Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 26 października 2021 r. Imieniny: Ewarysta, Lucyny
 Wiadomości lokalne
» Za Polski Ład powstanie centrum miasta
» Droga Jamnica - Zbydniów już po przebudowie
» Jubileusz 30-lecia Fundacji Uniwersyteckiej w auli "Solidarności"
» Starosta zadowolony z Polskiego Ładu. Będzie remont drogi i Domu Pomocy Społecznej
» Debiut malarski Wołoszyna
» Komunikat MZK
» Dzień japońskiej pielęgnacji ciała na zakończenie wystawy
» Tradycyjne tańce w Sokole
» Program "Czyste Powietrze" - spotkanie informacyjne
» Na co Polski Ład w powiecie? W Stalowej Woli na Plac Piłsudskiego i Ogród Jordanowski
» Czekają na reakcję miasta. O interwencję zwrócili się do radnych. Chodzi o ich życie i zdrowie
» Dyskutowali o tym, jak pomagać oraz jak korzystać z pomocy
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Zaczytany październik z biblioteką
» Przedszkolaki udekorowały naszą Galerię
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Krzysztof Faraś na 18. Wyścigu Górskim Prządki Valvoline
»Krzysztof Faraś na 18. Wyścigu Górskim Prządki Valvoline
»4 Fashion Stalowa Wola
» II Powstańczy Rajd Rowerowy
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Sobota, 25 września 2021 r. godz. 13:39     /Magdalena Rodecka/
Komisja Mieszkaniowa ma się zająć zadłużeniem na rzecz ZAB-u

Członkowie Komisji Mieszkaniowej będą podejmować temat zadłużeń lokatorów na rzecz Zakładu Administracji Budynków, jednostki podległej miastu.
Członkowie Komisji Mieszkaniowej będą podejmować temat zadłużeń lokatorów na rzecz Zakładu Administracji Budynków, jednostki podległej miastu.
Fot. Jacek Rodecki
Członkowie Komisji Mieszkaniowej będą podejmować temat zadłużeń lokatorów na rzecz Zakładu Administracji Budynków, jednostki podległej miastu. Tylko podczas ostatniej sesji umorzono ponad 140 tysięcy złotych z tytułu należności głównych i odsetek.

Radna Agata Krzek pytała dlaczego dochodzi do tak dużego zadłużenia? Jedno z największych umorzeń opiewało na ponad 54 tysiące złotych. - Czy nie można tych należności rozłożyć na raty? Odpracować? Jeżeli kogoś nie stać bo ma niskie dochody są różne instytucje, które dopłacają. Nie można doprowadzać do takich sytuacji bo nikt inny na tym nie traci tylko gmina - zauważa radna.

Zaległości jak uzasadniano powstają na przestrzeni lat. Dyrektor ZAB-u Sławomir Buczek wyjaśniał, że wysyłane są ponaglenia, prowadzone są postępowania egzekucyjne, eksmisyjne tylko, że miasto dysponuje zbyt małą ilością lokali socjalnych.

Osoby, którym radni umorzyli zaległości w niedawnym czasie zmarły, nie miały rodziny, były niepełnosprawne a jeden z mężczyzn przez ostatnie półtora roku nawet bezdomny. Dochodzi do sytuacji, że odsetki są wyższe od głównego zadłużenia.

Radni stwierdzili, że tematowi temu trzeba się przyjrzeć szerzej na Komisji Mieszkaniowej z udziałem działu windykacyjnego i dyrektora ZAB-u.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 29 września 2021 r. godz. 09:22
~UBEK
JAN SIBIGA JEST SPOKREWNIONY Z PRAWNIKIEM Z ZAB, KTÓRY ODPOWIADA ZA ZADŁUŻENIE I JEGO PRAWNĄ OBSŁUGĘ I EGZEKUCJĘ. I TYLE W TEMACIE. RODZINA NA SWOIM.
+0-0
Wtorek, 28 września 2021 r. godz. 11:20
~Hm
A przez te ostatnie lata to Komisja Mieszkaniowa nie widziała długów?
+0-0
Wtorek, 28 września 2021 r. godz. 13:12
~Ela
Jan Sibiga jako przewodniczący komisji nic nie mówi; czyżby nic nie miał do powiedzenia.
+0-0
Wtorek, 28 września 2021 r. godz. 09:19
~EDEK
WYSŁAĆ WSZYSTKICH NA GRANICĘ Z BIAŁORUSIĄ,BĘDZIE SPOKÓJ.
