Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 1 lipca 2022 r. Imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
 Wiadomości lokalne
» Wielkie obchody 85-lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego i otwarcie Muzeum COP
» W drodze na wakacje uważaj na przejazdach - apel Ambasadorów Bezpieczeństwa
» Rusza dobre granie przy fontannie
» Nie chcesz stracić 500 plus za czerwiec? Ostatnie godziny na złożenie wniosku
» Uwolniony z rąk Dżihadystów Polak to mieszkaniec powiatu stalowowolskiego?
» Mężczyzna, który uciekł z sali rozpraw nadal poszukiwany
» Zatrzymany uciekł z sali rozpraw. Szuka go policja
» Trwa przebudowa dworca w Rozwadowie
» Zauroczony nie tylko Wietnamem
» Rusza XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Stalowa Wola - Rozwadów
» Posłowie i działacze Lewicy na spotkaniu u prezydenta. O czym rozmawiali?
» Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny pełnomocnikiem okręgowym PiS
Więcej » 
 Zasłyszane...
"COP to był wieli dorobek naukowy myśli polskiej. W tym okresie powstało 52 fabryki na polskich technologiach, 58 rozbudowano i zmodernizowano, utworzono 128 tysięcy miejsc pracy".
Prof. dr hab. Marek Jabłonowski, Uniwersytet Warszawski.
 Imprezy w mieście
» Dobre Granie Przy Fontannie - lipiec 22
» Kino Letnie - Lipiec
» Fotograficzne podróże w Muzeum Regionalnym
» Rysunkowo-Graficzna Szkoła Letnia ogłasza nowy nabór!
» Zapraszamy do udziału w wyjątkowym plenerze!
» Sokół: letnie warsztaty
» Poznaj dawne życie Lasowiaków na wystawie rzeźby Jana Puka
» Zaproszenie do udziału w konferencji "Przestrzeń oswojona/nasza/bezpieczna. Co to znaczy zamieszkiwać?"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Poseł Krzysztof Śmiszek w Stalowej Woli
»Poseł Krzysztof Śmiszek w Stalowej Woli
»Wycinka Puszczy Sandomierskiej
»Sikorski Model Show 2022
»Faraś w Wyścigu Górskim w Prządkach
»Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Poniedziałek, 16 maja 2022 r. godz. 23:49     /Informacja prasowa Starostwo Powiatowe/
Razem dla zdrowia - przyjdź i zbadaj skórę

Razem dla zdrowia - przyjdź i zbadaj skórę.
Razem dla zdrowia - przyjdź i zbadaj skórę.
Fot. Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli
Każdego roku, w maju obchodzony jest dzień walki z czerniakiem. Specjalnie z tej okazji, została zorganizowana kampania "Razem dla zdrowia. Czerniak.", w ramach której mieszkańcy Stalowej Woli i całego Powiatu Stalowowolskiego będą mogli nie tylko dowiedzieć się sporo o profilaktyce czerniaka, ale też bezpłatnie zbadać zmiany skórne.

Czerniak to najbardziej niebezpieczny ze wszystkich nowotworów skóry, ale wcześnie wykryty daje duże szanse na wyleczenie. Dowiedz się, jak się przed nim chronić i spotkaj się na konsultacjach z lekarzem dermatologiem - to główne przesłanie całej akcji. Jej inicjatorem i głównym organizatorem jest stalowowolski Powiatowy Szpital Specjalistyczny, a w jej współorganizację włączyły się zarówno samorządy - Powiat Stalowowolski oraz Miasto Stalowa Wola, jak i SPZOZ przy ul. Kwiatkowskiego 2 w Stalowej Woli, czyli popularne Ambulatorium, a także stalowowolska Miejska Biblioteka Publiczna.

- Czerniak może rozwinąć się u każdego, a Polacy ze względu na jasną karnację skóry są w dużym stopniu narażeni właśnie na ten nowotwór. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i również dlatego postanowiliśmy zorganizować całą akcję. A że ostatnia, przeprowadzona na przełomie lutego i marca pod hasłem "Razem dla zdrowia. Depresja.", dzięki zaangażowaniu wielu osób i kilku instytucji, doskonale się udała, postanowiliśmy pójść tym samym tropem. Współdziałając, możemy zrobić więcej, również dla zdrowia naszych mieszkańców - mówi Monika Pachacz-Świderska, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Akcja rozpocznie się 23 maja, od otwartych dla mieszkańców wykładów na temat profilaktyki czerniaka. Zostaną one wygłoszone przez lekarzy dermatologów w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza. Podczas nich, będzie można m.in. dowiedzieć się, dlaczego ten nowotwór jest tak groźny? Jakie zmiany na skórze powinny nas zaniepokoić? Wykłady rozpoczną się o godzinie 17:00.

