku".

Następnie została odprawiona polowa msza św. i poświęcona kapliczka z drewnianą figurą św. Huberta oraz tablicą pamiątkową ku czci leśnika Flisa. W kapliczce znalazł się także fragment bomby, przywieziony z Bachmutu przez Roberta Bąka - Łowczego Okręgowego Zarządu Okręgowego PZŁ w Tarnobrzegu, który jeździł z pomocą humanitarną na Ukrainę.

Po mszy świętej głos zabrali przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych oraz lokalnych organizacji.

Organizatorami wydarzenia byli: Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu, Nadleśnictwo Gościeradów, Koło Łowieckie Nadwiślańskie w Radomyślu nad Sanem, Koło Łowieckie Tur w Zaklikowie.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 31 stycznia 2023 r. godz. 8:59
~Houytewa
Jest pewna zależność między ilością kapliczek i kościołów a ubóstwem intelektualnym i finansowym. Im jednego więcej tym i drugiego więcej. I później ci biedni staną pod figura i biją pokłony. Komu się pytam?
+0-0
Niedziela, 29 stycznia 2023 r. godz. 0:22
~Wolny obywatel Stalowej Woli
PIS nie szanuje wszystkich Polek i Polaków, którzy walczyli o wolność Ojczyzny w II Wojnie Światowej. Żołnierze i żołnierki z Ludowego Wojska Polskiego i Batalionów Chłopskich nie odpowiadali za zbrodnie Stalina i ZSRR. Polacy walczyli o wolną Polskę (owszem, mogły być przypadki jednostek, ale nie wszyscy żołnierze). PIS zabiera dobre imię niewinnych Polek i Polaków. To wstyd i hańba aby tak zakłamywać prawdę i historię Polski. Każdy Polak i każda Polka, którzy zginęli w walce przeciwko faszystom niemieckim ZASŁUGUJE NA PAMIĘĆ, CHWAŁĘ I SZACUNEK w historii Polski. Czym innym były zbrodnie komunistów, ale trzeba oddzielić te dwie sprawy. Nie tylko AK walczyło, wiele zbrodni też AK wykonało na ludności ukraińskiej w odwecie za zbrodnie Ukraińców na Polakach na Wołyniu. Ginęli po obydwu stronach niewinni ludzie. PIS nie jest wyrocznią w historii. Gdyby nie żołnierze Armii Ludowej i Batalionów Chłopskich nie byłoby wolnej Polski. Żadna formacja żołnierzy francuskich, angielskich, amerykańskich i alianckich nie walczyła bezpośrednio na terenie Polski. CZEŚĆ i CHWAŁA BOHATEROM WSZYSTKIM, KTÓRZY WALCZYLI O WOLNĄ POLSKĘ Podziały polityczne PIS są kłamliwe i szkodliwe. Wstydźcie się ministrowie za kłamliwe podręczniki w szkole. Stalowa Wola została wyzwolona przez Armię Ludową, to nie byli komuniści, to byli ZWYKLI ŻOŁNIERZE, CHŁOPI, walczyli o wolną Polskę. Przykład wymazania z ulic imion i nazwisk Polek-Platerówek. Niestety, polityka nie zna litości, nie interesują jej detale i indywidualne historie. Platerówki boleśnie to odczuły. Dzisiaj już prawie wszystkie nie żyją, a IPN odbiera im nazwy ulic - i samej formacji, i poszczególnym osobom. Na przykład Lucynie Hertz, polskiej Żydówce, która uciekła na wschód przed Zagładą, pracowała na Syberii, a potem dołączyła do Batalionu Szturmowego. Zrzucono ją na spadochronie na tyły wroga, gdzie wysadzała mosty, a potem zginęła, niosąc pomoc powstańcom warszawskim. Miała dwadzieścia sześć lat. Czy Lucyna naprawdę zasługuje na to, by - co zrobiono w Lublinie - odebrać jej ulicę? Platerówkom zabrano też ulicę w Łodzi, a w Warszawie mamy ją tylko dzięki Jadwidze Kaczyńskiej, która podszepnęła słowo swojemu synowi, ówczesnemu prezydentowi Warszawy. Gen. Elżbieta Zawacka, cichociemna, autorka hasła, od którego zacząłeś, że "bądźmy wreszcie wszystkie razem", próbowała połączyć żołnierki bez względu na formację, do której przynależały. Musiała jednak skapitulować. A dlaczego? Odpowiedź jest w książce.
+0-0
Sobota, 28 stycznia 2023 r. godz. 16:21
~Genowefa D.
A za Tuska wojny nie było.
+0-0
Piątek, 27 stycznia 2023 r. godz. 14:41
~PALESTYNA
Halny gisza a od 1948 roku ani razu nie ująłeś się za Nami taki z ciebie obrońca pokrzywdzonych jak z mysiej pisi walizka.
+0-0
Piątek, 27 stycznia 2023 r. godz. 15:51
~HALNY Grzegorz
Palestyna , Kurdystan to tematy do rozwiązania . Może gdy kiedyś zmieni się układ polityczny........