+0-0
Wtorek, 28 września 2021 r. godz. 00:14
~Mirek
czynsz na Porębach jak w Warszawie
+0-0
Poniedziałek, 27 września 2021 r. godz. 18:48
~Wasz Deficyt
Te (miejskie) dlugi to drobiazg, w porownaniu do dlugow tych --> ""Rząd PiS ukrył miliardy złotych długów". Prezes NIK zapowiada kolejne kontrole. Prezes Najwyższej Izby Kontroli udzielił wywiadu, w którym wypunktował nieprawidłowości podczas organizacji wyborów kopertowych w Ministerstwie Finansów czy Ministerstwie Zdrowia. - Poza budżetem jest 290 miliardów długów (obligacje) - dodał Marian Banaś w rozmowie z "Rzeczpospolitą"."
+0-0
Środa, 29 września 2021 r. godz. 16:03
~Alternatywy-4
"Zdaniem prof. Artura Nowak-Fara polski rząd z pewnością bardzo liczy na zatwierdzenie Funduszu Odbudowy. - Chce poniekąd kupić czas. Akceptacja oznacza bowiem szybkie wypłacenie 13 proc. środków w formie swego rodzaju zaliczki. Unia Europejska robi przelew, z którego Polska nie musi się od razu rozliczać. Polski rząd bardzo liczy na zastrzyk pieniędzy, bo deficyt budżetowy jest poważny. Oficjalna narracja jest taka, że sytuacja jest świetna, mamy nadwyżkę. Ale prawdziwy deficyt ukryty jest w różnego rodzaju funduszach - stwierdził ekspert."
+0-0
Wtorek, 28 września 2021 r. godz. 15:57
~Prosto ku przepaści?
Mafia sycylijska to przedszkolaki w porównaniu z tymi ludzkimi panami, PiSiorami! Ale duża część obywateli w tym przedziwnym kraju na Wisłą bardzo takich zaradnych przywódców lubi. Czyli powtórka z rozrywki, która raz już miejsce w Polsce miała, w XVIII wieku. Skończyło się to zaborami. I tak może być teraz...
+0-0
Poniedziałek, 27 września 2021 r. godz. 15:58
~Teresa
klany rodzinne pracują w spóldzielni stanowiska oblegane przez panie które powinny byc juz na emeryturze ale trzymają posadę można brać emeryturę ipracować a innym uniemożliwić podjęcia pracy a młodzi po studiach nawet Hatvard nie dostaną w społdzieni pracy żenafa
+0-0
Poniedziałek, 27 września 2021 r. godz. 20:06
~niesmak pozostanie
Najbardziej tragiczne jest to, że spełnił się sen Kaczyńskiego i na państwowych pieniądzach wyrosła i utuczyła się banda ultra-prawicowych cwaniaków, którym żaden szwindel nie jest obcy. 8 mln tu, 30 tam, 200 mln grant - sami sobie przyznają bez żadnej żenady. Cwaniaków, którym zależy by naród był ciemny i głupi ponieważ łatwo jest wtedy nim sterować. Tytuły, stopnie, nie poparte wiedzą, ciężka pracą, umiejętnościami - liczą się jedynie znajomości i dojścia...
+0-0
Poniedziałek, 27 września 2021 r. godz. 11:27
~Kasandra
Mundurowi i urzędnicy chwalą narazie stan aktualny, lecz pojawia się zaniepokojenie, gdy pomyślą, że nikt im nie zagwarantuje, aby na taką posadę mogły liczyć ich dzieci. Jeszcze w roku ubiegłym myśleli, że takie stanowiska będą dziedziczone jak w sądach.
+0-0
Poniedziałek, 27 września 2021 r. godz. 11:18
~Papus
Jakby Gmina nie rozdawała mieszkań lokatorom prawie za darmo lecz co najmniej za 30 - 40 % wartości rynkowej to nie byłoby takich długów. Na własne mieszkanie powinno się zapracować a nie dostawać tylko za opłacanie czynszu.
+0-0
Poniedziałek, 27 września 2021 r. godz. 11:10
~uwaga!!!!!!!
