Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 19 maja 2022 r. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
 Wiadomości lokalne
» Z pensją tysiąc złotych brutto. Wiesław Siembida kolejnym prezesem PSA Stalowa Wola
» Visit Stalowa Wola - miasto doczekało się profili turystycznych
» Wiesław Siembida prezesem Piłkarskiej Spółki Akcyjnej?
» Rozpoczęło się projektowanie osiedla Ogrodowego
» Przedłuża się likwidacja ZAB-u. Zamiast maja jest grudzień
» Razem dla zdrowia - przyjdź i zbadaj skórę
» 138 zł miesięcznie za paczkomat szpecący miasto
» Nie dotykaj kwietnych nasadzeń. 17 maja będą pryskane
» Pożar instalacji fotowoltaicznej na domu jednorodzinnym
» Sceny jak z seriali kryminalnych. To kampania Stop Dewastacji
» Prezydent u prezydenta na urodzinach
» Noc Muzeów z francuską nutą
Więcej » 
 Zasłyszane...
"COP to był wieli dorobek naukowy myśli polskiej. W tym okresie powstało 52 fabryki na polskich technologiach, 58 rozbudowano i zmodernizowano, utworzono 128 tysięcy miejsc pracy".
Prof. dr hab. Marek Jabłonowski, Uniwersytet Warszawski.
 Imprezy w mieście
» Koncert z muzyką portugalską w tle
» Szancer, wyobraź sobie!
» Reksio - przyjaciel na medal
» Piast TOTAL WAR Wojskowość w Polsce wczesnopiastowskiej
» Poznaj dawne życie Lasowiaków na wystawie rzeźby Jana Puka
» Zaproszenie do udziału w konferencji "Przestrzeń oswojona/nasza/bezpieczna. Co to znaczy zamieszkiwać?"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
»Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
»1 maja. Nowa Lewica pamięta o Święcie Pracy
»Wiadukt na Romualda Traugutta gotowy
»Ruszył odcinkowy pomiar prędkości
»Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 10:56     /Magdalena Rodecka/
Szlęzak i Marczak o fikcji budżetowej

Budżet Stalowej Woli na rok 2022 jest fikcją, tak uważają Damian Marczak, radny miejski ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego oraz Andrzej Szlęzak, były prezydent miasta, obecnie radny sejmiku wojewódzkiego Koalicji Obywatelskiej.
Budżet Stalowej Woli na rok 2022 jest fikcją, tak uważają Damian Marczak, radny miejski ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego oraz Andrzej Szlęzak, były prezydent miasta, obecnie radny sejmiku wojewódzkiego Koalicji Obywatelskiej.
Fot. Jacek Rodecki
Budżet Stalowej Woli na rok 2022 jest fikcją, tak uważają Damian Marczak, radny miejski ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego oraz Andrzej Szlęzak, były prezydent miasta, obecnie radny sejmiku wojewódzkiego Koalicji Obywatelskiej.

Spotkanie z dziennikarzami stało się okazją aby przedstawić inny punkt widzenia niż ten, który można usłyszeć z ust prezydenta miasta Lucjusza Nadbereżengo. W pierwszej kolejności zwracano uwagę dochody własne i koszty budżetu oraz wolne środki, które plasują się na poziomie 3%. - Budżet jest bardzo niedoszacowany między innymi z powodu wzrostu kosztów energii i inflacji - mówił radny Damian Marczak. Zwrócił też uwagę, że dopiero po siedmiu latach prezydentury Lucjusza Nadbereżnego, jego centralnym punktem przemówień stały się nowe tereny inwestycyjne i nawiązywanie do idei COP-u, gdzie to porównanie jest zdaniem organizatorów konferencji nieadekwatne. - Nowe tereny inwestycyjne będą zapewne faktem ale nie jest to nowy COP. Nie ma też żadnych przedsiębiorców z nowymi technologiami. Będzie to firma produkująca podzespoły bateriivdo akumulatorów, nie można więc mówić, że będzie to skok technologiczny - stwierdził Damian Marczak.

