Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 23 maja 2022 r. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
 Wiadomości lokalne
» Fotobudka "FotoLudek"
» Trendy ślubne 2022: jak ubrać się na wesele jako gość?
» Komunikat MZK
» Wydział promocji wyposaża się w sprzęt. Konkretna marka (lub równoważna)
» Znikający plac zabaw
» 6,4 mln zł na podwyżki płac w strukturze miasta
» Do stalowowolskiego szpitala powróciły ablacje
» Sesyjny bałagan
» Awantura w Centrum Koordynacyjno-Wytchnieniowym. Interweniowała policja
» 49-letni motocyklista ciężko ranny w wypadku
» Bojanów: rozbudują stację uzdatniania wody o drugie ujęcie
» Czy na błoniach powinno powstać więcej palenisk?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"COP to był wieli dorobek naukowy myśli polskiej. W tym okresie powstało 52 fabryki na polskich technologiach, 58 rozbudowano i zmodernizowano, utworzono 128 tysięcy miejsc pracy".
Prof. dr hab. Marek Jabłonowski, Uniwersytet Warszawski.
 Imprezy w mieście
» Szancer, wyobraź sobie!
» Reksio - przyjaciel na medal
» Piast TOTAL WAR Wojskowość w Polsce wczesnopiastowskiej
» Poznaj dawne życie Lasowiaków na wystawie rzeźby Jana Puka
» Zaproszenie do udziału w konferencji "Przestrzeń oswojona/nasza/bezpieczna. Co to znaczy zamieszkiwać?"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
»Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
»1 maja. Nowa Lewica pamięta o Święcie Pracy
»Wiadukt na Romualda Traugutta gotowy
»Ruszył odcinkowy pomiar prędkości
»Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Środa, 20 października 2021 r. godz. 11:05     /Wojciech Dyląg/
Prezes ZUS: pierwsze "czternastki" trafią na konta w październiku

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty czternastej emerytury. Dodatkowe świadczenie zostanie wypłacone z urzędu.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty czternastej emerytury. Dodatkowe świadczenie zostanie wypłacone z urzędu.
Fot. Jacek Rodecki
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty czternastej emerytury. Dodatkowe świadczenie zostanie wypłacone z urzędu. Nie trzeba będzie składać żadnego wniosku. Pierwsze wypłaty trafią na konta emerytów pod koniec października - zapowiada prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

- Przygotowujemy się do wypłaty "14" emerytury, która trafi do naszych klientów wraz z wypłatami świadczeń listopadowych. W związku z tym, że 1 listopada to dzień świąteczny, pierwsze przelewy trafią na konta pod koniec października - mówi profesor Uścińska.


Prezes ZUS dodaje, że tzw. czternastka w 2021 roku wyniesie 1250,88 zł brutto. Będzie przysługiwała osobom, które na dzień 31 października 2021 r. będą miały prawo do jednego ze świadczeń długoterminowych wymienionych w ustawie, m.in. emerytury, renty, renty socjalnej, świadczenia przedemerytalnego. Czternastki nie otrzymają osoby, których prawo do tych świadczeń będzie zawieszone.

Pełną kwotę, czyli 1250,88 zł brutto otrzymają osoby, których świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł brutto. Pozostali otrzymają czternastkę pomniejszoną zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę". Przykład: Pobierana emerytura wynosi 3000 zł,( 3000 zł - 2900 zł = 100 zł ). Czternastka będzie przysługiwać w kwocie mniejszej o 100 zł.(1250,88 - 100 zł =1150,88 zł).

Czternasta emerytura będzie podlegała opodatkowaniu i oskładkowaniu na ogólnych zasadach, niezależnie od tego, czy jest wypłacana w zbiegu ze świadczeniem opodatkowanym lub zwolnionym z podatku. Ważne ! Z kwoty kolejnego dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego nie będą dokonywane potrącenia i egzekucje.


Czternasta emerytura zostanie wypłacona dla ok. 9,1 mln emerytów i rencistów. W pełnej wysokości będzie przysługiwać dla ok. 7,9 mln świadczeniobiorców.

