Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 1 lipca 2022 r. Imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
 Wiadomości lokalne
» Wielkie obchody 85-lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego i otwarcie Muzeum COP
» W drodze na wakacje uważaj na przejazdach - apel Ambasadorów Bezpieczeństwa
» Rusza dobre granie przy fontannie
» Nie chcesz stracić 500 plus za czerwiec? Ostatnie godziny na złożenie wniosku
» Uwolniony z rąk Dżihadystów Polak to mieszkaniec powiatu stalowowolskiego?
» Mężczyzna, który uciekł z sali rozpraw nadal poszukiwany
» Zatrzymany uciekł z sali rozpraw. Szuka go policja
» Trwa przebudowa dworca w Rozwadowie
» Zauroczony nie tylko Wietnamem
» Rusza XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Stalowa Wola - Rozwadów
» Posłowie i działacze Lewicy na spotkaniu u prezydenta. O czym rozmawiali?
» Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny pełnomocnikiem okręgowym PiS
Więcej » 
 Zasłyszane...
"COP to był wieli dorobek naukowy myśli polskiej. W tym okresie powstało 52 fabryki na polskich technologiach, 58 rozbudowano i zmodernizowano, utworzono 128 tysięcy miejsc pracy".
Prof. dr hab. Marek Jabłonowski, Uniwersytet Warszawski.
 Imprezy w mieście
» Dobre Granie Przy Fontannie - lipiec 22
» Kino Letnie - Lipiec
» Fotograficzne podróże w Muzeum Regionalnym
» Rysunkowo-Graficzna Szkoła Letnia ogłasza nowy nabór!
» Zapraszamy do udziału w wyjątkowym plenerze!
» Sokół: letnie warsztaty
» Poznaj dawne życie Lasowiaków na wystawie rzeźby Jana Puka
» Zaproszenie do udziału w konferencji "Przestrzeń oswojona/nasza/bezpieczna. Co to znaczy zamieszkiwać?"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Poseł Krzysztof Śmiszek w Stalowej Woli
»Poseł Krzysztof Śmiszek w Stalowej Woli
»Wycinka Puszczy Sandomierskiej
»Sikorski Model Show 2022
»Faraś w Wyścigu Górskim w Prządkach
»Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Czwartek, 19 maja 2022 r. godz. 15:22     /Jacek Rodecki/
Sesyjny bałagan

Zapytaliśmy magistrat dlaczego dochodzi tak często do awarii?
Zapytaliśmy magistrat dlaczego dochodzi tak często do awarii?
Fot. PrintScreen
Mieszkańcy skarżą się na sposób w jaki "technicznie" przeprowadza się obrady sesji Rady Miasta w Stalowej Woli. Zapytaliśmy magistrat dlaczego dochodzi tak często do awarii?

- Gdy łącze internetowe zrywa transmisję to mikrofon bezprzewodowy nie działa albo nie ma dźwięku w transmisji. Jest też problem z oddawaniem głosów przez radnych - mówi jeden z widzów oglądający transmisje posiedzeń Rady Miasta w Stalowej Woli. - Mieszańcy zgodnie z ustawą muszą mieć zapewnione relacje "na żywo" oraz możliwość późniejszego ich odtworzenia. W innych gminach mają jedną kamerę i nigdy nie ma z tym problemu a w Stalowej Woli co rusz jest. Na sesje zaprasza się radnych, urzędników, prezesów, dyrektorów. Każde nienależyte przygotowanie sesji jest nieposzanowaniem czasu zaproszonych gości bo przerwy wydłużają czas spotkania - dodaje.

Reporterzy Stalowka.NET zapytali w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli kto odpowiada za sesje i kto je zwołuje. Urzędnicy tłumaczą się, że ustawa nie reguluje kto odpowiada za przygotowanie techniczne sesji Rady Miasta, zaś za posiedzenie odpowiada Naczelnik Wydziału biura Rady Miejskiej. Do obsługi sesji zaangażowanych jest od 2-5 osób. Wykorzystuje się trzy laptopy oraz jeden komputer stacjonarny. Urząd korzysta z programów: Word, eSesja, vMix, HD Konferencja czy Teams.

- Nieustanne problemy wskazują, że do obsługi technicznej sesji angażuje się ludzi z przypadku, bez odpowiedniego wykształcenia i niedoświadczonych - mówi nam jeden z urzędników proszący o anonimowość O kompetencje osób przeprowadzające techniczną realizację zapytaliśmy.