Podczas spotkania będzie też można zapisać się osobiście na bezpłatne konsultacje z lekarzem dermatologiem, podczas bezpłatnych badań dermatoskopowych dla mieszkańców powiatu stalowowolskiego. To będzie kolejna część kampanii "Razem dla zdrowia. Czerniak.", którą zaplanowano w dniach 26 maja (czwartek) oraz 28 maja (sobota). W tych dniach, lekarze dermatolodzy z SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego będą czekali na zainteresowanych mieszkańców w gabinetach przyszpitalnej Poradni Dermatologicznej przy ul. Wyszyńskiego (gab. 103 oraz 107 na I p.), a także w SPZOZ przy ul. Kwiatkowskiego, czyli w Ambulatorium (gab. 106 I p.). W obu wymienionych lokalizacjach, badania będą odbywały się w tych samych godzinach. - Aby ułatwić udział w nich naszym mieszkańcom, w czwartek 26 maja zorganizujemy je w godzinach od 14:00 do 18:00, natomiast w sobotę 28 maja odbędą się one w godzinach 10:00 - 14:00. I podkreślam: aby ułatwić dostęp pacjentom, konsultacje będą w tych godzinach odbywały się jednocześnie w naszej przyszpitalnej Poradni Dermatologicznej oraz w Ambulatorium - mówi dyrektor Monika Pachacz-Świderska.

Te osoby, które nie zapiszą się osobiście podczas zorganizowanego w dniu 23 maja wykładu, będą mogły umówić się na wizytę telefonicznie - oczywiście w miarę wolnych miejsc, dzwoniąc w dniach 24-26 maja, w godz. 8:00 - 14:00 na nr tel. 15 843 31 57. To akcja, w której bez wątpienia warto wziąć udział. Dlaczego? - Czerniak jest tak niebezpieczny, ponieważ charakteryzuje się bardzo szybkim wzrostem oraz tym, że łatwo daje przerzuty i to nie tylko do skóry, ale również do narządów wewnętrznych. Dlatego też wszystkie zmiany skórne, które budzą nasz niepokój, powinny zostać zbadane przez lekarza dermatologa. I teraz będzie ku temu doskonała okazja - zachęca Jerzy Maciąg, lekarz kierujący Oddziałem Dermatologicznym w SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 18 maja 2022 r. godz. 17:59
~Wiesiek
Ta Dyrektor została osaczona przez takich z opinia fatalną ze aż sama traci na wartości. Kto z kim przestaje.....
+0-0
Środa, 18 maja 2022 r. godz. 11:21
~Syn
Tak ma ktoś rację warunki dermatologii fatalne. Moja mama była tam 2tygodnie i była zachwycona opieka i podejściem personelu do starszej osoby. Ma porównanie bo leczyła już złamane biodro. Więc jest niezmiernie wdzięczna bo poszła cała obolała cała skóra w pęcherzach a wyszła szczęśliwa niemal bez problemu skórnego. I jeszcze czuła się tak naprawdę dobrze bo byla wysłuchana i jeśli coś zgłaszała zaraz otrzymała pomoc.
+0-0
Wtorek, 17 maja 2022 r. godz. 17:41
~Ulka
Hm....... Szkoda tej lekarz bo specjalista dobry ale zarządza byle jak i to rzutuje na opinie. Dużo straciła w oczach ludzi, zwłaszcza pacjentow
+0-0
Wtorek, 17 maja 2022 r. godz. 10:52
~Kaxek
Ta Dyrektor to niech zrobi porządek wreszcie w szpitalu a tu ciągle tematy zastępcze. Szpital ma fatalna opinie na całym Podkarpaciu. Proponuję poczytać o dyrektorze z Krakowa, Takiej opinii szpital nie miał nawet za Czajki czyli fatalna opinia
+0-0
Wtorek, 17 maja 2022 r. godz. 07:50
~Pacjent
Fajna akcja. Jeszcze lepiej byłoby gdyby ta dyrektor zobaczyła warunki na dermatologii. Byłem pacjentem i warunki fatalne. Opieka i leczenie bez zarzutów. Warunki porażające. Ubikacje i pseudo łazienka szkoda gadac
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.