Tymczasem w kwietniu tego roku emeryci, renciści i inni odbiorcy świadczeń długoterminowych otrzymali już trzynastą emeryturę w kwocie 1250,88 zł brutto. Świadczenie przysługiwało w pełnej wysokości, bez względu na wysokość pobieranego świadczenia podstawowego.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 21 października 2021 r. godz. 10:50
~olo
Po pierwsze co się stało z tym hejterem ''manekinem'' , że już przestał hejtować mieszkańców naszego miasta. Po drugie już od nowego roku 90 procent emerytów nie będzie nawet złotówki płacić podatku. Za peło dostawali emeryci 2 złote podwyżki co roku ci co mieli bardzo niskie emerytury a wtedy nikt nie gęgał , że to z podatków pracujących. Teraz mamy najlepszy rząd w dziejach POLSKI za co wszyscy POLACY dziękują BOGU. Gdyby nie PIS to dziś emeryci by żebrali po ulicach. A swoją drogą jak przy korycie siedzieli ci z peło [dosłownie] to po śmietnikach chodzili tysiące ludzi zbieraczy złomu czy puszek aluminiowych taki dobrobyt mieliśmy wtedy a dziś nikt po śmietnikach nie chodzi. Módlcie się POLACY do BOGA aby PIS rządził do końca świata i jeden dzień dłużej.
+0-0
Piątek, 22 października 2021 r. godz. 09:38
~pol
@olek: nie bede sie zniżał do Twojego poziomu i nie bede Cie obrażał. Ale w jednym muszę Ci przyznać rację tak drogiej żywności paliwa jeszcze nie mieliśmy (i nie tylko to bo wszystko jest mega drogie), a najgorsze jest to że ten Twój SUPER RZĄD nic z tym nie robi tylko dalej próbuje wciskać ludziom jak to jest super. I po Twoim przypadku z żalem stwierdzam że im się to udaje.
+0-0
Czwartek, 21 października 2021 r. godz. 20:20
~Bantustan Wolski
A taka jest skrzeczaca rzeczywistosc, panie "olek", lub "olo"... Cytat:"Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. W 2020 r. liczba obywateli żyjących w skrajnym ubóstwie zwiększyła się o 378 tys. osób. Odczuły to głównie dzieci i najstarsi. 15,7 mln Polaków żyje zaś poniżej minimum socjalnego. Wynika tak z najnowszego opracowania "Poverty Watch 2021" przygotowanego przez EAPN Polska, czyli Polski Komitet Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu. To rokrocznie przygotowywany raport pokazujący, jak zmienia się skala biedy w Polsce. Oparty jest przede wszystkim na oficjalnie publikowanych przez agendy krajowe i międzynarodowe statystykach." $Czy ma pan jeszcze cos do powiedzenia, poza wciaz powtarzanymi klamstwami?
+0-0
Czwartek, 21 października 2021 r. godz. 16:16
~olek
Do pol, cieciu takie brednie jak wypociłeś to tylko Gazeta Wybiorcza i TVN24 może produkować. Tak dobrze jak teraz nam POLAKOM się żyje tak jeszcze nigdy nam się nie żyło. Słuchaj dalej tej propagandy TOTALNIAKÓW a zostaniesz największym imbycelem w naszym mieście.
+0-0
Czwartek, 21 października 2021 r. godz. 12:31
~pol
Poczytaj sobie ile więcej osób żyje w skrajnym ubóstwie niż jeszcze 5 lat temu i o ile wzrosła liczba bezdomnych, a później wpisuj swoje wypociny wychwalające Dojdą Zmianę pod niebiosa.
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 23:54
~Noż Qrwa Mać
Ludziom najłatwiej przemówić do rozumu jak ich pis bezczelnie okrada. Zakładając, że ktoś ma emeryturę 2.000 zł, płaci od tego 17% podatku czyli 340 zł. Czyli rocznie 340 zł x 12 = 4.080 zł.tzw "13 czy 14 emerytura" to ok. 900 zł. Czyli każdemu emerytowi zabiera się ponad 3.000 zł rocznie. DALEJ CIESZYSZ SIĘ EMERYCIE ŻE CI KACZYŃSKI "DAŁ" TRZYNASTKĘ" CZY CZTERNASTĄ EMERYTURĘ?
+0-0
Czwartek, 21 października 2021 r. godz. 12:24
~pol
@emeryt; głosujcie na Piśmie to chyba tak właśnie jest
+0-0
Czwartek, 21 października 2021 r. godz. 08:58
~Emeryt
Za kogo Ty się uważasz pajacu ?? myślisz że my emeryci czy renciści to ciemniaki nie potrafimy liczyć czytać czy pisać.
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 20:21
~Bantustan Wolski
A taka jest prawda... Cytuję "Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. W 2020 r. liczba obywateli żyjących w skrajnym ubóstwie zwiększyła się o 378 tys. osób. Odczuły to głównie dzieci i najstarsi. 15,7 mln Polaków żyje zaś poniżej minimum socjalnego. Wynika tak z najnowszego opracowania "Poverty Watch 2021" przygotowanego przez EAPN Polska, czyli Polski Komitet Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu. To rokrocznie przygotowywany raport pokazujący, jak zmienia się skala biedy w Polsce. Oparty jest przede wszystkim na oficjalnie publikowanych przez agendy krajowe i międzynarodowe statystykach."