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 22:46
~Taki jeden
Halny znow ma swoje odloty. Przypomnij nam , Halny , od czego zaczynal Hitler i jaki ma to zwiazek z tym co robi Rosja. Argumentami , logicznymi wywodami i nie pustymi sloganami, w ktorych tak sie lubujesz. Chociazby jeden raz pozwol polemizowac z argumentami popierajacymi twoje wymysly. Byc moze , jesli zaczniesz udowadniac twoje tezy , zdasz sobie sprawe z bezsensownosci twoich wynurzen.
+0-0
Piątek, 27 stycznia 2023 r. godz. 19:28
~Puchacz w Ruchu
To prawda... pomiedzy Hitlerem i Putinem jest wiele podobienstw !
+0-0
Piątek, 27 stycznia 2023 r. godz. 8:0
~HALNY Grzegorz
@taki jeden ....... układ monachijski oddał Niemców sudeckich za pokój w Europie . Co było potem sam dobrze wiesz. Analogia z Donbasem i Krymem jest czytelna i Europa / świat / nie może iść drogą ustępstw putlerowi ............
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 11:21
~HALNY Grzegorz
Trolle @Wołyń i mamuszka mają teksty pisane u kacapów i tylko je wklejają. Na szczęście sytuacja na Ukrainie idzie w dobrym kierunku i po czołgach przyjdzie czas na Migi dla Ukraińców .......Ta wojna ma już bohatera ...... Sława Ukrainie
+0-0
Piątek, 27 stycznia 2023 r. godz. 22:17
~Merlot
Moj dziadek został (w roku 1945) wywieziony przez Rosjan na Wschód. Nigdy do domu nie wrócił...
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 21:29
~PiSior Dumny
"(Oni) walczą za ich wolność i za naszą, po to, by oni odzyskali w całości swoje państwo, by wyparli rosyjskiego najeźdźcę, tak doskonale nam znanego, ale także po to, by go zatrzymali, byśmy nie stali się kolejnym celem rosyjskiej agresji - mówił prezydent Andrzej Duda. Dodał, że "to, że dziś żyjemy w wolnym, coraz bardziej dostatnim kraju, zawdzięczamy także bohaterstwu powstańców styczniowych"."
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 19:53
~HALNY Grzegorz
Wystarczy uznać te republiki ........ , mamuszka czy ty pamiętasz od czego zaczynał Hitler ?. Putler to jego wcielenie i trzeba go zatrzymać , a najlepiej zniszczyć .Te twoje teorie o mordowaniu Polaków są wymysłami bez pokrycia i pod melodię kacapów ......
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 18:27
~mamuszka
Na razie namacalna alternatywa to taka ze mamy do wyzywienia kilka milionöw Ukraincöw na koszt polskich podatniköw.Przypominam ze granice z Rosjä mamy juz ponad 70 lat na pölnocy kraju.Czy to cos zmienia?Zachodnia Ukraina Putina nie interesuje bo nie jest to zaden punkt strategiczny.Wystarczy uznac te republiki ktöre Putin zaanektowal i wojna sie zakonczy.Ludzie sä juz zmeczeni tä propagandä (juz byl w ogrödku juz wital sie z gäskä...) poniewaz Ukraina ani wygrywa ani przegrywa.Taki stan moze trwac latami ,jedynym krajem ktöry zarabia na tej wojnie jest USA i w jego interesie jest aby trwal jak najdluzej.Marzeniem USA jest destabilizacja euro i Europy ,marzä im sie tylko kokosowe interesy na Wall Street nic innego sie nie liczy ,cala ta patriotyczna oprawa to romantyczne mrzonki.Hitler obiecal Ukraincom wolnä Ukraine i dlatego mordowali Polaköw na ogromnä skale.Wystarczy ze Amerykanie obiecajä Ukraincom wolnä Ukraine zalözmy ze warunkiem byloby wytepic Polaköw .Jestem pewna ze ani by im powieka drgnela.
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 16:41
~Alternatywy-4
"...absolutnie NIC nie zyskamy na tej wojnie obojetnie jaki bedzie jej koniec" > Bzdura! Dla Polski znacznie lepszy koniec to GRANICA z demokratyzujaca sie Ukraina, niz z bandycka Rosja! To do "mamuszki" putinuszki...
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 15:29
~HALNY Grzegorz
Jeśli Putin kocha swoje córki nie zacznie wojny nuklearnej. W wojnie bez atomu jest bez szans ..... Był już hołd pruski , może będzie i ruski , a Królewiec powróci do Polski ....... .Na stosunki polsko - ukraińskie nie można patrzeć przez pryzmat złej historii i należy ją pisać na nowo !. Twoi germańcy też zaczynają myśleć pozytywnie i może przyjdzie czas na ciebie .
