Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
 Wiadomości lokalne
» Komunikat MZK
» Kwietne sadzonki z Parku Jordanowskiego skradzione
» Wodny plac zabaw do remontu. Brakuje tylko wykonawcy
» DK77: wypadek w Turbi. W zderzeniu dwóch aut ranna jedna osoba
» Od Działkowej w stronę VIVO! powstanie chodnik
» 84-letni rowerzysta potrącony na Okulickiego
» Upamiętnili Ofiary Zbrodni Katyńskiej
» Prezydent Miasta Stalowej Woli zaprasza na II Kuźnię Kariery - Stalowowolskie Targi Pracy!
» Śmietanka PiS-u zjechała do Stalowej Woli na konwencję samorządową
» W stalowowolskiej policji brakuje funkcjonariuszy
» Młodzież zaprojektuje swoje centrum
» Kolizja trzech aut w Zaleszanach
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Benefis Jerzego Augustyńskiego
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
» Majówka 2024
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. godz. 16:42     /Magdalena Rodecka/
O co pytali radni w powiecie od początku kadencji?

Sprawdzamy aktywność radnych powiatowych od 2018 roku pod kątem zapytań i interpelacji.
Sprawdzamy aktywność radnych powiatowych od 2018 roku pod kątem zapytań i interpelacji.
Fot. Jacek Rodecki
W 2023 roku mija kolejna kadencja rad samorządowych. Sprawdzamy aktywność radnych powiatowych od 2018 roku pod kątem zapytań i interpelacji.

Biorąc pod uwagę, że Rada Powiatu składa się z 23 radnych, zaledwie kilku z nich od początku trwania kadencji pokusiło się o złożenie zapytań dotyczących spraw powiatu. Częstotliwość również nie jest imponująca. W ciągu roku odbywa się po kilkanaście spotkań na sesjach, dwa razy więcej na komisjach - odnotowano zaledwie 24 zapytania.

8 grudnia 2018 roku radny Marek Pater pytał o "śliskość zimową" występującą na drodze powiatowej relacji Radomyśl nad Sanem - Zaleszany oraz ścieżce pieszo- rowerowej, 12 grudnia Leokadia Gugała pytała o możliwość wyregulowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej Nr 77 z drogą wojewódzką Nr 855 w Stalowej Woli.

30 kwietnia 2019 roku Dariusz Bańka pytał o oświetlenie mostu w miejscowości Brandwica, 14 maja Wojciech Chodorek złożył pięć zapytań (w sprawie wykonania podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy przystanku przy ul. Czarnieckiego, w sprawie ubezpieczenia karetek znajdujących się na wyposażeniu SP ZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, w sprawie remontu Oddziału Ortopedycznego P ZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, w sprawie modernizacji ciągów pieszych oraz wykonania ciągów rowerowych wzdłuż ul. KEN, w sprawie sprawdzenia możliwości wykonania prawoskrętu z ul. Żwirki i Wigury w kierunku ul. Czarnieckiego). 5 czerwca Zbigniew Gola prosił o przygotowanie zestawienia liczby personelu "białego" w stosunku do personelu niemedycznego/administracyjnego oraz zestawienia kosztów funkcjonowania poszczególnych oddziałów (wydatków i dochodów). 29 października Dariusz Bańka złożył wniosek dotyczący przystąpienia Starostwa Powiatowego do programu pozwalającego zaoszczędzić wodę z sieci wodociągowej. Program obejmowałby zakup i przekazanie obywatelom powiatu zbiorników na deszczówkę (200 l). 10 grudnia Dariusz Bańka złożył niosek dotyczący zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańcom miejscowości Brandwica, poprzez umieszczenie znaku D-42 informującym o wjeździe na teren zabudowany (pod znakiem E17A).