- Informacja na temat wykształcenia pracowników niebędących funkcjonariuszami publicznymi nie stanowi informacji publicznej. Natomiast pomocy technicznej w trakcie sesji, jeśli zachodzi taka konieczność, udziela Sekretarz Miasta, jako przełożony działu odpowiedzialnego za cyfryzację i informatyzację. Sekretarz ma wykształcenie wyższe - informuje sekretarz miasta Stalowa Wola Marcin Uszyński. - Osoby zatrudnione w Biurze Rady mają wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu sesji, pozostałe osoby zaangażowane w przygotowanie lub obsługę sesji również mają co najmniej kilkuletnie doświadczenie zawodowe na zajmowanych stanowiskach pracy - dodaje.

Ze względu na notoryczne problemy jakie występują w streamingu transmisji zapytaliśmy czy w związku z tym, którykolwiek z pracowników, urzędników poniósł jakieś konsekwencje. - Pytanie nie konkretyzuje o jaką sesję chodzi i jakie obowiązki nie zostały zrealizowane, w związku z powyższym nie może być zakwalifikowane jako informacja publiczna, co zostało wielokrotnie potwierdzone w orzecznictwie sądowo-administracyjnym. Organ może odpowiedzieć wyłącznie na konkretne pytanie, nie jest jego zadaniem "domyślanie się" intencji wnioskodawcy. Należy również zwrócić uwagę, że pytanie dotyka kwestii prywatnych pracownika, związanych z realizacją przez niego umowy o pracę i jako takie nie stanowi informacji publicznej. Za techniczne przygotowanie sesji odpowiedzialni są pracownicy niebędący funkcjonariuszami publicznymi - wyjaśnia Uszyński.

Zapytaliśmy także co było problemem podczas sesji 31 marca? W jednym z mikrofonów było słychać dźwięk a z innych nie. Dopiero po interwencji zewnętrznej problem został naprawiony. - Problematyczna była karta dźwiękowa do której podpięte były mikrofony. Po pewnym czasie rozłączała dźwięk. Pomimo faktu, że sygnał z mikrofonu docierał do karty dźwiękowej nie był przekazywany dalej do systemu transmisji. Po wymianie karty dźwiękowej na inną problem ustąpił - informuje urzędnik.

Jak ustalili reporterzy Stalowka.NET Biuro Rady Miasta nie ma w swoich zasobach osób, które technicznie by obsłużyły transmisje od strony informatycznej czy transmisje obrazu i dźwięku. Przewodniczący Rady Miasta chcąc zorganizować sesję w sali obrad w Urzędzie Miasta na ul. Wolności 7 musi rezerwować ją u naczelnika Wydziału Administracyjno - Gospodarczego. W innych budynkach jak np. bibliotece - dyrektora tejże placówki.