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 20:11
~Bolek
Jestem PIS-owski trol i nie rozumiem dlaczego nie mam brać jak dają choć to nie moje.Pracowałem 60+9 lat więc mam większą emeryturę trochę jak3400 zł więc 14-tki w nagrodę nie dostanę .Zapiepr.aj do setki to twoje podatki dadzą wiernym ale miernym.
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 21:31
~ Ptyś
Bolek przecież w totka wygrywałeś jak PiS jeszcze nie było.
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 18:42
Zbigniew
Dadzą 14 bo inflacja zjadła waloryzację i 13 hehe.. i jakoś trzeba elektorat utrzymać a przy tym jaki PR . PIS DAJE Daje emerytom i bombelkom ale ciągle ludziom brakuje i ciągle jest źle.. Może nie tędy droga, może trzeba uwolnić podatki, biurokrację i przestać bawić się w socjalizm, który męczy nas całe życie.
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 17:45
~stary-inżynier
Przyda się na benzynę... # Popularność zdobywa wyborczy spot z 2011 r. w którym Jarosław Kaczyński mówił o obniżeniu akcyzy na paliwo. Prezes PiS, będąc zaś u władzy (2021 r.), jest już przeciwnikiem takiego rozwiązania problemu rosnących cen benzyny!!!
+1-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 17:18
~igor
Mieszkanka i tak będzie od nowego roku. Kwota wolna 30 tys. po przekroczeniu tej kwoty będzie naliczany podatek
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 19:54
~Lewym Sierpowym
Za to trzeba bedzie WIECEJ placic na ubezpieczenie medyczne !
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 16:07
~Mieszkanka
Zupełnie zgadzam się z tymi komentarzami,to są pieniądze z naszych podatków. Przekupstwo i tyle. Naiwni myślą że im dają ale nie wiedzą skąd. Przetrzyjcie na oczy!! Emeryci nie powinni płacić podatków w tej wysokości co obecnie.
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 15:37
~olka
Jakbym była prezesem ZUSu to bym jeszcze w grudniu wypłaciła 15-tkę wszystkim emerytom głosującym na PiS. Niechby Platfusy się zapienili z zazdrości i wściekłości przed świętami.
+0-0
Czwartek, 21 października 2021 r. godz. 11:59
~pol
@Olka: wypłacą 15-kę a nawet i 16-nastkę już Daniel to załatwi: paliwo będzie po 7-8 zł i kasa się znajdzie, a ciemny lud się cieszy i klaszcze.
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 16:08
~Bez Znieczulenia
Jakie 15-ki? Niestety, PiSowski oszolomie ("Ferdek" i "olka" w dwoch osobach), PiS zdazyl roztrwonic pieniadze i worek zaczyna swiecic pustkami. I w przyszlym roku nie bedzie juz nawet i tych "14-tek"...
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 15:31
~Ferdek z Poniatowskiego
W kołchozie europejskim popłoch po przemówieniu Mateusza. Zatkało lewactwo i libertynów. A po wypłaceniu 14-tki notowania PiSu w sondażowniach znowu wzrosną. Chyży ruj zostanie bez pracy, bo ma brak sukcesów w fałszowaniu rzeczywistości, he he he.
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 17:40
~PiSowska droga ku przepaści
"Ferdek"... wszyscy na tym forum dobrze wiedza, ze ty wciaz tesknisz za kolchozami z czasow Brezniewa, Czernienki, czy tez Andropowa!
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 12:39
~Fhduue
Kupi dwa chleby, trzy mleka i po pieniądzach przy tej inflacji...
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 12:31
~d
Emerycie tutaj ci dadzą a w 10 innych opłatach ci zabiorą. Nie potrafisz tego zrozumieć?
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 18:26
~d
Otwórz nie panie emerycie to tylko się panu tak wydaje. Polski system jest zbudowany na zasadzie umowy pokoleniowej a fachowo na systemie repartycyjnym. Czyli to pan teraz dostaje pieniążki z moich i innych osób pracujących emeryturę a pana pieniądze z konta emerytalnego już dawno wyparowały.
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 15:37
~luki
Ja ich proszę nie dajcie mi '13" ani "14" tylko nie zabierajcie mi podatku ze świadczenia, które już raz było opodatkowane podczas zawodowej czynności. To żaden zysk a zwykła kradzież i to przez państwo mieniące się "dobrodziejem" Nie chcę być tak dalej traktowana!
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 15:00
~Emeryt
Oni nam nic nie dają tylko oddają nam to w jałmużnie co zabierali przez całe lata ciężkiej pracy.
+0-0
Środa, 20 października 2021 r. godz. 12:17
~józef
czyli trzeba się szykować na wybory, na wiosnę 2022.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.