25 czerwca 2020 roku Leokadia Gugała złożyła wniosek dotyczący przebudowy drogi powiatowej nr 1008R Modliborzyce - Rzeczyca Długa na odcinku przebiegającym przez m. Rzeczyca Długa. Wniosek dotyczy wykonania odnowy nawierzchni bitumicznej oraz dokończenia budowy chodnika dla pieszych. 16 września Dariusz Bańka pytał o sprawę wydzielenia miejsca do zapewnienia bezpiecznego poruszania się na rowerze (asfaltowe pobocze, ścieżka rowerowa) na drodze wojewódzkiej nr 855 między miejscowościami Rzeczyca Długa - Brandwica oraz zastosowania szczególnego oznakowania przejścia dla pieszych przy Zespole Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. 23 września radny Józef Gorczyca złożył wniosek w sprawie montażu lustra przy wyjeździe od ul. Ziarny do ul. Wolności w gminie Pysznica oraz w sprawie ograniczenia przejazdu samochodów z dużym tonażem przez teren Gminy Pysznica do S 19. Mieszkańcom zależy na zwiększeniu bezpieczeństwa i zgłaszają potrzebę częstszych kontroli przez policję. 7 października Dariusz Bańka pytał o ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz postawienia urządzenia "fotoradaru", który by zdyscyplinował kierowców do wolniejszej, uważnej oraz bezpiecznej jazdy na drodze wojewódzkiej nr 855 (w związku ze skrzyżowaniem w m. Brandwica z drogą powiatową nr 1020 R biegnącą od m. Jastkowice. 26 października Zofia Ciesielka-Grella złożyła wniosek dotyczący uruchomienia połączenia PKP z gminy Zaklików i Radomyśl nad Sanem w kierunku Stalowej Woli około godziny 6:00 lub 6:15. 22 grudnia wpłynął wniosek od Leokadii Gugały w sprawie ograniczenia ruchu tirów i samochodów ciężarowych w miejscowości Musików.

23 marca 2021 roku Dariusz Bańka złożył wniosek w sprawie zwiększenia patroli i częstsze interwencje w stosunku do mieszkańców Stalowej Woli, którzy łamią przepisy prawa dotyczące obowiązku noszenia maseczek i dystansu społecznego, 29 marca z kolei podejmował interwencje dotyczącą zanieczyszczonych ścieżek rowerowych na moście na rzece San oraz przy drodze powiatowej 1024R, od Stalowej Woli do Pysznicy, 14 czerwca - skrzyżowania na drodze wojewódzkiej nr 855 z drogą krajową nr 77 - Podskarpową. 29 września Ryszard Andres złożył wniosek o wpisanie do planu remontów przejść dla pieszych - przejścia zlokalizowanego przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Stalowej Woli na drodze powiatowej nr 1025R, ulica Mickiewicza. 18 października Leokadia Gugała pytała o możliwość oczyszczenia i udrożnienia nurtu rzeki Łukawica w miejscowościach Rzeczyca Długa i Rzeczyca Okrągła. 19 października Stanisław Czochara złożył wniosek o podniesienie kwoty dotacji celowej przyznawanej z budżetu Powiatu Stalowowolskiego na dofinansowanie kosztów inwestycji związanych z demontażem, usuwaniem i unieszkodliwianiem elementów zawierających azbest.

Z zestawienia widać, że najaktywniejszymi radnymi, którzy korzystają z tej formy rozwiązywania spraw na rzecz mieszkańców w powiecie są: Dariusz Bańka i Leokadia Gugała.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 5 grudnia 2021 r. godz. 11:06
~Footz
No i co z ta sygnalizacja swietlna na 77/855?? Zmienia cos? Poprawia zeby sie ten korek nie robil? A moze drugi pas na Sandomierz otworzą? Moze ktos wie bo w BIP nie potrafie nic znalezc.
+0-0
Czwartek, 2 grudnia 2021 r. godz. 13:56
~csa
Jeszcze o radnych miejskich. Jak tam ich działalność na rzecz mieszkańców.