Na potrzeby obrad radnych w Urzędzie Miasta na ulicy Wolności została wiele lat temu przeznaczona sala z około70 fotelami konferencyjnymi i pulpitami. Z czasem wyposażono ją w obrotowe kamery monitoringu służące do transmisji. Lokalizacja miejsca obrad dla urzędników noszących ze sobą sprzęt i dokumenty jest bardzo ważna. W minionych latach sesje raz odbywały się między innymi w sali im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w dawnej dyrekcji generalnej HSW, Inkubatorze Technologicznym, bibliotece miejskiej czy domu kultury. To stwarzało wiele problemów. W tych dwóch ostatnich Urząd nie posiada np. własnego łącza internetowego i musi korzystać z zasobów innej instytucji.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 23 maja 2022 r. godz. 08:27
~David
Bałagan i chamstwo, docinki, dogaduszki, przerywanie. Tak właśnie PO i SPS na sesji się zachowuje. Kolejny pokaz dali na tej w piątek 20 maja... Butrynowa jeszcze fochy strzela.
+0-0
Sobota, 21 maja 2022 r. godz. 21:50
~Grzegorz
Nadbereźny jestem osobą niewierzącą ale w jedno wierzę i to mnie przekonuje że warto mieć jakiś cel. Tym zadaniem jest rozliczenie twoich rządów po wyborach parlamentarnych. I ty wiesz co cię czeka przy niepomyślnych wiatrach.
+0-0
Niedziela, 22 maja 2022 r. godz. 18:09
~Grzegorz
Znachor Misiewiczu, Ja z chęcią biorę czopki bez twojej pisowskiej tępej porady, tylko powiedz co ty z chęcią bierzesz do ust.
+0-0
Niedziela, 22 maja 2022 r. godz. 12:43
~znachor
Zaaplikuj więc czopki. Bo się przydadzą na najbliższe miesiące
+0-0
Sobota, 21 maja 2022 r. godz. 14:01
~Mieszkaniec
Prezydencie - przyjdzie czas rozliczeń. Pozdrawiam ze Śródmieścia.
+0-0
Sobota, 21 maja 2022 r. godz. 12:07
~mamuszka
Slowianski chaos tyle w temacie.Tak wygläda polski lad.Daleko mu do organizacji i systematycznosci niemieckiej,dlatego wiecznie Polska bedzie sie wlekla ogonem za tymi "znienawidzonymi Niemcami".Polak jak to Polak wiecznie winy bedzie poszukiwal u innych w swoim genetycznie uwarunkowanym warcholstwie.
+0-0
Piątek, 20 maja 2022 r. godz. 22:37
~Ubek
Uszyńskiemu 10 patoli dali nagrody ponieważ spier....ł sprawę z obsługą audio wizualną obrad rady Miasta, w przypadku powodzenia całej skomplikowanej operacji 50 tysi całowało by kieszeń. Cała prawda całą dobę.
+0-0
Piątek, 20 maja 2022 r. godz. 19:27
~szum
to nie sprzęt jest zawodny tylko zła konfiguracja i przesterowanie oraz brak umiejetności obsługi właczony pogłos a wystarczy wyłaczyć opcję wzmcnienie mikrofonu i ostawić domyślnie decybele na tej byle jakiej karcie dzwiekowej, zaś sterowaniem włacz-wyłącz mikrofonów to chyba przewodniczacy steruje gdyby ktoś coś miał powiedzieć nie tak, potem jak mowi ok to mu włącza z bezwłasnościa aby nie zarejestrowano najistotniejszych danych
+0-0
Piątek, 20 maja 2022 r. godz. 19:04
~riposta
na piśmie, tutaj , ten , tego dalej , itp itd ot całe radne, taka pogadanka i to by było na tyle, a gdy konkretne i newralgiczne oczekiwanie na treść to wyciszany mikrofon wogóle to cały czas harczy mikrofon
+0-0
Piątek, 20 maja 2022 r. godz. 18:43
~ot cała prawda
wiecie co jest najgorsze? ano to, że zamontują elektrolizery do produkcji wodoru z pary z elektrowni i bedzie smród zgnitych jaj jak koło Tarnowa, ale za to wodór w butle załaduja i wywiozą w ramach ekologii, tylko smród tu zostanie. Kto zna procesy technologiczne brudnej produkcji ale 3x tańszej wodoru z pary po elektrowni , ten rozumie co szykowane jest. Czysta produkcja wodoru to z fotowoltaiki badz z wiatraków. Ale to nie zachód europy.
+0-0
Piątek, 20 maja 2022 r. godz. 19:17
~xdhfbg
poczytajcie jak produkuje sie wodór z gazu ziemnego oraz pary na internecie
+0-0
Piątek, 20 maja 2022 r. godz. 17:09
~Tv….
Muszą powołać komórkę ds. propagandy i transmitować z opóźnieniem, aby "obrobić" przekaz dla ludu!