Radny przypomniał, że za wolne środki w budżecie za prezydentury Andrzeja Szlęzaka wynosiły 15%, teraz procent ten wynosi 3. Dodał, że urzędujący prezydent jako czołowy polityk PiS-u liczy, że miasto będzie dotowane z zewnątrz a to zaburza formułę samorządu bo miasto generując dochody własne powinno nie tylko utrzymywać to co już jest ale i się rozwijać.

Zdanie radnego podziela Andrzej Szlęzak, który przez dwanaście lat był prezydentem: - Stalowa Wola niebezpiecznie się zadłuża. To brak poczucia realizmu gdy stopy procentowe rosną a tym samym wzrasta koszt obsługi zadłużenia. Jeżeli tych wartości nie przewiduje się to budżet jest fikcją a nie ma nic gorszego w rządzeniu niż opieranie się na fikcji. Fikcja powoduje konieczność dalszego zadłużania i dziurę, którą trzeba będzie zasypywać.

- Jeżeli radny Marczak robi zarzut PiS-owi, że nie rozumie idei samorządu to czy można mieć pretensje do psa, że szczeka. PiS nie rozumie i zwalcza samorządność. Chodzi im o to żebyśmy musieli wisieć na klamce państwowego dysponenta - stwierdził Szlęzak.

Były prezydent, który z wykształcenia jest historykiem powiedział, że słysząc o zamiarach postawienia na Placu Piłsudskiego pomnika marszałka, śmieszy go to bo gdyby Piłsudski dłużej pożył to nie byłoby Stalowej Woli. Dopiero po jego śmierci zaczął Eugeniusz Kwiatkowski realizować ideę Centralnego Okręgu Przemysłowego. Ideę, której nie da się już odtworzyć bo warunki i sytuacja są skrajnie różne. Ponadto jak usłyszeli dziennikarze nie jest to idea nowa bo realizowały ją na swoim terenie Stany Zjednoczone, Rosja Sowiecka i Włochy.

Nie jest też przekonany do postawienia przez Muzeum COP samolotu Iskra podczas gdy mamy samobieżną haubicę 2S1 Goździk, wywrotkę Mamut-200, ładowarkę kołową Ł34. - Dlaczego mamy promować Mielec. Mielec niech się sam promuje. Ma na to pieniądze - stwierdził Szlęzak, w kontekście wyprodukowanej z Mielcu "Iskry" - samolotu odrzutowego. - Zresztą Muzeum COP-u powstało w kontrze do Muzeum Powstania Warszawskiego ale rozbudowywanie go co ma teraz miejsce nie jest potrzebne. Jest jak kulą w płot - dodał były prezydent.

Radny Marczak powiedział, że nie widać w mieście oszczędności. Przykładem działań drenujących budżet miasta w połączeniu ze znikomymi korzyściami są: Hala Owocowo-Warzywna, Podlarpackie Centrum Piłki Nożnej, Centrum Usług Wspólnych. - Polityka prezydenta miasta jest polityką hazardzisty. Stawia wszystko na jedną kartę. Mieszkańcy nie powinni się zgadzać na taki sposób zarządzania miasta - przekonywał radny miejski.

Duże niebezpieczeństwo dla gospodarki stanowią podwyżki cen energii i gazu. Są przedsiębiorcy w Stalowej Woli jak mówiono, którzy zamykają z tego powodu swoje działalności na okres zimowy, jeszcze inni zamieniają piece gazowe na te na olej opałowy, który zwraca się w dwa tygodnie i jest tańszy w eksploatacji.

Organizatorzy spotkania nie dają wiary, że zaplanowana przez prezydenta nadwyżka w budżecie będzie wystarczająca. "Zje" ją inflacja, podwyżki cen energii i wzrost kosztów płac. Stąd w budżecie zapis o możliwości zaciągnięcia kredytu obrotowego na kwotę 90 milionów złotych, którego realizacja oznacza dla miasta dług ponad 300 milionów złotych. Jak poinformował Damian Marczak opierając się na Wieloletniej Prognozie Finansowej długi Andrzeja Szlęzaka opiewające na 4 miliony 175 tysięcy złotych, powinny zostać spłacone w 2022 roku.