+0-0
Środa, 1 grudnia 2021 r. godz. 13:51
~olo
Do brnij dalej olo, ja komentowałem o kosztach życia a to proste jak 2 dodać 2 czyli 4. Nie popisuj się swoją wiedzą bo na mnie nigdy nie zrobisz żadnego pozytywnego wrażenia.
+0-0
Środa, 1 grudnia 2021 r. godz. 15:02
~Ins
Właśnie o to chodzi, że nic ponad 2 dodać 2 czyli 4 do ciebie nie dociera. Kompromituj się dalej skoro taka twoja wola stalowa
+0-0
Wtorek, 30 listopada 2021 r. godz. 15:43
~Mieszkaniec
kontroluje ktoś szkoły? płatne zastępstwa?
+0-0
Piątek, 3 grudnia 2021 r. godz. 12:38
~loża
Ja mam pytanie dla szefów szkolnictwa podstawowego i średniego, czy wam odpowiada ingerencja kuratora mająca powoływać i odwoływać dyrektorów szkół? Czy dla was wystarczającym będzie wykonywanie funkcji 'płatnika" wynagrodzeń z... subwencji oświatowej otrzymywanej od ministra finansów? Dlaczego nie protestujecie, może dlatego , że wam zatkano gęby podwyżkami? Kim wy jesteście w takiej sytuacji? Ślepym narzędziem w reku państwa?
+0-0
Wtorek, 30 listopada 2021 r. godz. 16:50
~ja2
jeszcze chyba nie.
+0-0
Wtorek, 30 listopada 2021 r. godz. 14:27
~kolizja
A radny i członek zarządu powiatu pan Idec nie złożył wniosku z zapytaniem kto i po co i kiedy(nocą?) postawił znak zakazujący komukolwiek wjazdu na drogę oznaczoną imieniem Podleśna w Kępiu Zaleszańskim Przecież ten znak stoi bez ... umocowania prawnego a dzięki temu, że nikt nic nie wie to pilnuje na tej drodze porządku państwowa policja. Wychodzi z obserwacji, że to policja sobie postawiła ten znak. Panie radny niech pan pyta bo kto pyta ten może coś się dowiedzieć!
+0-0
Wtorek, 30 listopada 2021 r. godz. 10:50
~olo
Do starego inż, cieciu ty nie masz zielonego pojęcia o ekonomii a zabierasz głos. Ten olo ma 100 procent racji , a biorąc pod uwagę co roczną inflację na poziomie 4 procent. To te podwyżki nawet nie są podwyżkami tylko utratą zarobków po przez inflację. To już było przerobione w krajach bogatych na całym świecie, że ludzie dostawali podwyżki i co się okazało po 20 latrach , że wszyscy woleli by pracować za grosze i nie płacić co miesiąc majątek za wszystko. Bo za podwyżkami zarobków szły potężne podwyżki kosztów życia i okazało się , że lepiej malutko zarabiać i mało za wszystko płacić. Jeszcze jedna bardzo ciekawa rzecz dlaczego w skupach złomu nie ma inflacji jak taki biedak nazbiera trochę puszek po piwie i zaniesie do sprzedaży to maksymalnie dostanie 4 złotych za kilogram tych puszek. Ale jak bogaty sprzedaje biednemu to podnosi sobie ceny ile mu się podoba a biedaczyna musi płacić bo przecież musi coś jeść aby przeżyć.