+0-0
Poniedziałek, 23 maja 2022 r. godz. 22:05
~Mówimy jak jest
zdaje się że w budżecie miasta jest zaplanowany wydatek ok 300 tyś zł na sygnalistów, ciekawe, poza tym na resocjalizację pershinga na bilety do kina i teatru a z 10 tyś w sumie by cicho siedzieli gdy bedzie remont placu Piłsudskiego. Zresztą sami zobaczcie ze wszystkie miejskie długi mieszkańców co nie płacili umorzono, czyli warto nie płacić czynszów socjalnych bloków bo takim zawsze miasta rozda, a z tego co sami uciułają to na wino i czekoladę do kina styknie. Zamiast wziąść się w garść i nagonić do roboty to darmozjadów kroplówką amputują i mają lewe ręce do roboty. To niekatolickie zachowanie, bo każdy ma swoje jarzmo ciągnąć a nie władza ma mu mówić co ma robić i jak żyć a bedzie zbawiony. A dobrymi chęciami jest piekło usłane.
+0-0
Piątek, 20 maja 2022 r. godz. 11:16
~Urzędnik
Urząd jedzie na torze, nie wiadomo gdzie, w która stronę jedzie, nie wiadomo jaki ma cel. Gdzie jest maszynista?
+0-0
Piątek, 20 maja 2022 r. godz. 10:24
~robią to nawet teraz
Jedyny sesyjny bałagan to wprowadza opozycja swoimi ciągłymi docinkami, chamskimi komentarzami i przeszkadzaniem innym radnym!!!
+0-0
Piątek, 20 maja 2022 r. godz. 12:07
~radna
Jeżeli dopytują o sprawy miasta to jest przeszkadzanie? Jeżeli wykazują troskę o wydatki i ich zasadność to jest wkładanie kija w szprychy? Oni powinni po każdej sesji kierować odpowiednie wnioski do odpowiednich organów zewnętrznych bowiem w tym działaniu jest więcej znaków zapytania niż rzetelnej pracy prezydenta. Po to jest opozycja by pytać, pytać, drążyć niewygodne tematy i dążyć do prostowania krętych ścieżek.
+0-0
Piątek, 20 maja 2022 r. godz. 08:17
~Z-2
bo jedzie na ślepym torze i zaraz się wpie....
+0-0
Piątek, 20 maja 2022 r. godz. 07:57
~Urzędnik
Urząd jedzie na torze, nie wiadomo gdzie, w która stronę jedzie, nie wiadomo jaki ma cel. Gdzie jest maszynista?
+0-0
Piątek, 20 maja 2022 r. godz. 07:35
~flix
Często sesje oglądam i jeszcze mi nigdy "nie zerwało sygnału". Może donosiciel sprawdzi swój internet, bo temat, jak to mówią "z doopy'.
+0-0
Czwartek, 19 maja 2022 r. godz. 21:59
~Grzegorz
Czyżby Uszyńskiemu ręce się trzęsły.
+0-0
Piątek, 20 maja 2022 r. godz. 08:39
~Ania
...specjalistów było wielu...
+0-0
Czwartek, 19 maja 2022 r. godz. 21:14
~Marta
Jaki chlew takie prosiaki.
+0-0
Czwartek, 19 maja 2022 r. godz. 19:17
~szok
Jaki gospodarz takie sesje. Jeden wielki burdel. A spróbuj dostać się na audiencję do prezydenta. Nie wiem co trzeba zrobić, żeby doznać zaszczytu. Być prezydentem kraju???????????
+1-0
Czwartek, 19 maja 2022 r. godz. 17:39
~haha
Wynika, że trzeba napisać ustawę sejmową kto ma obsługiwać sesje w Stalowej Woli. Toż to hicior.
+0-0
Czwartek, 19 maja 2022 r. godz. 17:38
~Ubek
Jaki burmistrz takie kozy.
+0-0
Czwartek, 19 maja 2022 r. godz. 17:33
~olek
Mieszkańcy to mają te obrady tam gdzie słońce nie dochodzi.
+0-0
Czwartek, 19 maja 2022 r. godz. 19:28
~PiS - Przekupstwo i Szmal
Mów sam za siebie, PiSiorku !
+0-0
Czwartek, 19 maja 2022 r. godz. 16:43
~boco
Coś bardzo dziwnego dzieje się z tymi sesjami rady... Pan sekretarz przez wiele lat prowadził obsługę rady powiatu a teraz jako sekretarz miasta nie może sobie poradzić z tym samym zagadnieniem ale w mieście? Dlaczego tak się dzieje? Nie jest wykluczone, że nadmiar urzędników d/s obsługi jest przyczyną obstrukcji. Panie LN kogo pan zatrudnił do kierowania sprawnością obsługi urzędu? Czy może małe pieniądze pan przeznaczył na wy nagrodzenie owego urzędnika? Gdzie jest pies pogrzebany?
+0-0
Czwartek, 19 maja 2022 r. godz. 19:42
~?????
Pana Sekretarza nie ma w pracy. Telefonu nie odbiera. Nie ma kontaktu.
+0-0
Czwartek, 19 maja 2022 r. godz. 16:35
~Aaa
tak jak w całym naszym urzędzie
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.