- Ja życzę dobrze Stalowej Woli i mam nadzieję, że ten kto będzie zarządzał miastem będzie realnie chodził po ziemi i nie pogrążał go - powiedział na zakończenie spotkania Andrzej Szlęzak.
Zdjęcia
Budżet Stalowej Woli na rok 2022 jest fikcją, tak uważają Damian Marczak, radny miejski ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego oraz Andrzej Szlęzak, były prezydent miasta, obecnie radny sejmiku wojewódzkiego Koalicji Obywatelskiej.Budżet Stalowej Woli na rok 2022 jest fikcją, tak uważają Damian Marczak, radny miejski ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego oraz Andrzej Szlęzak, były prezydent miasta, obecnie radny sejmiku wojewódzkiego Koalicji Obywatelskiej.Budżet Stalowej Woli na rok 2022 jest fikcją, tak uważają Damian Marczak, radny miejski ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego oraz Andrzej Szlęzak, były prezydent miasta, obecnie radny sejmiku wojewódzkiego Koalicji Obywatelskiej.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 14:48
~lekarz
Takiego potężnego rozwoju STALOWEJ WOLI jeszcze nigdy nie było jak nasze miasto powstało, jaki mamy w ostatnich 7 latach. A wszystko dzięki najlepszemu prezydentowi w dziejach naszego miasta.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 12:29
~olo
STALOWA WOLA w porównaniu w większymi miastami w POLSCE to ma bardzo malutkie długi. A o swoje długi to niech się martwi WARSZAWA , ŁÓDŹ , POZNAŃ, GDAŃSK, KRAKÓW, WROCŁAW , SZCZECIN czy KATOWICE . Jak przyjdzie czas spłaty tych długów to wszyscy mieszkańcy tych dużych miast będą uciekać do średnich czy małych miast.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 00:23
~kik
To , że Stalowa Wola się zadłużą to fakt bezsporny i tworzy niepotrzebne jednostki jak np. Centrum Usług wspólnych czy Piłki Nożnej, tyle że dopóki w Warszawie i Rzeszowie rządzi PIS jest to bezpieczne.No ale po następnych wyborach już tak miło nie będzie, niestety!!!!
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 10:30
~zico
Tak Tusk pcha się do koryta jak świnia bo Niemcy nie mają taniej siły roboczej a Arabowie nie będą zrywać szparagów. Jak dojdzie do koryta to zapłacimy Niemcom odszkodowanie za przegraną wojnę.
+0-0
Niedziela, 23 stycznia 2022 r. godz. 10:53
~dedoverde
Szlęzak zgorzkniały, stary, bezdzietny kawaler który wciąż nie może przełknąć porażki w wyborach z Luckiem. Na dodatek mieni się "endekiem" podczas gdy uprawia zwykłe "dziwkarstwo" polityczne. Był już chyba w każdej partii na naszej scenie politycznej - żenada.
+0-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 22:26
~Burmistrz
Uciekajmy że Stalowej Woli tego Miasta już się uratować nie da,
+0-0
Niedziela, 23 stycznia 2022 r. godz. 11:09
~popis
Miasto jest na tej samej ścieżce rozwoju co wprowadzany kolanem "Polski NieŁad"! Wszyscy dostaną po szynce a tym którym będzie mało to dodatkowo dostaną po... ryju świńskim. Doczekaliśmy się 'dobrobytu i nadprodukcji papieru nazywanego pieniądzem.
+0-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 18:48
~mnbv
Tak to jest, jak nie ma konkurencji w wyborach.
+0-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 18:24
komes63
To ten Marczak od telebimów , czy jego brat który sie włóczył po NNN i zawsze po ryju dostał ?