Opresyjne państwo w realu; 1.Kasa pusta, 2/.przerost administracji z ciągłymi podwyżkami, 3/. przynęty dla przyszłych grup wyborców /seniorzy, urzędnicy, straż ochotnicza itd / 4/ sukcesywne nakładanie kar na obywatela ; od grudnia na kierowców do 30 tys gdyby kierowca nie przyjął mandatu . Tragedia!!!!
+0-0
Poniedziałek, 27 września 2021 r. godz. 15:46
~joki
Błędne koło różnych "+" zaczyna przypominać karuzelę rozkręcającą się coraz bardziej. To są nieudolne działania tego rządu który staje się 'nierządem". Efektem tego będzie coraz większa inflacja na której najwięcej stracą właśnie ci najubożsi czyli pobierający aktualnie różnej wielkości tantiemy. Nieuczciwością propagandzistów rządowych jest to, że przemilczana jest informacja o potrzebie spłaty kiedyś tego 'dobrobytu na kredyt"i że będą to robić wszyscy. Dzisiaj pani radna dostrzega duży dług w gospodarce komunalnej bowiem jest to pokłosie polityki rządu. To prowadzi nas na manowce, że ubożsi będą coraz bardziej ubodzy a rząd jakoś się sam wyżywi. Odsuńmy nikczemników od steru bo oni wiodą ten statek na mieliznę. Jeszcze nie jest za późno ale za kilka miesięcy to będzie już tragedia.
+0-0
Poniedziałek, 27 września 2021 r. godz. 11:32
~Jaś
Dotychczasowi wyborcy PIS wstydzą się przyznawać do poparcia teraz. Nawet w trakcie załatwiania spraw ludzie w oburzeniu grożą "kopniakami " im.
+0-0
Poniedziałek, 27 września 2021 r. godz. 07:44
~Tak
Będzie wam dobrze, tak dobrze, że dobrze wam tak! Podwyżki prądu 20%, kolejna w tym roku podwyżka gazu w sumie pewnie 12%, paliwo 50%. W sklepach drożyzna, budowlanka mega drożyzna. Komuchu prowadzą ten kraj w przepaść podobnie jak w latach siedemdziesiątych polityka PZPR i Gierka. Dobrze już bylo teraz będziecie płakać i płacić. Dalej głosujcie na komuchów, którzy sami się pasą na państwowych posadach i robią przekręty na miliardy jak np. z fabryką maseczek, respiratorami, elektrownią itd. Wy za to wszystko zapłacicie drożyzną na rynku.
+0-0
Wtorek, 28 września 2021 r. godz. 21:57
~Mafia w Akcji
A w tym samym czasie PiSowscy "bonzowie", ich rodziny, krewni i znajomi zgarniaja MILIONY do swoich kieszeni. To juz prawdziwie mafijne panstwo!~
+0-0
Niedziela, 26 września 2021 r. godz. 20:16
~Rodzic
Ten ZAB w tym wydaniu to jakaś kpina. Wszędzie jest napisane że placami zabaw zarządza a tam inspektor nadzoru by miał co robić. Prezydent na to daje zgodę. Ktoś rządzi tym miastem?
+0-0
Niedziela, 26 września 2021 r. godz. 18:06
~Rupert
Zadłużenie w ZAB to fikcja. Jak się połazi do PISoira kudłatego to on umorzy dług. Po tym fakcie lokator wykupuje mieszkanie i się cieszy że parę lat żył za darmo gdy inni płacili. Wystarczy zebrać dane i porównać ilu dłużników wykupiło po umorzeniu mieszkania.
+1-0
Niedziela, 26 września 2021 r. godz. 10:34
~Magda
W tych spółdzielniach to jest jedna wielka mafia to samo na wojska pewna pani
+0-0
Niedziela, 26 września 2021 r. godz. 10:32
~Iks
Ja za SLD i PSL nie płaciłem, teraz mnie stać i płace
+0-0
Wtorek, 28 września 2021 r. godz. 22:35
~PiSuar Cuchnie
"Ferdek z Poniatowskiego"... Czy to ty?
+0-0
Niedziela, 26 września 2021 r. godz. 07:50
~seniorka
dla osó, które nie płacą a stać ich na płacenie, wybudować kontenery ze standardowym wyposażeniem, woda, wc itd a mieszkania oddać ludziom, którzy je wyremontują i będą regularnie płacić i dbać, co w tym niemożliwego do wykonania?