+0-0
Środa, 1 grudnia 2021 r. godz. 12:23
~brnij dalej olo
O kosztach słów parę: Znaczenia ekonomiczne: koszt zmienny koszt stały koszt alternatywny koszt komparatywny koszt krańcowy koszt transakcyjny koszt utopiony koszt pośredni koszt implicite - koszt alternatywnego wykorzystania zasobów, niestanowiące wydatków danego przedsiębiorstwa. koszt explicite - koszty rachunkowe odzwierciedlające widoczne wydatki na zakup czynników produkcji. koszty jakości To o który konkretnie rodzaj kosztów Ci chodzi? Jeszcze raz powtórzę, nie masz zielonego pojęcia o czym bredzisz. W ramach uzupełnienia infantylnego słownictwa proponuję doczytać w google pojęcie WYDATKI
+0-0
Środa, 1 grudnia 2021 r. godz. 11:48
~olek
Do stary inż, ekonomia dla mądrych ludzi jest tak prosta jak 2 dodać 2 czyli dla mnie 4. Jeżeli ty nie rozumiesz słowa koszty życia to o czym ja mam z tobą dyskutować. Jeszcze raz wszystkim powiem , że dużo lepiej jest mało zarabiać i mało za wszystko płacić. A to czy się ktoś w życiu czegoś dorobi czy nie to kwestia tylko oszczędności. Znam ludzi co całe życie grosze zarabiali i dziś są bogaci i znam takich co majątek zarabiali i dziś są biedakami bo nie mieli głowy do pieniędzy i nie umieli oszczędzać.
+0-0
Wtorek, 30 listopada 2021 r. godz. 18:24
~stary-inżynier
Panie "olo", "olek", czy jak ci tam... Powtarzam jeszcze raz - masz spore problemy z liczeniem. Wracaj lepiej do szkoły!
+0-0
Wtorek, 30 listopada 2021 r. godz. 15:06
~Mieszkaniec
olo - zapomniałeś się przelogować.....................
+0-0
Wtorek, 30 listopada 2021 r. godz. 14:39
~Stoik
W którym podręczniku do ekonomii funkcjonuje pojęcie podwyżka kosztów? Nie masz bladego pojęcia co znaczy pojecie kosztów. Zastanawiam się czy jesteś w stanie odróżnić camping od ping-ponga
+0-0
Wtorek, 30 listopada 2021 r. godz. 12:51
~olek
Do stoik , takie mądrości to nie na twoją łepetynę.
+0-0
Wtorek, 30 listopada 2021 r. godz. 12:08
~Stoik
Z tego bełkotu jasno wynika, że mylisz izbę lordów z izbą wytrzeźwień
+0-0
Wtorek, 30 listopada 2021 r. godz. 07:18
~KOlo
Powinni się zapytać czym konkretne zajmuje się wicestarosta Sołtys. Bo zarabia sowicie, ale chyba nie za picie kawki tylko....
+0-0
Piątek, 24 grudnia 2021 r. godz. 00:51
~Pawlaczka
Władysław Kargul w filmie "Kochaj albo rzuć" lecąc samolotem do USA powiedział tak: "Nareszcie człowiek czuje się jak sołtys: wysoko, najedzony i za nic nie odpowiada".
+0-0
Wtorek, 30 listopada 2021 r. godz. 10:21
~Pawlaczka
Władysław Kargul w filmie "Kochaj albo rzuć" lecąc samolotem do USA powiedział tak: "Nareszcie człowiek czuje się jak sołtys: wysoko, najedzony i za nic nie odpowiada".
+0-0
Wtorek, 30 listopada 2021 r. godz. 09:16
~hehe
Trzeba się było uczyć a nie tylko na ambonie siedzieć
+0-0
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. godz. 21:25
~Dzidek z Czarnieckiego
Jestem po pięćdziesiątce, kiedy w końcu dorobię sie własnego domu z działka w tym miescie? Kiedy Będę zarabiał jak w Niemczech?
+0-0
Wtorek, 30 listopada 2021 r. godz. 11:13
~Aamon
Jarosław Rajmundowicz mówił, że za 20 lat dogonimy Niemcy. Cierpliwości! Trzy lata już minęły i mamy największą inflację,nędzę i najwięcej biednych ludzi w ostatnich 20 latach. Jak tak będziemy ,,doganiać", to już niedługo Haiti, Bangladesz albo Dżibitti dogonimy, a może nawet ,,legendarne" San Escobar...
+0-0
Wtorek, 30 listopada 2021 r. godz. 00:11
~Nasz Wolski Kabaret
Nigdy - taka jest prawda!!!