+0-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 15:38
~Ferdek z Poniatowskiego
Szlęzak to siem powinien już nie mieszać do POlityki. Niewiele robił oprócz zwalczania krzyży, a pan Lucek to cho cho. Rewitalizacja rynku w Rozwadowie, modernizacja wiaduktu Traugutta, dużo zieleni w całym mieści, wizyty w pałacu prezydenckim PADa, wywiady w TVP, itp. itd. Ma siem czym pochwalić, a nie jak ten Platfus i jego trole. Tylko narzekają i fejkują. A miasto jakie jest za Lucka to każdy widzi i dlatego jest ono bastionem PiSu.
+0-0
Niedziela, 23 stycznia 2022 r. godz. 16:49
~nene
Co ja mogę na twoje he he he? He he he he! Zostaw ciupagi ciupagasom. Sztachety, to oręż tutejszy. He he he. He!
+0-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 23:55
~Ferdek z Poniatowskiego
Mieeeciu, to może na ciupagi??? Na błoniach, he he he.
+0-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 22:28
~Mieciu
Przestań wreszcie oglądać "Misia". Fragment, do którego nawiązujesz, jest inaczej interpretowany niż byś sobie tego życzył. Wejdź w poważniejszą rolę. "Krzyżacy"? Będziemy losować, kto jest Zbyszkiem a kto fałszywym Krzyżakiem. Mam wrażenie, wynikające z twych wpisów, żeś 100% Krzyżak. Gratuluję! Wybierz broń. Tyle twych przywilejów. Kiedy i gdzie? Mnie obojętne.
+0-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 17:57
~higi
Zrób sobie lewatywę, to z pewnością ci ulży. Nie opowiadaj farmazonów bo jest dokładnie odwrotnie.
+0-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 12:21
~RRR
Myślę że Nadbereżny jest najlepszym prezydentem od kilkudziesięciu lat. Ale narzekaczy jak widać nie brakuje.
+1-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 18:46
~wróżbita
A dlaczego tak skromnie "od kilkudziesięciu " tylko. Ja powiedziałabym , że od Średniowiecza do Nieskończoności.
+1-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 17:59
~dera
Brrr. to strach pomyśleć, że lepszego już nie ma i nie będzie? Ktoś tu jest narcyzem i bezkrytycznym bałwochwalcą, tylko kto?
+0-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 11:08
~Tomasz
Panie Marczak za duże masz Pan mniemanie o sobie, Ty nawet na sołtysa nie powinien być wybrany a còż dopiero prezydenta miasta!
+1-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 09:35
~Level
Zamiast tyle gadać, nie byłoby prościej powiedzieć dziennikarzom: To jest kandydat na prezydenta, ja go popieram.
+0-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 09:17
~obserwatorka
A tem Marczak to co za niby osobistość i autorytet
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 21:31
~Przekaz mglisty
Niestety nadal nie wiadomo co obydwaj panowie chcą tak naprawdę ugrać. Może się wreszcie dowiemy!
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 20:58
~Tuwim
Proponuje jużzacząć jakieś bajki pisać dla dzieci, może ktoś uwierzy.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 20:49
~sznaps
Jakoś im nie wierzę. Nawet patrząc na zdjęcia, zaufania nie wzbudzają jegomoście.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 20:48
~Grigorij
Czy może mi opisać ktoś kim są ci Panowie i dlaczego sieją taki zamęt?
+0-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 08:01
~Wania
Ty masz aamonek zdecydowanie lepsze - po ci inne ?
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 22:21
~Aamon
chodu polecisz mi prochy, które bierzesz ?
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 21:20
~chodu
To nie jest sianie zamętu a troska z jaką ci dwaj panowie pochylają się nad wieloma wątkami miejskiego czyli naszego życiu. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to tylko strata dla ciebie. Przecież pan Nadbereżny niczego nowego nie nauczył się w zarządzaniu od czasu gdy był tylko radnym miejskim, to widać gołym okiem, prawda? Dobrze, że są jeszcze tacy ludzie co patrzą z troską na sprawy naszych finansów.