+1-0
Niedziela, 26 września 2021 r. godz. 09:53
~Senior
Pomagamy na całym świecie różnym biednym narodom uchodzcom i innym osobom ,ile teraz poszło kasy na przywóz osób z Afganistanu to dlaczego naszym biednym osobom nie możemy pomóc ,???? ,w końcu to tylko umorzenie odsetek
+0-0
Sobota, 25 września 2021 r. godz. 21:12
~tolerancja
wywalać darmozjadów na bruk, pod most, albo w krzaki na błonia, a nie będą się paśli na miejskiej kasie lub 500+
+1-0
Poniedziałek, 27 września 2021 r. godz. 15:14
~Taka Prawda
Darmozjad ,ale swój a nie obcy jakiś przybłęda mało na takich idzie kasy z budżetu Państwa?
+0-0
Niedziela, 26 września 2021 r. godz. 22:22
~aamon
Bo to tolerancja tylko w nazwie jest. Taki kodziarski fałsz.
+0-0
Niedziela, 26 września 2021 r. godz. 05:46
~Kabziol
Nikt nie zna swojego losu,dziś jest fajnie jutro możesz nie mieć na bułkę, nie mów że ja nigdy.Ha,los jest przewrotny!
+0-0
Niedziela, 26 września 2021 r. godz. 05:00
~PAX
Uwazaj "tolerancjo"... bo i ty kiedys mozesz, np. stracic raczke, albo nozke i byc w sytuacji kiedy nie bedziesz w stanie oplacic wszystkich rachunkow...
+0-0
Sobota, 25 września 2021 r. godz. 20:51
~Mieszkaniec
Przy tych cenach w sklepach, kosztach utrzymania, będzie coraz więcej ludzi nie regulujących opłat. Są kombinatorzy, którzy latami nie płacą - wyborcy pis. Ale są też ludzie, którzy płacą ale za chwilę będą mieli wybór: zapłacić czynsz czy lekarstwa i chleb.
+2-0
Niedziela, 26 września 2021 r. godz. 22:25
~Kod
@Ala Bo to taki typowy lewacki the bill. Nie ma sensu pisać - i tak nie ogarnia.
+0-0
Niedziela, 26 września 2021 r. godz. 07:11
~Ala
A wyborcy po to płacą. Żalosny dureń .
+0-0
Sobota, 25 września 2021 r. godz. 18:46
~Wasze Lustro
A i tak bezdomnych mamy teraz duzo wiecej niz za czasow PRLu (to tylko uwaga "na zimno", bo PRLu jako takiego wcale nie chwale)...
+1-0
Sobota, 25 września 2021 r. godz. 18:35
~Były lokator ZAB
Należy mieć na uwadze, że zdecydowana większość lokatorów ZAB to mieszkańcy lokali socjalnych położonych przy ul. 1-go Sierpnia 11 (tzw. Pershing), 1-go Sierpnia 22, Podleśna 2, Staszica 3a (Romowie, czyli Cyganie). Nie każdy chce odpracowywać zadłużenie, a spłata w ratach przez jednego lokatora trwałaby kilkadziesiąt lat. Osoby zadłużone to często osoby bezrobotne, mające problemy z alkoholem, bez żadnych dochodów, zasiłków, kont bankowych, rent i emerytur. Utrzymują się tylko z pomocy opieki społecznej. Niemal wszyscy lokatorzy Pershinga mają orzeczone wyroki eksmisyjne tylko gdzie ich przenieść ? Postępowania egzekucyjne często jest bezskuteczne, bo z uwagi na brak majątku komornik nie ma czego zająć. Krótko mówiąc ,,że pustego i Salomon nie naleje".
+0-0
Sobota, 25 września 2021 r. godz. 18:17
~Aamon
Tu PIS-owcy przysnęli. Trzeba więcej pieniędzy dla patologii bo wybory będą przegrane! 500+ to zbyt mało, żule rzadają więcej! Każdy z pracujacych w wyniku ,, polskiego ładu" będzie miał ok. 2 tys mniej emerytury. ,,Jarosław, Polskę zbaw!"
+2-0
Sobota, 25 września 2021 r. godz. 17:03
~Oladudek
Dawac hajs dla mojej zaby pozdro dla qumatych
+0-0
Sobota, 25 września 2021 r. godz. 15:32
ANGEL
Ale czym jest to zadłużenie ? Kto stoi na szczycie tej piramidy ? Moim zdaniem na szczycie stoi jakiś psychopata któremu trzeba płacić za to że się istnieje.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.