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 14:48
~mamuszka
Halny to zarliwy obronca ukrainskich interesöw w Polsce .NIC absolutnie NIC nie zyskamy na tej wojnie obojetnie jaki bedzie jej koniec.Otöz Halny ma wizje i marzenia ;Ukropolin od morza do morza.Otöz Ukraincy tez majä swojä wizje od Sanu do Donu i o zadnej Polsce nie moze byc mowy w jakiejkolwiek konfiguracji.Halny zapalal nieodwzajemnionä milosciä do Ukrainy i zasmieca tu forum wizjami "malzenstwa" tych obu krajöw.Oj durak ty durak Halny "Przeminelo z wiatrem" se oglädnij takä romantycznä amerykanskä ballade i zeby ci sie nie nudzilo to jeszcze "Pretty Women"
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 9:18
~tesla
Pan 'łowczy" jak widać lubi militaria, szkoda, że nie przywiózł granatnika. Znowu trzeba zapytać, jak ten "kawałek" bomby został odprawiony na granicy? Czy pan "łowczy" korzysta z paszportu dyplomatycznego? Jak to się ma do siebie czczenie pamięci leśnika z 1863 roku z wojną w Ukrainie w XXI wieku? Pan łowczy ma zamiłowanie do stawiania czegoś co wiąże go z... klerem. Swego czasu gdy nie był jeszcze 'nagonkowym" stawiał brzozowe krzyże na skraju dróg i lasów. Takie u niego upodobania. Dobrze byłoby aby odpowiednie władze zajęły się tym globtroterem i sprawdziły co jeszcze przewiózł nielegalnie przez granicę!
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 17:7
~Stocznia Marynarki Wojennej w Radomiu
"Znowu trzeba zapytać, jak ten "kawałek" bomby został odprawiony na granicy?" Kawałek bomby to - po prostu - kawałek metalu... i nic poza tym, Sz. panie ignorancie!
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 14:52
~Spowiednik
Powiedz mi tesla dlaczego to robisz .Możesz być jak syn marnotrawny....... , jeszcze możesz zacząć normalnie myśleć .
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 13:46
~HALNY Grzegorz
...... kacapska onuca się odezwała.....
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 21:42
~WOŁYŃ
A DLACZEGO NIE PRZYWIÓZŁ WIDEŁ,PIŁ MOJA-TWOJA,SIERPÓW ITD. WIDEŁKI PRZYWIEZIE NIEDŁUGO ALE W PLECACH. ALE ZDRAJCY,plastusie, z tych''przedstawicieli ludu''pomagajcie,pomagajcie U--krainie aby pokonała Rosję, a gdy to uczyni ruszy na POLSKĘ i nie trzeba będzie nic przywozić,dostaniemy w gratisie...
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 23:18
~Stop putinowskiej propagandzie!
A moze tak cos napiszesz o Katyniu (oraz o wielu innych rosyjskich zbrodniach)?
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 21:27
~Ala
Nie macie juz co robic????
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 20:24
~HARTFORD
po co on przywiozl kawalek bomby ? Czy wolno to wwozic do Polski ( przeptaszam to chba juz ukropol ). Z ukrainy niech przywiezie siekiere poswiecona przez ukrainskiego popa.Polacy do rezy zglupieli
+0-0
Sobota, 28 stycznia 2023 r. godz. 15:49
~mamuszka
Wolska podkarpacka te "bajeczki" o Wolyniu to mi niezyjäcy dziadek opowiadal .Z wiadomych wzgledöw oszczedzil drastycznych szczegölöw
+0-0
Piątek, 27 stycznia 2023 r. godz. 21:57
~Wolska Podkarpacka
To bajeczki... Dlaczego wiec zmyslasz "mamuszko"? Do wujka Putina i jego zamordyzmu tak ci teskno??
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 21:49
~mamuszka
Niech jeszcze z wolynskich pöl ziemie przywiezie i kwiatki zasadzi.{W latach 90tych grupa Polaköw wybrala sie z wycieczkä na Wolyn.Spotkali tam rolnika Ukrainca i sie go pytajä "Gospodarzu co wy robicie ze wam pszenica tak pieknie rosnie? a on na nich patrzy i patrzy i w koncu möwi "Noo rosnie,pieknie rosnie bo na Polakach tak rosnie"
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 21:37
~Won za Don!
Spadaj stad brudny putinowski trollu!
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 19:31
~kopo
"Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego (…)" (Pwt 5:8)."Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie"
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 18:40
~ mamuszka
Co ma wspölnego powstanie styczniowe z listopadowym?jakies przejezyczenie ?
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 14:56
~HALNY Grzegorz
Co ma wspólnego ........?,. oba były przeciw carskiej Rosji .
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 19:17
~Republika Bananowa
To fakt, a pan Flis nie mial zupelnie nic wspolnego z Powstaniem Styczniowym. Komus cos sie tutaj pomieszalo~!
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 16:31
~julek
kawałek bomby od UPA heh zapłata za Wołyń a kapliczka ku czci bandery brawo chory naród
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 16:28
~Beata
Msza plus wladze? Źle dla kościoła.
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 16:6
~Wasz Deficyt
Mam nadzieje, iz "Swiety" nie bedzie dluzej bronil tych (najczesciej - podpitych) sadystow biegajacych po lasach i strzelajacych do wszystkiego co sie rusza!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.