+1-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 20:29
~Aamon
Ksiądz, SB-ek,PIS-owiec, to jedna rodzina... Czy ktoś zaprzeczy? Argumenty mam...A jeszcze ta ich sakralna...
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 22:37
~Liverpool
Pomiędzy księdzem i Pisowcem nie pasujesz.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 20:23
~Hutnicza
Oczywiscie, to i tak niczego nie zmieni. Bo lokalny Cezar "Lucjusz Utracjusz" i tak bedzie wszystko robil po swojemu...
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 19:49
~Kredyt na kredyt
Milo sie czyta obrońców budżetu miasta Stalowej Woli
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 18:57
~Aamon
Po rządach PIS-u w 2050 roku osiągniemy poziom życia z 2015 roku. Jarka już nie ma, Don Stanislao nie ma, ale nasze dzieci i wnuki będą spłacać ich majątki.... Jedynym pozytywem będzie, że nie będzie KK.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 21:18
~OLO
ahahahahah ciebie nie podejrzewam. Masz pomoc psychologa ?
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 20:20
~Aamon
@Olo niech sobie wyobrazi, że są na tym świecie ludzie, którzy żyją inaczej jak prezes albo księża pedofile.. Po prostu normalnie, rodzinnie...
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 19:39
~OLO
ty masz dzieci ? Współczuję im.....
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 16:53
~Kasia
Jakies mam wrazenie ze ten co tak wytyka ... bedac prezydentem jeszcze bardziej by z budzetem nawywijał. Ładu i składu by nikt przez 20 lat nie doszedł. A na taczkach bo by sie ludzie poznali, juz po roku by wyjechał.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 16:48
~Pamięć nie poszłsa w las.
W ramach lansowanych form demokracji przez PO i Lewicę powiem tak: Panie Marczak nędzny człowieku - SPADAJ! A Ty były Panie były Prezydencie nieudaczniku - ZAMILCZ ! I tylko Panowie bez obrazy!
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 16:29
~Olo
Kolejne czarnowidztwo. Usłyszymy od opozycji coś pozytywnego? Do wyborów nie ma szans!
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 15:29
~jasio
najwieksz niebespiczenstw dla mas to tacy zsrancy tzw. polirtcy a naprawde some to nieudaczniki i nieroby w krutkich spodenkach
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 14:45
~SPS to fikcja
Kolejny lans smerfa Marudy. Teraz chyba konferencje to co 2 tygodnie będą, bo zbliżają się wybory. Ciekawe czy już Renatka zaniepokojona, że bez niej konferencję zrobili.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 14:42
~a gdzie szarlotka?
Panowie... i wy to tak na trzeźwo?? :D :D :D
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 14:42
~Pegasus
Jak tam taśmy w ROMIE ?
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 14:42
~Wali mnie to
No jeśli to ma być kandydat na prezydenta i jego główny mentor, to ja podziękuję.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 14:19
~Grzegorz
Nadbereźny bez pomysłu na Miasto,zrujnowany budżet, zadłużenie na bzdurne inwestycje, upadające finansowo społeczeństwo,taki jest obraz Stalowej Woli,czy tego nie widzicie. Tak jak PiS rządzi Polską,tak on Miastem, rujnuje do końca.
+1-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 21:25
manukun
Towarzyszu, powiedz co tak naprawdę niezbędnego zrobił Nadbereżny? Po 6 latach się ocknął, że inwestorów nie ma? Poważne projekty można wyliczyć na palcach jednej ręki, reszta to tylko działanie pijarowe i "absorpcja dofinansowania".
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 16:43
~Elmo
Tak mu kazali - musk przetforzyl roskas.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 14:40
~skai
Hejterze, wróciłeś z konferencji do domu i już wypisujesz swoje bzdury?
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 14:09
~1926
Maruda smerf Marczak może o fikcji koszykarskiej by opowiedział, jak to rozłożyli tą sekcję współ z tym nabitym ogrem co siedzi obok.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 14:06
~I to nie jest fikcja
Szlęzak to zgrana karta, megaloman. Marczak wieczny leser, zakochany w sobie narcyz.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 14:03
~Dziadek z czarneckiego
Który to szrek, a który fijona?
