Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 6 lutego 2023 r. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
 Wiadomości lokalne
» Drugie życie puszki. Dla Ukrainy
» Kto opracuje strategię marki Stalowa Wola?
» Karny Kopciuch w Rozwadowie
» ZUS przyznał 500 plus na ponad 500 tys. dzieci
» Nie ma pielęgniarstwa bo nie ma uczelni
» Kępie Zaleszańskie: 41-latkowi groziło zamarzniecie
» Sochy: mieszkańcy chcą budowy parkingu i ogródka rekreacyjnego
» Ponad pół tysiąca nowych drzew w Stalowej Woli
» Pakiet badań w Laboratorium Probe z rabatem 50%!
» SLO z nagrodą podczas gali "Perspektyw"
» Pobicie i kradzież w Rozwadowie
» 21-latka potrąciła mężczyznę i odjechała
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» DKK: Anna Tomiak - Jurata
» Widowisko taneczno-muzyczne
» Pułapki wojny
» Klub Podróżnika: smaki Portugali
» Sztuka w mundurze
» Pomysł na spełnienie marzenia o rowerze
» MR: motyw przewodni róża
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»S74 - przebieg drogi ekspresowej
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska NIWA
»Biuro PiS w Stalowej Woli
»450 milionów złotych dla Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 11:8     /Artykuł sponsorowany/
Sposoby weryfikacji tożsamości klienta w procesie udzielania pożyczek

Sposoby weryfikacji tożsamości klienta w procesie udzielania pożyczek.
Sposoby weryfikacji tożsamości klienta w procesie udzielania pożyczek.
Skorzystanie z pożyczki jest aktualnie bardzo łatwe. Szeroka oferta finansowania online umożliwia pozyskanie dodatkowych środków bez konieczności wychodzenia z domu. Myślisz o zaciągnięciu pożyczki, ale zastanawiasz się, jak zostanie zweryfikowana Twoja tożsamość? Sprawdź, jakie rozwiązania w tym zakresie wprowadzają firmy pożyczkowe.

Kto może zaciągnąć pożyczkę online?

Oferta pożyczek online jest niezwykle szeroka. Z tego powodu nie sposób wskazać, jakie dokładnie kryteria musisz spełnić, aby Twój wniosek został rozpatrzony pozytywnie. W czasie weryfikacji ofert sprawdź, jakie postanowienia zawierają regulaminy obowiązujące w konkretnej instytucji.

Najczęściej spotykane wymogi w przypadku pożyczek online to:
- obywatelstwo polskie,
- pełna zdolność do czynności prawnych,
- określony wiek (najczęściej ok. 19-78 lat),
- dowód osobisty,
- zameldowanie na terenie Polski,
- posiadanie konta bankowego,
- posiadanie adresu e-mail i numeru telefonu.

Oprócz tych podstawowych wymogów warunkiem przyznania chwilówki online jest również posiadanie zdolności kredytowej. Parametr jest weryfikowany przez firmy pożyczkowe na podstawie podawanych przez potencjalnego klienta informacji albo wyciągów z konta bankowego czy deklaracji podatkowej. Wskazuje, jakie jest prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie w ustalonym terminie spłacić całe zobowiązanie.

Wypełnij wniosek, podając zgodne z prawdą informacje

W toku ubiegania się o udzielenie pożyczki klient podaje swoje podstawowe dane, które następnie są weryfikowane przez pożyczkodawcę, aby sprawdzić zdolność do spłaty pożyczki. W przypadku chwilówek online wystarczy, że uzupełnisz informacje na swój temat w gotowym formularzu przygotowanym przez instytucję finansową. Jakich danych najczęściej wymagają pożyczkodawcy?

Oprócz tak podstawowych informacji, jak imię i nazwisko, numer telefonu czy adres e-mail, prawdopodobnie będziesz zobowiązany również do wskazania m.in. numeru pesel, serii i numeru dowodu osobistego czy adresu. Pożyczkodawcy często pytają również o stan cywilny, liczbę osób na utrzymaniu i wysokość dochodów. Dopiero po poprawnym wypełnieniu wszystkich wolnych pól następuje weryfikacja tożsamości pożyczkodawcy.