+0-0
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. godz. 18:30
~j51
do olo i kaczynski dobrze zrobil a jak pracownik by tak pracowal jak radni to by siedzial na zielonej trawce jak mialy byc podwyszki to od nastepnej kadencji i to za zgoda wyborcow nie sami sobie ustalaja
+0-0
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. godz. 17:56
~szok
Pytali czy podnieść im wypłaty? Czy może pytali o nieprawdopodobne podwyżki. Oczywiście nie ich pensji tylko prądu, gazu, żywności, itd...........Pytali może o Mejzę, Sasina i Suskiego? Pytali może jak żyją mieszkańcy miasta? A może zapytali o rozkopanie wszystkich ulic, korki i hałas? To do Mejzy - po co oni są???????????
+0-0
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. godz. 17:41
~stalowiak
Chodorek niby przyszły starosta d... nie urywa....
+0-0
Wtorek, 30 listopada 2021 r. godz. 11:27
~Zatorze
Mnie dziwi że radny powiatowy Chodorek który był prokurentem z Stali nigdy nie zabiegał o środki finansowe z powiatu dla Stali. Ale jak mieliśmy takich zarządców jak Chodorek nie ma się co dziwić że Stal upadła. Zatorze nie zapomina!!!
+0-0
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. godz. 19:05
~Kraton
Ten przygłupek? Chodziłem z nim do szkoły i inteligencją to on nie błyszczał…. Tyle sie uczył, a ledwo zdawał z klasy do klasy… ale do kościoła to pierwszy biegł. Ehh co za czasy…
+0-0
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. godz. 18:07
~Klan najbardziej rodzinny serial
Ten to niech najpierw przedstawi drzewo genealogiczne z wyjaśnieniem gdzie poszczególni członkowie rodziny pracują i dlaczego to instytucje miejskie/państwowe
+0-0
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. godz. 17:50
~:):):)
Szkoda że emotek nie można wstawiać bo mi łzy popłynęły ze śmiechu.
+0-0
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. godz. 17:35
~master
Oni nie rządzą, oni się tylko bogacą. Takiej kichy jak za PIS-u nie było nigdy w historii Polski. Radni powinni pełnić tę funkcję społecznie a nie jeszcze diety sobie podnosić.
+0-0
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. godz. 19:32
~stary-inżynier
Nie ośmieszaj się tu znowu PiSowski ignorancie... bo twój wpis wskazuje na to, że takie pojęcie jak "procent składany" jest ci obce. I, po prostu, masz problemy z liczeniem.
+0-0
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. godz. 19:30
~Irmina
Olo już w drugim wątku wklejasz te dyrdymały z procentami. Niech Ci to pryncypał przeredaguje
+0-0
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. godz. 18:51
~@olo
Mhm a nam w nagrode dał też podwyżki o 5% ale cen, miesięcznie.
+0-0
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. godz. 17:44
~olo
Oszołomie gdyby nie PIS dziś byś był sw ciemnej du..pie. To PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI 6lat temu obniżył wszystkim posłom, senatorom i samorządowcom wynagrodzenia o 20 procent. Wtedy hejterzy byli zadowoleni a jak po 6 latach dodali im 50 procent to to mają 30 procent więcej niż 6 lat temu.co daje w prostym przeliczeniu 5 procent podwyżki co roku. Ale to mi podwyżka a jak robotnicy dostają co roku 10 procentowe podwyżki. Dajcie hejterzy sobie siana idiotyczną propagandą bo wszyscy się z was śmieją.
+0-0
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. godz. 17:29
~TylkoZKS
A ja się zapytam, dlaczego w naszej Polsce musi rządzić pis? No ludzie kochani, ile jeszcze tych nieudolnych i antypolskich rządów?
+0-0
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. godz. 17:26
~olka
nikt nie złożył wniosku o poprawę tragicznego stanu powietrza w Stw?????
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.