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 13:59
~SteelWill
Panie były prezydencie Szlęzaku teraz Pan tak troszczy się o Stalową Wolę? A za czasów pana prezydentury mało było tego widać, natomiast często widać było Pana z dokumentami i teczką w barze DVD przy piwku ;)
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 13:54
~żywago
Jajk bym mógł to bym wysłał PiS na księżyc, ale trzeba przyznać że Nadbereżny wiele dobrego dla Stalowej Woli zrobił. I nie przesiaduje w Romie non stop co robił widoczny na zdjęciach Szrek. A Marczak... no cóż Damianek jeszcze przed tobą wiele chleba, żeby budżet oceniać, a na prezydenta się nie nadajesz.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 13:53
~po
Stalowa Wola - Zapyziałe miasto. Wystepujacy eksprezydent który do tego zapyzienia sie mocno dołozyl-to juz farsa. A do tych co jak manta powtarzaja"wina PiS". A co wam SLD lub PO zrobiło dobrze ?? Opodatkowałi lub zmusiło was do wyjazd bo zlikwidowali przemysł. Na dodatek jak awansowaliscie w szprzataniu na zachodzie to musieliscie placic tym politykjom w formie podatków wieksze podatki. No tak, byliscie ojropejczykami bo sprzataliscie u nich lub opiekowaliscie sie starymi SS-manami ( nie zawsze z blizna pod lewa pacha)
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 13:51
~owijają w bawełnę
Dlaczego onie nie mają na tyle jaj żeby powiedzieć wprost: Damianek będzie startował na prezydenta, a Szrek go popiera i pewnie chce być wiceprezydentem.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 13:50
~wiesz kto
Smerfie Marudo Marczak... wiesz co jest fikcją? wiele pracowniczych premii których nigdy ludziom nie wypłaciłeś!!
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 13:33
~Luns
Dżon z USA. Ty pewnie głosowałeś w Stanach na tego z rudą wiewiórką na głowie to każdy inny niż z pisu jest beee.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 13:28
~Aamon
Odkąd pisowcy zawierzyli energię matce boskiej, ta zdrożała o 130%... A poczekajcie jak Glapiński ze swoimi ,, blondi" podniesie stopy procentowe do 4- ech... Będzie się działo! Może by już nic nie zawierzali nikomu, a zwłaszcza tym co nie wiedzą co to prąd, tylko sami ponosili odpowiedzialność. Swoją drogą to dobry ten ,, pisowski wał" - emeryt dostanie 200 PLN więcej a wyda 500... Tej grupie wiekowej szczególnie gratuluję wyborów... Macie, co chcieliście!
+1-0
Sobota, 22 stycznia 2022 r. godz. 04:46
Bella
Prawda ,ja tez im zycze Szczęsliwego Pisowego Wału w Nowym Roku !
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 13:55
~Lekarz
Widzę że czopków zabrakło hejterze...
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 13:20
~Obserwator
Długi wzrosną jeszcze bardziej, bo jak niesie wieść po Urzędzie Miasta, ma przybyć dwóch zastępców LN, bo LN częściej już w Warszawie niż w Naszym mieście.