Sposoby weryfikacji tożsamości pożyczkobiorcy

POŻYCZKI POZABANKOWE to produkty, które umożliwiają wypełnienie wniosku z dowolnego miejsca. Z tego powodu również weryfikacja podanych przez Ciebie danych jest przeprowadzana zdalnie. Jakie sposoby są wykorzystywane najczęściej?

Niektóre firmy pożyczkowe weryfikują dane podane we wniosku w toku rozmowy telefonicznej. Przedstawiciel pożyczkodawcy dzwoni do potencjalnego klienta, zadając pytania o informacje, które podał w formularzu. Ten sposób weryfikacji jest często uzupełniany o sprawdzenie danych w dokumencie tożsamości. W tym celu konieczne jest przesłanie skanu dowodu.

- Jedną z najpewniejszych form weryfikacji tożsamości klienta w toku rozpatrywania wniosku o pożyczkę jest sprawdzenie podanych danych za pomocą przelewu bankowego. W tym przypadku wnioskodawca przelewa symboliczną kwotę na konto pożyczkodawcy, dzięki czemu instytucja widzi dane, które zostały podane podczas zakładania konta w banku i może porównać je z tymi wskazanymi w formularzu. Środki są później zwracane - wskazuje ekspert VIVUS. - Klient może wybrać zarówno przelew ekspresowy Blue Media, jak i przelew tradycyjny. Niezbędne jest posiadanie konta bankowego. Przy okazji weryfikacji danych osobowych instytucja może potwierdzić również informacje na temat numeru konta bankowego, na które zostanie przekazana kwota pożyczki. Nie ma możliwości przelania środków na cudze konto bankowe - dodaje ekspert.

Coraz popularniejsza jest również weryfikacja za pomocą dedykowanej aplikacji, np. przez Kontomatik. W tym celu trzeba zalogować się na swoje konto bankowe. Aplikacja uzyskuje dostęp do danych osobowych potencjalnego klienta w kilka chwil. Dzięki temu ten sposób weryfikacji tożsamości klienta jest uważany za najszybszy.

Dlaczego rzetelna weryfikacja tożsamości pożyczkodawcy jest tak ważna?

Postęp technologiczny sprawił, że zaciągnięcie pożyczki jest aktualnie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Możliwości, jakie daje internet, są ogromne. Należy jednak pamiętać, że dla pożyczkodawców udzielanie finansowania online stwarza dodatkowe wyzwania. Dla klientów łatwy dostęp do sieci to zarówno ułatwienie, jak i potencjalne niebezpieczeństwa. W tych okolicznościach podstawą jest korzystanie z oferty podmiotów, które dbają o bezpieczeństwo.

Weryfikacja tożsamości klienta pozwala sprawdzić, czy osoba wnioskująca o udzielenie finansowania jest tym, za kogo się podaje. W ostatnich latach popularnym sposobem oszustwa było wyłudzanie pożyczek z wykorzystaniem cudzych danych. Przestępcy uzyskiwali dostęp do dowodu osobistego ofiary, np. dokonując jego kradzieży albo pozyskując skan. Następnie wykorzystywali zawarte w nim dane do zaciągnięcia pożyczki na konto posiadacza dokumentu. Zwłaszcza w początkowym okresie wykorzystywania tej praktyki szkody bywały znaczne.

Przemyślana i zaawansowana technologicznie weryfikacja tożsamości klienta pozwala do minimum obniżyć ryzyko nadużyć. Nie ma tym samym wątpliwości, że jest bezwzględnie potrzebna. Wymogi w zakresie weryfikacji chronią obie strony stosunku prawnego. Instytucja pożyczkowa ma pewność, że osoba, która stara się o przyznanie pożyczki, jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje. Osoby fizyczne są zabezpieczone przed ryzykiem wyłudzenia danych i ich wykorzystania do zaciągnięcia zobowiązań.

Rozbudowane zabezpieczenia stosowane przez renomowane na rynku przedsiębiorstwa zapewniają dodatkowo, że dane osób wnioskujących o pożyczkę są w pełni bezpieczne. W tych okolicznościach przeprowadzenie całej procedury pozyskania finansowania online jest znaczną oszczędnością czasu i ułatwieniem, które pozwala na szybkie pozyskanie dodatkowych środków.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.