+1-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 13:19
~ekolog
No i wyszła cała prawda o co im chodzi. Lansują się aby ten radny wygrał wybory bo dzięki temu SZREK będzie miał szansę zostać starostą. Wielka kasa za pierdz..enie w stołek kto by tak nie chciał. Już dziś zakładam się z każdym o każde pieniądze , że gdyby ten radny wygrał wybory na rezydenta naszego miasta to zrobi SZREKA starostą. Dlatego tak wspólnie robią zamieszanie w mieście bo jak mówią w mętnej wodzie łatwiej rybę złowić. Ale na szczęście w naszym mieście nie ma głupich ludzi i nie mają oni żadnych szans na koryto. Najbardziej w czasie tej pseudo konferencji wku..ili kibiców mówiąc , że to CENTRUM SPORTOSWE jest nie potrzebne. Ale za te głupie filozofowanie tych dwóch ludzi kibice zapłacą im podczas wyborów za 2 lata.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 13:14
~Erikson
Panowie, na nastepnej konferencji przedstawcie mieszkańcom Stalowej Woli, co zrobiliście z koszykówką w tym mieście ok? Przede wszystkim marczak niech zabierze głos. Z góry dziękuję mgr
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 13:04
~lekarz
Dzięki wyborcom PIS ten łysy pan został prezydentem miasta a dla mnie rezydentem. Już po miesiącu zbudował chory układ w mieście nazywany przez wszystkich WALENIZMEM. Za co został już na drugi miesiąc po wygraniu wyborów na rezydenta naszego miasta wywalony na zbity pysk z partii PIS. Jak tylko o tym chorym układzie w naszym mieście dowiedział się PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI. Dzięki PANIE BOŻE , że wyzwoliłeś nasze miasto od tego chorego układu.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 12:59
~Jaca
Widać, że trolli opozycyjnych brak :-) mają zbiórkę ahahahaha to są jaja.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 12:59
~CZESŁAW
Jestem wrogiem PISU i Nadberezny toteż nie mój ulubieniec.Ale jedno trzeba przyznać tule środków co LN wyciągnął z WARSZAWKI to jest godne podziwu.Na co tylko chce na wezelakie zachcianki. AI ILE PIENIEDZY Z WARSZAWY SCIĄGŃĄŁ PAN SZLEZAK??? STARTOWAŁ ROWNIEZ Z PISU ZA PIERWSZYM RAZEM. PRAKTYCZNIE W KAZDEJ MOZLIWEJ PARTII CHCIAL ZYSKAC POPARCIE.I CO??? ILE I NA CO DOSTAŁ PIENIEDZY Z BUDZETU PAŃSTWA???
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 12:57
~PO to zło
Fikcja to jest cały ten SPS. Nic tylko wieczne ujadanie w internecie i hejt. A w realu smerf Maruda Marczak narzeka do wtóru z Butrynką i rzeszowiakiem Przytułą. teraz dla odmiany ze Szlęzakiem.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 12:53
~bez sensu
Budżet uchwalano miesiąc temu. No to trochę czasu zajęło marudzie Marczakowi, aż przyszły jakieś przemyślenia... Człowieku skończ te bzdurne konferencyjki i narzekanie a weź sie za uczciwą robotę.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 12:51
~Dudi
Widzę że kolejny lans smerfa Marudy MARCZAKA, znowu narzekanie. Człowieku nie podoba ci się miejska kasa? To przypomnij sobie jak ty ludziom płaciłeś!!!
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 12:50
~HERA
Szkoda że nie było nic o kursie srania bez jedzenia
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 12:29
~Pragmatyk
Za pana Prezydenta Andrzeja Szlezaka miasto tak się dynamicznie rozwijało że nie było stać na oświetlenie pomników przy kościołach...
+1-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 13:33
~Foto
aamonek Muminku już wróciłeś ze zbiórki?
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 12:56
~Aamon
Przecież kradli prąd... O co come on? Miasto nie jest od podświetlenia pomników, których nie postawiło... A ten akurat nie jest nasz, stalowowolski, tylko jednej z grup wyznaniowych, to niech płacą...
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 12:42
~Luns
Pramatyk. A kościół jest taki biedny, że musiał czekać aż miasto podświetli pomniki.
+1-1
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 12:12
~Dżon z USA
Panie Szlęzak - był Pan już prezydentem i nie zrobił nic dobrego dla mieszkańców tego miasta ( po za wizją naukową- budynkiem KUL i remontem paru ulic). Pana 5 minut już minęło.
+2-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 12:01
~jozek
Niewiem po co ten maly czlowieczek Szlezak zabiera glos.Jak byl Prezydentem miasta to niczym sie nie interesowal i wszystko doslownie olewal.
+2-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.